Jak vyměnit šňůru u řetězové pily STIHL

Benzínová strunová sekačka STIHL Jak doplnit strunu do strunové sekačky? Výměna struny v sekačce na trávu

Abyste mohli navinout vlasec, musíte nejprve vyjmout cívku (cívku, cívku) ze strunové sekačky. přesný postup závisí na složitosti konfigurace a typu samotného výrobku:

  • malé elektrické vyžínače trávy s provozním motorem a cívkou na spodní straně mají obvykle boční tlačítka na obou stranách cívky. Jejich současným stisknutím se uvolní horní část cívky spolu s vnitřním obsahem vlasce, zatímco spodní část zůstane na trimru. Cívku je vhodné rozebrat na rovném a hladkém povrchu, aby pružina, která je součástí konstrukce, nevyskočila a neztratila se;
  • elektrické a benzínové vyžínače trávy se zahnutou hřídelí bez možnosti instalace nože mají obvykle cívku se speciální křídlovou maticí: u takových konstrukcí musíte jednou rukou držet cívku v pevné poloze a druhou otáčet křídlovou maticí upevňující cívku na hřídeli proti směru hodinových ručiček. Po uvolnění matice se celá cívka vyjme.
  • Elektrické a benzínové vyžínače trávy s rovným nožem (např. vyžínače STIHL) mají otvor pod bubnem. Pro znehybnění cívky se do tohoto otvoru vloží šroubovák nebo jiný vhodný předmět a pomalým otáčením se šroubovák umístí do otvoru a zajistí cívku. cívkové pouzdro se otočí ve směru hodinových ručiček (levá nit) a vyjme se ze sekačky na trávu.

Ve druhém a třetím případě lze v závislosti na konstrukci cívky rozebrat různými způsoby. U cívek s křídlovou maticí se křídlová matice vyšroubuje a u cívek s karabinou se karabina stiskne a jedna část cívky se uvolní z druhé části. Pokud jsou poloviny cívky navlečeny dohromady, stačí je otáčet rukou v opačných směrech, dokud se zcela nerozpojí.

Naviják se dvěma ovládacími úponky

U tohoto typu cívky je třeba určit počet drážek vlasce na vnitřní straně cívky:

JAK ZMĚNIT SOUBORY PRO TRÁVNÍK Jak vykreslit čáru na strunové sekačce?

Pro oba případy se používá 2 až 3 m dlouhé trimovací lano. Jedna cívka trimerového vlasce se provlékne otvorem v jednopramenné cívce, konce vlasce se složí k sobě a zarovnají a poté se navine na opačnou stranu cívky na hřídel. šipka uvnitř obvykle ukazuje správný směr navíjení. Pokud jsou na cívce zajišťovací drážky, konce vlasce se do nich navléknou nebo se přidrží prsty volné ruky, provléknou se průchozí dírkou vnější poloviny cívky, cívka se uzavře a upevní na trimovací liště.

Rozdíl mezi navíjením vlasce na cívku a navíjením na cívku spočívá v tom, že se nejprve 2-5 metrů dlouhý vlasec přeloží na polovinu (aby se našel prostřední záhyb) a do speciální drážky mezi drážkami se vloží smyčka. Oba dráty jsou navinuty na vlastní drážce, upevnění drátů a cívky je podobné jako u výše uvedené verze s jednou drážkou.

Provedení tohoto postupu se může poprvé zdát časově náročné a poměrně zdlouhavé, ale s postupem času a zkušenostmi se tento úkol stává rychlejším a snadnějším.

Níže uvedené video vám ukáže, jak navinout vlasec na cívku vyžínače plevele a jak jej správně navinout. tato operace není složitá a s trochou trpělivosti se vám určitě podaří:

Cívka s jedním provozním úponem

Nejjednodušší možnost a nejjednodušší posloupnost:

  • Velikost cívky a délka původního továrního navijáku určují doporučenou délku vlasce pro navíjení. 2 až 5 m.
  • Jeden konec šňůry se zasune do upevňovacího technologického otvoru uvnitř cívky.
  • Trimmerový vlasec se na cívku navíjí v opačném směru, než se otáčí cívka na trimmeru. šipka na vnitřní straně cívky obvykle ukazuje, kterým směrem se vlasec navíjí.
  • Malý úsek vlasce je ponechán volný pro navíjení zvenčí. je upevněn ve speciální drážce na vnitřní straně cívky, která je určena k udržení návinu, když je cívka sestavena v provozuschopném stavu.
  • Zbylý konec vlasce je veden otvorem ve vnější části cívky.
  • Obě poloviny jsou sestaveny a nasazeny na lištu trimru.

ČTĚTE JAK ČISTIT VZDUCHOVÝ FILTR NA TRIMMERU Echo

Předběžná příprava

Za prvé, pro navinutí vlasce je nutné vyjmout cívku (cívku, cívku) ze strunové sekačky. některé činnosti budou záviset na obtížnosti konfigurace a typu samotného výrobku:

U druhé a třetí verze cívky se v závislosti na provedení demontují různými způsoby. U navijáků s křídlovými šrouby se křídlové šrouby vyšroubují a u navijáků s kloubovými šrouby se stiskne západka kloubu a uvolní se jedna část navijáku od druhé. Jak navinout vlasec pro vyžínač v a Jak to udělat správně levný vlasec pro vyžínač. 2. Na vaší záplatě. Pokud jsou poloviny cívky spojeny nití, stačí je otáčet rukou v opačných směrech, dokud se zcela nerozpojí.

Výměna linek v zastřihovači: 2 jednoduché metody

Vyžínač trávy je vhodným a užitečným nástrojem pro venkovské domy a farmy. Mnoho lidí jej vlastní a intenzivně používá, ale ne každý ví, jak vyměnit vlasce v zastřihovači, zejména zpočátku.

V tomto návodu vysvětlíme celý proces výměny krok za krokem. Pokud se podíváme dopředu, existují dva způsoby navlékání cívky trimmeru. V principu není žádný zásadní rozdíl. rozdíl je v tom, že v prvním případě je jedna šňůra pro zastřihovač vedena napůl, ale ve druhém případě jsou dvě délky šňůry.

Algoritmus navíjení linky

Způsob navíjení šňůry závisí na tom, zda máte jednokotoučovou nebo dvoukotoučovou cívku a zda je šňůra podávána automaticky.

Na cívce s jediným úponkem

Navíjení vlasce na cívku s jedním prutem je snadné. V závislosti na značce strunové sekačky lze do těchto konstrukcí umístit dva až pět metrů vlákna. Okraj vlasce v cívce musí být zastrčen do speciálního otvoru nebo drážky, pak se vlasec navíjí v opačném směru, než se otáčí cívka při práci.

Tip! Abyste věděli, kterým směrem se má nit navíjet, podívejte se na cívkové pouzdro. obvykle je na něm značka udávající směr, kterým má cívka běžet.

Po navinutí vlasce pro zastřihovač je třeba ponechat malý kousek (15-30 cm), prostrčit jej vývodem cívky a znovu sestavit hlavu.

Cívka se dvěma šňůrami

Při použití tohoto typu cívky byste se měli podívat na vnitřní stranu cívky, abyste zjistili, kolik je tam drážek pro navíjení šňůry.

Důležité! Pokud máte na cívce pouze jednu drážku, musí být oba úponky navinuty ve společné drážce, zatímco pokud máte dvě, musí být navinuty v oddělených drážkách.

Pro navíjení vezměte dva až tři metry dlouhý vlasec. V případě cívky s jednou drážkou musí být ořezávací šňůra zasunuta do průchozího otvoru, fousky zarovnány, vyrovnány a navíjeny v opačném směru, než je její otáčení při práci. Pokud je k dispozici záchytná drážka, protáhněte konce vlákna záchytnou drážkou, vytáhněte je do výstupního otvoru a poté cívku zavřete a znovu nasaďte.

U dvouvláknových cívek je rozdíl v tom, že část struny musí být přeložena na polovinu. Poté je třeba vložit střed ohybu do drážky mezi drážkami, následně navinout každý kus vlasce do vlastní dráhy, zajistit záložky a sestavit cívku stejným způsobem jako u jednocestné cívky.

Na střihací hlavě s automatickým navlékáním

U automaticky napínaných hlavic stačí vlasec navinout a upnout a nástroj jej po zapnutí automaticky navíjí. Neexistuje žádný prostor pro chybu, protože cívka vlasce detekuje správnou polohu vlasce.

Poznámka! Výhodou zastřihovačů s touto hlavou je snadné pokládání vláken, zatímco nevýhodou jsou vysoké náklady a složitost oprav.

Předběžné přípravy

Aby bylo možné navinout vlasec, je nejprve nutné vyjmout cívku (cívku, cívku) ze strunové sekačky. přesný postup závisí na složitosti konfigurace a typu samotného výrobku:

  • Malé elektrické vyžínače trávy s provozním motorem a cívkou na spodní straně mají obvykle boční tlačítka na obou stranách cívky. Při jejich současném stisknutí se horní část cívky i s vnitřním navíječem vlasce odpojí, zatímco spodní část zůstane na trimru. Cívku je vhodné rozebrat na rovném a hladkém povrchu, aby se pružina, která je součástí konstrukce, nevyvlékla a neztratila;
  • Elektrické a benzínové vyžínače se zahnutým výložníkem, které nelze vybavit nožem, mají obvykle cívku se speciální křídlovou maticí: Jednou rukou přidržujte cívku v klidové poloze a druhou otáčejte křídlovou maticí, která zajišťuje cívku k výložníku, proti směru hodinových ručiček. Po uvolnění matice se celá cívka sejme.
  • Elektrické a benzínové vyžínače s možností rovného nože (např. vyžínače STIHL) mají otvor pod bubnem. Pro znehybnění cívky se do tohoto otvoru vloží šroubovák nebo jiný vhodný předmět a pomalým otáčením se nastaví tak, aby šroubovák vnikl do otvoru a cívka byla zajištěna. Kryt cívky se otočí ve směru hodinových ručiček (levý závit) a vyndá se ze strunové sekačky.

U druhé a třetí cívky se cívky v závislosti na konstrukci rozebírají různými způsoby. U cívek s křídlovou maticí se křídlová matice vyšroubuje; u cívek se západkami se západky stisknou a jedna část cívky se uvolní od druhé. Pokud jsou poloviny cívky spojeny nití, stačí je otáčet rukou v opačných směrech, dokud se zcela nerozpojí.

Co je třeba udělat:

Před demontáží strunové hlavy vždy vypněte motor benzinové strunové sekačky nebo ji odpojte ze sítě, pokud je strunová sekačka elektrická. Pro snadnou demontáž otočte vyžínač na rukojeti vzhůru nohama, aby hlava vyžínače směřovala nahoru. Stiskněte západky po stranách hlavy zastřihovače a sejměte kryt.

Vyjměte buben (cívku) z hlavy vyžínače a odstraňte zbytky vlasce (kousek vlasce tam může zůstat) a očistěte kryt, tělo a cívku od nečistot a trávy.

Vlasec pro strunovou hlavu zakoupíte u prodejce strunové hlavy, v obchodě nebo na trhu. Průměr vlasce, tvar jeho průřezu a doporučená značka střihacího strojku cm. v návodu k obsluze vaší strunové sekačky na trávu a za určitou cenu.

Odměřte a odřízněte správnou délku vlasce ze zakoupené cívky (viz návod k obsluze). uživatelská příručka k zastřihovači (obvykle 15 m). Najděte střed čáry tak, že ji přeložíte na polovinu.

Po vytvoření smyčky zahákněte vlasec do výřezu na vnitřní straně bubnu a omotejte nejprve jednu polovinu vlasce na jednu stranu bubnu a poté druhou polovinu na druhou stranu bubnu. Konce vlasce zasuňte do drážek na okrajích bubnu strunové hlavy, aby se nerozvinuly.

Vložte buben do krytu dříve vyjmuté strunové hlavy a provlékněte konce strun otvory v krytu (tyto otvory jsou obvykle kovově lemované, protože jsou vystaveny silným nárazům a oděru od sekání trávy a neustále se pohybujících strun). Nasaďte kryt s navinutou cívkou na základnu hlavy zastřihovače a zacvakněte jej na místo.

Oběma rukama zatáhněte za konce šňůry tak daleko, jak to jen jde. Pokud jsou pracovní konce struny delší než obvykle, budou při prvním otočení odříznuty žacím nožem, který je obvykle umístěn na plastovém krytu vyžínače.

Jak navinout vlasec na cívku vyžínače trávy. druhý způsob

Metody se liší ve způsobu navíjení vlasce. při druhé metodě použijte dva kusy vlasce odděleně pro trimr. Na konci šňůry udělejte v držáku ohyb, jak je znázorněno na fotografii, a navlékněte jej do zajišťovacího otvoru. Obě lopatky cívky omotejte tímto způsobem.

  • Pokud máte naviják s jednou lopatkou, najděte na vnitřní straně otvor pro upevnění vlasce. Připevněte šňůru k trimmeru jedním z výše uvedených způsobů. Poté ji omotejte kolem cívky v opačném směru, než se pohybuje cívka na zastřihovači. Ponechte malou délku závitu a sestavte žací hlavu.
  • Když uvedete vyžínač do provozu, přebytečný vlasec se sám odřízne ostrou čepelí vyžínače.
  • Abyste nemuseli příliš často měnit strunu vyžínače neustálým přerušováním práce, snažte se během používání vyvarovat kontaktu s tvrdými předměty.

Aby bylo možné vlasec navinout, je nejprve třeba z travní sekačky vyjmout cívku (cívku, cívku). přesný postup závisí na složitosti konfigurace a typu samotného výrobku:

  • malé elektrické vyžínače trávy s funkčním motorem a cívkou ve spodní části mají obvykle boční tlačítka na obou stranách cívky. Jejich současným stisknutím se odpojí horní část cívky s vnitřním obsahem pro navíjení vlasce, zatímco spodní část zůstane na ořezávači. Cívku je vhodné rozebrat na rovném a hladkém povrchu, aby pružina, která je součástí konstrukce, nevyskočila a neztratila se;
  • Elektrické a benzínové vyžínače trávy se zahnutým výložníkem bez možnosti připojení nože mají obvykle cívku se speciální křídlovou maticí: u těchto provedení držte cívku jednou rukou v pevné poloze a druhou rukou otáčejte křídlovou maticí upevňující cívku k výložníku proti směru hodinových ručiček. Po odšroubování matice se celá trubka vyndá.
  • Elektrické a benzínové vyžínače s možností rovného nože (např. vyžínače STIHL) mají otvor pod bubnem. K upevnění ramen postřikovače na místě se do otvoru vloží šroubovák nebo jiný vhodný předmět a pomalým otáčením se vždy po zasunutí šroubováku do otvoru cívka zajistí na místě. Kryt cívky se otočí ve směru hodinových ručiček (levý závit) a sejme se ze sekačky na trávu.

Ve druhém a třetím případě se cívky v závislosti na konstrukci rozebírají různými způsoby. U cívek s křídlovou maticí se křídlová matice vyšroubuje; u cívek se západkami se západky stisknou a jedna část cívky se uvolní od druhé. Pokud jsou poloviny cívky navlečené k sobě, jednoduše je ručně otáčejte v opačných směrech, dokud se zcela nerozpojí.

Po krátkém rozebrání cívky, aniž byste ztratili některou z jejích částí, můžete přejít k hlavnímu úkolu. navíjení vlasce na cívku. Technologické vlastnosti cívky a počet pracovních úponků určují sled operací.

vyměnit, šňůru, stihl

CÍVKA S JEDNÍM PRACOVNÍM VLÁKNEM

Nejjednodušší a nejjednodušší způsob, jak to udělat, je

  • Velikost cívky a délka původního vlasce navinutého z výroby určují doporučenou délku vlasce pro navíjení. 25 м.
  • Jeden konec vlasce je prostrčen uzavíracím technologickým otvorem na vnitřní straně cívky.
  • vlasec pro trimmer je navíjen na cívku v opačném směru, než se otáčí cívka na výrobku trimmeru. Šipka na vnitřní straně cívky obvykle ukazuje, kterým směrem je vlasec navinut.
  • Nechte malou část linky volnou pro vyvedení. je zajištěn ve speciální drážce na vnitřní straně cívky, aby při sestavování cívky držel na místě.
  • Zbytek vlasce se provlékne otvorem na vnější straně cívky.
  • Půlky cívky jsou sestaveny a nasazeny na hřídel trimmeru.

CÍVKA SE DVĚMA PRACOVNÍMI VLÁKNY

U tohoto typu cívky je třeba určit počet drážek vlasce na vnitřní straně cívky:

V obou případech se používá 2-3 m dlouhé trimovací lano. U jednopramenných cívek se vlasec pro trimr protáhne průchozím otvorem, jeho konce (úponky) se složí k sobě a zarovnají a poté se navine v opačném směru, než je směr otáčení cívky na rameni. šipka uvnitř obvykle ukazuje správný směr navíjení. Pokud jsou na cívce upevňovací drážky, konce vlasce se prostrčí nebo přidrží prsty volné ruky skrz průchozí otvor vnější poloviny cívky, cívka se uzavře a připevní se k liště trimmeru.

Rozdíl mezi navíjením vlasce na dvoucívkovém navijáku spočívá v tom, že se nejprve 2 až 5 metrů dlouhý vlasec přeloží na polovinu (aby se určil střední záhyb) a smyčka záhybu se vloží do speciální drážky mezi drážkami. Oba dráty jsou navinuty na vlastní drážce, upevnění drátů a montáž cívky je podobná jako u výše uvedené verze s jednou drážkou.

Poprvé se může zdát, že tento postup je zdlouhavý a časově náročný, ale s postupem času a zkušenostmi bude tento úkol rychlejší a snazší.

Níže uvedené video ukazuje, jak vložit vlasec do cívky vyžínače trávy a jak jej správně navinout. Tato operace je jednoduchá a s trochou trpělivosti bude úspěšná:

Pokyny

Chcete-li vyměnit linku pro trimr, musíte odstranit starou (pokud byla). Naviják. je část vyžínače, která se nachází uvnitř hlavy křovinořezu, navíjecího bubnu nebo cívky. V závislosti na výrobci mohou být hlavy různé. Tento článek se však zabývá pouze společností Patriot, ačkoli její mechanismus používá mnoho dalších společností.

Níže popsaný návod k odšroubování ruční hlavy na vyžínači trávy.

  • Nejdříve odstraňte veškeré nečistoty nebo zbytky trávy na hlavě křovinořezu. K tomu je třeba zvednout křovinořez nahoru a uchopením krytu sejmout speciální ochranný kryt na cívce.
  • Dalším krokem je vyjmutí cívky z navijáku. Cívku lze snadno vyjmout jednou rukou, protože NENÍ upevněna uvnitř navijáku.
  • Samotný naviják je ve vyžínači upevněn pomocí šroubu. Tento šroub je třeba vyšroubovat, poté můžete snadno vyjmout cívku. Chcete-li to provést šetrně, musíte cívku podepřít cívkou a odšroubovat ji úplně proti směru hodinových ručiček.
  • Nyní můžete cívku vytáhnout ven. Jak již bylo řečeno, NENÍ nijak zajištěn, pouze úchytem na železné hřídeli, takže jej není třeba násilně vytahovat. Opatrně vyjměte cívku z navijáku radiálním pohybem.
  • Zbývá jen odstranit staré strunové vedení a postupovat podle následujících pokynů.

Cívku a naviják nainstalujte na původní místo obráceným postupem.

Před spuštěním struny se ujistěte, že jste zakoupili správnou strunu pro váš vyžínač plevele. Pokud vlákno nesedí, zvyšuje se spotřeba paliva nebo výkonu a zatížení motoru křovinořezu.

Chcete-li vyměnit samotnou nit, musíte si připravit kousek knotu správné velikosti. Ve většině případů je zapotřebí asi 4 m vedení. Určitý údaj závisí na vlastnostech vlasce, např. na jeho tloušťce, a na vlastnostech samotného navijáku. Pokud nemůžete zjistit přesnou délku, můžete postupovat následovně: zapojte a naviňte nit do takového stavu, aby byla cívka stoprocentně nabitá (hladina vlasce se porovná s výstupkem na bocích cívky). Dbejte na to, aby vlasec pro trimmer seděl na cívce naplocho.

Pokyny pro navlékání vlasce na cívku jsou popsány níže.

  • Vezměte připravený vlasec a srolujte ho na polovinu. Ujistěte se, že jeden konec je o 0,1-0,15 m delší než druhý.
  • Nyní je třeba držet konce v jiných rukou. Menší z nich musí být přitažen k většímu tak, aby byl 2krát kratší. Při ohýbání by měl být dodržen odstup 0,15 m.
  • Najděte štěrbinu na vnitřní straně cívkové přepážky. Opatrně do tohoto otvoru vložte smyčku, která se dříve vyndala.
  • Chcete-li pokračovat v práci, musíte zjistit směr navíjení nitě v cívce. K tomu se stačí podívat na cívku. Měla by na něm být šipka.
  • Pokud nemůžete najít ukazatel šipky, je docela možné, že je tam napsáno Znamení. Příklad je uveden na fotografii níže. Je třeba se podívat na hlavu cívky. Je na něm ukazatel směru. Ale toto je směr cívky. Pro získání směru navíjení je nutné navíjet v opačném směru.
  • Nyní naviňte vlasec. Všimněte si speciálních vodicích drážek v drážkách na vnitřní straně cívky. Při utahování krytu se řiďte drážkami, jinak by mohlo dojít ke zlomení strunové sekačky. V tomto kroku by měla být cívka naložena velmi opatrně.
  • Když má uživatel téměř celou nit na místě, vezměte malý konec (nezapomeňte na přesah 0,15) a protáhněte jej otvorem ve stěně cívky. Nyní tuto operaci zopakujte stejným způsobem s druhým koncem.
  • Vložte samotnou cívku do hlavy navijáku a nejprve protáhněte vlasec pro trimr otvory na vnitřní straně navijáku.
  • Nyní je čas vrátit naviják na své místo. Pak uchopte konce vlasce oběma rukama a roztáhněte je od sebe. Poté nasaďte zpět víčko (zde neváhejte vyvinout větší sílu, dokud neuslyšíte zvuk „cvaknutí“).
  • Zbývá provést „kosmetické úpravy“. Je třeba zkontrolovat, zda příze není příliš dlouhá. Můžete spustit strunovou sekačku a zkontrolovat, zda je vše v pořádku. Pokud je vlákno příliš krátké, lze ho ustřihnout nůžkami.

PŘEČTĚTE SI, co funguje po zajetí strunové sekačky?

Typ střihací hlavy

Hlava strunové sekačky je válcovité tělo s cívkou, do které je vložen kus vlasce (vlákna). Tuto konstrukci lze namontovat na benzínový nebo elektrický vyžínač. Hlavy vláken se liší způsobem navlékání a podávání a vyrábějí se ve 3 typech.

  • Automatické. Podávání šňůry se provádí poté, co uživatel sníží otáčky motoru. Automatické podávání filamentu může být nejlepší, pokud je potřeba větší objem práce, ale automatický podavač filamentu má jednu nevýhodu. spotřebuje příliš mnoho filamentu.
  • Poloautomatické. Tento typ hlavy nevyžaduje složitou manipulaci ze strany uživatele. Fungují tak, že se šňůra automaticky prodlouží, když stroj běží na plné obrátky. Stačí lehce otřít hlavu vyžínače o zem (uvolní se zablokování struny) a vyžínací struna se odstředivou silou uvolní z cívky a pomocí nože na ochranném krytu nože se ustřihne na požadovanou délku.
  • Manuální. Pro prodloužení šňůry je třeba stroj zastavit a ručně zatáhnout za šňůru k vyžínači.

Na základě výše uvedeného jsou nejlepší volbou poloautomatické cívky. Je třeba také poznamenat, že travní vyžínače jsou k dispozici jako jednopramenné (používané pouze k sekání trávy) a dvoupramenné, které se používají k sekání vysoké trávy a malých keřů s tenkými stonky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS