Hydraulický zvedák nefunguje Jak to opravit

Oprava hydraulického zvedáku vlastníma rukama

Hydraulický zvedák lze opravit vlastníma rukama, ale tento postup vyžaduje znalosti a předchozí přípravu. Potíž spočívá v tom, že kromě mechanické části existuje také hydraulická část. Nestlačitelná vlastnost kapaliny je základem produktu. Olej se používá jako kapalný prvek a jeho hladina by měla být neustále pod kontrolou. V případě jejího poklesu je nutné ji doplnit na stanovenou úroveň.

Olej je hnací silou zařízení, tlačí píst do správné polohy. Díky tomu je možné zvednout téměř jakýkoli náklad. Pokud není v zařízení dostatek oleje, mechanismus nefunguje. Mnoho začínajících opravářů automobilů tento bod přehlíží, což v konečném důsledku vede k problémům se zvedákem. Pokyny pro výměnu oleje:

Co dělat, když se hydraulický zvedák nezvedne úplně dolů?

Existuje mnoho druhů zvedacích zařízení, mezi automobilovými nadšenci je nejoblíbenější hydraulický typ zvedáku (zvedák na láhve, zvedák na auta). Zvedáky mohou selhat, pokud nejsou řádně udržovány, např. Přestanou zvedat. Okamžitě vyvstává otázka, co dělat, když hydraulický zvedák nezvedá. Není nutné hned kupovat nový, vždy existuje řešení. Často lze problém odstranit servisem stroje.

Detekce poruch

Táhlo se vysune do požadované výšky, ale pak se pomalu spouští (bez zatížení). V tomto případě je příčinou pravděpodobně obtokový ventil a poškozené těsnicí kroužky, takže není udržován správný tlak.

Pokud se zvedák nezvedne úplně nahoru, je zdvih zkrácen. Viníkem je koroze na povrchu pístní tyče a válce. Pokud je zvedané břemeno větší než nosnost zvedáku (uvedená v tunách na zvedáku), může dojít k poškození nebo ohnutí pístní tyče.

Pokud se zvedák po otevření odvzdušňovacího ventilu nepohne zcela do výchozí polohy, znamená to, že pružiny jsou natažené nebo ztratily svou pružící schopnost.

Aby byl zvedák v dobrém technickém stavu a nedošlo k jeho zlomení, je třeba pamatovat na následující body:

  • Hydraulická kapalina se musí měnit 2krát ročně.
  • Pokud je zvedák používán každý den, je třeba hydraulický olej měnit každý měsíc.
  • V extrémních případech lze použít jakýkoli druh hydraulického oleje, ale v zimním období se doporučuje používat syntetický olej podle údajů výrobce.
  • Skladujte zvedák na teplém a suchém místě, aby olej v zimě nezhoustl.
  • Zimní provoz zvedáku v chladném počasí se nedoporučuje, protože by mohl jednoduše přestat fungovat.

Aby se předešlo selhání hydraulického zvedáku, je nezbytná včasná preventivní údržba, výměna oleje a čerpání. Tímto způsobem lze zvýšit životnost součástí zvedáku.

Snahou o opravu závady lze ztratit mnoho času a peněz, proto je jednodušší dodržovat návod k obsluze zvedáku, což povede k dlouhé životnosti a mnoha příležitostným použitím zvedáku.

Hydraulický zvedák se nezvedá pod zatížením

Někdy dochází k problémům s hydraulickým zvedákem. Většina lidí je hned vyhodí. Ale nevyhazujte ho. Možná to není tak velký problém.

Někdy se zvedák nezvedne do potřebné výšky. Dříve jsem měl dostatečnou délku tyče, abych mohl auto zvednout, ale teď už ne. V polovině cesty nahoru. To je vše. Může za to ropa. Přesněji řečeno jeho nedostatek.

Funkční zvedák stále používá olej. Není to mnoho, ale spotřebovává se při každém zvednutí/spuštění. Čas od času je dobré ji vyměnit, přibližně jednou ročně. Ale kdo tady dělá takové nesmysly??) Obvykle to funguje, dokud to funguje.)

Každopádně mám dva nefunkční konektory. Jeden je zvedák na auta a druhý zvedák na láhve, oba jsou samozřejmě hydraulické. Zvedák je stejný jako zvedák na láhve, ale je namontován ve speciální konstrukci. Poté, co jsem auto zvedl. Nespěchali s jeho spouštěním. Rozhodl jsem se doplnit olej.

Obecně se doporučuje přidávat do těchto zvedáků speciální hydraulický olej. Můžete si je koupit, můžete do nich nalít vřetenový olej, který je také hydraulický. Na vlastní nebezpečí je možné do něj přidat běžný motorový olej. Což jsem udělal. To se nedoporučuje, protože olej není příliš dobrý, ale to je jedno

Zvedák musí být nejprve zcela spuštěn. Odšroubujte konektor, spusťte dřík (nebo zvedací část na zvedáku), našroubujte konektor zpět. Najděte otvor, kterým se bude nalévat olej. Je krytý gumovou zátkou.

Existuje mnoho verzí zvedacích mechanismů, mezi majiteli automobilů je nejrozšířenější hydraulický typ zvedáku (zvedák na láhve, zvedák na auta). Zvedáky mohou selhat, pokud nejsou řádně servisovány, např. Přestanou zvedat. A hned se nabízí otázka. Co dělat, když hydraulický zvedák nezvedá? Nemusíte hned kupovat nový, vždycky existuje řešení, často se dá opravit údržbou stroje.

Použití hydraulického zvedáku

Zvedací zařízení se používají k upevňování, přemisťování a zvedání těžkých břemen: stavebních desek, strojů, vozidel, sloupů. Mohou mít nosnost až stovky tun. Konstrukce a rozměry zvedáku se liší v závislosti na aplikaci.

Zvedáky jsou díky své vysoké účinnosti a snadné obsluze nepostradatelné v průmyslu, opravnách vozidel, recyklačních zařízeních, elektrárnách, skladech a dalších průmyslových aplikacích. A automobiloví nadšenci se neobejdou bez vlastních kompaktních výtahů.

A schopnost přepravovat náklady ve svislé i vodorovné poloze se využívá na stavbách všude.

Konstrukce a funkce hydraulického zvedáku

Abychom lépe pochopili, proč k poruše dochází a co ji způsobuje, je důležité vědět, jak je hydraulický zvedák konstruován a jak funguje.

Konstrukce zvedáku je poměrně jednoduchá: pouzdro z tvrzeného kovu, pístní tyč (nebo výsuvný píst) a pracovní kapalina olej. Kostra neslouží pouze svému účelu, ale je plnohodnotnou pracovní částí zvedáku. Je zásobníkem kapaliny a vodicím válcem pro pístní tyč. V závislosti na modelu je ovládání ruční, vzduchové nebo nožní.

Zvedák funguje na principu komunikační nádoby. Т.Е. Jakmile se olej čerpaný z čerpadla dostane do válce, výstupní ventil se vytlačí ven, čímž se závaží zvedne do vyšší polohy. Aby se vrátilo do původní polohy a závaží se snížilo, otevře se výstupní ventil a olej proudí zpět. Některé modely hydraulických zvedáků mají zabudované manometry pro sledování provozního tlaku.

Konstrukce hydraulického zvedáku

Hlavními součástmi systému jsou pouzdro, pohyblivý píst a kapalné médium (strojní olej). Plášť je vyroben z odolného kovu ve tvaru válce. Slouží jako vedení pístní tyče a jako zásobník provozní kapaliny. Další prvky, které jednotku pohánějí:

Použití ventilů umožňuje desetinásobně zvýšit sílu působící na páku. K pohybu pístu je zapotřebí píst, který dopravuje pracovní kapalinu do nádoby pod ním. Ventil zabraňuje zpětnému toku kapaliny do nádrže. Píst postupně čerpá stále více kapaliny pod píst a zvedá jej. Pro snížení zatížení stačí, aby se olej vrátil do nádrže otevřením ventilu.

Výhody a nevýhody hydraulických zvedáků

  • Vysoký výkon;
  • Snadná obsluha a údržba;
  • Vysoká účinnost přibližně 80 %;
  • Může přemisťovat náklady o hmotnosti až 200 t.
  • Nelze zvedat břemena z malých výšek;
  • Nelze nastavit úroveň snížení zátěže;
  • Vyžaduje neustálou kontrolu a údržbu: doplňování oleje, výměnu těsnění a ucpávek;
  • Lze je přepravovat a skladovat pouze ve svislé poloze, jinak dojde k úniku provozní kapaliny;
  • Běží poměrně pomalu, pokaždé se zatížení cyklicky zvyšuje na malou výšku;
  • Jsou poměrně drahé;
  • Častější poruchy a dražší opravy než u jejich mechanických protějšků.

Typy hydraulických zvedáků

Bylo vytvořeno několik typů zařízení pro různé aplikace:

Zvedák na láhve je nejběžnější a nejjednodušší konstrukce. Je schopen zvednout dvě až sto tun, má velkou plochu a kompaktní tělo. Proto se tyto mechanismy běžně používají pro opravy různých typů vozidel, zejména nákladních. Zvedák na láhve může být dvoutyčový nebo jednotyčový. Jednotky s jednou tyčí jednodušší konstrukce se používají při údržbě železničních vozů, ve stavebnictví, strojírenství, při řezání trubek a ohýbání trubek. Modely s dvojitou tyčí pracují vertikálně i horizontálně.

Zvedák je jako vozík, který se během provozu pohybuje pod nákladem. Ovládání ruční pákou, ovládanou olejovým ventilem. Chcete-li otevřít ventil, musíte otočit rukojetí šroubu ventilu. Vhodné zejména pro jednosměrné zvedání. Proto je vhodný pro výměnu kola. Funguje však pouze na pevném a rovném povrchu. K dispozici je verze s převodovkou a otočným rámem.

Hlavní závady hydraulického zvedáku

Hydraulické zvedáky se používají pro práce spojené se zvedáním různých předmětů do určité výšky. Mohou se lišit kapacitou, typem a použitím, ale jejich konstrukce a principy fungování jsou stejné, takže poruchy hydraulického zvedáku jsou podobné.

Hydraulické zvedáky se používají ke zvedání těžkých předmětů při jejich opravách.

Konstrukce a princip činnosti hydraulického zvedáku

Abychom lépe pochopili, proč k poruše došlo a co je její příčinou, je nutné vědět, jak je hydraulický zvedák konstruován a jak funguje.

Konstrukce a princip činnosti hydraulického zvedáku.

Konstrukce zvedáku je jednoduchá: kalené kovové tělo, pístnice (nebo pístnice) a pracovní kapalina. Olej. Kryt slouží nejen svému účelu, ale je také plnohodnotnou pracovní částí zvedáku. Je zásobníkem kapaliny a vodicím válcem pro pístní tyč. V závislosti na modelu je ovládání ruční, vzduchové nebo nožní čerpadlo.

Zvedák funguje na principu komunikujících nádob. Т.Е. Vypudí olej z čerpadla do válce a zvedne břemeno do původní polohy a spustí břemeno, vypouštěcí ventil se otevře a olej vytéká zpět. Některé modely hydraulických zvedáků mají zabudované manometry pro kontrolu provozního tlaku.

hydraulický, zvedák, nefunguje, opravit

Nejčastější příčiny poruch hydraulických zvedáků a jejich odstranění

Únik oleje může být jednou z nejčastějších příčin poruch zvedáku. V důsledku toho se do pracovní komory dostává vzduch a zdvihací mechanismus nepracuje na plný výkon nebo přestane fungovat.

Tomuto problému lze předejít pravidelnou údržbou hydraulického zvedáku kontrolou hladiny oleje a případným doplněním oleje do pracovního válce. Snížená hladina oleje v systému může být způsobena přirozeným úbytkem, poškozenými nebo vadnými těsněními a ucpávkami. V takovém případě běžné doplňování vody problém nevyřeší, je třeba vyměnit těsnění a ucpávky.

Nedostatek pracovní kapaliny v systému, její místo zaujímá vzduch. To lze odhadnout ze snížené účinnosti zvedáku. To lze napravit čerpáním. Je třeba otevřít zátku olejové nádrže a přepadový ventil a naplnit hydraulické čerpadlo.

Pokud se jedná o tuto příčinu, bude zvedák opět plně funkční, pokud bude tato práce provedena správně. Pokud to nepomůže, je závada způsobena něčím jiným nebo je nutná závažnější oprava.

Někdy lze problém vyřešit vyšroubováním zajišťovací jehly o dvě otáčky, současným zvednutím pístu do nejvyššího bodu a jeho uvolněním do nejnižšího bodu. Tento postup je třeba opakovat 2-4krát.

Pokud se zjistí, že jsou díly zkorodované nebo poškozené, budou vyměněny.

Koroze může často způsobit poruchy hydraulického zvedáku a ovlivnit písty (tyče nebo písty) a vnitřek skříně. Pro zjištění příčiny je však nutné zařízení rozebrat. Za tímto účelem se obraťte na servisní středisko nebo se do práce pusťte sami. Budete potřebovat sadu klíčů, opravnou sadu, nádobu na vypuštění starého oleje a nádobu s novým olejem, který po opravě nalijete do systému.

Častým důvodem poruchy zvedáku bývá také ohnutý zvedák, který lze vyměnit za nový, ale často to znamená, že zvedák nelze opravit ani v servisní dílně.

Někdy se do pracovní komory dostanou nečistoty, které mohou způsobit poruchu zvedáku.

K odstranění nečistot lze zvedák vypláchnout parafínem. Viníkem může být často i obtokový ventil. Může být mírně deformovaná nebo znečištěná, což způsobuje, že kulička nedosedá pevně a následně dochází k úniku kapaliny. Řešení tohoto problému je v zásadě radikální, tj. Výměna obtokového ventilu.

Některé varovné příznaky poruchy hydraulického zvedáku

Pokud zvedák zvedl náklad, ale náklad postupně sám klesá, je problém v obtokovém ventilu nebo v olejovém těsnění.

Zvedák zvedl náklad do požadované výšky, ale nedokáže ho udržet, postupně se sám spouští. V tomto případě může být příčina v obtokovém ventilu nebo vadném těsnění. To je známkou toho, že není udržován potřebný tlak.

Pokud hydraulický zvedák není schopen zvednout náklad nebo ho zvedne jen do malé výšky, pracovní zdvih se zkrátí. V takovém případě je příčinou koroze na pístní tyči a uvnitř tělesa válce. Pokud byl zvedák zatížen více, než je maximální přípustná hmotnost, může dojít k deformaci pístní tyče.

Napjaté nebo uvolněné pružiny jsou kontrolním ukazatelem, protože zvedák se po otevření šoupátka nevrátí zcela do výchozí polohy.

Demontáž hydraulického zvedáku a výměna oleje

Poškozený hydraulický zvedák je samozřejmě nutné opravit v servisu, ale v některých případech může tuto práci provést obsluha, např. Přečerpáním nebo výměnou oleje ve zvedáku. Potřebujete pouze vědět, jak jej správně rozebrat a znovu složit.

V zásadě se všechny typy oprav zvedáku řídí stejným schématem: nejprve je nutné odšroubovat upevňovací prvky, odstranit vypouštěcí ventil a píst a vypustit olej. Poté je třeba odstranit všechny závady a zvedák znovu sestavit v opačném pořadí, vyměnit všechny vadné díly a doplnit nový olej.

Poté vždy proveďte zkušební provoz zvedáku.

Hlavní funkce

Nosnost. Kapacita začíná na 2t a více. U jednoduchého osobního vozu stačí pro každodenní použití kapacita 2 t. Takové nářadí nezabere mnoho místa a lze jej skladovat v garáži a brát s sebou na cesty. Pokud máte terénní vozidlo, doporučuje se nosnost 3 t nebo více. V každém případě je lepší znát hmotnost vozidla předem a použít ji jako vodítko při výběru.

Maximální výška zdvihu. Liší se model od modelu

Majitelé terénních vozidel musí tomuto parametru věnovat maximální pozornost. Nemá smysl platit za nástroj, který zvedne auto o 2 cm

hydraulický, zvedák, nefunguje, opravit

Maximální výška zvedání automobilů v terénu začíná na 450 mm.

Minimální výška. Parametr definuje možnost přetočení zařízení pod vozidlem. Zvedák s minimální světlou výškou větší, než je světlá výška vašeho vozidla, vám nepomůže. Před výběrem nářadí vždy změřte světlou výšku.

Výška zdvihu max. Pryžové polstrování na ložiskovém podstavci.

Typ hnacího mechanismu. Kardan a ozubené kolo. Doporučuje se kardanový typ, který se osvědčil jako spolehlivý a je také šetrnější k opravám.

Návod na opravu a výběr náhradních dílů

Oprava hydraulického zvedáku začíná demontáží. Všechny díly jsou sešroubovány, proto používejte klíče.

  • Vypusťte olej. K tomuto účelu je třeba připravit vhodnou nádobu.
  • Vyjměte píst a ventil. Vizuálně je zkontrolujte. Očištění všech nečistot a rzi.
  • Příčinou poruchy může být poškozená pístní tyč. Zvedák není schopen zvednout náklad. V tomto případě je třeba díl vyměnit.
  • Těsnění je třeba pečlivě zkontrolovat. Pokud při vizuální kontrole nejsou zjištěny žádné závady, je lepší díly vyměnit. Mikroskopické závady často nejsou viditelné, ale jsou příčinou.
  • Kontrola olejového ventilu. Odstranění uvízlých nečistot. Kulička zaujímá špatnou polohu kvůli své přítomnosti a úniku oleje.

Všechny části rozebraného stroje je třeba umýt ve speciální kapalině. Vadné díly musí být vyměněny. K tomuto účelu se provádí výběr náhradních dílů. Všechny nové součásti musí mít stejné specifikace. Pro výměnu drobných součástí jsou k dispozici opravné sady. To zahrnuje díly a těsnění mezi nimi. Opětovná montáž se provádí v opačném pořadí.

Výměna a postup doplňování oleje

Před nalitím nového oleje se starý olej zcela odstraní. Pokud je přítomna proplachovací kapalina, je třeba ji rovněž odstranit.

Přítomný vzduch se odstraní před naplněním nového. Otevře se uvolňovací ventil a jednotka se spustí dolů. Poté by mělo být provedeno minimálně 5 odčerpání. Vyšroubujte šroub z plnicího hrdla a doplňte palivo tryskou na požadovanou úroveň. Poté se systém přečerpá a olej se doplní. Je důležité vypustit ze systému veškerý vzduch. Jakmile olej přestane bublat a dosáhne správné hladiny, je zvedák připraven k použití.

Oprava hydraulické části zvedáku

Oprava hydrauliky spočívá ve vypuštění starého hydraulického oleje, kompletní demontáži zvedáku a výměně těsnění a ucpávek. Není to nic složitého, protože zvedák nevyžaduje žádné složité seřizování, pouze diagnostiku, údržbu a v případě potřeby výměnu. Všechna těsnění a těsnění rtů musí být bez výjimky vyměněna. Naléhavě doporučujeme nechodit do dílen a hlavně nehledat originální plomby. Je to prakticky zbytečné. Téměř všechny velikosti hydraulických zvedáků, přesněji jejich těsnicí prvky, jsou standardní a lze je zakoupit v každém obchodě s náhradními díly pro hydrauliku traktorů a automobilů. Bude to třikrát levnější, hlavní je změřit gumové díly nebo je vzít s sebou.

hydraulický, zvedák, nefunguje, opravit

Vzduchové bubliny a náprava

Pokud jde o účinnost hydraulického zvedáku, vzduchové bubliny v hlavním válci většinou způsobují snížení účinnosti. Tvorba bublin může být způsobena nedostatečným množstvím kapaliny v pracovní dutině.

Před provedením opravy v takových případech je třeba nejprve odšroubovat zátku v olejové nádrži a vyjmout obtokový buben, poté můžete přistoupit k čerpání čerpadla mechanismu. Tím se zajistí, aby se vzduchové bubliny z dutiny vyprázdnily do zásobníku kapaliny. Po proplachování zavřete víko nádrže a přepadový ventil, pokud byly všechny operace provedeny správně, bude zvedák fungovat normálně.

Čerpání oleje do hydraulického výtahu

Vezměte prosím na vědomí! Pokud je po proplachování zjištěn v kapalině lázně zbytkový vzduch, doporučuje se postup opakovat.

Další běžnou metodou, kterou doporučují zkušení odborníci, je odstranění vzduchových bublin ze zvedáku. K tomu je třeba vyšroubovat uzavírací jehlu maximálně o 2 otáčky a píst zvednout rukou do krajního bodu. Po zvednutí kolébkového spínače se po určitém časovém intervalu vrátí do dolní koncové polohy. Je třeba poznamenat, že tento postup je často třeba opakovat 2 až 3krát. Aby se zabránilo hromadění vzduchu v pracovním systému zvedáku, měl by se objem pracovní kapaliny kontrolovat během provozu zvedáku. V případě nedostatku oleje je nezbytné olej doplnit, přičemž je třeba dbát na kvalitu oleje a včas vyměnit těsnění zvedáku.

Abyste předešli nežádoucím poruchám čínských hydraulických zvedáků, musíte při intenzivním používání vyměnit pracovní kapalinu a zeptat se sami sebe, proč se zvedák nezvedá pod zatížením. Je třeba mít na paměti, že pokud hladina oleje klesne, je třeba ji doplnit a celou konstrukci přečerpat. Před zahájením opravy je nutné si přečíst doporučení výrobce uvedená v technickém listu přiloženém ke zvedáku a porozumět jim. V opačném případě, pokud budou všechna doporučení ignorována, může dojít k předčasnému poškození nástroje bez možnosti další sanace.

Schéma zvedáku

Profesionální zvedáky se liší velikostí a nosností. Ventil se obvykle ovládá otáčením kliky, což je velmi praktické při práci. Princip práce všech hydraulických zvedáků je stejný, takže je výhodnější používat schéma, protože mají stejné důvody poruch, bez ohledu na velikosti a typy výrobků.

Síla vytvořená beranem se přenáší prostřednictvím oleje, který se používá jako pracovní kapalina, na píst spojený s pístní tyčí. Olej se čerpá z přední části zvedáku do zadní části (strana beranu). Obtokový otvor je uzavřen, zatímco sací a výtlačný ventil umožňují průtok oleje pouze dozadu, tj. Zvedák funguje jako čerpadlo. Po otevření obtokové jehly (což je tyč se špičatým závitem) může olej proudit zpět do přední dutiny obtokovým kanálem. Pokud je zvedák v tomto bodě zatížen, pístní tyč se propadne dovnitř válce. Pro zajištění funkčnosti zvedáku existují tři podmínky:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS