Jak dlouho můžete sekat křovinořezem

Bezpečnostní pokyny pro sekání trávy

1.1. Sečení trávy mohou provádět pouze osoby starší 18 let, proškolené v bezpečných pracovních postupech a technikách, s ručními sekačkami, motorovými sekačkami (vyžínači) a sekačkami na trávu. Rovněž pouze osoby, které prošly lékařskou prohlídkou, byly proškoleny v bezpečných pracovních postupech a technikách, absolvovaly vstupní instruktáž a instruktáž o ochraně práce na pracovišti, mají zkušební dobu a ověřily si znalosti požadavků na ochranu práce.

1.2. Zaměstnanec se nejméně jednou ročně podrobí testu znalostí.

1.4. Při práci mohou být zaměstnanci vystaveni následujícím škodlivým a nebezpečným výrobním faktorům:

1.5. Pracovníci musí být vybaveni ochranným oděvem, bezpečnostní obuví a dalšími osobními ochrannými prostředky v souladu se standardními minimálními pravidly:

1.6. Zaměstnanci nesmí být a zdržovat se na území organizace a na pracovišti pod vlivem alkoholu, omamných nebo toxických látek.

dlouho, můžete, sekat, křovinořezem

1.7. Kouřit pouze na speciálně vyhrazených a vybavených místech. Zaměstnancům je zakázáno kouřit na místech, která nejsou určena ke kouření, a používat otevřený oheň na místech, kde se do strojů doplňuje palivo a olej.

1.8. Sekání trávy za nepříznivých podmínek (déšť, bouřka, mlha) není povoleno.

1.9. Všechny zjištěné závady nebo nedostatky ve vybavení, nářadí a osobních ochranných prostředcích musí zaměstnanec nahlásit přímému nadřízenému a nezačít pracovat, dokud nebudou odstraněny.

1.10. Za porušení pracovní kázně a nedodržení předpisů o bezpečnosti práce je zaměstnanec disciplinárně odpovědný v souladu s platnými právními předpisy

Jak vypočítat náklady na služby?

Kontaktujte našeho manažera pro výpočet celkových nákladů na práci. Sazby zohledňují velikost, odlehlost, požadované doplňkové služby, spotřebu paliva, opotřebení nářadí a náklady na práci. Specialista vypracuje odhad, zkoordinuje jej se zákazníkem a stanoví termín prací. Po zaplacení zálohy vypracujeme smlouvu.

Typ práce Měrná jednotka
Sekání trávy nebo suchého plevele qv.м. 15

Minimum

Odrůdy nástrojů

K dispozici jsou tři verze zahradních vyžínačů. elektrické, akumulátorové a benzínové. Síťové modely, které se zapojují do zásuvky, jsou méně časté, protože mají minimální autonomii kvůli připojení k síti. Také z hlediska hospodárnosti není nejlepším vyžínačem na sekání trávy. Elektrické nářadí lze na stavbách v okolí domu použít pouze tehdy, pokud lze připojit prodlužovací kabely.

Potenciál úletu ohrožuje okna domů a aut. Štíty kolem strunové hlavy jsou na místě, aby se snížilo množství odlétávajících úlomků a chránila se obsluha. štíty nikdo neodstraňuje, pokud upravená strunová sekačka již není v záruce nebo ji lze bezpečně používat.

Při doplňování paliva se ujistěte, že je motor zastaven a že je vyžínač umístěn na rovném povrchu. pokud možno ne na vyžínači trávy. strunová sekačka by nikdy neměla být ponechána na trávníku delší dobu. Opětovné plnění musí být prováděno vhodným systémem, aby nedocházelo k únikům nebo přeplnění.

Benzínové modifikace byly vždy považovány za přímého konkurenta elektrických modelů. Nabízejí vysoký výkon, malé nebo žádné omezení pohybu a dokáží se prosekat i křovinami. Benzínová sekačka na trávu pro sekání trávy má však také vysokou hmotnost, hlučný provoz, silné vibrace, emise výfukových plynů a vysoké náklady. Akumulátorové verze také nejsou vázány na zdroj energie, ale z hlediska výkonu ztrácejí na benzínové vyžínače.

Ujistěte se, že používáte správnou hmotnost struny podle pokynů v návodu k obsluze. Příliš silná struna strunové sekačky na trávu může způsobit poškození motoru. Některé vyžínače trávy mohou použít nůž pro prořezávání, ale nikdy nepoužívejte nůž na vyžínači, který nebyl navržen pro použití prořezávacího nože. Příslušenství, které není určeno pro danou sekačku, může způsobovat nadměrné vibrace, opotřebení motoru nebo vázání. To může vést k přetížení motoru, možnému selhání komponent a potenciálnímu poškození obsluhy.

Jak připevnit kotouč nebo rybářský vlasec k vyžínači

Připevněte žací lištu k pohonné jednotce. Místo upevnění se nazývá převodovka. Instalace kotouče nebo cívky je jednoduchá. Princip připevnění řezných kotoučů k vyžínači je následující:

  • Tvarová podložka se nejprve upevní pomocí imbusového klíče
  • Nasaďte kotouč na hřídel
  • Poté umístěte horní podložku a přišroubujte ji pomocí upevňovací matice
  • K otočení matice použijte speciální imbusový klíč, který se obvykle dodává s každým nástrojem
  • Otáčejte maticí proti směru hodinových ručiček
  • Při otáčení hřídelí ji zaklíníte imbusovým klíčem

Pro vyjmutí a výměnu kotouče na zastřihovači použijte opačný postup. Další informace o tom, jak připevnit cívku s vláknem k sekačce, naleznete v tomto materiálu.

dlouho, můžete, sekat, křovinořezem

Bezpečnostní opatření při práci

Mezi strunovou sekačkou a kotoučovou sekačkou jsou rozdíly v technice. Strunová sekačka seká trávu na svém konci, ale pokud jedete příliš rychle, spotřebuje celou délku. Výsledkem je, že stébla nejsou posekána, ale tráva se namotává na šňůru a motor je přetížen. Podle toho zvolte optimální rychlost pohonu. Kromě toho je třeba vysokou a tvrdou trávu sekat rychleji než při sekání trávníků strunovou sekačkou.

Existuje několik jednoduchých zásad, které zefektivní a zefektivní sečení.

  • Spodní strunová sekačka je ideální pro sekání zahradních cest, záhonů a okrajů trávníků. Naviják lze pohánět kolmo k zemi.
  • Sekání houštin, velkých plevelů a keřů pomocí kotoučů nebo speciálních nástavců.
  • Při čištění velkých ploch by měl být přístroj nakloněn doleva ve směru kývání.
  • Chcete-li sekat trávu kolem záhonů, keřů nebo jiných překážek, musíte nůž sekačky otočit ochranným krytem směrem k nim. Musíte sekat a nepoškozovat přitom žádné objekty.

Nedovolte, aby se cívka nebo kotouč dotýkaly země nebo jakékoli překážky s výjimkou sečené trávy a větviček.

Při bezpečné práci s křovinořezem dodržujte následující body.

  • Nepoužívejte vyžínače, když prší nebo je velmi vlhko.
  • Udržujte lidi a zvířata ve vzdálenosti nejméně 15 metrů od žací hlavy: posekaná tráva, drobné nečistoty a kameny mohou vysokou rychlostí vyletět zpod žací hlavy a způsobit zranění.
  • Obsluha vyžínače trávy by měla nosit silný oděv, který zakrývá všechny ruce a nohy.
  • Používejte ochranné brýle, rukavice, pokrývku hlavy, uzavřenou obuv, speciální sluchátka nebo špunty do uší.
  • Lano strunové sekačky musí být vedeno za sekačkou.

Ruční sekačka na trávu udrží váš trávník na malé ploše v pořádku. Sekačka se lépe používá na velkých plochách. Strunové sekačky jsou užitečné také při senoseči a terénních úpravách: drobnou posekanou trávu lze použít k mulčování jahod a dalších užitečných rostlin. Podívejte se ve videu, jak můžete s těmito nástroji sekat.

Na rozdíl od kotoučů je sečení strunovou sekačkou bezpečnější, ale ne vždy optimální. Jak se říká, vyplatí se zvolit řezací nástavec pro danou oblast práce nebo použít kompletní systém, kde můžete ovládat jak kotouč, tak strunovou sekačku a přepínat mezi nimi podle potřeby.

Jak jsme již zmínili, ruční strunová sekačka může být automatická, poloautomatická nebo ruční. V prvním případě se řezací nástavec po každém novém spuštění spotřebiče sám „vysune“. To je velmi pohodlné, ale ne dostatečně úsporné, například pokud je plocha nepravidelného tvaru a obsahuje rohy, členité hrany, a pokud na každou z těchto ploch dlouho chodíte, musí se mechanismus znovu zapínat a vypínat.

Je důležité, aby si obsluha uvědomila, že délka konců řádku, kterou vidí před sebou, když je natažená, je přesně takový průměr, jaký bude stroj sekat. O tom, jak navléknout vlasec na cívku, se dočtete v jednom z našich článků, ale nejdůležitější je pamatovat na to, že délka konců vlasce musí být optimální pro správné sečení.

Jak sekat s benzínovým křovinořezem? To proto, aby vydržel co nejdéle:

  • Cívku držte 10 cm nad zemí;
  • Při práci s vysokou trávou sekejte nahoře a pak u stonků, abyste se chránili před jejím namotáním na přístroj;
  • veďte stroj stejným směrem, jakým se otáčí cívka;
  • Trávu na trávníku, zejména u zdí a zahradních dekorací, je vhodné sekat špičkou struny, aby nedošlo k přetížení motoru;
  • Každých 15 minut si udělejte přestávku.

V této sekci najdete všechny potřebné odpovědi, ale rádi vám nabídneme také díly pro sekačky na trávu z naší široké nabídky benzínových strojů.

Vysokou trávu lze ideálně sekat výkonnou strunovou sekačkou s pevným vlascem. Musíte však připustit, že pozemky, na kterých roste plevel, nejsou vždy rovné. Majitelé pozemků mají na svých pozemcích často keře a odpadky všeho druhu. Abyste se vyhnuli plýtvání drahou pracovní silou, je lepší sekat ve dvou průjezdech.

Pokud sekáte trávu na seno a víceméně znáte stav půdy, je snazší plánovat práci. Vysokou trávu. i s vysokými keři. dokáže posekat každý žací stroj. Hlavní je nespěchat a přistupovat k procesu s rozumem, jak ukazujeme v praktickém videu.

  • Stroj nepřetěžujte;
  • Pokud se tráva zamotá, okamžitě přístroj vypněte;
  • nesekejte mokrou trávu, a to ani benzínovou sekačkou.

V našem obchodě KosiKosa si můžete kdykoli zakoupit buben, nože a kotouče pro vyžínače trávy.

Uložení a údržba vyžínače

Benzínové vyžínače trávy vyžadují zvláštní péči. Kromě čištění a mazání řezných a třecích ploch od rostlinných šťáv a nečistot je třeba věnovat pozornost také motoru. Vzduchový filtr se nejrychleji ucpe. Čistěte jej každých přibližně 10 hodin. Někdy se chladicí žebra chladiče motoru znečistí, což může způsobit rychlé přehřátí motoru, které může vést k jeho zadření. V návodu k použití benzinového vyžínače je popsáno, jak vyčistit chladič a vzduchový filtr.

Před uskladněním strunové sekačky na delší dobu po skončení sezóny byste z ní měli vypustit všechno palivo, pak nastartovat motor a počkat, až se zastaví. Tím je zajištěno, že v nádrži nebo karburátoru není žádné palivo. Po vychladnutí motoru odšroubujte zátku, nalijte do válce 30-40 ml dvoutaktního oleje, pomocí startovacího lanka pomalu otáčejte klikovým hřídelem, aby se olej rozprostřel do všech dutin motoru, a poté zátku opět zašroubujte. Poté je nutné výložník demontovat, pokud je demontován, všechny kovové části, které mohou zrezivět, potřít konzervačním tukem a poté strunovou sekačku uložit na místo chráněné před vlhkostí.

U elektrických vyžínačů po použití otřete a smotejte kabely a prodlužovací šňůry. U akumulátorových vyžínačů je nutné akumulátor nabít, protože se nedoporučuje ani krátkodobé skladování s vybitým akumulátorem. vedlo by to k rychlé ztrátě výkonu. Poté je nutné hlavu sejmout, protože je třeba vyčistit kryt nože i vnitřní části bubnu. Pokud se tak nestane, může na nich zaschnout míza z trávy a způsobit, že cívka a mechanismus, který zajišťuje strunu vyžínače, přestanou při dalším spuštění správně fungovat.

Elektrické vyžínače trávy se mnohem snadněji připravují k dlouhodobému skladování. Hlavně je třeba zabránit jejich navlhnutí uvnitř řídicího obvodu a motoru a také rezavění nechráněných kovových prvků pomocí konzervačního tuku. Před uskladněním je nutné baterii nabít, aby byl vyžínač na jaře jako nový.

V elektrickém zařízení může být také proražená zapalovací cívka. V takovém případě sekačka nenastartuje nebo nastartuje a běží přerušovaně a poté se vypne nebo se na horké půdě vůbec nerozjede.

Zapalovací cívku zkontrolujte stejným způsobem jako zapalovací svíčky: odšroubujte zapalovací svíčku, přidržte ji u sekačky na trávu. Pokud se vám po vytažení startéru objeví jiskra nebo jen jiskra, vyměňte cívku.

Zahájení záběhu sekačky na trávu

Nespěchejte s vyžínačem ihned po uvedení do provozu. Nechte motor běžet na volnoběh asi 5 minut, aby se zahřál. Během zahřívání stroje nastavte škrticí klapku tak, aby se neotáčela kladka vedení nebo nože. Jakmile je nářadí zahřáté, otevřete přívod vzduchu přesunutím páky do polohy „ON“ a stiskněte spoušť plynu o 1/2 a držte ji asi 2030 sekund. Poté uvolněte plyn a nechte vyžínač pracovat 30 až 40 sekund při volnoběžných otáčkách. V tomto režimu pracujte přibližně 10 až 15 minut. Poté ji vypněte a nechte ji 15 až 20 minut odpočívat.

Jakmile sekačka vychladne, pokračujte v chodu motoru podle výše uvedeného popisu. Spouštění vyžínače trávy s otevřeným sytičem za horka. Snažte se nedržet plyn příliš dlouho, protože pohyblivé části nástroje se o sebe pouze dotýkají. Nenechávejte motor běžet příliš dlouho na volnoběh, protože by se mohl přehřát.

Dalším krokem je spuštění převodovky benzínové sekačky s cepy. Vyberte oblast s měkkou, mladou trávou. Provozujte jej po dobu 5 až 10 minut, přičemž začněte na 1/2 až 2/3 plného plynu. Po krátké pracovní přestávce v délce přibližně 20 až 25 minut. Cyklus opakujte 34krát.

Obecně platí, že sekačka běží podle popsaného postupu, dokud není spotřebováno všechno palivo v nádrži. Pak je stroj připraven k nepřetržitému provozu. Při práci kontrolujte teplotu převodovky a motoru. Neměly by se přehřívat.

Servis křovinořezu (vyžínače trávy)

Motor. Vzduchový filtr musí být vždy čistý (bez nečistot a třísek); pěnový filtr by měl být navlhčen olejem. Palivový filtr by se měl kontrolovat jednou týdně, v případě intenzivního používání a v případě potřeby vyměnit. Kontrola utažení matic a šroubů. před zahájením práce. Případné odstranění nečistot z tlumiče výfuku (nebo mřížky) a zátky.

Řezné kotouče. Řezné hrany musí být dobře a správně nabroušeny pomocí vhodných šablon a pilníků (smirkových desek), přičemž je třeba dodržet řezné úhly v závislosti na typu kotouče. Oboustranné nože vždy otočte o 180° a rovnoměrně je opotřebujte. Tupý kotouč nebo špatně či nevhodně nabroušený kotouč špatně řeže, a tím přetěžuje motor, což vede ke zrychlenému zkrácení životnosti motoru.

Strunové struny a strunové hlavy. Používejte pouze žací struny určené pro vyžínač. nepoužívejte drátěné nebo kovové struny! Používejte pouze křovinořezovou šňůru stejné velikosti, jakou doporučuje výrobce. Navíjejte vlasec pevně na cívku, ale bez překřížení cívek. Vyčistěte žací hlavu od nečistot a podle potřeby ji namažte. Opotřebovaná nebo deformovaná hlava křovinořezu může poškodit převodovku a/nebo hřídel křovinořezu.

Rohová převodovka. Podle potřeby odstraňujte nečistoty (tato „srst“ brání správnému chlazení převodovky) a nanášejte na převodovou skříň mazivo Husqvarna nebo podobné mazivo.

dlouho, můžete, sekat, křovinořezem

Ochranné kryty. Nikdy nepracujte s křovinořezem bez ochranného krytu, je to životu nebezpečné pro obsluhu i okolostojící osoby a může dojít k přetížení motoru křovinořezu. Pro každý řezací nástavec byste měli používat pouze správný kryt určený výrobcem.

Opravy křovinořezu svépomocí

Je třeba poznamenat, že ne vždy je možné křovinořez opravit svépomocí, ale ve většině případů může drobné opravy provést kdokoli.

Pokud se vám porouchá motor sekačky na trávu a nejste automechanik nebo elektrikář, nepokoušejte se stroj opravit. Je možné, že se vám ho nepodaří znovu sestavit. Možné jsou následující problémy: nízká komprese motoru, zablokování motoru nebo porucha karburátoru. Pokud vám tyto kombinace slov nic neříkají, neopravujte křovinořez podle obrázku a intuice.

Je třeba poznamenat, že servis a opravy motorové pily a křovinořezu jsou v mnoha ohledech podobné.

Vyžínače trávy se skládají z tyče, motoru (může být nahoře nebo dole) a žací hlavy s noži a různým příslušenstvím. Co zde lze opravit svépomocí?

klapka sytiče; 2. ruční klika; 3. zařízení pro zastavení motoru; 4. páka ovládání plynu;

omezovací držák; 6. tyč; 7. ochranný kryt řezací tyče;

1) Pokud je vypínač opotřebovaný a znáte jednoduchá schémata zapojení a umíte dobře pájet, pájit a používat kalafunu, můžete vypínač snadno vyměnit za nový. Jsou k dostání v obchodech s elektrotechnikou a osvětlovací technikou.

2) Pokud drátěný omezovač spadl ze žací hlavy, lze jej přilepit k žací liště pomocí pružného měděného nebo hliníkového drátu. Je také možné vyrobit nový nástavec z pásu nerezové oceli.

3) Pokud dojde k přetržení vlasce na cívce řezací hlavy, není nic jednoduššího než si jej vyměnit sám. Křovinořezovou hlavu si můžete koupit samostatně a vyměnit ji, ale vlákno do vyžínače je mnohem levnější. Nejlepší je nylonový nebo kapronový vlasec o průměru 0,9 až 1,5 mm. Změřte průměr používaného vlasce najednou, než se zcela vyčerpá. Tenčí může prasknout, silnější způsobuje přehřívání motoru a zbytečné vibrace. Rozeberte cívku a ručně naviňte vlasec trimmeru, poté cívku znovu sestavte.

4) Pokud se tyč zlomí, lze ji také opravit přilepením nebo přilepením k dřevěným latím nebo železným sponám.

5) Pokud motor začne silně vibrovat a běží hrubě, je možné, že je třeba křovinořez promazat. Všechny vyžínače trávy se snadno rozebírají a měly by se alespoň jednou ročně naolejovat.

7) Pokud je váš vyžínač plevele vybaven plastovými noži, které se z nějakého důvodu pokřivily, existuje způsob, jak je vyměnit za kovové. K tomuto účelu musí být vyrobeny některé čepele z nerezové oceli. Doma je to obtížné, ale může vám pomoci známý soustružník, který pracuje v průmyslovém závodě nebo továrně. Lopatky jsou k hřídeli připevněny objímkou s podložkou. Díky tomuto přehodnocení bude vyžínač schopen posekat jakýkoli druh tvrdé trávy. Při používání takového zastřihovače však musíte být opatrnější.

8) motor nenastartuje? Pro nastartování sekačky, někdy i za horka, je třeba zcela zavřít sytič, aby se dosáhlo rovnoměrného promíchání. Zkontrolujte přívod paliva, vyčistěte zapalovací svíčku a případně ji vyměňte.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS