Jak navíjet struny vyžínače na cívku sekačky na trávu

Jak nasadit strunovou strunu na cívku elektrické strunové sekačky na trávu

Malé elektronické vyžínače s motorem umístěným dole (když je motor na zemi) mají obvykle dvě tlačítka na okrajích cívky. Stiskněte je a odpojte jednu polovinu tělesa cívky od druhé poloviny, která zůstává na zastřihovači. Vnitřní část, na které je navinut vlasec pro trimr, se oddělí spolu s první polovinou. Při demontáži buďte opatrní: na vnitřní straně je pružina, která může vypadnout a ztratit se.

Elektronické a benzínové vyžínače s ohnutým ramenem (takové vyžínače by ještě neměly možnost použít nůž), musíte jednou rukou obejmout tělo cívky a druhou rukou začít otáčet křídlovou maticí, která se na ní nachází, proti směru hodinových ručiček. Tím je cívka připevněna k rameni strunové sekačky. Po vyšroubování křídlové matice opatrně vyjměte celou cívku a dávejte pozor, abyste neztratili pružinu uvnitř.

U elektronických a benzínových vyžínačů s přímou hřídelí a převodovkou na konci (tyto vyžínače mohou být kromě vlasce vybaveny i nožem) vyhledejte otvor pod cívkou, zasuňte do něj šroubovák a pomalu otáčejte cívkou, dokud šroubovák nepronikne dále a cívka se nezajistí. Nyní otočte cívkou ve směru hodinových ručiček (protože nit je levá) a vyjměte ji ze strunové sekačky. Poté rozebereme cívku. Lze jej sestavit pomocí západky nebo otočit pomocí šroubu s palcem. Pokud je cívka na západkách, zatlačte na spodní část západek tak, aby se ohnuly a uvolnily jednu polovinu pouzdra cívky od druhé poloviny. Křídlovou matici jednoduše vyšroubujeme. Může existovat i třetí typ spojení dvou polovin takové cívky: je třeba uchopit jednou rukou spodní část a druhou horní část a začít s nimi otáčet v opačných směrech. Při demontáži takového navijáku je třeba dbát na to, aby nedošlo ke ztrátě pružiny uvnitř.

Výměna linky za disk

V závislosti na typu vegetace, která pokrývá zahradní pozemek (trávník) a kterou je třeba odstranit, se vedení pro vyžínač změní na kotouč. To je nezbytné, protože šňůra se používá pouze pro nízkou trávu; pokud je třeba sekat vysoký porost, výhonky stromů nebo keře, měly by se místo šňůr použít kovové nebo plastové nože. Správná instalace je velmi jednoduchá, podrobný postup je obvykle popsán v návodu k použití a je podobný pro různé značky zastřihovačů, ať už Al-Co, Oleo-Mac, „Patriot“ nebo jiné značky zařízení. Pro změnu linie na lopatkách je nutné:

  • Otáčením ve směru hodinových ručiček zajistěte hřídel a vyjměte cívku;
  • Nasaďte čepel na pouzdro;
  • Nasaďte pojistný uzávěr, otočte maticí ve směru hodinových ručiček a utáhněte ji klíčem.

Podrobné informace o výměně cívky s vláknem za kotouč naleznete v návodu k použití zařízení.

Demontáž a rozebrání cívky

Pro správné navinutí vlasce na cívku strunové sekačky je třeba se seznámit s konstrukcí strunové hlavy. Skládá se z ochranného krytu, cívky s nití, krytu těla a pružiny, která je přítomna pouze v některých zařízeních.

Před demontáží navijáku musí být stroj zcela vypnut/odpojen od elektrické sítě. Způsob ovládání závisí na typu hlavice. První možnost spočívá v provedení následujících kroků:

  • Stiskněte západky na obou stranách krytu.
  • Po sejmutí krytu se vyndá cívka. Některé modely mohou být vybaveny pružinou, kterou je rovněž nutné vyjmout.
  • Uprostřed krytu je šroub, který lze vyjmout běžným šroubovákem.
  • Po odstranění upevňovacích prvků zbývá vyjmout převodovku z hřídele jemným zatřesením tělem výrobku.

Druhým způsobem, jak vyjmout cívku pro navlečení vlasce do strunové sekačky, je našroubovat hlavu na převodovou hřídel. Mnoho zařízení je vybaveno otvorem, do kterého lze nástroj zasunout, aby se usnadnila tato operace. Po vložení šroubováku stačí, aby uživatel uchopil kryt a otočil jím ve směru hodinových ručiček. Je pozoruhodné, že tato metoda se na rozdíl od dříve popsané metody liší svou jednoduchostí.

Navíjení vlasce na cívku

Navlékání vlasce do cívky strunové sekačky je poměrně jednoduchý postup, pokud dodržíte určitý algoritmus. Když potřebujete určit, kolik metrů spotřebního materiálu stačí, navinete jej na cívku tak, aby cívka nepřesahovala průměr obrubníků. Jakmile se rozhodnete pro délku vlasce, postupujte podle následujících pokynů:

  • Přeložte materiál na polovinu tak, aby jeden konec vlasce byl o 10-15 cm delší než druhý.
  • Začněte u středového okraje, který dělí cívku strunové sekačky na 2 části. Vyhledejte drážku, do které má být vložena šňůra. Poslední ohněte na polovinu.
  • Určete, kterým směrem chcete navíjet vlasec na trimmer. Za tímto účelem se pozorně podívejte na cívku, na které může být šipka nebo nápis. To označuje stranu vinutí. Pokud na cívce není žádné označení, podívejte se na šipku na žací hlavě. navíjejte ji opačným směrem.
  • Spotřební materiál pečlivě zabalte, svitek po svitku. Snažte se udržet maximální napětí nitě.
  • Po dokončení pokládky šňůry nejprve zajistěte kratší konec materiálu. Za tímto účelem ji vložte do drážky na straně cívky, která odpovídá průměru. Připevněte druhý konec (delší) do drážky na druhé straně cívky strunové sekačky.
  • Po připevnění vlasce k zastřihovači odřízněte jeho konce. Nezapomeňte ponechat přídavek na šev v délce asi 10 cm.
  • Nasaďte naviják se závitem na žací hlavu stroje. Za tímto účelem střídavě vkládejte a vytahujte nit do výstupních otvorů hlavy a poté vložte cívku jednotky do kůže.
  • Vyvíjejte potřebnou sílu, abyste vytáhli vlákno ze zajišťovacích drážek a napnuli materiál. Po dokončení nasaďte kryt a zajistěte jej západkami.

Navíjení struny na vyžínač trávy lze provést i jiným způsobem, kdy se místo jednoho kusu materiálu nabíjejí dva kusy. Výměna se provádí následujícím způsobem:

  • Jeden konec šňůry ohněte do tvaru háčku.
  • Ve spodní části cívky musí být otvor pro uložení vlasce. Vložte tam ohnutý konec závitu.
  • Navíjejte šňůru ve směru šipky na správnou délku, která nepřesahuje průměr bubnu vyžínače trávy.
  • Stejně postupujte i u druhé cívky.
  • Montáž hlavy zařízení je podobná prvnímu způsobu.

Bezpečnostní opatření

Pro rychlou a bezpečnou výměnu struny na cívce sekačky je třeba dbát na to, abyste mohli. Při demontáži cívky pro navinutí struny pro vyžínač na sekačce je nutné odpojit techniku od napájení (pokud je sekačka na elektřinu). Zde bychom rádi zmínili hodnocení elektrických sekaček podle spolehlivosti, které pomáhá vybrat bezpečného pomocníka.

Dalším důležitým bezpečnostním pravidlem je stisknutí blokovacího tlačítka. Jeho umístění na stroji naleznete v uživatelské příručce. Návod k obsluze ruční benzínové sekačky najdete například zde.

Nezapomeňte, že řezací prvek je třeba seřídit. Na těle přístroje se nachází nastavovací tlačítko. Pokud automatika proces nespustí a napětí nitě je příliš nízké, tlačítko se uvolní a šňůra se vytáhne z cívky.

Jak funguje hlava křovinořezu Proč potřebujete vědět, jak funguje?

V závislosti na výrobci se hlavice liší nejen zvenku, ale i zevnitř. Většina navijáků má uvnitř přítlačnou pružinu (poloautomatické a automatické). Zde je návod na demontáž hlavy strunové sekačky bez pružiny, tj.е. na ruční žací hlavě. Postup demontáže poloautomatické hlavy s pružinou uvnitř je prakticky totožný s výše uvedenými pokyny.

Princip fungování poloautomatického vyžínače trávy je následující:

  • Uvnitř hlavy se nachází cívka, která je upevněna na drážkách, které jí brání ve volném pohybu
  • Cívka je poháněna pružinou, která ji přitlačuje k drážkám v konstrukci krytu
  • Na vodítku je navinutá střihací šňůra, jejíž délka závisí na samotném nástroji. Tato délka je obvykle 1 až 4 metry
  • Pokud je třeba během používání zvětšit délku vlasce, přitlačí se délka cívky k drážkám a cívka se odepne. Šňůra pro vyžínač se navíjí na cívku, čímž se zvětšuje její délka
  • Po uvolnění potřebného množství vlasce uvolněte upínací sílu a pokračujte v sečení

Výhodou nástroje s vlascem je, že tento spotřební materiál není třeba brousit, na rozdíl od kovových kotoučů. Navíc, pokud se do cesty postaví kámen nebo dřevo, strunová lišta se jednoduše odpojí, aniž by došlo k negativnímu ovlivnění převodovky a motoru nářadí, jako je tomu u kovových řezacích nožů.

Pokud znáte konstrukci a provedení žacích nebo vyžínacích hlav, je třeba se zaměřit na proces navlékání vlasce do cívky vyžínače trávy. V této oblasti má většina majitelů specializovaných nástrojů potíže.

Jednotka: 4/8 | délka znaků: 1782

Jak připevnit řetěz ke strunové sekačce místo rybářského vlasce

Stroj můžete dodatečně „napumpovat“, abyste mohli sekat nejen trávu, ale i plevel a mladý porost. K tomu nejsou potřeba žádné drahé nástroje ani speciální dovednosti. Všechno je důmyslné. jak se říká!

  • řetěz ze staré motorové pily;
  • K upevnění nožů strunové sekačky se používá dovnitř ohnutá miska;
  • podložka a matice;
  • Svěrák, fix a pravítko;
  • Svařovací stroj;
  • vrták;
  • vrtáky do kovu.

Délka od konců řetězu k podložce musí být stejná.

Jak vložit vlasec do vyžínače trávy?

Naplnění žací cívky žacím vláknem pro strunovou sekačku není obtížný úkol, ale začínající zahrádkáři budou muset trochu trénovat, aby v budoucnu dokázali rychle zasunout strunu do stávající domácí strunové sekačky.

Existuje pouze několik způsobů, jak žací hlavu sekačky navléknout. První metoda je nejjednodušší a je vhodná pro začínající zahradníky.

V tomto případě se šňůra vkládá do cívky v tomto pořadí:

  • Nejprve je třeba navinout asi 6 m vlasce ze společné cívky na strunovou sekačku a poté tento kus přeříznout na polovinu. Výsledkem by měly být dva prameny, každý o délce 3 metry;
  • Poté je nutné na jednom konci první části vytvořit jakýsi háček a vložit jej do jednoho z průchozích otvorů umístěných v horní části cívky;
  • Poté začněte navíjet vlasec na cívku ve směru naznačeném šipkou. Při navíjení vlasce dbejte na to, aby vlasec pro zastřihovač ležel rovnoměrně na povrchu cívky a nepřesahoval horní část. Nenavíjejte ho až do konce, v ruce by vám mělo zůstat asi 15 cm vlasce;
  • Zbývající volný konec smotané šňůry vložte do jedné z prohlubní v horní části cívky;
  • Poté proveďte stejný postup s druhou délkou vlasce. Naviňte ji na spodní část cívky;
  • Stejně jako v prvním případě nenavíjejte trimovací šňůru až na spodní část. Zbylou délku nitě vložte do druhé drážky na cívce.

Po dokončení připevněte cívku k vyžínači a naviňte ji. Abyste zkontrolovali, zda je závit pevně upevněn, je třeba páčku plynu stisknout úplně dolů, aby motor dosáhl maximálních otáček. Pokud vlasec nevylétává z hlavy vyžínače, je vlasec bezpečně upevněn a při řezání nevylétává z cívky vlákna.

Tipy

Manipulace se stroji, jako jsou vyžínače trávy, vyžaduje opatrnost a pozornost. Začátečníci i zkušení sekáči musí dodržovat bezpečnostní opatření na pracovišti. Někdy sebejistí sekači poleví v ostražitosti, udělají nenapravitelné chyby a dojde k vážným nehodám. Proto je to při práci se strojem důležité

  • Zavřete kryt cívky na všech západkách.
  • Nenamotávejte více vlasce, než je nutné: později se špatně odvíjí.
  • Po doplnění bubnu vždy před sečením zkontrolujte, zda nářadí správně funguje.
  • Vyberte si kvalitní materiál, který je vhodný pro daný zastřihovač.

Nepokoušejte se sekat hrubou trávu se silnými stébly pomocí rybářského vlasce. K dispozici jsou ocelové kotouče. Používejte pouze ochranný oděv. Používejte ochranné brýle a vhodnou obuv.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS