Jak vyměnit brusný talíř na brusce

Plochá bruska jak vyměnit brusný papír

Je to důležité? Práce s lepidlem na kůži na bázi látky trvá dlouho. A výsledek bude pravděpodobně horší než při použití hotových pásek.

Alex21 (d. Volžský z Volgogradské oblasti) 7. Září. 200415:49:43 Mám v prodeji nějaké pásky domácí výroby „Smolensk“ za pouhých 8 /ks. Jediná věc, která je na nic, je, že se rychle roztřepí na okrajích a osnova se začne rozpadat. Budou však pracovat až do konce své životnosti. Tsn (téměř Moskva) 7. Září. 200416:39:37 O Titebondu velmi pochybuji, obecně by se měly všechny vodou ředitelné přípravky vyřadit. Použijte něco jako 88. Nebo točivý moment, pravděpodobně dobré něco z řady BF, ale něco v posledních letech není vidět. Umění (Moskva) 8. Září. 200400:48:47 2Georgi: A jaký model lshm jste si koupil???

Lepidlo, které dobře lepí.Lepidla na obuv. Viděl jsem podobný.Krouticí moment maratonské boty. Vyzkoušeno na přilnavost, dobré. Nairit je dobrý, ale pravděpodobně ho seženete jen u obuvníka, dříve se používal v automobilovém průmyslu. Lepidlo přilepte.Je to nesnesitelně bolestivé, ale pravděpodobně oprávněné.Pokud vám dojdou zásoby z výroby a potřebujete je naléhavě. Spodní část, kam je třeba látku přilepit, je na dně

50mm proužek tenkého odolného materiálu nebo tenké umělé tkaniny, jako je polyester. Šev by měl být na tupo bez přesahu a zkosený pod úhlem 40-60 stupňů. Pokud se rozhodnete pro překrytí, měla by být ve směru otáčení náběžná hrana nad druhou hranou. Pokud používáte krém na boty.Řeknu techniku: Suchý povrch (drsný) jednou rychle rozetřete, dokud lepidlo není velmi tekuté za 10-20 sekund, středně silná vrstva není silná (šikovný štětec, ne měkký) nejezděte dlouhým štětcem po rozetřeném povrchu. Přiložte pásku na všechny lepené plochy. Nechte ji zaschnout a po 15-20 minutách se povrchu znovu dotkněte prsty, abyste zkontrolovali, zda je zcela suchá, znovu se jí nedotýkejte. Poté je třeba potřený povrch zahřát na vařiči na cca 50-60-80 stupňů (aby se z něj nekouřilo), můžete použít fén, po 1-4 minutách zahřívání povrchu se čerstvě zaschlé lepidlo stane velmi lepivým, a dokud je horké, měli byste ho jednou nanést (přesně tak, aby se neroztrhlo a znovu naneslo).Pokud tlačíte dolů, je důležitější vyvinout tlak než ho udržet po delší dobu. Pokud není přilnavost žádná, můžete mírnou silou poklepat zaobleným hladkým kladívkem na stranu s látkou nebo kladívkem přitlačit a posunout po povrchu a na stranu brusiva položit dřevěnou desku. Výrobek lze použít po 12-24 hodinách. Pokud je podložka silná, můžete ji při otáčení cítit. Pokud nejsou průměry obou okrajů přesné, jeden okraj bude válečky pevně přitlačen a druhý okraj bude volnější, páska se bude vlnit. Rychle praskne nebo se napoprvé posune z válečků. Experimentovat není na škodu, ale předpokládám, že vás výrobní proces brzy omrzí a přejdete na hotové výrobky.

Truhlářské práce je téměř vždy třeba v určité fázi vyhladit a obrousit. Ze dřeva musí být odstraněny veškeré stopy lepidla, vyčnívající vlasy, hrboly, třísky a jiné nedokonalosti. Dřevo se obvykle brousí před nanesením spojovacího, ochranného nebo dekorativního materiálu (základního nátěru, barvy, laku atd.). Д.).

Proces broušení má mnoho úskalí a nástrah, které není na škodu znát předem a provádět práci doma.

Klasifikace brusných pásů

I přes rozmanitost brusek a leštiček je nejoblíbenějším nástrojem pásová bruska, která používá nekonečný brusný pás. Stroj a několik brusných pásů však k jemnému zpracování materiálu nestačí. Pro každý typ práce je nutné zvolit správné nástroje nejen z hlediska jejich zrnitosti, ale také z hlediska typu podkladu.

Zálohování

Jako podložku brusných pásů lze použít různé materiály.

vyměnit, brusný, talíř
  • Brusné papírové pásky jsou nejpoužívanější a nejlevnější. Jejich nosič, tj. Papír, je impregnován pryskyřicemi a polymery, které výrazně zvyšují jejich odolnost proti oděru, roztržení a ohybu. Impregnace dodává odolnost proti vlhkosti. Je však třeba vědět, že pro intenzivní práci se tyto pásy nepoužívají, protože papír je stále křehký. Pásy s papírovou podložkou mají obvykle jemné zrno.
  • Brusné pásy z tkaniny mají dobrou odolnost proti oděru a vydrží déle než papírové pásy. Tkanina nejenže dobře drží brusnou drť, ale je také pružná a odolná vůči vodě. Břity s textilní podložkou jsou vhodné pro intenzivní broušení měkčích i tvrdších materiálů, např. Tvrdého dřeva. Z tohoto materiálu jsou vyrobeny také držáky na suchý zip pro jiné typy CMM.
  • Lopatky z hedvábného papíru kombinují nejlepší vlastnosti obou materiálů: pružnost, odolnost proti ohybu a oděru, odolnost proti vlhkosti. Smirkové plátno s velkou zrnitostí se obvykle vyrábí na bázi kompozitů.

Všechny typy brusných listů lze zakoupit ve velkém, tj. V rolích. To vede ke značným úsporám nákladů, zejména ve výrobě, protože nástroje správného tvaru a velikosti lze pro většinu brusek snadno vyrobit ručně.

Označení

Všechny brusné kotouče mají označení koncentrace brusiva a zrnitosti. Na základě domácí normy GOST 3647-80 udává, kolik brusných zrn připadá na jednotku čtvereční plochy. Tyto definice jsou nyní zastaralé, protože byly zavedeny nové mezinárodní normy (ISO). V souladu s tím jsou na zadní straně výrobků vyznačeny. Níže naleznete tabulku se seznamem všech typů zrnitosti pro normy GOST 3647-80 a ISO.

Hlavní rozdíl mezi starými a novými normami spočívá v tom, že norma GOST snižuje velikost zrnitosti a hustotu tryskacího prostředku podle jeho označení, zatímco norma ISO zvyšuje počet zrn v označení výrobku úměrně klesajícímu počtu zrn na čtvereční plochu.

Zjednodušeně řečeno, čím větší je číslo za písmenem „P“ označující zrnitost, tím menší je brusná frakce brusného papíru. Například známý brusný papír s názvem CBN by byl označen jako P400. Výrobky P600P2500 jsou tak malé, že jsou na dotek sotva znatelné.

A naopak, značení podle starého GOSTu se dešifruje takto: číslo před písmenem znamená, že povrch brusného pásu je pokryt drobky brusiva, což odpovídá velikosti síta. Označení 10-H například znamená, že bylo proseto síto o velikosti ok 100 µm, přes které bylo použito abrazivo. Čím menší je tedy číslo podle GOST (státní norma), tím menší je zrnitost na pásu.

Brusný materiál

Při výběru brusného pásu do brusky je třeba vzít v úvahu takový parametr, jako je brusný materiál, který je stejně důležitý jako podložka výrobku. Brusná drť pro brusné kotouče se vyrábí z několika materiálů.

  • Keramika. Tento materiál se používá k výrobě hrubozrnného brusného papíru k hrubování dřeva a k rychlému obrušování vrstev materiálu, např. K vyrovnávání povrchů.
  • Karborundum (karbid křemíku). Nejčastěji se používá pro dokončovací práce na plastech, litině, oceli, hliníku, bronzu, žule, mramoru, skle a tvrdém dřevě, tj. Na materiálech s tvrdým povrchem.
  • Elektrokorund (oxid hlinitý). Je nejpoužívanějším brusivem. Je velmi trvanlivý, protože jeho „měkké“ krystaly se při mletí rozpadají na jemnější, ale neméně ostré krystaly. Elektrokorundové brusné kotouče se používají k obrábění dřeva, kalené i nekalené oceli a kujné litiny.
  • Garnet. Granátová drť je měkká i tvrdá. Po zpracování materiálu s granátovým povlakem je povrch hladký a rovný. Z tohoto důvodu se k povrchové úpravě měkkého dřeva používají brusné pásy s granátovou zrnitostí.
  • Syntetický diamant. Diamantový brusný papír je nejtvrdší a nejdražší papír. Je velmi odolný a používá se v průmyslu k broušení a leštění kovových výrobků.

Proč leštění?

Čistota, hladkost a průhlednost světlometů. To je jedna z hlavních součástí vytváření reprezentativního a elegantního vzhledu automobilů. Průhledné světlomety zvyšují atraktivitu vozidla a zachovávají dostatečnou viditelnost na silnici. Časem dochází k otupení, poškrábání a vrypům. Vyhnout se podobnému osudu je nemožné.

Čistota a průhlednost světlometů. To je jedna z hlavních součástí vytváření reprezentativního a elegantního vzhledu vozu

Leštění světlometů automobilu je nutné, pokud se úroveň světla zhorší. Není nutné instalovat více žárovek, protože důvodem je nižší propustnost světla přes plastový povlak. Slabé světlo se špatným rozptylem vede k riziku nehod v noci. Vzhledem k významu světlometů je vhodné sledovat optiku.

Leštění světlometů lze provádět bez pomoci, postup pomáhá zbavit se malých třísek a prasklin. Z prohlubní se odstraní nečistoty a poté se utěsní spojovacím prostředkem ze speciálního leštidla nebo polymeru.

Při výběru pásu věnujte pozornost velikosti výrobku, základně, zrnitosti a brusnému materiálu.

vyměnit, brusný, talíř

Velikost pásky je vytištěna na všech strojích. Vhodnou volbou délky a šířky brusiva lze dosáhnout nejlepších výsledků.

Podložka pro broušení je vyrobena z látky. Základem jsou:

  • Tuhý polyester (používá se pro předbroušení a zpracování tvrdého dřeva);
  • Flexibilní (používá se pro závěrečné čištění, také pro kartáčování hliníku a oceli)
  • Polyester (vhodný pro rovné kovové povrchy);
  • Hustá lepenka (jedná se o univerzální brusivo používané pracovníky v továrnách na nábytek a dalších dřevozpracujících podnicích).

Hliníková zrna jsou určena k broušení, předúpravě dřeva. Karbid křemíku se používá k povrchové úpravě. Zirkonát je brutálnější abrazivum. Vhodné pro těžké kovy, také pro dřevěné povrchy.

Je důležité věnovat pozornost velikosti zrna. Hrubozrnné pásy se zrnitostí 40 až 60 µm tak rychle odstraňují částice z povrchu. Jemné obrábění se provádí zrnitostí 130 µm. Pásy se zrnitostí přes 300 µm uvádějí povrch do bezchybného stavu.

Co lze udělat pro to, aby mlýnek fungoval i nadále?

Mnoho lidí se ztratí, když se vyskytne problém se suchým zipem. Koneckonců je to jeden celek s kotoučem, který je konstrukční součástí brusky. Samozřejmě je možné zakoupit nový funkční disk s novým suchým zipem. Ne všichni výrobci však nabízejí službu, jako je objednání a dodání nového oběžného kola.

Většina předních výrobců nabízí zákazníkům náhradní kola. Často je však nutné provést předběžnou objednávku a pak chvíli čekat na její doručení.

Co lze udělat pro dočasnou sanaci brusky?? Jak můžete alespoň dočasně „oživit“ suchý zip, pokud se očekává nové kolo?

Použití oboustranné pásky

Oboustranná lepicí páska je vynikajícím „rehabilitačním“ materiálem! Chcete-li jej použít, je třeba na kotouč s touto páskou nasadit nový brusný kotouč zvolené zrnitosti.

Musí se nakrájet na malé čtverečky. Lepicí páska musí být nanesena tak, aby pevně spojovala brusný kotouč s kotoučem. Po vyčerpání disku lze lepicí pásku vyměnit za novou.

Stavební sešívačka

Podobně lze použít i sešívačku.Slouží k upevnění nového brusného kotouče na kotouč, na kterém selhal suchý zip.

Lepicí páska se vkládá přímo do brusného kotouče a kotouče.

Uvedené techniky dočasného zajištění brusného kotouče vám mohou pomoci vyčkat, než bude dodán nový brusný kotouč.

Nejjednodušší a nejlevnější způsob lepení brusné pásky #Stroyhack | vlastníma rukama

Obvyklé zpracování různých druhů dřeva zpravidla není příliš obtížné, takže mnoho lidí dává přednost starému způsobu, ovládání hoblíku, pilníku a brusného papíru. Tímto způsobem je však obtížné dosáhnout dokonale hladkého a rovného povrchu dřeva. A zde se neobejdete bez speciálních mechanismů, které jsou užitečné pro ty, kteří se rozhodli provést opravy, aktualizovat dřevo v domě nebo na chatě, stejně jako ti, kteří se profesionálně zabývají zpracováním dřeva.

Návod na práci s bruskou, která je podle našeho názoru pro tento druh práce prostě nepostradatelná

Existuje několik druhů brusek, které se liší svou konstrukcí, mechanismem činnosti a stupněm přesnosti při zpracování dřevěných povrchů.

Jak přilepit brusnou objímku na brusný buben

Ručně vyráběná brusná pouzdra pro brusná vřetena s kovovým nebo pryžovým povrchem pro brusky s oscilačním vřetenem.

Brusná pouzdra jsou oblíbeným spotřebním materiálem. Je skvělé, když se je naučíte vyrábět sami a přestanete být závislí na dostupnosti pouzder správného průměru a zrnitosti v obchodech.

Broušení obrobků je klíčovou kompetencí v hračkářském průmyslu.

Jedná se o velmi zodpovědný a důležitý krok při přeměně obrobku na bezpečnou dřevěnou hračku.

Je třeba pečlivě odstranit všechny ostré hrany, vyhladit rohy dílů, aby byla hračka pro dítě bezpečná a příjemně se držela v rukou.

Brusné bubny se dodávají v různých průměrech, s pogumovanými nebo kovovými vřeteny, se spřaženými nebo nespřaženými vřeteny.

Jak se liší broušení bubnů je tématem další mistrovské třídy.

Výroba brusného pouzdra pro buben s kovovým vřetenem začíná broušením samotného vřetena měkkým plastem.

Velké a velké bubny mají obvykle pogumovaná vřetena, zatímco malé bubny mají pouze kovové vřeteno.

Díky pogumování je broušení „měkčí“ a obrobek a brusný materiál jsou lépe přitlačeny k sobě.

Proto je možné si kovové vřeteno sami „pogumovat“ pro pohodlnější broušení obrobků.

K tomu budeme potřebovat měkký plast pro dětská řemesla a oboustrannou lepicí pásku:

Obalte kovové vřeteno oboustrannou lepicí páskou, přebytečnou část ořízněte kuchyňským nožem.

Vřeteno s plastem položte na rovný tvrdý povrch.

Vše je dokončeno. Nyní můžete vyrobit brusné pouzdro.

U bubnů s pogumovaným vřetenem vynechejte krok lepení měkkého plastu.

Potřebujeme brusný papír na mokré broušení, řezačku krabic, superlepidlo, brusnou pásku na metr a šablonu.

Jako šablonu použijte pouzdro s libovolnou zrnitostí, ale s požadovaným průměrem bubnu.

Vezměte brusný pás a šablonu a odtrhněte požadovanou zrnitost.

Lze zhotovit několik rukávů najednou, pokud to šířka brusného pásu dovolí.

Vezměte brusný papír pro mokré broušení!

vyměnit, brusný, talíř

To je důležité, t.Papír je pevný a nedovolí, aby lepidlo proniklo do pogumovaného povrchu bubnu, což znamená, že brusný návlek lze v případě potřeby snadno vyměnit.

Přilepte ji na zadní stranu brusného pásu pomocí superlepidla.

Odřízněte přebytečný proužek o délce asi 1 cm.

Smirkový papír: účel, typy a způsob výběru

Pro finální povrchovou úpravu kamene, dřeva, plastu nebo kovu se používají speciální brusné materiály. Pro ruční zpracování je však k dokonalé úpravě výrobku zapotřebí brusný papír, jehož určité typy se používají v ručních bruskách. Smirkový papír (brusný papír nebo smirkové plátno, brusivo) je hustý, tvrdý materiál se zrnitou, drsnou vrstvou.

Hlavní účel

Surovinou používanou k výrobě smirkového plátna je pružné brusivo, jehož jedna (nebo dvě) vrstvy jsou potaženy různě velkou zrnitostí.

Existuje mnoho druhů brusných papírů. K dispozici je brusný kotouč pro:

  • Ruční nebo strojové (automatické) zpracování;
  • Brusné papíry pro opracování různých výrobků: dřevo, plexisklo, plast, sklo, existují také brusné papíry pro opracování kovových výrobků;
  • Opravy vozidel;
  • Zpracování dřeva;
  • Výroba a opravy nábytku;
  • Provádění malířských prací;
  • Používá se ve stavebnictví k broušení tmelů a omítek, k injektáži spár.

Smirkový papír s papírovým podkladem je cenově nejdostupnější, ale také nejstabilnější. Látkový podklad je považován za spolehlivější, ale při používání se může roztáhnout. Pro profesionální použití se obvykle používá smirkový hadřík na polyethylenové bázi. Voděodolný (tento typ se používá i pro mokré finální leštění).

Hlavním účelem zrnitosti je odstranit nerovnosti povrchu a drobné nedokonalosti obrobku a vyleštit a vyleštit jej.

Tento typ léčby se dělí na dva typy:

  • Hrubé. Odstraňování nátěrů, odstraňování koroze, počáteční vyhlazování, odstraňování otřepů. Pro tyto aplikace se používá hrubá zrnitost (500 μm-1 mm) a střední zrnitost (200-500 μm).
  • Povrchová úprava (jemná). Používá se smirkové plátno s jemnou zrnitostí (do 200 μm).

Klasifikace brusného papíru

Brusiva, která jsou užitečná a nepostradatelná v každodenním životě, se dělí do několika stupňů podle toho, zda jsou užitečná nebo ne

Velikost zrna

Velikost brusných zrn (zrnitost) je definovaný parametr, který určuje počet jemných, tvrdých částic v brusném papíru na čtvereční palec.

Brusiva se dělí do různých tříd podle stupně abrazivity:

Typ podle zrnitosti K jakému druhu práce se používá? Doplněk
Hrubozrnné (2-80) Prvotní odstranění starých nátěrů a laků (broušení vrchního nátěru) hrubá brusiva zanechávají na povrchu četné škrábance a vyžadují leštění
střední zrnitost (0-160) pro mezibrusičské práce, používá se k vyhlazení povrchu stále jsou tam škrábance, i když ne tak výrazné
Jemná zrnitost (60-400) Pro konečnou úpravu (včetně broušení nulových ploch) Povrch je po ošetření zcela připraven na následné natření barvou nebo čerstvým lakem

Porozumění označování

Označení vám pomůže zjistit, co brousíte. Zkratka začíná písmenem P, které označuje zrnitost materiálu. Ale v CIS můžete stále vidět brusivo, kde místo „P“ uvedeno „H“ nebo „M“ (frakční úroveň pro „H“ se udává v desetinách mikronů a „M“ v mikronech).

Všechny značky jsou regulovány naším GOST a odpovídají zahraničním normám ISO-6344 a FEPA.

Označování Zamýšlené použití Duplikáty CIS
P22, 24 a 36 hrubování Н50, 63, 80
Р40, 46, 60 hrubování Н25, 32, 40
Р80-120 počáteční broušení Н20, 12/ 16, 20
Р150, 180 závěrečné ošetření Н6, 8
Označování Cílová destinace Duplikáty CIS
Р280, 240 obrábění tvrdého dřeva H5 a M63
Р400, 600 leštění materiálů před nanášením barvy H2, 3 a M28, 40
Р1000 Keramika, plasty a kovy H1 a M20
Р1200, 1500 závěrečné leštění a broušení H0, 00, 01 a M5, 7, 10

Pokud se ve zkratce objeví písmeno L následované číslicí, označuje to materiál, pro který je smirkový papír vhodný:

M označuje voděodolnou dodatečnou impregnaci. Písmeno „P“ vás upozorní na to, že se při broušení bojíte vlhkosti.

Základní brusný materiál

Za pozornost stojí také vlastnosti materiálu, z něhož je vyrobena zadní strana brusného papíru:

  • Papír. Rychle se opotřebovává a je nejslabší. Takový brusný plnič však vydrží velké zatížení (jedná se o papírový podklad téměř všech jemných brusných plničů). Tento typ brusného papíru je také cenově nejdostupnější.
  • Tkáň. Vyznačuje se dobrou tvrdostí a přirozenou pružností; některé typy jsou navíc impregnovány vodoodpudivými sloučeninami.
  • Kombinace. Extra drahé a kombinuje všechny výhody brusných materiálů s papírovým podkladem. Nejlépe se používá, když je k dokončení práce potřeba vyvinout velkou fyzickou sílu. Takový základ se používá při výrobě hrubozrnných brusiv.
  • Podstavec na suchý zip. Tento typ je určen pro zařízení na broušení povrchu. Hlavní výhodou takového stroje na stahování kůže je, že se nemusí řezat na míru. Zrnitá vrstva je vyrobena ze směsí umělých pryskyřic nebo lepidla.

Smirkový papír: účel, typy a způsob výběru

Speciální brusiva se používají k povrchové úpravě kamene, dřeva, plastu nebo kovu. Pro ruční zpracování je však k dokonalé úpravě výrobku zapotřebí brusný papír, některé typy se používají v ručních bruskách. Smirkový papír (brusný papír nebo šmirgl, brusivo) je hustý, tvrdý materiál se zrnitou, drsnou vrstvou.

Hlavní aplikace

Surovinou používanou k výrobě smirkového papíru je pružné brusivo, jedna (nebo dvě) vrstvy pokryté zrnitým materiálem o různé velikosti zrn.

Existuje mnoho druhů brusných papírů. Existují smirkové papíry pro:

  • Ruční nebo strojové (automatické) zpracování;
  • Brusný papír se používá k opracování různých výrobků: dřeva, plexiskla, plastu, skla, existují také brusné papíry pro opracování kovových výrobků;
  • Opravy vozidel;
  • Dřevozpracujících firem;
  • Hlavním účelem brusného papíru je odstranit povrch broušeného předmětu;
  • Malířské a lakýrnické práce;
  • Používá se ve stavebnictví k broušení tmelů a omítek, spárování spár mezi obklady a dlažbou.

Papírový podklad je cenově nejdostupnější, ale také nejstabilnější. Látkový podklad je považován za spolehlivější, ale během používání se může roztáhnout. Pro profesionální práci se obvykle používá smirkový hadřík na polyethylenové bázi. Odolný proti vlhkosti (tento typ se používá i pro mokré finální leštění).

Hlavním účelem smirkového plátna je odstranit z povrchu obrobku nerovnosti a drobné vady, vyleštit jej a vyleštit.

Tento typ zpracování se dělí na dva typy:

  • Hrubý. Odstraňování nátěrů, odstraňování koroze, počáteční vyhlazování, odstraňování silných otřepů. K tomuto účelu se používá hrubá zrnitost (500 μm-1 mm) a střední zrnitost (200-500 μm).
  • Povrchová úprava (jemná). Vezme se jemný smirkový papír (do 200 µm).

Klasifikace brusného papíru

Brusiva užitečná a potřebná v každodenním životě se dělí do několika stupňů v závislosti na:

Velikost zrna

Velikost brusných zrn (zrnitost) je definovaný parametr, který určuje počet jemných, tvrdých částic v brusném papíru na čtvereční palec.

Brusný papír se dělí do různých tříd podle své abrazivity:

Typ podle abrazivity Pro které aplikace Dodatek
Hrubá zrnitost (2-80) Prvotní povrchová úprava starých nátěrů a laků (broušení vrchního nátěru) Hrubé broušení zanechává na povrchu četné škrábance, které vyžadují další leštění
Střední zrnitost (0-160) Pro střednědobé broušení, používá se k vyhlazení povrchu Po dokončení takové kůže není povrch dokonalý, stále má rýhy-škrábance, ale ne tak výrazné
Jemná zrnitost (60-400) pro konečnou úpravu (jedná se také o typ brusky „ZERO“) Povrch je po úpravě zcela připraven k dalšímu lakování barvou nebo lakem

Porozumění kódu

Označení pomáhá určit, pro které procesy je brusný papír určen. Zkratka začíná písmenem „P“, které označuje zrnitost materiálu. V zemích SNS se však stále můžete setkat s brusivy, kde je místo „P“ uvedeno „H“ nebo „M“ (frakční úroveň pro „H“ se udává v mikronech a pro „M“ v mikronech).

Všechna označení jsou upravena naším GOST a odpovídají zahraničním normám ISO-6344 a FEPA.

Označování Zamýšlené použití Duplikáty CIS
Р22, 24 a 36 hrubování Н50, 63, 80
Р40, 46, 60 hrubování Н25, 32, 40
Р80-120 počáteční kartáčování Н20, 12/ 16, 20
Р150, 180 dokončovací práce Н6, 8
Označování Zamýšlené použití Duplikáty CIS
Р280, 240 Zpracování tvrdého dřeva H5 a M63
Р400, 600 Leštění materiálu před nanášením barvy H2, 3 a M28, 40
Р1000 práce na keramice, plastu a kovu H1 a M20
Р1200, 1500 závěrečné leštění a broušení H0, 00, 01 a M5, 7, 10

Pokud za zkratkou „L“ následuje číslo, označuje to materiál, pro který je smirkový papír vhodný:

Písmeno „M“ označuje dodatečnou impregnaci odolnou proti vodě. Písmeno „P“ vás upozorní, že není odolný vůči vlhkosti.

Abrazivní podkladový materiál

Za zvážení stojí také vlastnosti materiálu použitého na zadní straně brusné podložky:

  • Papír. Rychle se opotřebovává a je nejkřehčí. Takový brusný papír však snese velkou zátěž (na papírové bázi se vyrábějí téměř všechny jemné brusné papíry). Tento typ brusného papíru je také cenově nejdostupnější.
  • Látka. Dobrá trvanlivost a přirozená odolnost, některé typy jsou navíc impregnovány vodoodpudivými látkami.
  • Kombinace. Je dražší a spojuje všechny výhody papírových a látkových brusiv. Nejlépe se používá v případech, kdy je k úplnému zpracování zapotřebí velká fyzická námaha. Tento typ báze se používá při výrobě hrubozrnného smirkového plátna.
  • Podstavec na suchý zip. Tento typ je určen pro povrchové brusky. Hlavní výhoda tohoto typu brusného papíru spočívá v tom, že se nemusí řezat na požadovanou velikost. Lepicí vrstva je vyrobena z umělé pryskyřice nebo lepidla.

Pravidla ručního broušení

Začněte s nejhrubším brusným papírem, abyste odstranili zjevné vady povrchu dřeva. Je však třeba vzít v úvahu povahu poškození, které chcete odstranit.

Poznámka! Pokud jsou nedokonalosti povrchu minimální, není důvod začínat s brusivem P40 (toto brusivo je vhodné pouze pro velmi velké prohlubně a údolí).

Povrch by měl být správně opracován: nejlépe je pohybovat brusným blokem nebo jednoduše smirkovým talířem v přímé linii podél vláken ve směru tam a zpět. Broušení, např. Krouživým pohybem, může zanechat zbytečné škrábance.

Jakmile dosáhnete okraje povrchu, nezapomeňte zbrousit všechny ostré rohy. V důsledku hrubého brusného účinku se na dřevě brzy začnou objevovat hrbolky prachu. Ty by se měly čistit šetrně vysavačem. Poté můžete přejít na další brusný papír střední zrnitosti.

Toto ošetření se řídí stejnými zásadami, které jsou popsány výše. Poslední fází je broušení brusným papírem s nejjemnější zrnitostí. Dřevo by pak mělo být dokonale hladké, bez jakýchkoli nedokonalostí.

Při renovaci je často nutné povrch obrousit. Při malém rozsahu prací lze pracovat ručně, ale lze je použít i pro leštění velkých ploch? Pro usnadnění práce byly vynalezeny různé brusky. Podívejte se s námi na nejběžnější povrchové brusky.

Při určování velikosti a lešticího zařízení je dalším nejlepším řešením podívat se na leštičky povrchu (vibrační brusky). Jsou zajímavé pro všechny řemeslníky, opraváře a stavitele.

Použití a výhody plochých brusek

Ploché brusky jsou z hlediska kvality broušení mezi orbitálními a pásovými bruskami. Používají se k broušení a leštění různých povrchů: kovu, dřeva, kompozitů a kamene. Ploché brusky se používají k odstraňování nátěrů, rzi a škrábanců.

Existuje několik důvodů, proč se rozhodnout pro brusku na plocho:

  • Nízké náklady díky jednoduché konstrukci
  • Příznivá cena za součásti nástroje a vhodnost pro vlastní výrobu plechů;
  • Slušná pracovní rovina, vhodná pro seriózní rovnání;
  • Možnost pilování rohů díky výsuvné základně.

Bruska s plochou vibrační plošinou je drsnější než excentrická, ale některé modely mohou konkurovat „orbitalki“ v úrovni dokončování.

Vlastnosti výběru brusky na povrch

Většina aplikací se provádí s kompaktními jednotkami o výkonu 200-300 W. Pro nepřetržité broušení a práci při nízkých rychlostech jsou vhodné vibrační brusky s rezervou výkonu 600 W nebo více. Taková zařízení jsou větší a těžší, ale dlouho se nepřehřívají.

Produktivita brusky závisí na amplitudě pohybu základny. Obvykle je to 1-3 mm, modely s pohyblivější plošinou (5-6 mm) zpracovávají povrchy rychleji, ale zanechávají malé defekty.

Elektronické nastavení frekvence zdvihu umožňuje nastavit optimální provozní režim brusky. Uživatel může nástroj nastavit na dokončovací nebo základní broušení a přizpůsobit otáčky konkrétnímu materiálu.

Při výběru vibračního stroje je důležitá zejména pracovní deska. S malou plošinou se snadno dostanete do úzkých míst a dokončíte malé díly. Podešev o rozměrech 115×280 rychle obrousí velkou část stěny.

Základní deska musí být kvalitní, geometricky správná a dokonale rovná. Modely pro domácnosti jsou vybaveny vysoce odolnými plastovými nebo ocelovými podstavci; profesionální modely mají lité podložky. Dobrá podrážka se vyznačuje přesným vyvážením, které je ověřeno nízkými vibracemi při volnoběhu.

Podložky brusných plošin mohou být pryžové nebo plastové, ty druhé lépe „drží“ letadlo.

Některé modely jsou vybaveny výměnnými deskami s různými možnostmi broušení. Suchý zip nebo klipy. Návrhy s pružinovými sponami jsou o něco složitější, ale ušetříte smirkový papír.

Samostatnou skupinu strojů tvoří vibrační brusky s delta patkou, běžně známé jako „žehličky“. Protože jsou vysoce průchozí, používají se na obtížných površích: karoserie vozidel, truhlářské výrobky, nábytek a schodišťové prvky. Existují stroje s otočnými a odnímatelnými plošinami a stroje s hlavou přizpůsobenou pro zakřivené povrchy.

vyměnit, brusný, talíř

Práce s povrchovou bruskou

Jako spotřební materiál pro PMI používejte smirkové plátno nebo brusný papír na bázi papíru. Látkový podklad je odolnější proti oděru, ale při broušení se může prodloužit. Jako brusivo se používá oxid hlinitý. Vhodný pro materiály na bázi dřeva. Nebo korund. Ideální pro práci s kovy.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS