Jaký druh stříkacího zařízení zvolit pro malý kompresor

Miniaturní stříkací pistole pro lakování malých dílů

Dnes přišel další požadavek na mini postřikovač barvy. Rozhodl jsem se napsat krátký přehledový článek na toto téma, protože je málo informací a mnoho otázek.

  • Bodové lakování automobilů;
  • Lakování malých dílů;
  • Návrh malby a uměleckých děl;
  • Plochý standardní, tulipánový nebo polotulipánový typ;
  • Kulatý hořák;

Tabulka Klíčové vlastnosti miniaturních pistolí na barvy.

Ze souhrnné tabulky je patrné, že pro malý kompresor s výkonem do 100 l/min a objemem zásobníku do 25 litrů vyhovuje Iwata a Huberth. Sata a Walcom vyžadují větší kompresory od 200 l/min a 25-50 l přijímače. Výběr velikosti trysky je ovlivněn materiálem, který má být aplikován. Pro mořidla, například tryska 0,8. 1.0, základní barva 1.0. 1,2, 2k emaily a laky 1,2-1,4, základní nátěry a plniče 1,2-1,6 Nyní se seznámíme s modely a s tím, který z nich je nejlepší zvolit v závislosti na aplikaci.

Výběr správné stříkací pistole

Typy sprejů. Přestože princip činnosti je stejný, vzduchové stříkací pistole se liší v rozprašování.

  • Od počátku 20. Století byl vyvinut systém HP (High Pressure). Předpokládá přívod stlačeného vzduchu do stříkací pistole o tlaku 2,5-6 atmosfér. Průtok vzduchu až 400 l/min. Jako klad odborníci uvádějí široký rozptylový vzor a vysokou pracovní rychlost. Nevýhodou systému je nízké procento přenosu barvy (až 50 %) a tendence vytvářet zákal.
  • Systém HVLP se může pochlubit vysokou rychlostí dodávání barvy (až 65 %). Vstupní tlak je 2,5 atm, do trysky stačí přivést 0,6-0,7 atm. Vynikající kvality pokrytí je dosaženo při nízkých průtocích. Nevýhodou systému je jeho citlivost na kvalitu stlačeného vzduchu.
  • Při nejnižším vstupním tlaku (1,4-2,0 atm).) lze ovládat stříkacími pistolemi typu LVLP. Tryska je pod tlakem 0,6-1,2 atm., což umožňuje dosáhnout maximální rychlosti dodávky (až 70 %). Nástroj spotřebuje méně vzduchu (110-200 l/min). Hlavní nevýhodou systému je vysoká cena.

Schopnosti kompresoru. Při výběru vzduchové pistole je důležité vzít v úvahu technické vlastnosti kompresoru, který bude nářadí zásobovat stlačeným vzduchem. Jeho výkon musí být vyšší než kapacita vzduchové pistole nejméně o 20 %.

Velikost trysky (tryska). Aby bylo dosaženo dobrého přenosu barvy na natíraný povrch, je důležité zvolit správný průměr trysky. Profesionální malíři radí dodržovat jednoduchý algoritmus. Čím vyšší je hustota nátěrové hmoty, tím větší je tryska.

  • Stříkání silných základních nátěrů je možné s tryskou o průměru otvoru nejméně 2 mm.
  • Základní barvy a laky se nejlépe nanáší pomocí trysek o průměru 1-1,4 mm.
  • Některé stříkací pistole mají nastavitelný průměr trysky, což umožňuje univerzální použití nástroje.

Další možnosti. Pro pohodlnou práci a vysokou kvalitu lakování jsou stříkací pistole vybaveny řadou užitečných možností.

  • Kvalitního nástřiku se dosáhne nastavením průtoku vzduchu a barvy, šířky nástřiku a tvaru nástřiku.
  • Vzduchová pistole se k hadici připojuje pomocí závitové přípojky nebo rychlospojky. Volba závisí na tom, jak často stříkací pistoli připojujete a odpojujete.

V tomto přehledu jsme vybrali 9 nejlepších bezvzduchových stříkacích pistolí. Nástroj lze zakoupit ve specializovaných prodejnách v zemi. Při přidělování míst vycházeli odborní redaktoři z názorů odborné veřejnosti a zohledňovali zpětnou vazbu od ruských malířů.

Průvodce výběrem elektrické stříkací pistole pro domácí práce

Bylo na čase se ujmout chalupářských prací a já jsem přišel na volbu stříkací pistole. Obecně existují mechanické, pneumatické a elektrické stříkací pistole. První jsem vyloučil vzhledem k tomu, že mají minimální pohodlí při práci a mají spoustu výhrad pro dovednosti a zkušenosti v malování. Pneumatické také vyloučil z jednoho prostého důvodu, nemám další konvektor, a práce je velmi daleko od průmyslové. Pro domácí práce jsou tedy elektrické stříkací pistole více než vhodné.

Nejprve si definujme typy elektrických stříkacích pistolí na trhu

Elektrické stříkací pistole mohou být několika typů:

  • Bezvzduchové elektrické stříkací pistole
  • Elektrické vzduchové stříkací pistole
  • Šňůrové elektrické stříkací pistole
  • Akumulátorové elektrické stříkací pistole

Bezvzduchové elektrické stříkací pistole.

Nejběžnější stříkací pistole pro domácí použití. Vyznačuje se dodáváním barvy přímo do trysky pomocí pístového čerpadla. Čerpadlo může dosáhnout požadovaného tlaku barvy při různých výkonech a použití závisí na konstrukci trysky postřikovače. Výhodou tohoto typu stříkací pistole je její cenová dostupnost a mobilita. Lze jej používat pro domácí účely, ale má určité nevýhody. Tento typ elektrických stříkacích pistolí se liší vyšší spotřebou barvy, navíc může dojít k přetečení barvy, což ovlivňuje konečný výsledek práce. Jsou vynikající pro nanášení základních nátěrů a barev v místech, kde je vyžadována nízká kvalita nátěru.

Specifickým rozdílem (ne nutně, ale často) tohoto typu domácích stříkacích pistolí je určitý „hrb“, kde je umístěno samotné čerpadlo.

Toto je příklad domácí stříkací pistole

Existují také varianty, kde je čerpadlo umístěno trochu vzadu a vypadají takto

Vzduchem poháněné elektrické stříkací pistole

Tento typ stříkacího zařízení se liší způsobem aplikace. Vyznačuje se tím, že barva je na natíraný povrch nastříkána díky rozprašování jemného prachu proudem přiváděného vzduchu. Jediný rozdíl je v tom, odkud vzduch pochází. Pro tyto stříkací pistole existují dva druhy motorů: elektromagnetické nebo turbínové motory. V závislosti na zvoleném typu činnosti může být zabudován do samotného těla stříkací pistole nebo může být namontován na boku a přiváděn vzduchem hadicí nebo potrubím. Pokud má stříkací pistole volně stojící motor, je buď vybavena kolečky pro přenášení, nebo ji lze zavěsit na rameno a nosit jako tašku. Nejoblíbenějším typem pro domácí použití je verze s dálkovým ovládáním. Je to pohodlné, protože stačí pracovat pouze se stříkací pistolí a plechovkou s barvou. Výhodou tohoto typu stříkací pistole je nízká spotřeba barvy a vysoká kvalita lakování. Existují však i nevýhody. Nejprve se v místě natírání vytvoří oblak jemné disperzní barvy. Vysoká provozní hlučnost (srovnatelná s vysavačem).

Takto vypadá stříkací pistole poháněná vzduchem

Akumulátorové elektrické stříkací pistole

Jedná se o naprostou většinu stříkacích pistolí na trhu. Dobrou zprávou je, že si můžete zvolit libovolný výkon podle svých potřeb a mít téměř neomezenou životnost, omezenou pouze vlastnostmi elektromotoru.

Nevýhodou je samozřejmě závislost na elektrické síti. A některá omezení mobility v práci.

Obecně platí, že všechny výše uvedené obrázky jsou síťové stříkací pistole

Akumulátorové elektrické stříkací pistole

Tento typ stříkacích zařízení se objevil relativně nedávno a stal se velmi rozšířeným díky své mobilitě. Již nejste závislí na zásuvce a práce bez drátu je mnohem pohodlnější. Nevýhodou je omezený výběr výkonu, vyšší hmotnost stříkací pistole kvůli baterii a omezená doba provozu kvůli nutnosti výměny/nabíjení baterie.

Akumulátorové stříkací pistole vypadají asi takto

U stříkacích pistolí existují také různé úrovně tlaku

Tlakové postřikovače se dělí na 3 typy:

Existuje také klasifikace podle systému rozprašování barvy:

  • HP. Vysokotlaké elektrické stříkací pistole s rovnoměrným hořákem a vysokou rychlostí proudění barvy.
  • MP. Středotlaké postřikovače.
  • LVMP. Zařízení schopné malovat malým objemem barvy a středním tlakem.
  • LVLP. U těchto postřikovačů je stříkací proud vytvářen nízkým tlakem vzduchu při střední rychlosti stříkání, což umožňuje rovnoměrné rozložení 70 % objemu barvy.
  • LVLP. Tyto elektrické stříkací pistole jsou schopné malovat při nízkém tlaku a nízkém výkonu barvy. Výsledkem je homogenní postřik, který zajišťuje dobrou kvalitu povlaku.
  • HTE. Stříkací pistole s nejvyšším průtokem barvy.
  • RR. Nízkotlaké stříkací pistole.

Tyto parametry nejsou vždy uvedeny ve specifikaci výrobku, takže jakmile se rozhodneme, který typ elektrického stříkacího zařízení je pro nás vhodný, podíváme se na několik následujících důležitých bodů

20-30 DIN. Vhodné pro běžné komerční barvy, lazury, emaily a přípravky na bázi oleje

40-60 DIN. Vhodné pro silnější latexové směsi a základní nátěry

80-100 DIN. Pro zvláště viskózní aplikace. Např. Přípravky zpomalující hoření.

Průtoky volitelné uživatelem.

0,8-1,2 mm. Mořidla, základní nátěry, barvy na vodní bázi

Do 500 ml. Používá se pro lokální práce, natírání nábytku nebo drobných předmětů

K natírání zdí a plotů. Od 600 ml

druh, stříkacího, zařízení, zvolit

Pro příležitostné domácí použití se vyplatí poohlédnout se po bezvzduchových stříkacích pistolích s výkonem 300-500 g/min

Pro časté domácí použití se vyplatí zvolit model vzduchového postřikovače s výkonem 600-800 g/min a viskozitou 35-60 DIN

Pro profesionální použití se vyplatí modely s větším objemem nádrže (od 1 litru) a průtokem 800 g/min nebo více.

Jak vybrat kompresor pro stříkací pistoli

Zatímco kvalita barvy je do značné míry závislá na vlastnostech stříkací pistole, kompresor má zásadní význam pro zajištění toho, aby stříkací pistole dodávala správné množství vzduchu při správném tlaku a mohla pracovat tak dlouho, jak je třeba, bez přerušení.

Objem zásobníku vzduchu

Hlavní funkcí přijímače je vyrovnávat průtok vzduchu (čerpadlo jej dodává v pulzech) a vytvářet potřebný tlak. Existuje přímá úměra. Čím větší je objem přijímače, tím konstantnější je průtok vzduchu a tím déle bude motor v klidu, než se sníží tlak. Na druhou stranu u velkého zásobníku vzduchu trvá dosažení požadovaného tlaku déle.

25-50litrové vzduchojemy jsou vhodné pro domácí použití. Nabízejí rovnováhu mezi kompaktností, výkonem a nepřetržitým pracovním cyklem, který je dostatečný i pro profesionální malíře.

Větší objem přijímače. 100-500 litrů. Se vyžaduje pouze pro napájení výrobních linek.

V případě pochybností nebo pokud jednoduše potřebujete větší kapacitu, stojí za zvážení připojení přídavného vzduchojemu. Často se instalují, pokud potřebujete zvětšit zdvihový objem.

Výkon motoru

Převážná většina levných a poloprofesionálních kompresorů je vybavena elektromotorem o výkonu až 1,3 kW. Pro objem zásobníku do 50 l je to více než dostatečné pro udržení provozního tlaku až 6 barů. Současně můžete v obchodě vidět dva podobně vypadající motory, ale jeden ukazuje 1,3 kW a druhý 1,8 nebo 2 kW.

Samozřejmě existuje pokušení myslet si, že výkonnější motor je lepší. Čerpá vzduch rychleji, prostě je spolehlivější, a prodejce bude s největší pravděpodobností tvrdit totéž. Zde byste si však měli uvědomit, že teoreticky je možné zvýšit výkon motoru kvalitou vinutí, ale v zásadě platí, že čím je motor výkonnější, tím je větší.

Chcete-li si ověřit pravdivost slov prodávajícího, stačí se podívat na čerpadla těchto kompresorů. Pokud mají stejnou velikost, je téměř 100% pravděpodobné, že jde o marketingové triky výrobce. Jde o to, že výkon nemá nic společného s rychlostí čerpání vzduchu. Zde vše závisí pouze na velikosti pístu a počtu otáček hřídele motoru za minutu.

Pokud jsou čerpadla (písty) stejná, je k výraznému zvýšení rychlosti vstřikování vzduchu zapotřebí odpovídající zvýšení otáček. I když prodejce bude trvat na super-model motoru, je třeba si uvědomit, že vysoké otáčky jsou úměrně rychlé opotřebení ložisek a pístní skupiny.

V krajním případě bude terénní experiment znamenat, že se udělají všechny tečky na i a křížky na t. Stačí vypustit vzduch z nádrží, změřit dobu jejich naplnění a pak se rozhodnout, zda přínosy stojí za dodatečné náklady.

Tlak vzduchu

Na každém vzduchovém zásobníku je namontován tlakový spínač, který nastavuje požadované hodnoty, při nichž se motor zapíná a vypíná. Při většině lakovacích a natěračských aplikací je spodní lišta 6 barů a horní lišta 8 barů. To znamená, že když je tlak v zásobníku vzduchu nižší než 6 barů, motor se zapne a čerpá vzduch, dokud tlak nestoupne na 8 barů. Vyšší tlak je nutný pouze při použití kompresorů ve výrobě.

Kapacita

Stejně jako v případě výkonu motoru existují některé marketingové triky, takže tomuto parametru musíte věnovat zvláštní pozornost. Skutečnost je taková, že existují dva typy výkonu kompresoru. Množství vzduchu, které kompresor vhání z okolí do přijímače, a objem vyfukovaný pistolí.

Výrobci, aniž by klamali sami sebe, uvádějí v charakteristikách množství vzduchu, které prochází čerpadlem, přičemž opomíjejí nevyhnutelné ztráty při stlačování, které činí 35 %. Chcete-li tedy získat skutečný údaj, musíte vynásobit údaj v pase 65 % (0,65).

Т.Е. Pokud je v charakteristikách kompresoru uvedena kapacita 200 litrů za minutu, pak z nich postřikovač získá 2000,65 = 130 l/min. Je také nutné počítat s určitou rezervou, na kterou výrobci stříkacích pistolí doporučují vyčlenit asi 15 %. Pokud například stříkací pistole potřebuje 200 l/min, pak výpočet vypadá takto: (200 : 0,65) 15% ≈ 307,7 46,15 ≈ 355 l/min.

Pokud použijete kompresor s nižší kapacitou, buď nebude mít pistole dostatečný tlak a bude muset dělat dlouhé přestávky na doplnění vzduchu, nebo bude motor pracovat prakticky bez přestávek, což urychlí jeho opotřebení bez nároku na záruční opravu.

Shrnuto. Kapacita kompresoru je jednou z nejdůležitějších charakteristik a měla by být zvolena v určitém rozsahu, přičemž je třeba vzít v úvahu kromě práce pistole i možnost připojení dalšího zařízení.

Příslušenství kompresoru

Některé z doplňkových funkcí musí být nutně přítomny, zatímco dostupnost jiných funkcí závisí na výrobci. Mezi první patří pojistný ventil, který vypustí přebytečný vzduch, pokud selže tlakový spínač, a jistič, který vypne motor, pokud je přetížen.

Kompresor může být navíc vybaven regulátorem tlaku, manometrem a vzduchovými filtry. Motor a vzdušník váží poměrně hodně a je třeba zvážit kola a ergonomii, aby bylo zajištěno pohodlné přemísťování kompresoru z místa na místo.

Výběr kompresoru nakonec spočívá v několika jednoduchých výpočtech, které je však třeba provést správně. Jinak můžete získat zařízení, které nesplní vaše očekávání.

PRINCIP ČINNOSTI STŘÍKACÍ PISTOLE

Pneumatické stříkací pistole se poměrně snadno používají. Skládá se z rozprašovače v podobě pistole a provozní nádrže na barvu. Pro připojení ke zdroji stlačeného vzduchu (kompresoru) je k dispozici flexibilní hadice.

Základem je vybrat správný nástroj pro danou práci. A zde se dozvíte, jaké to jsou a jak vybrat správnou vzduchovou pistoli pro danou práci. Najdete v tomto článku.

  • Pneumatické (pracující s kompresorem)
  • Elektrický (práce ze sítě)
  • Zde se blíže podíváme na nejoblíbenější vzduchové stříkací pistole.

Pro výběr správného pneumatického postřikovače si uvědomme jeho základní charakteristiky: technologii stříkání, pracovní tlak a související průtok vzduchu a průtok barvy.

Několik slov o principu fungování. Je jednoduchý:

Na fotografii výše je zobrazena stříkací tryska ve tvaru pistole s nádržkou na barvu. Postřikovač je ke kompresoru připojen ohebnou hadicí, ze které je pod tlakem přiváděn stlačený vzduch. Zde se barva přivádí do rozprašovače, kde se proudem vzduchu rozptýlí na drobné částečky a vyfoukne se z trysky pistole. Proudění tohoto barvou nasyceného vzduchu má určitý tvar. Stříkací pistole je rozdělena do různých tvarů.

Stříkací pistole se dělí na různé typy podle technologie rozprašování:

Tyto zkratky se objevují v názvech modelů.

Vysokotlaké stříkací pistole HP. První stříkací systém. Stříkací pistole HVLP mají vysoký výstupní tlak (až 1,5 atmosféry) a vysokou spotřebu vzduchu. Tvoří dostatečně široký hořák, který zajišťuje rychlé a rovnoměrné nanášení barvy.

Má velkou nevýhodu: tento systém má nejnižší přenos barvy, pouze 40-45 %. Zbytek barvy zůstává ve vzduchu, usazuje se jako prach a je zdraví škodlivý pro malíře.

  • Vyžaduje krátkou dobu lakování
  • Zajišťují vynikající kvalitu rozprašování a konzistentní vzorník stříkání barvy
  • Mají nízkou spotřebu stlačeného vzduchu

Stříkací pistole HVLP (High-volume Low-pressure) jsou navrženy tak, aby na výstupu používaly nižší tlak. Barva tak vylétá pomaleji, ale hustěji. Protože proud vzduchu je nízký, lze pistoli držet blíže k povrchu. Množství barvy, které se na něj nanese, je odpovídajícím způsobem vyšší. Rychlost přenosu barvy je až 65.70%.

Je dražší než stříkací pistole HP, ale díky úspoře barvy se rychle vrátí.

LVLP (low volume, low pressure) je v současnosti nejpokročilejší typ postřiku. Vyžaduje minimální vstupní objem a je odolný vůči kolísání tlaku v kompresoru. Snáší více než 70 % nátěru, protože může pracovat v blízkosti povrchu.

Považován za nejprofesionálnější v současnosti. Jedinou nevýhodou jsou náklady na aplikaci, a to i v domácích aplikacích.

  • Úsporný. Přenos barvy nad 70 %. Kvalitní pokrytí lakovaných dílů
  • Odolnost vůči kolísání tlaku kompresoru
  • Nízká spotřeba vzduchu

HP. Vhodný pro začátečníky, velmi rychle pokryje velkou plochu, ale spotřebuje více barvy a kvůli rozptylu je nutné leštění. Pokud kvalita nátěru není důležitá a barva je levná, můžete bez obav zvolit HP

Práce se stříkací pistolí HP LVLP

Nejlepší je vybrat si jeden systém, který bude vyhovovat danému úkolu. Například stříkací pistole LVLP jsou velmi zručné, protože barva se nanáší těsně u povrchu, přenosová rychlost je vysoká a i malé zpoždění může způsobit únik barvy. Používá se méně barvy a leštění nemusí být nutné. Tato zařízení vybírají například zkušení automechanici.

druh, stříkacího, zařízení, zvolit

Při výběru stříkací pistole je zásadní také velikost trysky. Tento parametr by měl být zvolen v závislosti na hustotě a viskozitě zpracovávaného materiálu. Čím je materiál hustší, tím větší by měl být průměr trysky.

Zde je tip, který vám pomůže vybrat nejoblíbenější barvy.

Průměr trysky Materiál pro nanášení barvy
1,7-2,0 Tmel, silné materiály
1,5-1,7 Akrylové základní nátěry
1,4-1,5 Akrylové barvy / povrchové úpravy
1,2-1,3 Základní nátěry, metalické barvy

Stříkací pistole jsou k dispozici buď s monoblokovou stříkací koncovkou, nebo s vyměnitelnými tryskami. Pro domácí použití se nejčastěji používají trysky s 1.5 mm. Jsou vhodné pro téměř všechny typy laků a zajišťují rychlost i kvalitu. Stejně jako kvalita laku.

Rozprašovač pro stříkací pistole: který je lepší?

Velikost horní nebo spodní trysky?

Poloha nádrže nemá vliv na rychlost a kvalitu práce.

Na co se zaměřit při výběru stříkací pistole

Značka není jediným faktorem, který je třeba při výběru zohlednit: je důležité, aby zařízení mělo správné výkonnostní charakteristiky pro práci, kterou chcete na své farmě vykonávat. Základní kritéria výběru a požadované vlastnosti se proto mohou lišit.

druh, stříkacího, zařízení, zvolit

Podle objemu a tlaku vzduchu při provozu se rozlišují následující typy:

  • HP. Tento typ patří do levného cenového segmentu a používá se stále vzácněji. Tlak v práci býval až 6 barů, dnešní zařízení mají obvykle 2-4 bary. Hlavní nevýhodou je, že 40-50 % barvy dopadne na povrch, zbytek se promrhá a vzduch je kontaminován.
  • HVLP. Tento typ zařízení má tlak až 0,7-1 bar a přibližně 60-70 % barvy je použito v souladu s určením.
  • LVLP. Tento typ se vyznačuje ještě vyšší účinností lakování, až 80 %, a při práci vyžaduje méně vzduchu, což snižuje potřebu kompresoru.

Typ napájení

Podle tohoto parametru existují stříkací pistole s pohonem a na baterie. Ty mají omezený výkon a jsou dražší, ale v některých případech jejich nevýhody převažují nad možností pracovat bez napájení ze sítě. To umožňuje pracovat na těžko přístupných místech bez elektřiny a jednoduše zvyšuje mobilitu

Power

Mezi elektrickými stříkacími pistolemi patří modely s výkonem nižším než 500 W do třídy pro domácnosti a výkonnější do profesionální třídy. Pneumatické stříkací pistole jsou v průměru výkonnější. Standardní modely mají příkon 1 000 až 1 800 wattů, v některých případech až 3 000 wattů.

Typ čerpadla

Rozlišují se elektrické a pneumatické jednotky. První jsou pod tlakem pouze pomocí čerpadla, druhé používají stlačený vzduch. A proto vyžadují kompresor. Elektrické jednotky jsou jednodušší a kompaktnější, ale jejich výkon není tak dobrý jako u pokročilých jednotek poháněných vzduchem, protože bez stlačeného vzduchu se barva tolik nedrolí.

Objem nádrže

Pro domácí stříkací pistole stačí zásobník o objemu 0,5-1 litr. Pokud chcete opravdu výkonné profesionální zařízení, měl by být objem vyšší. Až 5-10 litrů. Potřebný objem však závisí na práci, kterou je třeba s postřikovačem vykonat, a v mnoha případech není rozhodující, i když je nádrž malá. Znamená to jen, že musíte zastavit na rychlé doplnění. Pokud stříkací pistoli používáte ke krátkodobému stříkání, nebude to vůbec vadit.

Rozprašovač může být různý: upřednostňuje se provedení s horní montáží. Je to proto, že hmotnost stříkací pistole také pomáhá odčerpávat barvu, takže je motor méně namáhán.

Další možnosti

Roli mohou hrát i další nuance, i když méně důležité. Například hmotnost stříkací pistole. Musíte ji dlouho držet v rukou, a čím je lehčí, tím je to snazší. Nebo materiál nádrže. Pokud je kovová, čistí se lépe než plastová. Ta je také méně odolná. Časem začne vysychat kvůli rozpouštědlům v barvě. Abyste mohli malovat na různé povrchy, musíte upravit proud barvy. A tak dále, je třeba zvážit mnoho dalších detailů.

Elektrický stříkací přístroj Hammer PRZ110

Stříkací pistole s pístem stříkajícím barvu elektrostatickým nárazem. Je poháněn 110W elektromotorem s výkonem 300 ml/min a dokáže stříkat barvu až do hloubky 120Din.

  • Dobré rozložení hmotnosti. Dobře padne do ruky a není těžký i s kartáčem.
  • Jednoduchá a robustní konstrukce. Pokud není motor přetížený, postřikovač nebude reklamován.
  • Pohodlné ovládání průtoku barvy. Ovládací kolečko na zadní straně tělesa.
  • Dobře vybavený viskozimetr, jehla na čištění trysek, dvě trysky, demontážní klíč a dvě zajišťovací jehly.
  • Průhledná nádržka na barvu je vyrobena z chemicky inertního plastu. Nekorodují v ní chemicky aktivní složky barvy a umožňuje kontrolovat množství zbývající barvy.
  • Kvalita materiálů. Plast nepraská, ale působí dojmem „průměrné“ kvality. Guma na rukojeti zlepšuje úchop, ale má štiplavý zápach.
  • Při práci s kapalnými přípravky může být obtížné dosáhnout toho, aby kapání. Někteří zákazníci upravili postřikovač pro kropení brambor a mytí oken, kde to není kritické.

Stříkací pistole je vhodná pro většinu domácích aplikací. Od nátěrů podlah až po venkovní stěny. Pouze je třeba pamatovat na omezení viskozity u 120 Din a na kvalitu plastu. Nesnažte se jej plnit barvami s abrazivními částicemi, tekutým sklem, alkálií a žíravinami.

Elektrický postřikovač Phillent KR1-260

Elektrický ruční postřikovač pro práci s barvami s viskozitou 80 Din. Výkon motoru 60 W, průtok 260 ml. Za minutu.

  • Stříkací pistole je navržena tak, aby ji bylo možné rozebrat a vyčistit bez použití nářadí.
  • Součástí je flexibilní tryska pro natírání těžko přístupných míst.
  • Nádržka na barvu je přizpůsobena kapacitě postřikovače. Vystačí na 3 minuty práce při maximálním výkonu.
  • Jednoduše správný model. Pokud jej použijete se správnou viskozitou barev, nebudete mít žádné problémy.
  • Trysky o průměru 0,6. 0,8 mm umožňují práci s tekutými barvami.
  • Hlučný motor. I v návodu se uvádí, že hlasitost může být až 96 dB.
  • Může odmítnout čerpání barvy přímo z nádrže. Lze nastavit ručně odšroubováním zásobníku barvy a nastavením pístu tak, aby směřoval ven.

Jedná se o levný postřikovač, takže od něj nečekejte superlativy, ale svůj přímý úkol v domácích podmínkách zvládá.

Doufáme, že vám výše uvedený žebříček zařízení podpořený názory zákazníků pomůže vybrat nejlepší elektrický postřikovač pro domácí použití.

Pokud si všimnete chyby, videa nebo nefunkčního odkazu, zvýrazněte text a stiskněte CtrlEnter.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS