Kterým směrem navíjet vlasec na trimmer?

Technologie navíjení travní struny

Po vyjmutí a demontáži cívky můžete začít navíjet vlasec. Pokud z cívky vyčnívá pouze jedna tyč, je to snadné. Odviňte 2-4 metry vlasce, což je polovina cívky vlasce, kterou jste koupili v obchodě, najděte na vnitřní straně cívky otvor, který upevňuje vlasec, vložte tam jeden konec vlasce a začněte navíjet vlasec v opačném směru otáčení cívky na trimmeru. Šipka na vnitřní straně cívky obvykle ukazuje, kterým směrem se má vlasec navíjet. Po navinutí vlasce ponechte malý kousek vlasce, aby mohl projít kulatým otvorem na cívce. Tento kousek vlasce je zachycen v drážce na vnitřní straně cívky, aby se vlasec při zvednutí cívky neodvíjel. Pokud taková drážka není, musíte vlasec přidržet prstem, aby se neodvíjel, zatímco pokračujete v navíjení. Poté vezměte druhý konec cívky a provlékněte zbývající kus vlasce otvorem v cívce. Poté můžete cívku znovu sestavit a nasadit ji zpět na strunovou sekačku.

Jaké typy linek jsou k dispozici

Nejběžnějším typem šňůry, který se hodí téměř na všechny cívky, je šňůra s kruhovým průřezem. Jedná se o běžnou šňůru, která je vhodná pro sekání šťavnaté trávy, ale mnohem hůře se s ní prořezává mrtvé dřevo a rozhodně s ní neprořežete keře.

Průměr, kterým můžete sekat mladou trávu, zpravidla nepřesahuje 1,6 mm. Čím silnější je vlasec, tím hrubší trávu dokáže proříznout.

Kopinatý nebo čtvercový žací pruh je vhodnější pro sečení suché trávy, protože má ostrý okraj, ale jeho nevýhodou je vyšší opotřebení a nižší pevnost než u kulatého pruhu.

Existují šňůry se zlepšenou aerodynamikou s charakteristickými vroubky, šupinami a zářezy, takový výrobek dělá menší hluk, ale používá se pouze u řetězových pil, protože taková šňůra se obtížně dostává z cívky, nejčastěji se používá s kotouči, do kterých se vkládají kusy. Nevýhodou tohoto výrobku je jeho křehkost.

Ruční benzínová sekačka na trávu. Výměna vlasce v cívce.

V tomto klipu ukazuji, jak snadno navinout vlasec na cívku ručního křovinořezu.

Výměna vlákna na křovinořezu.

Jak sami navinout řezné vlákno na cívku křovinořezu

Častěji u benzínových vyžínačů s motory nad 1,5 l.с. používají se šňůry s kovovým lanem uvnitř. Tato řada je ideální pro sekání suché trávy a malých keřů. Jádro má pozitivní vliv na opotřebení materiálu. Nevýhodou této šňůry je její cena, která je výrazně vyšší než u výše uvedených protivníků.

Nastavení linky

Někdy není nutné starat se o to, jak vložit vlasec do vyžínače plevele, protože stačí vlasec podle potřeby upravit, čímž se zvýší produktivita. Případně můžete řeznou část oříznout nožem, pokud příliš vyčnívá. Délku můžete nastavit i během sekání, a to tak, že se lehce dotknete hlavy vlasce země. To lze však provést pouze za předpokladu, že materiál přesahuje alespoň 3 cm za kotouč. Jedním z hlavních pravidel při výměně a seřizování zařízení je, že jakákoli manipulace s mechanismem se smí provádět pouze při vypnutém motoru a odpojené zástrčce spotřebiče.

Snad vám tyto tipy poskytnou ty nejlepší rady, jak vložit vlasec do vyžínače plevele a dodat zahradě upravený a estetický vzhled. Stačí si jen vybrat správný typ řezného materiálu a pak se samozřejmě rozhodnout, jakou kategorii strunové sekačky chcete použít.

kterým, směrem, navíjet, vlasec

Příprava na změnu linky

Před výměnou vlákna je nutné hlavu vyjmout a poté demontovat. Obvykle se skládá z pouzdra, pružiny (u některých modelů), cívky s vlascem, krytu. Odpojte elektrickou strunovou sekačku (nebo vypněte benzínovou sekačku) a poté vyjměte buben. Šňůru lze zajistit dvěma různými způsoby: v prvním případě je nutné hlavici zcela demontovat, ve druhém případě se šňůra jednoduše oddělí od hřídele převodovky, ke které je připevněna.

  • pod krytem je cívka, kterou je třeba opatrně vyjmout z pouzdra (někdy je pod ní ukryta pružina, kterou je třeba také opatrně odložit, aby nedošlo k její ztrátě);
  • po vyjmutí cívky je uprostřed krytu viditelný upevňovací šroub (nebo šroub), který je třeba vyšroubovat v opačném směru než ve směru hodinových ručiček;
  • Po odstranění upevňovacích prvků je třeba přidržet tělo a kývavým pohybem vyjmout cívku z hřídele převodovky.

Druhá metoda zahrnuje následující kroky. Hlava cívky se nasune na hřídel převodovky. Chcete-li ji odpojit, musíte tuto hřídelku zablokovat. Obvykle se pro tento účel v sekačkách, jako je Champion nebo STIHL, udělá otvor vložením hřebíku, tyče nebo šroubováku. Po zajištění hřídele v klidové poloze držte tělo a začněte otáčet hlavou ve směru hodinových ručiček, protože závit na hřídeli je obvykle vlevo.

Po vyjmutí a demontáži hlavy je třeba určit, jak silná by měla být šňůra. Správný průměr pro vaši strunovou sekačku zjistíte v uživatelské příručce nebo na samotné cívce, kde jsou obvykle tyto informace uvedeny. Dalším způsobem je zasunutí závitu do otvoru, ze kterého vychází. Pokud cívka běží hladce, lze ji použít k práci.

A ještě poznámka na okraj! Abyste věděli, kolik vlasce máte na cívku navinout, musíte jej navinout na cívku tak, aby výška cívky nebyla větší než průměr stran. Pokud vlákno vyčnívá přes okraj, nelze cívku skrýt.

Jak správně navinout vlasec do zastřihovače a co dělat, když vlasec rychle dojde, přetrhne se

Strunová sekačka je nejpoužívanějším strojem, který se používá k sekání trávy a malých keřů. Stroj se snadno ovládá, během provozu se s ním snadno manipuluje a díky jeho nízké hmotnosti ho mohou obsluhovat i dámy. Není žádným tajemstvím, že kvalitní sečení vyžaduje správný žací nástroj. K tomu se používají speciální střihací hlavy (disky, nože), známé také jako střihací hlavy s vlascem uvnitř. Trysky a vlasec. jedná se o spotřební materiál, pokud je možnost ostří nabrousit, pak spotřeba vlasce vyžaduje jeho výměnu. V této publikaci vám velmi pečlivě vysvětlíme, jak správně změnit řádek.

Hlava sekačky na trávu má trubkové tělo a je v ní zasazena cívka s kusem vlasce (vlákna). Tuto konstrukci lze namontovat na benzínový nebo elektronický vyžínač. Liší se způsobem podávání a krmení a existují 3 typy.

  • Automatické. Podávání šňůry se provádí, když uživatel sníží otáčky motoru. Přestože je automatický podavač šňůr pohodlný při vysokém objemu práce, má jednu nevýhodu. vysokou spotřebu nití.
  • Automatické. Tato nástrčná hlava se velmi snadno ovládá, takže není třeba provádět složité operace. Fungují tak, že se šňůra automaticky prodlouží, když stroj běží na plné obrátky. Stačí narazit hlavou vyžínače na zem (tím se odstraní pojistka struny) a struna se odstředivou silou uvolní z cívky a poté se nožem umístěným na ochranném krytu zkrátí na vhodnou délku.
  • Manuální. Pro prodloužení vlákna je nutné stroj zastavit a šňůru vytáhnout ručně.

Z těchto důvodů jsou nejlepší volbou automatické cívky. Vezměte také na vědomí, že travní vyžínače jsou k dispozici jako jednopramenné cívky (používané pouze pro vyžínání trávy) a dvoupramenné cívky, které se používají pro sekání vysoké trávy a malých, řídce rostoucích keřů.

Před výměnou šňůry je nutné vyžínače vyjmout a demontovat cívku. Zde je návod, jak to udělat.

Žací hlava strunové sekačky se skládá z několika částí: krytu, pružiny (ne mnoho modelů), cívky s vláknem a krytu.

Poznámka! Před jakoukoli údržbou elektronické jednotky je nutné ji odpojit od elektrické sítě.

Většina zastřihovačů používá 4.5 možností montáže žací hlavy.

Chcete-li vyjmout hlavu strunové sekačky, musíte ji zcela rozebrat.

    Chcete-li sejmout kryt, který zakrývá vnitřek hlavy, stiskněte západky (západky) umístěné na 2 stranách hlavy.

Tato konstrukce přišroubuje hlavu k hřídeli převodovky. Aby bylo možné hřídel vyjmout, musí být zajištěna. V jiných zastřihovačích, jako jsou například Huter a Champion, je otvor, kterým lze prostrčit malý šroubovák nebo železnou tyč.

Co je potřeba k vyjmutí cívky, proveďte 2.ve 4 pravidelných krocích.

  • Vložte šroubovák do otvoru a zatlučte hřídel.
  • Uchopte tělo hlavy a začněte jím otáčet ve směru hodinových ručiček. Otáčejte v tomto směru, protože závit na hřídeli je závitem doleva.

Podle toho, jaký model strunové sekačky používáte, vybíráte typ, tloušťku a délku struny. Průřez šňůry 1,4 až 4 mm, který preferujete. Je snadné si všimnout, že čím silnější je nit cívky, tím tvrdší a hustší trávu dokáže posekat.

Zpravidla se používá víceúčelový vlasec o průřezu 4 mm.

Chcete-li zjistit, jaká šířka vlasce je použita na vaší sekačce, existují 3 metody.

  • Tloušťku vlákna určíte podle příručky.
  • Podívejte se na samotnou cívku. Zde naleznete další informace o možných průřezech tratí.

Šňůra se navíjí na cívku v žací hlavě. Proto je třeba ji nejprve otevřít (jak bylo uvedeno dříve). K dispozici jsou 4.5 způsobů navíjení vlákna.

Nekonečná a praktická žací hlava křovinořezu

Chcete-li zjistit, kolik metrů vlasce je potřeba pro konkrétní cívku, je nutné ji navinout na cívku tak, aby cívka nepřesahovala průměr okraje. Pokud vlasec vyčnívá za okraje cívky, nelze jej navinout. Když jste se rozhodli pro délku látky, je třeba navléknout cívku.

  • Šňůra by měla být přeložena na polovinu tak, aby jeden konec byl 10-15 cm od druhého.
  • Zkontrolujte, zda je cívka rozdělena na dvě části.4 dílný středový korálek, který je místem, kde se cívka začíná nabíjet. Najděte v něm drážku a malou silou do ní přilepte šňůru ohnutou na polovinu.
  • Je nutné zjistit, jakým směrem je vlasec navíjen na cívku. Pokud se pozorně podíváte, můžete na cívce najít šipku nebo značku, která udává, jakým směrem se má navíjení provádět. V některých případech není na cívce žádná šipka. V těchto případech se podívejte na šipku vyznačenou na žací hlavě a naviňte šňůru v opačném směru.
  • Navíjení by mělo probíhat opatrně, cívka po cívce, s co největším napětím nitě.
  • Po položení šňůry je třeba nejprve zajistit malý konec šňůry zasunutím do odpovídající drážky na boku cívky.
  • Druhý delší konec se zasune do drážky na spodní straně cívky.
  • Po zajištění vlasce zastřihněte jeho konce a ponechte si přídavek asi 10 cm.
  • Poté nainstalujte naplněnou cívku do žací hlavy. Za tímto účelem zasuňte cívku do krytu střídavým zasouváním a utahováním nitě skrz vývody hlavy, poté potřebnou silou vytáhněte nit z upevňovacích drážek a utáhněte cívku.
  • Nyní samozřejmě nasaďte kryt zpět a připevněte jej sponou.

Některé cívky mají 2. způsob uchycení vlákna: možná budete chtít namotat 2 kusy vlákna namísto 1 přeloženého na polovinu. Změňte řádek pomocí následující metody.

  • Před výměnou nebo vložením nové nitě do cívky zjistěte výše popsaným způsobem, kolik metrů nitě potřebujete.
  • Jeden konec vlákna ohněte jako háček.

Pro křovinořezy Shtil existuje velmi jednoduchý a ostrý způsob výměny struny bez nutnosti demontáže žací hlavy.

Konce vláken vyčnívající z otvorů v krytu lze při instalaci dílu do trimru zkrátit na správnou délku. Existují samozřejmě 2 způsoby, jak toho dosáhnout:

  • zapnutím strunové sekačky (při otáčení se konce struny odříznou na noži, který je k tomuto účelu připevněn ke krytu nože);
  • odstřihněte přebytečné konce nůžkami tak, aby se nedotýkaly pláště.

Druhý způsob se používá, pokud je šířka kordů příliš velká a rotační fréza je nedokáže zkrátit.

Pokud je žací vlákno nabíjeno do žací hlavy, ale délka vyčnívajících konců žacího vlákna je nedostatečná, je třeba je před spuštěním stroje prodloužit, to platí pro žací hlavu s ručním nastavením. Při použití automatické žací hlavy však dochází k případům, kdy se kvůli nedostatečné délce vyčnívajících konců struny nepodaří automatickou hlavu prodloužit. Za tímto účelem vypněte stroj (pokud máte elektronický model, odpojte jej ze zásuvky), ručně stiskněte tlačítko ve spodní části dílu a vytáhněte malé množství vlasce. Po tomto zákroku se šňůra díky odstředivé síle opět prodlouží, pokud je vřeteno provozováno při maximálních otáčkách.

Bez ohledu na tloušťku šňůry byste měli mít na paměti: abyste nemuseli pokaždé přerušovat práci a ani měnit šňůru, měli byste se vyhýbat místům, kde se nástroj dotýká tvrdých povrchů (balvany, obrubníky, silné suché větve apod.) a mohl by poškodit řeznou šňůru.д.).

Někteří uživatelé zastřihovačů si kladou otázku, jak vyměnit vlákno, které se u tohoto typu strojku standardně používá? Nebezpečné pokusy začínají tím, že do žací hlavy zasunou železný nebo měděný drát, železná lana nebo provázky nebo obyčejný rybářský vlasec.

kterým, směrem, navíjet, vlasec

Dva způsoby, jak správně namotat vlasec na naviják

Pokud vyměníte lanko za kovové, stane se z vyžínače nebezpečné zařízení nejen pro uživatele, ale i pro ostatní. Tato skutečnost se vysvětluje tím, že v době práce jednotky se kovové lano rovnoměrně spustí, jeho konce se rozpletou a malé kousky drátu se rozletí velkou rychlostí různými směry.

Podobná situace nastává i při použití kovového nebo měděného drátu, jen s tím rozdílem, že odtržené kusy jsou větší a způsobují značné zranění.

Zvolte řadu pro benzínovou strunovou sekačku (křovinořez a sekačku na trávu):1.6, 3.2, 3 mm. kulatý, hvězdicový, čtvercový

Pokud náhodou zachytíte jeho nebo cizí nohu, pracujete se strojem se železnou šňůrou (drátem), silně a hluboce proříznutou tkáň a někdy i amputaci prstů na noze pro vás. Výrobce nepoužívá nylon pro tyto účely zbytečně, protože je poměrně lehký a pevný a při oddělení neodletí, nemůže způsobit zranění.

Použijte rybářský vlasec v trimmeru místo standardního, pravděpodobně, může, ale to vám přidá zbytečné potíže, protože se brzy opotřebuje, trhá, seká pomalu sekat tuhou trávu nebude vyhovovat. Navíc při práci se ztrácí dlouhá doba, než je třeba rozbitý nástroj kdykoli vyměnit.

Uspořádání vedení v sekačce

Konstrukce prvku, na kterém je navinuta kapronová nit, je velmi jednoduchá. Tento prvek se nazývá cívka. Existují dvě stopy. horní a dolní. Mezi těmito kolejemi je speciální dutá přepážka. Na tyto šňůry musí být navinut vlasec. Nejprve je nutné jej provléknout zářezem.

Chcete-li cívku bez překážek vyjmout, vyšroubujte tlačítko na krytu sekačky.

Výše uvedený stroj lze vyrobit vlastními silami a řekne vám, jak zkonstruovat sekačku na trávu z vyžínače vlastníma rukama.

Prvek předvídání

Nejprve je třeba z vyžínače sejmout cívku (cívku, cívku), aby bylo možné navinout vlasec. konkrétní kroky budou záviset na složitosti konfigurace a typu samotného výrobku:

  • malé elektrické vyžínače trávy s funkčním motorem a cívkou ve spodní části mají obvykle boční tlačítka na obou stranách cívky. Při současném stisknutí se horní část cívky s vnitřním navíjením vlasce odpojí, zatímco spodní část zůstane na trimru. Cívku je vhodné rozebrat na rovném a hladkém povrchu, aby pružina, která je součástí konstrukce, nevyskočila a neztratila se;
  • Elektrické a benzínové vyžínače trávy se zahnutou hřídelí bez možnosti instalace nože mají obvykle speciální křídlovou matici: jednou rukou držte cívku v klidu a druhou otáčejte křídlovou maticí, která zajišťuje cívku na hřídeli, proti směru hodinových ručiček. Po vyšroubování matice lze celou trubici vyjmout.
  • elektrické a benzínové vyžínače trávy s možností nasazení nože na přímou hřídel (např. vyžínače trávy STIHL) mají otvor pod cívkou. Pro znehybnění tyče se do tohoto otvoru vloží šroubovák nebo jiný vhodný předmět a při pomalém otáčení se dosáhne vzájemného uspořádání tak, že se šroubovák zasune do otvoru a vidlice se zajistí. Tělo cívky se otočí ve směru hodinových ručiček (levý závit) a vyjměte ji ze strunové sekačky.

Ve druhém a třetím případě se cívky v závislosti na provedení rozebírají různými způsoby. U cívek s křídlovou maticí je třeba křídlovou matici vyšroubovat; u cívek se západkou se západka zatlačí dovnitř, čímž se uvolní jedna část cívky od druhé. Pokud jsou poloviny cívky spojeny nití, stačí je otáčet rukou v opačných směrech, dokud se zcela neuvolní.

Chcete vidět? Hodnocení nejlepších vyžínačů trávy!

Naučte se navíjet vedení na strunové sekačce: zvláštnosti procesu

Strunová sekačka je základním nástrojem pro péči o trávník na zahradě. Proto musí být vždy v dobrém technickém stavu. Někdy je nutné vyměnit některé části spotřebiče. Pro zahrádkáře je například užitečné vědět, jak navíjet strunu na sekačce na trávu.

Pro výměnu základní řezací soupravy je nutné nejprve vybrat správnou řezací soupravu. V zásadě by měl být v návodu ke stroji uveden průměr vlasce, který se v něm má použít. Nejmenší nastavení je 1,6 mm a největší 3,2 mm. Nejvhodnější je 2mm čára. Věnujte pozornost výkonu stroje.

Po zakoupení správného řezacího nástavce se jej pokuste správně nasadit. Před navinutím vlasce na strunovou sekačku sledujte jeho průřez (čtvercový, kulatý, se špičatými okraji). Nezapomeňte, že linka smí být použita pouze k sekání trávy.

Abyste mohli vyměnit lanko, musíte sekačku rozebrat. To není obtížné. Stačí odšroubovat několik spojovacích prvků a sejmout víčko, pod kterým se nachází cívka. To je místo, kde ji musíme odstranit. Navíjení vlasce na cívku strunové sekačky je snadné. Budete potřebovat asi 5 metrů materiálu a musíte si označit střed.

Uvnitř cívky najdete cívku s drážkou, do které vložíte vlasec. pak jej začněte navíjet ve směru označeném šipkou na krytu. Poté se cívka znovu nasadí a konce nití se provléknou otvory na bocích cívky.

Před navinutím vlasce na strunovou sekačku si uvědomte, že cívka může být rozdělena na dvě části. V tomto případě je jedna část nitě navinuta na jedné straně a druhá část na druhé straně. Nyní cívku znovu nasaďte a nasaďte kryt. Je třeba poznamenat, že může mít levý závit. To proto, aby se kryt nemohl při práci odlepit a sundat.

Před navinutím struny na strunovou sekačku se musíte rozhodnout pro systém podávání: automatický, poloautomatický nebo ruční. Druhá možnost je optimální. Samozřejmě musíte být velmi opatrní, abyste si neporanili prsty. Než vyměníte strunu ve vyžínači, musíte ji také očistit od trávy, prachu, nečistot a dalších nečistot.

Na tomto postupu není v zásadě nic složitého. V návodu k obsluze zařízení to však téměř nikdy není uvedeno a většina uživatelů si musí sama domyslet, jakým způsobem to změnit. Hlavní je, že. Dodržujte směr navíjení vyznačený šipkami na cívce a cívce. Samozřejmě byste neměli stroj otáčet velkou silou, protože byste jej mohli poškodit. Upevnění však musí být pevně na svém místě, aby se kryt nebo cívka během provozu nesundaly. Pokud si nejste jisti sami sebou, vyhledejte pomoc kompetentní osoby.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS