Výroba sekačky na trávu z elektromotoru

Blog komunity kutilů Moje představa sekačky na trávu vlastníma rukama.

Moderní trh nabízí velký výběr různých modelů sekaček v poměrně širokém cenovém rozpětí. Pokud však potřebujete ušetřit peníze a nemáte chuť sekat ručně, můžete si samostatně sestavit stroj na sekání trávy z improvizovaných dílů a dostupných materiálů na základě nepoužívaného elektromotoru z různých zařízení. Vlastní sekačka na trávu je výrazně levnější než její tovární protějšek. Umožňuje sekání trávy, sekání trávy na zahradě a na chatě. Kromě toho můžete být spokojeni se samotným tvůrčím procesem.

Dnes se mnoho majitelů pozemků zajímá, jak vyrobit sekačku na trávu vlastníma rukama z improvizovaných prostředků? To není překvapivé, protože taková zařízení jsou dnes mezi spotřebiteli velmi žádaná, ale bohužel ne každý si může dovolit koupit dobrou, praktickou a kvalitní sekačku pro péči o trávník, a mít krásný zelený trávník chce každý zahradník. Co tedy dělat?

Odpověď je poměrně jednoduchá. aby se tento „zázrak“ technologie prostřednictvím vlastního úsilí, a tento článek vám pomůže v tom. Zde naleznete odpovědi na všechny otázky týkající se tohoto procesu.

sekačky, trávu, elektromotoru

Kromě toho vám představíme několik způsobů, jak takovou jednotku vyrobit, a každý z nich je svým způsobem zajímavý a jedinečný. Začněme se tedy vlastně učit, jak vytvářet zemědělská „mistrovská díla“ vlastníma rukama a bez pomoci kvalifikovaných odborníků.

Z přátelství s motorovou pilou

První metodou je, že použijeme starou a dlouho potřebnou motorovou pilu pod světoznámým názvem „Družba“, o technických vlastnostech motorových pil Družba se dozvíte zde. Ale pokud nemáte dostupnost tohoto modelu, pak můžete bezpečně vzít například řetězovou pilu „Ural“ nebo jiný model, v tom není žádný významný rozdíl. Proč domácí řetězové pily, a ne například dovážené modely??

Vše je velmi jednoduché, protože tyto řetězové pily mají vysoký výkon, který tolik potřebujeme k vytvoření sekačky, která by si v budoucnu dobře poradila i s plevelem a trávníky se značným počtem kamenů.

Takže, než začneme chápat aspekty „vytváření“ sekačka na trávu, je nutné objasnit správné s tím, co hlavní části a takzvané uzly ona bude sestávat nás, tak:

  • Hlavní a účinný mechanismus u nás bude sloužit jako motor;
  • Rám poskytuje oporu pro montáž všech potřebných částí spotřebiče;
  • kapota má ochranný charakter;
  • lopatky;
  • kola;
  • díly a rukojeti, které spadají do rozsahu řídicího systému.

A je to tady. V této sekačce si vezmeme samotný motor, který je sestaven ze staré řetězové pily. Pokud to není funkční stroj, nepracuje pro nás. Je třeba si uvědomit, že na jeho mechanismu není třeba nic měnit.Jednoduše vyjměte řetězovou pilu a nasaďte ji do pohyblivého vozíku.

Nyní se podíváme, jak můžeme tento tolik potřebný vozík vyrobit? Je třeba vzít úhelníky 25×25, které budou mít rozměry 500 mm a 600 mm. Svařte je k sobě a vytvořte rám.

Poté je třeba v oblasti rohů nainstalovat kola sekačky, jejichž velikost si musíte určit sami. S tímto druhem manipulace máte jakýsi podvozek.

Poté je třeba odšroubovat „ruční kolečko“ a vodicí lištu ze staré řetězové pily. Pokud jde o rukojeť našeho vozíku, je možné ji vyrobit z vodovodních trubek s možností přímého nastavení výšky. Toto nastavení samozřejmě není nezbytně nutné, ale je třeba poznamenat, že usnadňuje manipulaci se strojem, zejména pokud jej obsluhují různé osoby s různými výškovými poměry.

Technické parametry 20tunového sklápěče Maz vypovídají o funkčnosti a spolehlivosti stroje.

Řetězové pily ruské výroby se na světovém trhu osvědčují již řadu let. Přesvědčte se sami na tomto odkazu.

Zde https://machinspec.Odtahová služba může vyzvednout následující stroje.Řekneme vám, kam auta odvezou odtahové vozy.

K vyrobené rukojeti je třeba přišroubovat tzv. „ruční kolečko“ a poté prodloužit plynový kabel a palivovou hadici. Je důležité, aby byl reduktor spolu se samotným motorem otočen o devadesát stupňů. Hřídel je umístěna dole, a proto musí být také přišroubována k rámu.

K tomu můžete použít speciální otvor v převodovce, který se nachází na řetězové pile, ale slouží k upevnění pneumatiky, a také použít dva upevňovací čepy krytu ručního kola, který se nachází ve spodní části. V podstatě jsme vytvořili základnu pro naše zařízení a nezbývá než nainstalovat řezný nástroj.

K jeho výrobě potřebujete řetězové kolo motorové pily, na které je třeba v souosé poloze připevnit malý kus trubky o rozměrech: délka 80 mm, průměr 50 mm. Tuto část je pak třeba opracovat na soustruhu.

Potřebujete však další kus, ale v tomto případě by jeho délka měla být 80 mm, zatímco průměr by měl být 58 mm. Musí být umístěn přesně na první kus.

Teleskopická hřídel sekačky bude vyrobena z trubek, které spojíte speciálními šrouby M6 s pojistnými maticemi. Teleskopické hřídele musí být umístěny diametrálně rovnoběžně vedle sebe. Je zapotřebí několik otvorů, abyste mohli snadno nastavit výšku střihu trávy.

Pokud budou spolupracovat, budou se vůči sobě pohybovat tak, aby mohly vyrovnat nerovnováhu.

Domácí sekačka na trávu.

K výrobě sekačky budete potřebovat:

  • Elektromotor o výkonu přibližně 1 kW.
  • Spínač, kondenzátor.
  • Kabel.
  • Kov (úhelník nebo profilová trubka, 3 mm silný kus plechu).
  • 50 cm dlouhý a 3 mm silný kus tvrzeného kovu pro nůž sekačky.
  • 4 malá kolečka (stačí kolečka ze starého kočárku).

Na obrázku je nákres sekačky s přibližnými rozměry.

V této konstrukci byl použit elektromotor o výkonu 1 kW (1400 ot./min.), který je namontován a přišroubován k rámu svařenému z profilové trubky. K rámu je přivařena rukojeť, na které je namontován spínač motoru a zásuvka pro připojení kabelu.

Čepel je vyrobena z kalené oceli, je 50 cm dlouhá a 3 mm silná, je ohnutá do tvaru vrtule, takže ležící tráva je proudem vzduchu vyfukována a čepel může lépe sekat.

Břity nože je třeba brousit na smirkovém plátně, protože se při sekání postupně otupují a je třeba je pravidelně sundávat a brousit.

Lopatka je připevněna k objímce hřídele dvěma šrouby a objímka je připevněna k hřídeli motoru šroubem.

Výšku nože je třeba nastavit; pro sekání trávníku je optimální výška 5-8 cm. Na zadní straně sekačky je přivařena ochrana z kovového pásu pro případ, že by zpod nože vypadl kámen.

Čtyři malá plastová kolečka namontovaná na rámu.

Tato sekačka vlastní výroby o výkonu 1 kW je určena pro nízkou trávu, ale vysokou trávu už seká obtížně a pro vysokou trávu budete potřebovat výkonnější motor.

Doporučuji shlédnout video autora, který vlastnoručně vyrobil sekačku na trávu.

Domácí sekačka na trávu. jak vyrobit sekačku na trávu vlastníma rukama

V případě potřeby lze sekání trávy mechanizovat, a to tak, že si vyrobíte podomácku vyrobenou sekačku s elektrickým nebo benzínovým motorem o nízkém výkonu (motorová pila, moped, skútr), který pohání nůž mechanizované sekačky.

Takové sekačky vlastní výroby jsou užitečné zejména pro ty, kteří mají zahradu. Půdu na zahradě často necháváte neposekanou a tráva posekaná a posekaná sekačkou má tendenci mulčovat a doplňovat živiny, které si stromy z půdy berou.

Elektrická sekačka na trávu vlastníma rukama

Chcete-li si sami vyrobit elektrickou sekačku, můžete použít motor z nepotřebného spotřebiče. Domácí spotřebiče jsou vybaveny motory, které se mohou rychle spálit. I vysavače jsou vybaveny slabými motory. Pro co nejlepší provoz domácí sekačky je vhodné pořídit motor o výkonu alespoň jednoho kilowattu.

Čepel může být vyřezána z pevné ocelové slitiny. Můžete také použít předem vybroušený kruhový kotouč.

Rukojeť spotřebiče lze převzít ze starého kočárku nebo vozíku. Použití trakaře nebo kočárku jako rámu značně zjednodušuje konstrukci zařízení, ale všechny komponenty musí být dostatečně robustní. Rukojeť je možné vyrobit také z trubek pomocí svařovacího zařízení.

Doporučuje se prodloužit napájecí kabel. Kola by neměla být příliš velká.

Nejprve je třeba vyrobit rám z kovu. Motor je na něm upevněn pomocí šroubů. Ve spodní části rámu je upevněn řezací mechanismus, který je spojen s motorem. Za něj můžete umístit sáček na trávu.

Kolem lopatek musí být umístěn ochranný kryt. Připojení motoru a nože musí být vždy bezpečně uzavřeno, aby se do nich nedostala tráva.

Potřebné nástroje a materiály

Zajistěte rovnoměrné sečení trávy pomocí mnoha různých zařízení, známých pod souhrnným názvem sekačka na trávu.

Chcete-li si takovou jednotku postavit sami, musíte si připravit nářadí a některé z dodaných materiálů:

  • s elektrickou nebo benzinovou pohonnou jednotkou;
  • sekací desku nebo rám;
  • Kola z trakaře nebo dětského tříkolového kola;
  • Řídítka ve tvaru řídítek jízdního kola, řídítek trakaře nebo kočárku;
  • čepele z nástrojové oceli nebo čepele přímočaré pily.

V závislosti na typu sekačky a použitém materiálu se k výrobě sekačky používá elektrická vrtačka, bruska s kovovým kotoučem, přímočará pila, kladivo, svěrák a kleště, sada šroubováků.

Pro co nejpřesnější provedení dílů podle plánů je třeba si připravit metr nebo pravítko a tužku nebo fixu. Obrobky se obrábějí na smirkovém stroji nebo brusným kamenem. Pro provoz stroje v různých režimech je doplněn tlačítkem pro zapnutí a vypnutí.

Spojení vyrobených dílů do jedné konstrukce se provádí pomocí svářečky, šroubů s podložkami a maticemi a kovových úhelníků a lišt.

Výhody a nevýhody sekačky na trávu z motoru pračky

Tato sekačka má mnoho výhod, které z ní dělají nejlepší sekačku pro kutily. Vyrobit si ho můžete za pár hodin v garáži z těch nejzákladnějších věcí, které najdete na dvoře každého chataře. Pokud ho nemáte, soused bude mít některé z potřebných materiálů. Co tedy potřebujeme pro sekačku z pračky:

  • Motor z pračky
  • 4 kolečka s malým průměrem (kočárek, odrážedlo)
  • plech o tloušťce 2 až 4 mm.
  • Malá trubka na rukojeť.
  • Kabel, zástrčka, zástrčka.

Proč se tato sekačka těší velké oblibě mezi kutily?? Odpověď je jednoduchá:

  • Dostupnost. Všechny tyto materiály můžete najít u vás nebo koupit na vrakovišti za pár drobných.
  • Jednoduchý design. Z pračky si můžete vyrobit sekačku na trávu z materiálů, které máte po ruce. Žádné složité výpočty nebo geometrické problémy. Lze ji vyrobit ručně pomocí kladiva a šroubováku.
  • Efektivita. Motor pračky má dostatečný výkon, aby zvládl jakoukoli trávu. Další výhodou tohoto motoru je jeho nízká hlučnost a hladký chod.
  • Oprava. Pokud si ji postavíte sami, nebude oprava sekačky obtížná.

Když si uvědomíte, že sekačku lze vyrobit z pračky, aniž byste utratili jediný haléř, o jakých nevýhodách můžeme mluvit? Jsou tak bezvýznamné, že můžete nad vším přimhouřit oči. Nejglobálnější je vzhled celé stavby. jednoduchý, ale zároveň vypadá trochu děsivě a riskantně. To se však zdá být pouze případem!

Mechanická sekačka na trávu vlastníma rukama

Hladina hluku tohoto kombajnu je znatelně nižší než u motoricky poháněných typů. Není nutné mít napájecí kabel, což z dlouhodobého hlediska snižuje cenu. Mechanickou sekačku lze používat i za deště. A množství fyzické práce a finančního úsilí je minimální. Hlavním problémem je obtížný výběr nožů, převodů a kol.

Ruční sekačka na trávu má dva typy nožů:

Aby mechanická sekačka dosahovala dobrého výkonu, potřebuje vysokou rychlost otáčení žacího ústrojí. A to zase závisí na převodovém poměru převodů ke kolům. Čepele musí být co nejjemněji nabroušené a chráněné krytem.

Poznámka. Proces mechanické výroby ruční sekačky na trávu vlastníma rukama je považován za obtížný a vyžaduje od výrobce pečlivost a pozornost. Nedostatky lze v tomto případě odstranit metodou pokusu a omylu.

sekačky, trávu, elektromotoru

Je důležité dodržovat zásady bezpečného používání a péče o stroj. Nejdříve je třeba vyčistit prostor od kamenů a jiných předmětů, které by mohly překážet. Pokud čepel narazí na kámen, může se zdeformovat a rozletět do všech stran, což samozřejmě není bezpečné. Po ukončení provozu mechanické sekačky je třeba nože vyčistit, aby se prodloužila jejich životnost.

Nože pro sekačky na trávu. Typy

Je to nejdůležitější detail, který ovlivňuje kvalitu jednotky a pracovní proces obecně. Existují dva druhy nožů. pevné a kompozitní.

Jednodílné nože

Skládá se z ocelové desky s naostřenou pracovní plochou po celé délce a s otvorem uprostřed. Lopatka složená ze dvou lopatek musí být vyvážená, aby se hnací hřídel při vibracích nezlomila. Aby se zabránilo rychlému otupení, měl by být úhel ostření alespoň 60º.

Aby byla tráva při sečení rovnoměrně rozložena, je zadní strana nože ohnutá jako vrtule. K opracování oceli se používá plynový hořák. Ve středu čepele je upevněn kryt čepele. Čepel běží plynule a bez přerušení, dokud nenarazí na první nerovnost nebo balvan. Nože se sklopnou čepelí se vyznačují delší životností.

Složené nože

Pro výrobu tohoto typu nožů je povoleno používat ocel nižší pevnostní třídy než pro pevné typy. Broušení se provádí na čtverci čepele o straně 5 cm. Při úderu se fréza z kvalitního materiálu ohne pouze pod úhlem 90º, ale zcela se nezlomí.

Jejich tvar může být zakřivený, lichoběžníkový nebo tvarovaný. Tím se zabrání namotávání trávy na žací lištu při sečení sekačkou. Délka čepele nesmí přesáhnout půl metru. Broušení se provádí na obou stranách čepele. Můžete také pracovat s pevným diskem, který je robustní a spolehlivý.

Rukojeť pro sekačku na trávu a ochranný kryt sekačky

Skříň sekačky slouží jako kryt žacího ústrojí i jako rám. Jeho hlavní funkcí je chránit nože a sekačku. K tomuto účelu můžete použít dno hrnce, kovové misky apod.

Rukojeť sekačky není jen součástí, která drží stroj na místě při sekání trávy, ale také ovládacím prvkem, který určuje dráhu sekačky. Pokud máte v rukou stroj poháněný motorem, je nezbytné vybavit rukojeť bezpečnostním tlačítkem.

Blok: 3/4 | Počet znaků: 3645

Nejčastější poruchy

Každý spotřebič dříve či později selže. Je důležité vědět, jak si můžete nechat sekačku opravit, protože ne všechny opravy sekaček vyžadují návštěvu servisního střediska.

Sekačka trávu neseče

Ve většině případů jsou příčinou tupé nebo silně poškozené čepele. Nejlepších výsledků dosáhnete, když budete měnit ostří každý rok. Vyberte správný nůž pro svůj model. Pokud je nůž tupý, lze jej nabrousit elektrickou bruskou nebo pilníkem. Při broušení vždy používejte ochranné brýle a rukavice. Úhel ostření na obou stranách. přibližně 30 stupňů.

V obchodech jsou k dispozici jednoduché brusky. Před jejich instalací odpojte sekačku od napájení a nastavte polohu válců tak, aby bylo dosaženo maximální vůle při sekání.

U válcových sekaček musí být vůle mezi nožem a válcem menší než tloušťka papíru. Některé nejmodernější modely mají integrovaný vroubkovaný regulátor. V ostatních případech budete potřebovat klíče a šroubováky, abyste mohli provést potřebná nastavení. Ujistěte se, že je po celé délce válce rovnoměrná mezera. Pro kontrolu nastavení vložte mezi válec a nůž kousek papíru a pomalu otáčejte bubnem rukou. Postupně upravujte na obou stranách, dokud se papír nezačne čistě řezat v každém bodě pevného nože.

Sekačka se špatně pohybuje

  • Pokud se sekačka těžko pohybuje po trávníku, je možné, že se snažíte posekat příliš mnoho trávy a je třeba upravit úroveň sečení. Pokud jsou válečky nebo kolečka zaseknutá, je třeba je zkontrolovat, zda na nich nejsou zbytky posekané trávy nebo nečistoty. S největší pravděpodobností by měly být odstraněny a vyčištěny.
  • Pokud je přívod vzduchu ucpaný, vzduchový polštář sekačky ztrácí vztlak a ztěžuje pohyb. Nedostatek vzduchu způsobuje přehřívání motoru. Vypněte napájení a odstraňte zbytky trávy z mřížek přívodu vzduchu.

Stroj se vůbec nespustí

Dlouhá a vlhká tráva může snadno zablokovat nože. Vytáhněte zástrčku z napájecího zdroje a pomocí dřevěného předmětu otáčejte válcem směrem od nože, dokud se pohyb neuvolní. Tato metoda by se neměla používat u benzínových sekaček.

Řemen, který pohání vřetenové sekačky, se časem opotřebovává, natahuje a může se roztrhnout. Sejměte kryt řemene a zkontrolujte, zda není přetržený nebo zda se řemen jen neodlepil. Uvolněte upevňovací šrouby a nasuňte malou hnací řemenici na velkou řemenici. Nasaďte nový řemen na malou řemenici a pomalu otáčejte velkou řemenicí. Řemenici napněte tahem do strany a utáhněte šrouby.

Před nasazením krytu zkontrolujte, zda je napnutí pásu správné. průhyb nesmí překročit 4 mm (to se mírně liší v závislosti na modelu, podrobnosti naleznete v návodu k použití).

Přetržení pupeční šňůry

Při každém použití šňůru rozložte, přesuňte a složte. Může dojít k přerušení vnitřních vodičů. U mnoha modelů je kabel připojen až ke šroubovým svorkám, což umožňuje rychlou kontrolu a výměnu. Pokud máte dvojitou izolaci, připojte dvoužilovou šňůru.

Ostatní modely mají upínací kontakty pro snadnou výměnu. Odpojte napájecí zdroj, sejměte plastový kryt. Při odšroubování upínací desky věnujte pozornost připojení kabelu ke spínači, aby byla zachována polarita připojení (barva vodičů).

Chcete-li kabel odpojit, zasuňte imbusový klíč do každého z otvorů, kde jsou umístěny vodiče. uvolníte tak svorku a vodič. Zkontrolujte, kde došlo k poškození.

V případě potřeby připojte novou šňůru: stočte všechny jednotlivé vodiče každého pramene dohromady a pak zasuňte stočené konce do příslušných svorek. Lehce zatáhněte a zkontrolujte připojení. Poté znovu sestavte upínací desku, pouzdro kabelu a kryt spínače.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS