Co je lepší s benzínovou nebo elektrickou sekačkou na trávu?

Jakou sekačku na trávu je nejlepší koupit: jaký typ a model zvolit

S příchodem léta začínají majitelé domů a chalup přemýšlet o tom, jak upravit trávník. důležitou součást úpravy krajiny. A nejlepším řešením je zakoupit sekačku na trávu. Správně si vybrat při velkém množství modelů a značek však není tak snadné. Zde se dozvíte, jak vybrat sekačku, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám při sekání trávy, a sekačky jsme hodnotili ve třech různých kategoriích.

Jak vybrat správnou sekačku na trávu? Musíte si uvědomit rozdíly mezi sekačkami a další zahradní technikou: vyžínači a křovinořezy. Mezi těmito stroji často není velký rozdíl a majitelé venkovských domů si tento rozdíl neuvědomují a mohou se nakonec rozhodnout špatně.

  • Sekačka na trávu je středně velká sekačka na trávu s pojezdem střední velikosti a výkonu pro sekání trávy na rovném povrchu.
  • vyžínač trávy je malé elektrické nářadí určené k ručnímu přenášení, které se skládá ze žací jednotky, hřídele a motoru. Strunová sekačka se používá, když je třeba posekat trávu na nerovném terénu, v těžko přístupných místech a v blízkosti výsadby. tento nástroj se obvykle používá pro relativně malé plochy. Nebo pro sekání trávníku tam, kde sekačka nemůže sekat.
  • vyžínače trávy (sekačky s pojezdem) jsou výkonnější a robustnější verzí vyžínače trávy. Pro sekání vysoké trávy a nerovných ploch. lze ji použít jako hlavní nástroj pro péči o trávník, když není možné použít sekačku, ale protože se seká ručně a nerovnoměrně, je pro trávníky nevhodná.

Proto jsme se rozhodli, že sekačka na trávu je nejlepší volbou pro pozemky s rovným terénem a jednoduchou geometrií. To je však pouze začátek. Dále je třeba zvolit typ sekačky. Klasifikace strojů, principy fungování jednotlivých modelů a jejich výhody a nevýhody jsou pro přehlednost uvedeny v tabulce 1.

Tabulka 1. Principy fungování sekaček na trávu

Technický parametr Výhody Nevýhody
Typ motoru a zdroje energie:
Bezbateriový elektromotor Elektrické sekačky na trávu
Šetrné k životnímu prostředí, bez nutnosti nákupu paliva nebo maziv, nízká hladina hluku (80 dB). Vyžaduje připojení k elektrické síti, prodlužovací kabel, nebezpečí poškození kabelu, nebezpečí provozu za deště nebo rosy, omezený výkon.
Elektrický motor s baterií Akumulátorové a robotické sekačky na trávu
Mají stejné výhody jako výše uvedené, ale jsou také mobilnější. Robotické sekačky nevyžadují obsluhu. Stejné nevýhody jako výše, ale také vyšší hmotnost, omezená doba provozu na baterie (15 až 30 minut), nutnost dlouhého dobíjení.
Benzínový motor Benzínové sekačky na trávu
Vysoce produktivní, manévrovatelný, spolehlivý, určený pro intenzivní použití. Těžký, hlučný (více než 90 dB), vyžaduje pravidelnou údržbu a nákup paliva a maziv.
Nemá motor, nevyžaduje svalovou sílu Mechanické sekačky
Zcela šetrné k životnímu prostředí, bezhlučné, nízkonákladové, energeticky nezávislé, použitelné za všech povětrnostních podmínek, ideální pro plochy s krátkou mladou trávou. Vyžadují velkou fyzickou námahu pro rychlý pohyb stroje, což vyžaduje hodně času na sekání. Nevhodné pro hustou nebo vysokou trávu.
Typ pohonu:
Přední kola Sekačky s vlastním pohonem, nesené vpředu
Manévrovatelnost na mysu, snadné řízení. Používejte pouze na rovných trávnících.
Na zadních kolech Sekačky s vlastním pohonem a reverzibilní sekačky na trávu
Zadní kola s větším průměrem zvládnou svahy a zvlněný terén. Nepohodlné otáčení, někdy je nutné zastavit nebo dokonce zvednout některé modely.
Pohon všech kol Sekačky s vlastním pohonem a pohonem všech kol
Silný a vysoký výkon, všestranný pro jakýkoli terén a za každého počasí, bez námahy stoupá a klesá z kopců. Vysoká cena, vysoká hmotnost (cca 50 kg).
Bez pohonu Nemotorové modely
Lehký (cca 15 kg) a úsporný. Nutné tlačit, nízká potřeba výkonu (modely bez pohonu kol).
Princip fungování:
Válcový (bubnový) mechanismus (princip „kombajnu“, kdy se řezné nože spirálovitě otáčejí kolem rotujícího bubnu) Sekačky na trávu s bubnovou žací jednotkou
Do této kategorie patří všechny modely dvoukolových tlačných sekaček s ručním pohonem a některé modely s elektromotory, což definuje silné stránky této technologie. Nabídka nejlepší kvality sečení (stříhání trávy). Jejich výkon a průchodnost jsou nízké, takže nejsou vhodné do náročných podmínek.
Rotační mechanismus oběžného kola („princip vrtule“, kotouč nebo 1-2 páry lopatek. vřetenové lopatky. jsou připevněny ke svisle rotujícímu hřídeli) Sekačky na trávu s rotačním žacím ústrojím
Jsou velmi flexibilní a mají výškově nastavitelné nože, které lze použít na nerovném terénu. Patří mezi ně všechny benzinové a elektrické modely se čtyřmi koly. Nevýhody jsou dány typem motoru, pohonu, lopatek a materiálem krytu.
Vzduchový polštář Válcové sekačky na trávu
Manévrovatelný, vysoce obratný a snadno ovladatelný, určený pro práci v nerovném terénu a na těžko přístupných místech. Zřídka dostupné, malý dosah, obtížné řízení v přímém směru.
Výkon:
Elektrické. do 1,5 kW Spalovací motory. do 2,5 litru. с. Sekačky s nízkým výkonem
Kompaktní, lehký a úsporný, ideální pro malé rovné trávníky se záhony. Malá šířka sečení (do 40 cm), vysoká časová náročnost sečení, možnost sekat pouze mladou a krátkou trávu, špatná funkčnost.
Elektrický. 1,5-2 kW Vstřikovací motor. 2,5-6 litrů. с. Střední sekačky na trávu
Nejvhodnější pro většinu míst s mírným sklonem a nerovnostmi povrchu, dokáže posekat hustě rostoucí plevel, výrazně urychluje sečení trávníků. Dražší, s větší hmotností a rozměry.
Pohon motorem. více než 6 hp Vysoce výkonné sekačky
Robustní a výkonný, dostupný pouze v benzinové, poloprofesionální a profesionální verzi. Vysoké náklady a vysoká následná údržba.

Velké otázky

lepší, benzínovou, nebo, elektrickou, sekačkou, trávu

Jak velký je váš trávník?

Pro menší plochy do 500 m2 je zapotřebí výkonná sekačka. Pro tento typ terénu jsou vhodné malé, kompaktní sekačky s nízkým výkonem. Tyto modely jsou lehké a levné. Pro pozemky o velikosti do 1000 metrů čtverečních. M a vyšší vyžaduje výkonnější stroj. Jsou obecně robustnější a dražší. Velké trávníky, které vyžadují vysoký výkon a řadu dalších funkcí usnadňujících sekání. Díky nim je i ta nejtěžší práce snadná a nekomplikovaná.

Jak blízko je trávník ke zdroji energie?

Kde bude sekačka na trávu uložena?

Než si je koupíte, potřebujete je dobře uskladnit. Ať už se jedná o prostornou garáž nebo malou technickou místnost? To již určuje velikost sekačky. Zvažte také, zda musí projít stísněným prostorem, například dveřmi nebo brankou. Předem si změřte otvory a kupte si model, který se do nich bez problémů vejde.

Podívejme se na hlavní body vašeho výběru.

Porovnání benzínových a elektrických sekaček

Kritérium č. 1. výkon a hlučnost

Benzínové sekačky jsou mnohem výkonnější než elektrické sekačky. Ty jsou napájeny ze sítě, což znamená, že výrobci nemohou instalovat příliš výkonné elektromotory, jinak by 220W síť nevydržela napětí. Je pravda, že některé modely se dodávají s přídavnou dobíjecí baterií, ale ta vydrží fungovat pouze 2 hodiny.

Čím slabší je motor, tím tišší je jeho chod. Sekat trávník benzínovou jednotkou je jako pokoušet se sekat trávník s řvoucím motorem. Není náhodou, že nejvýkonnější sekačky jsou dodávány se sadou sluchátek.

Při práci s benzínovou sekačkou je nutné používat chrániče sluchu, které chrání sluch před nadměrným hlukem

Mimochodem, maximální výkon u benzinových modelů může způsobit poruchu stroje. Představte si, že sekáte trávník se sekačkou o středním výkonu a pes omylem spolkne kamínek nebo kost. Reakce motoru? Zastávky! Kámen je sebrán a sekačka pokračuje v sečení. Pokud se stejný předmět dostane pod výkonnou benzínovou sekačku, „koňská síla“ bude stačit k tomu, aby se zaseknuté nože dále otáčely. Výsledek: řezací mechanismus se trvale ohýbá, hřídel se deformuje a pouzdra se lámou. Případ „zavání“ kompletním přepracováním!

Pro zemi potřebuje docela dost benzinový motor s 6-7 „koní“, takže, než si vyberete benzinovou sekačku, vyšší výkon, přemýšlet, zda nemáte na místě „nástrah“, které vyvolá takové poruchy.

Nevyplatí se vybírat sekačku s výkonným motorem, protože vyžaduje hodně benzinu a je náročná na obsluhu

Kritérium č. 2. výkonnost

Kapacita samozřejmě souvisí s příkonem. Benzinové modely umožňují snadnější sečení velkých a středně velkých pozemků, protože mohou pracovat dlouho bez zastavení. Elektromotor nedokáže udržet tempo. Pracují přibližně 15 minut a poté odpočívají, aby se stroj nepřehřál. Т.е. To je dostatečný výkon pro trávník před domem, ale sotva stačí na posekání 10 akrů. Před výběrem elektrické sekačky zvažte také vzdálenost ke zdroji napájení. Standardní délka kabelu stroje je max. 20 m. A pokud musíte sekat v okruhu 50 metrů. Pokud není k dispozici v zásuvce, je třeba zakoupit prodlužovací kabel, který je dlouhý maximálně 30 m. Dobrá kabelová automatika cena samotné sekačky = cena benzínové sekačky se středním výkonem. Stojí tedy za to „uvázat se“ ke stroji s kabelem, když si můžete za stejnou cenu koupit „volného, nepřipoutaného koně“?

Elektrická sekačka je připojena k elektrické síti a pro větší plochy potřebuje další kabely

Kritérium č. 3. Údržba

Elektrické sekačky jsou naopak mnohem jednodušší na údržbu. Nevyžadují neustálou kontrolu hladiny oleje a benzinu, takže pro lidi, kteří se nevyznají ve složitostech plnění motorů, je lepší koupit elektrickou verzi.

Kritérium č. 4. bezpečnost

Pokud chcete analyzovat, kterou sekačku na trávu se vyplatí vybrat podle úrovně bezpečnosti, oba modely mají své nevýhody. Benzínové sekačky nejsou nadšené množstvím výparů, které musí sekačka vdechovat, zejména na menších polích. Elektrické stroje nevypouštějí žádné škodlivé emise, ale nelze je používat za vlhkého počasí. Neopatrná manipulace může vést k nebezpečným situacím, kdy se řezací nástavec zakopne a přeřízne kabel. Pokud však musíte při sekání nosit pouze gumové boty, je pohodlnější použít elektrickou sekačku.

Kritérium č. 5. hmotnost jednotky

Při výběru benzínové sekačky na trávu je třeba zvážit, kdo ji bude obsluhovat. Vzhledem k výkonnému motoru má tato jednotka značnou hmotnost a je obtížnější na ovládání než elektrická verze. Ruce jsou velmi namáhány, a proto je pro ženy, dospívající a starší osoby obtížné s takovým zařízením pracovat. Elektrické modely jsou obratnější, lépe se ovládají a mají plynulejší řízení. Obsluha musí pouze nasměrovat sekačku správným směrem.

Modely poháněné benzinem

Jak si vybrat benzínovou sekačku, když jsou všechny robustní, snadno ovladatelné a dlouho vydrží? Hmotnost stroje, hlučnost (nad 90 dB), nákup paliva a maziv a pravidelný servis jsou rozhodujícími faktory při výběru stroje. Čím výkonnější motor, tím větší hluk, proto byste měli při sekání nosit sluchátka. Musíte vzít v úvahu, že vysoký výkon motoru není vždy dobrá věc.

V obtížném terénu se pod řezací jednotku může dostat kámen nebo kost ukrytá psem v trávě, jakýkoli cizí pevný předmět. Pak může dojít k zastavení motoru, a pokud se motor nezastaví, může dojít k poruše sekačky s vysokým výkonem. Otáčí řeznými nástroji, které jsou již zaseknuté. Pak se lopatky zkroutí, hřídel se zdeformuje a pouzdra se zbortí. bude nutné provést nákladnou generální opravu. Pro středně velké plochy se doporučuje pořídit zařízení o výkonu 6-7 koní.

Mezi nejlepší benzínové sekačky patří následující modely:

  • Švédská sekačka Husqvarna LC 356 AWD je samojízdný stroj s pohonem všech kol, který zajišťuje lepší přilnavost na svazích a kluzkém mokrém povrchu. Tělo modelu je vyrobeno z oceli, výrobek je vybaven nastavitelnou výškou sečení, bočním vyhazováním trávy z měkkého sběrného koše o objemu 68 l a mulčováním. Výrobek je těžký. až 39,5 kg. Velké, šikmé a nerovné trávníky by měly být posekány. Cena 60k.
  • Caiman Ferro 52CV je samojízdný model s kompletním systémem sečení: sběr, boční výhoz, mulčování. Otáčky variátoru mají 7 stupňů. Motor zvládne náročné použití bez snížení výkonu na větších pozemcích. až 30 hektarů. Vyrobeno s použitím inovativních technických řešení a vysoce kvalitních materiálů. Cena. do 40 tisíc eur.

Jaké funkce jsou nejdůležitější??

Je jasné, že čím strmější vlastnosti, tím dražší sekačka. A cena se může lišit desetkrát i vícekrát. Jaký je správný způsob výběru. nepřeplácet, nekupčit a být spokojený??

lepší, benzínovou, nebo, elektrickou, sekačkou, trávu

Prvním krokem je formulovat požadavky na sečení: jak velký pozemek chcete sekat, jaký je zde terén, jaká je kvalita trávy a zda je zde hodně přerostlé vegetace? Nastavení podmínek. odpověď je!

  • Šířka paluby: od 30 cm
  • Objem sběrného koše na trávu: od 30 litrů
  • Výkon motoru: od 1,5 l.с. a lepší
  • s vlastním pohonem: ne
  • Šířka paluby: od 40 cm
  • Objem sběrného koše na trávu: od 40 litrů
  • Výkon motoru: od 1,5 litru.с. a lepší
  • s vlastním pohonem: ne

Stojí to za tu značku??

Po určení typu sekačky, výkonu a šířky sečení si zákazník může vybrat z několika modelů od různých výrobců. První věc, kterou lidé obvykle hledají, je rozdíl v ceně. někdy může být velmi významná.

dražší stroje vyrábějí firmy specializující se na zahradní techniku: Ryobi, Al-ko, Craftsman, Efco, Gardena, Husqvarna, MTD, Oleo-mac, Partner, Toro, Yard-man. Některé z nich vyrábějí zařízení profesionální třídy, která používají pracovníci komunálních služeb, krajináři. To znamená, že stroje jsou vyrobeny tak, aby vydržely a byly navrženy pro každodenní práci. Vysokou kvalitu jejich spotřebičů potvrzují i dlouhé záruční lhůty. U mnoha těchto výrobců jsou to 2-3 roky.

Sekání jednoho trávníku jednou za 10 dní klade na stroj mnohem menší nároky. Proto jiní výrobci, kteří vyrábějí výrobky pro domácnost za nižší ceny, poměrně úspěšně konkurují výše uvedeným výrobcům.

Nůž sekačky je třeba jednou ročně brousit nebo vyměnit. kupující musí posoudit své vlastní požadavky a rozhodnout, zda má koupě drahého modelu smysl. Důležité je také zjistit, kde se nachází nejbližší servisní středisko vybraného výrobce. To je nutné nejen v případě oprav.

Vše je o službách. Žací nůž je třeba jednou ročně přebrousit nebo vyměnit. Ostření je vhodné provést v servisním středisku, obvykle na stejném místě, kde výrobek zakoupíte. Totéž platí i pro ostatní části spotřebiče.

lepší, benzínovou, nebo, elektrickou, sekačkou, trávu

Přečtěte si o tom v článku „Spotřební materiál pro sekačky na trávu“ (text )

V internetovém obchodě „VseInstrumenty“.U místního prodejce najdete více než 20 různých výrobců zařízení pro sekání trávy. Každý může být zmaten velkým množstvím produktů. Musí být dostatečně výkonná, mít správnou šířku sečení, rozměry a hmotnost. Pokud máte jakékoli dotazy, zavolejte našemu manažerovi a získejte odbornou radu.

Typy sekaček na trávu

Sekačky na trávu na trhu lze rozdělit do pěti základních typů:

Chcete-li vědět, kterou sekačku zvolit pro svou zahradu nebo pro profesionální sekání trávníku, přečtěte si nejprve o výhodách a nevýhodách jednotlivých typů sekaček:

Většinou se používá na relativně malých pozemcích. Důvod je zřejmý. dosah elektrické sekačky je omezen délkou síťového kabelu. Není zrovna příjemné tahat dlouhý ocas a dávat pozor, aby nože sekačky nepoškodily sekačku. Elektrické sekačky jsou nicméně vhodné pro práci na zahradě, kde je vždy možnost zapojení do zásuvky

Žádné palivo, žádný olej, žádné zapalovací svíčky. výhody elektrických sekaček

  • Tichý. Ne že by elektrická sekačka byla úplně tichá, ale rozhodně se nedá srovnávat s benzínovou sekačkou. Maximální hlásitelná hlučnost elektrické sekačky na trávu je sotva 50 dB ve srovnání s benzínovými sekačkami, které vydávají až 90 dB.
  • Nákladová efektivita. Žádné palivo, žádný olej, žádné zapalovací svíčky. Elektřina je levnější než benzín.
  • Šetrné k životnímu prostředí. Nulové emise.
  • Cena. Nejdražší elektrická sekačka vás vyjde přibližně na pětinásobek ceny podobné benzínové sekačky.
  • Nízká hmotnost. Stroje se snadněji přepravují.
  • Nízké nároky na údržbu. Elektrické sekačky na trávu nevyžadují velkou údržbu. Žádné kontroly nebo generální opravy pístového systému. A pokud budete muset převinout vyhořelý motor, bude vás to stát mnohem méně než spalovací motor.

Nevýhody elektrických sekaček:

  • Závislost na síti. Jak již bylo zmíněno, od zásuvky se nedostanete dále, než dovoluje délka drátu. Nebo budete muset použít prodlužovací kabel, což také není příliš praktické. Pracovní plochu však neomezuje jen délka napájecího kabelu.
  • Nízký výkon. Elektromotory instalované v těchto sekačkách jsou mnohem slabší než spalovací motory. Přibližný rozsah provozního výkonu těchto motorů je 900-2000 wattů. Mají tendenci se přehřívat a je třeba zastavit a nechat motor vychladnout. Dlouhodobé přehřívání může vést k závažným poruchám. Většina moderních modelů je však vybavena speciálním teplotním čidlem, které zabraňuje nebezpečnému přehřátí motoru.

Pravděpodobně nejoblíbenější typ sekačky na trávu. Do této skupiny patří téměř všechny profesionální stroje. Benzínové sekačky se obvykle používají na pozemcích větších než tři hektary, ale také na menších pozemcích, kde není k dispozici elektrická síť. Pokud vás zajímá, jak vybrat benzínovou sekačku, přečtěte si výhody a nevýhody tohoto typu:

  • Soběstačnost. Nezávislost na externím napájení.
  • Power. Benzínové modely zvládnou mnohem náročnější terén než elektrické modely.
  • Doba pracovního sezení. Není třeba zastavovat motor kvůli chlazení. Doba trvání pracovní relace je omezena pouze objemem palivové nádrže.
  • Manévrovatelnost. Vzhledem k absenci přívodní šňůry se benzínové sekačky často používají na obtížných terénních úpravách (skalky, stromy, keře).
  • Nízký dopad na životní prostředí. Nejzřetelnější a nejvýznamnější nevýhodou. Výfukové plyny, které jsou nedílnou součástí spalovacího motoru, mohou způsobovat nepříjemnosti.
  • Hlučné stránky. Opět. hladina hluku benzinového motoru přesahuje 90 dB.
  • Citlivé při údržbě. Spalovací motor vyžaduje pravidelnou údržbu, musíte utrácet peníze za benzín, oleje a zapalovací svíčky.
  • Těžké, takže sekačky jsou nepohodlné pro přepravu.

Při výběru benzínové sekačky věnujte pozornost výkonu motoru.

U modelů pro domácnost jsou motory s výkonem 2.3-5 л. с. s výtlakem přibližně 110-190 cm³. Tyto modely se obvykle používají na pozemcích do 8 hektarů. Pro tento typ motoru se obvykle uvádí životnost přibližně 700 hodin. To znamená, že po sedmi stech hodinách provozu je nutné provést servis.

Poloprofesionální sekačky jsou vybaveny motory o objemu 5 až 7 litrů. с. 160-200 cm³. Takové zařízení umožňuje zpracovávat plochu od 5 do 20 hektarů. má životnost až 1 200 hodin.

A konečně, profesionální sekačky jsou vybaveny motorem o výkonu od 7 koní. Objem motoru je obvykle větší než 200 cm³ a motorový zdroj dosahuje 2500 hodin a více. Taková zařízení používají nejen veřejné služby, ale i soukromé osoby, které si chtějí koupit sekačku s dobrou spolehlivostí. kromě výkonného motoru se tyto modely vyznačují větší funkčností. Nejčastěji s sebou vozí náhradní sekačky na trávu, mulčovací zařízení atd. п.

K péči o trávník se hodí také sekačky s tzv. ridery.

Sekačka na trávu je zkrátka sekačka vybavená sedlem, volantem a pedály. Tímto způsobem se nemusí tlačit, dokonce se po něm nemusí ani chodit. Jezdec jezdí sám a zároveň seká trávu.

Sekačka na trávu nejen seká trávu, ale může být použita i k řadě dalších účelů. Některé modely umožňují namísto žacího ústrojí připojit vpředu nástavec pro odmetání sněhu. V zadní části je navíc nástavec, ke kterému lze připojit další zařízení (sázecí stroj, pluh, malý nákladní přívěs atd.). п.).

Je třeba hned poznamenat, že sekačky na trávu nejsou pouze benzínové. existují některé bateriové jezdce na trávu, ale jsou stále poměrně vzácné a nepříliš oblíbené.

Typy sekaček na trávu

Správná sekačka pro vás? Je dobré si uvědomit rozdíly mezi sekačkami na trávu a dalším zahradním vybavením: vyžínači a křovinořezy. Majitelé venkovských nemovitostí často nevidí velký rozdíl mezi těmito stroji, a proto se rozhodnou špatně.

  • Vyžínače trávy jsou malé, středně velké, snadno dosažitelné vyžínače na kolečkách pro sekání trávy na rovném povrchu.
  • Strunová sekačka je malé elektrické nářadí určené k ručnímu ovládání, které se skládá ze žacího ústrojí, žací lišty a motoru. vyžínače trávy se používají, když je třeba posekat trávu na nerovném povrchu, na nepřístupných místech a v blízkosti rostlin. Tento nástroj se obvykle používá pro relativně malé plochy. Nebo k posekání zbývajících ploch, kterými sekačka neprojela.
  • strunová sekačka je výkonnější a robustnější verze strunové sekačky. Používá se k sečení vysoké trávy a nerovných ploch. Lze použít jako základní nástroj pro údržbu plochy, když není možné použít sekačku, ale protože se sekání provádí ručně a nerovnoměrně, není vhodný pro použití na trávnících.

Zjistili jsme tedy, že sekačky jsou nejlepší volbou pro oblasti s rovným terénem a jednoduchou geometrií. To je však pouze začátek. Dále je třeba vybrat typ sekačky na trávu. Klasifikace strojů, principy fungování jednotlivých modelů a jejich výhody a nevýhody jsou pro přehlednost uvedeny v tabulce 1.

Tabulka 1. Způsob fungování sekaček na trávu

Technický parametr Výhody Nevýhody
Typ motoru a zdroje energie:
Bezbateriový elektromotor Elektrické sekačky na trávu
je šetrný k životnímu prostředí, nevyžaduje nákup paliva a maziv a je tichý (80 dB). Vyžaduje připojení k síti, napájecí lištu, riziko poškození kabelu, nebezpečný provoz za deště a rosy, omezený výkon.
Elektrický motor s baterií Akumulátorové a robotické sekačky na trávu
Mají stejné výhody jako výše uvedené, ale také potřebují větší mobilitu. Robotické sekačky nevyžadují obsluhu. Mají stejné nevýhody jako výše uvedené, ale jsou také těžké, s omezenou dobou provozu na baterie (15 až 30 minut) a potřebou dlouhého dobíjení.
Pohon benzinem Benzínové sekačky na trávu
Vysoce produktivní, obratný a robustní, vhodný pro intenzivní použití. Jsou těžká, hlučná (přes 90 dB) a vyžadují pravidelnou údržbu a nákup paliva a maziv.
Žádný motor, zdroj energie tvoří svalová síla Mechanické sekačky na trávu
Vysoce ekologický, bezhlučný, nízké náklady, energetická soběstačnost, použitelný za všech povětrnostních podmínek, ideální pro plochy s krátkou mladou trávou. Vyžadují velkou fyzickou námahu pro rychlý pohyb zařízení, což prodlužuje dobu sečení. Nevhodné pro hustou nebo vysokou trávu.
Typ pohonu
Na předních kolech Sekačky s vlastním pohonem a pohonem předních kol
Manévrovatelnost na mysu, snadné řízení. Lze použít pouze na rovných trávnících.
Na zadních kolech Sekačky s vlastním pohonem a pohonem zadních kol
Díky větším zadním kolům lze pracovat na svazích a nerovném terénu. Obtížné otáčení, někdy je nutné zastavit nebo dokonce zvednout některé modely.
Pohon všech kol Sekačky na trávu s vlastním pohonem všech kol
Silný a vysoce výkonný, všestranný do každého terénu a za každého počasí, snadno šplhá do kopců i z kopců. Vysoká cena, vysoká hmotnost (cca 50 kg).
Bez pohonu Nemotorové modely
Lehký (cca 15 kg), úsporný. Nutnost tlačit vpředu, nízká potřeba výkonu (modely s motorem bez pohonu kol).
Princip fungování:
Válcový (bubnový) mechanismus (princip „kombajnu“, kdy se řezné nože spirálovitě otáčejí kolem rotujícího bubnu) Sekačky na trávu s bubnovou žací jednotkou
Do této kategorie patří všechny modely sekaček s ručním pohonem dvou kol a jednotlivé modely elektrických sekaček, což určuje silné stránky technologie. Zajistěte nejlepší kvalitu střihu (trávy). Nízký výkon a manévrovatelnost, nevhodný do obtížně přístupných oblastí.
Rotační převodovka („princip vrtule“, na svisle rotující hřídel je upevněn kotouč nebo 1-2 páry řezných nožů. vřetenových lopatek) Sekačky na trávu s rotačním žacím ústrojím
Jsou flexibilní, s výškově nastavitelnými lopatkami, které lze použít v kopcích i na nerovném terénu. To se týká všech benzinových a elektrických modelů s pohonem všech kol. Nevýhody jsou dány typem motoru, pohonu, lopatek a materiálem pouzdra.
Vzduchový polštář Bezkolejové sekačky
Manévrovatelný, snadno ovladatelný, snadno řiditelný, určený pro práci na nerovném nebo nepřístupném terénu. Zřídka dostupné, malý dosah, obtížné vedení v přímém směru.
Výkon:
Elektřina. do 1,5 kW ICE do 2,5 hp Sekačky s nízkým výkonem
Kompaktní, lehké, úsporné a ideální pro malé rovné trávníky se záhony. Malý záběr sečení (do 40 cm), vysoká časová náročnost sečení, schopnost sekat pouze novou, krátkou trávu, nízká funkčnost stroje.
Elektrický. 1,5-2 kW HR HR HR 2,5-6 hp Střední sekačky na trávu
Nejvhodnější pro většinu míst s mírným sklonem a nerovnostmi povrchu, dokáže sekat hustě rostoucí plevel, výrazně urychluje proces sečení trávníku. jsou dražší, mají relativně velkou hmotnost a rozměry.
Výkon motoru nad 6hp Vysoce výkonné sekačky
Spolehlivé a výkonné, dostupné pouze v benzinových, poloprofesionálních a profesionálních modelech. Vysoké náklady a vysoké náklady na údržbu.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS