Hydraulický zvedák lahví nezvedá rovně nahoru, co dělat

Zvedák se při opravě nezvedá pod zatížením

Někdy se vyskytují problémy s hydraulickými zvedáky. Většina lidí je hned vyhodí. Ale nevyhazujte ho, nemusí to být tak velký problém.

A někdy se zvedák nezvedne do požadované výšky. Dříve stačila například délka tyče ke zvednutí vozu, ale teď už ne. V polovině cesty nahoru, to je vše. Na vině je ropa. Přesněji řečeno jeho nedostatek.

Pokud zvedák funguje správně, stále používá olej. Není to mnoho, ale při každém zvednutí/spuštění se to promrhá. Čas od času je dobré ji vyměnit, přibližně jednou ročně. Ale kdo dělá takové nesmysly??) Obvykle funguje, pokud funguje)

Každopádně mám dva zaseklé zvedáky. Jeden je zvedák a druhý zvedák na láhve, oba jsou samozřejmě hydraulické. Zvedák je stejný jako zvedák na láhve, pouze je namontován ve speciální konstrukci. Poté, co jsem auto zvedl. Nespěchali s jeho spouštěním. Rozhodl jsem se doplnit olej.

Obecně se doporučuje přidávat do těchto zvedáků speciální hydraulický olej. Můžete si je koupit a doplnit vřetenový olej, který je také hydraulický. Nebo na vlastní nebezpečí doplňte běžný motorový olej. Což jsem udělal. Samozřejmě se to nedoporučuje, olej není ten správný druh oleje, ale to nevadí

Nejprve musím zvedák úplně spustit. Odšroubujte konektor, spusťte dřík (nebo zvedací část na rolovací jednotce), našroubujte konektor zpět. Najděte otvor, do kterého se dolévá olej. Je uzavřena gumovou zátkou.

hydraulický, zvedák, lahví, nezvedá

Často se uvádí, že zvedací stojany často po krátké době nevydrží pod zatížením. Stejná situace se stala i mně. Rozhodl se vyměnit kloubová pouzdra, zvedl auto, nasadil tyče, ale neuvolnil zvedák, protože držel. Po chvíli se podívám a zvedák je spuštěn bez zatížení. Nelíbilo se mi to, ale dobře. Výměna pouzder. Musíte si nasadit kolo. Začal jsem zvedat auto zvedákem a ono jde rovnou dolů. Takže když pumpujete obrovskou rychlostí, stále se více či méně zvedá, ale když zastavíte, klesá. Mám nasazené kolo a rozhodl jsem se rozebrat zvedák. Tady je můj fešák:

Vybalil jsem ho. Sundal jsem čerpadlo, odstranil vnější plášť, vyndal tyč a vývodku a pak jsem byl jen ohromen. Co vidím na vnitřní straně válce, kde je gumová objímka:

Když na ně položíte prst, můžete je cítit. Vidím, že jsou vyrobeny uměle. Pokud není zvedák zvednutý do maximální výšky, límec na tyto škrábance nedosáhne, ale to je nepravděpodobné, pokud to prodejna při prodeji nekontroluje. A právě to se stalo s límcem:

Hlavní příčiny problémů s hydraulickým zvedákem a jejich řešení

Únik oleje ze zvedáku může být jednou z nejčastějších příčin poruchy zvedáku. V důsledku toho je v pracovní komoře zachycen vzduch a zdvihací mechanismus nepracuje na plný výkon nebo přestane pracovat.

Tomu lze předejít pravidelnou údržbou hydraulického zvedáku, kontrolou množství kapaliny a případným doplněním pracovního válce. Snížená hladina oleje v systému může být způsobena běžným používáním, ale také poškozenými nebo vadnými těsněními a ucpávkami. V takovém případě běžné doplňování vody problém nevyřeší a vadná těsnění a ucpávky se musí vyměnit.

Nedostatek hydraulického oleje v systému byl nahrazen vzduchem. Poznáte to podle snížené zvedací schopnosti. Tento problém lze vyřešit čerpáním. Otevřete zátku olejové nádrže a přepadový ventil a odvzdušněte hydraulické čerpadlo. Pokud se jedná o tuto příčinu, bude zvedák při správném provedení práce opět plně funkční. Pokud to však nepomůže, je příčina závady jiná nebo je nutná závažnější oprava. Někdy lze tento problém vyřešit vyšroubováním jehly o dvě otáčky, současným zvednutím pístu do nejvyššího bodu a jeho uvolněním, aby se dostal na dno. Tento postup by se měl opakovat 2-4krát.

Hydraulické zvedáky nezřídka selhávají v důsledku koroze pístů (tyčí nebo pístů) a vnitřku zvedáku. Abyste však zjistili příčinu, je nutné zvedák demontovat. Můžete se obrátit na autorizovaný servis nebo si práci provést sami. Sada klíčů, opravná sada, nádoba na vypuštění starého oleje a kanystr s novým olejem pro následné doplnění.

Častou příčinou selhání zvedáku je také ohnutý dřík, který lze v takovém případě vyměnit za nový, pokud je pro to daný model určen, což často znamená, že zvedák nelze opravit ani v servisní dílně.

Někdy se do pracovní komory dostanou nečistoty, které mohou rovněž způsobit poruchu zvedáku.

Nečistoty můžete odstranit propláchnutím parafínem. Viníkem může být často také obtokový ventil. Může být mírně deformovaná nebo znečištěná, což brání těsnému usazení kuličky v sedle a způsobuje únik kapaliny. Řešení tohoto problému je většinou radikální. Výměna přepouštěcího ventilu.

Hydraulický zvedák se při zatížení nezvedá

S hydraulickými zvedáky jsou někdy problémy. Většina lidí je hned vyhodí. Ale nevyhazujte ho. Možná to není tak velký problém.

Někdy se však zvedák nezvedne do požadované výšky. Dříve byla délka zvedáku dostatečná například pro zvednutí vozu, ale nyní tomu tak není. Zvedne ji do poloviny a je to. Zde je na vině ropa. Přesněji řečeno jeho nedostatek.

I když je zvedák v dobrém provozním stavu, spotřebovává olej. Ne moc, ale spotřebovává se při každém zvedání/spouštění. Čas od času je dobré ji vyměnit, přibližně jednou ročně. Ale kdo dělá takové nesmysly??) Obvykle funguje, dokud funguje)

Každopádně se mi zasekly dva zvedáky. Jeden je zvedák, druhý zvedák na láhve, oba jsou samozřejmě hydraulické. Zvedák je stejný jako zvedák na láhve, ale je instalován ve speciální konstrukci. Poté, co jsem auto zvedl. Nespěchali s jeho spouštěním. Rozhodl jsem se doplnit olej.

Obecně se doporučuje plnit tyto zvedáky speciálním hydraulickým olejem. Můžete si ho koupit a naplnit ho olejem pro vřetena, který je také hydraulický. Na vlastní nebezpečí můžete doplnit běžný motorový olej. Což jsem udělal. To se samozřejmě nedoporučuje, olej má špatné vlastnosti, ale nevadí

Nejprve musíte zvedák spustit úplně dolů. Odšroubujeme vsuvku, spustíme tyč (nebo zvedací část zvedáku) a vsuvku opět našroubujeme. Najděte otvor, kterým přitéká olej. Je zakryt gumovou zátkou.

Existuje mnoho druhů zvedáků, nejběžnějším typem je hydraulický typ (zvedák na láhve, zvedák na auta). Nesprávná údržba může způsobit poruchu zvedáků, např. Že již nemohou zvedat náklad. Okamžitě vyvstává otázka, co dělat, když hydraulický zvedák nezvedá. Nemusíte hned kupovat nový, vždy je možné to opravit servisem zvedáku.

hydraulický, zvedák, lahví, nezvedá

Použití hydraulických zvedáků

Zvedací zařízení se používají k upevňování, přemisťování a zvedání těžkých břemen: stavebních desek, strojů, vozidel, sloupů. Jejich nosnost může dosahovat stovek tun. Konstrukce a rozměry stroje se liší v závislosti na použití.

Díky své vysoké účinnosti a snadné obsluze jsou zvedáky nepostradatelné ve výrobě, dílnách pro vozidla, recyklačních zařízeních, elektrárnách, skladech a dalších průmyslových aplikacích. Ani automobiloví nadšenci se neobejdou bez vlastních kompaktních zvedáků.

Možnost vertikálního a horizontálního přesunu břemen se na stavbách běžně používá.

Konstrukce a princip činnosti hydraulického zvedáku

Abyste lépe pochopili, proč k poruše došlo a co ji způsobilo, musíte vědět, jak hydraulický zvedák funguje a jak funguje.

Konstrukce zvedáku je jednoduchá: kalené kovové tělo, pístní tyč (nebo posuvný píst) a pracovní kapalina. Olej. Kostra neslouží pouze svému účelu, ale je součástí zvedáku, která je zásobníkem kapaliny a vodicím válcem pro pístnici zvedáku. V závislosti na modelu je ovládání ruční, vzduchové nebo nožní čerpadlo.

Zvedák funguje na principu komunikující nádoby. Т.Е. Olej z čerpadla proudí do válce a stlačuje posuvný ventil, takže se břemeno zvedne do klidové polohy a břemeno se spustí, posuvný ventil se otevře a olej vytéká zpět. Některé modely hydraulických zvedáků mají zabudované manometry pro sledování pracovního tlaku.

Konstrukce hydraulického výtahu

Hlavními součástmi systému jsou pouzdro, pohyblivý píst a kapalné médium (strojní olej). Plášť je vyroben z odolného kovu ve tvaru válce. Slouží jako vedení pístní tyče a jako zásobník technické kapaliny. Další komponenty pro napájení zařízení:

Použití ventilů zvyšuje sílu působící na páku desetinásobně. Píst se musí pohybovat pístem, který dopravuje provozní kapalinu do nádoby pod ním. Ventil zabraňuje zpětnému toku kapaliny do nádrže. Píst postupně vhání pod píst stále více kapaliny a zvedá ho. Pro snížení zatížení je nutné pouze nechat olej vrátit do nádrže otevřením ventilu.

Výhody a nevýhody hydraulického zvedáku

  • Vysoká kapacita;
  • Snadné používání a údržba;
  • Vysoká účinnost. Přibližně 80 %;
  • Schopnost manipulovat s břemeny o hmotnosti až 200 tun.
  • Není schopen zvedat břemena z malých výšek;
  • Nelze nastavit úroveň snížení zátěže;
  • Vyžaduje neustálou kontrolu a údržbu: doplňování oleje, výměnu těsnění a ucpávek;
  • Lze je přepravovat a skladovat pouze ve svislé poloze, protože jinak dojde k úniku kapaliny z lázně
  • Běží poměrně pomalu, cyklicky, pokaždé zvedá břemena v malých výškách;
  • Poměrně drahé;
  • Častěji se rozbíjejí a jejich oprava je dražší než u jejich mechanických protějšků.

Typy hydraulických zvedáků

Bylo vytvořeno několik typů zařízení pro různé aplikace:

Zvedák na láhve je nejběžnější a nejjednodušší konstrukce. Možnost zvedání od dvou do sta tun, velká opěrná plocha a kompaktní tělo. Proto se tyto mechanismy běžně používají při opravách různých typů vozidel, zejména nákladních. Zvedáky lahví mohou být v provedení s dvojitou tyčí nebo s jednou tyčí. Jednohadicové a jednodušší typy se používají v železničních vagónech, ve stavebnictví, strojírenství, při řezání a ohýbání trubek. Modely se dvěma tyčemi pracují vertikálně i horizontálně.

Automobilový zvedák se podobá vozíku, který se během provozu pohybuje pod zvedaným nákladem. Ovládá se ruční pákou, provoz je regulován olejovým ventilem. Pro otevření ventilu je nutné otočit rukojetí šroubu ventilu. Velmi vhodné pro jednostranné zvedání břemen. Je tedy vhodný pro výměnu kol. Funguje však pouze na pevném a rovném povrchu. Existuje verze s převodovkou, která má otočný rám.

Proč se hydraulický zvedák nezvedá?

Existuje mnoho druhů zvedacích mechanismů, mezi automobilovými nadšenci je nejrozšířenější hydraulický typ zvedáku (zvedák na láhve, automobilový zvedák). Zvedáky mohou selhat, pokud nejsou řádně udržovány, např. Přestanou zvedat. A hned se nabízí otázka. Co dělat, když se hydraulický zvedák nezvedá? Není nutné ihned kupovat nový zvedák, vždy existuje řešení, často je možné jej opravit a provést údržbu jednotky.

Vyhledávání závad

Pístní tyč se vysune do požadované výšky, ale pak pomalu (bez vlivu zatížení) klesá. V tomto případě je příčina pravděpodobně v obtokovém ventilu a poškozených těsnicích kroužcích, proto se neudržuje požadovaný tlak.

Pokud se zvedák nezvedne až nahoru, je zdvih příliš krátký. Viníkem je koroze na pístní tyči a zrcadlovém povrchu válce. Pokud je zvedané břemeno větší než nosnost zvedáku (uvedená na zvedáku v tunách), hrozí poškození nebo deformace pístnice.

Aby zvedák dlouho vydržel a nepoškodil se, je třeba pamatovat na následující pravidla:

  • Hydraulická kapalina by se měla měnit 2krát ročně.
  • Pokud je zvedák používán každý den, je třeba hydraulický olej měnit každý měsíc.
  • V extrémních případech lze použít jakýkoli druh hydraulického oleje, ale v zimním období se doporučuje používat syntetický olej podle údajů výrobce.
  • Skladujte zvedák na teplém a suchém místě, aby olej v zimě nezhoustl.
  • V zimě se nedoporučuje používat zvedák za chladného počasí, protože by mohl jednoduše přestat fungovat.

Řešením tohoto problému lze ztratit spoustu času a peněz, proto je jednodušší dodržovat pokyny pro použití hydraulického zvedáku, a pak bude dlouho trvat a pomůže vám zvednout více než jednou.

Hydraulický zvedák nedrží, nezvedá (příčiny a řešení)

Silný a jednoduchý nástroj pro zvedání nemožných břemen s robustní konstrukcí, která umožňuje bezpečnou práci. Vysoké kritérium životnosti je považováno za hlavní ukazatel účinnosti zvedáku, nicméně ani na této úrovni není vyloučena možnost poruchy. V této části jsme uvedli všechny možné příčiny poruch hydraulického zvedáku, rozebrali je a uvedli návod na jejich opravu krok za krokem.

Jak hydraulický zvedák funguje

Pro správnou diagnostiku a opravu tohoto problému je nezbytné dobře znát fungování výrobku. Hydraulické zvedáky jsou naštěstí poměrně jednoduché a většinu poruch může obsluha vyřešit sama. Obrátit se na servis může být nutné v případě závažných závad nebo při naprosté neochotě přečíst si příručku pro opravy. Základy pochopení fungování spotřebiče je třeba začít pochopením základních součástí jeho mechanismu.

Před popisem funkčních prvků je třeba zdůraznit, že hydraulické zvedáky mají několik podtypů a dělí se na zvedáky s vytahováním, zvedáky s lahví a diamantové zvedáky. Lahvový typ je nejblíže klasickému mechanismu zvedání kapalin a zahrnuje teleskopická, dutá, vlečná a standardní vřetena. Abychom vám přiblížili základní principy, podívejme se na původní model bez dalších úprav. Hydraulický zvedák na láhve se skládá z těchto součástí

  • Bytová základna. Podlaha pro postavení zařízení na rovný povrch.
  • Tělo. Vnější část hydraulického zvedáku, a tím i olejová nádrž.
  • Pístový válec. Uzavřená komora, kde vzniká tlak kapaliny, která vytlačuje pístní tyč.
  • Pracovní píst. Výsuvný prvek se zarážkou na konci.
  • Plnicí otvor oleje. Nachází se v horní, boční části těla.
  • Šroub. Výsuvný prvek pro zvýšení výšky zdvihu zvedáku. Šroubovací píst.
  • Hlava pouzdra. Šroubový spoj zajišťující polohu pláště k válci.
  • Těsnicí kroužek. Utěsňuje olejovou nádrž a zabraňuje úniku oleje.
  • Šroubovací matice. Horní část hlavy krytu se šesti plochami pro snadné odšroubování.
  • Nosič. Pohodlný prvek pro ruční přepravu zvedáku. Není k dispozici pro všechny modely.
  • Hlava šroubu. Konec tyče opřený o břemeno.
  • Páka. Odnímatelný prvek ruční pumpy násobí sílu nárazu. Ve většině případů obsahuje speciální drážku pro vyšroubování uzavíracího ventilu (viz níže).
  • Výtlačný píst. Pákový ovládací prvek čerpadla. Přečerpávání kapaliny z jedné nádrže do druhé.
  • Válec čerpadla. Uzavřená komora a přenosová cesta mezi nádržemi.
  • Uzavírací ventil. Slouží k propojení/odpojení olejové nádrže s válcem se zástrčkou.
  • Sací ventil. Řízení pohybu kapaliny v jednotce, které umožňuje její proudění pouze jedním směrem (sání pouze do válce čerpadla).
  • Přetlakový ventil. Naproti sacímu ventilu. Umožňuje vytlačit olej z čerpadla, ale nepropouští ho zpět.

Fungování zařízení je založeno na čerpání kapaliny ze zásobníku oleje do válce s pístem. Při zvedání ramene je část oleje nasávána do válce čerpadla a při spouštění je vtlačována do hlavního válce výtahu. Tím se v hlavním prostoru vytvoří tlak, který vytlačí píst z cesty.

Oprava a čerpání zvedáku vlastníma rukama

V dnešní době je nemyslitelné provádět opravy automobilů, ať už se jedná o výměnu kol nebo opravu zavěšení, bez použití zvedáků. Speciálních zařízení určených ke zvedání nákladu a jeho upevnění v určité výšce. V současné době se za nejoblíbenější považují hydraulické zvedáky, kde sílu vytváří píst a pracovní kapalina.

Uspořádání hydraulického zvedáku

Hlavními prvky konstrukce hydraulického zvedáku jsou

Hydraulické zvedáky lahví jsou k dispozici s normálním nebo prodlouženým rámem z tvrzeného kovu. Skříň plní následující funkce: Slouží jako zásobník provozního oleje a jako vodicí válec pístu.

Tato jednotka je vybavena vzduchovým, nožním nebo ručním hydraulickým čerpadlem. Bezpečnostní ventily a další prvky jsou součástí zvedáku, aby byl zachován bezproblémový provoz a dlouhá životnost.

Výsuvný hydraulický válec a zvedací mechanismus, který zvedá speciální plošinu, jsou umístěny v otvorech ve skříni. Spouštění se provádí pomocí kyvné rukojeti ve tvaru T. Jednotka je vybavena vestavěnými kolečky, která zajišťují mobilitu. Prodloužená nástavba se obvykle používá pro práci s těžkými vozidly a autobusy.

Princip činnosti

Každý hydraulický zvedací mechanismus pracuje na principu kapaliny ve spojovací nádobě. Před zvedáním postavte zvedák na pevnou a rovnou plochu pod vozem a při zavřeném ventilu stiskněte páku, dokud není vůz v požadované výšce. Stroj se spouští otevřením ventilu na tělese zvedáku.

Provozní hydraulický olej se čerpá přes hnací čerpadlo pomocí páky. Kapalina protéká ventilem do válce a vytlačuje jej ven. Dva ventily, jeden sací a jeden vypouštěcí, zabraňují zpětnému úniku oleje. Chcete-li zvedák spustit, je třeba otevřít ventil na čerpadle, čímž se kapalina z válce vrátí zpět do pouzdra.

Závit na tělese, chráněný speciálním krytem, závitové otvory v základně a závit na pístní tyči zaručují neomezené zvedací práce a možnosti použití pro ohýbání, upínání a lisování. Robustní podpěrný stojan z tvrzeného kovu, který je namontován na hřídeli, chrání zvedací mechanismus před poškozením. Žebrovaná základní deska zabraňuje sklouznutí vozidla.

Výhody a nevýhody

Hydraulické zvedáky jsou považovány za nejjednodušší. Hydraulický zvedák se vyznačuje nestlačitelnou pracovní kapalinou. Výsledkem je plynulé zvedání, přesné brzdění a správná výška. Hydraulické zvedáky mají vynikající účinnost až 85 % a vysokou nosnost přes 250 tun při nízkých silách díky vysokému poměru mezi plochami válce a čerpadla.

U hydraulických zvedacích zařízení je však počáteční výška zdvihu mnohem vyšší než u mechanických zařízení. Dalším problémem je, že výšku spouštění nelze přesně nastavit. Pro udržení zvedáku v provozní poloze je třeba neustále kontrolovat těsnost vývodek a ventilů a kontrolovat hladinu oleje. Tyto jednotky by se měly skladovat a přepravovat pouze ve svislé poloze, protože jinak by mohlo dojít k vylití kapaliny z pouzdra.

Nevýhody hydraulických zvedáků:

  • Jsou poměrně pomalé.
  • Velká velikost a hmotnost.
  • Vysoká cena.
  • Krátký zdvih pro jednopístové zvedáky.

Lahvové (vertikální) zvedáky

Hydraulický svislý zvedák je nejjednodušší konstrukce. Škála použití těchto zvedáků je poměrně široká a pohybuje se od 3 do 200 tun. Spodní zvedáky se používají v užitkových vozidlech. Kromě hlavních výhod hydraulického zvedáku je lahvový zvedák o něco univerzálnější, pokud jde o jeho nosnost, kompaktnost a univerzálnost použití.

Svislé zvedáky mohou být dvoutyčové nebo jednotyčové. Jednotka s jednou tyčí se vyznačuje uživatelskou přívětivostí a jednoduchou konstrukcí, která rozšiřuje možnosti použití a umožňuje různé úrovně složitosti:

  • Pro demontáž a montáž ve stavebnictví a strojírenství
  • Opravy kol na vozech a automobilech;
  • Použití jako pohonná jednotka pro řezačky trubek, ohýbačky trubek, lisy a podobné nástroje.

Dvoupístový teleskopický zvedák má podobnou konstrukci jako svislý zvedák, princip činnosti lahvového zvedáku je založen na instalaci několika tyčí. Píst je umístěn v základně teleskopického zvedáku. Lze jej použít ve svislé i vodorovné poloze. Je vhodný pro většinu automobilů a má malé rozměry. Při zvedání pomáhá zvedací rameno, které je poháněno válcem.

Zvedáky

Tento typ zvedáku funguje na stejném principu jako svislý zvedák, ale s tím rozdílem, že válec není ve svislé poloze a píst není přímo zarovnán se zdvihem. Tato konstrukce se nazývá kolový podvozek, protože se jedná o vozík, který lze pojíždět po zemi. Zvedák se při zvedání páky a zvedáku nahoru pohybuje nebo „roluje“ pod nákladem.

Zvedák se stejně jako u zvedáků na láhve uvádí do pohybu kyvnou pákou a spouští se vyšroubováním šroubu ventilu. Pokud je nutné snížit zatížení, nasadí se na šroub ventilu trubková rukojeť a přepážka se zasune do drážky tohoto šroubu. Obsluha otáčí pákou kolem její osy a otáčí šroubem, čímž snižuje tlak ve válci a spouští vůz do požadované výšky.

Obvykle se zvedák používá u měniče pneumatik, protože je ideální pro zvedání jedné strany vozidla a jeho montáž a práce s ním je poměrně rychlá. Nevýhody této konstrukce vyplývají z jejího názvu. Zvedák potřebuje k provozu tvrdý a rovný povrch, například asfalt nebo beton. Navíc velká hmotnost a rozměry zvedáku ztěžují jeho přepravu ve vozidle.

Poruchy a náprava hydraulického zvedáku

Hydraulické zvedáky se používají pro činnosti zahrnující zvedání nejrůznějších předmětů do určité výšky. Jednotky se mohou lišit svou nosností, typem a použitím, ale jejich konstrukce a princip činnosti je stejný, takže poruchy zdvihacích zařízení jsou podobné.

Opravy hydraulických zvedáků

Páka zařízení ovládá čerpadlo, které přes speciální ventil čerpá hydraulický olej do válce. Hydraulická nebo pracovní kapalina je olej vytlačený ve válci. Po otevření ventilu na čerpadle se zvedák spustí zpět dolů, čímž se hydraulická kapalina vrátí zpět do zvedáku.

Hydraulické zvedáky se snadno používají. Musí být umístěny na rovné ploše pod vozidlem. Když je zvedák zavřený, páka se aktivuje, dokud se vozidlo nezvedne do požadované výšky nad zemí.

Pro spuštění vozu zpět na zem, když je kolo již vyměněno, se ventil plynule otevře proti směru hodinových ručiček. Když je jednotka v původní poloze, ventil se uzavře otočením v opačném směru.

Jak správně napumpovat zvedák

Zvedák, stejně jako každý zvedací mechanismus, vyžaduje pravidelnou kontrolu a údržbu. Do válce může být přidána kapalina, protože při používání zařízení dochází k úniku oleje z těsnění a ucpávek. Při použití zvedáku k opravě vozidla použijte bezpečnostní kolébku. Nastavením zařízení je možné zabránit pádu vozidla na zem v případě poruchy zvedáku.

Skladování přístroje na místě s vysokou vlhkostí způsobí rezavění lahve. Ze stejného důvodu může hlavní válec selhat. Nevýhodou hydraulického zvedáku je však jeho nízká provozní rychlost a malá výška zdvihu. Některé modely mají dostatečně vysokou hmotnost v prázdném stavu, takže není praktické je převážet v zavazadlovém prostoru.

Jak doplnit olej?

Hydraulický olej se nalévá plnicím hrdlem na boku karoserie. Je to také úroveň. Žádné zatížení zátky, žádný tlak uvnitř tělesa. Pak je třeba hydraulický zvedák napumpovat. Jedná se o jednoduchý, ale důležitý postup.

Po naplnění je třeba zvedák zvednout do maximální výšky (bez zatížení). Zvedák je pak umístěn vodorovně, víčkem plnicího otvoru nahoru. Poté se uvolní zátka a pístní tyč se silně zatlačí do válce. Většina vzduchu je vytlačena do zásobníku kapaliny.

Poté se zátka pevně uzavře a několik (až 20) kompletních cyklů zvedání do maximální výšky se zatížením 30-50 kg a spouštění dříku. Poté by měl být proveden zkušební zdvih se zvýšenou zátěží (100-500 kg). Pokud zvedák náklad „neudrží“, zopakujte pumpování.

Jaký olej použít? Jak je uvedeno v datovém listu nebo v příručce. Pokud jste ztratili doklady, vyhledejte informace na webových stránkách výrobce. Zkušení zvedáci doporučují používat zvedák na láhve.Н. Heather. To platí pouze pro starší modely.

Otázky zůstávají? Podívejte se na toto video a zjistěte, jak opravit 12tunový hydraulický zvedák na láhve.

Bez nadsázky lze říci, že bez zvedáku je automobilový nadšenec „bez rukou“. A nejedná se jen o výměnu kola na silnici. Dobrý zvedák je pro některé opravy nepostradatelný. Zejména v běžné garáži bez výtahu. Zvedák je potřeba nejen k výměně kola na silnici, ale také k opětovné montáži zavěšení po opravě a k závěrečnému dotažení vahadel.

Aby silentbloky zapadly do „pracovní“ polohy, není třeba vůz na kolech spouštět. Stačí zvednout páčku, aby se dostala do správné polohy. Hydraulický zvedák je obzvláště užitečný. Díky své konstrukci může být umístěn pod nízko umístěnou součást, takže se pod ni nedostane žádný jiný zvedák. Stejně jako u jiných mechanismů se však i u zvedáku může vyskytnout porucha.

Oprava zvedáku je k dispozici každému, kdo si opravuje auto sám

Zde je jen to, na co byste měli dávat pozor při opravě zvedáku rukama. Nejprve se podívejme na jeho konstrukci

Hlavní příčiny poruch hydraulického zvedáku a jak jim předcházet

Únik oleje může být jednou z nejčastějších příčin poruchy zvedáku. V pracovní komoře tak vzniká vzduchová uzávěra, v důsledku čehož zvedák nepracuje na plný výkon nebo přestane fungovat.

Tomuto problému lze předejít pravidelnou údržbou hydraulického zvedáku, která spočívá v kontrole množství kapaliny a případném doplnění pracovního válce. Snížený objem oleje v systému může být způsoben přirozeným úbytkem, poškozenými nebo vadnými těsněními a ucpávkami. V tomto případě se problém nevyřeší běžným doplňováním, ale je třeba vyměnit poškozená těsnění a ucpávky.

Nedostatek provozní kapaliny v systému způsobil, že se místo ní objevil vzduch. To lze odhadnout podle snížené účinnosti zvedáku. To lze napravit vyčištěním. Otevřete zátku olejové nádrže a přepadový ventil a nechte hydraulické čerpadlo vypustit.

Pokud se jedná o tuto příčinu, bude zvedák opět funkční, pokud bude tato práce provedena správně. Pokud to však nepomůže, je příčina závady buď jiná, nebo je nutná závažnější oprava.

Někdy lze problém vyřešit vyšroubováním detenční jehly o dvě otáčky, zvednutím pístu do nejvyššího bodu a jeho uvolněním do nejnižšího bodu. Tento postup opakujte 2-4krát.

Pokud zjistíte, že jsou díly zkorodované nebo poškozené, vyměňte je.

Koroze je často příčinou abnormálního fungování hydraulického zvedáku, protože postihuje písty (táhla nebo písty) a vnitřek zvedáku. Abyste však zjistili příčinu, je nutné zařízení rozebrat. Práci lze provést v dílně nebo si ji můžete provést sami. Potřebujete sadu klíčů, opravnou sadu, nádobu na vypuštění starého oleje a kanystr s novým olejem, který se po opravě nalije do systému.

Často je také příčinou zlomení zvedáku ohnutý zvedák, v tomto případě by mohl být vyměněn za nový, pokud je to dáno konstrukčními vlastnostmi modelu; často to znamená, že zvedák nelze opravit ani v servisní dílně.

Potřebné nástroje a materiály

Hydraulický zvedák lze opravit vlastníma rukama ve vlastní dílně, pokud máte potřebný materiál a nářadí. Je třeba mít na paměti, že některé verze zdvihacího mechanismu jsou reprezentovány nerozebíratelnými konstrukcemi a bude poměrně obtížné provádět opravy. Hydraulický zvedák je nutné demontovat v závislosti na konstrukci zvedáku. K tomu můžete potřebovat následující nástroje:

Hydraulických zvedáků existuje mnoho druhů, takže je těžké přesně říci, jaké nástroje mohou být k provedení práce potřeba. Některé zvedáky jsou navrženy tak, aby byl k jejich vnitřnímu mechanismu snadný přístup kvůli údržbě nebo opravě, jiné vyžadují delší dobu na demontáž.

Konstrukce a fungování hydraulického zvedáku

Abyste lépe pochopili, proč k problému dochází a co je jeho příčinou, je důležité vědět, jak je hydraulický zvedák konstruován a jak funguje.

Konstrukce a fungování hydraulického zvedáku.

Konstrukce zvedáku je poměrně jednoduchá: kalené kovové tělo, pístní tyč (nebo výsuvný píst) a pracovní kapalina. Olej. Plášť slouží nejen svému účelu, ale je také plnohodnotnou pracovní částí zvedáku. Je zásobníkem kapaliny a vodicím válcem pro pístní tyč. V závislosti na modelu je ovládání zajištěno pomocí ručního, vzduchového nebo nožního čerpadla.

Zvedák funguje na principu komunikační nádoby. Т.Е. Jakmile se načerpaný olej z čerpadla dostane do válce, vyskakovací ventil se vytlačí, čímž se zvedne zátěž do vyšší polohy a sníží se zátěž, vyskakovací ventil se otevře a kapalina proudí zpět. Některé hydraulické zvedáky mají zabudované manometry pro kontrolu provozního tlaku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS