Jak řezat palubky z dřevopolymerového kompozitu. typy chodníků z teracových desek

Jak podélně rozřezat kompozitní desku ze dřeva a polymeru. Instalace terasové paluby

palubní desky – palubní desky vyrobený z kompozitního materiálu dřevo-polymer je moderním podlahovým materiálem. Palubky se používají především při stavbě venkovních teras, které jsou mezi majiteli venkovských domů stále oblíbenější. Terasa Slouží k propojení venkovního prostoru s domácím prostorem. Umožňuje být venku na čerstvém vzduchu, ale v pohodlí domova. Pomocí terasy můžete propojit okraj rybníka nebo svah kopce se zahradním pozemkem. Moderní stavební technologie umožňují při stavbě teras jejich jednoduché rozšíření a zvýšení výšky, a také vstup na terasy v jakémkoli obtížném terénu. materiál se také hojně používá při stavbě: verand, pergol, mol, mola, palub. se často používá v kombinaci s dekorativní ploty z dřevopolymerového kompozitu, zejména v okolí bazénů, na dětských hřištích, zahradních cestách, mostech a terasách. Obecně lze říci, že dřevoplastové kompozitní palubky jsou ideální všude tam, kde je požadován robustní, vlhku odolný, bezpečný a ekologický materiál, v němž se kombinuje dřevo a plast.Palubní deska se vyrábí vytlačováním dřevěné moučky ze 60 % a polymerů ze 40 % pod tlakem při vysoké teplotě. Palubky jsou barveny kompletně na celou hloubku materiálu a časem přirozeně blednou, aniž by ztratily svou základní barvu, tj. u palubek z dřevopolymerního kompozitu dochází časem k přirozené stabilizaci barvy, stejně jako u výrobků ze dřeva. Palubky z dřevopolymerového kompozitu mají ve srovnání s běžnými dřevěnými palubkami mnoho výhod. Výrobky z dřevopolymerního kompozitu nejsou vystaveny hnilobě, smršťování a smršťování, snášejí mechanické působení, změny teplot, sezónní změny a vysokou vlhkost, což umožňuje použití materiálu v náročných povětrnostních podmínkách. Biopropustnost je dosažena použitím speciálních polymerů v palubkách, díky nimž jsou odolné vůči plísním, houbám, bakteriím a hmyzu. Dřevěné kompozitní palubky lze řezat, řezat, vrtat a šroubovat do nich samořezné šrouby. Pro montáž teracové desky doporučujeme používat běžné truhlářské nářadí. High-tech palubky mají přirozený vzhled a zachovávají si po dlouhou dobu svou původní geometrii, pevnostní vlastnosti a hladké zbarvení, aniž by zatěžovaly údržbu palubek.

se vyznačuje velkou tvrdostí: řezání běžnými modřínovými kotouči bude určitě fungovat, ale proces může být trochu pomalý. Obyčejné dřevo, na které jsme zvyklí, nemá takovou tvrdost a odolnost, jako dřevo, které se používá v jiných zemích.

Pro úspěšné krájení. nosníky z kompozitního materiálu dřevo-polymer. Pro řezání kompozitních schodů a dalších výrobků se používá vhodné příslušenství.

Za zmínku stojí, že kompozit dřevo-polymer je mechanicky zpracovatelný podobně, jako jsme zvyklí u dřeva. Lze ji rozřezat na požadovanou délku, do desky lze vyvrtat otvory pro montáž. Někteří dokonce dokážou vyřezat neobvyklé tvary z plnohodnotné dřevopolymerové kompozitní desky. Nyní však nemluvíme o mistrech řemeslnících.

Pro práci s palubkami a kompozitními deskami se hodí:

  • Kotoučová pila na řezání PVC nebo dřevotřísky,
  • pily s jemnými zuby,
  • Karbidové kotouče,
  • Vrták,
  • karbidové vrtáky,
  • Elektrický šroubovák,
  • Šroubovák,
  • Úroveň,
  • Kladivo,
  • Měřicí páska,
  • Tužka nebo stavební křída.
řezat, palubky, dřevopolymerového, kompozitu, typy, chodníků

Téměř každý, kdo postavil dům a v současné době pracuje na svém pozemku, je vybaven všemi výše uvedenými nástroji. Jak bylo uvedeno výše, nejdůležitější je. Výběr správných pilových kotoučů a vrtáků.

Na začátku montážních prací je třeba nejprve nařezat nosníky pro spodní konstrukci. Pokud používáte dřevopolymerové kompozitní nosníky, jak doporučují výrobci, všechny otvory se vyvrtají předem. Označte si na táboře místa, kde chcete udělat montážní otvor, a použijte vrtačku. nepoužívejte k tomuto účelu elektrický šroubovák, i když je velmi výkonný: hrozí nebezpečí přehřátí přístroje nebo dokonce jeho rozbití.

Poté je třeba trámy umístit a upevnit, přičemž je třeba předem zkontrolovat sklon pomocí vodováhy. Nezapomeňte, že palubky. zejména na otevřených plochách by měly být vždy položeny v mírném sklonu. 1-2 °. Přebytečná vlhkost z terasy odkapává a na desce se netvoří louže.

Montáž palubek z kompozitního materiálu ze dřeva a plastu není díky speciálním spojovacím prvkům nijak složitá. klipy. K upevnění svorky pomocí samořezného šroubu v plošině budete potřebovat elektrický šroubovák. Nezapomeňte, že samořezný šroub se nešroubuje až na doraz: příliš pevné uchycení může mít negativní vliv na chování svorky a desky při tepelné roztažnosti. Spojovací prvky však nesmí být volné, jinak se prkna budou kývat.

Někdy jsou plnohodnotné palubky z kompozitního materiálu dřevo-polymer. Bambus nebo ipe se připevňuje přímo k trámům pomocí samořezných šroubů. Aby byl tento proces jednodušší, profesionální montážní firmy předem udělají otvory do prken a trámů. Zde je malý trik: otvory by měly mít průměr o něco menší než průměr šroubu. Tím je zajištěna pevnost upevnění a proces instalace je rychlejší.

S příchodem palubek na trh moderních stavebních materiálů se objevila možnost sestavit vnitřní i venkovní podklad, který se svými vlastnostmi vyrovná všem známým podlahovým krytinám. Montáž palubek se může zdát snadná, ale není to nejjednodušší proces. I když pokud člověk rozumí technologii pokládky, chápe všechny nuance procesu, zvládne to i začátečník. V tomto článku se tedy podíváme na typy tohoto stavebního materiálu a technologii pokládky.

Palubky, známé také jako palubky, jsou latě určitých rozměrů. Jsou vyrobeny ze dvou surovin.

Masivní dřevo

Používají se k tomu různé druhy dřeva: tradiční a exotické. Zpracování desek. dva typy: hladké (tzv. planken), vlnité (tzv. corduroy). Rozměry palubek. široká škála, kde se délka pohybuje mezi 1,5-4 m, šířka 100-200 mm, tloušťka 20-30 mm.

Co je to palubní obložení

Již ze samotného názvu je zřejmé, že se tento materiál používá k vytvoření podlahy na venkovních terasách. To však nezastavilo majitele venkovských domů, architekty a krajináře. Tento materiál se ukázal být natolik odolný a spolehlivý, že se používá všude, kde je to možné. Konkrétně: dlažba pro zahradní cesty, příjezdové cesty, plochy kolem bazénů, mola u jezer a řek atd.

Důvodem vynálezu palubek byla krátká životnost podlah na venkovních verandách a terasách, které byly obvykle postaveny z jednoduchých dřevěných prken, byť dodatečně ošetřených. Dřevo se vlivem přírodních podmínek rychle zničilo. Proto museli konstruktéři hledat materiál, který by vydržel všechna výše uvedená namáhání po celou dobu životnosti. A tento materiál byl vynalezen. Jedná se o kompozit na bázi pilin a polymeru.

Kompozit dřevo-polymer se dokonale vyrovnává nejen se slunečními paprsky, srážkami, teplotními a vlhkostními rozdíly, ale snadno odolává i poměrně velkému mechanickému zatížení. Proto mohou zahradní cesty z kompozitního dřeva a polymeru vydržet desítky let.

Nyní o speciálních vlastnostech palubek.

  • Konstrukce teras je obvykle doplněna o nosné prvky. A zde hraje důležitou roli tloušťka podlahy. Čím větší je tloušťka, tím větší je vzdálenost mezi nosnými trámy nebo nosníky, a tím vyšší jsou celkové náklady na výrobek. Proto jsou naše palubky z dřevopolymerového kompozitu k dispozici v tloušťce 50 mm. To je optimální velikost.
  • Vzhledem k tomu, že se tento materiál používá ve venkovním prostředí, je mezi prvky při montáži ponechána mezera, aby mohla procházet voda. Proto v konstrukci desky nenajdete spoj pero a drážka. Má pouze drážky pro skryté upevnění.
  • Na obou stranách desky se vytvoří podélné drážky hluboké 1-2 mm. Tyto drážky mají také protiskluzovou funkci na přední straně desky. Na druhé straně slouží k rozptýlení napětí způsobeného kolísáním vlhkosti a teploty. Existují však i modely s plochým povrchem.

Ještě jedna věc. Tento materiál byl vynalezen v Americe, kde se nazývá decking. Stejný název se používá i v Evropě. V Rusku se zatím neujala, ale Rusům je tato palubní deska známá.

Kvalita palubek

Výrobci dnes nabízejí několik druhů dřevoplastových kompozitních materiálů. liší se od sebe poměrem složek. Je třeba poznamenat, že jako dřevěné plnivo lze použít dřevěnou moučku nebo piliny. Pokud je použito první a více než 45 % objemu kompozitu dřevo-polymer, nelze takový materiál klasifikovat jako „odolný proti vlhkosti“. Mouka absorbuje vlhkost, která způsobuje bobtnání desek. Tato odrůda je však na trhu přítomna. Je levná a je lepší ji používat v interiéru. Někteří designéři používají tento typ palubek na stěny a stropy.

Kompozit s pilinami ve složení je ideální modifikací. Je odolný proti opotřebení a opotřebení. Tyto desky se používají na venkovních terasách, hřištích a chodnících.

Jako polymer se přidává buď polyvinylchlorid (PVC), nebo polyethylen. První z nich dává deskám lepší technické vlastnosti, ale také vyšší náklady na hotový výrobek. Druhá varianta je jednodušší na výrobu. Z hlediska technických a výkonnostních vlastností je horší než první, ale téměř dvakrát levnější.

Při výběru terasové desky pro příjezdovou cestu je třeba zvážit ještě jedno kritérium. Jedná se o plnou nebo dutou desku. První je dražší, ale má vysokou pevnost a nosnost. Pro cesty v zahradě není nutné. Druhá varianta zde odvede vynikající práci.

Podle způsobu montáže se tento materiál dělí na spárový a bezešvý. V prvním případě, k zajištění použití kovových nebo plastových klyaimmerov, ve druhém. se šrouby s půlkruhovou hlavou.

Při výběru desek z dřevoplastového kompozitu byste měli věnovat pozornost také počtu žeber a tloušťce stěny. Čím vyšší jsou tyto dvě hodnoty, tím silnější je výrobek.

Dřevěné paluby

Je třeba poznamenat, že do kategorie „palubky“ můžete zařadit materiál vyrobený ze dřeva. Tyto desky se také nazývají palubní desky. Procházejí speciální úpravou a jsou považovány za dostatečně pevné, odolné proti opotřebení a vlhkosti. Je však nutné si uvědomit, že cesty z kompozitních desek patří do kategorie „instalované a zapomenuté“. To znamená, že je nebude třeba dlouhodobě ošetřovat, opravovat, vyměňovat atd. U dřevěných desek tomu tak není. Takové paluby musí být každý rok ošetřeny antiseptiky, zpomalovači hoření, vosky nebo jinými ochrannými prostředky.

Je pravda, že ve skupině terasových desek jsou druhy dřeva, které jsou docela dobré do exteriéru. Zde jsou jen tři z těchto stupňů:

  • Modřín. modřínové prkno ošetřené antiseptikem nehnije, nekroutí se a má tendenci se kroutit vodou, takže je ještě odolnější. Dřevo časem neztrácí barvu a strukturu, je inertní vůči solím a louhům a snadno snáší mechanické zatížení.
  • Exotické druhy: Kempes, Irokéz, Membau. Krásná struktura, dobrá odolnost proti vodě, časem nehnije a nedeformuje se.
  • Dnešní trh nabízí i tradiční druhy dřeva, ze kterých se vyrábějí terasová prkna. Jedná se o jasan, břízu, ořech nebo cedr, který je vystaven teplotám až 100-240 °C. Tento materiál se nazývá termodřevo. Po zahřátí se dřevo stává pevným, odolným proti vlhkosti a opotřebení. Podle toho se mění jeho barva.

Základní typy

Technologie výroby palubek a jejich podkladů se může výrazně lišit. Výrobci nabízejí výrobky s hladkým povrchem i s žebrovanou a sametovou strukturou. Výrobky s texturovaným povrchem mají obdélníkový nebo zkosený profil.

Druhá odrůda se používá jako obkladový materiál. S jeho pomocí se provádějí vnitřní a dokončovací práce, provádí se úplné nebo částečné obložení obytných budov, plotů, pergol. Boční plochy prken jsou zkosené nebo zaoblené. Je možné instalovat překrývající se prvky a mezery mezi nimi jsou vyloučeny.

Speciální drážky v rovných dřevěných deskách usnadňují montážní práce. Zjistit, jak položit prkna vlastníma rukama, stojí za to požádat o pomoc odborníky. Přesně vědí, jak zajistit správné prostorové umístění a bezpečné upevnění každého panelu.

Surovina použitá k výrobě desek umožňuje rozdělení na přírodní a kompozitní. Každý typ má své charakteristické rysy, které je třeba vzít v úvahu při výběru vhodné varianty.

Přírodní deska

K výrobě dřevěných palubek se používá přírodní dřevo, především modřín. Má tyto vlastnosti:

Tip! Vzhledem k tomu, že palubky jsou vyrobeny z přírodního dřeva, jsou určité rozdíly ve struktuře a odstínu dřeva přípustné.

modřín je světlé dřevo. Pro získání požadované barvy se materiál tónuje nanesením speciální směsi na vytvořený povrch.

Přírodní terasová prkna jsou tepelně ošetřena pro lepší vlastnosti. Dřevo se po určitou dobu temperuje při teplotě blízké 200 °C. Tepelně exponované paluby:

  • lépe odolávají vlhkosti, což umožňuje opláštění vnější strany budovy
  • mají dobré tepelně izolační vlastnosti;
  • mají výraznou a organickou strukturu, která zlepšuje vzhled a dojem z tvarovaného obkladu;
  • dlouhodobě nehnije;
  • jsou biologicky odolné.

Kompozitní deska

Při výrobě kompozitu dřevo-polymer se používá směs různých materiálů. Připravené složky jsou spojeny polymerním pojivem. Obilný škrob se nejčastěji používá k výrobě palubek. Přidávají se některá skleněná vlákna, celulózový odpad a další složky.

Barva a struktura budoucích lamel se určuje během výroby. K tomu se do základního materiálu přidá určité množství barviv, které se smíchá v daném poměru. Velikost a konfigurace hotových desek ovlivňuje způsob montáže plastových palubek.

Různé stavební materiály

Palubky, palubky nebo palubkové desky jsou názvy pro stejný materiál. K výrobě se používá dřevo různých druhů nebo směs polymerů a dřevní moučky.

Dřevěné paluby

K výrobě lze použít různé druhy dřeva, včetně exotických druhů. Existují dva způsoby povrchové úpravy: Planken (hladká) a Velvet (rýhovaná). Rozměry palubek jsou následující: délka 1,5 až 4 m, šířka 10 až 20 cm, tloušťka 2 až 3 cm.

Před nákupem palubek z přírodního dřeva na terasu byste měli zkontrolovat úroveň vlhkosti pomocí přístroje zvaného vlhkoměr. To můžete provést v obchodě. U běžných druhů by hodnoty neměly klesnout pod 12 %, zatímco u exotických druhů je norma 15 %. Pokud jsou hodnoty nižší než norma, může se materiál při používání deformovat.

Nejoblíbenější prkna jsou vyrobena z modřínu. Dřevo se vyznačuje světlým odstínem a v případě potřeby je možné ho natřít různými barvami. Modřín je velmi odolný proti hnilobě a plísním, a když se namočí, změní se v kámen.

Před použitím musí být povrch paluby ošetřen speciálními přípravky. zpomalovači hoření. Tyto látky chrání desku před požárem. Je také třeba ji pravidelně antisepticky ošetřovat, aby se zabránilo hnilobě.

Ke změně vlastností dřeva se často používá technologie tepelného zpracování. Materiál se upravuje napařováním při teplotě 190 C. Díky tomu získává deska vysokou odolnost proti vlhkosti, dobře drží teplo a nehnije. Vlivem horkého napařování se textura desky stává příjemnou na dotek a je výraznější.

Výhody palubek z přírodních materiálů:

  • paluby mají protiskluzové vlastnosti, a to i v případě, že je povrch pokrytý vodou;
  • k výrobě se používají pouze přírodní materiály;
  • deska nepodléhá mrazu, neodírá se a odolává nárazům;
  • Strukturu paluby lze snadno změnit pomocí barvy nebo vosku;
  • Montáž palubek je snadná, protože můžete použít vruty do dřeva nebo svorky a sponky, které nabízejí všichni výrobci.

Dřevo a polymerní materiál

Ve složení surovin pro výrobu kompozitních desek by mělo být nejméně 30 % dřevěné moučky. Zbývajících 70 % tvoří směs různých polymerů. Lze použít polyethylen, polypropylen a další materiály. Obsahuje také plnidlo a pigmenty. Na výběr je přibližně 40 barevných odstínů, díky čemuž je materiál vhodný pro všechny typy prostor.

Výrobci vyrábějí materiál pro domácí a komerční účely. Liší se nejen cenou, ale i pevností. Existují také duté a plné tyče. při výběru těchto stavebních materiálů byste měli dávat přednost kvalitním deskám správných rozměrů.

Mezi výhody dřevopolymerního kompozitu patří různorodá struktura, odolnost proti vlhkosti a hnilobě, dlouhá životnost, krásný vzhled, praktičnost a schopnost odolávat značnému fyzickému namáhání.

Dřevěný kompozitní materiál nemá nevýhody, jako jsou suky, praskliny nebo kapsy. Lze ji instalovat bez mezer a trhlin, což zabraňuje růstu trávy nebo deformaci desky. Tento materiál také vyžaduje podlahové vytápění.

Spotřebitelé, kteří dávají přednost tomuto materiálu, by měli vzít v úvahu, že povrch desky se na slunci pálí. může také prasknout nebo se rozštípnout, pokud je vystaven silnému a prudkému nárazu, a jeho instalace může způsobit určité potíže.

Montáž palubek z dřevopolymerového kompozitu. co potřebujete k montáži?

Klíčem k úspěšné instalaci palubek z dřevopolymerového kompozitu je přesná příprava. Pro spotřební materiál budete potřebovat dřevoplastové kompozitní palubky. Při výběru toho správného věnujte pozornost směšovacímu poměru, protože ten může ovlivnit vlastnosti výrobku. S ohledem na klimatické podmínky naší země doporučujeme používat poměr dřeva a polymeru přibližně 50 % ku 50 %.

Vždy si objednejte prkna navíc, protože některá z nich mohou být vadná nebo poškozená během instalace. Prvek můžete rychle opravit a v případě potřeby vyměnit.

Kompozitní trámy jsou nezbytné pro konstrukci vazníků. Lze je použít pro domácí instalaci, kde se nepředpokládá vysoké zatížení podlahy. Tyto prvky jsou klasifikovány jako odolné vůči negativním vlivům prostředí a jsou dostatečně trvanlivé pro soukromé použití.

Nosníky mohou být vyrobeny z různých materiálů, ale konstrukce podlahy vydrží déle, pokud je vyrobena z podobných materiálů. Důvodem jsou rozdílné hodnoty tepelné roztažnosti dřeva a kompozitů.

Neobejděte se bez upevňovacích prvků pro tento účel pomocí jílů, a pokud chcete zajistit minimální vůli, měli byste použít kovové klipy, které jsou vyrobeny z nerezové oceli. Pokud pro vás není velikost mezery důležitá, můžete dát přednost plastovým spojovacím prvkům, které zlepší větrání dutin pod podlahou. Upevněte upevňovací prvky pomocí nerezových samořezných šroubů. Pro ozdobné lišty se používají koncové lišty, lišty a rohy lišt.

Pokud jde o nářadí, každý si jistě vybere to správné pro svou práci. Například pro podélné řezání desek budete potřebovat elektrickou pilu. Nepostradatelná je také vrtačka, elektrický šroubovák, nivelační přístroj, ruleta a truhlářské kladivo s gumovou hlavou. Aby se nástroj snadno používal, ujistěte se, že je k dispozici rozšíření.

Zvláštnosti instalace palubek

Palubky a palubky lze řezat běžnou ruční motorovou pilou. Tyto desky budou potřebovat otvory pro přišroubování šroubů. Budete potřebovat úhlovou brusku, vodováhu a metr.

Než začnete, musíte si připravit nástroje a materiál. Modřínové prkno by si mělo zvyknout na vaše podnebí, proto ho po vybalení nechte několik dní na vzduchu.

Výběr palubek je nyní velmi široký, můžete si je vybrat podle svého vkusu, je třeba poznamenat, že cena palubek od firmy Holzdorf.com.K pokládce podlahy je zapotřebí bruska, vodováha a metr.

  • Před pokládkou je třeba si ujasnit, zda chcete použít krytý, nebo otevřený způsob pokládky. od toho se bude odvíjet mnoho detailů práce. Pokud zvolíte otevřený způsob instalace, budou spojovací prvky viditelné.
  • Budete potřebovat samořezné šrouby s antikorozním povlakem. Před zahájením prací si označte a vyvrtejte otvory v základu a poté prkna připevněte k základu pomocí vrutů.
  • Pokud se zvolí uzavřená metoda, budou spojovací prvky skryty pod palubkami a budou k tomu zapotřebí speciální spojovací prvky. klipy. jsou podobné kovovým deskám a jsou opatřeny antikorozní vrstvou; na metr čtvereční je třeba až 20 klipů.

Desky lze pokládat diagonálně nebo palubovou metodou. Při diagonální montáži se palubky pokládají rovnoběžně vedle sebe a stěny se rozdělí na dvě části. V tomto případě vám nezbudou téměř žádné zbytky materiálu.

Pro úspěšnou instalaci je velmi důležitý pevný základ. Mohou být vyrobeny z kovových nosníků, dřevěných trámů nebo cementové mazaniny. Podklad by měl být ošetřen a pokryt speciálním materiálem, aby se zabránilo růstu plevele.

Před zahájením prací je třeba vyřešit systém odvodnění, aby půda po chladném počasí nenatekla. Je lepší mít u paty mírný sklon ve směru odtoku vody.

Sklon by měl být do jednoho centimetru na metr, vizuálně to bude patrné. Na podlaze ani pod palubou by se neměla hromadit voda.

Podklad může být vyroben z dřevopolymerového kompozitu. Trámy pokládejte kolmo k trámům, rozteč by měla být do 40 cm, v průchodech by měly být pokládány každých 25 cm.

Dřevo se může rozpínat a smršťovat, proto by měla být mezi trámy v každém spoji vytvořena centimetrová mezera. Dodržujte vzdálenost 2 cm mezi trámy a obrubníky, zdmi, ploty, trubkami a vzpěrami. Na podlaze se může hromadit vlhkost, proto se předem ujistěte, že je zajištěn odtok vody, což by mělo být provedeno při pokládce rámu.

Voda bude odtékat, pokud trámy nainstalujete rovnoběžně se svahem. Pokud to není možné, vytvořte speciální odvodňovací systém. Trámy mírně zatlačte nahoru a umístěte je na plastové podpěry.

Podpěry mohou být umístěny v libovolném úhlu vzhledem k desce, stejně vás to nebude stát tolik, kolmo ke svahu stékání nechte v trámech mezeru.

Pokud jsou nosníky instalovány na beton, vzdálenost mezi nosníky by měla být až 40 cm. Při šikmé montáži nebo při velkém zatížení prken použijte až 3,5 cm.

Pro lepší odvětrání konstrukce a podlahy položte nosníky na plastové nebo kovové podpěry tak, aby konce plastových palubek spočívaly na rámu, na každý konec konstrukce umístěte jeden podpěrný nosník, a to velmi opatrně. Dbejte na to, aby byl rám co nejpevnější a nejodolnější.

Na spoje trámů lze umístit širší trámy a materiál lze k podlaze připevnit libovolným způsobem.

Nepokládejte materiál, pokud je venku méně než 5 stupňů. 24 hodin předem materiál vybalte, aby měl čas dýchat. Začněte pokládat od pevné konstrukce, například od zdi.

Pomocí samořezných šroubů připevněte první prkno pod úhlem 45 stupňů ke sloupkům a totéž proveďte s posledním pruhem. Otvory pro samořezné šrouby musí být předvrtány.

řezat, palubky, dřevopolymerového, kompozitu, typy, chodníků

V každé rozteči umístěte alespoň 2 desky, mezi stěnou a deskami musí být mezera. Nyní připevněte prkna k trámům pomocí pozinkovaných nebo plastových příchytek.

Pomohou vytvořit rovnoměrnou mezeru po celé délce desky. V táboře je pro ně připravena výztuha, do které jsou upevněny šrouby.

Desky by měly být důsledně připevněny ke všem opěrným bodům, pak budou vaše desky bezpečné. Mezery mezi konci prken by měly být do jednoho centimetru, aby se s nimi lépe pracovalo, použijte klíny této šířky, na všechny koncové spoje umístěte spojovací prvky.

Někdy se pokládka provádí metodou s rozestupy, tj. všechny následující řádky jsou posunuty o polovinu délky předchozích.

Po položení nechte konce desek přečnívat přes okraje konstrukce, po upevnění všech desek je třeba je vyrovnat, k tomu použijte normální talířovou desku.

Při stavbě ořízněte odkryté konce desek ozdobnými lištami z kompozitního materiálu. Do trámů udělejte otvory pro šrouby a nainstalujte do nich latě, stejné otvory udělejte i do koncových desek.

Okraje palubek lze zakrýt lištou, můžete použít rohy z kompozitního materiálu nebo hliníku. Upevnění dekorativních materiálů s pevnými zarážkami.

Musíte se také postarat o odtok vody. Při umísťování lišt do nich udělejte otvory o průměru 1,5 cm. Po položení podlahy ji oprašte.

Po měsíci. dva roky po instalaci může materiál změnit barvu. Další informace o instalaci palubek naleznete na našich webových stránkách, kde najdete také mnoho užitečných informací.

Instalační práce

Varianta upevnění palubek na dřevopolymerové kompozitní nosníky bude posouzena níže. Smyslem je položit desky kolmo k instalovaným trámům. Vzhledem k tomu, že velkou část složení palubek tvoří dřevo, má tento materiál tendenci se rozpínat a smršťovat. V důsledku toho je nutná malá vzdálenost mezi dvěma trámy alespoň 10 mm a alespoň 20 mm od stěn nebo jiných konstrukcí.

Je důležité zajistit, aby byla celá podlaha dobře větraná. Za tímto účelem se dřevoplastové kompozitní desky ukládají na kovové nebo plastové podpěry. Kromě toho dbejte na to, aby každý konec dřevoplastové desky spočíval na táboře a nevisel dolů.

Tip! Montáž palubek se doporučuje provádět při teplotě nejméně 5 °C.

První deska musí být připevněna z pevné strany, např. ze zdi. První deska se připevní pod úhlem 45° k nosným trámům pomocí samořezných šroubů. Stejným způsobem by mělo být připevněno i poslední prkno. Před zašroubováním samovrtných šroubů se ujistěte, že jste vyvrtali montážní otvor vhodného průměru. Každá další deska bude připevněna k nosným trámům pomocí speciálních pozinkovaných spojovacích prvků. Tyto klipy mohou být také vyrobeny z plastu. Jejich použitím lze vytvořit rovnoměrnou mezeru po celé délce palubky. Pro snadnou instalaci je v desce speciální drážka, do které se klip upevní samořezným šroubem. Upevňování spony začněte od jednoho okraje a v každé drážce. Ještě předtím je však důležité se ujistit, že je deska správně usazena.

Tip! Pokud potřebujete pokrýt velkou plochu, můžete instalaci provést také v souvislém sledu. V tomto případě se každá následující deska posune od předchozí o určitou vzdálenost.

Během instalace byste se neměli hned rozptylovat a přizpůsobit každé prkno velikosti okraje terasy. Poté lze všechny vyčnívající konce odříznout jedním řezem kotoučovou pilou. Výsledek bude velmi pěkný.

Instalace dřevopolymerových kompozitních palubek

Práce nezačínají vyrovnáním podkladu. Zkušení řemeslníci radí, abyste se na práci pečlivě připravili. Nejdříve je třeba vypracovat plán.

Postup pokládky teracové desky je tedy následující:

Kreslení plánu pokládky

Chcete-li přesně vypočítat, kolik podlahových desek a komponentů na terasu potřebujete, a vybrat nejlepší řešení, vypracujte si plán. Je samozřejmě lepší použít speciální programy, které jsou k dispozici u každého prodejce, ale můžete si také sami nakreslit schéma v měřítku na papír. Neinstalujte kolmo nebo rovnoběžně se stěnami nebo jinými stavebními konstrukcemi. Můžete také ležet šikmo pod úhlem 30° nebo větším. Důležité je při výpočtech zohlednit správnou rozteč prken:

Rozteč nosníků závisí také na šířce desky a její tloušťce. Pokud jsou desky pevné, lze použít rozteč 50 cm. Duté dřevo se v této mezeře prohýbá a ohýbá, proto je maximální vzdálenost mezi nosnými trámy 40 cm a u podlahových prken do šířky 22 mm nejvýše 30 cm.

Důležitá je také volba způsobu instalace:

Příprava podkladu

Podklad musí být čistý, pevný, suchý, rovný a odolný proti mrazu. Nepokládejte lamely na zem nebo na asfalt. Pod palubou musí být otvor umožňující cirkulaci vzduchu a odtok roztáté nebo dešťové vody.

Podklad pro podlahu může být různý. Včetně:

  • 8 cm silná betonová mazanina nebo asfalt s povinným sklonem 1 cm na běžný metr (nebo 1 až 1,5°) od statických konstrukcí nebo staveb. Výmoly, výmoly, volné plochy nejsou povoleny. Pokud je podklad již připraven a není zde žádný sklon, je možné do betonu vyřezat drážky široké 3 cm a hluboké až 1,5 cm.
  • Písek a štěrk nebo drcené kameny. pískový „polštář“, který se vytvoří vibrolisováním půdy a následným vyplněním a zhutněním sypkých materiálů. Celková podkladová vrstva 8-10 cm. Na připravený podklad můžete položit geotextilii nebo střešní lepenku, abyste zabránili růstu plevele. Následně se položí nosné trámy nebo betonové desky, kovové profily s antikorozním nátěrem a dlažební desky o rozměrech nejméně 20x20x3 cm s mezerou 40-60 cm. Na tomto základě bude rám v budoucnu instalován.

Při pokládce palubek na zem je nezbytnou podmínkou vytvoření povrchového odvodnění. Za tímto účelem je třeba v zemi vykopat odvodňovací kanál, vyložit jej geotextilií, položit speciální trubky s otvory po celé délce, zasypat je drceným kamenem a pískem a zasypat zeminou.

Speciální nastavitelné nohy z pevného PVC, které jsou určeny pro montáž palubky na asfalt, beton a jiné tvrdé povrchy.

Tvorba spodní konstrukce

Dva dny před zahájením prací musí být kompozitní materiál dřevo-polymer dopraven na místo a vodorovně složen. Doporučená teplota při instalaci. od 5 do 30 °C.

Nosníky se umisťují s minimální vzdáleností 10 mm od svislých podpěrných konstrukcí (stěn, chodníků, sloupů atd.).п.). Umístěte dřevo v pravidelných rozestupech, v každé oblasti vyvrtejte otvory po 50 až 100 cm a přišroubujte dřevo. Někteří výrobci doporučují upevnit spodní nosník pomocí kovové montážní pásky nebo ocelových rohů.

Prkna

Všimněte si, že palubky se vyznačují jednosměrným. To znamená, že při montáži je třeba dbát na to, aby lamely ležely v jednom směru, aby nedošlo k „odlepení“ podlahy. U některých výrobců jsou za tímto účelem na koncích desek vyznačeny šipky.

Pokládka se zahajuje od zdi nebo jiné pevné konstrukce. Připevněte startér (klip, úhelník) k nosníku pomocí šroubů. Vloží se první prkno a lehce se do něj bouchne gumovou paličkou. Na druhou stranu původní desky se připevní další montážní prvek (sponka nebo příchytka) a poté se umístí a zakopne druhá lamela. Nezapomeňte, že podlahová prkna musí být připevněna ke každému opěrnému bodu podkladu.

Okraj palubky nesmí přesahovat rám o více než 5 cm. V případě potřeby se konce oříznou kotoučovou pilou. Doporučené mezery tepelné roztažnosti mezi deskami jsou znázorněny na následujícím obrázku.

Pokud se palubky montují ve vytápěné místnosti, je povolena montáž lamel na tupo. Rohový spoj lze provést dvěma způsoby: šikmo s podříznutím a seříznutím na.

Po instalaci poslední desky se na ni připevní uzavírací profil nebo držák a konce desek se ozdobí zátkami.

Na závěr je třeba povrch paluby omýt vodou, aby se odstranil prach a piliny. Terasa je nyní připravena k plnému využití.

Poradenství! Pokud potřebujete řemeslníky na opravu palubek, existuje velmi praktická služba, která vám je pomůže najít. Stačí poslat podrobný popis toho, co potřebujete udělat, do formuláře níže a obdržíte nabídku s cenami od stavebních firem a týmů. Na vyžádání si můžete prohlédnout zpětnou vazbu ke každému z nich a příklady skutečné práce. Tato akce je ZDARMA a není nijak závazná.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS