Čištění filtru poloautomatického plynového ohřívače Bosch

A čištění filtru poloautomatických plynových spotřebičů Bosch

Oprava plynového kotle. Příčiny poruch plynových ohřívačů vody.

Používat doma plynový ohřívač vody je výhodné a jistě i pohodlné. Každý majitel plynového ohřívače vody v bytě nebo domě to ví. Stejně jako každý spotřebič vyrobený člověkem je však třeba i plynové topení servisovat a opravovat. Opravy plynových kotlů mohou být plánované nebo havarijní. Abyste byli připraveni na případné dějové zvraty, přečtěte si o hlavních problémech s tekoucími ohřívači vody.

Málokdo na venkově nebo v městském bytě se může pochlubit vynikající kvalitou vody z kohoutku. Při ohřevu vody nad 80 °C se na výměníku tepla obvykle usazuje vodní kámen. Proti tomuto jevu se můžete uchýlit k preventivnímu opatření. Vyhněte se příliš horké vodě a nepoužívejte zbytečně horkou vodu. Není žádným tajemstvím, že pro sprchování stačí ohřát vodu na 45 stupňů. Stejná teplota postačuje i pro mytí nádobí, a vzhledem k tomu, že moderní mycí prostředky zvládají svůj úkol i ve studené vodě, ještě méně. Pro praní oděvů postačí teplota přibližně 60 stupňů.

Pokud již preventivní opatření nejsou relevantní, protože již došlo k poruše ohřívače vody, je nutné za účelem provedení opravy plynového ohřívače provést vyčištění výměníku tepla. Nejprve je třeba zkontrolovat, zda se jedná o ucpání.

Příznaky: nedostatečný tlak teplé vody; přístroj se vypne ihned po zapnutí nebo se nezapne vůbec.

Měli byste také zkontrolovat a propláchnout vstupní filtr v přívodu studené vody do plynového kotle a nejlépe vyčistit celou hydraulickou jednotku. Výměník můžete zkusit odvápnit sami, ale pro odstranění závady plynového ohřívače vody je lepší zavolat odborníky ze servisního střediska NGK. Specialisté posoudí stav, rychle odstraní vodní kámen a použijí speciální přípravky, které nezpůsobí žádné následky.

Stojí za zmínku, že výměna netěsného výměníku tepla za funkční výměník. Není to jediná a nejlevnější možnost opravy plynových kotlů. Vzhledem k tomu, že koupě nového radiátoru je nákladná (někdy se jedná o třetinu ceny celého zařízení, někdy o dvě třetiny), je užitečné vědět, jak opravit plynové topení, když se tato závada vyskytne. Oprava spočívá v pájení cívky. Vzhledem k tomu, že pájka se taví při vyšších teplotách, než jaké se vyskytují v radiátoru, je tato možnost opravy plynového kotle poměrně spolehlivá.

Náhradní díly pro plynové kotle jsou velmi drahé, takže oprava. skvělá alternativa k jejich výměně. Statistiky ukazují, že praskliny jsou obvykle způsobeny trubkou na vnější straně cívky. V případech, kdy se trhliny nacházejí na nepřístupných místech, není pájení možné. Je třeba vyjmout výměník tepla, což vyžaduje kompletní demontáž plynového kotle. Tyto postupy jsou velmi nebezpečné, takže opravu plynového kotle, stejně jako domácího nebo jiného dovezeného, je nejlepší přenechat profesionálům ze servisního střediska NGK. Naše servisní středisko může na místě provést pájení plynových kotlů pomocí páječky a měděného tavidla.

Plynové topení se nezapálí. Co dělat?

Existuje mnoho důvodů, proč se plynový ohřívač nemusí zapálit. Například pokud nejsou nabité baterie plynových spotřebičů, které jsou zodpovědné za vytváření jisker v automatických zapalovacích systémech. Další příčinou poruchy reproduktoru může být nedostatečný tlak v přívodu vody. Pokud se tlak studené vody zhoršuje, problém je pravděpodobně ve vodovodním systému. Pokud je průtok studené vody dobrý, ale teplá voda téměř neteče, může být nutná oprava ohřívače vody (oprava membrány nebo vyčištění filtru). Filtr se ucpe, protože je uzavřen přívod vody. Filtr je třeba vyjmout a opláchnout pod tlakem vody. Pokud je povrch membrány deformovaný, je třeba ji vyměnit. Existují situace, kdy se stroj vypne ihned po zapálení. Příčinou je vadný kontakt mezi termočlánkem a elektromechanickým ventilem. Pokud je termočlánek v dobrém stavu, lze plynový ohřívač opravit (vyčištění kontaktů a řídicí jednotky). Také termočlánek se může přepálit a v takovém případě by se měl vyměnit.

Nedostatek tahu v komíně je častým jevem. Příčinou je vniknutí cizího předmětu nebo ucpání hřídele sazemi. Kontrola absence trakce je jednoduchá: pokud se plamen zapálené zápalky vychýlí do strany. trakce je přítomna, pokud se plamen netřepotá. trakce není. I když se plamen zapálené sirky vychýlí do strany, měli byste zkontrolovat tah v komíně. Chcete-li odstranit jakékoli pochybnosti, obraťte se na odborníka ze servisního střediska NGK.

Hluk při zapnutí plynového hořáku. Jaký druh závady?

chybí tah ve vzduchovém potrubí špatné napájení baterie netěsnost zapalovací trysky ucpání nadměrný přívod plynu

Nejprve je třeba pozorovat plamen. Musí hořet trvale, barva musí být modrá. Žlutočervené zbarvení a malý plamen signalizují, že je třeba vyčistit zapalovací trysky a hořák. Minimálně jednou ročně je nutné provést servis ohřívače. Údržba ohřívače se provádí podle plánu údržby stanoveného výrobcem.

Demontáž, čištění a proplachování: hydroblok zapalovacího zařízení (zahrnuje demontáž, čištění a promazání všech potřebných částí hydrobloku)

Měly by být zkontrolovány: bezpečnostní okruh, čidlo tahu, omezovač teploty na výměníku tepla, elektromagnetický ventil

Příčinou problému může být nesprávná kapacita spotřebiče. Při nákupu ohřívače zkontrolujte, zda má ohřívač potřebné vlastnosti pro vaše potřeby (za předpokladu, že je v bytě dostatečný tlak studené vody). Na spotřebiči může být také ucpání. To se projevuje sazemi a neobvyklou barvou plamene. Pokud jsou na výměníku tepla saze, je nutné vyčistit jak výměník tepla, tak hořák se zapalovacím zařízením, jinak se při čištění pouze výměníku tepla začnou saze za několik týdnů tvořit znovu. Pokud ji nemůžete vyčistit sami, měli byste zavolat servisní středisko a požádat o pomoc. Existuje i opačná situace. voda je příliš horká. V tomto případě není třeba plynový kotel opravovat, protože se nepovažuje za poruchu. Je to proto, že v létě je teplota vody vyšší a tlak klesá. Mnoho plynových kotlů není pro tento režim navrženo. Hodnocení plynových spotřebičů zahrnuje optimální tlak vody pro zajištění správné funkce spotřebiče. Řešení tohoto problému je následující: snížit dodávky energie. Například zavřete plynový kohout na přívodu plynu k ohřívači a omezte přívod plynu k hořáku ohřívače.

Nejnebezpečnější závadou plynových spotřebičů je únik plynu, který způsobuje charakteristický zápach. Pokud k tomu dojde, neriskujte a nepokoušejte se spotřebič opravit sami. Okamžitě vypněte plyn, vyvětrejte místnost a zavolejte plynárenskou společnost. Pokud se budete řídit těmito doporučeními, nemusíte se bát o zdraví a život svůj ani své rodiny.

Pro správnou funkci plynového kotle je důležitá řádná roční údržba. Plynové spotřebiče můžete nechat opravit v autorizovaném servisním středisku Bosch OOO Nižegorodskaja gazovaja kompanija. Také podle nařízení vlády ze dne 14. května 2013. Podle směrnice DGR 10 „O opatřeních k zajištění bezpečného používání a údržby plynových zařízení ve vlastních prostorách a v bytech“ je nutné uzavřít smlouvu o roční údržbě všech plynových zařízení. Společnost LLC Nizhegorodskaya Gazovaya Kompaniya je uznána společností LLC Nizhegorod EnergoGazRaschet jako „specializovaná organizace“ (jak je potvrzeno v dopise) a má právo uzavírat smlouvy na údržbu vlastních a vnitropodnikových plynových zařízení.

Je tu otázka? Napište nám

Opravy a instalace plynových kotlů, kotlů v Nižním Novgorodu.Servis plynových kotlů, zakázky na vnitřní plynové instalace a vnitřní plynové instalace, certifikované servisní středisko pro 12 výrobců plynových zařízení.

Automatické a poloautomatické plynové kotle Bosch: návod k použití

Jednotky této značky lze provozovat na dva druhy plynu: zemní plyn a LPG. Plynové přípojky jsou 3/4″ a 1/2″ pro vodovodní síť. Výstup spalin do okolí závisí na modelu a jeho průměr se pohybuje v rozmezí od 115 do 100 mm.0 mm až 135.0 mm.

Plynové spotřebiče Bosch jsou vybaveny nouzovými čidly pro tah v cestě plyn-vzduch, regulaci plamene, teplotní čidlo pro ohřev TUV a režim „plynová regulace“.

Moderní jednotky jsou vybaveny automatickým zapalováním pomocí nezávislého bateriového zdroje nebo piezoelektrickým zapalováním se startovacím tlačítkem.

Spotřebič Bosch je vybaven měděným zásobníkem teplé vody a výrobce garantuje jeho životnost až 15 let. Tomu napomáhá systém plynulé modulace plamene hořáku, který automaticky udržuje cílovou teplotu teplé vody u zákazníka. Výhodou tohoto modelu je nízký prahový požadavek na zdrojovou vodu, která již pracuje s tlakem 0,5 litru.1 atm.

Zařízení s piezoelektrickým zapalováním mají ventilátor pro organizaci tahu, takže pracují se speciálně vybaveným komínem, vedeným vodorovně skrz zeď do atmosféry.

Další informace! Plynový ohřívač vody Bosch řady AM1E je vybaven elektronickým ovládacím panelem, který uživatelům v reálném čase zobrazuje teplotu a poruchové kódy přístroje.

Jak zapálit plynový ohřívač Bosch?

Před zapnutím plynového ohřívače Bosch se ujistěte, že jsou ventily plynu a vody otevřené. Abyste věděli, jak zapálit plynový ohřívač Bosch, musíte zjistit, jaký typ zapalování má. Informace o tom, jakým spínačem zapalování je vybaven váš model ohřívače, naleznete v návodu k použití.

Spotřebiče Bosch lze zapálit třemi způsoby:

Ozdobný a ochranný kryt lze snadno odstranit:

  • Kulaté nastavovací knoflíky musíte odpojit tahem směrem k sobě;
  • Přesuňte obdélníkový knoflík pro nastavení plynu do dutiny skříně (poloha pro zapalování). Všimněte si, že ne každý model ohřívače vody Bosch má tento knoflík;
  • Pomocí křížového šroubováku vyšroubujte dva šrouby, které připevňují kryt k rámu ohřívače. Ty jsou umístěny ve spodní části na bocích spotřebiče.

Oběma rukama jemně přitáhněte spodní část krytu topného tělesa k sobě. Poté je zvedněte, zcela vyjměte a dejte stranou. Nyní můžete vizuálně posoudit znečištění spotřebiče a určit rozsah čisticích prací.

Jak sejmout kryt ohřívače vody Bosch?

Dekorativní a ochranný kryt ohřívače lze snadno odstranit:

  • Odšroubujte kulaté nastavovací knoflíky tahem směrem k sobě;
  • Posuňte obdélníkový knoflík pro nastavení plynu směrem k dutině těla (poloha „zapalování“). Je třeba poznamenat, že ne každý model ohřívače vody „Bosch“ má takový knoflík;
  • Pomocí křížového šroubováku vyšroubujte dva samořezné šrouby, které upevňují kryt k rámu ohřívače. Jsou umístěny ve spodní části, na bocích spotřebiče.

Spodní část krytu topného tělesa lze opatrně vytáhnout oběma rukama směrem ven. Poté je zvedněte, zcela vyjměte a odložte stranou. Nyní můžete vizuálně posoudit znečištění zařízení a určit rozsah čištění.

Jak a čím odvápnit plynový kotel

Existuje několik způsobů, jak odstranit usazeniny vodního kamene z vnitřních povrchů výměníku tepla nebo potrubí akumulační nádrže. Pro začátek můžete použít praktický odstraňovač vodního kamene nebo speciální čisticí prostředek (k dostání v čistírnách pro domácnost a stavebních supermarketech). Malé množství vodního kamene můžete odstranit.

Pokud jsou usazeniny středně silné, není možné topné těleso propláchnout bez použití specializovaného zařízení. V nejlepším případě lze tloušťku usazenin snížit.

Plynový ohřívač vody můžete odvápnit doma pomocí speciálního přístroje. Čerpadlo je naplněno profesionálním odvápňovačem, který rozpouští vápenaté a vápenaté usazeniny. Tlak se používá k proplachování dávkovače plynových potravin proti vodnímu kameni. Spotřebič je připojen k výstupům výměníku tepla. Doma můžete plynový ohřívač vody vyčistit pomocí čerpadla, aniž byste ho museli rozebírat.

Pokud výše uvedené rady nepomohou, je nutný servis. K odstranění vodního kamene z plynového ohřívače lze použít specializované průmyslové zařízení.

K odstranění vodního kamene z cívky v domácích podmínkách můžete použít následující improvizované a chemické prostředky:

    Domácí chemikálie a improvizované prostředky. účinné je proplachování plynového sloupce kyselinou citronovou. Kyselina citronová, která je přítomna téměř v každé kuchyni, si dokáže poradit s primárním sedimentem. Analogický účinek má ocet zředěný na 7% roztok.

Po omytí výměníku kyselinou citronovou nebo octem se dutina potrubí ošetří mýdlovým roztokem. Z domácích chemikálií můžete použít Silit nebo jiné přípravky, které odstraňují vápenaté a vápenaté usazeniny.

V případě potřeby se můžete pokusit vyčistit i silné znečištění výměníku tepla doma, aniž byste museli používat komerční chemické prostředky. Za tímto účelem si kupte kyselinu chlorovodíkovou a zřeďte ji destilovanou vodou tak, abyste získali 5-8% roztok. Nalijte připravenou směs do výměníku tepla a nechte ji několik minut působit. Práce musí být prováděny s použitím osobních ochranných pomůcek.

Jak chránit plynový kotel před vodním kamenem

Problémy s vodním kamenem způsobují soli tvrdosti obsažené ve vodě, které při silném zahřátí tvrdnou. Optimální teplota, při které dochází ke zrychlené krystalizaci, je 70-80 °C. V zásobnících zásobníkových ohřívačů vody se usazeniny objevují rychleji než v zásobnících průtokových ohřívačů s nižší intenzitou ohřevu. Uvnitř nádrže a potrubí výměníku tepla jsou drsné povrchy, na kterých se usazuje vodní kámen.

čištění, filtru, plynového, ohřívače, bosch

Aby se zabránilo tvorbě usazenin, používá se filtrační a čisticí systém. Systém úpravy vody zahrnuje několik ochranných stupňů:

    Hrubé sítko. namontované na přívodním potrubí TUV. Musí být součástí schématu zapojení topení. Síťka zachycuje hrubé kovové částice a chrání před znečištěním součástí ohřívače, kohoutů a vypouštěcího ventilu.

Odborníci doporučují instalovat několik filtrů s různými funkcemi najednou. Synergické účinky tvrdé vody na výměník tepla a zásobník jsou do značné míry eliminovány.

Jak odstranit saze a kaly

Vodovodní potrubí můžete rozebrat doma, ale nemůžete provést část s plynem. Tato práce by měla být svěřena odborníkovi.

čištění, filtru, plynového, ohřívače, bosch

Saze můžete vyčistit pouze z trysek hořáku. K odstranění sazí je vhodný jemný měděný drátek a k odstranění sazí kartáč.

Kontrola těsnosti palivového systému. Všechny spoje na plynových potrubích a jednotkách potřete mýdlovou vodou. Tam, kde se tvoří bubliny, dochází k úniku. V takovém případě je třeba přerušit přívod plynu a zavolat odborníky.

Jako preventivní opatření se používají zařízení, která snižují tvrdost vody. Například elektronické změkčovače vody. Integrované filtry pomáhají zachytit velké množství vodního kamene.

Jak vyměnit patronový filtr na vysavači WD 2-WD 3

Příčiny nízkého tlaku teplé vody z plynového ohřívače a co s tím dělat?

Plynový ohřívač vody je vhodným (a často jediným možným) řešením pro ty, kteří jsou ochuzeni o radosti centrálního vodovodu a topení. Ne každý tento spotřebič zná, ale ti, kteří žili ve starších domech s plynovou přípojkou, přesně vědí, co je to plynový kotel.

Moderní plynové ohřívače vody jsou naštěstí zcela odlišné od těch, kterými byly vybaveny domácnosti před několika desetiletími. Nyní se nejedná o velká, hlučná a zapáchající „monstra“, ale o velmi kompaktní a praktická zařízení, která v bytě téměř neprojevují známky své přítomnosti.

Některé věci však zůstávají stejné. Například problémy s tlakem vody. Moderní plynové kotle jsou stejně špatné jako jejich předchůdci. O příčinách nízkého tlaku teplé vody a způsobech řešení tohoto problému si povíme v dnešním článku.

Naléhavé příznaky ohřívače teplé vody

Existuje několik příznaků, které by měly majitele přimět k okamžitému vyčištění jednotky:

  • praskání při zapálení hořáku (mimochodem, oblíbená „nemoc“ v Bosch WR 10-2B, podle recenzí uživatelů);
  • hořák se rychle vypne;
  • saze unikají zpod kapoty;
  • voda se při maximálním provozním výkonu jednotky sotva ohřeje;
  • Tlak vody z kohoutku je nízký (ačkoli například modely Avangard mohou bez problémů fungovat i při nízkém tlaku vody).
  • Vyčistěte trysky;
  • Vyčistěte zapalovač;
  • odstraňte saze z výměníku tepla;
  • Propláchněte výměník tepla plynového ohřívače od usazenin, které se vytvořily.

Každé z opatření má své specifické vlastnosti. Čištění plynového kotle vlastníma rukama zahrnuje nejprve odpojení přívodu vody a plynu.

Slabý tlak z ohřívače: vyčistěte sítko

Sítko má určitou úlohu při ochraně kolon před kontaminací. Přímo zadržuje písek a nečistoty z přívodu vody a zabraňuje jejich pronikání do vodní komory. Pokud tlak vody v plynovém ohřívači postupně klesá, je pravděpodobně čas vyčistit filtr.

Operace nevyžaduje mnoho času a specifické nástroje.

  • Zavřete vodovodní kohoutek.
  • Na internetu naleznete schéma plynového ohřívače a zejména místo, kde je umístěn filtr.
  • Sejměte těleso a vyšroubujte upevňovací matice filtru.
  • Omyjte filtr pod tekoucí vodou. Pokud je sítko roztržené, kupte si nové a nainstalujte ho.
  • Znovu sestavte v opačném pořadí a otevřete kohoutek.
  • Nezapomeňte filtr každoročně preventivně vyčistit.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS