Jak správně namontovat píst na jednonápravový benzínový traktor

Co byste měli vědět při nákupu nových pístů?

Při výběru nového pístu zkontrolujte jeho tvar. musí být kuželovitý. roztažnost pístu při zahřívání je nerovnoměrná (více u dna a méně u okraje), takže vysoké teploty přemění kužel na pravidelný válec.

Stupeň zúžení závisí na tepelném chování motorů. čím je vyšší, tím větší je rozdíl v průměru na horní a dolní části pístu.

Na konci hlavy pístu je vidět průměr v oblasti pístních kroužků. Při výběru nového dílu je však lepší podívat se na jinou hodnotu. průměr spodní části sukně. Tím je zajištěn rychlejší a bezpečnější záběh.

Vůle mezi spodkem okraje pístu a stěnami válce musí být v rozmezí 0,05 až 0,1 mm. Přesná hodnota závisí na objemu válců a je uvedena v příručce k motoru.

Vůle mezi pístem a válcem se snadno kontroluje: po zahřátí dílů na 150 °C se píst spustí do vložky válce a zkontroluje se jeho poloha. Pokud je vůle správná, píst se nezhroutí ani nezasekne, ale hladce klesne pod vlastní vahou.

Při výběru pístů se zaměřte na značku a materiál. Levné hliníkové sady od neznámých výrobců jsou sotva dobrou volbou. Levné slitiny používané k výrobě těchto pístů neobsahují křemík, který jim dodává pevnost, a nemají správnou tepelnou roztažnost.

Písty vyrobené z kvalitních materiálů odolných proti opotřebení poskytují vynikající výkon motoru a umožňují výrazně delší servisní intervaly.

Existuje speciální tvrdokovový povlak pro obrábění motorových dílů. MODENGY pro motorové díly. Je vhodný jak pro průmyslové aplikace, tak pro soukromé použití.

Směs s vysoce rozptýleným disulfidem molybdenu a grafitem zabraňuje tvorbě otřepů na pístnicích, lze ji použít k vytvoření nového ochranného povlaku i k obnově opotřebovaného továrního povlaku.

Použití materiálu MODENGY pro díly motoru snižuje hlučnost motoru, zvyšuje účinnost a snižuje spotřebu paliva.

Rozprašovač umožňuje rychlou a rovnoměrnou aplikaci. Povlak schne při pokojové teplotě. velmi užitečné v garáži.

Před použitím je nutné připravit povrch speciálním čisticím aktivátorem MODENGY. zaručuje vynikající přilnavost nátěru a dlouhou životnost.

Funkční závady

Nestabilní chod motoru je jednou z nejčastějších příčin poruch vašeho motorového kultivátoru. Pokud motor při pokusu o přidání plynu běží na volnoběh a zastaví se, je příčinou nedostatek paliva. Vyčistěte palivovou nádrž, karburátor a síta palivových kohoutů. Pokud se problémy objevují i při volnoběžných otáčkách, je vhodné zkontrolovat odstředivý regulátor. Často dochází k zaseknutí oje.

Jednonápravový traktor jednoduše sníží volnoběžné otáčky, aniž by trhnul. Často je to důsledek nesprávně seřízených, nevhodných nebo obecně zastaralých motorů. Ne vždy je však rozumné elektrárnu vyměnit. Instalace lepší zapalovací svíčky může pomoci. Je také vhodné navrhnout poruchu plováku karburátoru ve vysokonapěťovém vodiči.

Pokud motor vašeho kultivátoru klepe, zkontrolujte vačkový a klikový hřídel. Právě tam se nacházejí zdroje cizích zvuků.

Ve všech výše uvedených situacích není třeba provádět generální opravu. Dobrá diagnostika závad je velmi důležitá. Snaha zvýšit kompresi u všech moderních motorů je zbytečná, dekompresor to stejně nedovolí.

Jak správně namontovat pístní kroužky?

Když se z výfukového potrubí začnou uvolňovat výpary, je oprava motoru nevyhnutelná. Prakticky vždy jsou příznaky opotřebení součástí pístní skupiny také zvýšená spotřeba oleje i benzínu. V takovém případě se sníží i komprese motoru a ani vznětový motor není chráněn. Jak vybrat správné pístní kroužky a namontovat je sami?

Jak namontovat pístní kroužky a číslo 8

Pístní kroužky, jejichž instalace bude popsána níže, jsou navrženy tak, aby eliminovaly možnost úniku plynu prostřednictvím speciální tepelné mezery, která musí být nutně umístěna mezi pístem a samotným válcem, aby bylo dosaženo volnosti pohybu.

Kroužek je často vyroben z litiny, ale neztrácí svou pružnost. Jedná se o prvky mezi dvěma výše uvedenými částmi motoru. tzv. kompresní kroužky. Pokud jde o ostatní druhy, spodní kroužek (je širší než kompresní kroužky) se vyznačuje speciálními drážkami, protože jeho úkolem je odvádět nadměrné množství oleje, který se shromažďuje na stěnách válce. Proto se mu říká kompresní kroužek.

Obecná doporučení pro výměnu

Správný výběr nových pístních dílů je první starostí každého majitele motorového vozidla a v nejlepším případě ho oprava bude stát pouze. Vyžaduje také jen pár nových těsnění a paletu pro blok. Další vadné součásti jsou odhaleny již při demontáži motoru.

Při nákupu pístu pečlivě zkontrolujte kompletnost sady, protože kroužek nemusí být součástí balení. Takto postupuje mnoho výrobců. Při nákupu pístní skupiny porovnejte šířku a výšku ložisek s odpovídajícími vlastnostmi drážek pístu.

Mezeru mezi drážkou a čelními plochami lze mnohem snadněji určit, pokud je kroužek umístěn ve stejné drážce a je použita sada měřidel. Nesmí být větší než desetina milimetru a menší než 0,05 mm. V opačném případě to znamená, že kroužek nebo drážka nemají správnou velikost. Je také nutné zkontrolovat vůli jejich zámků. Za tímto účelem je třeba tyto části pístní skupiny postupně připojit k válci v jeho horní části a poté pomocí měřidel změřit samotnou mezeru, která by neměla přesáhnout 0,6 mm, ale neměla by být menší než 0,4 mm.

Pokud jste se rozhodli, že instalace pístních kroužků je to, co potřebujete ke kompletní opravě motoru, dalším krokem je jejich nákup. Kvalitní výrobky jsou obvykle vkusně a vhodně zabaleny. Při výběru věnujte pozornost vzhledu a kvalitě nátěru. Nezbytné je také značení.

Pro správné zahájení generální opravy je třeba otevřít hlavu válců. Poté je třeba pečlivě analyzovat stav dílů a rozhodnout, zda je nutné provést vyvrtání válců nebo broušení ventilů. Jak pístní kroužky připravit, jak je bez větších obtíží namontovat a podobně, to vše je popsáno níže.

Samotný nástroj pro nastavení pístních kroužků je k dostání u specializovaných prodejců a jedná se v podstatě o kleště. Pokud je nemáte k dispozici, postačí malý plochý šroubovák, ale musíte být při jeho použití velmi opatrní. Staré části pístu lze buď rozbít, nebo odstranit.

Nicméně pístní kroužky, jejichž montáž je velmi jednoduchá, vyžadují, aby se drážky co nejvíce blížily svým rozměrům. Proto může být minimálně jeden starý kompresní díl rozbitý, protože se pod ním během provozu usazují nečistoty, které velmi ztěžují montáž nového dílu. Část takového starého rozbitého kusu by se skvěle hodila na úklid jeho bývalého pracoviště.

Právě v tomto okamžiku je nepostradatelný přípravek na pístní kroužky, protože tento typ oprav je velkou výzvou a není přípustný žádný prostor pro chybu. Prvky pístové skupiny jsou ze své podstaty křehké, a proto je třeba věnovat pozornost a péči. Za nejkřehčí část je považována ta prostřední. Při montáži hrozí vysoké riziko poškození.

Horní pístní kroužky, které se montují jako první, jsou označeny „TOP“ a měly by být namontovány stranou „TOP“ směrem ke spodní části pístu.

Pokud jde o škrabku, instaluje se škrabkou dolů. Zkosené díly musí být namontovány tak, aby samotné zkosení směřovalo nahoru.

Pokud se jedná o sadu olejových expanzních prvků se speciálním dvoufunkčním expanzním prvkem pružinového typu, je třeba nejprve nainstalovat horní a prostřední prvek. Po dokončení této opravy je nutné zkontrolovat, zda se v drážkách snadno otáčejí.

Montáž pístů ve válci

V případě generální opravy se zastaralý válec vyvrtá nebo vybrousí. Použijte také nové písty opravné velikosti a kroužky stejného typu, ale s větším průměrem, a následně kompresi. Před montáží by měly být namazány olejem, aby snadno „dosedly“. Uložení by také nemělo být příliš těsné, protože tepelná roztažnost způsobená teplem způsobí zaseknutí pístu.

Známky opotřebení pístních kroužků

Abychom pochopili, zda je nutné vyměnit pístní kroužky, je nutné prostudovat příznaky, které přímo či nepřímo naznačují nutnost této výměny. Hned na začátku je třeba poznamenat, že když se zákazníka zeptáte, kolik stojí výměna pístních kroužků, neměli byste počítat s částkou, kterou vám mechanik nebo servis původně nabídl.

Často není možné vyměnit pouze pístní kroužky a problém zcela vyřešit, protože po otevření motoru se často objeví další skryté závady. z tohoto důvodu je nutné být předem připraven na vážnější výdaje na opravu motoru.

správně, namontovat, píst, jednonápravový, traktor

Jak správně nalisovat pístní čep do ojnice na jehlách

Blížící se výměnu pístního kroužku signalizují následující příznaky:

  • motor ztrácí výkon;
  • v některých případech může být obtížné nastartovat motor, když běží za tepla;
  • zvýšená spotřeba motorového oleje; modrý nebo šedý kouř;
  • zvyšuje se spotřeba paliva;

celkový stav kroužků a celého bloku válců ovlivňuje hodnotu komprese, podle které lze zjistit stav motoru. Obvykle se při výše popsaných příznacích sníží komprese ve válci a zvýší se tlak v klikové skříni.

Ztráta výkonu, vyšší spotřeba paliva a omezené startování jsou nejčastějšími důvody pro výměnu pístních kroužků nebo kompletní generální opravu motoru. Pohonná jednotka s vadnými pístními kroužky má těžký start, zejména pokud motor stojí v chladném období. Takový motor při jízdě pod zatížením „netáhne“.

Selhání pístních kroužků může být způsobeno přirozeným opotřebením i přehřátím motoru. V druhém případě, i v novém motoru, kroužky ztrácejí své vlastnosti a přestávají plnit svou přímou funkci. Nejvíce náchylné k přehřátí jsou opotřebitelné kroužky skříňového typu.

Vysoká spotřeba motorového oleje je často způsobena tím, že opotřebovaný flinger neodvádí dostatečné množství oleje ze stěn válce a aktivně umožňuje únik maziva mezerami ve spalovacím prostoru. Výsledkem je motor s korkem a kouřem. Zbytky nespáleného oleje v motoru také aktivně znečišťují výfukový systém a poškozují filtry a katalyzátory. Problém se dále prohlubuje.

Pro přesnou diagnostiku stavu hlavy válců je třeba měření komprese doplnit analýzou barvy a obsahu výfukových plynů. Skutečnost, že poškození pístních kroužků lze kompenzovat motorovým olejem. V tomto případě se hodnota komprese blíží přípustné hodnotě, ale spotřeba oleje je stále vyšší.

Zvýšená spotřeba paliva v případě problémů s pístními kroužky je důsledkem snížené komprese a sníženého výkonu. Řidič přitom pokračuje v jízdě běžným tempem a silněji sešlapuje plynový pedál, aby vyrovnal ztrátu rychlosti. Do válců tak vstupuje obohacená směs paliva a vzduchu, která není zcela spálena. Zapalovací svíčky jsou v takových podmínkách často naplněny palivem.

Další nepříjemnou věcí je vniknutí benzínu nebo nafty přes opotřebované pístní kroužky do klikové skříně a následné smíchání paliva s motorovým olejem. Olej v mazacím systému se zkapalňuje, ztrácí své ochranné a další prospěšné vlastnosti a opotřebení zatížených součástí bloku válců a převodovky válců se přitom výrazně zvyšuje.

Je třeba dodat, že dnes je zcela běžné používat přísadu na čištění pístních kroužků v oleji nebo palivu. Také majitelé někdy naplnit válce s tzv raskokoksovka motoru. Tím se vyčistí spalovací komora od sazí a pístní kroužky se opět stanou pohyblivými, aby se zvýšila komprese.

Je důležité si uvědomit, že pokud se objeví zjevné známky poruchy (silná kouřivost, vysoká spotřeba oleje, nízká komprese atd.), je třeba provést kontrolu paliva.д.) aditivum místo výměny pístních kroužků je buď dočasné opatření, nebo k nápravě situace vůbec nepomáhá.

Přítlačné kroužky, stírací kroužky, kování

Pístní kroužky tvoří těsnění mezi stěnou válce a pístem. Musí zajistit dobré těsnění v celé rovině válce v širokém rozsahu teplot. U čtyřtaktních motorů se častěji používají tři kroužky, z nichž dva jsou kompresní a spodní škrabací kroužek.

  • Kompresní kroužky zajišťují spolehlivé utěsnění mezi válcem a pístem a utěsňují tak spalovací komoru.
  • Odvádění tepla z pístu do válce.
  • Stírací kroužky odstraňují přebytečný olej ze stěn válce a zabraňují jeho vniknutí do spalovacího prostoru. Neodstraňují však veškerý olej, ale regulují jej tak, aby zůstalo správné množství oleje pro kompresní kroužky.

První kompresní kroužek

Určeno výhradně k zabránění prasknutí expandujících plynů ve spalovací komoře. Během zdvihového cyklu rostoucí tlak ve spalovacím prostoru přitlačuje první kompresní kroužek ke dnu drážky pístu a silněji jej přitlačuje ke stěnám válce, čímž zajišťuje dostatečnou izolaci spalovacího prostoru. Tlak v kroužkové drážce se udržuje i během dalších zdvihů, aniž by došlo k poklesu tlaku. Vůle mezi kroužkem a drážkou je 0.04-0.08 mm

Chrání druhý kroužek před vysokou teplotou spalování a snižuje zatížení. má největší odvod tepla z pístu do válce; přibližně 50-60 % tepla z pístu do válce odvádějí kompresní kroužky. Část plynů uniká a druhý prstenec přebírá svou funkci.

První lisovací kroužek je vyroben z vysoce kvalitní litiny nebo oceli, která odolává vysokým teplotám a zatížení a zároveň má nízký koeficient tepelné roztažnosti. Během provozu motoru dosahuje teplota kroužku 180-210 °C, v horním mrtvém bodě, kde prakticky nedochází k mazání v důsledku tření, je teplota ještě vyšší. Na vnějším povrchu kroužku je často speciální povlak, který snižuje tření. Může být potažen plazmou s molybdenem, keramikou nebo kovokeramikou. Nejběžnějším povlakem je chromování, které má šedou matnou barvu (galvanické pokovení) a zvláštní porézní strukturu, která umožňuje zadržování oleje pro větší snížení tření. Zbývající povrchy jsou černé fosfátováním. Povlak zajišťuje zvýšené vlastnosti proti tření a korozi.

Kompresní kroužky se nevyrábějí v dokonale kulatém tvaru, ale mají složitý tvar volného oblouku a dostatečně velkou koncovou mezeru. Jakmile je kroužek umístěn v pístu a uvnitř válce, zajišťuje rovnoměrnou upínací sílu po celém obvodu.

Druhý kompresní kroužek

Pracuje za příznivějších podmínek a má také funkci přídavného těsnění. Díky svému speciálnímu tvaru pomáhá odvádět přebytečný olej a na povrchu válce zanechává pouze olejový film. Průměrná teplota prstence 150-170 °C v provozu. Vůle mezi kroužkem a drážkou pístu je o něco menší než u prvního 0.03-0.06 mm. Vyrobeno z litiny a velmi křehké. Všestrannost tvarů kroužků vede k určitým funkcím. jako je rozložení zatížení v drážce, snížení tření na bočnici pístu aquaplaningem na oleji, odstranění přebytečného oleje.

Zkosení na vnitřní straně kroužku určuje směr ohybu kroužku. Pokud je kroužek ve spodní části zkosený, po zahřátí se na vnějším povrchu vyklene, jak je znázorněno na obrázku. Pokud je tedy úkos nahoru, je při vyšroubování kroužku jeho čelní plocha nahoře.

Posuvný kroužek

Pod kompresními kroužky se nachází olejový kroužek, který má za úkol odvádět přebytečný olej ze stěn válce.

Velké množství oleje, které proniká přes kompresní kroužky do spalovacího prostoru, motoru škodí. Při provozu se spalovací olej usazuje na stěnách ventilů, ve spalovací komoře, na zapalovacích svíčkách, na dně pístů a v motoru. Silné usazování sazí zahřívá píst a zvyšuje pravděpodobnost detonace. Výfukové ventily jsou vystaveny vysokému tepelnému zatížení.

Tenký film oleje, který zůstává na opotřebitelných kroužcích, snižuje třecí sílu kroužků a zvyšuje jejich životnost. na rozdíl od kompresních ventilů nejsou mazací vložky přitlačovány pracovním tlakem plynu k povrchu drážek v pístu a stěnách válce, a proto mají speciální axiální a radiální rozpěrné desky.

Lze rozlišit dvě provedení kroužků: krabicové a obojetné. oba mohou mít různá rozšíření.

Pohyb pístu po větru seškrabuje přebytečný olej ze stěn válce a odvádí jej odvodňovacími otvory v pístu zpět do klikové skříně. Olejový klín před nákružkem pomáhá účinně mazat posuvný okraj pístu. Stěny válce mají drsnost zvanou honování, která umožňuje zachycení tenké vrstvy oleje pro kompresní kroužky.

Běžnější jsou přítlačné kroužky, které se skládají ze dvou tenkých ocelových desek (často s různými povlaky pro snížení oděru) a tangenciálního expandéru, který se rozšiřuje axiálně i radiálně současně. Používá se v moderních motorech.

Vlastnosti připevnění stíracích kroužků

Chtěl bych vás upozornit na instalaci kroužků s linchpinem. S kompresními kroužky by neměly být žádné problémy, pokud se dodržují jednoduchá pravidla, montáž nápisem směrem nahoru (nápis, bod) a použití speciálního nástroje.

Při instalaci olejového expandéru se mohou vyskytnout potíže, pokud chybí nápisy nebo pokud je správně nainstalován zámek expandéru. Podívejme se na to podrobněji. Pokud nápis chybí, nezáleží na tom, na kterou stranu kroužek nasadíte a která je nahoře a která dole (číselníky).

Často dochází k závadám při vkládání pístu do válce, a to i při použití kroužkové svorky k dotažení kroužků na pístu. Následující je speciální funkce. Při montáži olejového kroužku je třeba věnovat pozornost zámku expandéru a správné montáži. Pro přehlednost viz obrázek níže.

Při stlačení kroužků na pístu může dojít k tomu, že se svorka expandéru na vložce uvolní ze správné polohy, překryje se a vytvoří spirálové uložení, což způsobí, že vložky propadnou expandérem a odřou stěny válce a drážky pístu. Aby se tomu zabránilo, měla by být utahovací manžeta umístěna tak, jak je znázorněno na obrázku.

Následuje obecný technický popis modelů. To vám umožní rychle se seznámit s nabídkou modelů výrobce a vybrat si ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Konstrukce převodovky Forza je společná pro všechny modely.

Rozměry a hmotnost

Rozměry a hmotnost strojů Forza závisí na konkrétním modelu. Čím vyšší je hmotnost jednotky, tím výkonnější je samotný model a tím složitější funkce může vykonávat. Velikost každého modelu výrobce se snažil, aby kompaktní, takže takové zařízení bylo vhodné používat na vlastní pěst. Hmotnost konstrukce může dosáhnout 125 kg, což umožňuje jejich použití na pozemcích do 1 ha a nazývat je poloprofesionálními modely.

Úpravy a motory

Při výrobě motorových kypřičů používají výrobci různé motory (od úsporných čínských až po známé kvalitní značky BriggsStratton a Subaru-Robin). Jejich výkon se pohybuje od 6,5 do 15 litrů.с. Tato rozmanitost jednotek umožňuje vybrat si tu nejvhodnější pro každého kupujícího v závislosti na množství a složitosti zpracování půdy, ceně samotného modelu a četnosti používání. Motory modelů Forza jsou vzduchem chlazené, čtyřtaktní jednoválce.

Výrobci motorových kypřičů používají různé motory

Spotřeba paliva

Spotřeba paliva motorových kypřičů Forza závisí na složitosti a délce práce a také na modelu stroje. ve srovnání s podobnými modely jiných výrobců lze kultivátory Forza označit za úsporné ve spotřebě paliva.

Průměrná spotřeba paliva motorových kypřičů Forza:

  • Modely s objemem až 6,5 litru.с 1,4 litru za hodinu;
  • až 8 l.с 2,3 litru za hodinu;
  • až 10 litrů.с 2,8 litru za hodinu;
  • až 13 l.с 3,3 litru za hodinu;
  • až 15 l.с 3,7 litru za hodinu.

Výkonné kultivátory Forza se dodávají s

Každý motorový kypřič Forza se dodává se standardní sadou:

  • kola;
  • skládací nože;
  • spojovací materiál;
  • návod k obsluze motoru;
  • návod k použití motorového kultivátoru;
  • odnímatelná rukojeť a blatníky.

Servis a údržba motorů SADCO.

Poprvé měníte olej během záběhu. Za tímto účelem se před uvedením stroje do provozu do olejové nádrže přidá olej. VAROVÁNÍ! Bez ní se motor nespustí, protože zařízení je vybaveno automatickým snímačem, který brání spuštění motoru, a vy si můžete myslet, že motor vašeho motorového kultivátoru je vadný. Ale není tomu tak. Není s ním nic v nepořádku, pouze hladina oleje je nižší, než povoluje automatické spuštění. Dále je nutné spálit objem paliva odpovídající plné nádrži vašeho motorového kultivátoru a v tomto okamžiku nedoplňovat palivo na maximum. Válce a písty nechte naběhnout. Životnost stroje závisí na správném zaběhnutí.

Olej vyměňte po dalších 50 až 100 hodinách provozu (podívejte se do návodu k obsluze konkrétního stroje). V průměru je to jednou za sezónu, pokud používáte motor pro kultivátor SADKO, a půl sezóny, pokud používáte motor pro kypřič SADKO.

Proč 50-100 hodin používání?

Standardním pracovním režimem sekačky je kypření půdy. Toto je jen jedna funkce, která se používá na malých polích. Veslařské nářadí je však mnohem univerzálnější a navíc má další nástavce, které umožňují provádět různé druhy práce na stejném poli. Za 25 hodin můžete posekat trávník několikrát. Na jaře půdu nejprve zkypřete a poté ji připravte na zimu rozdrcením rostlinných zbytků na „mulč“ a ponecháním na poli. Uprostřed sezóny můžete také mulčovat, okopávat a dokonce zalévat pozemek pomocí mobilního čerpadla, které se připojuje k jednonápravovému traktoru.

Pokud jde o zemědělské stroje obecně, nejhůře jsou na tom sekačky na trávu, takže pokud plánujete koupi motoru do sekačky na trávu, zaměřte se na 200 hodin za sezónu. To znamená 1 až 2 výměny oleje za sezónu.

Doporučení pro kontrolu a výměnu vzduchového filtru.

Vzduchový filtr motoru hraje velmi důležitou roli v jeho účinnosti a výkonu. To proto, že okolní vzduch je vháněn do spalovací komory, kde se smísí s palivem a shoří. Všechny nepotřebné částice, které se dostanou do válce a shoří v něm, se usazují pouze na stěnách ve formě karbonových usazenin, sazí. A pokud je prach obohacen o abrazivní částice, může snadno „sežrat“ kov v pístu, válci a koncovém kroužku. Selhání komprese, ztráta trakce motoru, zastavení provozu. A po takovém problému stojí výměna všech dílů nemalé peníze.

To je důvod, proč by měl být vzduchový filtr před každým spuštěním čistý. A pokud se začne ucpávat, je třeba jej pravidelně čistit (podle návodu k obsluze vašeho modelu motoru).

Vzduchový filtr může být následujícího typu:

  • papírový filtr. čistí se pouhým poklepáním na tvrdý povrch, vyfoukáním a vyfouknutím.
  • Pěnová pěna. čištění ve vodě s mýdlem a následné sušení.
  • síťový filtr. foukaný vysavačem.

Motory SADKO jsou vybaveny vzduchovými filtry (s výjimkou zimní verze nejoblíbenějšího modelu SADKO WGE-200). Některé modely, jako například SADKO GE-200, jsou k dispozici v různých verzích: filtr v olejové lázni a normální dvojitý filtr.

Filtr v olejové lázni. Princip spočívá v tom, že vzduch prochází vrstvou oleje, pak olejovou pěnou a teprve poté vstupuje do spalovací komory. To znamená, že vzduch obsahující prachové částice a různé nečistoty je nasáván a musí projít vrstvou oleje, pak stoupá vzhůru a dotýká se síťky nebo pěnové gumové houby s velmi jemnými otvory. Vzduch sám projde, ale nečistoty se buď usadí v oleji, nebo zůstanou na houbě. Získáte dvojitou filtraci. Tento filtr je k dispozici také pro všechny vznětové motory SADKO s drážkovaným výstupním hřídelem:

Sadko DE-300ME Dieselový motor (elektrický startér) drážkování (6,0 l). с.),

Vznětový motor Sadko DE-410ME (elektrický startér) s drážkou (9,0 l).с.)

Nyní k samotným filtrům. První by byl. olejová lázeň.

Všechny ostatní modely se vznětovými motory jsou vybaveny dvojitým filtrem. Tento filtr se nazývá jemný filtr a hrubý filtr. Vzduch prochází 1 pěnovým filtrem a 1 papírovým filtrem. Všechny částice, které projdou prvním filtrem, se tedy určitě usadí na druhém filtru.

A nezapomeňte. pravidelná kontrola filtrů prodlouží životnost vašeho motoru na dlouhá léta. Nyní si v našem obchodě můžete zakoupit motor pro svůj motorový kultivátor. V případě jakýchkoli dotazů nás prosím kontaktujte nebo nám zanechte své telefonní číslo a my vám zavoláme zpět.

Doporučení pro uskladnění motoru mimo sezónu.

Chcete-li svůj stroj a zejména motor kypřiče připravit na zimu, proveďte následující kroky

  • Vyčistěte stroj, převodovku, hřídel a kola od nečistot, volných nečistot a drobného plevele. Nedoporučujeme používat žádné speciální mycí prostředky, stačí mýt vodou. Při čištění motoru dbejte na to, aby se do vzduchového filtru nebo motoru nedostala voda. Neumývejte horký motor a počkejte alespoň půl hodiny po skončení práce.
  • zkontrolujte olej, a pokud je silně znečištěný, s usazeninami na dně, tmavý, vyměňte ho za nový.
  • Vyměňte olej ve filtru, pokud je v olejové lázni, a vyčistěte síťový nebo pěnový filtr. Pěnový filtr je třeba umýt v mýdlové vodě a sítko lze vysát.
  • Vypusťte zbytky benzinu z palivové nádrže.

Varování! Pokud tak neučiníte, budete muset palivo vypustit ještě před zahájením další sezóny. Časem zoxiduje a v příští sezóně můžete mít nejen nedostatek paliva, ale také usazeniny uvnitř palivového systému a vážné problémy s karburátorem. Na generální opravu motoru se záruka nevztahuje. Poté proveďte několik následujících kroků:

  • vyšroubujte zapalovací svíčku.
  • nalijte do válce lžíci čistého motorového oleje.
  • otočte klikovou hřídelí o půl otáčky, abyste ji namazali a rozetřeli po celém válci.
  • vložte zapalovací svíčku. Zašroubujte ji co nejvíce, aby se do spalovací komory nedostal žádný vzduch.
  • zatáhněte za rukojeť startéru, dokud se zářezy na bubnu startéru a otvor na krytu nesrovnají. ventily jsou v této poloze utěsněny, aby se do již namazaného válce nedostala vlhkost.
  • Pokud máte u svého kultivátoru motor s elektrickým startováním, vyjměte baterii a uložte ji odděleně. Poté změřte napětí a v případě potřeby jej dobijte.
  • nechte jednonápravový traktor v suché a čisté místnosti až do příští sezóny nebo do prvního zimního rána, kdy budete muset odklízet zahradní cesty, parkoviště od prvního hlubokého sněhu.

Dnes si můžete koupit motor pro motorové kultivátory s dodáním po celé Ukrajině. Naši manažeři zodpoví nejen vaši objednávku, ale i všechny dotazy během provozu a práce a v případě potřeby provedou opravy a výměny v našich servisních střediscích. Přejeme vám větší úrodu bez fyzické námahy, která byla dříve nutná. Motor pro váš motorový kypřič. přeneste tyto polní a zahradnické práce na svůj motorový kypřič.

Rady pro přípravu na zahájení a spuštění nové sezóny.

Je tu jaro a čas na další kolo terénních prací. Začínáte se připravovat na setí, nakupujete sazenice, semena, hnojiva a začínáte připravovat své vybavení na odjezd z garáže nebo hangáru.

Co je třeba mít na paměti, když začínáte s přípravnými činnostmi se zahradní technikou?? Motory těchto strojů mají své zvláštní vlastnosti a my vám o nich nyní povíme.

Správný začátek po sezóně.

  • Používejte čerstvé palivo. Nepoužívejte zbytečně stejné palivo, které vám zbylo z podzimu. Mezitím mohlo dojít k oxidaci a vytvoření usazeniny.
  • Zkontrolujte, zda je zapalovací svíčka pevně na svém místě a není vystavena přístupu vzduchu.
  • Pokud je motor vybaven elektrickým startérem, vyměňte baterii a předtím zkontrolujte, zda je baterie nabitá.
  • Poté otočte palivový kohout do polohy „otevřeno“.
  • Dejte páčku sytiče do polohy „Zavřeno“, dokud se motor nezahřeje.
  • Posuňte páčku nastavení otáček o 1/3 dopředu směrem k poloze „Otevřeno“.
  • Otočením spínače zapalování do polohy „ON“ nastartujte motor.
  • Táhněte za startovací rukojeť, dokud neucítíte odpor, a pak zrychlete. První odpor je bod komprese, kdy písty uzavírají válce.

Pokud motor po nastartování začne kouřit, nedivte se. Toto je. zbytkový olej, který během mimosezóny konzervoval díly a vnitřní stranu válců a pístů. Tento olej je nyní spálen a nahrazen palivovou směsí.

Díky těmto doporučením je zaručeno, že motor vašeho kypřiče v nové sezóně nastartuje a bude plnit své polní funkce. Pokud chcete nechat své kolo opravit nebo získat pomoc, zde jsou adresy servisních středisek SADCO na Ukrajině.

Jak spustit stroj po zimě

Po dlouhém stání motor špatně startuje. Při prvním spuštění nové sezóny se doporučuje okamžitě vyměnit palivo (benzín nebo naftu) a olej („suché“ skladování není přípustné, mohlo by dojít k vyschnutí a poškození hadic). Kapaliny systému musí mít stejnou teplotu jako okolí.

Jednonápravový traktor se nemusí okamžitě rozjet. Je normální, že se součásti systému zahřívají. Po nastartování motoru nechte stroj běžet na volnoběh. Je také třeba mít na paměti, že byste neměli hned začít s intenzivním používáním motorového kultivátoru, palivo po zimě houstne, což zvyšuje zatížení jednotek zařízení.

Pokud se motor stále nedaří nastartovat, proveďte následující kroky:

Důležité informace! Podmínky skladování mají zásadní vliv na výkon. Skladování jednonápravového traktoru ve vlhku a chladu může způsobit vážné závady.

Píst na jednonápravovém traktoru

Zařízení, jako je jednonápravový traktor, je pro zemědělství nepostradatelné. Ačkoli vypadají kompaktně a nezabírají mnoho místa, ve skutečnosti se jedná o složité stroje sestávající z několika systémů, které vyžadují zvláštní péči a pozornost. To se projeví zejména při poruše stroje. To je vždy nepříjemné, a abychom se v budoucnu co nejčastěji vyhnuli nepředvídaným poruchám. musíte se zamyslet nad tím, jak se tomu vyhnout. První a nejzákladnější z nich je dodržování návodu k obsluze, oprava a výměna opotřebovaných dílů.

Zvažte význam takové sestavy jako pístové skupiny pro motorový rumpál. Píst je srdcem zařízení a je zodpovědný za přeměnu energie paliva na teplo a následně na mechanickou energii. To znamená, že za chod motoru, a tedy i celého kráčejícího traktoru, je zodpovědný píst. Pokud pístová skupina selže. pístu může způsobit vážné problémy, proto díly pravidelně vyměňujte.

Nabídka pístů pro jednonápravové traktory v internetovém obchodě Agritech. V internetovém obchodě Agritech najdete pístový traktor s jednou nápravou a náhradní díly pro něj:

V katalogu najdete pístní sady pro vznětové i zážehové bloky motorů. Na stránce každého produktu je uveden kód modelu a motoru, ke kterému patří. Před objednáním se ujistěte, že jste si tyto informace zkontrolovali. Číslo a typ motoru najdete v návodu k obsluze.

Jednonápravový píst traktoru. specifikace. Píst u jednonápravového traktoru je soustava dílů, které přeměňují tlak plynu, kapaliny a páry na mechanickou energii. Samotný píst je válcový a uvnitř se otáčí. Je považován za jednu z nejsložitějších částí powerpacku a jeho správná funkce rozhoduje o tom, jak dobře a produktivně bude stroj pracovat. Písty se liší velikostí a tvarem v závislosti na typu motoru a zdvihovém objemu. V souladu s tím se bude lišit i oprava pístu elektrického rumpálu.

Vložení pístu do válce

Co je třeba zohlednit při montáži pístu do otvoru válce? Co dělat, když se píst nevejde do válce?? Lze použít kladivo? A proč byste měli vždy kontrolovat trn? Odpovědi najdete zde.

  • Důkladně očistěte těsnicí plochu bloku válců od úlomků těsnění, pokud nebyla při generální opravě motoru opracována.
  • Pečlivě odstraňte nečistoty, olej a případnou chladicí kapalinu ze závitových otvorů.
  • Před montáží pístů do válců proveďte veškeré čisticí práce.
  • Promažte všechny plochy pístu čerstvým motorovým olejem, včetně pístního čepu a ojničního ložiska.
  • Všimněte si směru montáže pístu (značky na dně pístu, klece ventilů).
  • Vyčistěte otvor válce hadrem a namažte jej motorovým olejem.
  • Zkontrolujte, zda není trn pístního kroužku poškozený nebo promáčknutý. Pokud ano, nástroj vyměňte.
  • Při montáži pístu dbejte na to, aby trn nebo kuželová montážní objímka přesně přiléhaly k těsnicímu povrchu hlavy válce.
  • Písty do válců motoru nenasazujte bez použití vhodného montážního nástroje (nebezpečí zranění, nebezpečí poškození kroužků).
  • Při montáži pístu nepoužívejte nadměrnou sílu. Pokud píst do válce nepasuje, je třeba vždy zkontrolovat trn. Neumisťujte otvor trnu tak, aby byl v jedné rovině se styčnými plochami kroužků.
  • Pokud je k montáži použita rukojeť kladiva, působí na základnu pístu pouze hmotnost samotného kladiva. Nikdy nepoužívejte kladivo k zatloukání pístu do válce. I když se pístní kroužky neporuší přímo při montáži, mohou se zdeformovat a za chodu motoru již nikdy nebudou správně fungovat.
  • Násilné zasunutí pístu do válce může poškodit nejen pístní kroužky, ale i samotný píst. To platí zejména pro písty benzinových motorů, kde jsou žárové kroužky nebo příčky mezi kroužky obecně velmi tenké a snadno se nárazem zničí. Výsledkem je ztráta výkonu po krátké době provozu a nutnost nákladných oprav.
  • Po montáži pístů se ujistěte, že se do válců nedostal písek nebo nečistoty. V případě potřeby zakryjte otvory válců čistým hadrem nebo otvory válců vyplňte čistými hadry, abyste zabránili vniknutí nečistot do otvorů válců. To je důležité zejména v případě, že se práce provádí v prašném prostředí a/nebo venku.

Klíčová slova :

Skupiny výrobků :

správně, namontovat, píst, jednonápravový, traktor

VKLÁDÁNÍ

Zaregistrujte se k odběru newsletteru

Vyhledávač obchodníků

online katalog

| Denial of responsibility | Contacts |RSS