Jak demontovat cívku s vláknem na zastřihovači

Oprava vyžínače trávy vlastními rukama: jak odstranit, demontovat, vyměnit vyžínací šňůru, sestavit a nainstalovat zpět

Pokud se šňůra vyžínače při lehkém poklepání na cívku vyžínače na zemi nevysune, jedná se obvykle o.

Možnost 1. Předkus, t.Е. Upínání šňůry mezi ohyby. K tomuto problému obvykle dochází, pokud uživatel navíjí vlasec pro vyžínač na cívku nerovnoměrně, kříží návin nebo jej navíjí bez napětí. V druhém případě se při otáčení sekačky vysokou rychlostí vlivem odstředivé síly začne struna napínat, což může způsobit zachycení žacího lanka mezi otáčkami. Chcete-li překážku odstranit, musíte rozebrat cívku na zastřihovači a správně navíjet šňůru, jinými slovy, dokonce ji otáčet s dobrým napětím.

Možnost 2.4. Velmi krátké konce vyčnívají z hlavy. Při nárazu do země nemusí hřídel vypadnout, pokud konce vyčnívající z hlavy nejsou dostatečně dlouhé (krátké). Odstředivá síla pak není dostatečná k natažení vlasce pro trimmer. Proto je nutné stroj pozastavit (jinými slovy vypnout motor, odpojit elektrickou strunovou sekačku od sítě) a strunu strunové sekačky vytáhnout ručně stisknutím tlačítka.

Varianta 3. Vedení pro strunovou sekačku je uzavřeno uvnitř sekačky. To způsobí, že se válec po stisknutí tlačítka zastaví a ani se neroztočí. K tomu dochází především z několika důvodů: špatná kvalita šňůry, přehřátí cívky při delším používání a vystavení žací šňůry tvrdým předmětům.

  • Především je šňůra vyrobena z nekvalitních materiálů s nízkým bodem tání, které nevydrží mechanické a tepelné zatížení. Proto by měly být upřednostňovány „značkové“ řady.
  • Pokud máte rybářský vlasec pro vyžínač neznámého majitele a ten se během provozu často pájí, pak samozřejmě následujte příkladu některých uživatelů, kteří po naplnění šňůry v cívce ji navlhčí buď silikonovým tukem (z lahvičky s rozprašovačem), nebo minerálním olejem. Tento postup výrazně snižuje možnost pájení cívek žacího vedení.
  • Strunu strunové sekačky lze také připájet, pokud při sekání narazí na tvrdý předmět (kámen, plot, suchou větev apod.). Д.). Během této doby je mírně natažen a vysokou rychlostí tažen směrem k hlavě. Šňůra se třením zahřívá a cívky se slepují. Jediné, co lze pro odstranění tohoto problému udělat, je otevřít cívku strunové sekačky a navinout strunu strunové sekačky zpět.

V některých situacích si uživatel strunové sekačky všimne, že je vlasec podáván velmi rychle. Zde nikdy nestiskl tlačítko s tlačítkem pro prodloužení strunové sekačky. Předpokladem pro samovolné prodloužení řádku pomocí speciálního nože na skříni stroje je absence pružiny v žací hlavě. Často se stává, že začínající uživatelé sekačky při pokusu o vložení struny do bubnu zapomenou do hlavy nainstalovat přítlačnou pružinu, jinými slovy ji při otevření krytu zcela ztratí a pak o její existenci ani nevědí.

Pokud je pružina uvolněná, strunová šňůra se roztáhne i bez použití tlačítka. Pokud kontrola pružiny tuto skutečnost potvrdí, je třeba pod ni vložit podložky, aby se zvýšil lisovací výkon.

Majitelé vyžínačů, především začátečníci, jsou zmateni a propadají panice, když musí vyměnit řezný nástroj nebo strunu vyžínače. Často se stává, že při pokusu o odšroubování žací hlavy ji uživatelé jednoduše znehodnotí, aniž by si uvědomili, že se odšroubovává v opačném směru Abyste tomu předešli, doporučujeme vám, abyste se v případě potřeby výměny nástroje připojili k níže uvedené anotaci krok za krokem.

  • Před zasunutím hřídele do bubnu vypněte motorovou žací jednotku, jak se nazývá, a odpojte elektrickou strunovou sekačku od napětí, aby nedošlo ke zranění způsobenému neúmyslným otočením žacího nástroje.
  • Odšroubujte připevněný nástavec převodového hřídele. Za tímto účelem zajistěte hřídel tak, že zarovnáte otvory v podložce a vložíte do nich železnou tyč nebo šroubovák.
  • Odšroubujte trysku. Měli byste vědět, že na hřídeli je stále závit. Proto otočte cívkou vyžínače trávy doprava, tedy ve směru hodinových ručiček.
  • Demontáž řezací hlavy. Ve většině případů je hlavní kryt připevněn na sponách. Chcete-li jej sejmout, musíte tyto svorky spustit na tělo stlačením okrajů krytu. Pokud má vaše sekačka na trávu automatické sečení s tlačítkem ve spodní části, musíte být při demontáži hlavy opatrní, protože hrozí ztráta pružiny, která se někdy při sejmutí krytu uvolní. ,
  • Odřízněte tolik čáry, kolik je potřeba. Obvykle je dlouhý 5 metrů. Použijte šňůru stejného průměru, jaký je uveden v poznámce k nástroji. Nepřekračujte maximální průměr potrubí, protože se tím zvyšuje zatížení motoru a spotřeba benzínu.
  • Najděte střed šňůry tak, že ji přeložíte na polovinu. Získáte smyčku.
  • Cívky mají uvnitř vyříznuté speciální drážky (jsou v nich otvory). Vložte smyčku vlasce do této drážky.
  • Otáčením proti směru hodinových ručiček naviňte vyžínací šňůru na cívku. Řada by měla být vyplněna velmi rovnoměrně, svitky by se neměly překrývat a měly by být položeny s dobrým napětím. Po dokončení navíjení nechte asi 20 cm vlasce volných a upevněte je do drážek po stranách cívky.
  • Sestavení žací hlavy. Nezapomeňte zcela namontovat pružinu a podložku (pokud jsou k dispozici). Vložte cívku do těla a protáhněte konce šňůry otvory nebo očky.
  • Nasaďte kryt a zajistěte jej pomocí západek.
  • Našroubujte trysku zpět na hřídel převodovky, rovněž zajištěnou šroubovákem. Otočte cívku strunové sekačky doleva (proti směru hodinových ručiček).
demontovat, cívku, zastřihovači

Řada střihacích hlavic

Vyžínač je nástroj používaný k regulaci vegetace na zahradě nebo trávníku. Sekání trávy a příprava sena pro dobytek vyžaduje použití benzinových nebo motorových kultivátorů. Vyžínače trávy jsou vybaveny různými typy hlavic, kterými se seká tráva a další vegetace.

Řezné hlavy se dělí na tři hlavní typy, které se liší nejen konstrukcí, ale také cenou, způsobem obsluhy a životností. Podívejme se na všechny typy strunových hlav a jejich technické vlastnosti.

Algoritmus navíjení linky

Pořadí navíjení šňůry závisí na typu cívky. Jedno- nebo dvoušňůrová a s automatickým nabíjením šňůry.

Na cívce s jedním kolíkem cívky

Je snadné navíjet vlasec z cívky s jedním vlascem na cívku s jedním prutem. V závislosti na značce strunové sekačky lze do takové konstrukce umístit dva až pět metrů vlákna. Konec vlasce vložte do cívky otvorem nebo drážkou a při práci jej navíjejte v opačném směru, než se otáčí cívka.

Tip! Chcete-li zjistit, kterým směrem máte vlasec navinout, podívejte se na tělo cívky. Obvykle jsou na něm značky označující, kterým směrem se má cívka při práci navinout.

Po navinutí vlasce pro zastřihovač je třeba ponechat malý kousek (15-30 cm), zasunout jej do vývodu cívky a znovu sestavit hlavu.

Na cívce se dvěma šňůrami na cívce

U tohoto typu cívky je třeba prozkoumat vnitřní stranu cívky a určit počet drážek pro navíjení šňůry.

Důležité! Pokud je v cívce jedna drážka, musí být oba úponky navinuty na společné drážce, pokud jsou dvě, pak na samostatných drahách.

K navíjení se musí použít kus vlasce dlouhý dva až tři metry. U cívek s jednou drážkou zaveďte vlasec otvorem v hlavě vyžínače, vyrovnejte cívku, zarovnejte ji a naviňte ji na cívku v opačném směru otáčení, než se otáčí během práce. Pokud jsou na cívce záchytné drážky, protáhněte konce vlákna záchytnými drážkami, vytáhněte je do výstupního otvoru, uzavřete cívku a znovu ji nasaďte.

U dvouvláknových cívek je rozdíl v tom, že část struny by měla být přeložena na polovinu. Poté je třeba střed záhybu vložit do drážky mezi drážkami, pak navinout každý kus vlasce do vlastní dráhy, zajistit úponky a znovu sestavit cívku stejným způsobem jako u jednocestné cívky.

Na střihací hlavě s automatickým navlékáním

Automatická hůlková hlava musí být pouze navinuta a zachycena a poté se automaticky navíjí, jakmile je zapnuta. Není zde žádný prostor pro chybu, protože cívka sama rozpozná, jak má být vlasec nainstalován.

Pro vaši informaci! Výhodou sekaček s takovouto žací hlavou je snadná manipulace, nevýhodou je, že jsou drahé a obtížně se opravují.

Konstrukce cívky strunové sekačky

Žací hlavy pro vyžínače se vyrábějí v různých provedeních. Jednoduchých i složitých. Na obrázku níže je zobrazena demontovaná poloautomatická strunová hlava křovinořezu Husqvarna (Husqvarna).

Tento typ hlavy je součástí kompletní sady většiny benzínových sekaček a elektrických vyžínačů, jako jsou STIHL (STIHL), Patriot (Patriot), Champion (Champion), Bosch (Bosch), Huter (Huter) a další. Konstrukce žací hlavy je poměrně jednoduchá. Skládá se z následujících částí:

  • Základnu žací hlavy;
  • Je zde tlačítko pro poloautomatické sečení;
  • Cívka, na které je navlečen vlasec pro trimmer;
  • Jaro;
  • Očka. Trimovací šňůra jimi vychází ven;
  • Kryt hlavy vyžínače;
  • Strunová šňůra (kabel).
demontovat, cívku, zastřihovači

Existují také jednodušší střihací hlavy, které jsou zobrazeny na následující fotografii.

Všechny tyto nástavce neumožňují měnit délku vlákna v poloautomatickém režimu (stisknutím tlačítka). Pokud se vlákno přetrhne, je třeba sekačku zastavit a vlákno vyměnit ručně.

Co je potřeba k výměně vlákna

Při neustálém používání strunové sekačky se nože otupí, ale lze je znovu nabrousit a pracovat dál. Šňůra pro zastřihovač

V cívce má tendenci docházet, takže je nutné naplnit novou, takže je třeba zjistit typ hlavy a vyrobit šňůru vhodné tloušťky a délky.

Žací hlava je v podstatě válcové těleso, ve kterém je umístěna cívka a vedení pro strunovou sekačku. Tento díl se používá u elektronických vyžínačů a benzínových sekaček všech značek, ať už jde o Bosch, Makita, STIHL nebo jiné značky. Existují tři typy hlavic, podle toho, jak je linka napájena a přiváděna.

  • Mechanismus fungování automatických skupinových hlav spočívá v tom, že při snížení otáček motoru sekačky přivádějí strunu do vyžínače bez jakékoliv pomoci. Tyto konstrukce jsou pohodlné pro práci na velkých plochách, ale mají nevýhodu. Vysoká spotřeba kabelu.
  • Automatické hlavy se snadno používají. Automatický posuv vedení při maximálních otáčkách motoru. Chcete-li odstranit ucpaný vlasec, jemně poklepejte nástrojem o zem; ucpaný vlasec se pak vytlačí z cívky. Řezání na požadovanou délku se provádí pomocí nože, který je připevněn ke krytu.
  • Vyžínače trávy s ručním podavačem struny je třeba nejprve vypnout a poté strunu z vyžínače vyjmout bez cizí pomoci.

Elektronické a benzínové cívky mohou mít jedno nebo dvě vlákna. 1. Se používá k sekání nízké trávy, 2. Pro sekání vyšší trávy a malých keřů.

Konstrukce střihací hlavy

Na ruském trhu jsou nejoblíbenější poloautomatické střihací hlavy. Typickým příkladem mechanismů tohoto typu je univerzální poloautomatická hlava, kterou jsou vybaveny elektrické vyžínače a sekačky trávy známých značek, jako jsou Bosch, Huter, Husqvarna atd. Jejich konstrukce je znázorněna na následujícím obrázku.

  • Tělo (poz.6) s krytem (poz.1) opatřené speciálními oky (poz.5), kterým je řezná šňůra vedena ven;
  • Cívka (poz.3), na které je navinut trimovací vlasec (poz.7);
  • Upínací pružina (poz. 4).

Existují i jiné, jednodušší zastřihovací hlavy.

Typické závady. Příčiny

Poruchy, které se nejčastěji vyskytují u magneto, jsou typické pro trimry různých výrobců. Problémem je zpravidla slabá nebo chybějící jiskra a přerušení procesu.

Nestabilní jiskření

Pokud je zapalování přerušované, je třeba nejprve zkontrolovat kontakty. Mohou být vypálené nebo mastné. Případné karbonové usazeniny očistěte pilníkem a olej setřete zámišem namočeným v benzínu. Druhá možná příčina problému. Porušené nastavení mezery mezi kontakty. Pro jeho opravu je třeba nastavit správnou vzdálenost.

Pokud jiskra vzniká nepravidelně, může to také znamenat, že je opotřebovaný polštářek střižného ramene. Pro odstranění závady je nutné páku vyměnit za novou. Kromě toho je třeba upravit vůli jako v případě jiné možné příčiny poruchy, tj. Nesprávného seřízení oděru.

Příčinou abnormální tvorby jisker může být také prasklý kondenzátor. V takové situaci je nutné poškozený díl vyměnit, protože jej nelze opravit a znovu nabít.

Žádné jiskření

Pokud nedochází k jiskření, je hlavní příčinou to, že jeden z obvodů transformátoru (primární nebo sekundární) je otevřený. Pro opravu sekačky je nutné vyměnit vadný díl. Pokud je v primárním obvodu zkrat, může to také způsobit zpětnou jiskru. Pro odstranění problému je třeba jej opravit.

A ještě poznámka na okraj! Poruchu může způsobit také porušená izolace vysokonapěťového vodiče. Situaci můžete napravit výměnou kabeláže.

Nedostatečné jiskření

Slabá jiskra na magnetu je způsobena poškozeným kondenzátorem. Závada musí být odstraněna výměnou vadného dílu.

demontovat, cívku, zastřihovači

Jak vyměnit šňůru pro vyžínač a jaká je nejlepší volba

Vzhledem k tomu, že výběr vyžínače pro trávu jsme rozeznali v předchozím článku, nyní vám řekneme, jak správně vyplnit vyžínač pro trávu a co lépe vybrat na základě kritérií práce.

ČTĚTE, jak seřídit karburátor strunové sekačky Carver

Jakmile si zakoupíte strunovou sekačku a začnete ji intenzivně používat, v určitém okamžiku vyvstane otázka výměny vlasce, protože se jedná o nejvíce opotřebovávaný prvek nástroje, intenzivní používání strunové sekačky povede k časté výměně spotřebního materiálu.

Postup při demontáži žací hlavy sekačky na trávu.

Konstrukce a upevnění pracovní části elektrické škrabky se u jednotlivých výrobců značně liší. Vzhledem k tomu, že na našich trzích existuje mnoho kopií známých značek, může popsaný postup vyhovovat i majitelům jiných přenosných zahradních zařízení pro péči o trávník a trávu.

Nástroj pro výměnu hlavy zastřihovače.

K výměně žací hlavy a jejímu vyjmutí z nářadí potřebujeme hvězdicový bit, který je obvykle součástí sady, nebo široký plochý šroubovák. Šestihrannou objímku nelze použít místo řetězového kola. Nástavec prokluzuje a trhá se na okraji řetězového kola.

Montáž žací hlavy na vyžínač Black & Decker.

Instalace žací hlavy na vyžínač se provádí v opačném pořadí. Při opětovném nasazování se šroub utahuje mírnou silou.

Přeji vám příjemnou zahradnickou sezónu a nedopusťte, aby vaše zahradní technika selhala. Doufám, že vám moje rada, jak odstranit hlavu sečení na strunové sekačce BlackDecker GL716, ušetřila čas a nervy.

Dvojitá strunová hlava

Po vyjmutí cívky z cívkového pouzdra určete počet navíjených řádků (1 nebo 2). Mezi cívkami s jednou a dvěma drážkami není zásadní rozdíl, ale neopatrné navíjení do dvojité drážky může způsobit provozní problémy. Vzhledem k tomu, že se sousední linie nástroje pravděpodobně propletou, může se stát, že po opotřebení pracovních úponků nebude možné novou linii odstranit.

Bez ohledu na počet cívek musí být navíjeny trimovací šňůry od 1″.5 až 3 metry. Navíjení musí probíhat v opačném směru, než se otáčí hlava cívky, protože pokud by se navíjení provádělo ve směru otáčení, vlasec by z cívky nevyjel. Po nasazení struny pro strunovou sekačku do bubnu strunové sekačky se volné konce (15-30 cm) prostrčí speciálními otvory. Poté hlavu sestavte v opačném pořadí než při demontáži a zkontrolujte její funkci. Nemějte obavy, pokud se konce 2 úponků velikostně velmi liší, protože při spuštění strunové sekačky nůž nasazený na noži odřízne nadměrný.

PŘEČTĚTE SI, jak vyměnit startovací pružinu u zastřihovače Patriot

| Denial of responsibility | Contacts |RSS