Jak odstranit prach ze stěny po broušení

Odprašování velmi vysokých stěn po renovaci

Pokud potřebujete uklidit místnost s vysokými stěnami, je kartáč s dlouhou rukojetí jednou z nejlepších možností. Lze použít také mop a v případě potřeby mokrý nebo suchý hadr.

Aby bylo odprašování vysokých zdí snazší, je vhodné se na něj předem důkladně připravit. To znamená, že stěny musí být pevně zakryty a pod nimi musí být navlhčená vrstva fólie, aby se usnadnilo zachytávání prachu.

Takových operací ve skutečnosti není mnoho. Malá nuance, která dělá rozdíl mezi prací před tapetováním a malováním.

Čištění stěny od stavebního prachu

Po broušení se celá stěna pokryje tenkou vrstvou tmelu (nebo stavebního prachu). Tento prach je třeba odstranit. Existují 2 způsoby, jak to provést:

  • Stěnu je třeba vysát. K tomuto účelu však nemůžete používat svůj nový vysavač, jinak byste ho zabili. Pokud se vám podaří sehnat nějaký starý, kterého vám nebude líto, bude to nejlepší volba (stavební vysavač není pro každého, ale můžete si ho i půjčit).
  • Stěnu je třeba otřít vlhkým, dobře vyždímaným hadříkem. (Většinu prachu ze stěn na podlahu můžete nejprve setřást gázou a poté otřít hadříkem. Proč je třeba hadr silně mačkat? Protože většina tmelů je velmi kritická vůči vodě. Voda ji jednoduše zničí. Proto hadřík velmi dobře vyždímejte a stěnu otřete. V tomto případě je nutné počkat, až stěna vyschne, a teprve poté začít s dalším krokem.

Základní nátěr stěny

Po odstranění stavebního prachu a po vyčištění a vysušení stěny je třeba ji dvakrát natřít základním nátěrem. Proč? Aby byla vrstva tmelu ještě hustší a aby se zbytky prachu na stěně (a ty tam stále budou) spojily s nátěrem. Zde se podívejte, jak stěnu opatřit základním nátěrem.

Důležité! Pokud se chystáte stěnu namalovat, a ne tapetovat, poslední dva základní nátěry by měly být provedeny válečkem. к. štětec může mít poměrně tvrdý vlas, který při nanášení základního nátěru na tmel zanechává mikrostopy (tenká sekací linka přímo na tmelu).

A pokud jsou na stěně mikrodíry?

Pokud po závěrečném nátěru stěny zjistíte, že na stěně jsou místa s malými výmoly, které zůstaly i přes vaši snahu, stačí tato místa znovu vytmelit. K tomuto účelu se dokonale hodí gumové hladítko, které jsem zmínil v tomto článku: Jak tmelit stěny v bytě.

Nařeďte tmel, naneste ho na problematická místa gumovou stěrkou v jedné rovině se stěnou. Stěnu nechte 24 hodin schnout. Pak tato místa posypte pískem. Poté je třeba je vysát (nebo použít hadr k odstranění prachu) a dvakrát zalít.

To je vše, nyní můžete stěnu vytapetovat nebo vymalovat.

Velmi by mě zajímalo, jaké další problémy jste měli před tapetováním?

Основные ошибки при шпатлевке стен и потолка. #35

Zbavení se stavebního prachu: Během renovace a po ní

Rekonstrukce domu může být jakákoli, od pouhé kosmetické výměny tapet až po rozsáhlou renovaci, kdy je třeba vyměnit vše až po stěrku a omítku ve stěnách. Žádná renovace se neobejde bez prachu. Stavební prach je různorodá suť, počínaje jemnou cementovou kaší a konče kousky omítky a dokončovacích materiálů. Velkým problémem je samozřejmě jemný prach. Obtížně se zametá nebo drhne a běžné domácí vysavače ji nezvládnou, zejména když je v ní hodně prachu. Jak se zbavit prachu v bytě a neprotahovat úklid na mnoho týdnů?

Existuje několik základních metod řešení tohoto problému: zabránění šíření prachu během renovačních prací a zajištění správného hospodaření ve všech fázích renovačních prací. Samostatná diskuse je na místě v případě, že prach nelze zadržet v renovované oblasti a že je třeba stavební prach odstranit z dokončovací oblasti. Nejdůležitější je však zajistit vaši bezpečnost.

Jak vyčistit stěny po renovaci?

Zvláštní výzvou při úklidu je pečlivé odprašování stěn po renovaci, které žádná stavební firma nezvládne.

Zdá se, že rekonstrukce je u konce, a my se nemůžeme dočkat, až se nastěhujeme. Je však důležité, abyste svůj dům předem důkladně vyčistili, protože i když úklid provede stavební tým, stále na něm zůstane prach a špína, protože stavební odborníci obvykle neznají složitosti takových prací.

Obzvláště obtížné je při úklidu pečlivé odprašování stěn po opravách, které nezvládne žádný stavební tým. Často však po nich zůstává masa stavebního prachu, která je pro tělo škodlivá.

Při ideální renovaci by samozřejmě na stěnách neměl být žádný prach, protože se zdobí až po dokončení prašných prací. Jak však ukazuje praxe, po stavbě se objevuje nejen prach, ale také úniky nátěrových hmot a stavebních směsí.

Jak odstranit prach po broušení stěn: pravidla a techniky

Po broušení je obtížné uklidit zbytky. je snazší odstranit pevné kusy obložení než zamést usazeniny po broušení. Opakované mytí problém neřeší. zanechává šedavé zbytky, které kazí vzhled nábytku, linolea a všech povrchů v okolí.

Co dělat, abyste minimalizovali škody způsobené stavebními pracemi?? Přečtěte si, jak se připravit a co je třeba zvážit před broušením, aby bylo následné čištění úspěšné.

Jak minimalizovat usazování nečistot

Prachové částice obsahují chemické látky, které způsobují kašel, dušnost a alergické reakce. Po vdechnutí se usazuje v průduškách, plicích a vytváří monolitickou vrstvu pryskyřice, která později vede k onemocnění. Metody ochrany:

  • Zakryjte si obličej respirátorem nebo, pokud jej nemáte k dispozici, mokrým šátkem nebo silnou látkou;
  • nošení ochranných brýlí chránících sliznice;
  • během renovace otevřete okna. část se z místnosti odpaří;
  • vysavač. zapnutý spotřebič bude postupně nasávat prach z omítky;
  • lopatku na prach. tato metoda částečně sníží nepořádek;
  • Sběrač prachu. některé brusky jsou vybaveny nádobou na odpad.
  • Alternativa. postřik vodou. Pokud to není v rozporu s technikou, posypte stěny, abyste snížili prašnost. pravidelně stříkejte po místnosti. prášek spojený s vodou se usadí na podlaze.

Jak odstranit prach po broušení

Úklid místnosti po broušení stěn a podlah. úkol je složitý. A pokud nevíte, jak to udělat správně, můžete si způsobit spoustu bolestí hlavy. V předchozím článku jsme se s vámi podělili o to, jak odstranit prach po broušení. Dnes si toto téma zopakujeme, ale jako pracovní příklady použijeme trochu jiné metody.

Takže po broušení stěn bude v místnosti velké množství jemných drobků. Zatímco velké kusy výztuže lze snadno zvednout a vyjmout, s prachem je to složitější. Pokud ji začnete drhnout, rozetřete po celé místnosti šedou skvrnu. A je těžké se ho zbavit. A tato šeď se usazuje také na nábytku, stěnách.

Odstraňování prachu ze stropních tapet

Čerstvě zaprášené tapety lze snadno odstranit vysavačem. Pokud je tapeta hladká, použijte širokou trysku, abyste ušetřili čas. Reliéfní tapety se nejlépe čistí kartáčem s dlouhým vlasem, aniž by došlo ke kontaktu mezi tělem a papírem, aby nedošlo k jeho roztržení. Začněte na exponovaných místech stropu a dokončete na spojích kolem zásuvek a podél lišt.

Tapety určené k nalepení na strop se kvůli snížení hmotnosti vyrábějí tenčí. Stropní plátna jsou však nejen papírová, ale také omyvatelná. Pokud vysávání nestačí, zajistěte, aby se tapety nepoškodily mokrým čištěním. Informace o povolených pokynech pro péči o tapety najdete na rolích ve formě piktogramu:

Jediná vlnovka znamená, že tapetu lze otřít měkkým vlhkým hadříkem bez tlaku a namáčení.

Pokyny pro broušení stěn krok za krokem

Při broušení stěn používejte respirátor nebo obličejovou záplatu. Prach z tmelu neobsahuje žádné toxické látky, ale jeho množství je v místnosti velmi nepříjemné. Bez ochranných pomůcek se špatně dýchá. Budete také potřebovat brýle a oblečení, které vám nevadí ušpinit.

Doporučuje se připravit si žebřík. Strop a vrcholy stěn lze opracovávat ve stoje na stoličce nebo židli, ale v tomto případě se vždy musíte dostat na nepřístupná místa na samém vrcholu. V této poloze se ruka rychle unaví.

Pro zřetelný pohled na nerovné plochy je nutné boční světlo. Stačí stolní lampa nebo noční světlo v rohu. V této poloze vytváří proud šikmých paprsků, které způsobují nepravidelnosti a vrhají stíny. Pokud se svítí přímo, nemusí být viditelné. Stín dodává potřebný kontrast a zvýrazňuje i drobné nedokonalosti.

Pokud pracujete se smirkovým plátnem, je lepší používat pláty s různou zrnitostí. Pro konečnou úpravu není vhodné používat hrubší papír než P150. zanechává stopy. Větší nerovnosti, které zůstanou po sušení, se nejlépe odstraňují špachtlí. Materiál se chová různě v závislosti na svém složení. Abyste zjistili, který papír použít, je nutné jej vyzkoušet na malé ploše. Je možné, že škrábance zůstanou i při zrnitosti P 220. V tomto případě přepněte na P240.

Při broušení na nástroj nikdy netlačte, protože by to zanechalo stopy v měkké dlažbě. Pokud se vytvoří velké dutiny, nelze je vyrovnat suchou metodou. Je nutné je vyplnit plastickou hmotou, počkat, až zaschne, a začít znovu.

V rozích je vhodnější pracovat s brusnou houbou lichoběžníkového tvaru. Zploštěním jedné hrany není možné poškodit druhou. Pro těžko přístupná místa je vhodný smirkový hadřík omotaný kolem tužky nebo prstu nebo speciální mřížka. Jeho velkou výhodou je, že se snadněji čistí.

Jak brousit stěny po broušení bez prášení

Pro spárování spár mezi sádrokartonovými deskami lze použít mokré nástroje. Tato metoda není vhodná pro velké plochy, protože zrna budou okamžitě zablokována mokrou hmotou. Existují brusky s elektrickými čerpadly a sběrači prachu. Toto zařízení dokonale filtruje částice, ale malé množství jich zůstává ve vzduchu, takže je lepší pracovat v respirátoru.

Broušení stěn po tmelení zaručuje kvalitní povrchovou úpravu

Před malováním nebo tapetováním stěn se povrch stěn nejprve vyrovná omítkou a poté tmelem. Broušení stěn po broušení je závěrečnou fází přípravy hladkého povrchu stěn pro dokončovací práce. Tato lekce oprav vám ukáže, jak brousit stěny tmelem, aby byly co nejhladší.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS