Jak namontovat kypřič na jednonápravový traktor

Jak správně sestavit kultivátor pro motorový kypřič

Obdělávání půdy je nezbytnou součástí jejího obdělávání. Během tohoto procesu se půda zpracovává, ale bez zvedání spodní vrstvy půdy. Kypřič, což je technika pro zpracování půdy, po ní jezdí do předem nastavené hloubky, kypří její horní část a poté ji rozmělňuje na malé kousky.

To vede k vyrovnání podmínek. Dalším přínosem je odstranění prorůstajícího plevele. Zpracování půdy také zlepšuje proudění vzduchu do půdy, což umožňuje rychlejší prohřátí půdy a udržení vlhkosti.

Jejich nože umožňují rychlé a důkladné zorání různých typů půdy. S jejich pomocí lze půdu obdělávat a následně dosáhnout následujících výhod:

  • Vysoká úroveň kvality orby;
  • Pohodlné podmínky pro řízení kultivátoru při zpracování půdy;
  • Vysoká spolehlivost přenosu;
  • Vysoká účinnost kultivátoru.

Existuje několik typů fréz. Každý z nich je zaměřen na zamýšlené použití. Jsou určeny především ke kypření půdy, vytváření specifické struktury vrstvy zpracovávané půdy a k regulaci plevelů.

Průměr lopatek dodávaných s motorovou jednotkou je 35,6 mm; jejich otáčky za provozu jsou 399 ot/min. Pro pohodlí obsluhy je jednotka vybavena transportním kolečkem. Terénní traktor lze na toto kolo umístit během skladování nebo jej použít k přepravě stroje po staveništi.

Základní vybavení a příslušenství

Základní výbava modelu Stanley 500:

  • Pěšího traktoru Stanley 500 přímo (převodovka motoru);
  • Podpěrné kolo (1 jednotka);
  • Upevňovací prvky a nástroje pro frézovací bity, rukojeti a kolečka;
  • Demontované nože;
  • Ochranná křídla;
  • Pokyny (které lze stáhnout také v elektronické podobě);
  • Záruční list;
  • Univerzální hák.
  • Brambory, konvenční a přepravní;
  • Vložky;
  • Assassin;
  • Pluh;
  • Diferenciální;
  • Přívěs;
  • Nákladní automobil;
  • K motoru lze připojit i další zařízení (např. Kultivátory Neva nebo Salyut).

Minitraktory s objemem motoru menším než 50 cm3

Minitraktory s objemem motoru menším než 50 cm3 a výkonem motoru do 5 cm3.5 л. С. Jsou malé zahradnické nářadí / zemědělská strojní traktorová jednotka (motorové nářadí, kód předmětu OK 005-93 je 473791). Vzhledem k jejich technickým parametrům se na ně nevztahují požadavky na registraci pasů samojízdných strojů a nevyžadují osvědčení řidiče traktoru (traktoristy). Minitraktory s objemem motoru menším než 50 cm. Kostka. Nejsou vozidlem ani samojízdným strojem; jsou určeny pouze pro zemědělské práce v rámci zahradního pozemku a nelze je používat k přepravě osob, zboží nebo zařízení po silnici.

„Zemědělským strojem“ se rozumí kombinace mobilní pohonné jednotky s přípojným, polopřípojným nebo závěsným strojem (nebo stroji), která je určena pro technologické operace v zemědělství;. TS TS 10/2011.

„Mechanicky poháněným vozidlem“ se rozumí vozidlo poháněné motorem. Tento termín se vztahuje také na všechny traktory a samojízdné stroje MINISTERSTVO DOPRAVY.

Alba

Při výběru správného kypřiče je třeba zohlednit půdní podmínky specifické pro váš stroj. Šavlové nože jsou samozřejmě vhodné zejména pro obdělávání dříve obdělávané půdy. Pokud jde o obdělávání panenské půdy nebo půdy hustě zarostlé trávou, základní továrně vyráběné žací stroje někdy nezvládají zátěž kvůli nedostatečné kvalitě materiálů a montáže (šroubové a svařované spoje). Obdělávání těžkých půd frézami s husím krkem představuje pro jednonápravový traktor i jeho obsluhu značnou zátěž. Snadněji zvládnutelné jsou komerční nebo podomácku vyrobené řezačky s řeznými noži z kvalitního kovu.

U fréz s husím krkem lze na jednonápravový traktor namontovat požadovaný počet sekcí a přizpůsobit jeho výkon zemědělským podmínkám a výkonu stroje. Tento typ zařízení také usnadňuje práci na tvrdých půdách a rostlinných zbytcích a poskytuje lepší ovladatelnost. Mnoho uživatelů považuje tuto konstrukci za ideální řešení z hlediska praktičnosti a odolnosti.

Modelová řada

Sortiment a modelová řada kultivátorů Shtenli pravidelně aktualizován s novým vybavením, takže stojí za zvážení nejoblíbenější zařízení.

Nyní se skupina specializuje na výrobu dieselových a benzinových agregátů, ale prodává také samostatnou řadu strojů, které patří do řady Pro Series.

  • Shtenli 500. Tento stroj patří do třídy lehkých zemědělských strojů německé výroby, protože váží pouhých 80 kg. Současně je stroj vybaven motorem o objemu 7 litrů. С. Aby byl jednonápravový traktor stabilnější a zlepšil svou trakci, je základní verze vybavena přídavným kolem v přední části jednotky. Stroj je poháněn benzínovým motorem.
  • Shtenli 900. Jedná se o kultivátor střední třídy s hmotností 100 kg a výkonem motoru 8 litrů. С. Výrobce doporučuje tento model pro použití na větších farmách.
  • Shtenli 1030. Jedná se o benzinový agregát s objemem 8,5 litru. С. Hmotnost kultivátoru je 125 kg, takže jej lze používat v kombinaci s adaptérem a těžkými nástavci.
namontovat, kypřič, jednonápravový, traktor
  • Shtenli 1100 Pro Series. Jednonápravový traktor je poháněn výkonným motorem Honda o objemu 14 litrů. С. Sortiment německé společnosti nabízí dva typy těchto zařízení. S vývodovým hřídelem nebo bez něj, což umožňuje zemědělcům vybrat si zařízení podle osobních preferencí konfigurace. První varianta se nejčastěji volí, pokud má být stroj používán jako kultivátor, například Shtenli 1800.
  • Shtenli XXXL. Tento model vyniká ergonomickým designem a nádrží na benzín nahoře. Stroj je poháněn výkonným 13litrovým motorem Honda. С.
  • Shtenli G-185. Jedná se o univerzální agregát, který je určen pro soukromé nebo profesionální použití. Jednonápravový traktor je poháněn výkonným vznětovým motorem o objemu 10,5 litru. С., Existují však i modifikace s vyšším výkonem až do 17-18 l. С. Model vyniká působivou hmotností 280 kg, která umožňuje připojování přídavných zařízení a tažených součástí a přepravu nákladu. Velká hmotnost stroje však vyžaduje od obsluhy pozornost a sílu při práci.
  • Shtenli G-192. Tento model je vybaven vznětovým motorem o výkonu až 12 litrů. С. Tento jednonápravový traktor má hmotnost přibližně 320 kg, což z něj činí těžký zemědělský stroj. Stroj lze použít k orbě a kultivaci, ale také k tažení a dokonce i k vlečení s přídavným zařízením.

Jednotka má kvalitní a výkonná kola, která jí umožňují volný pohyb po jakémkoli typu terénu.

Řezačka pluhu

Jednonápravová radlice je vyrobena vlastníma rukama z kovové trubky o průměru 42 mm na základě výkresů jednotlivých prvků. Čepele jsou vyrobeny na míru a ohnuté pod určitým úhlem. Lopatky jsou k trubce přivařeny svářečkou. Po kompletním sestavení nůž nabruste. Při montáži modulu jej přizpůsobte závěsu motorového kypřiče a přednímu nástavci.

namontovat, kypřič, jednonápravový, traktor

Pracovní plocha čepele se při provozu kypřiče nevyhnutelně opotřebovává. Aby se obnovila řezná schopnost nástroje, musí se pravidelně brousit. Načasování postupu je přísně individuální. Rychlost opotřebení čepele závisí na

  • Množství opotřebení řezacího nástavce;
  • Tvrdost zpracovávané půdy;
  • Pokud jsou v půdě kořeny rostlin nebo kameny;
  • Pevnost materiálu čepele.

Výrobci zemědělských strojů dodávají frézy s již naostřenými noži. Proto nemá smysl ostřit nože při koupi motorového kultivátoru. Pokud je však jednotka intenzivně používána, nelze se tomuto postupu vyhnout. K obnovení ostrosti ostří je zapotřebí úhlová bruska (úhlová bruska nebo „úhlová bruska“) a brusný kotouč o průměru 12,5 cm nebo diamantový kotouč. Brousicí stroj lze použít, ale vzhledem k velikosti nože a zakřivení nožů se nedosáhne dobrých výsledků. Pokud jsou čepele malé, lze je nabrousit jemným smirkovým plátnem.

Pracovní hrany by měly být nabroušeny pod úhlem 45°. Odstraňte kovovou vrstvu na ostřící straně frézy. Není nutné se příliš unášet: stačí rozemlít 1-2 mm. Řeznou schopnost nože může být nutné několikrát za sezónu opravit a nadměrné odstraňování kovu snižuje pevnost nože. V některých případech se interval ostření prodlužuje. Vše závisí na intenzitě používání a typu obdělávané půdy.

Při použití frézy ve vlhkém terénu je třeba povrch nožů důkladně očistit. Při tření o zem se povrch kovu zbavuje oxidového povlaku a stává se chemicky aktivním. Tento proces je doprovázen zvýšenou korozí, která vede ke vzniku důlkové koroze, třísek a mikrotrhlin. Aby se těmto jevům zabránilo, měly by být čepele ošetřeny speciálními inhibitory nebo automobilovým olejem.

Jak pracovat

Po nasazení rotační motyčky nastartujte traktor. Na začátku pole jeďte rovně na první rychlostní stupeň. Pokud je k dispozici pouze jedna rychlost vpřed, zvolte nejnižší rychlost motoru. Zvolte nejvyšší možnou rychlost pojezdu rotačního kypřiče. Zařaďte druhý rychlostní stupeň a po nastavení maximálních otáček motoru sešlápněte spojku.

Pomocí radlice nastavte požadovanou hloubku kultivace. Začneme tím, že ji umístíme do druhého oddílu shora. Čím kratší je část radlice směřující k povrchu, tím mělčí je orba. Pomocí něj vytvoříme zátěž a zabrzdíme dopředný pohyb stroje. Kultivátor se nemůže pohybovat vpřed, je zakopán kypřičem. Radlice je stejná jako kotva. Jakmile ujedete krátkou vzdálenost od začátku ke konci pole, pokud je pole malé, můžete zařadit zpátečku a vrátit se zpět.

Pokud je jízdní plocha velká, je lepší jezdit v kruhu. Pokud je možné volantem otáčet, doporučujeme jej natočit do strany. Obsluha tak chodí po pevné půdě a nepošlapává již zpracovanou půdu.

Správně seřízený jednonápravový traktor nebude poskakovat a trhat.

Může se stát, že půda je těžká a kultivátor lehký. V oblasti frézovacích nástrojů je pak nutné použít dodatečnou hmotnost. Náklad by se musel zvedat v oddělených „plackách“ po 6-7 kg.

Pěstování s malým přesahem přes obdělávanou plochu. Druhý průchod proveďte tak, aby jedna z bočních polovin stroje byla již v polovině pracovní šířky. Nastavení podle otisku zanechaného radlicí. Tímto způsobem se celá půda zkultivuje dvakrát. Tímto způsobem dosáhnete rovnoměrného pokrytí půdy na celém pozemku.

Při kultivaci mezi řádky umístěte deflektorové nože na okraj soupravy. Zabraňují podříznutí kořenů rostlin a odklonění jednotky.

Frézy jsou klíčovou součástí rotačního kultivátoru a usnadňují a urychlují práci zahradníka. V závislosti na modelu mohou plnit různé funkce. Nelze je však označit za univerzální, závisí na složitosti obdělávané půdy a typu stroje. V tomto článku se dozvíte o různých typech kultivačních nožů a jejich speciálních vlastnostech, o tom, zda je třeba je brousit a které jsou nejlepší pro různé půdy.

Srovnání

Nástavec na husí nožky je vhodný pro těžké půdy. Díky variabilním variantám náboje ji lze použít na různých modelech motorových kypřičů. Tyto modely se při práci lépe ovládají, ale při práci na zemi jsou náchylné k trhání a nárazům. Aktivní analogy nebo továrně vyráběné produkty si ne vždy poradí s těžkými půdami. To platí zejména pro verze s čínskými čepelemi, u nichž je kvalita kovu velmi diskutabilní. Nejenže je pro obsluhu obtížné držet stroj v rukou, ale převodovka je vystavena vyššímu zatížení.

Tyto kypřiče lze opravit odstraněním poškozených prvků a jejich nahrazením novými. Kromě toho je k dispozici variabilní nastavení šířky. Na žádost obsluhy lze do linky umístit další páry fréz.

namontovat, kypřič, jednonápravový, traktor

Pokud dopředu víte, že potřebujete pracovat v náročném terénu, musíte buď zvolit kvalitní kypřiče z Ukrajiny a Polska, nebo se poohlédnout po jiných modifikacích.

V případě spirálového rumpálu, známého jako „Virgin“, se jedná o plně svařovanou konstrukci, která je vyrobena za účelem zvýšení provozní pevnosti. Proto vydrží vysoké zatížení. Jedinou nevýhodou pro uživatele je jejich pomalost. Ale to je pochopitelné: na panenské půdě nemůžete běžet rychle, jak byste nechtěli.

Pokud si ji chcete pořídit, je důležité vzít v úvahu ještě jednu nevýhodu: při kultivaci se půda odsouvá od středu ke krajům. Vznikne tak mělká brázda, která může později vyžadovat urovnání terénu. Jinak jsou spirálové kypřiče považovány za robustnější stroje než jejich protějšky. Jsou robustní, spolehlivé a mají dlouhou životnost. Pokud je potřeba kvalitní kultivace půdy v náročném terénu, jsou pro zahradníka tím nejlepším pomocníkem.

Srovnání fréz na vás čeká v následujícím videu.

Ve snaze usnadnit zemědělcům a drobným farmářům práci vyrábějí výrobci plnohodnotných i kompaktních zemědělských strojů stále sofistikovanější zařízení. Mezi majiteli domů a malých pozemků jsou nejoblíbenější motorové kypřiče. Hlavním ovládacím prvkem tohoto typu zemědělských strojů jsou různé typy kypřičů. To vyvolalo otázku, zda je možné nebo vhodné je brousit. V dnešním přehledu se s touto ošemetnou otázkou vypořádáme společně s odborníky z online magazínu HouseChief.

Kultivátor usnadňuje život majitelům malých pozemků

| Denial of responsibility | Contacts |RSS