Jak namontovat pístní kroužky u traktoru s jednou nápravou

Instalace pístních kroužků u jednonápravového traktoru

Na montáži kroužků na píst u dvoutaktního skútru. Nebo třeba čtyřtaktního. Není nic složitého a mnoho lidí to ví. Ale většina skútrařů, kteří si nedávno zakoupili takové vybavení, netuší, jak vyměnit píst na skútru, jak správně nainstalovat kroužky na píst, kde hledat šipku na pístu a další.

V této lekci vám řeknu, jak nasadit kroužky na píst a nasadit píst zpět. Protože jsme již hovořili o čtyřdobých motorech, budeme zde hovořit pouze o dvoutaktních motorech.Náš píst je tedy opotřebovaný a je třeba ho vyměnit.

Nejdříve se opotřebovávají kroužky a píst, které je obvykle nutné vyměnit. Pokud je píst silně opotřebovaný, je nutné válec vystružit. Píst se také zavrtává, pokud je zaseknutý ve válci a vytváří hluboké škrábance na stěnách válce. Na tom není nic špatného, a pokud byl váš nový válec řádně vyvrtán (za což zaplatíte jen asi 10), bude již vyžadovat obnovení sady kroužků s novým pístem. Takové kroužky jsou označeny 0,25. Druhá nuda 0,5 a t.Д. Až do jednoho.

Po zakoupení pístu je třeba jej sestavit. Sada obvykle obsahuje samotný píst, dva kompresní kroužky, třetí tenký lisovací kroužek (podívejte se, co dělá), pístní čep a dva pojistné kroužky pístního čepu.

Nyní třetí kroužek v sadě. Jeho účelem je tlumit spodní kompresní kroužek. Instaluje se zespodu a v terénu je obvykle k ničemu. Je to prsten, který můžete vyhodit nebo vložit, na tom nezáleží. Mnoho výrobců pístů ji v sadě vůbec nemá.

Je čas vše znovu sestavit. V závislosti na modelu skútru mohou být kompresní kroužky stejné nebo se mohou lišit tloušťkou a průřezem. Většina pístů skútrů Honda má například různé kroužky, kde horní je tenčí než spodní a má jiný průřez.

Při montáži na to vždy dávejte pozor, horní část je tenčí a zkosená pod úhlem. Všimněte si také nápisu na prstenu (obvykle písmeno T nebo velikost opravy), nápis by měl být vždy nahoře, tj. Naproti prstu

Nejdříve se musí nasadit spodní, pak horní. Není třeba je natahovat ani ohýbat. Je třeba s nimi zacházet opatrně

Věnujte také pozornost nápisu na prstenu (obvykle písmeno T nebo velikost opravy), nápis by měl být vždy nahoře, tj. Naproti prstu. Nejprve spodní, pak horní

Není nutné je natahovat ani ohýbat. Tyto manipulace je třeba provádět opatrně.

Drážky kroužků mají blokády, které zabraňují otáčení kroužků během provozu, takže mezera mezi kroužky musí být v těchto blokádách, jinak se píst ve válci neotevře.

V neposlední řadě je na spodní části pístu nebo na nápisu EX umístěna šipka (1). Šipka a nápis musí vždy směřovat k výfuku (2). V takovém případě budou kroužkové zámky na straně lopatkového ventilu. Pokud jsou zámky umístěny na výfukové straně, píst nebude dlouho sloužit, kroužky budou vtahovány do výfukového okénka a postupně se opotřebují.

Při všech manipulacích s pístem je třeba do okna klikové skříně vložit látku, aby se tam nic nedostalo. Stále potřebujeme klikový hřídel a ložiska.

Při montáži pístního čepu věnujte pozornost stavu klece (ložiska), možná bude třeba ji vyměnit. Před vložením pístního čepu namontujte před vložením pístu pojistný kroužek na jednu stranu (obvykle na stranu, kam nelze vložit čep a druhý kroužek)

Poté nasaďte čep a druhý pojistný kroužek, který po zapadnutí do drážky určitě cvakne.

To je vše, nyní nasaďte válec, nikoli píst (nezapomeňte zkontrolovat stav těsnění a namazat píst a stěny válce motorovým olejem), hlavu válce a střídavě křížem utahujte šrouby.

Můžete si také přečíst další články na toto téma:

Hlavní příčiny závad motorového kultivátoru

Protože hlavní částí každého stroje je motor, je s ním spojen hlavní počet poruch (obrázek 3). V některých případech může být špatný výkon motoru způsoben špatnou kvalitou paliva nebo znečištěným vzduchovým filtrem. Existují také případy, kdy motor neběží správně z důvodu nedostatečného zahřátí, poruchy zapalování, karburátoru nebo pístů.

Hlavní části motoru

Zde jsou uvedeny nejčastější závady na vašem elektrickém kultivátoru, které můžete opravit vlastními silami. Pokud si však nejste jisti svými schopnostmi nebo se obáváte, že závadu sami neodstraníte, raději zavolejte odborníka.

Problémy se zásobováním palivem

Pokud motor nenastartuje, může být problém v motoru nebo ve startovacím systému.

Problémů s přívodem paliva se zbavíte následujícím způsobem

  • Zkontrolujte zapalovací svíčky: pokud jsou suché, do válců neproudí palivo. Příčinou závady může být ucpání víka palivové nádrže, nečistoty v palivovém systému, uzavřený palivový kohout nebo prostý nedostatek benzinu.
  • Naplňte nádrž palivem a zkuste motor znovu nastartovat.
  • Zkontrolujte palivový kohout: pokud je zavřený, musíte změnit jeho polohu, abyste ho mohli otevřít.
  • Vyčistěte vypouštěcí otvor palivové nádrže.
  • Vypusťte benzinovou nádrž, vyjměte palivový kohout a propláchněte ji čistým benzinem.
  • Odstraňte připojovací hadici u karburátoru a vyfoukejte ji (spolu s tryskami).

Funkční závady

Nestabilní funkce motoru je jednou z nejčastějších příčin problémů s motorem rumpálu. Pokud motor při volnoběhu vydává zvuky a při pokusu o přidání plynu se úplně zastaví, příčinou je nedostatek paliva. Vyčistěte palivovou nádrž, karburátor a sítka trubkových kohoutů. Pokud se problémy objevují i při volnoběhu, je vhodné zkontrolovat odstředivý regulátor. Tah se často zasekne.

pístní, kroužky, traktoru, jednou

Jednonápravový traktor jednoduše pruží, aniž by sebou trhnul. Často je to způsobeno špatně nastavenými, nevhodnými nebo prostě jen opotřebovanými motory. Výměna pohonné jednotky však není vždy rozumná. Může pomoci montáž lepší zapalovací svíčky. Je také vhodné předpokládat, že plovák karburátoru ve vysokonapěťovém vedení je nefunkční.

Pokud motor vašeho motorového kypřiče klepe, zkontrolujte vačkový a klikový hřídel. Právě tam se nacházejí zdroje cizích zvuků.

Ve všech výše uvedených situacích není nutné provádět generální opravu. Je velmi důležité správně diagnostikovat závady. Snaha zvýšit kompresi u všech moderních motorů je zbytečná, dekompresor to stejně nedovolí.

Jak vyměnit kroužky na motoru motorového rumpálu?

Poruchy, které se mohou vyskytnout u motorového kultivátoru Cascade, lze rozdělit do několika hlavních kategorií, z nichž některé jsou:

Pokud máte jednonápravový traktor Cascade, mohou se při používání tohoto zařízení po určitou dobu vyskytnout problémy s motorem. Příručka pro opravy jednonápravových traktorů Cascade, dává dobrou příležitost pro majitele tohoto stroje opravit všechny závady co nejrychleji a správně, s přihlédnutím ke všem doporučením výrobce.

Nezapomeňte sledovat stav svého stroje

Výhody čínských motorů

Čínské motory pro motorové kypřiče jsou díky svým výhodám velmi oblíbené. Motory jsou v závislosti na svém určení vybaveny přídavným zařízením (převodovkou, startérem atd.), zadní náprava může být vybavena převodovkou.). Při výrobě motorů se používá pouze nejmodernější vybavení. Získáte motor, který můžete okamžitě používat bez dalšího školení. Jsou dokonale vhodné pro všechny typy traktorů, dokonce i pro domácí traktory.

Opravy a seřízení, nastavení rychlosti

Dříve nebo později musí každý jednonápravový traktor projít generální opravou motoru, ať už se jedná o Caiman, Patriot, Texas, Pro-Boiler, VIKING, Forza nebo jiný. Jeho demontáž a opětovná montáž je jednoduchá a nevyžaduje žádné speciální nářadí.

Všimněte si, že výrobce neuvádí konkrétní limit opotřebení žádných součástí motoru, takže následující rozměry jsou uvedeny analogicky s jinými vzduchem chlazenými čtyřtaktními motory:

  • Vypusťte olej z klikové skříně a převodovky (pokud je namontována), vyjměte vypouštěcí zátky a zbytek paliva z benzinové nádrže.
  • Vyjměte palivovou nádrž, tlumič výfuku a vzduchový filtr.
  • Odpojte karburátor, který je připevněn k hlavě válců pomocí dvou čepů.
  • Odstraňte startér a kryt ventilátoru.
  • Zajistěte ruční kolo improvizovaným nástrojem tak, abyste nepoškodili lopatky ventilátoru, a odstraňte matici zajišťující ruční kolo.
  • Poté pomocí tříručního univerzálního stahováku vytlačte setrvačník z jeho dosedacího kužele.
  • Pokud je příčinou demontáže špatný start a ztráta výkonu motoru, zkontrolujte, zda není drážka klíče zlomená, protože by to způsobilo posun setrvačníku a změnu úhlu předstihu zapalování podle magnetické značky na něm.
  • Vyjměte zapalovací a osvětlovací cívku, pokud je motor vybaven.
  • Po vyšroubování šroubů upevňujících kryt ventilů vyšroubujte čtyři šrouby upevnění hlavy válců, které se nacházejí pod tímto krytem, a sejměte hlavu. Pro kontrolu těsnosti ventilů otočte spalovací hlavu vzhůru nohama a naplňte ji parafínem.
  • Pokud se parafín v tělese vstupního nebo výstupního ventilu neobjeví do jedné minuty, lze těsnost ventilů považovat za vyhovující, v opačném případě je třeba ventily přetřít brusnou pastou na sedlech nebo (v případě zjištění dmýchacího otvoru) vyměnit.
  • U modelů vybavených redukční převodovkou sejměte kryt převodovky a sekundární hřídel a vylisujte hnací pastorek nebo řetězové kolo z klikového hřídele (podle typu). Ozubená kola, která vykazují znatelné opotřebení podél zubu, by měla být vyměněna.
  • Odšroubujte šrouby, které drží zadní desku po obvodu, a vyjměte ji, aby bylo možné vyjmout vačkový hřídel z klikové skříně.
  • Po uvolnění prostoru v klikové skříni odstraňte šrouby s víčky, které spojují spodní kryt s tělesem ojnice, a vyjměte víčko a klikový hřídel.
  • Zatlačte píst a ojnici do klikové skříně.

Pokud zjistíte vůli v ložiskách, vyměňte je. Protože nejsou k dispozici žádné opravné velikosti, vyměňte díly za nové:

  • Ojnice: Pokud je na čepu klikového hřídele patrná radiální vůle;
  • Klikový hřídel: při vrypování na klikovém čepu;
  • Kliková skříň: s výrazným (více než 0,1 mm) opotřebením povrchu válce v největším místě;
  • Písty: při mechanickém poškození (odštípnutí, zadření v důsledku přehřátí);
  • Pístní kroužky: pokud vůle v kloubech přesáhne 0,2 mm, pokud samotná čelní plocha válce není opotřebená až do meze odmítnutí a pokud je zaznamenáno znatelné opotřebení motorového oleje.

Před opětovnou montáží namažte všechny třecí části čistým motorovým olejem a očistěte povrchy spalovací komory a hlavy pístu pokryté sazemi, aby se v těchto oblastech snížilo hromadění tepla. Motor smontujte v opačném pořadí, než v jakém jste ho smontovali.

K mletí obilí se používá speciální zařízení. Kukuřičný šrotovník Kolos, který vyrábí firma. Zde si můžete prohlédnout tento levný, robustní krakel.

Na domácím trhu zemědělských strojů jsou zastoupeny různé verze kultivátorů, a to nejen ruské, ale i zahraniční výroby. Kultivátor Mantis. Spolehlivé vybavení po desetiletí.

Jak držet pístní kroužky vlastníma rukama?

Pístní kroužky je obvykle třeba vyměnit bez ohledu na počet najetých kilometrů. Kvalita oleje v motoru, četnost výměn oleje atd. Určuje, jakým způsobem vyměnit pístní kroužky vlastníma rukama. П. Nejčastější příčinou opotřebení pístního kroužku je přítomnost kapaliny ve vnitřní trubce pístního kroužku?

PŘÍZNAKY, KTERÉ UKAZUJÍ NA OPOTŘEBOVANÉ PÍSTNÍ KROUŽKY

Vozidlo spotřebovává více paliva? Jedná se o jeden z prvních příznaků, které ukazují, že kroužky jsou opotřebované a je třeba je vyměnit. Opotřebované pístní kroužky snižují kompresi motoru (více o tom níže). To nutí řidiče vozidla více šlapat na plyn a snažit se, aby motor běžel jako dříve. Výsledkem je buď zaplavení zapalovacích svíček palivem kvůli příliš bohaté směsi, nebo únik přebytečného množství benzinu do klikové skříně.

Motor začne běžet na volnoběh a zvýší se spotřeba paliva. Výkon motoru může také klesnout. Mnoho zkušených řidičů přesně ví, kdy je čas vyměnit kroužky. A je to tak správně, protože výkon motoru je přímo závislý na stavu kroužků. Celá skupina pístů musí zajistit kompresi potřebnou pro optimální fungování motoru. Existuje dokonce konkrétní hodnota komprese, která by měla být obvykle 9. Opotřebované písty, pístní kroužky Vysoká spotřeba oleje je ve většině případů doprovázena snížením výkonu motoru.

Mazací kroužky nemají dostatek času na odstranění zbývajícího maziva z povrchu válce a v důsledku toho se přebytečný olej dostává do spalovacího prostoru. Zde vše, co nestihne shořet, uniká do katalyzátoru a výfukovým potrubím ven. Existuje další příznak: kouř vycházející z tlumiče výfuku, který je známkou toho, že olej hoří. Zvýšená spotřeba oleje však není vždy známkou opotřebení pístních kroužků. Důvodů, proč je motor „nasáklý olejem“, je několik a lze je nalézt v odborné literatuře.

Pístní kroužky jsou schopny plnit několik funkcí současně.

Utěsňuje spalovací komoru tak, aby žádné plyny nemohly proniknout do klikové skříně. Pístní kroužky chrání samotný píst před přehřátím. Důvodem je to, že hlava pístu neustále koncentruje teplo a kroužky ho mohou odvádět do válce, který je intenzivně omýván chladicí kapalinou. Pístní kroužky zajišťují rovnoměrné rozložení olejového filmu na povrchu válce. Zabraňují také pronikání oleje přímo do spalovacího prostoru. Aby kroužky účinně fungovaly, musí rovnoměrně přilnout k celému povrchu válce. Samotný válec po určité době změní svůj tvar, což vede ke zvětšení vůle v kanálech.

Tím se naruší pružnost kroužků. Co bude následovat, je jasné. Těsnění je porušeno, plyny pronikají do klikové skříně a dochází k nadměrnému opotřebení celé pístní skupiny. Stručně řečeno, pokud jsou tyto díly opotřebované, lze výše popsané problémy vyřešit pouze výměnou pístních kroužků za nové. Níže je uveden algoritmus pro výměnu kroužků vlastníma rukama. Mnoho začínajících řidičů se bojí provést tuto operaci sami, protože musí demontovat motor. Samotný proces se navíc zdá být složitý jen na první pohled a vyžaduje odborné znalosti. Dovolte nám, abychom vás uklidnili. To není tak docela pravda. Výměnu kroužků za nové zvládne i jeden člověk, který není obeznámen se specifiky této práce. Ve většině případů nemusíte motor ani demontovat. Postačí vám určité nářadí.

Chtěl bych poznamenat, že je třeba ještě zjistit, zda je nutné motor vyjmout, nebo ne. Existuje speciální metoda, která zahrnuje demontáž hlavy válců. Vizuálně zkontrolujte válce a zhodnoťte jejich stav. Nejprve je třeba zkontrolovat nedokonalosti, které mohou být viditelné na stěnách vložek válců. Je lepší požádat někoho, kdo je odborník, aby vše zkontroloval a řekl vám, zda je třeba motor rozebrat, nebo ne, aby bylo vše od začátku provedeno správně. Pokud jste si stoprocentně jisti, že jsou „pryč“ pouze kroužky a není třeba ani převrtat blok válců, ani provést kompletní opravu motoru, určitě není nutné motor rozebírat. Rád bych vás upozornil, že demontáž hlavy válců není obtížná, ale není tak snadné ji složit zpět. Proto je lepší nezačínat s kontrolou stavu motoru sám. Pokud někoho takového znáte, zeptejte se ho. Kontrolní postup nebude trvat dlouho a je pravděpodobné, že odborník bude souhlasit.

Další časté problémy se startováním

Stroj neběží dostatečně rychle nebo nevyrábí dostatečný výkon? Příčin tohoto chování může být několik:

pístní, kroužky, traktoru, jednou

Do karburátoru se nedostává vzduch a palivo se správně nespálí. Je třeba vyčistit nebo vyměnit filtr.

Zbytky paliva a zplodiny hoření vytvářejí na vnitřní stěně tlumiče silné usazeniny, které je třeba odstranit.

Pokud k tomu dojde, je třeba sestavu vyjmout, rozebrat a důkladně vyčistit. Karburátor je pak třeba správně sestavit a seřídit.

Teplota a namáhání si mohou vybrat svou daň a i ty nejpevnější kovy mají tendenci se časem opotřebovávat a deformovat. Tyto díly by měly být vyměněny okamžitě. Jinak by mohlo dojít k nevratnému poškození motoru.

Tento problém se projevuje tím, že se klikový hřídel po nastartování motoru neotáčí. Pro výměnu skříně spojky a ráčny je nutné startovací jednotku zcela demontovat.

Pokud se startovací lanko nevrátí do výchozí polohy, je třeba startér znovu seřídit. Za tímto účelem se uvolní šrouby a ručně se nastaví poloha sestavy tak, aby byl zajištěn normální návrat šňůry.

Poměrně častým důvodem, proč se startovací šňůra nevrací, je selhání startovací pružiny. Je nutné ji vyměnit.

Správná údržba všech součástí výrazně prodlužuje životnost stroje. Zásadní význam má také rychlá výměna opotřebovaných dílů. Při zjištění sebemenší závady je nejlepší ji co nejrychleji odstranit, aby se předešlo mnohem závažnějším a nákladnějším problémům.

Odstranění problémů se startováním

Motor motorového kultivátoru často vyžaduje opravu, protože nenastartuje. Pokud se tento problém vyskytne po zimním uskladnění, lze mít podezření:

  • Ucpání paliva nebo oleje vodou;
  • Oxidace elektrických kontaktů;
  • Poškození izolace;
  • Pevné nečistoty v karburátoru.
pístní, kroužky, traktoru, jednou

Abyste těmto závadám předešli, je nutné před každým spuštěním pečlivě zkontrolovat všechna připojení. Pokud zaznamenáte sebemenší sevření lana nebo dokonce jeho zalomení, motor nestartujte.

Před prvním spuštěním zkontrolujte, zda je v klikové skříni dostatek oleje. Nedostatečné množství maziva může způsobit rychlé zničení pístní skupiny. Za méně než sekundu jsou válce pokryty otřepy.

V takovém případě je nutná velmi závažná oprava nebo dokonce výměna poškozených dílů. Nestabilní provoz stroje je někdy způsoben ponecháním mazacího oleje přes zimu. V takovém případě se může z výfukového potrubí v prvních sekundách po nastartování vyvalit bílý kouř. Stroj se brzy zastaví.

Traktory se vznětovým motorem mohou také nenastartovat kvůli nedostatku oleje. Pouze několik modelů má systém, který zabraňuje poklesu hladiny oleje. Většina lidí si bude muset servisovat svůj motorový kultivátor individuálně. Je třeba také zdůraznit, že závady jsou způsobeny systematickým používáním nevhodného paliva. Pokud se zdá, že tip nefunguje. Vyjměte zapalovací svíčku a zkontrolujte, zda na ní nejsou olejové skvrny.

Olej, a zejména saze, je třeba šetrně vyčistit. Pak musí být zapalovací svíčka vždy vysušená. Válec vyžaduje také sušení. K jeho „vysušení“ se používá velmi jednoduchá metoda: několikrát prudce zatáhnout za startovací lano. Často je kladena otázka: Co mám dělat, když můj jednonápravový traktor nechce nastartovat a vypouští černý kouř?

To obvykle znamená, že je motor zaplaven benzínem. Hrozí také poškození pístní skupiny. Pokud se oba předpoklady ukáží jako nesprávné, musíte zavolat servisní středisko. Další pokusy o odstranění problému vlastními silami mohou vést k závažnější závadě.

Pokud je porucha způsobena nedostatkem paliva v pracovní komoře, zapalovací svíčka je suchá.

Takovému problému lze čelit, pokud:

  • Vyprázdnit staré palivo;
  • Důkladně vypláchněte nádrž na benzin nebo naftu;
  • Vyčistěte vzduchový filtr;
  • Vyčistěte palivovou hadici a trysky proudem stlačeného vzduchu;
  • Přidejte čerstvé palivo;
  • Po otevření palivového potrubí vyfoukněte kanálek na víčku palivové nádrže.

V některých případech je příčinou poruchy vniknutí benzinu do olejové vany. Po každém seřízení karburátoru zkontrolujte, zda nedošlo k tomuto problému.

Pokud dochází k neustálému ucpávání paliva, zkontrolujte jehlu karburátoru. Je pravděpodobné, že se jedná o slabé místo. Stojí za zmínku, že někdy motor na motorovém noži vystřelí do tlumiče výfuku a možná se i vznítí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS