Jak navinout strunu vyžínače na cívku vyžínače trávy

Jak navinout strunu na cívku vyžínače trávy

Hlava je hlavní částí vyžínače trávy. Skládá se z cívky, na níž je navinuto vlákno. K dispozici jsou celkem 3 typy hlavic:

  • Manuální. Umožňuje ruční prodloužení žacího vlákna (struny pro vyžínač) po zastavení motoru.
  • Poloautomatické. Používání navijákové hlavy je jednoduché a přímočaré. Funguje na následujícím principu: poté, co uživatel počká, až vyžínač dosáhne maximálních otáček, lehce udeří hlavou přístroje o zem, čímž se uvolní zablokovaný vlasec. Šňůra je prodloužena odstředivou silou a uživatel ji musí pouze přeříznout nožem.
  • Automatické. Šňůra je do vyžínače přiváděna při nižších otáčkách motoru. Užitečné v situacích, kdy potřebujete pracovat delší dobu. Nevýhodou je, že se vlákno rychle opotřebovává.

Chcete-li zjistit, jak naplnit cívku vyžínače trávy, musíte věnovat pozornost výběru kabelu.

Jak vyměnit vlákno na zastřihovači?

Výměna žacího vlákna sekačky na trávu s návodem krok za krokem umožňuje i nezkušenému majiteli sekačky na trávu udělat poměrně dost práce.

Než však začnete s výměnou struny na vyžínači, musíte se ujistit, že práce bude provedena bezpečně. Zejména dbejte na to, abyste zabránili náhodnému nebo neúmyslnému zapnutí sekačky:

  • Zabezpečení proti neúmyslnému spuštění,
  • Vyjměte baterii (pokud je k dispozici),
  • Nastavte nářadí do pohodlné pracovní polohy.

Výměna struny strunové sekačky funguje velmi dobře, pokud sekačka leží na stole a osoba provádějící výměnu struny strunové sekačky se k nástroji dostane z kterékoli strany.

Odstranění krytu hlavy travní sekačky

V první fázi demontáže se sejme kryt hlavy sekačky na trávu. Při použití vyžínačů Black and Decker a dalších modelů vyžínačů vyžaduje sejmutí krytu obvykle pouze použití větší síly k uvolnění zajišťovacího jazýčku na boku hlavy vyžínače.

U některých modelů sekaček je nutné nejprve demontovat hlavu sekačky pomocí imbusového klíče dodaného se strojem. Hlava je obvykle upevněna dvěma nebo třemi šrouby, které jsou přístupné bočními přístupovými otvory v zadním krytu.

Kryt hlavy, na který se nasazuje cívka s vláknem, se obvykle upevňuje pomocí desky se západkou. Stačí s trochou námahy stisknout západku a trochu pootočit krytem, poté jej lze snadno sejmout

Při odklopené západce mírně otočte víčkem hlavy vyžínače trávy nahoru a zvedněte jej, abyste vyndali cívku.

Druhý krok: Vyjmutí bubnu s vlákny (cívky)

Dalším krokem v procesu je vyjmutí bubnu s vlákny z hlavy. Otočte hlavu otevřenou stranou ven, abyste viděli na strunu a cívku vyžínače. Na boku hlavy najděte dva otvory (očka), kterými je vyvedena šňůra pro zastřihovač.

Otáčením cívky uvolněte šňůru pro vyžínač z otvorů. Poté opatrně vyjměte cívku z oblasti hlavy. U některých modelů je buben s vláknem připevněn pružinou. To je třeba mít na paměti při provádění této extrakce.

Postup vyjmutí cívky strunového vyžínače z vnitřní části hlavy: 1. Sestava hlavy a cívky; 2. Jemné vytažení s mírným pootočením; 3. Vyjmuté části

Stará strunová šňůra je z cívky zcela odstraněna. Chcete-li vyjmout starou strunu vyžínače, vyjměte ji ze závěsů a vytáhněte volný konec struny. Tato metoda odstraní všechna stará vinutí. Stejný postup se opakuje na druhé části bubnu. Uživateli se doporučuje, aby při obsluze stroje používal rukavice.

Přečtěte si také

Cívky zastřihovačů, jejichž motor je umístěn u země, mají odlišné upevnění k ose otáčení, mají na cívce dvě tlačítka umístěná na okrajích, která se musí uvolnit, jinak se výměna nitě neliší od ostatních kazet.

Princip správného navíjení vlasce je u všech výše uvedených shodný

Vezměme si jako příklad standardní verzi se 2 katenary.

Chcete-li vyjmout cívku vlasce, odšroubujte ji

, Tato cívka je umístěna uprostřed čepu cívky, ale mějte na paměti, že její závit je levotočivý a měl by se otáčet ve směru hodinových ručiček, což je speciálně navrženo tak, aby se zabránilo jejímu uvolnění odstředivou silou během používání

Poté pomocí šroubováku demontujte hlavu a vytáhněte cívku, na které je navinut vlasec pro zastřihovač. Jak vybrat a navinout vlasec na cívku vyžínače trávy. Jak nabíjet vlasec na zastřihovači, video s. Toto video podrobně ukazuje, jak navinout vlasec na cívku vyžínače nebo křovinořezu. Po změření požadované délky a přeložení na polovinu je třeba zastrčit vlasec pro zastřihovač do cívky, případně spojit konce proti sobě (k tomu slouží speciální zajišťovací drážky).

Poté je třeba sestavit hlavu v opačném pořadí a protáhnout konce šňůry dvěma příslušnými otvory.

Pokud máte pochybnosti nebo vám není zcela jasné, jak strunu na strunové sekačce na trávu naložit, doporučujeme podívat se, jak správně navinout strunu na strunovou sekačku. V tomto videoklipu náš instruktor krok za krokem pečlivě projde kroky otevření strunové hlavy, odměří správné množství vlasce, obvykle 2 až 4 metry, a předvede, jak jej sestavit a nasadit na strunovou sekačku.

Návod k použití

Chcete-li vyměnit strunu pro zastřihovač, musíte odstranit starou strunu (pokud existuje).

Cívka je součástí vyžínače a nachází se uvnitř hlavy křovinořezu, na cívce nebo v cívce. V závislosti na výrobci se může lišit hlava. V tomto článku se však zabýváme pouze společností Patriot, ačkoli její mechanismus používá mnoho dalších společností.

Nyní je třeba zjistit, jak správně vyjmout hlavu ze strunové sekačky a jak vyjmout cívku.

Níže je popsán návod, jak odšroubovat ruční hlavu vyžínače.

navinout, strunu, vyžínače, cívku, trávy
  • Nejdříve je třeba vyčistit hlavu od nečistot a shluků trávy, pokud je špinavá. K tomu je třeba zvednout hlavu křovinořezu nahoru a uchopením ochranného krytu sejmout speciální ochranný kryt bubnu.
  • Dalším krokem je sejmutí cívky z navijáku. Cívku lze snadno vytáhnout jednou rukou, protože není připevněna k navijáku.
  • Naviják je v trimmeru upevněn pomocí šroubu. Tento šroub je třeba vyšroubovat, poté lze buben snadno vytáhnout. Chcete-li to provést opatrně, podepřete naviják a cívku a otáčejte šroubem proti směru hodinových ručiček.
  • Cívku lze nyní vytáhnout. Jak bylo uvedeno výše, není připevněn k ničemu jinému než ke kovovému šroubu hřídele, takže jej nemusíte vytahovat silou. Krouživým pohybem opatrně vytáhněte cívku z cívky.
  • Nyní odstraňte staré strunové vedení a postupujte podle následujících kroků.

Podle opačného postupu cívku s navijákem opět namontujte na její místo.

navinout, strunu, vyžínače, cívku, trávy

Před doplněním struny zkontrolujte, zda jste zakoupili správnou strunu pro vaši strunovou sekačku. Nepoužití správného vedení zvyšuje spotřebu paliva nebo výkonu a zvyšuje zatížení motoru křovinořezu.

Pro výměnu samotného vlákna je třeba připravit kus vlákna požadované velikosti. K tomu je obvykle zapotřebí asi 4 m vlasce. Přesný údaj závisí na vláknu, např. Na jeho tloušťce, a na samotném navijáku. Pokud nejste schopni určit přesnou délku, můžete postupovat následovně: vložte a navíjejte nit, dokud není cívka plně nabitá (hladina vlasce se porovná s výstupky na bocích cívky). Ujistěte se, že vlasec pro vyžínač leží na cívce naplocho.

Nezapomeňte, že silnější čára bude kratší než tenčí.

Pokyny pro navlékání vlasce na cívku jsou popsány níže.

  • Vezměte připravenou nit a srolujte ji na polovinu. Ujistěte se, že jeden konec je o 0,1-0,15 m delší než druhý.
  • Nyní vezměte konce do různých rukou. Menší z nich je třeba přitáhnout k většímu tak, aby byl o polovinu delší. Při skládání dodržujte rezervu 0,15 m.
  • Najděte štěrbinu uvnitř přepážky. Do této drážky opatrně navlékněte dříve vytvořenou smyčku.
  • Chcete-li pokračovat v práci, musíte určit směr navíjení nitě v cívce. K tomu stačí zkontrolovat cívku. Měla by na ní být šipka.
  • Pokud nelze najít žádnou směrovou šipku, je možné, že je na ní písemný údaj. Příklad je uveden na fotografii níže. Zkontrolujte hlavu cívky. Je na něm směrová šipka. Jedná se však o směr pohybu cívky. Pro získání směru navíjení je třeba navíjet dozadu.
  • Na cívku je nyní třeba navléknout vlasce. Za zmínku stojí, že uvnitř cívky jsou speciální vodicí drážky. Při provlékání struny je nutné tyto drážky dodržovat, jinak by mohlo dojít k poškození vyžínače. V této fázi musí být cívka navinuta velmi pečlivě.
  • Když uživatel téměř dokončí navíjení nitě, vezměte krátký konec (nezapomeňte na 0,15m výstupek) a provlékněte jej otvorem ve stěně cívky. Nyní je třeba stejným způsobem zopakovat tento úkon s druhým koncem (druhou stranou).
  • Vložte samotnou cívku do hlavy cívky a ujistěte se, že je vlasec pro zastřihovač předem veden skrz perforaci v cívce.
  • Nyní je čas vrátit naviják na své místo. Pak uchopte konce vlasce oběma rukama a roztáhněte je od sebe. Poté kryt vyměňte (můžete jej bezpečně nasadit, dokud neuslyšíte, jak zapadá na své místo).
  • Zbývají už jen „kosmetické úpravy“. Zkontrolujte, zda vlákno není příliš dlouhé. Můžete spustit vyžínač a zkontrolovat, zda je vše v pořádku. Pokud je nit příliš dlouhá, lze ji zkrátit nůžkami.

Naučit se správně navíjet vlasec na cívku sekačky na trávu a návod k instalaci sekačky na trávu

Majitelé rodinných domů vědí, jak potřebný je tento typ nářadí, například vyžínač trávy. Může být benzinový nebo elektrický a liší se konstrukcí pohonných jednotek.

Pro sekání trávy v oblastech, kde jsou kameny, stromy a jiné překážející předměty, se jako žací zařízení používá strunová sekačka.

Tento spotřební materiál se časem opotřebovává, proto se v tomto článku dozvíte, jak navinout cívku vyžínače plevele.

Co byste měli vědět o strunové sekačce na trávu

Rybářský vlasec je spotřební materiál, který se skládá z nylonu a slouží jako řezací zařízení.

Tráva se seká pomocí tohoto žacího nástavce a sekání se provádí otáčením hlavy nástroje vysokou rychlostí.

Tento materiál má různou tloušťku, která závisí na jeho použití na příslušném elektrickém nářadí s malým výkonem (1 až 1,6 mm), elektrickém od 500 W (2 až 2,4 mm) a benzinových vyžínačích trávy s křovinořezem (2,4 až 3,2 mm).

Čím výkonnější je nástroj, tím silnější musí být řezný nástavec. To má vliv nejen na kvalitu sečení trávy, ale také na životnost materiálu.

Pokud vás zajímá, jak navinout cívku strunové sekačky, je čas vyměnit nástroj.

S příchodem jara je tento problém stále žádanější, a proto je na čase pochopit návod krok za krokem, jak vyměnit vlasec v cívce vyžínače trávy.

Jak vyjmout cívku ze strunové sekačky a vyjmout vlasec pro strunovou sekačku

Než budete moci vložit vlasec do navijáku strunové sekačky, musíte jej nejprve vyjmout. Naviják nebo vodítko je zařízení, které je umístěno uvnitř žací hlavy, bubnu nebo cívky.

Existují různé druhy hlav (v závislosti na výrobci), ale princip výměny vlasce na cívce je u všech stejný.

Nejprve zjistíme, jak vyjmout hlavu z nástroje a jak vyjmout buben s vláknem.

To je zajímavé! Nástroj lze vyměnit přímo na nástroji, ale pokud to děláte poprvé, doporučujeme ještě sejmout hlavu a prostudovat podrobný postup navíjení. Po zvládnutí této techniky můžete provádět výměnu na vyžínači nebo řetězové pile.

Pokyny k odvíjení ruční hlavy zastřihovače jsou následující:

  • Otočte nástroj vzhůru nohama a v případě potřeby vyčistěte hlavu. Uchopte zámky krytu (na žací hlavě) symetricky dvěma prsty jedné ruky. Po jejich mírném zatlačení sejměte kryt z bubnu
  • Poté je třeba vyjmout cívku vlasce z hřídele navijáku. Hřídel není opatřena žádnými spojovacími prvky, a proto ji lze vyjmout jednou rukou
  • Hlavní část hadicového navijáku je připevněna pomocí šroubu, který je třeba vyšroubovat šroubovákem a vhodným vrtákem nebo bitem
  • Chcete-li jej odšroubovat, přidržte jednou rukou základnu bubnu a druhou rukou jej vyšroubujte šroubovákem proti směru hodinových ručiček
  • Poté můžete stroj demontovat. Netahejte za něj vší silou, ale mírně jím pohupujte do stran, aby se pomalu uvolnil z kovové hřídele, na které je buben usazen
  • Při reverzaci musí být hlava opatřena drážkovanou hlavou čtvercového tvaru

Nejedná se o složitý proces a není nutné demontovat celou hlavu, pokud víte, jak výměnu provést. Při demontáži mějte tyto údaje na paměti:

  • Doporučuje se pravidelně odstraňovat hlavu, aby se zabránilo korozi šroubového spoje. Pokud šroub nikdy neodšroubujete, může být jeho odstranění v případě potřeby obtížné nebo dokonce nemožné
  • Pokud má šroub čtyřhrannou hlavičku, je nutné použít šroubovák nebo vhodnou velikost bitu k odstranění hlav šroubů, aby se fazety na hlavičce nesesunuly
  • Při opětovné montáži sestavy je třeba závitové uložení potřít mazivem, např. Tukem nebo strojním olejem
  • Pokud se fazety na šroubu odšroubovaly, lze je vyšroubovat pomocí speciálních kleští
  • Některé navijáky není nutné předem rozebírat. Chcete-li jej demontovat, uchopte jej a otáčejte jím v opačném směru než ve směru hodinových ručiček

Jakmile víte, jak cívku rozebrat, měli byste se dozvědět, jak vyměnit strunu vyžínače trávy. Níže uvedené video ukazuje podrobný postup otevření a demontáže bubnu sekačky na trávu.

V závislosti na výrobci se hlavice liší nejen zvenku, ale i uvnitř. Většina navijáků má uvnitř přítlačnou pružinu (poloautomatické a automatické).

Zde je návod na demontáž hlavy strunové sekačky bez pružiny, tj.Е. Na ruční hlavě navijáku.

Princip demontáže poloautomatické hlavice s pružinou uvnitř je téměř totožný s výše uvedeným návodem.

Princip fungování poloautomatického vyžínače trávy je následující:

  • Uvnitř hlavy je cívka, která je uložena na štěrbinách bránících jejímu volnému pohybu
  • Cívka je zatížena pružinou, která ji přitlačuje k drážkám v krytu
  • Strunová šňůra je navinuta na cívce, jejíž délka závisí na typu nástroje. Tato délka je obvykle 1 až 4 metry
  • Pokud je třeba během práce zvětšit délku vlasce, stiskne se vyčnívající část cívky dolů, aby se uvolnila z drážek. Při odvíjení vlasce pro vyžínač z cívky se jeho délka zvětšuje
  • Po uvolnění potřebného množství vlasce uvolněte upínací sílu a pokračujte v sečení

Výhodou ořezávače vláken je, že tento spotřební materiál není třeba brousit ve srovnání s kovovými kotouči. Navíc, pokud se do cesty postaví kámen nebo dřevo, šňůra vyžínače se jednoduše odpojí, aniž by to mělo negativní vliv na převodovku a motor nářadí, jako je tomu u kovových řezacích nožů.

Jakmile pochopíte konstrukci a provedení každé žací nebo strunové hlavy, je čas zkontrolovat, jak je vlasec navlečen do cívky strunové sekačky. Právě s tímto bodem má většina majitelů specializovaných nástrojů potíže.

Vše o výměně vlasce na strunové hlavě

Existuje mnoho typů kartáčových hlavic pro různé typy vlasců. Ten je k dispozici také v několika průměrech od 1,0 mm do 3,2 mm. Dodává se v kulatém (včetně speciální drážky pro snížení hluku), čtvercovém, krouceném a hvězdicovém průřezu.

Neexistuje jednoznačná preference, což vysvětluje velkou rozmanitost tvarů a průměrů, které jsou na trhu k dispozici. Kulatý tvar je obecně silnější, ale má horší řezné schopnosti a při otáčení vydává charakteristický zvuk. Proto se na něm někdy dělá akustická drážka, ale tuto šňůru má smysl používat pouze u akumulátorových vyžínačů, u strojů s benzínovým nebo síťovým pohonem zvuk samotného pohonu téměř přehluší zvuk šňůry. Čtyřhranná šňůra má dobrý řezný výkon, a přestože je tato šňůra méně silná než kulatá, spotřebuje v průměru méně energie. Pro řezání vrb o průměru do 1 cm je vhodná čtvercová střihací šňůra. Hvězda má největší počet břitů a je nejrychleji sekajícím materiálem.

Další volbou je houževnatost. Skutečnost, že při výrobě nylonu se do něj přidává modifikátor (často maleinanhydrid), který zlepšuje jeho pevnost a zabraňuje trhání. Modifikátory však nejsou nejlevnější složkou a lidé se na nich snaží ušetřit. Zdánlivě dobrý vyžínací vlasec, který zůstal na zimu, se na jaře najednou chová úplně jinak: přetrhne se a přestane normálně vyjíždět z cívky. Doporučuje se namočit linku před zahájením práce do vody, ale myslím, že to nemá velký smysl. Maleinanhydrid reaguje s vodou, ale pokud v nylonu není dostatek maleinanhydridu, nemá s čím reagovat. Nemá tedy smysl dělat si zásoby vlasce na delší dobu, přetržený nebo trvale přetržený vlasec vyžínače, který navíc nechce sám vyjet z cívky, může práci značně ztížit.

Jak odstranit šňůru pro vyžínač

Chcete-li vyměnit vlasec v zastřihovači, sejměte kryt hlavy. Za tímto účelem stiskněte prsty západky na obou stranách krytu a vytáhněte kryt nahoru. Přístup k cívce je zajištěn. Poté ji vytáhněte tahem nahoru za osu, na které cívka leží. Pokud konce vlasce trčí z otvorů v hlavě, zvedněte cívku kolem její osy a vytáhněte zbývající vlasec z otvorů v hlavě. Díl je nyní volný, lze jej snadno vyjmout a odstranit zbývající pracovní vlákno.

Cívka je rozdělena středovým výřezem na dvě části. Jednotlivé díly se u různých modelů liší velikostí, proto si ověřte, kolik vlasce můžete navinout na cívku. Její délka se pohybuje mezi 1 a 4 m.

Příprava na výměnu vlákna

Před výměnou vlákna je nutné vyjmout a následně demontovat hlavu. Obvykle se jedná o kryt, pružinu (u některých modelů), cívku vlasce a kryt. Odpojte elektrickou strunovou sekačku (nebo vypněte benzínovou) a poté vyjměte cívku. Lze ji opravit dvěma různými způsoby: v prvním případě je nutné hlavici zcela demontovat, ve druhém případě ji stačí vyjmout z hřídele převodovky, ke které je připevněna.

  • Pod krytem najdete cívku a opatrně ji vyjměte z pouzdra (někdy se pod ním skrývá pružina, kterou je třeba opatrně odstranit, abyste ji neztratili);
  • Po vyjmutí cívky je uprostřed pouzdra viditelný upevňovací šroub (nebo šroub), který je třeba vyšroubovat v opačném směru než ve směru hodinových ručiček;
  • Po odstranění upevňovacích prvků přidržte těleso a kývavým pohybem vyjměte cívku z hřídele převodovky.

Druhá metoda zahrnuje následující kroky. Hlava cívky se nasune na hřídel převodovky. Chcete-li ji odpojit, musíte tuto hřídelku zablokovat. V sekačkách Champion nebo STIHL se pro tento účel obvykle udělá otvor vložením hřebíku, tyče nebo šroubováku. Po zajištění hřídele v klidové poloze držte tělo a začněte otáčet hlavou ve směru hodinových ručiček, protože závit na hřídeli je obvykle levý.

Po vyjmutí a demontáži hlavy je třeba určit, jak silná by měla být šňůra. Chcete-li zjistit správný průměr pro vaši strunovou sekačku, podívejte se do uživatelské příručky nebo na samotnou cívku, obvykle jsou na ní uvedeny tyto informace. Další metodou je vložení závitu do otvoru, z něhož se závit vytahuje. Pokud s lanem nejsou žádné problémy, můžete ho používat k práci.

Tip! Chcete-li pochopit, kolik vlasce navíjet, musíte jej navinout na cívku tak, aby výška cívky nebyla větší než průměr stran. Pokud šňůra vyčnívá přes okraje, nelze cívku skrýt do krytu.

Navíjení vlasce

Dalším krokem je omotání vlasce kolem trimru a ujištění se, že je každý konec v drážce. Po navinutí vlasce by měly být jeho konce dočasně zasunuty do bočních drážek.

Poté vložte cívku do hlavy, nasaďte na ni kryt, narovnejte konce vlasce tak, aby vystupovaly z drážek, a vše zajistěte sponami.

Podrobný popis navíjení vlasce na strunovou hlavu naleznete v autorském videu. Tato recenze je založena na videu z kanálu HotSEM na YouTube.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS