Jak nejlépe krájet podélně nebo příčně?

Obecná pravidla

Začněme od začátku. Tady máte kus masa od řezníka. A co bude následovat? Jak nejlépe postupovat??

  • Maso není třeba omývat. Ano, víme, že takové rady existují. Ale pokud nemáte kus masa, který spadl do hlíny, nezkazí se, nemusíte ho umývat. Ani to není dobré. V dalším kroku ji musíte očistit od žilek a voda ji udělá kluzkou. Samozřejmě vám nezakazujeme, abyste si ji umyli. Ne. Varovali jsme však.
  • Grilování netrvá dlouho. Na vaření masa je dostatek času a tepla. Ale žíly, filmy a podobné věci nemají čas změknout. Proto je třeba je odstranit. Buďte velmi vybíraví, pokud jde o kus masa.
  • Kousky na kebab jsou rovnoměrné a symetrické. Aby při otáčení špejle nevisela dolů a netrčela ven. Taková místa se spálí a zkazí chuť. A grilovat kebab tímto způsobem není zrovna pohodlné.
  • Správně, příčně nebo podélně? Otázka nedává smysl: i pro největší kusy na kebab budete muset maso krájet podélně i příčně. Pokud nejsou kousky nakrájené na kostky, jsou vhodnější kratší vlákna. Díky tomu se lépe marinuje a šiškebab je měkčí.

Skleněná láhev napříč s řezákem na sklo

Při předchozích způsobech řezání skleněných lahví nelze získat dokonale rovný okraj. A jeho zpracování obvykle spočívá v minimálním ořezání ostrých hran, abyste se nepořezali. Protože vyrovnání zakřiveného řezu vyžaduje nepřijatelně mnoho času a úsilí.

Sklo je tvrdý materiál, takže musíte použít brusný nástroj a vynaložit velké úsilí.

Zároveň je sklo křehký materiál a při pokusu o rychlé opracování hrany mechanizovanou metodou, například pomocí brusky, nevyhnutelně dojde k odštípnutí hrany.

Kolektivní tvůrčí myšlenka samozřejmě nemohla odpočívat, dokud nebylo nalezeno řešení, jak dosáhnout kvalitního výsledku. A tímto řešením je obyčejná řezačka skla ze stavebnin.

Aby však bylo možné láhev čistě rozříznout řezačkou na sklo, musí být ve skle vytvořen dokonalý řez. Toho se dosáhne tak, že se vyrobí zařízení, které má v základně desku.

K němu je připevněna další deska se štěrbinou, do níž lze zasunout a pevně upevnit řezačku skla.

Řezný nástroj musí být umístěn v polovině průměru láhve, položený na stranu. V místě dna láhve se vytvoří zátka.

Nyní láhev přitiskněte bokem k fréze a otočte ji kolem její dlouhé osy o jednu celou otáčku. Po uzavření linky pro ořezávání skla musí být sklo prasklé.

Za tímto účelem ji buď zahřejte (horkou vodou nebo čímkoli jiným. Můžete ji zahřát i plynovým hořákem) a prudce ochlaďte ve studené vodě.

Buď poklepejte na láhev z opačné strany sklenice, než je čára nakreslená řezákem na sklo. Tedy z vnitřní strany láhve.

Hrana získaná při řezání láhve řezákem na sklo má hranu vhodnou pro obrábění.

Jak krájet velké brambory na sázení: podélně nebo příčně? A čím je řezat??

Všechny naše brambory vyrostly ve velkém, sadbových brambor je velmi málo. Na jaře při výsadbě plánuji brambory rozříznout a zasadit na poloviny.

Poradit, jak ji rozříznout, zda podélně nebo příčně, a jak řez zpracovat? Budu ráda, když se mi ozve někdo, kdo se podělí o své zkušenosti. Bojím se, že to nestihneme a zůstaneme bez našich chutných domácích brambor.

Obvykle vyrůstají pupeny na vrcholu hlízy, kde je jich vždy více. Ale schopnost vyklíčit téměř každý kukátko, a je třeba vzít v úvahu, že v každém kukátku není ani jeden pupen, ale několik.

nejlépe, krájet, podélně, nebo

Ať už hlízu nařízneme jakýmkoli způsobem, dosáhneme výsledku: pupeny na každé polovině vyraší a vytvoří keříky. Tolik pupenů, kolik je keříků (obvykle máme v jedné bramborové jamce několik stonků, takže?).

Na tomto základě můžete po naklíčení hlíz, vedeni probouzejícíma se očima, rozříznout velkou hlízu ani ne na polovinu, ale na několik kusů. Hlavní je mít každou část pod dohledem. Ze všech těchto „řízků“ může vyrůst po jednom bramborovém keři.

Plátky brambor můžete poprášit popelem nebo křídou. A pokud brambory nakrájíte těsně před sázením, nemusíte je vůbec ničím přikrývat.

Před výsadbou je lepší namočit nakrájené brambory do biopreparátu: trichodermin, fitosporin nebo Bajkal.

Myslím, že je úplně jedno, jestli brambory sázíte podélně nebo příčně, nebo dokonce na více než dvě části (pokud jsou brambory hodně velké). Vzpomínám si, že moji rodiče krájeli velké brambory předem (pokud bylo potřeba zvýšit množství sadby) a posypávali plátky popelem. Ukládejte je tak, aby byly brambory naříznuté směrem nahoru, aby mohly vyschnout, aniž by shnily. Poté je po vysušení obraťte, aby naklíčily.

Natalie, pokud vím a sama jsem to jednou dělala, je třeba řezat podélně. A to těsně před výsadbou, jinak je vysoká pravděpodobnost vyschnutí hlíz. Snažte se mít na obou částech víceméně stejná kukátka. Odříznutou část jsem poprášila prosátým popelem z kamen.

Nezáleží na tom, zda jsme brambory naklíčili podélně nebo napříč, můžeme je rozkrojit na dva kusy (pokud jsou hodně velké). Vzpomínám si, že moji rodiče krájeli velké brambory předem (pokud chtěli zvýšit množství sadby) a plátky posypávali popelem. Brambory byly naskládány na sebe tak, aby byly naříznuty směrem nahoru a měly možnost vyschnout, aniž by shnily. Když brambory vyschly, obrátily se, aby mohly klíčit.

Světlano, když se na hlízu s klíčky podíváte zblízka, okamžitě uvidíte rozdíl mezi stranami. Na jedné straně je vždy více očí než na druhé. A pokud hlízu nerozříznete podélně, bude mít jedna strana výrazně více oček než druhá. Z toho plyne doporučení. Řezat podélně, pak budou očka přibližně stejně velká.

Nebudu to psát znovu, ale budu citovat komentář na starém vlákně:

Představte si, že moje matka takto sází brambory už asi 30 let.

Jakmile začne brzké jaro a brambory začnou všechny bujet klíčky, při loupání na jídlo vždycky odříznu vršek, kde se obvykle tísní očka, a dám sáček „pro maminku“. Moje matka zasadila 3 kusy do díry a dostala normální úrodu, schválně jsme to nekontrolovali, ale keře se nijak neliší od ostatních)

Moje maminka pochází z Tambovské oblasti a říká, že od poválečných let sázeli i jen slupky, o něco silnější než ty, které loupeme na jídlo Protože byl vždycky nedostatek sadby. A i když nyní sází brambory ve velkém, vybírá si jakékoliv, neopustila tento zvyk šetřit. Sází jak normální výsadbu, tak tučnou)) Hraju si s ní, protože je nadmíru spokojená, když se z dobré hlízy vyklube krásný výhonek)))) jsem jich odřízla víc, schválně)))) Jen nedávno zde zasadila 15 kusů, ačkoli to bylo koncem května. A poroste více))))))))))) Léto je dlouhé.)

Ano, takhle se během Velké války celý rok šetřilo osivo. A taková doporučení byla otištěna ve všech tehdejších novinách. Odřízli jsme lalok hlízy a zbytek snědli.

Pupeny obvykle vyrůstají v horní části hlízy, je jich vždy více. Ale schopnost vyklíčit téměř každý kukátko, a to je třeba vzít v úvahu, že v každém kukátku není ani jeden pupen, ale několik.

Ať už hlízu rozkrojíte jakkoli, výsledek bude následující: očka na každé polovině vyklíčí a dají vzniknout keříkům. Tolika očkům, kolik je keříků (obvykle máme v jedné bramborové jamce několik stonků, takže?).

Když tedy brambory vyklíčí, můžete podle velikosti vyklíčených pupenů velkou hlízu rozříznout nejen na polovinu, ale na několik částí. Nejdůležitější je, aby v každé části vyrašil pupen. Všechny tyto „řízky“ jsou schopné dát najednou jeden bramborový keř.

Řízky brambor lze posypat popelem nebo křídou. A pokud brambory nakrájíte těsně před sázením, nemusíte je vůbec ničím přikrývat.

Před výsadbou namočte nakrájené brambory do biopreparátu: trichodermin, fitosporin nebo Bajkal.

Vystřihněte je tak, aby každá část měla oko. Řízky lze ošetřit popelem, tj. Vložit je do misky a řízky do ní ponořit

A já jsem dělal to samé, co výše. Hlavní je mít na každém kusu 3-5 očí. Posypu je popelem.

nejlépe, krájet, podélně, nebo

Natasho, přidej si tento materiál do záložek: 8 tajemství dobré sklizně brambor

Viz tajemství 3: Stimulační řez. Nejedná se o plátky brambor (velké), ale o sadbové brambory, ale „stimulované“.

Ano, také jako nápad. Abyste nepřišli o drobky svých oblíbených brambor)) Pokus s pěstováním brambor ze slupky

Naši vědci již v roce 1942 zjistili, že minimální velikost bramborové hlízy je jeden a půl centimetru krychlového (1,5×1 cm) pro vyklíčení očka a vytvoření výhonu. V roce 1985 jsem měl vážný nedostatek v důsledku napadení Phytophthora. Po vyklíčení několika desítek středně velkých hlíz odrůdy odolné vůči chorobám, které mi věnoval odborník z UralniISKhozu, je nakrájím na kousky s jedním očkem (kousky z vrcholové části mohou mít několik velmi blízko sebe) a zasadím je. Výnos, který předčí všechna očekávání. Od té doby sázím brambory pouze tímto způsobem. Výnos sadebního materiálu je fenomenálně nízký! Délka klíčků vyrůstajících z oček by neměla přesáhnout 1-1,5 cm, aby se snížilo riziko zlomení. Řez hlíz v den výsadby v libovolném směru ne blíže než 3 mm od klíčku. Z velké hlízy jsem odkrojil dva plátky s očkem uprostřed a objemem asi 5 cm3.Viz. Ty malé jsem jednoduše nakrájel na kousky o objemu nejméně 3-5 cm3.Viz. Jakmile jsou kousky uvařené, ihned je rozložím na fólii a postříkám insektitofungicidem Tubneschit, abych je ochránil před drátovci a chorobami, pak je velmi opatrně vložím do kbelíku, a pokud nejsou hned zasazené, přikryji je, aby výsadbový materiál nevyschl. Za 37 let používání této metody jsem provedl několik pokusů, abych zjistil, o kolik se sníží výnos brambor sázených po částech ve srovnání se sázením celých malých hlíz. Neprováděl jsem statistickou analýzu výsledků podle vědecké metodiky „terénního experimentu“, ale vyhodnotil jsem je vizuálně. Nebylo pozorováno žádné významné snížení výnosu.

Podélné nebo příčné krájení masa na kebab. Jak krájet maso na kebab

Každý kebab začíná krájením masa. Aby byla křehká a šťavnatá, je třeba ji správně připravit.

Nejprve maso pečlivě omyjte v kuchyni pod kuchyňským kohoutkem. Použijte prkénko na krájení s drážkou na maso, aby mohla odtékat šťáva z masa. Aby dřevo tuto mízu neabsorbovalo, opláchněte prkno před řezáním studenou vodou.

Vepřové, jehněčí nebo telecí maso nakrájejte na středně velké kousky, které se dají krájet tak, že celý kus položíte do dlaně.

nejlépe, krájet, podélně, nebo

Pokud je příliš velký, nevejde se do dlaně. Velké kousky se špatně pečou a příliš malé jsou suché.

Průměrně by měly mít všechny dílky rozměry asi 4 × 4 cm, maximálně 5 cm. Každý kus by měl vážit 30 až 40 gramů, ne více. Na Kavkaze se maso krájí jemněji. Asi 3 cm.

Pokud děláte kebab s jinými kostmi než z hřbetu, odstraňte nejprve kosti a pak maso nakrájejte na kousky.

Oblíbeným způsobem porcování je také kebab z vepřové krkovice. Krkovici pečlivě opláchněte a nakrájejte na 3-4 cm dlouhé a 3-4 cm silné plátky.

Po nakrájení maso naklepejte a napíchněte na špíz.

Doporučuje se maso krájet podélně nebo napříč? Aby bylo maso chutné a křehké, nakrájejte ho správně pouze příčně. Kousky nakrájené podél vláken se během smažení smršťují a uvíznou mezi zuby.

Čepel by měla být hladká, bez zubatých okrajů, a nůž by měl být ostrý, špičkou.

Pokud nemůžete určit, odkud vlákna pocházejí, dejte maso do mrazáku a zmrazte ho, pak ho vyjměte a pozorně se podívejte. Vlákna vypadají jako bílé nitky a nařízněte ho napříč.

Nezapomeňte odstranit bílé šmouhy, kůrky nebo slupky, jsou to odpady, které rozhodně kazí chuť kebabu.

Při napichování masa na špejle dbejte na to, aby maso nespadlo.

Kuřecí maso se často kupuje již nakrájené. Stehna, křídla a bílé maso zvlášť. Pokud připravujete kebab z bílého masa, nakrájejte ho na čtvercové kousky o rozměrech asi 4 x 4 cm.

nejlépe, krájet, podélně, nebo

Teď už víte, jak správně krájet maso, dělejte to jen a jen tímto způsobem, a vaše grilované maso bude vždy šťavnaté, křehké a neuvěřitelně chutné.

Maso nakrájejte na stejné plátky

Při přípravě kebabu je důležitá velikost kousků. Pokud je maso nakrájené příliš nahrubo, bude příliš suché, a pokud je nakrájené příliš nahrubo, bude na povrchu propečené a uvnitř ještě syrové.

Vepřové maso můžete nakrájet na velmi hrubé plátky. Asi 5-6 cm silné a 7-8 cm dlouhé;

Kuřecí maso na kebab nakrájejte na kostky 3 x 3 cm a křídla, stehna a kýty upečte vcelku;

Je velmi důležité, aby všechny kousky masa na špejli byly stejně velké. Tímto způsobem jsou uvařeny současně a jsou dostatečně propečené a šťavnaté.

Jak krájet maso na kebab podélně nebo příčně. Jak nakrájet maso na kebab

Každý kebab začíná krájením masa. Aby byl hotový pokrm křehký a šťavnatý, je třeba zvolit správné řezy.

Maso je třeba nejprve důkladně omýt pod kuchyňským kohoutkem. Pro krájení je lepší použít speciální dřevěné prkénko s drážkou, kterou bude protékat šťáva z masa. Aby dřevo neabsorbovalo mízu, opláchněte desku před řezáním studenou vodou.

Vepřové, jehněčí nebo telecí maso nakrájejte na středně velké kousky, jejichž velikost určíte tak, že si je celé položíte do dlaně.

Pokud je příliš velký, nevejde se do dlaně. Větší velikost by se špatně pekla a menší by byla příliš suchá.

Průměrná velikost všech kusů by měla být asi 4 x 4 cm, maximálně však 5 cm. Každý z nich váží 30 až 40 gramů, ale ne více. Na Kavkaze se maso krájí jemněji. 3 cm.

Pokud jste nedělali hřbet, ale jinou část masa s kostmi, nejprve odstraňte všechny kosti a pak kousky nakrájejte na porce.

Oblíbené jsou také kebaby z vepřové krkovice. Krkovici opatrně opláchněte a nakrájejte na 3-4 cm dlouhé a 3 cm silné plátky.

Po nakrájení maso trochu prošpikujte a napíchněte na špíz.

Jak krájet maso na kebab podélně nebo příčně? Pro lepší chuť a křehkost byste měli maso krájet pouze napříč vlákny. Podélně rozříznuté proužky potravin se při grilování smršťují a pak uvíznou mezi zuby.

Čepel by měla být hladká, bez zubatých hran, nůž by měl být ostrý a při krájení používat špičku.

Pokud nemůžete určit, odkud vlákna pocházejí, zmrazte maso předem v mrazáku a pak ho vezměte a pečlivě prohlédněte. Vlákna vypadají jako bílé nitky a chcete je rozříznout napříč.

Nezapomeňte odstranit všechny bílé šmouhy, kůrky nebo slupky. Ty jsou odpadem a rozhodně kazí chuť kebabu.

Při napichování masa na špejle dbejte na to, aby maso nespadlo.

Kuře se často kupuje již naporcované. Zvlášť stehna, křídla a bílé maso. Pokud připravujete kebab z bílého masa, měl by být nakrájen na čtvercové kousky o velikosti asi 4 x 4 cm.

Teď už víte, jak krájet maso na kebab, dělejte to jen a pouze tímto způsobem a váš kebab bude vždy šťavnatý, křehký a neuvěřitelně chutný.

Na uhlí lze připravovat jakýkoli druh masa: vepřové, hovězí, telecí, krůtí, kuřecí a jehněčí. Zvažte, jakou část jatečně upraveného těla používáte, a nuance řezání.

U vepřových jatečně upravených těl je pro přípravu na ohni nejvhodnější hrudí nebo kýta. Abyste maso na kebab správně naporcovali, musíte ho nakrájet na velké obdélníkové kusy. Lze použít i hřbet, ale ten by měl být nakrájený na menší kousky. Kousky nebudou suché, protože obsahují tukové vrstvy.

Při přípravě masa z krav a telat na pečení pamatujte na to, že je tužší než maso vepřové nebo jehněčí. Aby bylo maso křehké, je třeba rozbít svalová vlákna a naložit je do marinády z kyselé kůže. Proto platí pravidlo: hovězí maso se krájí podélně.

Na kebab použijte mrtvolu mladého zvířete, abyste se vyhnuli zvláštnímu zápachu. Za nejlepší části se považují bedra, kýta a hřbet. Maso s kostí je také vhodné, ale musí být před krájením odstraněno.

Častou otázkou je, jak krájet maso na kebab, pokud je kuřecí. Neexistují žádné komplikace. Jatečně upravené tělo se nakrájí na kusy: křídla, stehna, kýty a prsa. Prsa nakrájejte na malé kousky, aby se dobře přichytila na špejli a během pečení se nerozpadla. Křídla, stehna a kýty se často pečou vcelku na drátěném roštu.

Velikost plátku

Ideální jsou 4 cm kostky na špízy. Mnoho lidí však při krájení masa používá známé předměty, jako je krabička od sirek nebo vejce, a nikoli centimetry. Obecně jsou jednotlivé kusy stejné.

Maso na grilování nahrubo nakrájejte. Připravuje se z mladého vepřového masa, z něhož se vytvoří kebab o rozměrech 8x5x5 cm, nebo z jehněčí kýty. Po odstranění šlach se maso nakrájí na asi 20 cm dlouhé proužky napříč vlákny a postupně se navléknou na špejli.

Maso na kebabu správně nakrájejte tak, aby kousky masa tvořily kužel. Obvykle však dostanete čtverce nebo obdélníky. Není to tak důležité, pokud mají stejnou velikost. Všechny porce tak budou rovnoměrně propečené a nebudou příliš suché nebo rozmočené.

Maso podélně rozkrojte a změkčete

Dobrých řezů dosáhnete, pokud maso podél vláken narovnáte na tenké plátky a ty pak propíchnete speciálním nástrojem, například razítkem, pouze hřebíky, nebo je naklepete speciálním kladivem. Pak se vlákna zdeformují, tekutina při vaření odteče, a pokud to uděláte včas, získáte pěkné šťavnaté kousky masa. Tato vlákna se vám však stále budou zasekávat v zubech.

Při přípravě guláše, pečení na velkém ohni, rychlém vaření nebo přípravě silných steaků vždy krájím napříč. Pokud jsou vlákna odříznuta, maso má volnější přístup k vylučování šťávy z masa a celý kus se snáze opeče. Samozřejmě je nejlepší takové kousky nejprve opéct na vysokém žáru, aby se vlákna uzavřela a šťáva zůstala v mase, které tak bude šťavnatější, ale v každém případě šťáva unikne a zabrání tak slepení masa. Maso s příčnou vlákninou se krájí mnohem častěji, což není překvapivé, protože většina masných pokrmů je navržena tak, aby byla měkká s menší námahou, a maso s příčnou vlákninou vyžaduje větší pozornost při vaření. Tato metoda je tedy pro líné.

Jak vědecky krájet cibuli

Cibule produkuje látku zvanou oxid siřičitý, která způsobuje její chuť a vůni tím, že reaguje s bílkovinami, které obsahuje. K tomu dochází při poškození buněk. Například mechanickým namáháním při krájení cibule nožem. Při podélném řezu cibule se buňky poškozují méně než při příčném řezu.

Tím lze také vysvětlit, proč někdy při krájení cibule více pláčete. Podívejte se blíže na to, jak to přesně děláte. A porovnejte to s vědeckými fakty. Pokud budete mít tyto vlastnosti na paměti, budete moci přizpůsobit chuť cibule jednotlivým pokrmům a méně trpět při krájení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS