Jak zařadit zpětný chod na motorovém kultivátoru

Zapnutí reverzní rychlosti jednonápravového traktoru mb105 eco

Pilové kotouče Forza se na ruském trhu objevily v roce 2010. Od té doby si tento všestranný stroj na zeleninu a zahradu našel své místo v oblasti zemědělské techniky a získal mnoho dobrých ohlasů od majitelů.

Motorový kypřič forza MB-105 vyvinul permský závod UralBenzoTech. Model MB-105 je považován za jeden z nejlepších v řadě Forza.

Označení Forza MB-105:

  • Zemědělské práce, včetně orby, kultivace, frézování;
  • Přeprava zboží, svoz odpadu, přeprava plodin;
  • Sklizeň brambor
  • Výkopové práce;
  • Zavlažování;
  • Sekání plevele nebo sklizeň sena;
  • Čištění ploch od sněhu a listí.

Tento jednonápravový traktor se doporučuje používat na měkké půdě a při obdělávání panenské půdy používat další nářadí, například cepy. Maximální plocha, kterou lze produktivně vyčistit, je 1 až 4 hektary.

Forza MB-105 je vybavena čtyřtaktním benzinovým motorem o výkonu 9 koní. Objem palivové nádrže 6 litrů benzínu. Průměrná spotřeba benzínu je 2 až 3 litry za hodinu. K dispozici je systém ručního startování a elektrický startér pro automatické startování. Díky kompaktním rozměrům je tento jednonápravový traktor vhodný pro malé pozemky (6-10 akrů).

Motory různých sérií motorových kypřičů se mohou lišit: dvě možné varianty motorů. Ruský FZ 168 F2, americký BriggsStratton. Cena celé jednotky se může lišit v závislosti na modelu motoru.

Střední

Speciální funkce

Jednonápravový traktor lze používat jako samostatný traktor a lze k němu připojit různé přídavné nářadí, jako je například brány, kultivátor, sekačka atd. Takové přídavné zařízení výrazně rozšiřuje možný rozsah úkolů, které může zvládnout jednonápravový traktor. Stroj je však možné použít i jako dopravní prostředek, a to pomocí prefabrikovaného specializovaného adaptéru.

chod, motorovém, kultivátoru

Můžete se pohodlně posadit na sedadlo, kterým je adaptér vybaven, a dělat úplně stejnou práci, ale mnohem pohodlněji.

Struktura adaptéru je v podstatě poměrně primitivní.Vypadá to jako vozík s různými díly, které jsou na něm namontovány:

  • Tažné zařízení pro motorový kypřič a adaptér pro další přídavná zařízení;
  • Na sedadle řidiče;
  • Kola;
  • Rám pro upevnění hlavních součástí;
  • Volant.

Jeho funkčnost lze ještě rozšířit přestavbou jednonápravového traktoru na minitraktor. Toto ztotožnění s minitraktorem je samozřejmě do jisté míry symbolické, protože výkon stroje zůstává stejný, stejně jako prostředky stroje, přesněji řečeno jeho motor. Můžete postavit slunečník. Díky této technologii se nemusíte obávat namáhavé zemědělské práce na horkém slunci. Mobilitu v terénu v deštivých nebo zasněžených podmínkách můžete zlepšit instalací pásového nástavce.

Lví podíl adaptérů má systém, který zahrnuje připojení přívěsu, v němž lze přepravovat náklad.Navíc může být vybaven klikou. K dispozici jsou dva závěsy: jeden pro upevnění samotné jednotky Neva, druhý pro montáž jakéhokoli přídavného zařízení. Navíc je vybaven volantem, který optimalizuje jeho manévrovatelnost.

Osové stojany stroje jsou vyrobeny z odolných materiálů a musí vydržet značné zatížení, protože se strojem se také jezdí a převáží se s ním poměrně hodně materiálu. Stroj lze používat téměř ve všech podmínkách, včetně těch nejnáročnějších.

Standardní

Tyto úpravy zahrnují základní konstrukci rámu, na níž jsou založeny povinné součásti, sedadlo řidiče, rozvor, nápravy a spojovací zařízení (závěs) stroje s adaptérem. Zjednodušeně řečeno, jedná se o obyčejný vozík s pohodlným sedlem připevněným na kormidle.

Kromě toho je možné použít různá přídavná zařízení, která zvyšují praktičnost stroje. V dnešní době je možné zakoupit adaptér nebo si jej vytvořit vlastními silami se speciálními přihrádkami pro uložení kompaktních doplňkových předmětů.

Jak přeřadit na motorovém kultivátoru

7.3.1. Pro nastartování motoru je třeba nastavit páku spojky do polohy „vypnuto“, otevřít benzínový ventil a škrticí klapku (u V3-1/2 její plné otočení), stisknout plovákový indikátor karburátoru a podržet 10-30 sekund (pouze u MK-1 a M-3), nastavit vzduchovou klapku do polohy „zavřeno“, zatáhnout za startovací lanko, aby se zapojily psy (u MB-1, MK-1 a M-3) a prudce zatáhnout za lanko. Pro spuštění motorového kultivátoru MTZ-05 je třeba 3-4krát zatáhnout za páku, která se po spuštění automaticky uzamkne ve výchozí poloze. Zahřejte motor na minimální stálé otáčky a poté zcela otevřete sytič. Při startování horkého motoru nemusí být vzduchová klapka zavřená.

7.3.2. Po skončení práce nastavte otáčky motoru na nejnižší hodnotu, vypněte spojku, 2-3 min běžte na volnoběh, poté stiskněte tlačítko „stop“ (u MK-1 a M-3), otočte páku plynu do polohy „stop“ (u MB-1), uvolněte páčku „motor-stop“ na levé rukojeti ovládací tyče (u „Kutaisi Super-600“).

7.3.3. Jednonápravový traktor může být obsluhou řízen na krátkou vzdálenost, především pro připojení nářadí, kdy je nutné provést určitý manévr pro připojení traktoru k nářadí nebo pro přepravu nářadí na sousední pozemek (na přepravních kolech). Tento manévr se musí provádět s ovládací pákou převodovky v neutrální poloze nebo s vypnutou spojkou. K tomu může být zapotřebí značného úsilí, protože jednonápravový traktor musí být zajištěn proti převrácení dopředu nebo dozadu. Vypněte uzávěrku diferenciálu (je-li namontována), abyste usnadnili manévrování.

7.3.4. Jako prvek udržující traktor MTZ-05 v normální (vzpřímené) poloze při parkování použijte speciální zarážku sklápění 8, která se nachází v přední části agregátu (viz: 4). Obrázek. 1.12). U motorového kypřiče MB-1 „NEVA“ lze jako opěrný prvek použít radlici // (viz návod k obsluze traktoru). Obr. 1.14). Jeho výška musí být taková, aby jednonápravový traktor stál při parkování stabilně s určitým náklonem dozadu, který je podepřen radlicí. Opěrná kolečka (u motorových kypřičů) nebo přídavná opěrná kolečka (u motorových kypřičů) jsou velmi praktická a u kypřičů nepostradatelná.

7.3.5. Při přepravě se pokud možno vyhýbejte i menším překážkám tím, že budete jednonápravový traktor pevně držet za rukojeti řídicího ramene. Pokud překážky nelze překonat, je třeba je překonat velmi opatrně a stroj naklonit směrem dolů. To je důležité zejména v případě, že jednonápravový traktor nemá přední zarážku, protože jinak by se mohl převrátit dopředu.

7.3.6. Lehké traktory a elektrické nářadí mohou z místa na místo přenášet dvě osoby; jedna osoba zvedá jednonápravový traktor za rukojeti řídicí tyče a druhá osoba zvedá traktor za ucho nebo bezpečnostní podpěru v přední části elektrického nářadí.

7.3.7. Bezprostřední kontrola stroje při provádění jakýchkoli technologických operací musí být ze strany obsluhy zaměřena na dosažení vysoké kvality zpracování, zajištění bezpečnosti obsluhy a osob v pracovním prostoru stroje, zachování provozuschopnosti samotného stroje. Při jízdě vždy sledujte jízdní pruh před strojem, abyste mohli rozpoznat překážky (kameny, příkopy atd.). П.) a určit způsob (cestu), jak ji překonat. Obsluha musí zároveň sledovat nástroj a jeho činnost a kontrolovat neporušenost nástroje. Pokud je zjištěna závada, je třeba stroj odstavit a závadu odstranit.

7.3.8. Předem určete, na jaký převodový stupeň bude jednonápravový traktor jezdit (pracovat), a před vyjetím nastartujte a zahřejte motor. S páčkou spojky v poloze „vypnuto“ nastavte zvolený převodový stupeň (u modelu MB-1 se převodový stupeň zařadí před nastartováním motoru). Pákou plynu zvyšte otáčky motoru a pomalu pohybujte pákou spojky a plynule ji sepněte. Jednonápravový traktor je uveden do pohybu a rychlost traktoru nastavuje obsluha, která podle toho pohybuje plynovou pákou. Ačkoli k obsluze motorového kypřiče není třeba žádného speciálního školení, každý typ připojeného nebo taženého nářadí vyžaduje speciální školení.

7.3.9. Před frézováním půdy po nastartování a zahřátí motoru zvyšte pomocí plynové páky otáčky motoru, poté jemně sepněte spojku, načež se frézovací buben začne otáčet do půdy a současně se stroj pohybuje. Při frézování dbejte na to, aby všechna ozubená kola na frézovacím bubnu sledovala neobrobenou plochu. Pokud se některé z ozubených kol pohybuje na povrchu obdělávaného povrchu, jednotka se od obdělávaného povrchu „odtáhne“.

7.3.10. Pokud pracovní hloubka začne klesat (kypřič se začne vyjíždět z půdy), stiskněte ovládací páky shora, abyste zajeli hlouběji do půdy a zvětšili hloubku frézování. Pokud je naopak žací lišta „zahrabaná“ a nepohybuje se, je radlice příliš hluboko v zemi a „drží“ stroj. V takovém případě zvedněte stroj za ovládací rukojeti a spusťte radlici. Obsluhujte kultivátor nebo motorový kultivátor bez předklonu nebo záklonu, tj. Е. Aniž byste stroj tlačili dopředu nebo jej drželi. Nejpohodlnější poloha pro obsluhu je znázorněna na obr. 7.3, čehož se dosáhne vhodným nastavením ovládacích pák a radlice. Tato metoda vyžaduje menší úsilí a menší únavu obsluhy.

7.3.11. Po prvním průjezdu stroj zastavte, vypněte motor a zkontrolujte opracovanou plochu. Е. Měření pracovní hloubky. Pokud je hloubka příliš malá, je třeba radličku snížit z původní polohy (obvykle uprostřed). Poté se vraťte do rozpracované oblasti a znovu zkontrolujte výsledek. Pokud radlice nedosáhne požadované hloubky uložení, lze z nápravy odstranit dvojici ozubených kol.

K čemu slouží závaží?

Obdělávání půdy v některých oblastech pole, např. Při brázdění nebo orbě ve svažitém terénu, může být obtížné z důvodu uklouznutí. Skutečnost je taková, že hmotnost motorového kypřiče nestačí k zajištění spolehlivé trakce kol, protože se jedná o malé zařízení. Tento problém se řeší tak, že se na jednonápravový traktor namontují závaží. Buď na kola, nebo na radlici. Přídavná hmotnost, tzv. Balast, zvyšuje hmotnost traktoru. To je nutné zejména při použití jednonápravového traktoru s pluhem a u kypřičů, které se často prodávají bez nářadí. Volitelně lze přidat přední závaží, které vyváží těžiště stroje.

Zátěž se přidává proto, aby se usnadnilo řízení traktorové jednotky. To zvyšuje trakční vlastnosti kráčejícího traktoru a zlepšuje zatížení různých částí stroje. Pro dvojkolí použijte závaží s kotouči a pro ostatní části závaží s lamelami nebo tyčemi.

Jak přeřadit na rumpálu

7.3.1. Pro nastartování motoru je nutné nastavit páku spojky do polohy „vypnuto“, otevřít benzínový ventil a škrtící klapku (u V3-1/2 její plné otočení), stisknout plovákový indikátor karburátoru a držet jej po dobu 10-30 sekund (pouze u MK-1 a M-3), nastavit vzduchovou klapku do polohy „zavřeno“, zatáhnout za startovací šňůru, aby došlo k zaklapnutí západek (u MB-1, MK-1 a M-3) a prudce zatáhnout za šňůru. Páku motorového kultivátoru MTZ-05 spustíte tak, že 3-4krát zatáhnete za páku. Po spuštění se páka automaticky vrátí do výchozí polohy. Zahřejte motor na minimální ustálené otáčky a poté plně otevřete sytič. Při startování zahřátého motoru není nutné zavírat sytič.

7.3.2. Po skončení práce nastavte otáčky motoru na nejnižší hodnotu, vypněte spojku, 2-3 min běžte na volnoběh, poté stiskněte tlačítko „stop“ (u MK-1 a M-3), otočte páku plynu do polohy „stop“ (u MB-1), uvolněte páčku „motor-stop“ na levé rukojeti ovládací tyče (u „Kutaisi Super-600“).

7.3.3. Traktor lze táhnout samostatně na krátké vzdálenosti, především při činnostech spojených s nářadím, kdy je nutné určité manévrování pro spojení nářadí s taženým nářadím nebo pro přepravu nářadí na sousední pozemek (na přepravních kolech). Manévrujte s traktorem s pákou převodovky v neutrální poloze nebo s vypnutou spojkou. To může vyžadovat značné úsilí, protože jednonápravový traktor musí být zajištěn proti převrácení dopředu a dozadu. Pro usnadnění manévrování vypněte uzávěrku diferenciálu (je-li namontována).

7.3.4. Jako prvek udržující traktor MTZ-05 v normální (vzpřímené) poloze při parkování použijte speciální zarážku sklápění 8 umístěnou v přední části motorové radlice (viz „Zarážka sklápění“). Obr. 1.12). U sklízecí mlátičky MB-1 „Neva“ může být radlice // (viz obrázek 14) použita jako podpěrný prvek. Obrázek. 1.14), který by měl být nastaven tak, aby jednonápravový traktor při zastavení pevně stál s určitým nakloněním dozadu podepřeným radlicí. Standardní nebo přídavná opěrná kolečka (u motorových kypřičů) jsou velmi výhodná a u motorových kypřičů jsou velmi potřebná.

7.3.5. Pokud je to možné, vyhněte se i malým překážkám tím, že budete jednonápravový traktor pevně držet za řídítka výložníku řízení. Pokud překážky nelze objet, je třeba je překonat velmi opatrně a vytvořit dodatečný sklon stroje směrem k vám. To je důležité zejména v případě, že jednonápravový traktor není vybaven přední opěrou, jinak by mohlo dojít k jeho převrácení dopředu.

7.3.6. Lehké jednonápravové traktory a elektrické nářadí mohou z místa na místo přenášet dvě osoby. Jedna osoba zvedá traktor za rukojeti ovládací tyče a druhá osoba používá úchyt nebo bezpečnostní podpěru v přední části traktoru.

7.3.7. Obsluha musí stroj přímo ovládat při provádění určitých technologických operací, aby bylo dosaženo vysoké kvality pěstování, zajištěna bezpečnost obsluhy a osob v pracovním prostoru stroje, zachována účinnost samotného stroje. Při jízdě se musí obsluha vždy dívat na dráhu před strojem, aby si všimla překážek (kameny, příkopy atd.). П.) a zjistit, jak ji přepsat. Obsluha musí zároveň sledovat nářadí a jeho činnost a kontrolovat, zda nedošlo k poškození. Pokud je zjištěna závada, je třeba stroj odstavit a závadu odstranit.

7.3.8. Před rozjezdem zvolte převodový stupeň, ve kterém se bude jednonápravový traktor pohybovat (zpracovávat); nastartujte a zahřejte motor. S páčkou spojky ve vypnuté poloze zařaďte zvolený převodový stupeň (u MB-1 se převodovka zařadí před nastartováním motoru). Páčkou sytiče zvyšte otáčky motoru a pomalu přesuňte páčku spojky a plynule ji sepněte. Jednonápravový traktor se rozjede; jeho rychlost nastavuje obsluha, která podle toho pohybuje plynovou pákou. Ačkoli k obsluze motorového kypřiče není třeba žádné speciální školení, přesto potřebujete určitou zkušenost s každým typem připojeného nebo taženého nářadí.

chod, motorovém, kultivátoru

7.3.9. Před frézováním půdy, po nastartování a zahřátí motoru, zvyšte pomocí plynové páky otáčky motoru, poté jemně sepněte spojku, načež se začne frézovací buben otáčet do půdy a současně se stroj pohybuje. Zajistěte, aby všechna ozubená kola frézovacího bubnu při frézování kopírovala neobdělanou část pole. Pokud se některé z ozubených kol posune na obdělávanou plochu, začne se nářadí „odtahovat“ od obdělávané plochy.

7.3.10. Pokud hloubka zpracování půdy začne klesat (kypřič začne vyjíždět z půdy), stiskněte shora ovládací páčky, čímž se zahloubí otvírací zařízení a zvýší se hloubka zpracování půdy. Pokud je kypřič „zabořený“ a nepohybuje se, je radlice příliš hluboko v zemi a „drží“ stroj. V takovém případě zvedněte ovládací páky a odpojte radlici. Obsluha musí ovládat kypřič nebo motorový kypřič, aniž by se nakláněla dopředu nebo dozadu. Е. Bez tlačení nebo držení stroje dopředu. Nejpohodlnější poloha pro obsluhu je znázorněna na obr. 7.3, čehož se dosáhne vhodným nastavením ovládacích pák a radlice. Obsluha tak vyžaduje jen malou námahu a menší únavu.

7.3.11. Po prvním přejezdu stroj zastavte, vypněte motor a zkontrolujte stav povrchu půdy. Е. Měření pracovní hloubky. Pokud je hloubka nedostatečná, je třeba radlici spustit z původní polohy (obvykle středně vysoká poloha). Poté půdu znovu zorejte a znovu zkontrolujte výsledek. Nelze-li pohybem radlice dosáhnout určité pracovní hloubky, odstraní se z nápravy dvojice ozubených kol.

Přehled příloh

Obliba všech modifikací „Beam“ je spojena, kromě jiných výhod, s jejich agregací s velkým počtem příloh. Pro majitele je také výhodné, že jednonápravový traktor může pracovat s přídavnými zařízeními jiných strojů, jako jsou Neva, Ugra, Oka, Favorit, VIKING, Patriot, Mole a další.

Frézy

Klasický typ kypřičů pro kypřiče „Beam“. Srpovitý tvar. Montáž a montáž na stroji vyžaduje použití rukavic nebo textilních rukavic. Při montáži a zahájení práce s kypřiči musí majitel dbát na jejich správnou instalaci a zajištění.

Adaptér, přívěs

Jednonápravový traktor „Beam“ má dostatečný výkon pro připojení vozíku, přívěsu nebo dokonce adaptéru. Adaptér se od vozíku liší tím, že má sedadlo pro majitele. Užitečné pro přenášení nákladů, přepravu plodin a práci na dvoře. Doporučené typy přívěsů: TM-300, TM-500.

Přívěsy pro motorové kypřiče „Luch“: a další. Adaptéry pro „Luch“: Motor Sich UUMP-2, adaptér Yarilo, BUT, ARA a další. Během záběhu nepoužívejte vozík ani přívěs; převodovka a motor kráčejícího traktoru se musí přizpůsobit zatížení.

Sekačka

K tomuto zařízení lze připojit jakýkoli typ sekačky. Například rotační sekačka Zarya nebo Neva. Malé segmentové sekačky jsou povoleny. Podle návodu k obsluze smí tlačné sekačky, a zejména nářadí s vývodovým hřídelem, obsluhovat pouze osoby starší 14 let. Rotační sekačka vyžaduje bezpečnou obsluhu.

Pro lepší trakci se používají štěrkové háčky. Jednotka může provádět orbu i bez radlice, ale s tímto přídavným zařízením je jednonápravový traktor při orbě mnohem efektivnější. Ozubená tělesa mohou být kovová nebo z tvrdé pryže (dvojitá pryž).

Různé průměry hrotů: 350, 400, 500, 550 mm a další. Tento typ pomocného nářadí si vyberte podle velikosti kol vašeho motorového kypřiče.

Pro správné orání se ujistěte, že je pluh řádně připevněn k motorovému kypřiči. Zpětná vazba od zemědělců naznačuje, že kvalitní orba není možná bez radlice (vyorávače). Pomocí radlice kontrolujte pronikání pluhu do půdy. Doporučené pluhy pro motorové kypřiče „Luch“: PNM-1-20 Centaur, pluh s kolečkem, ПЛН-2-25, Motor Sich PM-1 a další.

chod, motorovém, kultivátoru

Sněhový pluh, lopata

Typy sněhových pluhů a lopat pro motoblok „Luch“: šnekový sněhový pluh na MB s řemenovým pohonem, radlice Volodar OM 1000, Intertool, Husqvarna, Snowline, Forte KSM-21. Velikosti lopat: 1 m, 90 cm, 80 cm.

Vykopávač brambor a sázeč brambor

Pro provoz motobloku Luch v sezóně sklizně použijte jakýkoli vyorávač brambor: technika je přizpůsobena téměř všem způsobům montáže, jak závěsné, tak šroubové. Typy vykopávačů brambor: „Premium“, Mastertool, Krtek, vykopávač „Srdce“ a další. Typy sázečů brambor: P-1CU, APK-3, K-1L, KMB-5, APK-CM.

Ostatní typy přídavných zařízení, zejména: závaží, háky, kolečka, pásy a jiné. V případě potřeby může majitel zakoupit samostatně. Tyto jednotky se prodávají na internetu i v běžných obchodech se zahradní technikou a stroji pro zahradu. Nezřídka se objevují inzeráty na použité nářadí v dobrém stavu.

Řada modelů Brait-135

Katalog na webových stránkách společnosti Brait v současné době nabízí 11 verzí motorových kypřičů Brait-135, z nichž dva jsou poháněny naftou. Nejdříve k věci.

  • Brait-135DEA (diesel). Tato verze je vybavena čtyřtaktním jednoválcovým dieselovým motorem BR-178FE. Vertikální vzduchem chlazený, přímé vstřikování, elektrické startování (baterie je součástí dodávky). Výkon motoru je 7 HP a zdvihový objem 296 cm3. Průměr válce x zdvih. 78 x 62. Výstupní hřídel: 25 (drážkovaná). Hřídel frézy: Šestihran D=32. Objem motorového oleje. 1,1 litru. Objem převodového oleje: 2,3 l. Objem palivové nádrže. 3,5 l. Hmotnost skútru. 138 kg.
  • Brait-135DEB (diesel). Vybavený čtyřtaktním, jednoválcovým, vertikálně vzduchem chlazeným dieselovým motorem s přímým vstřikováním, s elektrickým startováním (včetně baterie). Výkon motoru je 10 k a zdvihový objem je 418 cm3. Průměr válce x zdvih. 86 x 72. Výstupní hřídel: 25 (drážkovaná). Hřídel frézy: Šestihran D=32. Objem palivové nádrže. 5,5 litru. Objem motorového oleje. 1,65 l. Objem převodového oleje: 2 l. Hmotnost škrabky. 148 kg.
  • Brait-135GA. Se čtyřtaktním jednoválcovým motorem BR-170F. Objem motoru: 212 cm3, výkon 7 koní. Ruční startér. Výstupní hřídel: 20 (s drážkou). Hřídel frézy: Šestihranná S32. Objem oleje: 1,1 litru. Objem převodového oleje. 2,0 l. Objem palivové nádrže. 3,6 litru. Celková hmotnost jednotky. 136 kg.

„Jízda s lehkým benzínovým traktorem Brait-135GA.

  • Brait-135GB. Vybaven čtyřtaktním jednoválcovým motorem BR-177F, objem 270 cm3, 9 k s ručním startérem. Tento model váží 143 kg. Objem palivové nádrže. 6 litrů. Objem oleje: 1,1 litru. Objem převodového oleje. 2,3 l. Hřídel frézy. Šestihran D=32.
  • Brait-135GBD. Jednonápravový traktor se stejnými technickými parametry jako Brait-135GB, ale vybavený diferenciálem. Hmotnost jednotky tohoto kráčejícího traktoru. 150 kg.
  • Brait-135GBE. Vybavený čtyřtaktním jednoválcovým motorem BR-177FD. Objem 270 cm3, výkon 9 k. Elektrický startér (včetně baterie). Výstupní hřídel: 25 (s drážkou). Hřídel frézy: Šestihranná hřídel S32. Objem palivové nádrže. 6 litrů. Objem motorového oleje: 1,1 l. Objem převodového oleje: přesně 2 litry. Tato traktorová jednotka váží 156 kg.
  • Brait-135GC. Se čtyřtaktním jednoválcovým motorem o výkonu 13 k a zdvihovém objemu 389 cm3. Startér v této úpravě je ruční. Objem palivové nádrže. 6,5 litru. Hmotnost skútru. 150 kg. Hřídel frézy: S32 šestihranná.
  • Brait-135GCE. Rovněž se čtyřtaktním jednoválcovým motorem o výkonu 13 k a zdvihovém objemu 389 cm3. Ale s elektrickým startováním (včetně baterie). Objem palivové nádrže. 6,5 litru. Hmotnost zařízení v této úpravě je 163 kg.
  • Brait-135GD. Vybaven čtyřtaktním jednoválcovým motorem o výkonu 15 k a zdvihovém objemu 420 cm3. Startér. Ruční. Objem palivové nádrže. 6,5 litru. Hmotnost skútru 148 kg.
  • Brait-135GDE. Rovněž se čtyřtaktním jednoválcovým benzinovým motorem o zdvihovém objemu 420 cm3 a výkonu 15 koní. Ale vybaven elektrickým startováním (včetně baterie). Hmotnost traktoru v této úpravě je 163 kg.
  • Brait-135GDD. Jednoosý traktor, který je svými technickými vlastnostmi podobný modifikaci Brait-135GD, ale je vybaven diferenciálem. Tato verze váží 153 kg.

Jak si vyrobit domácí jednonápravový traktor s motorem z motorky, fotoprůvodce videem

Rozhodnete-li se vyrobit jednonápravový traktor s motorem z motocyklu, musíte se řídit důležitou podmínkou. Tou je minimální přestavba a předělání, stejně jako maximální využití spotřebovaných uzlů. Samozřejmě, že pro úplnou správnou práci je třeba mít zkušenosti a znalosti, trpělivost a chuť pracovat. Při použití těchto jednoduchých pravidel bude výsledné dílo vynikajícím zemědělským vozidlem, přizpůsobeným všem podmínkám. V případě problémů a poruch je základní opravou prostá výměna vadného dílu.

Pro normalizovaný provoz pohonné jednotky musí být vyvinuto kinematické vícestupňové převodové schéma. Umožňuje zvýšení addukčního poměru, točivého momentu a tažné síly. Ve spojení s adaptérem pro převodovku umožňuje celý systém, aby hlavní převodovka. Nejúčinnějšího motoru se dosáhne kombinací hlavního převodu se soukolím s převodovkou.

Hnací řetězy jsou účinně napínány díky speciálnímu mechanismu. Tento prvek je k jezdcům připevněn pomocí šroubů z ocelových konzol, kterými lze volně pohybovat, napínat je a povolovat hnací řetěz. Dvojice seřizovacích šroubů s upevňovacími šrouby s číslem M10 umožňuje provádět výše uvedené funkce.

Jednou z nejsložitějších konstrukcí je hlavní převodovka, která je vyrobena z 10 mm ocelového plechu. Na ložiskovém uložení jsou výztužné kotouče. Speciální pevné svary zabraňují úniku oleje. Montážní konzola zadní převodovky. Lze na něj namontovat celé nákladní vozy i zemědělské přípojné nářadí. Po připojení k motorovému kypřiči získáte skutečný miniaturní traktor.

( 1 ) Jak vyrobit zpětnou převodovku, Neva 2.

Kryt převodovky z pětimilimetrového ocelového plechu. Ke skříni je volně připevněn pomocí šroubů M6. Všechna přímá ozubená kola pocházejí ze zemědělských strojů.

Blokování kol pro motorový kultivátor s motorem motocyklu

Důležitým technickým řešením pro motorový kultivátor je správné zajištění kol. Válcový krček na pravé poloose vedle drážkovaného konce je nutné nabrousit. Na druhé axiální straně je vytvořen otvor se závitem. Při otáčení šroubu s číslem M12 dochází působením válcové pružiny k určitému posunu. Po tomto okamžiku se hřídele náprav sundají z ozubených kol. Takto jsou kola zablokována.

Kola jsou vyrobena z elektrických roztečných kol. Do všech kotoučů je vyříznuto šestnáct drážek. Ocelové desky jsou zde svařeny. Poté se přidají příčky, které tvoří okraj prvků pluhu.

PŘEČTENÍ Benzín Husqvarna 236 vlastníma rukama. Seřízení karburátoru

Zvyšování rychlosti vlastníma rukama

Jak zrychlit jízdu s jednonápravovým traktorem? Je důležité si uvědomit, že hovoříme o rychlosti přepravy. Jednonápravový traktor Neva MB-2 může v určitých úpravách dosáhnout rychlosti přes 20 km/h; pokud však nemá diferenciál, je jízda značně komplikovaná.

Zvýšit rychlost lze několika způsoby, například použitím nadrozměrných kol nebo výměnou pastorku převodovky kola, kdy se místo standardních 61 a 12 převodů použije 55 a 18 převodů. Tato metoda je poměrně složitá na provedení, ale dokáže téměř zdvojnásobit původní rychlost.

Někteří majitelé chtějí, aby jejich jednonápravový traktor jel rychlostí 40 km/h. Takovou úpravu je možné provést, ale je třeba počítat s tím, že převodovka bude velmi zatížena a jízda s takovým vozidlem bude obtížná.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS