Který kultivátor je nejlepší pro orbu?

Jaký kultivátor je vhodný pro obdělávání úhoru??

Dobrý den. Dobrý okopávač pro práci v panenské půdě. S dostatečným výkonem, ale také s dostatečnou spolehlivostí. Potřebuji obdělávat 50 akrů.

Helen, před třemi lety jsem koupila dům a už několik let nikdo neobdělává půdu. Fascinován množstvím dostupných strojů jsem si koupil elektrický kultivátor. Výkon je 2 kW. S touto půdou by nemohla hospodařit. Museli jsme orat a pak pracovat s kultivátorem. K tomu by mohl posloužit benzínový jednonápravový traktor. Ale musíte se podívat, jaká půda. Pokud je v něm hodně písku, pravděpodobně to zvládne. Máme půdu.Pevná hlína.

Chci tenhle. Elektrický kultivátor ELITECH KB 4E 2 kW. Tady je v akci. Pokud vám nevadí sledovat video, podívejte se na ten pohyb. Je silnější než ten váš?

Tady, tady. Stále se to bude táhnout. Lepší je použít motorový kypřič nebo motyčku. Pokud půda vyschne, nebude vůbec držet. Zažil jsem to.

který, kultivátor, nejlepší, orbu

Leno, nemyslím si, že to bude stačit. Podpořím ty muže. A při takovém množství práce se rychle porouchá. Raději bych použil motorový kypřič nebo traktor.

Elektrická nevydrží. Nebo bude taková, že celou vesnici rozsvítíš na 163 V. A benzínová Jednou jsme ji valili, je velká jako půl traktoru a sotva to projela, trávník se namotává na řezací prvky, musíš všechno zastavovat a zdlouhavě čistit. Kultivátor není určen pro panenskou půdu, používá se po pluhu a bráně, nikoli místo nich (jako móda pro experimentování).

Eleno, pokud opravdu chceš elektrický kultivátor, nejdřív na pozemek vjeď traktorem, nech ho orat a kultivovat, a pak si dělej, co chceš.Varianta druhá: koupit benzínový kypřič, frézy na panenské pozemky, pak koupit rotační kypřiče, kloubové jako oscilátor, plečky na brambory Upřímně řečeno, nedovedu si představit, jak se chodí na 50-ti hektarový pozemek s kabely pro elektrický kultivátor Měl jsem Krtka, pak Nevu s 8 frézami a teď VIKING 445R.

Obecně, pokud máte takový pozemek, uvažoval bych o koupi minitraktoru, jsou teď velmi populární.

Podle mě je mnohem jednodušší táhnout traktor a pluh, stačí jednou. Je těžké vykopat panenskou půdu lopatou, zvláště když je tam hlína, jako u mě. S elektrickým kultivátorem se neobtěžujte, prostě to nezvládne. Příští rok to můžete udělat na zorané půdě.

Tanya, a já jsem o tom samém, 20 před lety jsem zvedl mýtinu na bývalém dacha (řezané pozemky), 4,5 akrů, se snažil lopatu, neuspěl, řídil traktor, pak otřásl sezónu trávník se svým synem, a další sezónu již kopal.

Alexandře, je to 4,5 akru a po traktoru je tolik povyku. A 50 akrů je celé pole. Nedokážu si představit, že bychom na tak velkém pozemku chodili s prodlužovacími kabely. Mám 3,5 hektaru a musím připojit dva nástavce, jeden k druhému, abych mohl sekat trávu na konci pozemku. Na pozemku o rozloze 50 hektarů to není reálné.

Hodnocení nejlepších elektrických a benzinových kultivátorů 2021-2022

Kategorie Název lokality Hodnocení
Nejlepší lehké elektrické zahradní kultivátory 1 DAEWOO Power Products DAT 2000E 9.7 / 10
2 Champion EC1400 9.3 / 10
3 Champion EC750 8.5 / 10
4 DDE ET1200-40 8.3 / 10
5 Greenworks G-MAX 40V 8.0 / 10
Nejlepší elektrické kultivátory střední velikosti 1 DAEWOO DAT 2500E 9.8 / 10
2 Honda FJ500DER 9.8 / 10
3 Hyundai T 2000E 9.7 / 10
4 Caiman TERRO 60H C2 9.6 / 10
5 Hyundai T 700 9.5 / 10
Nejlepší lehké benzínové kultivátory 1 Honda FG205DE 9.7 / 10
2 Echo TC-210 9.5 / 10
3 Huter GMC-1.8 9.3 / 10
4 DAEWOO Power Products DAT 3530 9.2 / 10
Nejlepší benzínové kultivátory střední velikosti s benzínovým pohonem 1 Pubert ARO 60B C3 9.9 / 10
2 DAEWOO DAT 4555 9.7 / 10
3 Champion BC4401 9.4 / 10
4 Elitech KB 60H 9.0 / 10
Špičkové benzínové kultivátory pro těžký provoz 1 Husqvarna TF 545P 9.8 / 10
2 Husqvarna TF 338 9.7 / 10
3 Champion BC8716 9.5 / 10

DAEWOO Power Products DAT 2000E

Na vrcholu našeho žebříčku nejlepších kultivátorů je DAEWOO DAT 2000E. Tento elektrický kultivátor strniště s výkonem 2 kW nechává většinu lehkých modelů za sebou. Výkonný motor umožnil osadit kypřiče s kombinovanou šířkou 40 cm. To nutí sekačku přemýšlet o přidání závaží: skutečná hmotnost 12 kg je pro toto nářadí nedostatečná a sekačka má tendenci při práci odskakovat, pokud se alespoň nezatáhne za rukojeti dozadu. Vypnout jej však není snadné: jakmile uvolníte ruku držící vypínač (když druhá ruka odemkne rám), stroj okamžitě vyskočí dopředu, na což je třeba si zvyknout.

Převodovka je v hliníkové skříni, šneková. Mazací otvory jsou vhodně umístěny. Lze jimi snadno vidět samotný šnek a zkontrolovat jeho stav. S odolností nejsou žádné problémy. Nikdy jsme nenašli jedinou zmínku o tom, že by se rozbil. I když jsou však ložiska silně opotřebovaná, není obtížné je vyměnit; skříň převodovky je „rozpůlená“ na dvě části.

Nože jsou vyrobeny z vysoce kvalitní oceli a dobře se hodí pro daný úkol. Lehké elektrické kultivátory jsou přece určeny ke kypření dříve zpracované půdy, nikoli k rozorávání „panenské půdy“ s kameny a velkými kořeny. To již vyžaduje výkonnější a těžší stroje.

Ve srovnání s kilowattovým kultivátorem, který jsem používal dříve, je to zvíře. Pracuje mnohem lépe a rychleji.

Champion EC1400

Pokračování recenze nejlevnějších elektrických kultivátorů Champion EC1400. Tento 1,4kilowattový kultivátor o celkové hmotnosti 11 kg je uspořádán tradičním způsobem: synchronní motor, umístěný vertikálně pod kapotou, otáčí šnekovým převodem přes široký ozubený řemen a dvojici řemenic. Ve skutečnosti byste měli začít s převodovkou, kterou jste zkontrolovali a případně doplnili mazivo, na kterém čínská továrna v Nanjingu, kde se tyto kultivátory montují, často šetří.

Pracovní hloubka. Až 22 cm (pouze na velmi lehké půdě a při šťastné fázi měsíce), pracovní šířka. 40 cm. Vše je pro tuto třídu dostatečně standardní. Ale detaily náhradních dílů odhalují velmi užitečnou část konstrukce. Do hnací řemenice primárního pohonu je zabudován omezovač točivého momentu. Pružinová vačková spojka, která přetěžuje a šetří řemen a motor. Krouticí moment frézy 18 newtonmetrů.

Nastavení polohy kola je dvoupolohové, bez použití nářadí (vytažením pružinových kolíků). Vrtání otvorů pro další pozice se může stát užitečným doplňkem. Nejjednodušší a nejpohodlnější způsob nastavení hloubky kultivace výrobce z nějakého důvodu neprovádí, ačkoli by to mělo zanedbatelný dopad na výrobní náklady.

Skutečnost, že převodovka nejede na ložiskách, ale na pouzdrech, je problém, který je třeba vyřešit: životnost takové jednotky (zejména poté, co prach pronikne těsněním) je nevyhnutelně omezená. Samozřejmě, že vás to u čínských pěstitelů už dlouho nepřekvapí, ale.

Stroj se vyplatí koupit, pokud si představíte možnosti takového výkonného kultivátoru, protože se přece jen nejedná o benzínový stroj.

Champion EC750

Tento elektrický kultivátor není výkonný (750 W), ale to není nevýhoda. Nezklame při slabé elektrické síti a stačí na lehké kutilské práce v přírodě nebo na zahradě. Kultivátor váží něco málo přes 7 kg, takže si s ním poradí každý člen rodiny, kromě psa Brouka: ten by sice rád, ale má tlapky. A může ho obsluhovat kdokoli. Stačí čas od času zkontrolovat mazivo ve šnekové převodovce.

Kultivátor je sám o sobě kompaktní, ale ve složeném stavu je ještě kompaktnější: pro výlety v kufru. Výrobce nešetřil ani na výškovém nastavení rukojeti: v nosné trubce je pouze jeden pár otvorů pro upevňovací šrouby rukojeti. V případě potřeby je možné je vyvrtat ručně, ale bylo to opravdu tak obtížné nebo nákladné??

Pracovní šířka je 32 cm. Vzhledem k nízké hmotnosti kultivátoru a nízkému výkonu motoru to okamžitě omezuje jeho vhodnost: Na těžké půdě se takové kypřiče prostě nemohou zaříznout, pokud na nich nespočívá celá váha kultivátoru. A pak motor řekne „Ne, končím“.

Hyundai T 800

Korejský kultivátor určený pro mnoho úkolů. Může okopávat, kultivovat a sekat plevel. Vhodné také pro sázení a sklizeň brambor. Je schopen stříhat malé keře, zpracovávat těžkou půdu a lehký trávník.

Technické parametry jsou působivé. Pracovní šířka 60 cm a hloubka orby 30 cm.

  • Čtyřtaktní benzínový motor o zdvihovém objemu 163 cm3 a výkonu 5 kW.50 л.С. Je to velmi spolehlivý a produktivní kultivátor.
  • Kultivační nože stroje jsou vybaveny speciálními bezpečnostními disky, které zabraňují riziku poškození plodin.
  • Hroty kultivátoru lze snadno přizpůsobit šířce záhonů.
  • Je možné hnojit a orat současně, což ušetří mnoho času při kultivaci.
  • Díky pohonné jednotce Hyundai je výkon kultivátoru zvýšen na 2 000 motohodin.
  • Motor je hospodárný a úsporný.
  • Rychlý start motoru díky modernímu systému zapalování.
  • Zpětný chod pro lepší manévrovatelnost.
  • Možnosti připojení dělají z nářadí všestranného pomocníka.
  • Velká hmotnost. Zatlačení kultivátoru do pevné půdy vyžaduje velkou sílu.
  • Obtížná orba na panenské půdě.
  • S trochou času a pochopení lze s tímto tahačem pracovat.

Výstup. Hyundai T800 je nepostradatelným a spolehlivým partnerem pro každou farmu. Pokud jde o kultivaci půdy, je vhodný pro téměř všechny aplikace.

Husqvarna TF 230

Praktický, lehký, obratný a snadno ovladatelný traktor se 4 motory.69 л.С. A zdvihový objem 196 cm3. Pro všechny operace na malých plochách s obtížným terénem. Model je vybaven velkým pneumatickým kolem pro snadnější manévrování a řízení. Tento model má pracovní šířku 75 cm a hloubku 30 cm.

  • Součástí dodávky jsou půdní klíny a kovová kola pro orbu.
  • Spolehlivý čtyřtaktní motor zajišťuje stabilní provoz i při přetížení.
  • Skládací rukojeť a přední kolo pro snadnou přepravu.
  • Přední nárazník.
  • 7 úrovní orby.
  • Díky výškově a horizontálně nastavitelnému ergonomickému rameni kypřiče je jednonápravový traktor velmi pohodlný pro jakoukoli postavu.
  • Kompresor namontovaný na setrvačník pro snadné spuštění.
  • Pevný kovový rám.
  • Velká palivová nádrž s kapacitou 3.Objem 6 litrů pro nepřetržitý provoz po dlouhou dobu.
  • Rychlý start a celoroční provoz bez ohledu na počet nastavených otáček motoru.
  • Díky velké hmotnosti 66,5 kg je nutné stroj silně tlačit, zejména při zpracování těžkých půd.
  • Velké rozměry.
  • Málo oleje v převodovce. Po zakoupení je třeba jeho objem doplnit.
  • Možnost obdělávání pouze do 10 akrů.

Závěr. Husqvarna TF 230 je jedním z nejproduktivnějších a nejoblíbenějších modelů ve své třídě. Je plně přizpůsoben pro provoz v ruských podmínkách a je schopen v krátké době zpracovat jakýkoli druh půdy. K dispozici s pluhem, horním článkem a křídlovými noži pro mělkou kultivaci na hlinitých půdách nebo bez nich.

Champion BC6612H

Dvourychlostní kompaktní jednotka, oblíbená u majitelů malých farem. Objem motoru tohoto stroje je 163 ccm³ a jeho výkon je 5.50 л.С. Díky svému výkonu je toto zařízení schopné zpracovat téměř jakýkoli druh půdy. Pracovní šířka se pohybuje od 30 do 85 cm a hloubka, do které lze dosáhnout, je 30 cm. Je vybaven silnými a ostrými frézami, které se otáčejí rychlostí 130 otáček za minutu.

Příprava traktoru

Jednonápravový traktor vyžaduje přípravu na práci: montáž půdního závěsu, připojení a nastavení pluhu.

Montáž půdní obuvi

Půdní startéry jsou kola o minimálním průměru 50 cm a šířce 18 cm. Jsou vyrobeny z kovu. Nejprve je připravte společně s pomocnými nápravami. Jednonápravový traktor musí stát na rovném povrchu. Odšroubujte gumová kolečka a nasaďte na jejich místo půdní patky.

Připevnění a nastavení pluhu

Pluh je ke stroji připojen pomocí různých závěsů. Prvním přídavným zařízením je čep, který je připevněn k traktorové jednotce. Spojka musí být volná a mít vodorovnou vůli 5-6˚. Pokud je spojení těsné, jednonápravový traktor se při orbě vychyluje na různé strany v důsledku nerovnoměrného tlaku půdy na pluh. Tím se stroj hůře ovládá.

Dalším krokem je připevnění pluhu k závěsu. Nejlépe se to dělá s pomocníkem. Nešroubujte matice až do konce, abyste se ujistili, že je stroj správně nastaven. Jedná se o důležitý krok. Pokud se orba s motorovým kypřičem neprovádí správně, je špatná. Pro správné nastavení pluhu je stroj podepřen ve výšce 20-25 cm. Lze je vyrobit z cihel nebo dřevěného odpadu.

Zemní háky se nasadí na distanční podložky a zajistí se. Jednonápravový traktor nesmí být převážen. Nastavte nohu pluhu do polohy s patou rovnoběžně se zemí. To lze nastavit pomocí seřizovacích šroubů. Stojan lze nyní sejmout a ovládací rukojeť nastavit do úrovně pasu.

V posledním kroku se upraví úhel mezi půdou a koncem pluhu. Vyšroubujte seřizovací šroub, dokud se radlice nedotkne země. Zadní část palivové nádrže zvedněte o 2,5 cm nad úroveň terénu. V opačném případě nelze pluh zorat. Hloubka pluhu je často stejná jako výška stojanů při jeho nastavení.

Spuštění traktorové jednotky

Startování dieselových a benzinových motorů. Mnoho nových majitelů si není vědomo procesu úpravy. Při koupi stroje si nepřečtou návod k obsluze, který je však součástí každého přístroje. Nejprve zkontrolujte hladinu oleje a paliva. Hladinu oleje je třeba měnit před každým spuštěním motoru.

Pokud je hladina oleje příliš nízká, může dojít k úplnému zničení motoru.

Pro snížení rizika zranění používejte aditiva do paliva a oleje. Poměr oleje a benzínu a způsob jejich míchání najdete v návodu. Benzínová nádrž benzínového motoru je naplněna benzínem třídy A-92 nebo A-95. Vznětový motor pracuje na letní i zimní naftu. V příručce jsou uvedeny informace o teplotě, při které by se mělo používat zimní nebo letní palivo.

Bezprostředně před nastartováním se zkontrolují systémy ovládání spojky, zpátečky, plynu a řízení. Všechny spoje v systémech se musí pohybovat bez větší námahy. Chcete-li nastartovat benzinový motor s navíjecím startérem, otevřete kohout na benzinové nádrži. Přesuňte páčku sytiče do polohy „Start“. Při vypnutém zapalování proveďte 3 až 5 zdvihů startéru. Poté se zapne zapalování a motor se nastartuje. Páčka sytiče je v provozní poloze.

Pokud je motor vybaven elektrickým startérem, je startování snazší. Zapněte zapalování a vytočte motor. Benzín je do karburátoru nasáván elektrickým čerpadlem.

Dieselové motory se obtížněji startují. V palivovém systému je vzduch, který je třeba odvzdušnit pomocí elektrického startéru. Když vzduch z trubek zmizí a místo něj přijde palivo, motor se spustí. Při startování ručním startérem otevřete palivový kohout, nastavte plyn a stiskněte dekompresor. Po několika zataženích za startér se dekompresor vrátí do původní polohy a motor znovu nastartuje. Práce pod zatížením až po zahřátí vznětového motoru.

Přílohy

Motorový kypřič je schopen provádět širokou škálu zemědělských operací včetně obdělávání půdy, orby, brázdění, frézování, pletí, sečení, setí, sklizně a dalších. Všechny tyto operace lze provádět pomocí speciálních pomocných zařízení, jako jsou secí stroje, brány atd.

Kromě čistě zemědělských prací je lze využít také k přepravě nákladů a odklízení sněhu, jako generátory energie a čerpadla.

Různé modely jsou vybaveny specifickou řadou značkových nástavců. Stroj se obvykle dodává pouze s koly a kypřiči. Vše ostatní je třeba zakoupit zvlášť. Při výběru modelu je proto třeba rozhodnout, pro jaké použití bude jednonápravový traktor používán.

který, kultivátor, nejlepší, orbu

Tato hřídel je připojena k čerpadlům, generátorům, secím strojům atd. Kromě modernizace originálního vybavení je často možné vybavit i jiné značky a dokonce si vyrobit vlastní. Nic nestojí v cestě přepravě nákladu na jakémkoli typu přívěsu jakékoli velikosti.

Jednonápravový traktor je vybaven vývodovým hřídelem (zkráceně PTO) pro práci s přídavnými zařízeními. Tato hřídel je připojena k čerpadlům, generátorům, secím strojům atd.

Výhody a nevýhody orby motorovým kypřičem

Zemědělci v minulosti neměli jinou možnost, a tak se veškerá práce prováděla ručně. Mnoho lidí si dnes může koupit motorový kypřič nebo dokonce jednonápravový traktor. Někteří však stále pochybují o tom, že půda zoraná těmito stroji je kvalitní.

Hlavní výhodou používání tohoto typu strojů je, že mechanická orba zabere málo času. Zemědělec ušetří čas a námahu, zvýší se produktivita, což má vliv na výši zisku. S jednonápravovým traktorem nepotřebujete žádnou pomocnou sílu. Zemědělec tak ušetří několik mezd.

S jednoosým traktorem můžete nejen orat půdu, včetně panenské, ale také sázet semena, sklízet, sekat trávu, sklízet seno a dělat mnoho dalších užitečných věcí, aniž byste ztráceli spoustu času. Výhodné je také to, že s jedním zařízením lze současně provádět několik orby. Zemědělec tak může hnojit půdu i při orbě.

Jednonápravový traktor i rotační kultivátor mohou kopat hluboko do půdy. To je více, než můžete dosáhnout ručně. To platí zejména při práci v panenské půdě. Hluboká orba, kterou zajišťuje jednonápravový traktor, poskytuje zemědělci nejlepší strukturu. To pomáhá okysličovat a správně zvlhčovat půdu. To bude mít v budoucnu jistě vliv na sklizeň.

Obdělávání panenské půdy kypřičem má mnoho výhod. Půda je zpracovávána touto mechanickou technikou kultivace.

Výsledkem je, že se plodinám pěstovaným na poli daří dobře, ale brání plevelům.

Statistiky ukazují, že po zpracování půdy kypřičem nebo kypřičem se výnosy nejméně zdvojnásobí.

Jedinou nevýhodou je skutečnost, že vyžínač plevele je příliš vysoký Navíc jsou pro různé úkony zapotřebí další nástroje. Můžete si je vyrobit sami, ale stejně si je musíte koupit.

Na panenské půdě je nutné používat kypřič velmi opatrně. Pokud je v půdě mnoho hluboko zakořeněných plevelů, není mechanizace vůbec dobrá, protože podporuje šíření plevelů.

Někteří zemědělci se domnívají, že neustálé používání sněhových pluhů nebo kypřičů může vést k vyčerpání nebo narušení úrodné vrstvy, což má vliv na výnos. Tento problém lze však vyřešit velmi snadno. Hnojivo stačí aplikovat současně s kopáním půdy.

Mnoho zahrádkářů a zemědělců se domnívá, že obdělávání půdy traktorem je mnohem pohodlnější a kvalita zorané půdy je mnohem lepší. První parametr lze považovat za správný, ale z důvodu pohodlí není. Orba traktorem je možná pouze na velkých a zcela otevřených pozemcích. Pokud jsou v blízkosti budovy nebo stromy, nelze je použít. Motocykly jsou mnohem obratnější a stojí zlomek ceny jednoduchého traktoru.

Popis zařízení

Kypřiče Celina vyrábí závod Perm Instrument Academy od roku 1997. Společnost disponuje širokou výrobní kapacitou, která umožňuje vyrábět nejen motorové kypřiče, ale i další zařízení.

Výhodou je, že jej lze použít i s kultivátory jiných značek.

Sázecí stroje Celina jsou určeny pro jakkoli složité zemědělství, včetně zpracování půdy, přepravy, míchání hnojiv s půdou atd.Д.

Řada zahrnuje profesionální zařízení s maximálním výkonem, která jsou mezi zemědělci žádaná.

Ideální pro plochu do jednoho hektaru. Robustní stroj je zákazníky oceňován pro svou spolehlivost a pohodlný a tichý provoz.

Hlavní vlastnosti motorových kypřičů Celina:

  • Benzínový motor o objemu 4-13 litrů.С.;
  • Výhodné umístění hlavních součástí;
  • Atraktivní vzhled;
  • 3letá záruka výrobce;
  • Pneumatická kola;
  • Přijatelná cena;
  • Široká servisní síť a prodejní centra.

Jak si vybrat a na co se zaměřit?

Trh nabízí benzínové kultivátory ve třech kategoriích:

  • Lehké. Většina modelů této třídy váží maximálně 30 kg a má objem až 3,5 l.С. Ne všechny lehké strunové kultivátory jsou schopné pracovat na velkých plochách a měly by být zakoupeny pro plochy s kyprou půdou, nepřesahující 6 akrů. Taková zařízení jsou poměrně mobilní, lehká a ne drahá. Vhodné pro zahrádkáře, zájmové pěstitele a květináře. Lehké kultivátory poháněné benzinem nejsou vhodné pro práci v tvrdé nebo panenské půdě. Suchá půda by měla být při pěstování zvlhčována.
  • Střední. Nejoblíbenější elektrické nářadí. Výkonné, ne příliš těžké a ne příliš drahé. Tyto benzinové stroje váží až 45 kg a mají výkon menší než 6 litrů.С., Hloubka pěstování až 28 cm. Tyto modely jsou schopné obdělávat plochu až 20 akrů a poradí si i s nejtěžšími půdami.
  • Těžké. Patří k profesionálním strojům na zpracování půdy. Výkon těžkých benzinových kultivátorů je vyšší než 6 litrů.С. Mohou zorat jakoukoli půdu na pozemku o rozloze až 50 akrů. Také modely jsou multifunkční, s širokou škálou přídavných zařízení, mohou pracovat s traktorem.

Při výběru kultivátoru berte v úvahu:

  • Množství potřebných prací a rozloha pozemku;
  • Rysy terénu území;
  • Typ půdy, kterou je třeba obdělávat;
  • Výkon kultivátoru a výkon;
  • Hmotnost, kterou majitel stroje unese.

Důležité vlastnosti při výběru kultivačních zařízení poháněných benzinem

  • Třída. Lehká, střední, těžká. Volí se podle účelu a oblasti pole.
  • Výkon. Zvolte jej na základě budoucího zatížení. Například objem motoru 1,5 litru.Vhodné pro pozemek o rozloze 3 akrů.
  • Motor. Dvoutaktní pracuje na benzín a olej, čtyřtaktní pouze na benzín.
  • Počet rychlostí volte podle účelu a náročnosti půdy.
  • Hmotnost. Těžké kultivátory je rozumné kupovat na maximálně 2 hektary. Pokud je plocha větší. Vyplatí se koupit minitraktor nebo jednonápravový traktor.
  • Značka motoru. Ruské, japonské motory jsou nejvýkonnější a nejodolnější.
který, kultivátor, nejlepší, orbu

Závady a jejich řešení

Ve zpětné vazbě od majitelů se objevují stížnosti na fungování mechanismu spojkového řemene, který je vybaven pohyblivým válečkem. Pro odstranění závady je třeba přístroj seřídit podle dokumentace. Předpětí se provádí posunutím klikové skříně na rámu (s vypnutou spojkou). Poloha válečku se pak nastavuje nastavením délky lanka vedoucího ke klice. Správný řemen je umístěn 1-2 mm od dorazové desky řemene namontované na motoru.

Problémy se vyskytují u svařovaných rámů, kde dochází k porušení svárů. Jednotky lze přestavět montáží a svařením výztuh. U některých motorů lze pozorovat únik oleje zpod víka ventilů kvůli nekvalitnímu těsnění. Pro odstranění problému je třeba vyměnit těsnění a povrch potřít speciálním žáruvzdorným tmelem. Olej v jednotkách naplněný z výroby při teplotách pod bodem mrazu houstne, což ztěžuje startování jednotky. Doporučuje se vyměnit kapaliny za kapaliny odolné proti chladu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS