Jak vyrobit přívěs pro motorový kultivátor vlastníma rukama

Výhody přívěsů vyrobených podomácku a v dílně

Existují dva způsoby, jak získat přívěs pro motorový kypřič: koupit si ho ve specializovaném obchodě nebo si přívěs pro motorový kypřič vyrobit vlastníma rukama. Obě varianty mají své výhody a nevýhody.

Zakoupené modely jsou vyrobeny podle prefabrikovaného a vyzkoušeného schématu a není třeba vynakládat čas a úsilí na jejich sestavení. Montáž těchto přívěsů provádějí profesionální mechanici, kteří umí vytvořit pevné spoje a vybrat kvalitní materiály. Existují však i nevýhody. Za prvé, ne vždy je možné najít důvěryhodného prodejce, který vám poskytne kvalitní výrobek; za druhé, dobrý výrobek je poměrně drahý.

Vlastní verze bude vyžadovat spoustu času a úsilí. Má však řadu výhod:

  • pokud jsou k dispozici potřebné materiály, nevyžaduje takový přívěs velké finanční investice;
  • u domácího zařízení můžete nastavit rozměry a parametry, které jsou pro uživatele nejvhodnější;
  • majitel motorového kypřiče si díly pro přívěs vybírá sám, takže si můžete být jisti kvalitou komponentů, spojů a celé jednotky.
  • Přívěs je zřetelně vyroben pro konkrétní model vozidla, takže jeho ovládání je co nejjednodušší a nejefektivnější.

1.1 Kde začít?

Prvním krokem při vytváření přívěsu pro motorový blok vlastníma rukama bude vypracování výkresu. Pomůže vybrat správné kvalitní materiály, určit jejich rozměry, vytvořit jasný plán postupu a předem promyslet zajímavosti.

Tento proces je třeba brát co nejvážněji. Přívěs je na výkrese vyznačen z různých úhlů a rozměry jednotlivých dílů jsou u každého z nich podepsány. Při kreslení by měly být přednostně dodrženy správné proporce. Jednotlivé složitější podsestavy kreslete samostatně a také z různých úhlů.

Při kreslení je důležité tyto body zohlednit:

  • předem rozhodnout, které díly a sestavy budou k sobě připojeny a jaký typ spojení bude použit. Předem si připravte správné množství nýtů, šroubů nebo svářečky;
  • ať už se rozhodnete pro sklápěcí přívěs (s automatickým vyklápěním), nebo pro běžný přívěs s ručním vykládáním;
  • který diagram použít pro otočné body. Může se jednat o ložisko, nápravu, pouzdro. I ty je třeba připravit předem.

Po podrobném vypracování plánu si jej ještě jednou prostudujte a promyslete klíčové body. Poté již můžete nakupovat materiály. Abyste ušetřili, měli byste si předem pečlivě prohlédnout své zásoby kovových a dřevěných dílů. Pravděpodobně něco, co lze použít pro. do nabídky

Jak vyrobit přívěs pro motorový kultivátor: návod krok za krokem

Jednonápravový traktor je velmi užitečným a všestranným zařízením pro soukromou domácnost. Lze jej použít pro různé operace na zemi. Lze jej však použít i pro přepravu objemných nákladů. Přívěs pro motorový kypřič. Na prodej je mnoho modelů montovaných přívěsů. Náklady a kvalita však nejsou vždy uspokojivé. V tomto článku vám poradíme, jak s minimálním úsilím a náklady vyrobit kvalitní přívěs pro jednonápravový traktor.

Nástroje

Jednonápravový traktor. samojízdný stroj. nepostradatelný v soukromé domácnosti. Přidání náprav, skříně a sedadla řidiče rozšiřuje funkčnost vozu. jednonápravový tahač s přívěsem může fungovat jako mini nákladní automobil.

Vlastnosti a ceny průmyslových přívěsů pro smykem řízené nakladače

Připravený průmyslový přívěs pro tažení kypřiče se vyznačuje nosností 0,3 t. 1 t a různé rozměry. Výběr vozíku se řídí výkonem motorového kypřiče a jeho technickými parametry:

  • Přívěs s celkovými rozměry korby 1 m x 0,85-1.15 m s nosností 300 kg pro lehké traktory. Náklady na tělo od 200 a výše.
  • Adaptéry pro kultivátory středního výkonu od 5 l. с. 1×1.4-1.5 m, nosnost až 500 kg. Průměrná cena přívěsu od 250.
  • Pro těžké kypřiče jsou k dispozici dvounápravové přívěsy o rozměrech 1.2 m x 2-3 m, nosnost až 1000 kg. Náklady na vozík od 500.

Není obtížné vyrobit přívěs pro jakýkoli jednonápravový traktor vlastníma rukama. Následuje stručný přehled hlavních bodů a výrobního procesu.

Předběžné výkresy přívěsu pro sklízecí mlátičku

Korba přívěsu je obvykle vyrobena z pozinkovaného, lakovaného ocelového plechu nebo pevného plastu. Kovové sukně a dna vydrží déle než plastové, ale ty druhé jsou levnější z hlediska nákladů.

Až se rozhodnete pro materiál přívěsu, vypracujte výkresy nebo technické výkresy nosných prvků:

Schopnosti strojního inženýra nejsou nutné, stačí jednoduchý náčrtek budoucího vozidla.

Proč je nutná předběžná fáze? Výkres zobrazuje model vizuálně, odhaluje složité oblasti, upřesňuje rozměry, zakresluje spojovací uzly a jejich možné spojení nebo připojení. Příklad výkresu:

Na výkresu je znázorněno připojení nosného podvozku. Pohonná jednotka je k modulu motorového rumpálu připojena prostřednictvím otočné a konzolové jednotky; druhý konec pohonné jednotky je k rámu připojen prostřednictvím středové trubky. K motorovému rumpálu je připojen pomocí konzol a náprav. Vyrobte nápravovou tyč odpovídající velikosti závěsu oje na motorovém rumpálu. Horní konec nápravy slouží jako ložisko a otáčející se část motoru se kolem něj otáčí na ložiskách. Kuličková ložiska jsou pokryta protiprachovým krytem a dutiny jsou vyplněny speciálním mazivem.

Zkušený řemeslník dokáže snadno vybrat díly, prvky, nářadí a náhradní díly podle výkresu. Pro nejjednodušší verzi jsou potřeba následující náhradní díly:

  • Kola. Nejčastěji se používají kola z kočárků nebo z automobilů. Lze je koupit z ruky nebo na vrakovišti. Velikost a pevnost ráfku odpovídá 300 kg nebo více.
  • Náprava kola. Vyrobeno z ocelové tyče o průměru nejméně 30 mm. Délku tyče si vypočítejte sami na základě šířky těla. Optimální velikost tyče zabraňuje vyčnívání kol přívěsu nad karoserii.
  • Ložiskový kroužek. Pro tuto aplikaci jsou vhodné trubky 58 x 4.
  • Šrouby M 8.
  • Nosný trám. 3 ks.
  • Desky do krabice.
  • Rám pro spojení s rámem rumpálu.
  • Sedadlo řidiče z praktických materiálů.
  • Podpora nohou.
  • Nekomplikovaná skříň řízení.
  • Konzola vyrobená z odpadních trubek.
  • závorky, které odpovídají.

Výroba a montáž podvozku provizorního přívěsu

Jednoduchá konstrukce řízení se skládá z minimálního počtu prvků svařených podle následujícího schématu. Části oje a turniketu, které nesou největší zatížení, jsou vyztuženy žebry. Volant je zavěšen na rámu kormidla. Konstrukce „trubka v trubce“ vytváří zdání dlouhého čepu a umožňuje změnu polohy rozvoru přívěsu nezávisle na rozvoru motorového rumpálu. Toto řešení chrání konstrukci před deformací a usnadňuje zvládání rychlostních nerovností.

Ovladač je připevněn ke středové trubce pomocí šroubů, pojistných matic a čepů. otvor ve středové trubce je vyfrézován tak, aby se upevňovací šroub mohl otáčet podél osy spoje bez podélného posunu.

Rozvor je tvořen detaily z libovolných domácích vozů, vybranými koly, pružinami a závěsem. Díly a součásti jsou přivařeny k nosníku a jejich konce jsou připevněny k nosníku.

Tažné zařízení je vyrobeno z trubky 60×30 mm, přivařené k předním částem bočnic. Konce nosníků jsou zakotveny a přivařeny k závěsu traktoru. Analogie tovární dvounosníkové oje.

Materiál a konstrukce podomácku vyrobeného rámu přívěsu

Rám slouží jako hlavní nosná konstrukce. Všechny rozměry a součásti musí být přesně vypočteny podle výkresů, aby se předešlo nejasnostem při vyřezávání a spojování kanálů, trubek a úhelníků.

Jednoduchý, lehký a pevný rám je vyroben z obdélníkové trubky 60×30 mm. Tvoří nosnou konstrukci. Nosníky jsou vyrobeny z ocelových čtverců 25 x 25 mm. Z bezpečnostních důvodů jsou všechny prvky svařeny dohromady a vyztuženy několika příčníky, přičemž nad podélným rámem zůstává přesah. U sloupků je na obou stranách konstrukce podélně přivařena dvojice trubek. Horní pásy jsou ke sloupkům přivařeny z trubek o průřezu 25 mm.

Materiál nosného rámu se volí podle vlastností, které mohou zajistit pevnost a tuhost a zabránit deformaci konstrukce při maximálním přípustném zatížení. Rám přívěsu je vyroben z libovolného materiálu: kovový úhelník, ocelová trubka s obdélníkovým nebo kruhovým průřezem.

Středně výkonný přívěs je vyroben na rámu s následujícími prvky:

  • příčný nosník 20×20.
  • Úhel 20×20 pro sedadlo řidiče
  • Podpěry sedadel z úhelníků 40×40.
  • Přední výztuhy z trubky 40×20.
  • profil rámu z úhlu 40×40.
  • 32×32 rohový díl pro stojany náprav kol.
  • zadní vzpěry z trubky 40×20.
  • křížová výztuha z úhlu 40×40.
  • 30 mm tyč na nápravě.
  • plný trojúhelník.

Složitá konstrukce skříňové nástavby poskytuje dodatečnou bezpečnostní rezervu a umožňuje přepravu těžkých a objemných nákladů a materiálů v nástavbě. Zesílený rám se vyplatí, pokud je vozidlo často používáno v terénu a při vysokém zatížení. Svařovací stroj. Budete potřebovat spojovací trojúhelník, aby všechny díly pevně držely pohromadě. Šrouby v tomto případě nepřidají konstrukci na pevnosti a odolnosti.

vyrobit, přívěs, motorový, kultivátor, vlastníma, rukama

Z čeho lze postavit rám přívěsu pro karavan

Přívěs pro motorový kultivátor může být vyroben z vlnitého plechu, plechu o tloušťce 1 mm, desek o tloušťce 2 cm, staré automobilové postele, motocyklové vlečky nebo lakovaných pozinkovaných plechů. Pro karoserii je vhodný jakýkoli materiál, který má výrobce k dispozici a který nezvyšuje náklady na konstrukci.

U dřevěného korpusu jsou rohy vyztuženy kovovými deskami. Karoserie je k rámu přišroubována třemi vzpěrami.

Kovové profily se používají pro karoserie z vlnitého nebo pozinkovaného plechu. Na spodní straně je po celé délce a šířce polstrovaná, aby se materiál dna neprohýbal, nedeformoval a neohýbal.

Středně výkonné kultivátory. Domácí přívěsy z válcované oceli. Návod k montáži, krok za krokem

První krok výroby začíná po vypracování výkresu a rozměru konstrukce přívěsu. Průměrný jednonápravový traktor unese až 500 kg nákladu, takže vozík bude mít vysokou nosnost. Vyberte si válcované kovové výrobky, které poskytují odhadovanou nosnost a mají dostatečnou bezpečnostní rezervu pro konstrukci. Na základě celkových rozměrů přívěsu vypočítejte vzdálenost mezi válcovanou ocelí a počtem kanálů jako spojovacího rámu. Přesný výpočet pomáhá šetřit spotřební materiál a usnadňuje montáž složitých konstrukcí.

  • Válcovaná ocel. Individuálně vypočítané délky.
  • Ocelový úhelník 50×25 mm.
  • Ocelový roh 40x40mm.
  • Odřezky trubek s obdélníkovým a kruhovým průřezem.
  • 2 cm silná prkna na karoserii.
  • Dřevo 50×50 mm pro nosné trámy.

Druhá fáze. Pro rychlý návrh použijte předpřipravený náčrtek v části „Předběžné výkresy“.

Na korpus použijte dřevěná prkna a rohy vyztužte ocelovými konzolami. Přišroubujte karoserii k rámu pomocí nosníků z dřevěných desek. Pokud chcete, vyrobte si popruhy a šrouby pro zajištění nákladu během přepravy. Hotový přívěs je prezentován jako jednonápravová konstrukce. Nevýhodou této nástavby je, že její těžiště je posunuto do přední části přívěsu a je třeba zajistit správné rozložení nákladu při použití. Druhou nevýhodou jednonápravového přívěsu je absence sklopné stěny.

Třetí krok. Montáž podvozku z dostupných náhradních dílů a materiálů. Mohlo by se jednat o kola a náboje z trakaře. Konce tyče nápravy musí být zbroušeny tak, aby odpovídaly průměru ložisek náboje.

Osa kola je ocelová tyč o průměru 30 mm. Délka tyče se počítá tak, aby kola nevyčnívala z karoserie. Tyč je přivařena k tělesu podélného kloubu a nosníkům prostřednictvím výztuhy a úhlové podpěry.

Těžký jednonápravový traktor. Jak vyrobit přívěs z automobilových dílů

Těžký jednonápravový traktor je stejně jako Žirka vybaven kvalitním levným přívěsem z náhradních dílů. Doba montáže podle předmontovaného výkresu a připravených dílů je 1-2 dny.

  • U-profil 65 mm po celé délce těla.
  • Přední poloosy z Moskviče nebo Žiguli.
  • Profilová trubka 60×40 mm. Délka 3.5 м. Množství 1 jednotka.
  • Délka potrubí 2 m. Množství 2 jednotky.
  • Úhelníky 60×60 mm.
  • Svařovací stroj.

Hlavní nosnou částí je náprava z kanálu. Jeho délka se volí podle potřeby v závislosti na zamýšlené šířce karoserie. Přední nápravy vozidla jsou přivařeny na obou stranách kanálu. Profilové trubky jsou položeny nahoře takto:

Karavan na ryby

  • Jedna trubka je položena přesně uprostřed. Délka od nápravy k zadní části přívěsu = 1 m, délka vpředu = 2.5 м.
  • Podél okraje kanálu, na spojnici mezi koncem kanálu a poloosou, umístěte dvoumetrové trubky. Spoj u kanálového spoje by měl každou trubku rozdělit na polovinu.
  • Položte trubky rovnoběžně vedle sebe.
  • Konce krátkých trubek upevněte kolmo pomocí držáků.

Střední dlouhá trubka slouží jako oje. Nastavte délku podle rozměrů přívěsu. K přívěsu je třeba v předních rozích připevnit trubky nebo úhelníky, které zajistí tuhost a pevnost. Spoje jsou svařeny nebo sešroubovány.

Na připravený rám se připevní jednoduchá dřevěná karoserie se sedadlem řidiče a přívěs se připojí k oji.

Skříňka je opatřena držáky, podobně jako závěsy. V případě potřeby připevněte k závěsům provizorní markýzu.

Vlastní přívěs pro motorový kypřič nebude levný. Bude třeba přidělit finanční prostředky na pomocné a hlavní části. Ne všechny materiály se nacházejí v domácnosti. Chcete-li porovnat náklady na vlastní výrobu s náklady na nákup nového přívěsu vyrobeného v továrně, proveďte odhad. Vést záznamy o všech výdajových položkách. Jakmile dokončíte proces domácí výroby, udělejte si inventuru a získejte uspokojení z toho, že víte, jak vyrobit užitečné a potřebné věci, které ušetří peníze rodinnému rozpočtu.

Jak si vlastnoručně vyrobit přívěs pro motorový kultivátor nebo kypřič??

Většině zemědělců, chalupářů a dalších, kteří mají vlastní zahradní pozemky, se velmi hodí práce s motorovými kypřiči a minikombináty. Tito kompaktní zástupci poměrně široké třídy zemědělských strojů mohou výrazně usnadnit a urychlit většinu základních i nejsložitějších prací na půdě.

Potřeby, a tedy i kritéria pro výběr motorového kypřiče se u jednotlivých zahrádkářů liší. Závisí na velikosti farmy a na plánech rozvoje. Mnozí chtějí koupit moderní stroje, které lze časem rozšiřovat a modernizovat. Je třeba říci, že výrobci dbají na požadavky trhu a vyrábějí základní modely jako standardní výbavu, kterou lze následně doplnit o různé typy přídavných zařízení.

Při koupi motorového kultivátoru se často počítá s tím, že jej lze použít i pro přepravu. to je skutečně velmi výhodné. Při obdělávání velkých ploch je třeba odvážet nebo převážet půdu, hnojiva, sklizenou zeleninu a rostliny. K motorovému kultivátoru je třeba zakoupit speciální vozíky nebo přívěsy. Po vybavení strojů takovým přídavným zařízením se stávají ještě univerzálnějšími a na staveništi se objevuje možnost dovážet krmivo, stavební materiál, odpadky, a to na delší vzdálenosti.

Výhody výroby přívěsu pro motorový kultivátor vlastníma rukama

V obchodech je k dispozici celá řada modelů, ale je obtížné najít ten, který se dokonale hodí pro váš motorový kultivátor a požadované operace. Konstrukčně není tento prvek vůbec složitý a s minimálními truhlářskými dovednostmi a schopnostmi je možné vyrobit přívěs pro motorový kultivátor vlastníma rukama. Samozřejmě musíte mít po ruce určitou sadu nástrojů.

Při zkoumání přívěsů, které jsou k dispozici ve strojírenských obchodech, lze poukázat na následující nevýhody:

Nejdůležitějším kritériem při výběru je účel, ke kterému bude přívěs v budoucnu využíván. Například co se bude přepravovat, jaká bude hmotnost a jak dlouhý je plánovaný dojezd? Po pochopení těchto bodů můžete začít vytvářet přívěs vlastníma rukama. Celá práce by měla být rozdělena na etapy:

  • Vývoj designu a náčrtu výrobku;
  • Vypracování odhadu nebo seznamu všech potřebných dílů a mechanismů;
  • Výpočet nákladů a obstarání všeho, co budete k práci potřebovat;
  • Provádění montážních prací na přívěsné jednotce.

Výkres dílů

Všichni konstruktéři vědí, že čím podrobněji a pečlivěji jsou díly na výkresu zakresleny, a tedy promyšleny všechny nuance, tím je montáž jednodušší a rychlejší. Nakreslete návrh několikrát v různých osách a z různých úhlů. Aby byly všechny díly přesné, měly by být očíslovány tak, aby je bylo možné zapsat do výkazu výměr. Pokud váš projekt obsahuje složité sestavy nebo díly neobvyklého tvaru či velikosti, musíte pro ně vytvořit samostatný výkres. Hlavní pozornost by měla být věnována upevnění přívěsu k rumpálu, protože musí být schopen odolat značnému zatížení. Při podrobném plánování je také snadné posoudit složitost, rozsah a dobu trvání prací. Pokud máte potíže s vlastním návrhem, vyplatí se obrátit se na profesionální mechaniky, kteří vám pomohou.

Pokud si sestavíte vlastní motorový kultivátor, musíte obvykle pracovat s následujícími komponenty

Nezapomeňte také zohlednit následující nuance:

  • Otočné body a jejich varianty, jako jsou ložiska, osy a pouzdra nebo klouby;
  • dostupnost parkovacích stání;
  • typ spojení hlavních součástí: šroubování, kroucení, svařování, nýtování;
  • zda je možné mechanické překlopení nákladu a.

Při přípravě kalkulace a nákupního plánu je třeba vzít v úvahu materiály nebo nástroje, které lze použít při stavbě přívěsu. Vytvoření přívěsu pro kultivátor s vlastníma rukama pro rám je docela možné použít trubky jakéhokoli tvaru, které jsou často v hojnosti mají většinu zahrádkářů a chalupářů.

Při kreslení věnujte pozornost rozměrům vozíku. Jedná se o důležité měření, které ovlivňuje kapacitu a použitelnost vozíku. Vozíky jsou obvykle dlouhé asi 1,5 m, široké 1 m (nebo širší) a vysoké až 30 cm. Tento přívěs má přibližnou nosnost 2,5 centneru.

Materiály pro výrobu přívěsu vlastníma rukama

Materiálem pro schránku karoserie jsou obvykle kovové nebo dřevěné desky. Pokud se rozhodnete pro dřevěný rám, musíte horní hrany rámu vyztužit kovovými kanálky a do rohových spojů instalovat kovové úhelníky.

Konstrukci rámu a svařování dílů je třeba věnovat velkou pozornost, protože právě zde dochází k většině otřesů na nerovných cestách. Volitelně lze namontovat pružiny pro snížení rázového zatížení. Pokud jde o materiál rámu a konstrukce: můžete použít, jak již bylo zmíněno, trubky nebo kanál. Mechanismus upevnění k motorovému kypřiči není příliš složitý, protože kultivátor nebo motorový kypřič má svůj vlastní držák. Stačí vyrobit držák, který se bude podobat běžnému závěsu jakéhokoli jiného přídavného zařízení, například sázecího stroje. Je velmi důležité, aby byl na rámu vytvořen důlek pro upevnění sedadla řidiče na místě. Při navrhování je možné navrhnout otočné sedadlo.

Schéma přívěsu pro motorový rumpál s rukama

příprava dílů a montáž přívěsu

Tento krok je časově i finančně nejnáročnější. Očistěte všechny náhradní díly a nářadí, které jste našli v domácnosti, od rzi a dalších nečistot a rozhodněte se je použít. Poté následuje ořezání a případné doladění. V další fázi se postupně připojí všechny části přívěsu. Proces je ukončen po finálním nátěru celého přívěsu.

Montáž přívěsu je snazší, pokud máte rozvor ze staršího vozidla. Pokud ne, přivařte k základní trubce další trubku, která bude sloužit jako osa. Na straně upevnění namontujte závěs pro upevnění ke kultivátoru. Poté namontujte nebo přivařte náboje kol. Kola přišroubujte maticemi nebo šrouby. Poté je vhodné připojit parkovací brzdu. Posledním krokem je montáž karoserie, sedadla a křídel.

Použití ručně stavěného přívěsu

Když je vozík připraven, měl by být naložen velmi rovnoměrně. Náklad musí být v zadní části přívěsu mírně zavěšen, aby se odlehčilo namáhání přípojného bodu mezi strojem a kultivátorem. Tato jednoduchá metoda výrazně prodlužuje životnost nástavce. Pokud s ním plánujete jezdit po dálnici, je lepší použít kola menšího vozu.

Jak vidíte, je snadné postavit přívěs s kultivátorem vlastníma rukama. potřebujete jen správné nářadí, čas a dovednosti. Pokud si však chcete koupit hotový přívěs pro motorový kypřič nebo kultivátor, pak zvažte modely, které jsou prezentovány na webových stránkách internetového obchodu InGreen. V nabídce je široký výběr modelů v různých cenových kategoriích za přijatelné ceny. Lze zakoupit s dodáním ve městech Ukrajiny.

Chcete-li odpovědět na otázku, jak svařit přívěs pro motorový kultivátor, je třeba při přípravě schémat zohlednit určité detaily

  • Dostupnost základních a pomocných jednotek;
  • Způsob upevnění uzlů;
  • Typ spojení s prvky zodpovědnými za otáčení;
  • Přítomnost nebo nepřítomnost parkovacích podpěr;
  • Zda je či není k dispozici sklápěcí box pro mechanickou vykládku.

Tento seznam může být doplněn o další body.

Plány a schémata vlastnoručně vyrobeného přívěsu pro motorový rumpál vlastníma rukama:

Možnosti přívěsu s motorovým rumpálem

V závislosti na plánovaném přepravním objemu, způsobu použití přívěsu a možnostech motorového rumpálu lze vyrobit několik různých verzí:

  • Nejlehčí jednonápravový přívěs s hmotností 50-70 kg. Nejjednodušší je použít těžký jednonápravový zahradní vozík s gumovým pohonem. K rukojeti stačí přivařit závěs pro motorový kypřič vyrobený ze závěsu pro pluh a malý stojan pro sedadlo;
  • Univerzální přívěs pro malé náklady. Na rozdíl od předchozí verze unese tento přívěs až 120 kg., Bezpečné a stabilní i na nerovném povrchu. Rámová konstrukce ve tvaru písmene U je svařena z nosníku I; na oji je namontováno tažné zařízení pro motorový kypřič, vyrobené ze závěsu pluhu, které lze použít jako sedadlo;
  • Těžší přívěs s gumovými pásy usnadňuje maximální využití vašeho elektrického kypřiče. Utratíte-li peníze za kovový profil a penny díly z podvozku vozu, získáte pohodlný design přívěsu pro motorové kultivátory, který stojí několik set dolarů.

Těžká verze umožňuje přepravit na místo výsadby najednou veškeré namontované vybavení, pluh i celou zásobu brambor. Životnost takového stroje se počítá na desítky let.

Rám přívěsu: 1 vzpěra (úhelník 21x21x3), 2 rám sedadla (úhelník 21x21x3), 3 vzpěra (trubka 50x25x4), 4 vzpěry sedadla (úhelník 40x40x4), 5,14 přední vzpěry (trubka 50×25), 6,15 podélné vzpěry (úhelník 40x40x4), 7,8 podpěry osy kola vpravo (úhelník 32x32x4), 9,16. Zadní výztuhy (trubka 50×25), 10 příčná výztuha (úhelník 40x40x4), 11 podélný kloub tělesa (trubka 58×4), 12 osa kola (30 tyčí), 13,17 příčné boční nosníky (úhelník 40x40x4), 18 výztuhy (s4)

Ostatní části

Kromě hlavního sedadla řidiče nainstalujte jednoduchou skládací lavici, která je připevněna k přední přírubě karoserie a opírá se o bok. Některé přívěsy pro motorové kypřiče jsou navíc vybaveny rezervním kolem. Lze jej umístit na boční nebo spodní část přívěsu na kovové dno pomocí speciálních spojovacích prvků.

U sedadla řidiče jsou připevněny malé podomácku vyrobené kovové schránky nebo speciální tašky pro pohodlné uložení drobného nářadí, které můžete potřebovat na cestách a při opravách.

Připravené varianty

Pokud začnete porovnávat tovární vozíky pro motorové kultivátory, jejich ceny se budou zdát přemrštěné, pokud vezmeme v úvahu, že takový výrobek bude používán na omezeném území a na jednoduché trase.

Přestože jejich kvalita stále oslovuje mnoho majitelů motorových kultivátorů, kteří je z toho či onoho důvodu doma nevyrábějí. Přestože je toho hodně k vidění. pozinkované boky a dno, brzdy pro každý vkus a polstrovaná sedadla s opěrkami nohou. téměř všechny druhy pohodlí.

Můžete dokonce získat záruku na výrobek. Protože jsou však všechny vyráběny podle určitých norem, jejich velikost, nosnost a celková jednoduchost konstrukce často neodpovídají požadavkům, které na ně zákazníci kladou. Proto je volba vážná. koupit, nebo si ho postavit sám?

  • Vozík TPM-350-1 pro motorové kypřiče, vybavený pásovými brzdami, s nepozinkovanou sklápěcí korbou, má rozměry 1,2 m x 1 m. Nosnost této jednotky je 500 kg.
  • Vozík je vhodný pro mnoho modelů motorových kypřičů, a to jak zahraničních, vyrobených v Číně, tak domácích, které používají komponenty dodané z Číny. Jeho celková délka je 2,6 metru, šířka 1,3 metru.
  • Pozinkovaný skládací vozík TP-350-1 pro minitraktor, karoserie vyrobená výhradně z pozinkovaného ocelového plechu, vybavená také reflexními prvky. S vlastní hmotností 90 kg má užitečné zatížení přibližně 500 kg.
  • Rozměry karoserie jsou přesně 1,1 metru na 1 metr. Vozík je vybaven kotoučovými brzdami a je plně demontovatelný. Standardně je však vhodný pouze pro připojení k minitraktoru.
  • Abyste mohli vozík používat s motorovým kultivátorem, musíte jej doplnit potřebnými úchyty. Střední

    Přívěs je vozík, který lze navzdory jeho názvu použít nejen s motorovými kypřiči tohoto výrobce, ale i s jejich kolegy. A je jich spousta, protože se stejně jako elektrické kultivátory vyrábí v Číně.

Výrobky této země jsou známé tím, že různé modely a dokonce i společnosti používají stejné komponenty, díky čemuž je možné provádět opravy výměnou dílů v podobných modelech.

Totéž platí pro nástavce, přesněji řečeno pro jejich upevnění.

jednoduchý přívěs pro motorový kypřič „Neva

Chcete-li začít vyrábět přívěs vlastníma rukama, musíte si připravit následující materiály a nástroje

  • duralový plech o tloušťce 2 mm nebo větší;
  • Plechy z ocelového plechu o tloušťce 0,8 mm;
  • Pružiny a kola;
  • Ocelové trubky 25×25 a 60×30 mm;
  • kanál;
  • upevňovací prvky;
  • elektrický šroubovák;
  • svařovací stroj;
  • skládačka;
  • úhlová bruska.

Rám přívěsu bude jednodílný, upevněný na rámovém roštu. K jeho výrobě je třeba vyrobit dvě příčné tyče o rozměrech 25×25 mm a připojit k nim trubky o rozměrech 60×30 mm tak, aby vznikla mřížka.

K prefabrikovanému roštu jsou přivařeny dvě podélné trubky a na ně je přivařen výložník 25×25 mm. Desky jsou vyrobeny z ocelových plechů, nařezány na požadované rozměry a přivařeny k sobě.

Nyní je na řadě paprsek, pro který budete potřebovat dva kanály. Prvky se zasunou do sebe a hřídele kol se nasunou na jeden konec vzniklého dílu.

Podélný prvek je spojen listovými pružinami, jejichž konec musí být nasunut na osu nosníku a osu ušního kola. Střední část listových pružin pak musí být přivařena ke stejnému nosníku pomocí třmenů.

Poslední věc, kterou musíte udělat vlastníma rukama, je vyrobit oje z trubek 60×30 mm. Měly by být spojeny a přivařeny k přívěsu a druhé k bočním nosníkům.

Jednoduchý přívěs pro motorový kypřič je připraven. Rád bych poznamenal, že odborníci doporučují používat ke spojení jeho částí svářečku. To vám umožní používat konstrukci po dlouhou dobu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS