Sběrač peří pro vlastní ruce

Šlehání prstů pro sběrač peří vlastníma rukama

Než se pustíte do stavby vlastního stroje, musíte pochopit, jak funguje. Stroj na draní peří. nádoba s gumovými šlehacími prsty. Tyto hroty mají speciální povrch, který dokáže zachytit peří a vytáhnout je. Bez námahy tak můžete během několika minut vyrobit několik hotových jatečně upravených těl.

Tato zařízení jsou k dispozici v několika verzích:

  • S odstředivkou. Kulaté nebo svislé trojúhelníkové nádoby se šlehačem uvnitř. Základna se odvíjí velkou rychlostí, jatečně upravený trup se také začíná kroutit a postupně se uvolňuje z peří. Pro větší účinnost nalijí do přístroje malé množství vody. ta ochrání mršiny před poškozením a odplaví všechen přebytek. Nelze do něj nakládat příliš velké ptáky (křepelky, kuřata, kachny). Nejsou ideální pro domácí použití, proto jsou vhodnější jiné typy.
  • S bubnem. Zde motor pohání buben. Prsty pouze na vnější straně. Osoba musí držet ptáka v blízkosti rotujícího rotoru a neustále nastavovat přítlačnou sílu. Lze čistit různé velikosti, ale s těmi nejmenšími se špatně manipuluje.
  • Speciální nástavce na elektrickém nářadí. Jsou velmi univerzální (oškubat lze jakéhokoli ptáka), ale práce s nimi není příliš pohodlná: jednou rukou musíte držet jatečně upravené tělo a druhou ho zpracovávat. Jediným zdůvodněním je, že tyto nástroje jsou levné.

Mechanizace procesu má samozřejmě mnoho výhod, ale je tu i důležitá nevýhoda: vysoké náklady. Proto tyto přístroje kupují pouze zemědělci nebo jednotliví farmáři, kteří pravidelně prodávají hospodářská zvířata.

Ale i při domácím použití chce člověk minimalizovat náklady, a proto v dnešní době získává na popularitě ručně vyráběný sběrač peří. Existuje řada variant.

Výběr šlehačů

Dobrý den, milí zemědělci! V tomto článku se podíváme na to, jak vybrat správný typ a množství šlehačů, abyste si mohli vyrobit svůj vlastní odstraňovač peří nebo vrták.

Nejprve se podívejme, co jsou to šlehací prsty (nebo jen šlehače, péra).

Šlehací kolík je pryžový díl ve tvaru běžného kolíku s drážkou o průměru 10 až 25 mm a délkou 50 až 300 mm v závislosti na použití a místě montáže. Šlehač odstraňuje peří tím, že vytváří třecí sílu při kontaktu gumy s tělem ptáka. Mají různě tvarované pracovní plochy v závislosti na typu peří, které chcete odstranit, a na typu ptáka.

Hlavní vlastnosti kolíků jsou: tvar, délka, průměr otvoru, pevnost v tahu, tvrdost podle Shoreho, pružnost a barva.

Abyste našli správnou velikost a tvar šlehače, musíte vědět, jaký druh ptáků budete škubat: křepelky, brojlery, kuřata, kachny, husy nebo krůty.

Pro křepelky potřebujete malý prst o délce do 50 mm a průměr sázení 10 mm. Křepelka je malý pták, proto je třeba vyloučit možnost, že by pták uvízl mezi prsty. Pokud použijete 90-100 mm dlouhé hroty, ptáci budou padat mezi hroty, nebo se tyto údery musí nastavovat velmi často s minimální vzdáleností mezi nimi. To výrazně zvyšuje počet, a tedy i pořizovací cenu prstů.

Kotle, kuřata a krůty mají převážně jemné peří, k jehož odstraňování se osvědčily kulovité (nebo kulové) hroty o délce 90-100 mm a sedlo o průměru 20 mm.

Vodní ptactvo, jako jsou kachny, krůty a husy, má velké peří, k jehož oškubání se výborně hodí prstencové hroty (nebo kroužky) s hlubokými žebry o délce 90-100 mm a sedlem o průměru 20 mm. Vzdálenost mezi žebry šlehače odpovídá tloušťce spodní části pera, která drží peří v kůži ptáka.

Pro škubání různých ptáků na stejném stroji doporučujeme kombinovat úderové prsty se sférickými a prsteníkovými prsty ve stejném poměru.

U domácích odstředivých strojů se používají měkké prsty s hodnotou (48-55 shore jednotek). U tohoto typu zařízení pták pod svou vahou narazí na prst, pokud je tvrdý, výrazně se zvyšuje možnost roztržení kůže. Pro mlácení do bubnů a pérových pádel je nejlepší používat měkké hroty.к. je velmi obtížné přesně vypočítat sílu, kterou je třeba přitlačit ptáka k prstům.

Pro průmyslové dopravníkové linky se používají tvrdší šlehače s hodnotou (60-70 Shore).

Pružnost pryže. schopnost rychlého návratu do původního stavu. V našem případě je to schopnost kolíku rychle se vrátit do původní polohy po ohnutí.

Bílé pryžové prsty mají nejvyšší pružnost. Doporučeno pro použití u mladých ptáků. Další vlastností bílé pryže je příjemná vůně.

Abyste mohli správně vypočítat počet šlehačů, musíte vědět, jaký typ stroje budete používat. Zjednodušeně řečeno se musíte rozhodnout, zda chcete vyrobit škubačku, bubínek nebo de feathering?

Péřová tryska Šlehací buben Odstředivý šlehací stroj
15-24 ks 50-72 ks 100-250 ks (v závislosti na průměru nádrže)

Pérové hroty mohou být vyrobeny z různých pevností v tahu. Tato hodnota se může pohybovat v rozmezí 10-25 mPa. Čím vyšší je hodnota, tím dražší je základní pryž a tím delší je životnost zubů. Zvolte si hrot podle počtu ptáků, které ročně porážíte. Pokud máte jatka do 500 ks./Použijte libovolný špendlík. Pokud máte velký počet hlav, je lepší použít hroty s vysokou pevností. To nemá vliv na kvalitu peří.

Technologický postup opeření ptáka závisí také na několika faktorech:

  • Rychlost otáčení odvlhčovače nebo škubačky na vrtačce;
  • Teplota a čas škubání před škubáním ;
  • Správný typ škubavých prstů.

Doufáme, že vám tyto informace pomohou vyrobit odstraňovač peří, škubačku nebo šlehač vlastníma rukama.

Domácí průmysl často chová drůbež na maso (kachny, husy, brojlerová kuřata atd.).). Oškubávání není snadné ani příjemné. Aby se majitelé zbavili této nepříjemné práce, byl vynalezen stroj na zvedání peří. Odstraňovač peří lze vyrobit pro domácí použití pomocí ručně vyráběných strojů.

Montáž konstrukce posuvného rámu

Instalace závěsu v tomto případě začíná kontrolou všech potřebných prvků. Typická sada posuvných závěsů se skládá z

  • boční profily;
  • 3 pohyblivé dveře;
  • svislé a vodorovné součásti rámu;
  • Samořezné šrouby.
  • Nejprve spojte svislé a vodorovné součásti dohromady. K tomuto účelu se používají samořezné šrouby. Vodorovnou lištu však na jedné straně nepřipojujte;
  • Před upevněním vanové zástěny je třeba do rámu postupně vložit všechny listy, počínaje nejmenším;
  • Montáž křídel na straně chybějícího pásu. Jakmile jsou dveře na svém místě, tyč se k rámu připevní samořeznými šrouby;
  • V další fázi instalace závěsů je třeba označit stěny;
  • Aby bylo zajištěno správné upevnění sprchového závěsu v koupelně, je třeba pomocí ořezávače označit polohu otvorů ve zdi a poté vyvrtat otvory ve zdi kolem okrajů sanitárních armatur;
  • Montážní lištu je pak třeba připevnit k rámu;
  • Všechny spáry mezi závěsem a vodovodním potrubím by měly být ošetřeny tmelem;
  • Před připevněním vanové zástěny počkejte, až tmel vytvrdne;
  • Po dokončení instalace zkontrolujte, zda jsou všechny spoje těsné: na spoje na straně vodovodního zařízení nalijte velké množství vody. Pokud zjistíte, že netěsní, znovu naneste těsnicí hmotu na spoje.

Škubačka na bázi odstředivé síly

Jedná se o relativně malou nádobu, která má obvykle kulatý tvar. Na dně a po stranách jsou šlehače. Pro provoz vyžadují zástrčku 220 V. Tělo ptáka se do ní musí vložit a zapnout. Poté se dno začne rychle otáčet, čímž se pták dostane do kontaktu se šlehačem.

Oškubávač ptáků

Vyberte stroj na základě průměrné velikosti ptáka. Takže pro husy je jeden průměr, pro kuřata jiný atd. Během zpracování se veškeré peří a prachové peří hromadí na dně. Pro zlepšení výkonu je však vhodné přidat trochu vody. Zbaví se peří rychleji. Chrání také jatečně upravené tělo před možným mechanickým poškozením.

Důležité. To je velká výhoda pro menší farmy. Umožňují automatický provoz, ale v případě více hlav doporučujeme jiné typy škubaček.

Různé velikosti umožňují zpracovávat více hlav najednou. V tomto případě to však bude trvat o něco déle. Připravte se také na možnost poškození jednotlivých končetin. Proto se v drůbežárnách používají odstředivky pouze tehdy, pokud se nemá prodávat celé jatečně upravené tělo. Výkon průmyslových strojů je mnohem vyšší než u domácích strojů, aby se dosáhlo vysoké účinnosti při vysokém stupni využití.

„Škubačka ptáků Sprut-700

Je považována za cenově nejdostupnější a nejoblíbenější pro ty, kteří používají odstředivky. Lze ji použít pro jakoukoli drůbež kromě křepelek, protože ty jsou velmi malé. Nejlépe se s nimi manipuluje ručně nebo pomocí bubnu.

Škubačka ptáků „Sprut-700

Většina modelů je vybavena zavlažovacím systémem. To jsou modifikace tohoto stroje, které jsou dnes k dispozici:

Tyto systémy se často používají na velkých drůbežárnách, protože umožňují opeření několika ptáků najednou.

Odstraňovač peří z třásňových čtverců látky

Výuka práce ve třídě 1 Látkový čistič třásní je nezbytnou výbavou žáka. Můžete použít čistič peří zakoupený v obchodě, ale mnohem příjemnější je otřít konec pera ručně vyrobeným čističem peří!

V pracovních příručkách pro učitele základních škol jsou uvedeny různé vzory péřovek, ale technologie jejich výroby je téměř všude stejná. Následující varianta rozebírání peří zahrnuje nejen seznámení dětí s nejjednoduššími operacemi zpracování látky (označování, stříhání, šití dílů), ale také studium její struktury (tkaní nití). Poslední úkol se řeší takto. Pro výrobu peříčka si děti vystřihly osm dílků. čtverečků dvou velikostí. Čtyři kusy látky mají na okrajích třásně. Při této aktivitě děti získají první představu o tkaní nití v látce. Tvorba třásní na plátcích látky při pohledu na látku a vytažené nitě může souviset s laboratorní prací Navíc takto vyrobené péřové proužky vypadají zdobněji a úhledněji.

Přišívání knoflíku může způsobit určité potíže. Na modelu z kartonu musí ukázat, jak přišít knoflíky se dvěma nebo čtyřmi dírkami. Průměr makety tlačítka je 100-120 mm. Použijte silnou šicí jehlu nebo kancelářskou jehlu a jemnou šňůru. Na tomto modelu děti jasně vidí, jak se přišívají knoflíky. Učitel seznámí prvňáčky s jedním nebo dvěma způsoby přišívání knoflíků se čtyřmi dírkami.

Knoflík přišitý na pérovou desku upevňuje všechny díly. Provedení této operace je prvním cvičením v tomto druhu práce a pomůže dětem, až budou potřebovat přišít knoflíky na oblečení.

Postup při výrobě textilní prachovky z peří

Přišívání knoflíků se čtyřmi dírkami (grafický návod)

Při výrobě knoflíkových dírek lze žáky seznámit s týmovou prací. U každého stolu se mohou o práci podělit dvě děti: jedno zhotoví vzor pro jednu velikost dílu a druhé připraví vzor pro jinou velikost dílu. Při označování a vystřihování dílů lze práci rozdělit i mezi ty, kteří sedí u stejného stolu.

Tato drobná cvičení v dělbě práce pomohou později při výrobě okrajových částí v hodinách pracovního vyučování.

Pracovní pomůcky: kus bavlněné látky o rozměrech 50×50 mm a 60X60 mm (po čtyřech kusech), jeden knoflík na žáka, šicí nit 0 nebo 40.

Nástroje a pomůcky: nůžky, jehly (šicí jehly), náprstek, pravítko, úhelník, tužky, špendlíky (dva špendlíky na žáka), vzory.

Výrobní technologie: 1. Vzory na látku připevněte špendlíky, označte látku a vystřihněte čtyři čtverce 50×50 mm a čtyři čtverce 60×60 mm. 2. Tvarování třásní na čtyřech čtvercích z látky. na dvou velkých a dvou menších. 3. Sbírání čtverečků na hromádce. Nejprve vyberte větší čtverce. Na vrcholu jsou umístěny čtverce s třásněmi. Menší čtverce lze skládat dvěma způsoby. 4. Šití knoflíkové dírky.

Lze vyrobit péřové striptéry jiných vzorů. Níže jsou popsány dvě možnosti zpeření. Učitel si může ve třídě vybrat některý z nich: čtvercový pilník, sedlový pilník, knižní pilník. Pro čistič písků si připravte dva čtverce, 120 V 120 mm a 140 X 140 mm. Vytvoření třásní na okrajích. Menší vzor položte na větší a dvakrát jej přeložte napůl tak, aby byl menší vzor nahoře. V rohu je našitý knoflík, který spojuje díly dohromady.

Tři až čtyři čtverce bavlněné látky o rozměrech 100X100 mm se připraví na stírání pera, jeden ze čtverců hladké barvené látky o rozměrech 120X120 mm na potah pera. Vytvořte třásně nebo vystřihněte cípy na lemu každého kusu. Když jsou všechny díly hotové, naskládejte je na sebe tak, aby byly všechny hrany přesně zarovnané. Dole je umístěn kousek hladké barvené látky. jedná se o potah knoflíkové dírky. Takto připravené díly přeložte na polovinu a rohy zajistěte kolíčky, aby se díly neposunuly. Ve vzdálenosti 50 mm od linie přehybu se všechny díly prošijí předním stehem a výsledné stehy se zakončí smyčkou hadicovým nebo provazovým stehem.

Výroba prachovky na peří ze staré pračky

Účinnou prachovku si můžete vyrobit sami ze staré pračky s aktivátorem. Výhodnost použití staré pračky pro výrobu škubačky spočívá v tom, že ve své spodní části již má pohon, který lze úspěšně použít k přenosu otáček na spodní část pérovací jednotky. Kromě toho jsou koše starých praček obvykle vyrobeny z vysoce kvalitní nerezové oceli, což je také velká výhoda.

Dvě nádrže pračky tvoří jednotku s větší kapacitou

Aby se nádrž staré pračky změnila v účinnou pračku s pérováním, je třeba nad její hlavní dno namontovat otočné dno, které je spojeno s hřídelí aktivátoru. Dno může být vyrobeno z hliníkového plechu nebo jiného lehkého plechu s požadovanou tuhostí. Je důležité vzít v úvahu, že průměr rotující části musí být o 5 cm menší než příčný rozměr samotné nádrže.

Mezera nesmí být větší než tato, protože by do ní mohla spadnout mršiny kuřat nebo jiných ptáků, nebo dokonce celé křepelky. Před upevněním otočného dna k otočnému čepu vyvrtejte do otočného dna otvory pro prsty šlehače. Vyvrtejte stejné otvory do bočních stěn nádrže.

Uvnitř stroje se nachází disk z nerezové oceli a gumové kolíky z výroby

Škubání drůbeže se v tomto přístroji provádí za použití vody, proto je třeba ve dně bubnu pračky udělat otvory pro odtok vody smíchané s peřím. Do žlabu lze nainstalovat obyčejný cedník, který by měl tuto vodu odvádět mimo jednotku a fungovat jako filtrační prvek.

Je velmi důležité chránit motor před vniknutím vody, proto musí být otočný čep mobilního dna řádně utěsněn. Pro zajištění stálého průtoku vody do stroje můžete na vnitřní stěny bubnu připevnit plastovou hadici s otvory.

Kvůli stabilitě konstrukce je nejlepší vyrobit dřevěný rám

Výše popsaný stroj lze použít nejen pro škubání kuřat, ale i větší drůbeže, jako jsou krůty a vykrmené husy. Na stejném principu lze vyrobit škubačku z plastového barelu, ale v tomto případě je třeba vlastnoručně vyrobit rám a navrhnout pohonný mechanismus.

Na internetu najdete mnoho videí, jak vyrobit škubačky různých provedení. Pomocí těchto obrazových materiálů si můžete snadno vytvořit jednoduchou a praktickou jednotku pro své potřeby.

Stroje na škubání pro kutily

Mnoho lidí se snaží ušetřit peníze za nákup specializovaných strojů tím, že si je vyrobí sami. Existuje několik způsobů, jak postavit jednotku na zpracování drůbeže. V praxi nejsou horší než ty, které se vyrábějí v továrnách. Stojí za to je podrobněji prozkoumat a vybrat si tu nejvhodnější.

Ručně vyráběné škubačky s bubnem

Jako pohyblivý prvek se obvykle používá běžná vrtačka. Jeden z nich provede přibližně stejný počet otáček za minutu, což vám umožní zbavit drůbež peří a prachového peří. Je také nutné vyrobit speciální buben, ke kterému se připevní prsty na tlučení. Musí mít dostatečnou tuhost.

Pro vlastní výrobu zařízení je třeba:

Vezměte kovovou trubku se silnými stěnami a přivařte k ní dno tak, že do něj uděláte otvor. Používá se k upevnění na vrtačku. Poté vložte kolík do otvoru a zajistěte jej dvěma maticemi. Čep musí být vybrán tak, aby byl dostatečně pevně upevněn ve sklíčidle elektrické vrtačky.

Vrtání několika otvorů v pravidelných vzdálenostech.

Vytvoření úderných prstů (čím více jich bude, tím účinnější bude proces nárazu na kostru).

Škubací prsty pro domácí škubačku mohou být vyrobeny z různých materiálů. Nejlepší je však guma, protože s ní lze dosáhnout požadovaného výsledku, aniž by došlo k poškození ptáka.

Pérování bubnu

Funguje stejně jako tryska, ale umožňuje sbalit všechno peří najednou. Takto je lze později použít k prodeji nebo pro soukromé účely. Pokud se budete řídit tímto algoritmem, je jeho vytvoření poměrně snadné:

  • Vytvořte buben o dvou osách libovolného průměru a vyvrtejte do něj otvory pro prsty šlehače;
  • K upevnění bubnu použijte rám nebo podstavec;
  • motor s nízkou spotřebou energie pro pohon mechanismu;
  • popruhy pro uspořádání spotřebiče;

Vak na dně stroje, do kterého padá peří a chmýří.

Stejně jako v předchozím případě musí zemědělec zpracovávat každé jatečně upravené tělo zvlášť.

Domácí odstředivka na sběr drůbežího peří

V tomto případě je nutné použít starou pračku. Výhodou tohoto stroje je, že snižuje náklady na pracovní sílu a umožňuje zpracovávat několik skořápek najednou. Takový stroj může pracovat nejen s kuřaty a husami, ale také s velkými ptáky, jako jsou krůty. lovci tetřevů mohou tento stroj používat i doma.

Zde se dozvíte, jak si z pračky vyrobit sběrač peří:

sběrač, peří, vlastní
  • Ke spodní části musí být připevněno otočné dno, které musí mít spojení s hřídelí aktivátoru. Musí být dostatečně tvrdý, proto se doporučuje hliník. Průměr otočného kroužku by měl být o 50 mm menší než průměr hlavní nádrže.
  • Vložte prsty šlehače do předvrtaných otvorů ve spodní části.
  • zajištění dna pomocí spon nebo svařováním. Po přivaření je však nelze odstranit. Doporučuje se vyrobit odnímatelné dno, protože někdy mezi ním a otočným stolem zůstávají končetiny jatečně upraveného těla. Při rozkladu mohou vydávat nepříjemný zápach a je obtížné je odstranit svařováním.
  • Umístěte šlehače po obvodu nádrže pračky.
  • Vytvořte malý otvor, kterým bude voda použitá k ošetření drůbeže odtékat. Do žlábku lze umístit sítko nebo gázu, která odvádí vodu a zároveň zachovává peří.

Uspořádání motoru tak, aby byl chráněn před působením vody.

Po dokončení těchto kroků můžete přejít k opracování skořepin. Stojí za zmínku, že na základě popisu je poměrně obtížné postavit odstředivku sám.

Domácí mechanismy na škubání drůbeže

Mnoho lidí se snaží ušetřit peníze za nákup specializovaných jednotek tím, že si je postaví sami. Existuje několik způsobů, jak postavit jednotku na ošetření drůbeže. V praxi jsou stejně dobré jako ty tovární. Stojí za to se jimi zabývat podrobněji, abyste si vybrali nejvhodnější.

Oškubávač kuřat

Jako hnací prvek se obvykle používá běžný vrták. Aby se drůbež zbavila peří a prachového peří, provede se přibližně stejný počet otáček za minutu. Je také nutné vyrobit speciální buben, ke kterému se připevní tlučky. Musí mít dostatečnou tuhost.

Vlastní výroba jednotky vyžaduje:

  • Vezměte kovovou trubku se silnými stěnami a přivařte k ní dno tak, že do něj uděláte otvor. Zde je vrták upevněn ve sklíčidle. Pak do otvoru vložte kolík a zajistěte jej dvěma maticemi. Je nutné zvolit takový čep, aby byl dostatečně pevně upevněn ve sklíčidle elektrické vrtačky.

Trubka stroje na opeření

Vrtání otvorů

Vytvoření trysky

Hroty pro domácí škubačku mohou být vyrobeny z různých materiálů. Nejlepší je však guma, protože umožňuje dosáhnout požadovaného výsledku, aniž by došlo k poškození ptačího těla.

Pérování bubnu

Funguje stejně jako tryska, ale umožňuje sbalit všechno peří najednou. Tímto způsobem je lze použít pro budoucí prodej nebo osobní účely. Pokud se budete řídit tímto algoritmem, není problém ho vytvořit:

  • vytvořte kotouč o dvou osách libovolného průměru a vyvrtejte na něm otvory pro úderové kolíky;
  • použití rámu nebo rámu pro zajištění bubnu;
  • motor s nízkou spotřebou energie, který bude pohánět mechanismus;
  • řemínky pro organizaci provozu spotřebiče;
  • Vak na dně stroje, do kterého padá peří a prachové peří.

Nástavec pro škubačku

Stejně jako v předchozím případě musí zemědělec pracovat s každým jatečně upraveným tělem zvlášť.

V tomto případě je nutné použít starou pračku. Výhodou takového stroje je možnost snížení nákladů na pracovní sílu a zpracování několika jatečně upravených těl najednou. Tento stroj lze použít i pro husy a kuřata, ale také pro velké ptáky, jako jsou krůty.

Bití prstů

Zde se dozvíte, jak si můžete z pračky vyrobit zásobník na peří

  • Ke spodní části musí být připevněno otočné dno, které musí mít spojení s hřídelí aktivátoru. Musí být dostatečně tuhý, proto se doporučuje použít hliník. Průměr otočného kruhu by měl být o 50 mm menší než průměr hlavní nádrže.
  • Šlehací prsty se vkládají do předvrtaných otvorů ve spodní části.
  • Zajistěte dno pomocí příchytek nebo svařením. Po svařování ji však nebude možné odstranit. Doporučuje se vyrobit odnímatelné dno, protože někdy zůstávají mezi dnem a kolovrátkem zbytky jatečně upravených těl. Při rozkladu mohou vydávat nepříjemný zápach a lze je obtížně odstranit svařováním.
  • Umístění šlehačů po obvodu nádrže pračky se sušičkou.
  • Vytvoření malého otvoru pro vypouštění vody používané k ošetření drůbeže. Do žlábku lze umístit sítko nebo gázu, aby voda mohla odtékat a peří zůstalo.
  • Ochrana motoru před vodou.

Zařízení na opeření

Jakmile toto vše provedete, můžete začít ptáky zpracovávat. Stojí za zmínku, že na základě popisu je poměrně obtížné postavit odstředivku sám.

Je třeba zvolit konkrétní typ podle způsobu použití. Abyste se mohli rozhodnout, jaké jsou hlavní výhody obou zařízení, stojí za to zvážit jejich výhody.

Odstředivka Šlehací buben se šlehacími prsty
– Zvládne několik ptáků najednou;. Zvládne i velké ptáky;. Rychle odstraní peří;. Má odkrvovač a filtr peří. – cenově příznivý model;. snadná stavba svépomocí;. manipulace s jakoukoli mršinou;. relativně nízký výkon nepoškozuje tělo ptáka;. nízká spotřeba energie;. možnost práce v terénu;. zvýšená rychlost provozu.

Proto se pro větší farmy doporučuje průmyslový stroj, který pracuje na bázi odstředivky. Pro malé pozemky s maximálně 20 hlavami však můžete použít ruční stroj. Hojně se používají také při lovu, aby bylo možné ptáka přivézt domů plně připraveného k vyřezávání.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS