STIHL 180 nemá dobrý studený start

Oprava řetězové pily STIHL 180: Odstraňování problémů a řešení

Vnější nátěr Alpina lze použít téměř na jakýkoli podklad:

  • Beton.
  • Vložky a běžné cihly (hliněné, silikátové atd.).Д.).
  • Všechny druhy omítek (cementové, vápenné, strukturované).
  • Starý disperzní povlak.
  • Disperzní plniva.
stihl, nemá, dobrý, start

Čerstvě nanesené vápenocementové omítky se doporučují vytvrzovat po dobu 4 týdnů, aby se z nich vyloučila kyselina uhličitá a dokončily se chemické reakce.

Povrchy s vysokou absorpční schopností (porézní nebo pórovitý pórovitý materiál, pórobeton atd.) lze natřít bez základního nátěru.П.) musí být opatřeny vhodným základním nátěrem s antiseptickými vlastnostmi.

U sádrokartonových desek lze od základního nátěru upustit.

Závady na řetězové pile

Prakticky každé ruční benzinové nářadí má jako pohonnou jednotku dvoutaktní motor. Tyto motory mají oproti čtyřtaktním motorům výhodu v tom, že. Neváží tolik jako čtyřtaktní motory, ale mají stejný výkon. Mají však i nevýhody v podobě většího množství ropy v benzinu a nižší spotřeby paliva. Řetězová pila má několik základních závad:

  • Motor nenastartuje. Startování studeného motoru a startování horkého motoru. Při startování studeného motoru se zapne sytič, který sníží přívod vzduchu a zvýší podíl benzinu ve směsi paliva a vzduchu.
  • Řetězová pila se spustí a zastaví dříve, než dosáhne otáček. Vždy musíte pracovat s plynovou rukojetí, abyste udrželi vysoké otáčky.
  • Motor se při práci pod zatížením zastavuje, nevyvíjí optimální výkon.

Poruchy mohou být způsobeny mechanickými nebo elektrickými problémy.

Co dělat, když se na řetězové pile zasekne zapalovací svíčka?

Při podezření na zalitou zapalovací svíčku je třeba ji zkontrolovat. Odšroubujte ji klíčem na zapalovací svíčky a pečlivě ji prohlédněte. Pokud je zapalovací svíčka mokrá, ale má jiskru, byla určitě naplněna.

Mnoho zkušených majitelů dokáže s vysokou mírou jistoty určit aktuální stav zapalovací svíčky podle její barvy. Tento postup je vhodné provádět v pravidelných intervalech.

  • Světle hnědé znečištění je přesně to, co chtějí všichni majitelé vidět. V takovém případě je řetězová pila stále funkční.
  • Varování před černým uhlíkem signalizuje nevyváženou směs, tj. Nedostatek kyslíku v palivové komoře. Pokud situaci nenapravíte, hrozí vysoké riziko, že se řetězová pila opět naplní.
  • Pokud zjistíte korozi na svíčce nebo příliš velkou vzdálenost mezi elektrodami, je pravděpodobné, že se používá chudá palivová směs.

Řetězová pila se nespustí, když je horká

V případech, kdy se řetězová pila za tepla nespustí, je třeba provést vizuální kontrolu všech hlavních součástí řetězové pily. Začněte zapalovací svíčkou. Zkontrolujte zapalovací svíčku, prohlédněte povrch elektrody a zjistěte směr problému.

Porucha zapalování

Pokud se při kontrole zapalovací svíčky zjistí, že je vlhká a na kontaktech se netvoří jiskra, znamená to, že problém je v zapalovací soustavě, zkontrolujte cívku, zkontrolujte mezeru mezi setrvačníkem a kontakty cívky. Můžete také zkontrolovat, jak pevně je víčko zapalovací svíčky nasazeno na svíčce a samotnou zapalovací svíčku. Zkuste jej vyměnit za nový.

Problémy v palivovém systému

Pokud zjistíte, že zapalovací svíčka stále svítí a je suchá, máte problém s palivovým systémem. Začněte palivovým filtrem. Dále zkontrolujte palivovou hadici a její připojení ke karburátoru, věnujte pozornost úniku paliva z karburátoru a přítomnosti benzinu v tělese vzduchového filtru. K demontáži karburátoru přistupte pouze v případě, že vizuální kontrola neprokáže příčinu.

stihl, nemá, dobrý, start

Typickým příznakem problému s palivovým systémem je, že je ve válci příliš mnoho paliva. Obvykle se projevuje nadměrně vlhkou zapalovací svíčkou a přítomností jisker na kolících zapalovací svíčky. V takovém případě otočte motorovou pilu vzhůru nohama tak, aby otvor pro zapalovací svíčku směřoval dolů. Pokud z válce uniká benzín, znamená to, že příčinou, proč řetězová pila nenastartuje, je přeplnění motoru.

„Přeplnění“ palivem, někdy způsobené nesprávně seřízeným karburátorem nebo vadným karburátorem.

Chcete-li se naučit seřizovat karburátor u modelu Champion 254, můžete se podívat na instruktážní video.

Co dělat

Obsluhujte elektrické nářadí podle návodu k obsluze od výrobce. Teprve po kontrole napnutí řetězu se stroj spustí. Současně se kontroluje plnění nádrží palivem a olejem a stroj se pevně drží v ruce. Pokud stroj při dodržení návodu k obsluze stále nefunguje, je třeba řetězovou pilu STIHL opravit.

Jak správně spustit řetězovou pilu STIHL: Návod k použití

Výrobce stroje přijal nezbytná opatření a návod k obsluze navrhl tak, aby bylo možné stroj bez problémů spustit. Obsluha se chrání před zraněním dodržováním doporučených intervalů:

  • Zapne se zapalování a klika motoru se nastaví do dolní polohy. Přívod vzduchu ze vzduchového filtru je uzavřen klapkou karburátoru. Pro správné spuštění řetězové pily musí být škrticí klapka otevřená, aby byla palivová směs bohatší.
  • Páka v poloze plynu. Několikrát otočte startérem nahoru a dolů, dokud se neozve první jiskra. Pokud se objeví jiskra, je stroj připraven ke spuštění. Mechanismus pracuje při vysokých otáčkách díky uzavřené škrticí membráně. Volnoběh nastavíte tak, že prudce stisknete a uvolníte plynovou páku. Volnoběžné otáčky se rychle upraví.
  • STIHL MC je standardně dodáván bez pomocných zařízení pro spuštění řetězové pily v lehčí verzi.

Nastavení volnoběžného chodu

Stroj je před seřízením podroben servisu. Aby bylo zajištěno správné fungování nastavení bez zatížení, provádí se preventivní údržba:

K nastavení otáček naprázdno se používá příslušný seřizovací šroub. Otočení závisí na požadovaném nastavení:

  • Pro standardní nastavení otáčejte šroubem proti ručičce hodin, dokud se pevně neotočí. Poté otočte dvě kola ve směru šipky.
  • Při pomalém řezání otáčejte ve směru hodinových ručiček, dokud se řetěz nerozběhne. Pak udělejte půlkruh v opačném směru.
  • Při vysoké frekvenci otáčejte regulátorem proti ručičce hodin, dokud se řetízek nezastaví. Pak pokračujte v otáčení o půl otáčky stejným směrem.

Pokud do motoru uniká vzduch přes těsnění, zrychlovací čerpadlo, olejové těsnění nebo z jiných důvodů, není možné volnoběžné otáčky korigovat.

Nastavení zapalování

Benzínové motory jsou vybaveny zapalovacím systémem, který zapaluje palivo. Načasování záblesku zapalování ovlivňuje chod motoru. Při sériové výrobě se zapalování řetězové pily ve výrobním závodě neupravuje. Značky jsou zarovnány na příslušných otočných prvcích. Nesprávné nastavení vede ke spouštění a zadrhávání motoru.

Před seřízením zkontrolujte, zda je zapalovací svíčka suchá a zda je zapalovací obvod funkční. Přívodní kabel k zapalovací svíčce se přivede k válci s krátkou mezerou a startér se spustí. Pokud nedojde k záblesku, zkontrolujte kabel sondou. Pak zkontrolujte, zda je kabel k uvolňovacímu tlačítku v dobrém stavu.

Pokud jsou kabely nepoškozené, zkontrolujte zapalovací cívku. To se provádí pomocí speciálního testeru, aby bylo možné zařízení otestovat. Údaje na měřidle se musí shodovat se specifikacemi cívky uvedenými v uživatelské příručce. Pokud jsou zjištěny nesrovnalosti, je zapalovací jednotka vyměněna za funkční zařízení.

Zapalovací cívka se může poškodit vibracemi způsobenými pádem nářadí nebo nárazy, proto pracujte opatrně.

Výměna ložiska klikového hřídele

Nejprve se změří komprese, pokud není žádná, je příčinou závada v pístní skupině.

Požadovaný tlak ve válci by měl být 8 barů, pokud je nižší, může být válec a píst opotřebovaný, stejně jako kroužky a ložiska klikového hřídele.

Pro zjištění stavu pístového systému je nutné pilu kompletně rozebrat a vyjmout všechny hlavní jednotky mechanismu:

  • Sejměte náhlavní soupravu, sejměte kryt pneumatiky;
  • Pomocí přiloženého klíče odstraňte vodicí lištu a řetěz nářadí;
  • Vyjměte vzduchový filtr, vyjměte zapalovací svíčku;
  • Nasaďte na místo zapalovací svíčky zámek pístu, abyste zajistili klikový hřídel;
  • Vyjměte spojku a získáte přístup ke spojkovému systému.

Ložiskové kroužky se kontrolují na závady. Výměnu lze provést samostatně, což vyžaduje opravářské dovednosti, nebo lze nástroj odnést do specializované dílny. Opětovná montáž se provádí v opačném pořadí.

STIHL je nyní jedním z předních světových výrobců zemědělských a stavebních strojů. Výrobky tohoto výrobce jsou proslulé nejen svou špičkovou kvalitou, ale také dobrým poměrem cena/výkon.

Kdo by nesnil o tom, že bude vlastnit motorovou pilu?Je to jedna z nejznámějších globálních společností. Ale z deseti lidí ho dostane šest. To vše je pochopitelné, protože řetězové pily STIHL spojují výkon s elegancí designu. Bohužel se však čas od času stává, že se takoví strojní giganti dostanou do havarijního stavu a vyžadují opravu. Nyní se podíváme na jednu z těchto značek, STIHL ms 180. Přečtěte si o motorové pile STIHL ms 660 zde. Co je potřeba, začněme.

Proč se zapalovací svíčka u motorové pily naplní?

Krátký videonávod na výměnu membrán v karburátoru motorové pily.

Proč u motorové pily STIHL vypadává zapalovací svíčka?? Odpověď je jednoduchá: nastane, když nezkušený uživatel spustí stroj.

Přesto se jev, kdy jiskra nemá právo zapálit sadu paliva. Tzv. Plnicí svíčku. Problém je způsoben karburátorem nebo tím, že motor není nastartován hned. Při zjištění poruchy je nutné na začátku provést „pročištění“ motoru.

Držení nástroje

Pro správné spuštění řetězové pily ji při spouštění držte správným způsobem

Důležitá je zde poloha pily. Přidržení během spouštění lze provést dvěma způsoby

Chcete-li začít na rovném povrchu, držte pilu rovně levou rukou na horní části rukojeti, pravou nohu mějte na druhé ruce a nástroj položte na zem. V této poloze je spouštění nářadí velmi pohodlné, protože pravá ruka je volná a nářadí je řádně zajištěno.

Bez ohledu na to, v jaké poloze chcete pilu spustit, vždy zatáhněte brzdu pily.

Druhým způsobem je stoj s horní rukojetí nástroje v levé ruce a zadní rukojetí mezi nohama. Tato poloha usnadňuje spuštění nářadí s nízkým příkonem a zajišťuje jej, čímž vás chrání před nehodami.

Spuštění podle pokynů

Různé modely řetězových pil mají různé startovací charakteristiky a mechanismy. Ukažme si na příkladu oblíbené pily STIHL M-Saw, jak stroj uvést do chodu. S. 180.

Než začnete, je důležité si uvědomit, že v návodu k použití některých modelů řetězových pil je uvedeno, že před spuštěním stroje by měla být pro větší bezpečnost zatažena nouzová brzda. Tuhá brzda se však může obtížněji rozjíždět. Proto by bylo lepší ji odepnout.

Pokud to děláte správně, nemusíte se ničeho obávat. Pokud řetězovou pilu při spouštění nedržíte, raději ji vůbec nespouštějte. Postup při opětovném uvedení do provozu u STIHL je následující:

Seřízení karburátoru řetězové pily STIHL STIHL 180 vlastníma rukama

Seřízení karburátoru pily STIHL MS 180 je nezbytné pro zajištění efektivního provozu při maximálních otáčkách a úspory paliva. K tomu je třeba vyčistit vzduchový filtr a běžný palivový filtr.

Karburátor na modelu můžete nastavit pomocí tří seřizovacích šroubů. Šrouby L a H slouží k nastavení poměru směsi vzduchu a paliva, který se reguluje různými polohami sytiče. Šroub S slouží k jemnému nastavení volnoběžných otáček řetězové pily. Při seřizování karburátoru postupujte následovně:

  • Nejprve stroj spusťte a otáčejte několika šrouby (H a L) střídavě ve směru hodinových ručiček, dokud jdou. Poté pomalu otočte oběma šrouby v opačném směru o 2 celé otáčky;
  • Pak zjistěte maximální otáčky motoru při volnoběhu pily. Za tímto účelem otáčejte šroubem ve tvaru L střídavě ve směru. Při otáčení šroubů nevydávejte žádné skřípavé zvuky. Jakmile zjistíte základní maximální otáčky, musíte pomalu otáčet šroubem L o čtvrt otáčky proti směru hodinových ručiček;

Poté je nutné střídavě kontrolovat práci motoru při minimálních volnoběžných a poté při maximálních otáčkách.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS