Řezačka trávy pro kotoučovou pilu vlastníma rukama

Funkce

Výkon, průměr nože, hloubka řezu. Klíčovou charakteristikou kotoučové pily je průměr kotouče. Tento parametr určuje maximální hloubku řezu a na průměru „závisí“ také frekvence otáčení a výkon motoru (a tím i hmotnost stroje). Důležitá je také tloušťka řezacího nástavce. Řada modelů je vybavena kotoučem s jemnými zuby. Klade menší odpor materiálu, což umožňuje montáž méně výkonného motoru.

Jen málo pil má elektronickou regulaci otáček, protože tato možnost se používá jen velmi zřídka (při řezání jiných materiálů než dřeva).

Systém pozvolného rozběhu je navržen tak, aby vyrovnával rozběhové proudy, které mohou přetížit síť. Zajišťuje také plynulý rozběh řezného kotouče, tj. bez trhnutí při zapnutí pilového kotouče.

Systém stabilizace frekvence udržuje otáčky nože na vysoké úrovni, když je nástroj zatížen. Tepelná ochrana motoru sníží výkon a následně vypne motor, pokud se vinutí příliš zahřeje.

Elektronická brzda. Některé modely jsou vybaveny elektronickou brzdou, která výrazně zkracuje dobu potřebnou k dosažení nulových otáček kotouče po vypnutí.

Neděle, 27. listopadu 2016.

Ahoj všichni. Již jsem zveřejnil několik videí z mých experimentů při stavbě jednoduché kotoučové pily. V první variantě slouží dárce pily jako čínská pila na dlaždice o výkonu 500 W:

= Ukázal jsem také pilu založenou na třífázovém motoru o výkonu 250 W, 1440 ot/min, s klínovým řemenem, který umožňuje dosáhnout 3100 ot/min na vřetenu. : Okružní pila. úhlová bruska. brousicí stroj. Slíbil jsem, že se budu držet tématu, a teď budu znovu mluvit o pile na řezání dlaždic. Nedávno jsem si navíc dopisoval s jedním ze svých posluchačů a diskutovali jsme o takovém stroji. To byl podnět k napsání tohoto článku 🙂 Začněme. Nejprve bych chtěl jasně definovat cílovou niku tohoto zařízení. Jak můžete pochopit, asynchronní motor, kapacita 500-700 (čínských wattů) se nemůže pochlubit vynikajícími vlastnostmi, a proto řezané pražce na této pile nebudou fungovat. Jedná se o stroj pro drobné práce s měkkým dřevem, překližkou, dřevotřískou a dřevotřískovými deskami. Přestože konstrukce umožňuje použití 200mm pilového kotouče se sekačkou na trávu, vřeteno sekačky na trávu není příliš odolné vůči směrnici. 210 mm. pro dosažení hloubky řezu ~ 40. 45 mm, což je skutečná pracovní hloubka, při které by zatížení motoru nebylo extrémní. pro takový stroj by. 30. 35 mm. Hlavní cílovou oblastí pro takový stroj by byla „hobby“ oblast. Tento stroj si najde místo v „balkónové dílně“ (zejména vzhledem k nízké hlučnosti asynchronního motoru) a v dílně „mladého technika“, je užitečný i pro začínajícího truhláře. Přejděme k věci. Budu mluvit o svém řezači dlaždic, ale ostatní řezače dlaždic mohou mít konstrukční rozdíly a je třeba je brát v úvahu. V dílně mám 2 řezačky na dlaždice. Na první, kterou jsem ukázal v prvním videu, jsem jednoduše nasadil pilový kotouč a přepracoval kryt přidáním konektoru pro vysavač. Vyrobil jsem také novou vodicí lištu. To byl konec všech úprav. Pro dobrou kotoučovou pilu (obráběcí stroj) je však velmi důležité, aby měla možnost nastavení hloubky. Proto jsem se rozhodl předělat svou druhou pilu na dlaždice. Konstrukce této řezačky na dlaždice nemá kovové tělo ve tvaru krabice (jako první řezačka na dlaždice), motor je namontován na trubkovém rámu, takže pro mě bylo mnohem snazší ji přepracovat.

Nastavení výšky (hloubky řezu). se provádí zvednutím desky motoru a zafixováním její polohy. šroub 6 s prodlouženou rukojetí.

K desce 3 je připevněna rukojeť 1, která umožňuje pohodlnější a přesnější pohyb pily.

Pro zjednodušení konstrukce stroje jsem nepoužil kov.

Na základnu a držáky (2) jsem použil dřevotřísku a 18mm překližku. Samozřejmě to mohlo být jednodušší. vyrobit sklopný (na kloubu) nebo zvedací stůl (na paralelních kolejnicích). Tyto konstrukce však mají mnoho nevýhod a jednou z hlavních z nich je. není s nimi snadné pracovat. Stůl v tomto modelu je pevně namontován (obr.2) na 4 sloupcích (jeden. velký podélný, s otvorem pro přístup k matici pily a 3. kříž). Stůl je vyroben z 10 mm překližky, po celém obvodu (zespodu) je olemován 40 mm širokým překližkovým rámem a ke sloupkům je připevněn 5 šrouby (pro rychlou montáž a demontáž).

Obr. 2 Stůl a podpěra stolu.

Vzhledem k nízkému výkonu motoru naklápěcí frézy a z bezpečnostních důvodů by měl být nasazen nůž na riving. konstrukce nůžového pásu Obr. 3 je poměrně jednoduchý.

Obr. 3 nůž na rýhování.

je to deska, která má na straně pilového kotouče 2 symetrické zkosení a je umístěna za pilovým kotoučem. Rýhovací nůž je o několik desetin mm silnější než šířka záběru. nůž (2) je namontován na montážní desku motoru přes distanční podložku (1) a upevněn dvěma šrouby M6 (4) přes desku (3). Dva šrouby umožňují nastavit polohu pilového kotouče vzhledem k rovině pilového listu. Nastavení se provádí vložením distančních destiček mezi distanční podložku a nůž.

Podomácku vyrobené pravítko jednoduché konstrukce je připevněno na stole Rhysa.4. Pravítko. vodicí lišta je snadno vyrobitelná a umožňuje poměrně přesné paralelní řezy. Typy pravítek (jednoduchých a složitých) jsem již vysvětlil v článku Jednoduché pravítko pro kotoučovou pilu Excentrické svěrné pravítko a ve svých článcích: Pravítko pro kotoučové pily. Od jednoduchého ke složitému

Jak vlastnoručně vyrobit šablonu vodicí lišty?

Vodicí pravítko pro kotoučovou pilu. lze jej vyrobit řezáním rovného listu dřevotřísky pomocí několika ručních nástrojů.

Pokud musíte s kotoučovou pilou provádět dlouhé řezy, musíte věnovat hodně času veškerému měření, abyste mohli vodítko umístit přesně do správné polohy vzhledem k linii řezu a šířce základny konstrukce.

Abyste si to usnadnili, vyřízněte si z dřevovláknité desky šablonu, jejíž šířka odpovídá vzdálenosti od vnější základny nástroje k vnitřní hraně pilového kotouče. Dále je šablona vyříznuta na délku základny nástroje. Chcete-li šablonu použít, vyrovnejte její okraj s prořezem v obrobku a na druhou stranu přiložte vodítko rovné hrany a zajistěte ji svorkou.

Poté tento postup zopakujte na druhé řezné hraně na druhé straně řezaného obrobku. Takové šablony lze vyrobit pro kotoučovou pilu nebo elektrickou skládačku.

Konstrukce vodítek pil pro různé typy pil

Schéma výkresu pro přebroušení a nastavení pilového kotouče. 1) Pilový kotouč. 2) Zaostřený zub. 4) Přípravek na broušení. 5) Pracovní stůl pro broušení pilových kotoučů. 6-7-8) směry pilování, vztah k pracovnímu stolu a broušeným zubům pily. 9). vodítko pily pro ohýbání hrotů při rozbíjení.

Křížová podpěra je jedním z nejjednodušších a nejčastěji používaných přídavných zařízení. Umožňuje poměrně rychle řezat dlouhé obrobky pod úhlem 90° a 45°. Základna podpěry je vyrobena ze 4-5 mm silného textolitu. Lze použít i překližku o tloušťce 9-10 mm. Dřevo o rozměrech 2 x 2 cm může být dubové nebo bukové. Boční díly jsou k podstavci připojeny pomocí šroubů se zápustnou hlavou. Důležité je, aby úhel mezi nosným dřevem činil 90° a 45°. V případě potřeby lze tyto podpěry vyrobit i pro jiné úhly řezu.

Pokud máte mnoho stejných desek k řezání, vytvořte tvar písmene U. Přitlačí se k řezanému dřevu jako sedlo. Toto zařízení se skládá ze 3 částí: zadní a dvou bočních. Zadní strana je vyrobena z kusu desky o tloušťce 23-25 mm a šířce odpovídající průřezu trámů. Bočnice jsou vyrobeny z textolitu nebo překližky. Šířka bočních desek musí být dimenzována tak, aby bylo možné podepřít okraj pilového kotouče, dokud pilový kotouč nezasáhne do dřeva.

Těžké dřevo bude možné přesně řezat dvěma průchody z různých stran, aniž by bylo nutné odstraňovat zarážku.

Je také možné vyrobit okrajovou zarážku, ale měli byste vědět, že její výroba trvá poměrně dlouho. Díky větší délce hrany podpěry bude vodítko schopno zajistit rovnější řez než konstrukce dodávané s pilou. Podstavec a nosná lišta jsou vyřezány z překližky o tloušťce 13-15 mm. Po výběru drážek v základní desce pro hmoždinky se vytvoří otvory pro pilový kotouč a průchozí drážka pro upínací šroub. K výrobě rtů nosné lišty, hmoždinek a montážních lišt pro pilu je třeba použít tvrdé dřevo. Lepené spoje hmoždinek, lemování k nosné liště a nástroje k základně je třeba vyztužit malými šrouby s plochou hlavou.

Skládačky s kotoučovou pilou pro kutily se snadno vyrábějí a vyžadují minimum materiálu. Použití konstrukcí dodávaných s pilou se nedoporučuje.

Sekce

  • DIY pro venkovské domy6.94
  • Piliny v akci5.72
  • Domov, nábytek, interiér.4.60
  • Krása ! (dekorace, decoupage). )4.52
  • Auto homemade3.39
  • Pro počítač a Internet2.31
  • DIY hooligans2.26
  • Vyrobeno z papíru1.14
  • Ruční řemeslné výrobky pro rybolov a lov1.14
  • Recepty. vaříme sami1.13
  • Dárky, suvenýry a řemeslné výrobky1.13
  • Knihy pro kutily0.00
  • Fotografie a nápady pro hampers0.00
  • Nástroje, materiály, řemeslná tajemství.0.00
  • Pro všechny příležitosti.0.00

TOP kutilství pro tento měsíc

kryt na piliny pro kotoučovou pilu je velmi užitečný, když pracujete na kotoučové pile a piliny létají do obličeje a po celé ploše, což je velmi nepříjemné.

Jak vyrobit ochranný kryt pro kruhový stůl vlastníma rukama.

Není to dokonalá konstrukce, ale chrání osobu pracující na pile a snižuje rozptyl pilin. Přesto je obrazovka nejjednodušší t.к. Viděl jsem, že se místo překližky používá. Překližka však není průhledná a nečistí se tak snadno jako ta moje.

Celá konstrukce je vyrobena z dostupných materiálů.

Ochrana funguje následovně: piliny z pilového kotouče létají buď do středu láhve, nebo do zakřivených stěn a padají na stůl. Plocha šíření se výrazně zmenšuje. Díky tomu se s ním lépe pracuje a snadněji se z něj odstraňují piliny.

Jak vyrobit ochranu z pilin pro kotoučové pily řekl v následujícím videu, pokud máte nějaké dotazy zeptat, ale myslím, že tam všechny jednoduché.

Okružní pila je v domácnostech potřebná poměrně často, ale není nutné kupovat drahý nástroj. Okružní pilu si můžete vyrobit výhradně z dostupných materiálů.

Bezpečnostní zařízení na kotoučové pile

Při podélném řezání desek mohou zuby pilového kotouče vyjet zpod stolu nahoru a velkou silou desku odhodit od obsluhy. Aby se tomu zabránilo, musí být řezaná deska rovná nebo se zuby na zadní straně pilového kotouče nesmí dotýkat obou stran řezané desky.

Toho lze dosáhnout tak, že se za kotoučovou pilu nasadí mečovitý nebo srpovitý klínový kotouč. tloušťka klínového kotouče je o 10 % větší než šířka řezu. Postupně se čepel směrem dovnitř ztenčuje, tj. е. ve směru zubů kotoučové pily. Tento tvar řezacího nože zajišťuje řezání řezaného materiálu a zabraňuje jeho zpětnému vrhu.

Tvar a rozměry rivingového nože musí odpovídat průměru pilového kotouče, jeho výšce nad stolem a šířce řezu. Rýhovací nůž musí být namontován tak, aby se s ním dalo rychle a snadno pohybovat ve vodorovném i svislém směru. Kotouč nesmí být vzdálen od hrotů kotoučové pily více než 10 mm. Výška kotouče od jeho spodního okraje musí být 10 mm nad kotoučem kotoučové pily.

Horní ochranný kryt kotoučové pily slouží k ochraně rukou pracovníka před nárazem do zubů pily nad stolem stroje.

Velmi praktické a spolehlivé je zábradlí Simson, které je znázorněno na obr. 29.

Trubka 3 je namontována na stojanu (na obrázku není zobrazena) a lze ji vertikálně posunout a nastavit ochranný kryt do vhodné výšky. V trubce 3 je uložen válec 5, který se může pohybovat ve vodorovné poloze. Je zajištěn klecí 4. Horní část kotoučové pily je zajištěna ochranným krytem 6. Na přední straně skříně je namontována závěsná páka, která může pohybovat válečkem 8 při připojování sektorů 9, které chrání pracovní zuby pily. Zadní část kotoučové pily (bez pracovních zubů) je lemována dvěma sektory 1. Při práci tlačí přední okraj dílu na páku 7, která se zvedne a svým ohnutým koncem uchopí váleček 8, který se nachází mezi předními sektory 9 a 9.

Při posuvu obrobku se váleček 8 navíjí na páku 7 a přední části 9 se jemně a plynule zvedají, čímž se zuby pilového kotouče rozevírají do výšky odpovídající tloušťce řezaného obrobku. Zadní sektory 1 mají ve spodní části zuby, které zabraňují zpětnému vrhu řezaného obrobku.

Spodní ochranný kryt kotoučové pily je sací (viz kapitola „Ochranný kryt sání“). Obr. 1) který odstraňuje piliny. Chrání spodní část kotoučové pily (pod stolem).

Pokud není k dispozici odsávání, např. v případě dočasné instalace, je pilový kotouč zespodu chráněn ochranným krytem z ocelového plechu. Okružní pilu je možné vyjmout za účelem zaměření a výměny. Ve spodní části plotu je ponechán vhodný otvor pro odvod pilin zpod pily.

Součásti základního rámu

Pro kotoučovou pilu existují různé přípravky. Základem je hlavní rám. Pokud je výkon pily nízký (méně než 1,2 kW), není obtížné si takový rám vyrobit sám. Jeho délka je ovlivněna délkou řezaného materiálu.

Pro pohon je ideální elektrická vrtačka Bosch o výkonu 0,85 kW. Montuje se pod panel pomocí speciálního držáku.

Lepší přesnost a rovnoměrnost řezu je zajištěna, když obrobek plně spočívá na povrchu stolu. Pokud je stůl příliš vysoký, vyplní celou pracovní plochu. Zde je zapotřebí střední hodnota. Výšku stolu si můžete přizpůsobit svým rozměrům, abyste mohli pohodlně pracovat.

Řezání diapozitivů

Nastavení plotu. Podélné vřeteno, které probíhá po celé délce pracovního stolu od okraje k okraji, je ideální pro řezání umělého dřeva. Při řezání masivního dřeva (masivního dřeva) však může dojít k nehodám. Stejně jako částečně proříznutá drážka v povrchově ztvrdlém dřevě sevře pilový kotouč, pokud se nejedná o klínový pilový kotouč, může takové vnitřní pnutí také posunout drážku, dokud není přitlačena k pilovému kotouči a nedojde k jejímu zaseknutí, případně vyhození. Pokud je plot nastavitelný vpředu a vzadu, měli byste jej posunout tak, aby jeho zadní konec byl 25 mm za přední hranou přesahu pily a zajistil potřebný prostor napravo od pilového kotouče. Nebo na doraz položte dřevěný špalek, abyste tuto vůli zajistili. Při obou způsobech montáže musí být zarážka rovnoběžná s kotoučem.

Nastavte šířku řezu na stupnici dorazu, proveďte zkušební řez na nežádoucím materiálu a zkontrolujte nastavení. Pokud nedůvěřujete měřítku, změřte pomocí pravítka vzdálenost od dorazu k jednomu ze zubů pily na straně dorazu. Před zapnutím nezapomeňte upevnit zarážku.

Viděl jsem široké prkno. Při řezání širokých desek jednou rukou veďte obrobek směrem dozadu (ale ne v linii pilového kotouče), zatímco druhá ruka současně přitlačuje desku a doraz. Obrobek nakládejte rovnoměrně. Při práci s velmi širokými deskami použijte pomocníka, aby bylo jasné, kam přesně budete obrobek vést, a nastavte rychlost posuvu.

Řezání úzkých desek. Při dokončování řezu úzké desky posuňte obrobek dřevěným posuvníkem. Stojan se zářezem na jednom konci a zaoblenou hranou na druhém. Pomocí druhého tlačného prvku přitlačte obrobek k dorazu. Tlačítka uchovávejte v blízkosti stroje, abyste je měli vždy po ruce, když je potřebujete.

řezačka, kotoučovou, pilu, vlastníma, rukama

Které to jsou??

Existuje několik klasifikací ponorných modelů, z nichž hlavní je způsob napájení spotřebiče. Existují dva typy spotřebičů: napájené ze sítě a z baterií. Modely napájené ze sítě jsou napájeny elektrickým zdrojem a nabízejí vyšší výkon a účinnost. Výhodou je, že není nutné baterii pravidelně nabíjet a že má nízkou hmotnost. Mezi nevýhody patří nemožnost použití nástroje v terénu, stejně jako na jakémkoli jiném místě, kde není k dispozici elektřina nebo je přístup k napájení obtížný. Síťové modely mají rozsah otáček 4-5 tisíc otáček za minutu a průměrný výkon přibližně 2 kW.

Hlavním rozdílem mezi kotoučovou pilou a běžným modelem je poloha pilového kotouče. Je okamžitě nápadný a zabraňuje záměně. Zatímco běžná pila má ochranný kryt v horní části, který je stále snadno viditelný zespodu, u ponorných modelů je ochranný kryt nad úrovní základny a je zcela uzavřen. Vodorovná poloha kotouče vůči základně se také liší: u ponorných pil je kotouč umístěn co nejblíže k okraji, zatímco u běžných pil je téměř uprostřed.

Dalším rozdílem je princip fungování. Zatímco běžné modely začínají řezat na okraji materiálu, ponorné pily lze použít kdekoli. Jednoduše nastavte požadovanou hloubku řezu, odjistěte odpruženou hlavu a umístěte přístroj přesně tam, kde chcete řezat hluboko do dřeva. Jakmile se nůž zanoří do materiálu, je nutné přístroj plynule vést podél načrtnuté linie.

Dalším charakteristickým znakem ponorných pil je lišta. To umožňuje přesný řez dlouhých desek, kterého běžná kotoučová pila nedosáhne, přestože má paralelní doraz.

Ponorné pily jsou také vybaveny ochranou proti třískám a čistými řeznými kotouči, které zajišťují naprosto hladký povrch řezu bez jakýchkoli třísek.

Příslušenství k nářadí

Pilový kotouč je základním příslušenstvím kotoučové pily. Podle průměru a vnějšího průměru lopatky lze určit, zda se hodí pro daný model. Vnější průměr určuje hloubku řezu, zatímco průměr kování je pro nástroj této velikosti nezbytný.

Přečtěte si také: Řetězová pila STIHL 180 s vysokými volnoběžnými otáčkami

Použití adaptérového kroužku umožňuje použití nožů s jinou šířkou. Tato metoda není vhodná pro vnější průměr.

Kotouče jsou pečlivě vybrány pro danou práci:

Jemně ozubené ostří zajišťuje čistý řez bez vad na hraně během řezání. Zvýšená produktivita s velkými, řídkými zuby.

  • Monolitické. Ty jsou zřídkakdy součástí dodávky a používají se pro měkké dřevo. Nevýhodou těchto zařízení je, že zuby je třeba pravidelně brousit a přeostřovat, což je však zároveň výhodou, tj. životnost kotouče se díky možnosti přeostřování prodlužuje.
  • Karbid. Čepele se speciálními hroty jsou obvykle vyrobeny z kobaltu, karbidu wolframu nebo karbidu. Jejich oblíbenost je dána vysokou kvalitou řezu. Nářadí se používá k opracování laminátu, tvrdého dřeva a kovu.

V závislosti na materiálu a typu operace se volí typ kotoučového nože

| Denial of responsibility | Contacts |RSS