Jak řezat mozaiku na mřížce bez odštípnutí

KDY POUŽÍT TECHNIKU ŘEZÁNÍ 1 NEBO TECHNIKU ŘEZÁNÍ 2

Doporučuje se technika řezání 1. Pokud se jedná o skleněnou mozaiku nebo skleněné dlaždice s relativně rovným povrchem a tloušťkou menší než jeden centimetr. Tato technika navíc umožňuje provádět pouze přímé řezy, nikoli rohy nebo prohlubně. V takových situacích je řezání ruční řezačkou na dlaždice Masterpiuma vybavenou speciální podložkou na řezání skla velmi rychlé (u zkušeného obkladače se jedná o méně než 20 sekund na jeden plát mozaiky) a bezprašné.

Praktický tip! Při použití ruční řezačky na dlaždice k řezání skla je vhodné použít malou leptací sílu, která po řezání vrátí dobrý povrch.

Způsob řezání 2 Doporučené. Při práci se skleněnou mozaikou nebo skleněnými dlaždicemi s velmi nepravidelným povrchem a šířkou větší než 1 cm. V takových situacích byste měli použít řezačku na dlaždice na vodní bázi se speciálním kotoučem, který umožňuje rychlý řez bez třísek. Montolit CPV nám umožňuje řezat jakýkoli typ plaveného skla pro dokonalou povrchovou úpravu. Tato metoda je také nezbytná, když potřebujeme provést složité řezy ve tvaru písmene L. Zářezy nebo 45stupňové řezy (Jolly) pro rohové spoje.

Praktický tip! Při použití řezačky na dlaždice na vodní bázi je vždy vhodné se uklidnit a nechat kotouč v klidu běžet. Mělo by se také používat velké množství vody, aby se diamantový kotouč během postupu co nejvíce ochladil.

Při řezání skleněných dlaždic nebo skleněných mozaik s lakovaným podkladem doporučujeme dlaždici otočit tak, aby byl lakovaný povrch při řezání viditelný. Tato poslední operace je na některých videích dokonale viditelná.

Tento příspěvek ukazuje pouze některé příklady a určité případy. Pokud potřebujete provést řezy na určitých skleněných plochách a získat technickou radu, kontaktujte nás.

řezat, mozaiku

Kleště na mozaiky

K přímému řezání mozaiky se používá řezačka na mozaiku nebo kleště na mozaiku. Řezák držte v ruce, druhou rukou držte mozaiku co nejpevněji palcem, ukazováčkem a prostředníčkem. Umístěte mozaiku mezi řezné plochy fréz. Dlaždice a řezák se nesmí zcela překrývat, kleště by měly vyčnívat asi do poloviny dlaždice.

Směr lámání se určuje otáčením hlavy frézy. Chcete-li zvýšit řeznou sílu, držte nože blíže ke koncům rukojetí.

Blok: 2/13 | Počet znaků: 545

Jak vystřihnout mozaiku pomocí kleští

Pro tento postup jsou k dispozici různé nástroje.

Koneckonců, výrobek má tvar plátna, na kterém jsou připevněny dlaždice. Proto je vhodné tyto díly pro další instalaci oddělit. To lze provést ostrými nůžkami.

Mlýnek může také účinně rozdělit mozaiku na dvě části, ale při jeho použití je třeba dbát na opatrnost.

Mozaikové dlaždice je vhodné řezat speciálními kleštěmi. Nástroj je speciálně navržen pro tento postup. Základna výrobku musí být umístěna na linii sečení posečené plochy. Doporučujeme předem obkreslit obrys. Poté uchopte nástroj za okraje rukojetí a jemně je zatlačte dolů. Doporučujeme opravit mozaiku ručně během operace. Tímto způsobem bude postup proveden přehledně a jasně.

Sledujte otáčení hlavní části kleští. Záleží na tom, kde bude řez proveden. Někteří majitelé si myslí, že tyto manipulace jsou snadné. Tento názor je však rozporuplný. Koneckonců, tato práce vyžaduje určitou zručnost a zkušenosti. Proto se začátečníkům doporučuje vyzkoušet kleště na malých plochách.

Po zvládnutí nástroje bude řemeslník schopen provádět přesné řezy válečkovým nástrojem. Jedná se o další typ kleští, které se používají k řezání dlaždic. Lze použít k řezání neobvyklých konfigurací a složitých prvků.

řezat, mozaiku

Jak lepit (nalepit) skleněnou mozaiku na mřížku

Proces by měl začínat dole a pokračovat až k hornímu okraji listu. Lepidlo by se mělo nanášet na obklady a připravenou stěnu nebo sádrokarton, ne v silné vrstvě, která se uhladí špachtlí. Nepoužívejte ruce k vyvíjení tlaku, protože základna by mohla ztratit svou celistvost a vzor by se „pokřivil“. K tomuto účelu použijte plochou stěrku nebo hrubou houbu, která se používá k zažehlení plechu.

Jaké lepidlo zvolit pro skleněnou mozaiku na síťce

Pokud chcete mozaiku lepit vlastníma rukama (návod níže) nebo provést instalaci jiným způsobem (cena těchto služeb je poměrně dostupná), budete potřebovat speciální lepicí kompozici. Musí mít vysokou přilnavost k cementovým, keramickým, kovovým a dřevěným nátěrům. Věnujte pozornost balení, protože na něm musí být informace o možnosti použití v případě extrémních teplot a vysoké vlhkosti. Také vězte, že se dodávají pouze v bílé a šedé barvě.

Jak položit (stohování, pokládání) skleněnou mozaiku na mřížku a technologie pokládání

Skleněnou mozaiku se doporučuje pokládat stejným způsobem jako keramické dlaždice a budete k tomu potřebovat podobné nástroje. Některé podrobnosti o tomto procesu již byly uvedeny v tomto článku dříve.

Skleněná mozaika do koupelny

Skleněná mozaika se skvěle hodí nejen do kuchyně nebo obývacího pokoje, ale také do koupelny. Dokáže se vyrovnat s vlhkostí a teplotními rozdíly a kvalitně provedený soubor skla výhodně podtrhne design interiéru a dodá mu jedinečný styl.

V kuchyni se nejčastěji používá skleněná mozaika z vídeňského skla, která nikdy nevyjde z módy. Barevná škála je nekonečná, čím menší prvky, tím zajímavější vzor lze vytvořit. Mozaika z vídeňského skla bude vždy v módě.

Další skvělá možnost skleněné mozaiky. Smalt. Má bohatou barevnou škálu, je to pevný a odolný materiál, kterému nevadí vysoké teploty a agresivní chemikálie.

Vlastnosti a použití skleněné mozaiky

Skleněná mozaika má tři hlavní výhody:

Sklo je jedním z nejodolnějších materiálů, neabsorbuje vlhkost, snadno odolává všem teplotním výkyvům, při dodatečném zpracování se nepoškrábe.

Použití skleněné mozaiky se meze nekladou, záleží jen na fantazii designéra. Tento materiál se používá pro:

  • Místnosti s vysokou vlhkostí (sauny, koupelny, vany, haly s fontánami atd.).Д.);
  • Kanceláře, ložnice, haly, kavárny, obchody, restaurace pro výzdobu místností;
  • Oživení interiéru (mozaika opticky rozšiřuje hranice místnosti, oživuje a „provzdušňuje“ nábytek, schody, okenní římsy a parapety).

Technologie pokládky mozaiky

Než začnete mozaiku pokládat, připravte si podklad. Pokud je povrch sypký, je třeba jej opatřit základním nátěrem, odstranit všechny nerovnosti, nepravidelnosti, praskliny a jiné vady. Podklad pro skleněnou mozaiku by měl být jednobarevný, případné vady budou viditelné přes dekorativní materiál.

Poté můžete začít označovat hotový povrch, listy mozaiky jsou umístěny v jedné linii ořezávače, tři kusy na délku, pak tento postup opakujte, dokud není povrch zcela označen.

Poté začněte pracovat se skleněnou mozaikou:

  • Příprava stěn pro lepení mozaiky: zřeďte lepidlo v plastovém kbelíku teplou vodou, míchejte, dokud nevznikne homogenní, viskózní směs. Jakmile je hmota hotová, naneste ji na stěnu pomocí špachtle. Dbejte na vrstvu hmoty, musí být rovnoměrná, ale ne příliš silná, jinak mozaika nebude držet a bude se plazit.
  • Přilepte mozaiku na mřížku na stěnu podle nákresu, jemně přitlačte list k povrchu, aby dobře přilnul. To lze provést ručně nebo pomocí válečku.
  • Odstranění fólie z povrchu mozaiky. Po dokončení práce nechte fólii v klidu, aby lepidlo zcela zaschlo. To bude trvat nejméně jeden den.
  • Spáry spárovací hmoty. Naneste spárovací hmotu na spáry a pečlivě ji rozetřete. Je snazší a pohodlnější používat malou špachtli. Když malta vyplní všechny spáry, je třeba zbytek rychle odstranit, aby hmota nestačila vyschnout.
  • Pátá fáze. Závěrečná. Všechny nečistoty z mozaiky odstraňte vlhkou houbou, je důležité, aby spárovací hmota nešla s vodou. Pokud nemůžete odstranit cementový prach, můžete použít roztok kyseliny sírové

Než začnete, nezapomeňte na několik dalších pravidel:

  • Teplota v místnosti, kam mozaiku umístíte, by měla být v rozmezí 5 až 30 stupňů.
  • Pokud lepíte mozaiku na síťovinu, měli byste zvolit bílé lepidlo.
  • U barevných mozaik je nejlepší vymezit pro každý list konkrétní místo a teprve poté nanést lepidlo.

Nový život starých věcí (3. Část)

Jak jsem řezala mozaiku pro její položení do rohů umyvadla.

Pro položení mozaiky do tohoto rohu je třeba mozaiku odříznout. A pokud takový roh vede shora dolů, pak vyřízněte velké množství mozaiky.

řezat, mozaiku

Nejprve jsem se pokusil mozaiku rozbít kleštěmi nebo kleštěmi. S určitou zručností a použitím papíru jako distanční podložky se mi to podařilo, ale pracnost byla vysoká a produktivita nízká. Velmi mnoho mozaiky přišlo nazmar (vyhodit). Mohlo by se to zlomit diagonálně nebo jakkoli jinak, ale ne správným způsobem.A zároveň pokládka jedné mozaiky bez podkladu, po jedné malé dlaždici, trvá dlouho.

Pak jsem se rozhodl vyzkoušet řezání úhlovou bruskou s diamantovým kotoučem. Byla to dobrá zkušenost.Na rovnou desku s průhlednou lepicí páskou nalepíme předem nastříhaný proužek mozaiky, který nalepíme na papírový podklad. Poté mozaiku nařežeme úhlovou bruskou pod požadovaným úhlem v závislosti na tom, jak širokou mozaiku chceme v rohu bazénu mít.

Držte „úhlovou brusku“ rovně, netrhejte s ní a jeďte rovnoměrně. Při práci s tímto nástrojem dodržujte bezpečnostní pravidla.

Odlepte lepicí pásku, která držela mozaikový pásek. Dávejte pozor, aby po takové práci na rukou zůstaly malé částečky skla. Omyjte je vodou.

Poté položíme tento pás na lepidlo, kde je to potřeba. Při tomto způsobu řezání a následném pokládání mozaiky v rozích se vše urychlí. Při tomto způsobu řezání je odpad mozaiky menší.

Skleněná mozaika. Ceny

Jednou z hlavních výhod mozaiky je její cenová dostupnost. Díky obrovskému sortimentu a různým cenovým kategoriím si mozaiku může pořídit téměř každý.

Nejlevnější varianty nabízí Čína, minimální (velikost 285×285), maximální

Skleněné mozaiky z jiných výrobních zemí jsou o něco dražší, ale cena se výrazně neliší. Při koupi mozaiky na míru se připravte na to, že za exkluzivní dílo zaplatíte hodně.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS