Jak nastartovat benzínovou strunovou sekačku

Záběh motoru křovinořezu. Funkce pro záběh sekačky na trávu

Je třeba poznamenat, že benzinová sekačka na trávu se velmi snadno ovládá. Stačí se podívat, jak tento stroj používají ostatní vyžínači trávy, než se s ním začnete seznamovat. Základní technické funkce jsou intuitivní a snadno použitelné v praxi. Správný chod benzinové sekačky na trávu také není problém. Mezi domácími a profesionálními vyžínači je malý nebo žádný rozdíl.

Klíčovým rozdílem je typ motoru. U profesionálních strojů je výkonnější a generuje více energie. Dvoutaktní motor se častěji používá v domácích spotřebičích. Čtyřtaktní stroje jsou spolehlivější a poskytují vyšší výkon, takže jsou vhodné do zvláštních podmínek, obtížných a zarostlých oblastí.

nastartovat, benzínovou, strunovou, sekačku

Zvažte také, zda je se strojem dodáván řezací nástavec.

Záběh nového benzínového vyžínače

S čím se můžete setkat při nákupu nové strunové sekačky na trávu. Pokud si chcete přečíst více o procesech záběhu našich značek, najdete informace v návodech k použití na stránkách produktu.

Pokud jste nářadí právě zakoupili, je třeba, aby se zaběhlo. Za tímto účelem nechte motor při volnoběžných otáčkách mírně zahřát. Přitom nastavte vzduchovou klapku tak, aby se pracovní část neotáčela. Když se sekačka zahřeje, je třeba otevřít přívod vzduchu naplno, stisknout páčku plynu přibližně na 1/2 a držet ji takto asi 1-2 minuty. Po těchto 2 až 5 minutách je třeba nechat vyžínač běžet v režimu volnoběhu. 3-5krát přepněte mezi středními a volnoběžnými otáčkami. Poté je třeba nechat vyžínač pracovat 5 minut v režimu volnoběhu, pak vypnout motor a nechat stroj 15-20 minut odpočívat.

nastartovat, benzínovou, strunovou, sekačku

Jakmile sekačka vychladne, musíte tento postup zopakovat znovu. Jediný rozdíl je v tom, že musíte spustit horkou strunovou sekačku s otevřenou vzduchovou klapkou. Nedržte škrticí klapku příliš dlouho, protože součásti stroje se ještě zcela nedotáhly. Motor také nenechávejte běžet příliš dlouho na volnoběh, protože by se mohl přehřát.

Benzínovou sekačku obecně provozujte, dokud není palivová nádrž prázdná. Po tomto kroku byste měli být přesvědčeni, že úvodní zkušební provoz je dokončen a že je stroj připraven k provozu. Nezapomeňte zkontrolovat teplotu motoru a převodovky, abyste se ujistili, že se nepřehřívají. Za záběh se považuje plný záběh 5 nádrží palivové směsi. Během této doby je lepší nepracovat se strunovou sekačkou v náročných podmínkách. Během záběhu byste měli dělat přestávky, abyste zabránili přehřátí motoru. Tím se prodlouží životnost nástroje.

Nejdříve je třeba zkontrolovat dostupnost a kvalitu paliva

Pokud nevíte, proč sekačka nestartuje, nejprve se ujistěte, že je v nádrži palivo. Začátečníci často zapomínají, že by měli pravidelně dělat přestávky a doplňovat do nářadí směs oleje a benzinu. Pokud je nádrž sekačky prázdná, sekačka samozřejmě nenastartuje, ať se snažíte sebevíc.

Pokud je v nádrži palivo, ale motor nářadí nelze spustit, karburátor nerozebírejte. Zkontrolujte, zda je motor strunové sekačky správně nastartován, jak je uvedeno v příručce. Pokud ji spustíte podle pokynů, je důležité vzít v úvahu následující body:

  • Nepoužívejte vysoce kvalitní benzín s maximálním oktanovým číslem, ale přesně tu značku, kterou doporučuje výrobce. A ne vždy je to benzín AI-95. Pokud nevíte, jaký benzín do sekačky použít, zvolte AI-92
  • Olej by měl být speciálně vyvinut pro dvoutaktní motory. Pokud má sekačka čtyřtaktní motor, měla by být naplněna čistým benzínem bez míchání s olejem. Nešetřete na kvalitě motorového oleje pro vyžínače trávy. stejně jako byste neměli šetřit na benzínu. životnost motoru závisí na kvalitě používaného paliva
  • Příprava správné palivové směsi pro benzínový mlhový foukač. Z pozorování vyplývá, že většina sekaček nejprve kontroluje pouze proces výroby oleje s benzínem pro strunovou sekačku. Čím více zkušeností se sekačkou má, tím méně pozornosti věnuje procesu míchání benzínu a oleje pro dvoutaktní motor. Poměr benzínu a oleje by měl být v rozmezí doporučeném výrobcem. Obvykle je poměr 25:1, tj. na 1 litr benzinu potřebujete 40 ml dvoutaktního oleje (nesmí se používat motorový olej z automobilů a zejména odpadní olej)
  • Správné skladování palivové směsi. Často se stává, že po přípravě palivové směsi stojí dlouho, více než 2 týdny. směs benzínu a oleje připravená k použití se nesmí skladovat příliš dlouho, protože olej se vysráží a vlastnosti obou produktů se ztratí. Ani pečlivé míchání po dlouhém skladování hotové směsi není důvodem k jejímu dalšímu používání. Proto se nedoporučuje míchat více než 2 litry najednou

Zkontrolujte, zda jsou splněny všechny výše uvedené body, a teprve poté proveďte kontrolu zapalovací svíčky. sekačka na trávu se nespustí z různých důvodů a většinu z nich můžete zjistit sami. Demontáž karburátoru není praktická, pokud nelze motor nastartovat. Dalším krokem na cestě k nalezení závady je kontrola stavu zapalovací svíčky.

ÚDRŽBA MOTORU

V sekačkách se používají vzduchem chlazené motory, takže čistá chladicí žebra (ventilátor) zaručují kvalitní provoz a chrání motor před přehřátím. Některé vnější části motoru může být nutné vyjmout kvůli čištění. Je dobré čistit stlačeným vzduchem, ale můžete použít i obyčejný měkký kartáč.

Důležité je také tankovat kvalitní palivo, které ovlivňuje výkon a životnost motoru a následně šetří váš rozpočet. Před zimou vypusťte benzín, ale je lepší z něj vypustit všechen starý benzín, pak se netvoří usazeniny. Po vyčerpání benzínu otočte startérem tak, aby se všechny ventily zavřely. Naplnění na jaře.

Pravidelně měňte olej a svíčky. Vyměňte olej v souladu s termínem uvedeným v návodu k použití. Starý olej vypusťte, vyhoďte a doplňte nový, ale pouze správným druhem a viskozitou. Některé stroje mají odtok ve spodní části a někdy je třeba stroj otočit na bok. Olej je lepší vypouštět, když je motor studený. pak rychleji vytéká a zachytí mnoho nečistot. Doplňte olej až po úroveň hladiny a udržujte jej bez nečistot.

Vyměňte zapalovací svíčky, pokud jsou opotřebované, zrezivělé nebo vypálené. Pokud se na svíčce objeví usazeniny, můžete ji vyčistit nebo namontovat novou, nastavit správnou mezeru (podle návodu) a pečlivě utáhnout momentovým klíčem.

Nezapomeňte také vyčistit a případně vyměnit palivový a vzduchový filtr. Čím více prachu se v pracovním prostoru nahromadí, tím častěji je to nutné.

Jak vybrat kvalitní zařízení

Trh se zahradní technikou dnes nabízí širokou škálu moderních modelů. Uživatelé mohou posoudit konstrukční a výkonnostní výhody různých modelů mulčovačů s vysokým hodnocením. Která sekačka je lepší. benzínová nebo elektrická?? S přehledem modelů vám pomohou odborníci. Životnost a výkonnost strojů do značné míry závisí na značce, a proto je nejlepší předem zjistit, jaká je klasifikace výrobců těchto strojů.

Zvláště důležité je věnovat pozornost motoru. Jeho výkon a šířku je třeba zvolit podle toho, jak velký trávník se má sekat. Při výběru si musíte udělat přehled o modelech na trhu. V každém showroomu je k dispozici katalog různých modelů. Je důležité přesně odhadnout velikost plochy, která má být posekána. Provozní doba závisí na výkonu stroje a objemu palivové nádrže. Sběrný koš na trávu se čistí snadněji než mulčovací zařízení. Takový stroj má vysokou odolnost a za mokra nerezaví.

Důležitou součástí práce se strojem je bezpečnost. Lepší manévrovatelnost u mulčovacích sekaček s motorem umístěným vzadu. Výběrem modelů s měkkými ovládacími rukojeťmi můžete výrazně snížit dopad vibrací na ruce. Problém může pomoci vyřešit podomácku vyrobený benzínový stroj.

Konstrukce sekačky

Před opravou stroje je důležité pochopit, z čeho se skládá. Existuje mnoho různých značek zahradní techniky: samojízdná, samohybná. Všechny jsou umístěny stejným způsobem. Konstrukční prvky:

  • Plošina na kolečkách;
  • Benzínový motor (startér, karburátor, zapalování a palivový systém, vzduchový ventil, filtr, pístový systém, palivová nádrž).);
  • Rukojeť;
  • Vodní trysky;
  • Řezné prvky (nože);
  • Zásobník (kontejner);
  • Plocha pro sekání čerstvé trávy;
  • Tlačítka, ovládací páčky;
  • Kryt (hliník, ocel, plast).

Kontrola převodovky sekačky a její mazání

Kontrola převodovky před spuštěním benzínové sekačky na trávu. Nedostatek maziva nebo příliš málo maziva zvyšuje tření v převodovce při dostatečně vysokých otáčkách. To má za následek i přehřívání převodů. Porucha převodovky křovinořezu. Abyste předešli takovým poškozením během používání, pomáhají neustálé kontroly a údržba.

nastartovat, benzínovou, strunovou, sekačku

Pokud je mazivo na převodovce před spuštěním křovinořezu nedostatečné nebo žádné, přidá se do skříně „LITOL“. Za tímto účelem povolte šroub na ohybu převodové skříně a naneste 1 až 2 ml přípravku LITOL.

Při dlouhodobé práci s benzínovou strunovou sekačkou přidávejte do převodovky výložníku každých 8-10 hodin mazivo.

Několik dalších tipů pro práci s křovinořezem

Sečení. Držte hlavu strunové sekačky přímo nad zemí pod úhlem. Práce je hotová do konce struny. Nechte strunu běžet vlastní rychlostí. Netlačte strunu vyžínače na sečenou plochu! To přetěžuje motor a žací hlavu. mohly by se rozbít nebo roztavit!

Řezání. Strunová sekačka je ideální pro sekání trávy, která je běžnou sekačkou obtížně dostupná. Při stříhání udržujte strunu rovnoběžně se zemí. Netlačte hlavou strunové sekačky na zem, protože by mohlo dojít k poškození trávníku a poškození stroje.

Ořezávání pomocí nože. Sečení provádějte vratným pohybem ze strany na stranu, přičemž pracovní pohyb je zprava doleva a vratný pohyb je zleva doprava. Nůž musí sekat trávu levým okrajem (mezi 8 a 12 na hodinovém ciferníku).

Zkontrolujte převodovku sekačky a namažte ji

Před spuštěním benzinové strunové sekačky pravidelně kontrolujte převodovku. Absence maziva nebo příliš malé množství maziva zvyšuje tření v převodovce při poměrně vysokých otáčkách. To způsobuje přehřívání ozubených kol a pastorků. Porucha převodovky křovinořezu. Pravidelná kontrola stroje pomáhá předcházet tomuto typu poškození během provozu.

Pokud je před spuštěním sekačky v převodovce nedostatečné množství maziva nebo není žádné, je třeba do skříně přidat „LITOL“. Za tímto účelem je třeba vyšroubovat šroub na ohybu převodové skříně a vložit 1 až 2 ml LITOLU.

Při dlouhodobé práci s benzínovým vyžínačem každých 8 až 10 hodin doplňte do převodovky výložníku mazivo.

Pravidla pro používání a skladování sekačky na trávu

Aby byla zajištěna správná funkce sekačky, je třeba ji skladovat a provozovat v dobrých podmínkách:

  • Během provozu vždy sledujte chladicí systém a dbejte na pečlivé a včasné čištění kanálů skříně a žeber startéru;
  • v případě potřeby použijte k čištění rozpouštědla, parafín nebo jiné čisticí prostředky;
  • nečistěte nástroj, dokud je horký. nechte jej vychladnout;
  • Vždy se řiďte návodem k obsluze, jinak by mohlo dojít k přehřátí motoru;
  • Pokud sekačku v příštím měsíci neplánujete používat, vypusťte z ní palivovou směs, tj. к. Časem se rozkládá na těžké frakce, které definitivně ucpou průchody karburátoru;
  • po vypuštění paliva nechte vyžínač běžet na volnoběh, dokud se nezastaví, aby se odstranily zbytky paliva.

Před uskladněním na zimu proveďte následující kroky

  • Úplně rozeberte opletení, opláchněte a očistěte všechny části, které můžete;
  • Zkontrolujte, zda díly nejsou poškozené, a v případě potřeby opravte případné nesouososti, trhliny, ohnutí nebo jiné závady;
  • Naplňte převodovku dostatečným množstvím oleje a vyčistěte vzduchový filtr;
  • Motor můžete částečně rozebrat a všechny pohyblivé části umýt, propláchnout a namazat;
  • Chcete-li namazat píst, vyšroubujte zapalovací svíčku, zvedněte píst startérem do mrtvého bodu, nalijte trochu oleje do otvoru pro zapalovací svíčku a několikrát otočte klikovým hřídelem;
  • Pokud sekačku neskladujete v místnosti, zabalte motor do mastného hadru.

Pamatujte, že pečlivé dodržování pravidel vám umožní zapomenout na špatné startování sekačky na několik sezón.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS