Jaký olej dávat do generátoru Huter

Benzínový generátor Huter DY 6500 LX LXA

Systém Autostart s ATS, vestavěný generátor Huter6500LXA, určený pro zátěž 5 kW v režimu provozu generátoru a v režimu napájení zátěže. Jmenovitý výkon připojeného 5 kW nesmí být překročen. Připojení generátoru Autostart k elektrické síti je velmi jednoduché, používá se dvojice kabelových zástrček, jedna pro vstup a druhá pro výstup. Po odpojení vstupně-výstupních zástrček lze generátor používat jako běžný přenosný benzínový generátor se startérem nebo ručním startováním.

Plnění mazacího systému benzínového generátoru Huter DY6500LX 5 kW olejem. Odšroubujte měrku a naplňte vanu olejem vhodného typu (minimálně třídy API: SE, SF nebo SG) až po spodní okraj hrdla. Vložte čistou a suchou měrku do hrdla klikové skříně a vyjměte ji. Zkontrolujte hladinu oleje: smáčená plocha měrky by měla být mezi značkou hladiny oleje a maximální značkou. Pozor! Před každým spuštěním alternátoru zkontrolujte a obnovte hladinu oleje. Pokud je hladina oleje příliš nízká, alternátor se předčasně opotřebovává. Pokud je hladina oleje pod minimální přípustnou úrovní, motor se po zapnutí zablokuje. Pro odstranění ucpání obnovte normální hladinu oleje. Zajistěte, aby nebyla překročena hladina.

Při výběru oleje pro benzínový generátor 5 kW Huter DY6500L se řiďte požadavky provozní dokumentace a pokyny výrobce pro použití konkrétního typu oleje. Při práci v abnormálních podmínkách se doporučuje používat vhodný typ sezónního oleje podle doporučení výrobce.

Uzemnění skříně generátoru. Při instalaci benzinového alternátoru připojte zemnicí vodič ke svorce se závitem.

Tankování benzinu. POZOR! Před doplněním benzínu zastavte alternátor. Jako palivo používejte benzín AI-92.

Zapnutí benzínového alternátoru. 1. Vypněte všechny spotřebiče střídavého proudu z alternátoru přesunutím páčky jističe (poz.12) v odpojené poloze „0“, odpojte stejnosměrné spotřebiče od svorek (poz.14, 15).; 2. Otevřete palivový kohout (poz.1). 3. Přesuňte páčku ovládání sytiče (poz.8) do krajní levé polohy při startování studeného motoru a do mezipolohy při startování zahřátého motoru. 4. Posuňte spínač motoru (poz.9, 10) v odpojené poloze „0“ nebo „STOP“ 5. Jemně zatáhněte za lanko navíjecího startéru až na doraz pomocí rukojeti (poz.2) a vrátit jej do původní polohy. 6. Posuňte spínač motoru (poz.9, 10) do provozní polohy „1“ nebo „OPERATION“. 7. Při ručním startování držte alternátor za rám a rychle a pevně vytáhněte táhlo navíjecího startéru až na doraz, v případě potřeby to několikrát zopakujte. Pokud motor nenastartuje, posuňte páčku sytiče doprava, čím vyšší je teplota motoru a okolního prostředí, a pak startování zopakujte. Elektrický startér se zapíná otočením vypínače (poz.9) do krajní pravé polohy „START“. Ihned po nastartování motoru uvolněte klíček jističe, aby se vrátil do střední polohy. Pokud dojde k vypnutí ochrany (poz.27) Po vychladnutí jističe stiskněte reset. 8. Po zahřátí motoru po dobu asi 10-40 sekund, v závislosti na počáteční teplotě, přesuňte páčku sytiče (poz.8) do krajní pravé polohy, pokud je motor nestabilní, vraťte páčku sytiče do předchozí polohy a ujistěte se, že je zahřívání dokončeno. 9. Připojte elektrické vodiče alternátoru k zásuvkám alternátoru. Zapněte automatický spínač (poz.12) s ovládací pákou v poloze „1“.

Zastavení generátoru. Při běžícím alternátoru vypněte jistič (poz. 12), odpojte spotřebiče stejnosměrného proudu od svorek. Nastavte spínač motoru (poz. 9) v odpojené poloze „0“. Zavřete palivový kohout (poz. 1).

Co dělat při používání benzinového alternátoru při nízkých teplotách. Pokud je generátor používán při okolních teplotách nižších než 0 °C, doporučujeme jej před spuštěním ponechat na teplém místě po dobu nezbytně nutnou k zahřátí všech částí. Varování! Časté spouštění a vypínání alternátoru s ledem v motoru a v komorách karburátoru může vést k předčasnému opotřebení výrobku.

Kontrola a výměna zapalovací svíčky. 1. Frekvence kontroly: nejméně každých 100 provozních hodin nebo každých šest měsíců. 2. Odpojte vysokonapěťový kabel a odšroubujte zapalovací svíčku z motoru pomocí klíče na zapalovací svíčky o průměru 21 mm.3. Mírné světle hnědé zbytky na povrchu elektrod a keramickém izolátoru jsou přípustné. Během provozu je přípustné malé množství tmavých mastných sazí na čelní straně svíčky směřující do spalovacího prostoru. Systematický výskyt silných tmavých usazenin na elektrodách a izolátoru svědčí o vážném poškození motoru nebo o nedostatečné kvalitě použitého benzínu a oleje. Pokud se zjistí, že usazeniny jsou způsobeny nekvalitním spotřebním materiálem, nebo pokud existují náznaky mírné eroze elektrod, je přípustné pokračovat v provozu zapalovací svíčky po mechanickém a chemickém vyčištění elektrod a izolátoru.3. Doporučuje se zkontrolovat mezeru mezi elektrodami, která by měla být přibližně 0.70.8 mm (obr.9). Pokud se naměřená mezera výrazně liší od výše uvedených požadavků, vyměňte zapalovací svíčku. 4. Zapalovací svíčka musí být vyměněna za novou stejného typu nebo za ekvivalentní, a to ve všech případech prasklin, trhlin, důlků a jiných vad na jejím povrchu. Zapalovací svíčka musí být pravidelně každých 100 hodin vyměněna za novou svíčku stejného typu nebo ekvivalentní, bez ohledu na její stav. 5. Zapalovací svíčku namontujte do motoru tak, že ji zašroubujete rukou až na doraz a utáhnete klíčem. 180? Pro nové a 90? Pro dříve používané. Nainstalujte vysokonapěťový vodič na střední elektrodu zástrčky. 6. Při každé údržbě se doporučuje povrch vysokonapěťového kabelu vyčistit. 7. Demontujte stínění zapalovací svíčky (poz. 7) výfukového potrubí uvolněním přídržné manžety (poz. 8). Odstraňte znečištění mechanicky. Našroubujte filtr zpět na místo a utáhněte zajišťovací mechanismus. Pokud je síť poškozená, vyměňte ji za originální EG-H168-L11.

Další informace o alternátoru

Model Huter DY3000L je elektrocentrála se spolehlivým spalovacím motorem. Generátor je určen pro domácí použití. Lze použít v přírodě, v garážích i na expedicích. Použijte aktuální palivo. Dostupný benzín AI-92. Velká výhoda. Prostorná 12litrová palivová nádrž.

Průměrná spotřeba paliva je 1,3 litru za hodinu, takže generátor můžete provozovat při průměrném zatížení až 10 hodin v kuse bez nutnosti doplňování paliva.

Je to také skvělá volba pro ty, kteří chtějí nakupovat plyn jako palivo. Po instalaci speciálního napájecího systému může alternátor úspěšně pracovat na plyn. Vhodný je propan i propan-butan.

Vývojáři poskytli speciální ochranu proti přetížení. Pokud hrozí nebezpečí přetížení, jednotka se sama vypne. Snadná mobilita díky kompaktnímu pouzdru a nízké hmotnosti. Instalace je jednoduchá, protože na krytu je montážní plošina. Obsluha generátoru je snadná díky indikátorům na krytu: vždy lze snadno zjistit hladinu oleje a napětí.

Motor modelu Huter DY3000L je čtyřtaktní jednoválcový motor. Má nucené chlazení vzduchem. 12V výstup užitečný pro všechny automobilové nadšence pro nabíjení baterie. Pracovní výkon generátoru je 2,5 kW.

Je také důležité, aby hladina hluku byla nízká.

Konstrukce a princip činnosti jednotky

Nejdůležitějším prvkem je pístový spalovací motor. Píst vytváří mechanickou energii, která je následně přeměněna na elektrickou energii. Vačkový hřídel je na spodní straně motoru a ventily jsou na horní straně. Výkon je karburátorový. Pro mazání se do katétru vhání olej. Motor se musí startovat ručně pomocí startovacího lana.

Plášť přitahuje vynikající konstrukci. Je orámován speciálním kovovým rámem. Ve spodní části je montážní podložka: zvětšuje kontaktní plochu s povrchem.

Všechny ovládací prvky stroje jsou chytře umístěny na předním panelu. Jsou zde svorky, kladné a záporné. K dispozici je zásuvka pro připojení elektrického zařízení, nářadí. Startovací šňůra je umístěna na boku vozidla. Palivová nádrž je namontována nahoře. Hladina paliva je indikována světelným ukazatelem.

Výrobci zajistili bezpečný provoz zařízení. Několik jističů na stroji. Chrání stejnosměrné obvody 12 V i střídavé obvody 220 V. I v případě zkratu je zařízení chráněno před poruchou.

Vývojáři se snažili zajistit, aby benzínový generátor fungoval dlouho, bez poruch a závad.

Klasifikace olejů

Existuje několik klasifikací olejů pro benzínové motorové oleje pro benzínové generátory. Každá z nich tak či onak charakterizuje vlastnosti a rozděluje je do příslušných skupin. Existují dvě hlavní skupiny klasifikací: API, která označuje látky se souborem výkonnostních vlastností, a SAE, klasifikace viskozity. Obě tyto definice definují benzínový motorový olej.

Systém API je navržen tak, aby bylo možné vybrat správný produkt pro danou životnost a typ motoru. V případě benzinového motorového oleje se používá označení S a druhé písmeno označuje úroveň kvality. Nejnižší úroveň je tedy SG, která je vhodná pro starší motory vyrobené před rokem 1993. SH pro motory vyrobené v roce 1996, SJ pro rok 2001 a SL pro novější motory. Obecně lze říci, že tato klasifikace zahrnuje látky, které jsou označeny symbolem začínajícím prvním písmenem anglické abecedy. Čím dále je písmeno klasifikace od začátku, tím vyšší je kvalita oleje. V současné době je výrobek nejvyšší kvality označen značkou SN.

Klasifikace SAE popisuje průtok a viskozitu benzinového motorového oleje. Tato norma je všechny rozděluje do několika skupin a mnoha typů. V současné době tedy existují tři hlavní skupiny SAE. Zimní, letní a univerzální, z nichž každá zahrnuje několik typů. Zimní olej může být šesti typů: 0W, 5W, 10W, 15W, 20W a 25W. Číslo označuje teplotu, při které je možné jej použít. Pro zimní stupeň je to záporná hodnota, která platí pouze při teplotách pod nulou stupňů Celsia. Letní olej se naopak dělí na pět typů: 20W, 30W, 40W a 50W. Je vhodný pro použití při teplotách nad nulou. Víceúčelový olej, který je vhodný pro všechna roční období, je v názvu označen dvěma číslicemi: 5W-30, 5W-40, 10W-50 atd. Tomu je třeba věnovat zvláštní pozornost, protože číselné označení popisuje pouze rozsah pracovních teplot, ale nemá nic společného s viskozitou. Ne každý olej může být vhodný pro každý motor v závislosti na jeho výkonu, konstrukci a výrobci. Proto je nutné se rozhodnout podle teplotní tabulky konkrétního výrobku.

Vždy je třeba mít na paměti, že mezi syntetickým a minerálním olejem je značný rozdíl.

Způsob výroby je u minerálního oleje mnohem jednodušší, a proto je levnější než u syntetického oleje, který je zase mnohem kvalitnější. Syntetický olej se nevyrábí destilací ropy, ale syntézou organických látek. Neobsahuje prakticky žádné látky škodlivé pro motor a jeho části. Parafín a síru. A je kvalitnější i na molekulární úrovni.

Video ukazuje postup kontroly hladiny oleje

Typ oleje v závislosti na typu motoru

Benzínové elektrocentrály mohou být vybaveny dvoutaktními nebo čtyřtaktními motory. Zvláštností dvoutaktního motoru je, že nemá samostatnou olejovou vanu, do které by se naléval olej. Tento typ motoru spotřebovává směs benzínu a oleje připravenou ve specifickém poměru. Pro tento typ generátoru potřebujete olej, který se rychle a úplně rozpustí v benzinu. Musí také zcela vyhořet, aniž by na ventilech motoru zůstaly zbytky. Řada olejů T2 se vyrábí speciálně pro dvoutaktní motory.

Ale i v tomto případě je třeba být opatrný. V této řadě dvoutaktních olejů je k dispozici také mazivo typu TC-W3. Nelze je však použít v generátorových motorech. Jedná se o řadu olejů pro motory motorových člunů a vodních skútrů, které jsou v neustálém kontaktu s vodou.

Benzínové čtyřtaktní motory mají široký výběr motorových olejů. To poněkud komplikuje výběr paliva a maziv, pokud se ztratí technická dokumentace k alternátoru. Pro olej pro čtyřtaktní motory existují dvě hlavní kritéria:

Viskozita nám napovídá, při jaké teplotě bude olej tohoto druhu nejúčinnější a pro motor nejpříznivější. K dispozici jsou maziva pro zimní i letní provoz. Výběrem správného oleje zajistíte lepší mazání jednotlivých součástí motoru, a tím i delší životnost. V závislosti na teplotě „za palubou“ by se měly používat oleje těchto viskozit:

  • Pro teploty od 4 °C výše: 10W30, 10W40, 15W30, 15W40, 20W30, 20W40, SAE 30.
  • Při teplotách od.30 °C do 220 °F.20 °C až 4 °C: 0W40, 0W50, 5W30, 5W40, 5W50, 10W30, 10W40.

V létě je nejlepší volbou olej 10W30, mimo sezónu je lepší používat oleje 0W40 nebo 0W50 (nejlépe s označením API SJ nebo SL). Toto označení znamená, že tato paliva a maziva jsou technologicky vyspělé produkty s vlastnostmi a charakteristikami, které dokonale splňují požadavky benzinových čtyřtaktních motorů.

Příklady olejů od různých výrobců

Q8 Formula Advanced Plus 10W-40. Syntetický olej pro osobní automobily. Výrobce uvádí, že materiál je vhodný pro použití v elektrických generátorech. Třída API SN, tj. Velmi kvalitní olej. Směs chrání části motoru za všech provozních podmínek a poskytuje vynikající ochranu proti korozi.

Castrol Magnatec 10W-40 je polosyntetická kapalina pro čtyřdobé motory. Vhodné pro jednotky na jakékoli palivo. Třída API. SL. Kromě dobré ochrany dílů během uvádění do provozu a dlouhých hodin nepřetržitého používání má vysoké antikorozní vlastnosti a dobře přilne ke kovovým povrchům.

Tyto oleje jsou kvalitnější, ale jejich cena je poměrně vysoká ve srovnání s následujícími přípravky.

Mobil Super 1000 10W-40 je minerální olej vhodný pro osobní automobily. Provozuschopný SL API, více schválení a specifikací. Doporučeno pro použití za běžných provozních podmínek.

Werk SAE 10W-40 je olej speciálně vyvinutý pro použití v benzinových agregátech. Má dobré výkonnostní vlastnosti, po odstávce nedochází ke koksování. Podle norem API. SG/SJ.

Yuko Master Synt 4T 10W-30 je polosyntetický olej doporučený pro použití v zemědělských strojích. Má nízkou spotřebu a nízké emise par, chrání prvky motoru proti korozi a usazování sazí a je relativně levný. Třída API. SL.

Mostela 10W-40 je polosyntetické mazivo vhodné pro benzínové i naftové motory. API.SG. Vhodné pro vodou i vzduchem chlazené čtyřtaktní alternátory.

Příprava

Před výměnou oleje nechte motor alternátoru běžet 3 až 5 minut, aby byl olej tekutější a mohl se snáze vypustit.

Používejte ochranné rukavice, protože všechny strojní oleje jsou vysoce karcinogenní. V případě kontaktu s pokožkou ji okamžitě omyjte vodou a mýdlem.

Připravte si nádobu, do které se bude použitý olej vypouštět, klíč na odšroubování šroubu, hadr na odstranění zbytků z povrchu a speciální hubici s dlouhým úzkým hrdlem. Olej se do ní lépe opatrně nalévá.

Doporučuje se umístit alternátor na malou parkovací plošinu, aby se na něm lépe pracovalo.

Tipy pro výměnu oleje

Při vypouštění starého oleje je vhodné motor předehřát, aby lépe tekl. To pomůže rychleji a účinněji odstranit zbytky.

Před zahájením provozu zkontrolujte hladinu oleje. To lze provést pomocí speciální sondy. Pokud je tuku příliš málo, doplňte jej podle potřeby. Tento postup je nutné provést při každém nastartování motoru.

Nedoporučuje se spouštět zátěž ihned po zapnutí. Předtím nechte alternátor několik minut běžet naprázdno.

Někdy se stává, že benzínový generátor musí pracovat nepřetržitě po mnoho hodin. Je nezbytné, aby byl vždy k dispozici dostatek oleje. Abyste to zajistili, pravidelně kontrolujte hladinu a v případě potřeby ji doplňte.

Olej musí být vhodný pro sezónu, ve které je alternátor v provozu. Na podzim a na jaře je nutné vyměnit olej, aby se doplnil.

Alternátor se během provozu nepřetržitě zahřívá. Proto je třeba dát mu čas na pravidelné ochlazení.

Kvalitní benzínový generátor má při správné péči dlouhou životnost. Zdroj sdelai-lestnicu.Další informace naleznete na adrese

Mazací olej pro benzínový nebo naftový generátor

Olej je pro elektrocentrálu nepostradatelným mazivem. Slouží k mazání dílů převodovky a motoru, čímž snižuje jejich opotřebení.

Během provozu zařízení je nutné udržovat dostatečnou hladinu oleje v klikové skříni, aby nedošlo k zastavení motoru a jeho vážnému poškození.

Kromě toho je třeba použitý olej vyměnit po době záběhu (po prvních 5 hodinách provozu), dále každých 20 až 50 hodin provozu a během sezónní údržby generátoru.

Ale bezmyšlenkovitě nalít první setkal olej pro generátor by nemělo být, protože pro každý typ motoru a provozních podmínek specifické. Informovaný člověk to může snadno zjistit přečtením informací na obalu. Abyste to měli ještě jednodušší, přinášíme vám několik dalších informací o tom, jak číst značení.

Sloučeniny jsou označeny dvěma písmeny podle systému API (American Petroleum Institute). První písmeno označuje typ použitého paliva: S. Pro benzín, C. Pro vznětové motory. Druhé písmeno označuje kvalitativní vlastnosti oleje v závislosti na použití specifických aditiv. Například oleje třídy A, B a C jsou klasifikovány jako oleje s nízkým obsahem tuku.

Doporučuje se používat kvalitní oleje s označením CD, CE nebo CF-4 pro dieselové generátory a SJ, SL pro benzínové generátory. Pro dvoutaktní a čtyřtaktní motory se používají různé oleje (informace o tom najdete na obalu).

Rozlišují se minerální, syntetické a polosyntetické oleje. Obsahují speciální přísady, které oleji dodávají jeho kvalitativní vlastnosti, jako je viskozita a tekutost. Všimněte si, že tyto vlastnosti se mohou lišit v závislosti na teplotních podmínkách, takže každé složení má svůj vlastní definovaný teplotní rozsah provozu.

Například minerální olej je vhodný pro použití při teplotách nad nulou, ale jakmile teplota klesne pod nulu, může zkrystalizovat a motor generátoru nenastartuje. Proto je důležité rozlišovat oleje podle ročního období použití. Pro tento účel existuje norma SAE.

Abychom předešli riziku záměny kvůli složitým indexům, uvádíme všechny informace v tabulce:

Třída Rozsah provozních teplot Označení SAE
Léto -2035 °С.2045 °С.1535 °С 15W30 15W40, 20W40 20W30
Zimní -4020 °С.4035 °С.4045 °С.3020 °С.3035 °С.3045 °С 0W30 0W40 0W50 5W30 5W40 5W50
Celoroční -2530 °С.2535 °С.2545 °С 10W30 10W40 10W50

Doporučení uvedená v tabulce jsou přibližná, protože každý výrobce uvádí seznam nejvhodnějších olejů a aditiv pro jednotlivé značky spalovacích motorů. Závisí na výkonu motoru, tepelném výkonu a dalších individuálních vlastnostech. Informace o složení vašeho alternátoru naleznete v příručce.

olej, generátoru, huter

Profesionální tip : Při použití vícestupňových (nebo tzv. Vícetemperaturních) olejů SAE10W30 při okolních teplotách vyšších než 4 °C se připravte na vyšší spotřebu oleje než u letních olejů. V souvislosti s tím je nutné kontrolovat hladinu oleje a doplňovat ji častěji než obvykle, aby se zabránilo opotřebení ložisek motoru.

Při výměně minerálního oleje za syntetický (a naopak) se doporučuje starý olej zcela vypustit a doplnit novým, aby nedošlo ke smíchání neslučitelných přísad. Tímto způsobem se můžete vyhnout vážným problémům s motorem a souvisejícím opravám.

Charakteristika

Podle recenzí uživatelů jsou stroje Huter vysoce spolehlivé a snadno se udržují. Tato značka benzínových generátorů se vyrábí v Číně, ale v továrně a z evropských komponentů.

To bylo opakovaně zaznamenáno ve zpětné vazbě těch, kteří museli jednotku rozebrat a ověřit původ dílů podle jejich razítek.

Generátor DY6500 má velmi solidní hmotnost 84 kg. Přemístění stroje není problém, pokud není po ruce asistent. Proto výrobce poskytl model, pro který jsou k dispozici volitelná kola (DY6500LXW).

Moderní stroje potvrzují, že je lze spouštět nejrůznějšími způsoby: automaticky, ručně, na dálku. Hladina hluku je poměrně vysoká: 71 dB. Ale soudě podle recenzí, není to tak významné, jak se může zdát na první pohled. Pokud tedy spustíte generátor vzadu a zavřete všechna okna, hluk nebude obyvatele obtěžovat. Rám je pogumovaný, což výrazně snižuje vibrace.

Na krytu jsou dvě zásuvky 220 V a jedna zásuvka 12 V. Jednofázový. Velká palivová nádrž: 22 litrů. Toto množství vystačí na 10 hodin autonomního provozu. Podle výrobce je průměrná spotřeba paliva 374 g/kWh. Vyžaduje kvalitní benzín AI-92. MTBF průměrný životní cyklus 1-3 tisíce kWh. Provozní hodiny. Výrobce ke svému výrobku přikládá podrobný návod k obsluze. Průměrná cena zařízení je 34420

Prodejce spotřebičů Huter je povinen poskytnout informace o postupu a místě údržby, servisních střediscích. V případě poruchy nebo selhání se sepíše protokol a odešle se do autorizovaného servisního střediska.

Výrobce stanovil záruční dobu na 12 měsíců.

Praxe však ukázala, že tento benzínový generátor funguje bezchybně po mnoho let a je schopen odolat i těm nejnáročnějším podmínkám.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS