Jak odstranit stopy po broušení skla

Vady izolačního skla

08.11.2021 Je možné izolovat okno více než 60 dB Poměrně často přicházejí na naše stránky lidé s požadavkem: „okno s izolací proti hluku do 60 dB“ Podívejme se na příklad odhlučnění ložnice na Leningradském prospektu.

Rozlišuje se mezi izolačními skly způsobenými výrobní vadou a izolačními skly způsobenými používáním okna.

Které vady izolačních skel jsou výrobní vadou a musí být vyměněny.

Především jsou na skle vrypy a praskliny. Malá tříska na okraji izolačního skla v důsledku zahřátí skla může vést k prasklině, u které bude následně obtížné prokázat, že nevznikla mechanickým poškozením.

Pokud vám bylo prodáno okno s dvojsklem M-1, ale na skle jste našli propadliny nebo černé skvrny, výrobce oken pravděpodobně ušetřil na kvalitě skla a vyrobil okno s dvojsklem z levnějšího skla M-4.

Pokud není sklo řádně vyčištěno, zůstávají na vnitřním povrchu skla v izolačním skle nečistoty nebo skvrny.

Drobné vady zasklívacích jednotek. způsobené nedbalostí pracovníků při montáži izolačního skla, můžeme mít na mysli otisky prstů na hliníkovém distančním rámečku, kousek nečistoty nebo třísky uvnitř izolačního skla, takové reklamace výrobci izolačních skel obvykle neberou v úvahu.

Vady izolačního skla způsobené provozem okna.

Škrábance na povrchu skla vznikají při mytí oken, kdy je tkanina poškozena abrazivními částicemi, jako je cementová malta nebo písek.

Skořápky na skle ze svářečských prací v bezprostřední blízkosti okna nebo z řezání kovů úhlovou bruskou. Třísky žhavého kovu dopadají na sklo, taví ho a vytvářejí skořápky. Tuto vadu nelze opravit broušením, v tomto případě je nutné izolační sklo vyměnit.

Vlhkost, šmouhy nebo pruhy na vnitřní straně izolačního skla jsou způsobeny netěsností skla. Pokud ještě neuplynula záruka na okno, máte právo požadovat výměnu netěsnícího izolačního skla od dodavatele oken.

Další závada se vyskytla na oknech domů P-44 firmy DSK-1. DSK-1 vyrábí izolační skla technologií TPS a v některých domech je kvůli zahřívání sluncem butylový rámeček mezi skly prohnutý, což působí velmi neesteticky.

U hliníkových fasádních skel je poměrně častá nutnost výměny zasklení, protože vnější tvrzené sklo praskne. Nedochází k mechanickému poškození skla a důvodem jsou zbytková napětí, která ve skle zůstala po kalení.

Praskliny na skle v důsledku tepelného šoku. Praskliny na sklech jsou v zimě velmi časté, a to v důsledku nerovnoměrného zahřívání, například při mytí skla parním ohřívačem namířeným na část skla. Rovněž krabice nebo hromada knih na okenním parapetu v blízkosti skla způsobuje nerovnoměrné zahřívání skla a jeho praskání. Zejména energeticky úsporná čelní skla s měkkou povrchovou úpravou, tzv. E-brýle, jsou v tomto ohledu poměrně citlivá. Proto mnoho výrobců oken nepřebírá odpovědnost za zasklení, pokud na něj nainstalujete barevné rolety.

Nejčastějším problémem při leštění čelního skla je, že jeho vyleštění je velmi rychlé a levné

alt=““

Opotřebované stírací lišty a zachycené abrazivní částice výrazně zhoršují viditelnost.

U velmi starých vozů je situace jednoduše hrozivá, když se ocelové prvky stěračů místo gumy zachytí o čelní sklo.

Poškození mohou způsobit i nesprávně udržovaná okna vozidla. Po pokusu o otření znečištěného čelního skla suchým hadrem nebo ubrouskem často zůstávají škrábance a otlaky. Zbavte se také zvyku stírat „čelní sklo“ stěrači. I když je kapalina do ostřikovačů aplikována ve správný čas, nečistoty nahromaděné pod gumičkami působí jako šmirgl.

odstranit, stopy, broušení, skla

Pamatujte, že škrábance, třísky a praskliny hlubší než 0,3 mm nelze odstranit pouhým leštěním.

Takové vady by měly být odstraněny fotopolymerní výplní (nejlépe v servisním středisku) a následně vyleštěny hrubým smirkovým plátnem a vyleštěny.

Leštěním lze odstranit matné šmouhy, pavučiny a bílé skvrny. K odstranění těchto defektů na vlastní pěst potřebujete leštící stroj (vhodnou i elektrickou vrtačku s nastavitelnými otáčkami), brusný kotouč z plsti nebo plst a pastu na leštění (prostředky s jemnými brusnými částicemi, které mohou odstranit vrstvu skla), jakož i vodu a čistič skla.

Malé, ojedinělé škrábance lze odstranit i ručně pomocí hadříku a lešticí pasty.

Pro zlepšení výsledku má smysl zakoupit speciální utěrky, které jsou účinnější. A mimochodem, v prodeji jsou nejen speciální leštidla, ale také hotové sady pro povrchovou úpravu a obnovu průhlednosti skla.

Pokud se rozhodnete leštit sklo ručně, postupujte podle následujícího algoritmu. Naneste lešticí pastu na hadřík nebo hadru a začněte krouživými pohyby leštidlo třít. Počkejte asi pět minut, než směs zaschne, a poté ošetřované místo pečlivě otřete papírovým kapesníkem. Tento postup opakujte, dokud odřeniny nezmizí.

Nejlepší je použít boční brusku s excentrem. Tato zařízení jsou vynikající pro leštění a leštění, včetně vypouklých povrchů.

Potřebujete také stříkací pistoli. Voda ochladí povrch skla a zabrání vysychání pasty. Připevněte k přístroji plstěný nebo filcový kotouč, navlhčete jej vodou z rozprašovače, naneste na kotouč brusnou pastu a leštěný povrch nechte asi půl hodiny působit. Nezapomeňte při práci příliš netlačit. Stačí, aby byl stlačen vlastní vahou.

Leštidla jsou v dnešní době drahá, ale pokud chcete, můžete použít tak levnou chemikálii, jako je oxid ceru (CeO2), který se hojně používá při výrobě šperků a skla, v kosmetice, lékařství a v řadě dalších oborů. Zázračný prášek lze nejsnáze zakoupit v internetových obchodech; jeden sáček stojí asi 100 EUR.

Lešticí pasta se vyrábí z prášku jednoduchým přidáním vody. Výsledný produkt míchejte, dokud nezískáte krémovou pastu. Pro získání řidší konzistence pasty je také možné stříkat z nádrží se vzduchovým čerpadlem.

Karoserii je vhodné zakrýt plastovou fólií, aby se zabránilo ulpívání stop oxidu ceričitého na laku. Poté naneseme pastu z oxidu ceru na filcový polštářek a leštíme problematická místa asi 30 minut při nízkých otáčkách (1000 ot./min.). 1300), pravidelné zvlhčování pracovní plochy vodou. V posledním kroku opláchněte zbytky pasty a vychutnejte si výsledek.

Vyčistěte škrábanec místními prostředky

Drobná poškození lze opravit zubní pastou. Rozemelte ji do dutiny a nechte zaschnout. Poté sklo obrousíte mírně navlhčeným hadříkem nebo použijete žiletku. Postupujte stejným směrem podél škrábance, jinak hrozí, že oděv nenávratně poškodíte. Pro dosažení efektivního výsledku opakovaně provádějte postup odstraňování vad. Místo bílé nebo barevné zubní pasty používejte gel na čiré sklo.

Pokud se poškození nepodaří odstranit napoprvé, můžete účinek zubního gelu posílit dalšími složkami, například octem a hořčičným práškem. Z jejich směsi se vytvoří pasta, kterou lze nanést na sklo.

Čpavek pomůže zamaskovat drobné nedokonalosti. Připravte si vlastní mycí prostředek z 15 ml čpavku a 0,5 litru vody. Defekt několikrát krouživým pohybem opracujte.

Mohlo by vám pomoci leštidlo na nábytek. Sklo se otře leštidlem na sklo a poté se vyleští měkkým hadříkem. K tomuto účelu se hodí mikrovlákno, flanel nebo gáza, ale ne hrubý hadřík, jinak hrozí poškrábání povrchu.

Ručně vyráběné prostředky mohou pomoci s drobnými defekty, ale nespoléhejte na ně, pokud jde o hluboké poškození. Budete potřebovat profesionální sady, které si můžete zakoupit v obchodě. K dispozici jsou také lešticí pasty a sady speciálních papírů. Stačí, když prodejci sdělíte velikost a tloušťku vady, a on vám navrhne potřebnou nápravu škrábanců na skle.

Jak vyčistit autosklo od nečistot z úhlové brusky?

Existují speciální lešticí pasty. V tomto případě je to však obtížné. Je pravděpodobnější, že ho budete muset vyměnit. A pokud je natočen pro hackerskou práci. To není dobrá hackerská práce.

Žádné! Cítím s vámi. Můžete zkusit leštění. ale to zhoršuje optiku. Pouze pro výměnu skla. V mé firmě se do toho často zamotávají mladí, nezkušení montéři oken

V žádném případě, bohužel, vodní kámen je hluboko usazen ve skle a trvale tam ztvrdne. Něco podobného se mi stalo při rekonstrukci koupelny. Vápenec létal na keramické dlaždice Zkoušel jsem téměř všechno: kyseliny a zásady, nemluvě o všech druzích čisticích prostředků. Některé dlaždice musely být strženy a vyhozeny (několik drobků stále ulpívá na vaně)). Zkušenost je synem chyb.

zde je podrobný a srozumitelný popis všeho na mém kanálu. Metoda funguje i na sklo. A rel=nofollow href=https://www.YouTube.com/watch?v=mpaALogKzzk. target=_blankhttps://www.YouTube.com/watch?v=mpaALogKzzk. /a můžete použít.

Sklo se objevilo jako prvek výzdoby keramiky před 6000 lety v Egyptě a ve starověkém Babylonu. Od té doby se skleněné materiály různého složení používají nejen k dekoraci, pro domácí použití a jako dokončovací materiál, ale také v medicíně, průmyslu. Hlavní kvalita moderního skla jakéhokoli druhu. přehlednost. Jak vyleštit sklo a obnovit jeho krystalické vlastnosti a průhlednost v případě poškození?

Leštění. je odstranění nejtenčí vrstvy materiálu pomocí abrazivních, chemických, fyzikálně-chemických nebo plazmových procesů, aby povrch skla získal mikrodrsný a lesklý vzhled.

Jak leštit sklo

Broušení a leštění. jsou různé procesy, jak ukazují elektronové mikroskopy. Leštění je považováno za fyzikálně-chemický jev, který způsobuje, že vrchní vrstva skla se stává poddajnou, takže nerovnosti a hrudky se stávají hladkým povrchem.

Při domácím leštění skla používejte mikropráškové roztoky, které před použitím projdou palivovým filtrem, a držte se jich. Směs na leštění skla může být průmyslově vyráběná nebo podomácku vyrobená.

GOI pasta je směs jemného oxidu chromu Cr2O3, účinných látek a mastných pojiv.

Směs se skládá ze čtyř typů zrnitosti: hrubé. „Overwrites“ škrábance, střední (dva typy) hladké a jemné. „pravidla“ pro zrcadlový povrch. Pasta GOI dokáže odstranit škrábance na sklokeramice a vyleštit jakékoli sklo, dokonce i optiku. Jak používat pastu GOI:

Není rozpustný ve vodě, ale jedná se o rafinovaný benzín. snadné. Benzín (nebo parafín) se lehce navlhčí plstí, flanelovou tkaninou nebo plstí a poté se nanese pasta GOI.Kapky minerálního oleje na povrchu skla. A zahájí léčbu.Otáčení by mělo být jemné, bez hrubého zesílení.

Vidlákova sklenice. broušení okraje sklenice

Specialista na čočky dalekohledů doporučuje vymývat organická pojiva rozpouštědly pro rychlejší leštění. Při stírání organického skla by se to však nemělo dělat.

Oxid chromitý má toxické vlastnosti. Jeho tvrdost se podobá tvrdosti korundu. Ten se nachází také v umělé olejové barvě Zelený chrom.

K odstranění škrábanců ze skleněných povrchů použijte nejprve hrubou pastu a poté zředěnou pastu. Použitý lešticí materiál je

Měkká tkanina, plsť, plsť.Kůže (surová kůže), semiš.Polyuretan.Kategorie leštidla na pryskyřici.Korkové pásky.A dokonce i dřevo.

Doporučuje se leštit sklo pomocí ruční brusky, vrtačky, brusky, upevnit citlivý materiál na kotouč a nanést lešticí pastu. Nebo speciální elektrická leštička.

Dřevěné špalky, guma, látka nebo vlna, které jsou nejprve potaženy kůží a poté plstí, jsou také vhodné ke zpracování, ale ruční leštění vyžaduje mnoho úsilí a času.

Jak vyleštit skleněné okno a zrcadlo

Používá se řada různých typů skla, které se liší tloušťkou a optickými vlastnostmi. Vysoce kvalitní okenní sklo je bezbarvé s vysokou propustností světla. Existují dva typy:

Čelní sklo si můžete vyleštit sami nebo si ho nechat vyleštit v autosalonu. Pokud jsou škrábance způsobeny stěrači čelního skla, můžete problém vyřešit doma. Velké škrábance a odštěpky na čelním skle mohou odstranit pouze odborníci.

Chcete-li zjistit, zda je škrábanec hluboký, nebo ne, stačí přejet nehtem po čelním skle, a pokud se zachytí, je hluboký.

Příčiny zakalení čelního skla a drobných škrábanců

  • Práce stěračů s pískem v čelním skle
  • Nárazy kamínků do skla při jízdě
  • nesprávně vyčištěné čelní sklo;
  • nesprávné mytí vozu.

Drobná poškození čelního skla způsobují následující problémy

  • zhoršuje se viditelnost, takže řidič má namáhané oči a rychleji se unaví;
  • Stávající závady odvádějí pozornost a snižují bezpečnost jízdy;
  • V noci se světlo ze světlometů protijedoucích vozidel rozptyluje nerovnoměrně, což způsobuje nepříjemné pocity řidiče a cestujících;
  • vozidlo se stává méně atraktivní, zejména pokud jsou na čelním skle viditelné stěrače.

Osvědčené způsoby domácího odstranění škrábanců z čelního skla

Existuje několik způsobů, jak odstranit drobné škrábance a šmouhy na čelním skle. Běžný člověk to zvládne s pomocí několika nástrojů.

Sklo lze opravit leštěním. Varianty této operace se liší pouze použitými materiály.

Abyste uspěli, budete potřebovat:

  • vrtačka nebo bruska s regulací otáček. Kvůli vysokým pracovním otáčkám se nedoporučuje používat úhlovou brusku;
  • plstěnou podložku;
  • lešticí pasty nebo jejich domácích analogů;
  • Lahvička s vodou ve spreji;
  • Značka vady;
  • Měkký hadřík;
  • maskovací páska k ochraně míst, která nevyžadují leštění.

Zkuste nejprve použít zubní pastu jako lešticí prostředek. Ale ne žádný a s bělícím účinkem: to vše díky abrazivním částicím, které obsahuje. Gelové pasty, které jsou v současnosti módní, nejsou pro leštění vůbec vhodné.

Leštění se provádí vatovým tamponem se zubní pastou. V místě defektu provádějte krouživé pohyby. Poté ošetřený povrch dobře opláchněte. Tímto způsobem lze odstranit pouze velmi drobné oděrky a škrábance na čelním skle.

Pasta GOI je směs organického tuku, chromového tuku a pomocných látek (parafín, stearin, silikagel a další). Autorem formulace je Státní optický ústav a jeho zkratkou je název sloučeniny. Pasta se používá k leštění a leštění skleněných předmětů a okna automobilů nejsou výjimkou.

Tato pasta zanechává na povrchu sytě zelené stopy. Ale nebojte se, po vyleštění nebudou vidět žádné stopy.

  • Kus měkkého hadříku se namočí do benzínu nebo parafínu a poté se na něj nanese pasta GOI.
  • Na sklo se v místě leštění nanese tenká vrstva průmyslového oleje.
  • Leštění, občasné obnovení vrstvy pasty na látce.
  • Vyhněte se nadměrnému tlaku na sklo. Leštěte, dokud škrábanec nezmizí. V tomto okamžiku se vytvoří lesklý vzhled.
  • Nespotřebovanou pastu otřete ze skla navlhčeným hadříkem. Odstranění drobných škrábanců touto metodou trvá v průměru asi hodinu.

Leštící prostředek se vyrábí jak v pevné formě. štětce a tužky, tak ve formě pasty. Jedná se o krémovou pastu, která je balena v plastových nádobách. Průměrně vás 100 g lešticí směsi vyjde přibližně na 250 g.

Tyto přípravky neobsahují velké částice abraziva, které by mohly poškodit povrch skla.

Protože odstraňování škrábanců ze skla čelního okna zubní pastou je časově náročné a nudné, mnoho lidí se ptá na smirkový papír. Je možné ji použít, ale dávejte pozor, abyste to nepřehnali.

Používejte pouze nejjemnější a nejměkčí brusný papír. Při broušení buďte opatrní. pokud brousíte příliš silně nebo příliš dlouho na jednom místě, můžete si sami udělat škrábanec nebo rýhu. Výsledkem je narušené zakřivení skla, které vypadá mnohem hůř než drobné škrábance.

Náročnost a časová náročnost leštění skla smirkovým papírem je rovněž značná. Používejte brusiva se zrnitostí mezi 600 a 2500. Povrch nejprve opracujte nejhrubším papírem, tj. papírem s nejnižší zrnitostí. Pak postupně použijte brusný papír s vyšším číslem, tj. s menší zrnitostí. Nezapomeňte broušenou plochu občas navlhčit vodou.

Smirkový papír je však vhodný pouze k hrubému opracování skla. Poté je třeba leštit pastou GOI nebo diamantovou pastou. Zrnitost těchto sloučenin se rovněž liší. Platí zde stejná zásada. začněte pracovat s hrubým zrnem a dokončete s nejjemnějším.

Přípravky na leštění čelního skla pro automobily

Dnes jsou regály obchodů s autodoplňky plné různých přípravků na leštění čelních skel. Vezměte prosím na vědomí, že by se měly nanášet pouze vatovým tamponem nebo hadříkem, nikdy ne filcem.

Leštidlo by se mělo nejprve nanést na poškozený povrch a poté rozetřít, abyste se ujistili, že na něm nejsou ostré hrany. Tato opatření jsou obvykle dostatečně účinná pro menší škody a umožňují vyrovnání větších škod.

Jednou z lidových metod je nanášení laku na nehty. Ne ledajaké, pouze čiré sklo. Na poškrábanou plochu se nanese malé množství laku, přičemž je třeba dbát na to, aby nedošlo k poškrábání. Poté počkejte, dokud zcela nezaschne. Přebytečné množství pak odstraňte gumovou stěrkou nebo gumičkou.

Tímto způsobem lze vyhladit i silné škrábance a odštěpky. Na slunečním světle však bude vada stále viditelná, protože lak a sklo lámou světlo odlišně.

Jak odstranit škrábance z čelního skla auta ze stěračů: https://www.YouTube.com/watch?v=N0va63_PRFM

Škrábance na čelním skle odstraníte nejlépe opatrně a s rozvahou

Moderní sklo je velmi univerzální, nejen co se týče chemického složení, ale také tvaru, tloušťky a funkce. Používají se ve vitrážích a automobilových triplexech, v dotykových obrazovkách, při lakování domácích spotřebičů a v uměleckých řemeslech. Celou škálu skla vyráběného v tomto odvětví nelze popsat ani v nejrozsáhlejší studii.

Nejlepším způsobem, jak odstranit škrábance ze skla bez ohledu na jeho druh, je zacházet s tímto křehkým materiálem opatrně. V tomto ohledu je péče o sklo jako medicína. je snazší, účinnější a užitečnější nemoci předcházet než ji léčit:

  • Neotírejte sklo novinovým papírem, i když se o něj vaše matka/babička/prababička vždy stará. Mnoho moderních novin je tištěno na těžký papír a jejich barvy obsahují částice těžkých kovů a pevných oxidů. Noviny mohou mít špatný vliv i na čištění matného skla. natož čiré a tenké vložky okenních rámů;
  • Samotné čištění skla je samostatná věda, nás zajímá závěrečná fáze čisticích prací. Neotírejte sklo suchým a tvrdým hadříkem, zejména po manipulaci s horkou vodou a chemikáliemi. Vroucí a chemicky zapařená okna nebo dveře skříně jsou velmi citlivé na drsné okraje látky. Hadry na mytí a utírání by měly být měkké, například gáza;
  • Různorodost skla vyžaduje použití specifických čisticích prostředků. Na většinu skleněného nádobí je samozřejmě vhodné obyčejné prací mýdlo, které však nesmyje všechny nečistoty. Značkový čisticí prostředek doporučený výrobcem je mnohem účinnější. Jejich nemalé náklady budou cenou za dlouhodobou bezchybnost skleněné krásy;
  • Při čištění skleněného nádobí a skleněných povrchů používejte opatrně: zrnka prášku se nemusí ve vodě rozpustit a mohla by skleněný předmět poškrábat. Odstranění jednoho problému (nečistoty) způsobí větší problém (brázdy od částic mycího prostředku).

Pokud preventivní opatření nezabrání vzniku škrábanců, je třeba použít závažnější prostředky pro naše sklo.

Výrazně lepšího výsledku se dosahuje chemickými prostředky. Poškozené místo pokryjte na několik minut stolní kyselinou (70 %). Žehlička časem zoxiduje a snadno ji odstraníte jemnou jehlou nebo pouhým otřením povrchu houbičkou. Místo octa lze použít čisticí prostředky obsahující kyselinu, například Cilit Bang. Musíte však být opatrní, protože jejich složení je ve srovnání s octem agresivnější a může nepříznivě ovlivnit povrch.

Při manipulaci s jakýmkoli druhem kyseliny je důležité pamatovat na ochranu rukou a dýchacích cest!

Jiskry, které dopadly na dlaždice, bohužel propálí vnější vrstvu glazury a po jejich odstranění zůstanou v dlaždici důlky, kterých se již nezbavíte.

Je možné řezat sklo úhlovou bruskou?

Sklo je čiré, pevné, ale poměrně křehké. Sklo je pozoruhodné tím, že odolává téměř všem teplotám, včetně velmi vysokých. Nejčastěji se k tomu používají speciální nástroje, ale pokud nejsou k dispozici, lze použít i jiné stavební nářadí. Obyčejná úhlová bruska umožňuje řezat sklo v domácích podmínkách. Práce na skle s úhlovou bruskou trvá obvykle jen krátkou dobu, a to i pro řemeslníky.

K řezání skla úhlovou bruskou potřebujete jako příslušenství brusné kotouče na beton nebo žulu. Pro zajištění dobrého řezu je třeba sklo během práce pravidelně kropit studenou vodou v místě řezu. Důvodem je to, že řezná plocha se při práci velmi zahřívá a příliš vysoké teploty způsobují rychlé opotřebení úhlového brusného kotouče. Chlazení vodou nejen zlepšuje kvalitu řezu, ale také udržuje čepel v dobrém stavu po co nejdelší dobu.

Úhlovou bruskou lze řezat několik druhů skla. lahvové sklo, křišťálové sklo, komerční sklo a borosilikátové sklo. Organické sklo se od běžného skla výrazně liší svými vlastnostmi. Jedná se o pevný, ale lehký materiál, který je k dispozici v několika barvách. K řezání tohoto skla se používá úhlová bruska. Jako řeznou hlavu lze použít pouze tenký kotouč o průměru max. 1 mm. Tyto nástavce se obvykle používají i k řezání běžného skla.

Při řezání organického skla se také v pracovním prostoru vyskytují výrazně vyšší teploty. Může vznikat kouř a v některých případech se mohou okraje skla začít tavit. Nezapomeňte, že roztavené částečky začnou odlétávat do stran, proto je třeba při řezání dbát velké opatrnosti a přesnosti. Pokud se těmto částicím nevyhnete, mohou způsobit popáleniny kůže. Včasné ochlazení oblasti kotouče a řezané plochy organického skla těmto problémům zabrání a také pomůže provést řez nejlepším možným způsobem.

Způsoby odstranění škrábanců z okna auta vlastníma rukama

Škrábance na skle můžete odstranit bez výměny okna. Tuto metodu je nejlepší použít, pokud má povrch mikrotrhliny způsobené prachem a nečistotami nebo stěračem čelního skla. Pokud nejste odborník, je lepší nechat škrábance odstranit odborníkem. Práci zvládne během okamžiku.

Je také všeobecně známo, že hluboké praskliny nebo třísky nelze odstranit ručně. Jedinou možností je, že škrábance a leštění zmizí.

Drobných povrchových škrábanců se zbavíte jednoduchým leštěním. Hluboké a dlouhé otvory lze odstranit mokrým broušením. Pokusy o odstranění škrábanců vlastníma rukama však často končí velkým zklamáním majitele. Taková práce vyžaduje určité dovednosti a správné podmínky a vybavení.

Pokud se postup nedodrží, může odstranění způsobit problémy. Můžete dokonce výrazně změnit zakřivení skla. Pokud budete příliš opatrní, vaše okno bude pěkně opotřebované a zašlé. Pokud si tedy sami nejste jisti, je lepší neplýtvat energií, časem a zdravím na opravu optiky, ale raději poslat auto do autoservisu, kde vám škrábance opraví.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS