Jak odstranit stopy po úhlové brusce na dlaždicích

Jak odstranit barvu z keramické a mramorové kameniny

Odstraňování nápisů a graffiti z fasád obytných budov.Společný projekt společnosti UK Holmservice Ltd.Krasnojarsk a OOO RCIT.Odstraňovač nátěrů SK.Graffiti bylo odstraněno v Krasnojarsku na ulici Alexejeva 23.Materiály SK jsou dodávány v rámci rusko-čínského projektu Nové technologie oprav v průmyslu.Regionální centrum pro inovativní technologie (http://www.rcit.su/ ).Nové techniky oprav (http://www.rcit.tiu.ru ).

Způsoby čištění spárovací hmoty z dlaždic

Všechny metody lze rozdělit podle jejich účinku:

Je také vhodné klasifikovat takové čištění podle intenzity účinku. Mezi všemi těmito stránkami však není jasný rozdíl a hlavní je výsledek.

Čerstvý cement

Nejrozumnějším řešením by bylo uvízlou maltu okamžitě odstranit. Jakmile je jakákoli práce, která má být provedena, dokončena a zanechává po sobě nečistoty, je třeba ji alespoň předběžně vyčistit. I když se čištění neprovede důkladně, většina nečistot se odstraní a ty, které zůstanou, nebudou moci v budoucnu nabrat dostatečnou sílu.

Čerstvou, nezaschlou spárovací hmotu lze jednoduše odstranit vlhkým hadříkem nebo houbou. Jediné, co je třeba vzít v úvahu, je to, že přitlačení roztoku na lesk dlaždic těmito materiály může vytvořit abrazivní prostředí a poškrábat hladký povrch. Při stírání mírně zaschlé spárovací hmoty proto není třeba vynaložit velké úsilí. Další voda na látce pomůže více než pečlivost.

Skvrna není starší než měsíc

Cementová malta je další nejtvrdší, vydrží několik týdnů. Je spojena s cyklem úplného vytvrzení tohoto stavebního materiálu. Celý cyklus trvá 28 dní. Po uplynutí této doby dosáhne každá spárovací hmota, včetně lepidla na dlaždice, své maximální pevnosti. Pokud je to možné, měli byste proto spáry z obkladů vyčistit ještě před uplynutím této doby.

odstranit, stopy, dlaždicích

V tomto případě, stejně jako v předchozím, byste se měli nejprve pokusit vyčistit jej vodou, ale nylonovým kartáčem, protože námaha bude větší a chloupky pomohou nasměrovat námahu směrem k lesklému povrchu, a ne k němu.

Mýdlový roztok je vhodné na čištěný povrch rozetřít a nechat 10-15 minut působit. Skvrny lze poté odstranit neustálým zvlhčováním čištěného místa vodou.

Pokud je obtížné odstranit spárovací hmotu nebo lepidlo na dlaždice, můžete zkusit použít běžný čisticí prostředek. Určitě odstraní veškeré nasáklé zbytky.

Skutečný konstruktér od Dewalta. Oprava úhlové brusky Dewalt!

Zatuchlá špína

Nejhůře se odstraňují zbytky staré několik měsíců a zejména let. Cement má nejen čas vyschnout, ale někdy také proniká do struktury dlaždic. Po vyčištění může dojít ke změně barvy.

Aby bylo možné v takové situaci dlaždici očistit od malty, je třeba provést některé přípravné práce. Můžete zkusit namočit spárovací hmotu roztokem kyseliny chlorovodíkové nebo jiné kyseliny. Volba této látky souvisí s nízkou odolností cementových směsí (s výjimkou kyselinovzdorných směsí) a naopak s dostatečnou odolností obkladu proti chemickým vlivům. Musíte se ujistit, že výrobek nepoškodí samotné dlaždice, protože ani jejich povrchová úprava není všemocná. Proto byste si měli nejprve připravit 5.7% roztok kyseliny naneste na povrch dlaždic na malém nenápadném místě a nechte několik hodin působit. Poté jej s mírou umyjte a zkontrolujte, zda roztok nezanechává na dlaždicích skvrny. Pokud je to v pořádku, lze směs kyseliny nasypat na cementovou zeminu, nechat několik minut působit a poté znovu přidat a nechat působit přes noc.

Po 12 hodinách se můžete pokusit maltu z dlaždic odstranit pomocí kartáče a vody.

Jako náhradu kyselin lze opět použít koncentrované ředicí prostředky obsahující kyseliny. Tyto informace najdete vždy na obalu těchto výrobků.

  • Za univerzální metodu čištění lze považovat nejen mýdlovou vodu, ale také roztok soli. Sůl lze také použít jako změkčovadlo starých skvrn, když ji vydatně navlhčíte. Obecně je k dispozici spousta speciálních rozpouštědel a ředidel na cementové skvrny. Najdete je ve stavebninách. Pokud jsou k dispozici, měly by být použity. Tyto výrobky již obsahují celou škálu složek, které jsou agresivní pro stavební malty;
  • Zaschlou maltu lze účinně odstranit obyčejným hladítkem. Zde je však důležité, aby samotné hladítko bylo nové, beze stop vytvrzené malty a nebylo ohnuté. Lze s nimi čistit jakýkoli druh dlaždic, ale u lesklých dlaždic je riziko poškrábání velmi vysoké;
  • Velmi rozsáhlé staré nánosy betonu a omítky je třeba odstranit dlátem a kladivem nebo speciální kartáčovou hlavou pro úhlovou brusku. Měli byste to však zkusit pouze v případě, že vám nezáleží na celistvosti dlaždice nebo chcete vyčistit pracovní plochu, aniž byste věnovali pozornost stavu dlaždice.

Jak čistit keramické dlaždice.

Po dokončení obkládání vyvstane otázka, jak dlaždice vyčistit, aby získaly původní vzhled.

Při pokládce dlaždic dochází k jejich znečištění lepidlem a spárovací hmotou. Po vyplnění a vymytí spár zůstávají bílé pruhy. Bílé skvrny jsou patrné zejména na tmavší keramice. Běžnými čisticími prostředky je nelze vyčistit.

Díky správné technologii a hladkým dlaždicím nejsou s čištěním žádné problémy. Spárovací hmoty od různých výrobců se však liší a mají své zvláštnosti. Jejich nečistění vede k trvalému bílému nánosu na povrchu.

Žádný problém na lesklém povrchu. Na drsném a členitém povrchu, zejména na dlažbě, nelze spáry definitivně odstranit suchým hadrem.

Jsou zapotřebí speciální čisticí prostředky. Je jich mnoho a jsou rozmanité. Cenový rozdíl může být až desetinásobný.

První na seznamu je Mapei Kerapoxy Cleaner, koncentrovaný čisticí prostředek ve formě bílého prášku. Hlavní výhoda. je nepostradatelný pro velké plochy (supermarkety, garáže, terasy).

Technologie čištění je jednoduchá. Prášek se nasype na navlhčený povrch podlahy a (v případě odolných nečistot) se vydrhne tvrdým kartáčem. Poté (po 5 až 10 minutách) se vodou očistí kloubní výplně.) omyjte vodou.

Druhou výhodou „Mapei Kerapoxy“ je, že nemění barvu spoje. Ač se to může zdát paradoxní, vodné roztoky tohoto čističe zesvětlují barevné kloubní výplně. A v neposlední řadě organická kyselina, která je základem KERANETU, neuvolňuje žádné toxické výpary, na rozdíl od kyselin chlorovodíkové a sírové.

Pomocí KERANETu je možné odstranit i starou maltu z podlahy:

V prodeji je také 15% vodný roztok KERANET v 10l nádržích. a 1L. Existuje mnoho podobných přípravků na bázi vody. Mellerud, Glutoclean Pufas (Německo), MasterGood (Rusko), Starwax (Francie) Santri (Ukrajina). V jejich popisu se obvykle objevuje klišovitá fráze:

„Snadno odstraňuje vápenaté usazeniny, cementový prach, rez a odolné nečistoty. Nepoužívejte na obklady a povrchy citlivé na kyseliny (vápenatý přírodní kámen, mramor, mušle, travertin).“.

Čisticí prostředky na spáry na dlaždice

K dispozici v alkalickém složení (FILA) určeném k čištění keramiky, přírodního kamene, neglazovaných dlaždic a cementu. Jak účinná je otázka?

Kdo by chtěl znát podrobnosti všech buržoazních rad a problémů, je vítán:

Čištění obkladů a spár od sádrového tmelu.

Pokud souběžně s obkladačskými pracemi probíhají další dokončovací práce, je zachování barvy spár problematické.

Nejlevnějším způsobem, jak odstranit bílý povlak z tmelu, je Suntree.

Jeho výhodou i nevýhodou (podle toho, co potřebujete) je, že po zaschnutí vytváří mastný film, který pak dlouho zasychá. Obklady tak získají lesklý vzhled a na takový povrch nelze nalepit žádnou maskovací pásku. Ale také zabraňuje vniknutí tmelu a barvy. To znamená, že pokud je hotový obklad natřený hmotou, lze po malířských pracích snadno odstranit stopy barvy (bez zanechání stop) pomocí tuhého hadru.

Nepříjemné je, že výpary kyseliny chlorovodíkové nepřehluší ani vůně, která se do ní přidává. Proto je nejlepší používat Suntree s dostatečným větráním.

Dalším osvědčeným způsobem je čištění spár na obkladech po opravách pomocí čisticího prostředku na fasády:

Nedávno jsem zjistil, že nejsem jediný, kdo takový splachovač používá:

Kyselé čisticí prostředky nelze vždy používat. Přírodní kámen se ničí působením kyseliny. Čím vyšší je koncentrace a čím hůře se voda omývá, tím je silnější:

A podle nejnovějších informací je to trochu zvláštní:

Jak vyčistit lepicí pásku na dlaždicích.

Skotská páska je stálým společníkem keramických obkladů a dlažeb. V obchodě, rozbitý balíček dlaždic, připevněte lepicí pásku. I po obložení a vyplnění spár zanechává stopy.

COSMOFEN 5 je prvním z testovaných prostředků z hlediska účinnosti.

Používá se k čištění PVC profilů okenních konstrukcí. Používá se také k odstranění škrábanců z profilu.

Čistí se nelakovaným bavlněným hadříkem. Cosmophen odstraňuje nejen stopy, ale i samotnou pásku.

Druhým nejúčinnějším je starý sovětský aceton. Kvůli válce proti drogám není v dnešní době všude k dostání. Odlakovač na nehty „Nogotok“ je podobný nebo stejný aceton a je stále k dispozici.

Dále používáme různá rozpouštědla pro barvy, například „benzen“, „646“. Obsah acetonu je v nich zanedbatelný. Možná proto je schopnost rozpouštět lepicí pásku slabá.

Je třeba ji změkčit navlhčením rozpouštědlem a poté ji odstranit škrabkou s vyměnitelným ostřím.

Tento postup může být nutné několikrát opakovat. Teprve poté čistým hadříkem navlhčeným rozpouštědlem odstraníte zbytky z keramických obkladů. Jediný způsob, jak se ujistit, že je povrch dokonale čistý, je otřít jej suchým hadříkem.

Jak vyčistit hrubé dlaždice od spárovací hmoty.

Celý problém s hrubými dlaždicemi je zkratka:

Obzvláště problematické je, pokud použijete silnou spárovací hmotu (MIRA, MAPEY) na dlaždici nejasné barvy s několika odstíny. Při vymývání spár zůstává v dutinách malta. prakticky neviditelný. Ty se projeví, až povrch zaschne:

  • Pravidelné oplachování povrchu (po 15-20 minutách) čistou vodou. Během této doby a za těchto podmínek nemá malta čas nabýt pevnosti. S každým čištěním je méně nezpevněných míst.
  • Použití měkčí spárovací hmoty, jako je CERESITE, POLIMIN, kterou lze druhý den snáze odstranit.
  • Odstranění kyselými čisticími prostředky.
  • Mechanické čištění zatvrdlé malty. K tomuto účelu se hodí brusný blok Flexifoam se čtvercovým brusným povrchem nebo pružná brusná plsť Mirlon. Nepoškrábou ani smaltované dlaždice. U porcelánové kameniny můžete spárovací hmotu odstranit srolovaným jemným smirkovým papírem.

Prostředky pro mechanické odstraňování malty.

Jak smýt základní nátěr z dlaždic.

Pokud je nátěr suchý, lze jej odstranit pouze mechanicky. Nejlepším nástrojem pro tento účel je čepel stavebního nože.

Pokud však dodržíte postup (nanášení základního nátěru), vlhkou houbičkou čerstvý základní nátěr snadno a beze stop odstraníte:

Jak vyčistit dlaždici od sváření.

Taková situace nastává při svařování v blízkosti obkladu dlaždic. Mnoho svářečů si neuvědomuje, že stříkající žhavý kov zanechává na povrchu nesmazatelné stopy. Roztavený kov na nich nejen zůstává, ale vypaluje do nich díry. I když to zní divně.

Pokud jsou na dlaždicích nalepené svářečské stříkance, lze je odstranit jakýmkoli kyselým čisticím prostředkem. Kyselina odstraní pouze kapičky kovu. Promáčkliny v dlaždicích zůstanou zachovány. Obzvláště patrné jsou na jednolitých, lesklých dlaždicích. To je třeba akceptovat, nebo dlaždici znovu vyspravit.

Poškození lze předejít, pokud se případné vady předem zakryjí sádrokartonem nebo mokrou lepenkou z obalů.

Podobnou stopu zanechává i sprška jisker při řezání kovu úhlovou bruskou:

Podobné čištění lze provést jakýmkoli kyselým čisticím prostředkem.

Odstraňte z dlaždice stopy hliníku nebo stěrky.

Pravidlo (klín) zanechá na dlaždicích hliníkovou stopu. Slouží ke kontrole roviny při obkládání. Šedé pruhy jsou patrné zejména na světlých dlaždicích.Hliníkový žebřík může zanechat stopy. Je lepší těmto skvrnám předcházet.

Pracovní část pravidla musí být zakryta zesílenou lepicí páskou. Pokud již vznikly zbytky, lze je odstranit pomocí rozpouštěče rzi nebo kyselého čisticího prostředku, stejně jako v předchozím případě. Pokud čisticí prostředek nanesete abrazivní stranou houbičky na nádobí, urychlíte tím proces čištění.

Jak odstranit a znovu použít lepidlo na dlaždice (kamenina)?

Vnitřní povrch dlaždice od starého vytvrzeného lepidla můžete očistit pouze mechanicky. Úhlová bruska s kotoučem na řezání betonu. Betonový kotouč je nejlepší a nejlevnější variantou. Můžete také použít řezací kotouč na dlaždice.

Zvláštností tohoto způsobu čištění je, že není možné silně naklonit kolečko proti povrchu dlaždic (i když tento způsob urychluje proces). Tloušťka kola se zmenšuje na větší ploše. Při neobratném pohybu začnou odlétávat kusy železa z řezacího kotouče. Co se stává nebezpečným při práci s turbínou.

Při tomto způsobu čištění vzniká velké množství prachu. Proto je obtížné provádět tuto činnost v interiéru. Po čištění je třeba dlaždice opláchnout pod tekoucí vodou.

Řezný kotouč je nejlepší nahradit frézou s diamantovými segmenty:

Čím lze zakrýt dlaždici při svařování??

Každý sebevědomý svářeč, který musí často svařovat v blízkosti keramických obkladů, by měl mít azbestovou utěrku. Jedná se o nejpohodlnější způsob ochrany lesklého povrchu. Snadno se srolují a zabírají málo místa.

Azbestová tkanina pro ochranu při svařování.

Azbest je obecně považován za karcinogen. Nahradit ji může křemičitá tkanina a nehořlavá podložka Rothenberger:

Jak odstranit usazeniny na lesklých dlaždicích?

Spárovací hmota zůstává na dlaždicích i po nanesení a následném odstranění z povrchu dlaždic. Tento zbytek je obzvláště silný na lesklých površích. Po otření vlhkým hadříkem vybledne, ale po úplném uschnutí se znovu objeví. A může trvat dlouho:

Jediné, co je třeba udělat, je otřít suchým plstěným hadříkem a vysát nebo zamést prach. Lze použít i jiné podobné utěrky, ale nejlepšího efektu dosáhnete s plstěnou rukavicí.

Bílé usazeniny na dlaždicích nelze vždy odstranit. K tomu může dojít, pokud je proces injektáže chybný a injektážní malta nabrala ve směsi pevnost:

Opakované použití dlaždic je povoleno. Teoreticky lze obklady mnohokrát odstranit a znovu natřít. Technologie pokládky se neliší od pokládky obkladů z nového materiálu. Některé z odstraněných dlaždic jsou však ve skutečnosti nevyhnutelně nevhodné pro dekorativní účely. Poškrábání, odštípnutí při používání a odstraňování.

Pokud chcete dosáhnout bezchybného výsledku, kupte si nové dlaždice.

Starý materiál lze položit na podlahu pod koupelnou nebo na stěnu za ní, v technické místnosti. Tedy v místech, kde obklad není viditelný nebo jeho vzhled není příliš důležitý.

Někdy však lze odstranit velké množství nepoškozených dlaždic. Jediným úkolem je pak odstranit staré lepidlo.

Důležitá podmínka. nepokládejte obklady na podlahu a naopak.

Jak odstranit čerstvé, trochu zaschlé nebo staré lepidlo z dlaždic: chemické a domácí prostředky

Dlaždice jako stavební materiál se nejčastěji používají v domácnostech na obklady stěn a podlah. K pokládce obkladů a dlažeb se využívají specialisté, kteří je však často pokládají sami.

Při opravách se často objevuje problém, jak očistit dlaždice od lepidla na dlaždice, protože v procesu pokládky se materiál zašpiní maltou. Doporučujeme nečistoty ihned odstranit. Nenechávejte lepidlo zaschnout.

Bílé skvrny na dlažbě (výkvěty)

Bílé skvrny na dlažbě. je důsledkem výkvětů (bílých výkvětů) a vápenatých usazenin. Po 1-2 letech používání výkvěty obvykle samy zmizí, když jsou vystaveny dešti.

K rychlému odstranění výkvětů a zlepšení vzhledu dlažby se používají speciální chemické přípravky. „Tiprom, Neomid. V závislosti na stupni znečištění rozpusťte přípravek ve vodě v požadovaném směšovacím poměru, jak je uvedeno v návodu k použití. Vzniklý roztok naneste štětcem, válečkem nebo štětcem na předem navlhčený povrch. Pěnivý film, který se vytvoří v prvních sekundách ošetření, je známkou toho, že se výkvěty neutralizovaly.

Průměrná spotřeba výrobku je 200 gramů na metr čtvereční pokrytí. Po dokončení ošetření je třeba povrch dlažby dodatečně omýt vodou ze zalévací hadice.

Oprava poškozených dílů

Tento způsob renovace je ze všech používaných technik časově nejnáročnější, ale umožňuje opravit dlažbu téměř beze stop. To je případ, kdy je potřeba několik dlaždic, které zbyly po hlavní opravě.

Nejprve je nutné odstranit poškozenou desku (nebo několik desek) ze základny, aniž by došlo k poškození sousedních prvků povrchové úpravy. K odstranění malty ze spár použijte jednu z následujících metod. Pro usnadnění procesu lze spáry předem natřít změkčovadlem cementu (Lugato, EC-100 Super, Lepta ChemFrez), ale s opatrností, protože jsou na bázi kyselin.

Po uvolnění malty ze spár vadné desky je lepší ji pro bezpečné odstranění uvolnit. na dlaždici udělejte 1-2 zářezy úhlovou bruskou napříč nebo vyvrtejte několik otvorů vrtačkou. Poté lze dlaždici snadno rozdělit na malé kousky opatrným úderem kladivem do dláta a vyjmout ji ze zásuvky.

Odstranění vadného plechu obkladů a dlažeb

Vyčistěte plochu pod odstraněnou dlaždicí od starého lepidla na dlaždice, abyste vytvořili prostor pro novou vrstvu. Pokud byly dlaždice nalepeny na stěnu natřenou olejovou barvou, je třeba tento nátěr seškrábat. můžete jej předem často provrtat. Po vyčištění se podklad opatří základním nátěrem.

Někdy se pod prasklou dlaždicí a na podkladu objeví trhlina, nejčastěji způsobená sesedáním nebo teplotními deformacemi.

Pokud se tyto procesy, kromě poškození jedné dlaždice, neprojevují žádným jiným způsobem, není třeba přijímat žádná opatření k jejich zastavení. Nová dlažba však musí být instalována tak, aby její spojení se stěnou bylo pružné. Je zapotřebí lepidlo, jehož vrstva pod dlažbou bude absorbovat deformace podkladu, aniž by došlo k narušení spojení s ním. K tomu jsou vhodné tyto sloučeniny

  • speciální tmely. akrylové lepicí tmely „Rainbow 18“, „Acrylax“, „Humilax“, „Syntolax“;
  • nízkoexpanzní pěnotvorné cementy „Macroflex“, „Titan“, ale v lahvích pod aplikační pistolí;
  • kvalitní silikonové tmely. s označením „pro akvária“.

Lepení dlaždic je jednou z běžných funkcí akrylátových tmelů, takže při jejich použití postupujte podle pokynů na obalu a jejich použití je bez otázek.

Použití spárovací hmoty pro obkládání velkých ploch je nepohodlné, protože dávkovací tryska se musí po každém výstřelu pěny vyčistit speciálním vymývačem, ale při pokládce několika dlaždic to není problém. Pěna se nanáší na podklad „hadem“, je důležité ji položit „párky“ o malém průměru (1,5-2 cm) s roztečí 5-6 cm a po instalaci obkladů a dlažeb na místě ji upevnit v rovině povrchové úpravy páskou nebo páskami.

Použití silikonu na obklady má své odpůrce, kteří tvrdí, že tato oblast použití není zahrnuta v návodu k použití tmelu. Praxe však ukazuje, že tato metoda je poměrně spolehlivá a trvanlivá, jenže funkčnost jakéhokoli materiálu často není zcela pochopena, a proto není v návodu plně popsána. Pružnost silikonových tmelů je žádaná zejména u keramických povrchových úprav na dřevěných podkladech, které jsou velmi nestabilním materiálem. Pro úspěšné obkládání silikonem musí být splněny dvě podmínky:

  • Dlaždice na bázi terakoty (hlíny) je třeba opatřit základním nátěrem, aby se snížila jejich pórovitost a zvýšila přilnavost;
  • silikon se nesmí dostat na okraje dlaždic. poškodil by přilnavost spárovací hmoty ke keramice.

Pokud se po odstranění vadného keramického plechu na povrchu nevyskytují trhliny, lze kromě výše uvedených opatření použít hotový suchý lepicí roztok, který však má pro dané podmínky potřebné vlastnosti. U cementových směsí musí být podklad pouze opatřen základním nátěrem. U tenkovrstvých směsí (disperzních, polyuretanových) musí být vyrovnán.

Po nanesení lepidla se dlaždice umístí na místo, přitlačí se na úroveň povrchové úpravy a vycentrují se ve výklenku pomocí spárovacích kamenů. Po zatuhnutí lepidla odstraňte ze spár přebytečnou maltu, případně použijte tenký hřebík. Druhý den je odstraňte a spáry vyplňte spárovací hmotou, kterou o hodinu nebo dvě později vyhlaďte vlhkou pěnovou gumou.

Vezměte prosím na vědomí. Aby spáry v opravované oblasti nevyčnívaly, lze je obnovit odstraněním 1-2 mm malty a vyplněním spár spárovací maltou stejné obecné směsi. Případně lze všechny spáry přetřít speciální tužkou.

Jak odstranit spárovací hmotu z dlaždic?

Dlaždice jsou v dnešní době poměrně běžným materiálem pro povrchovou úpravu. Výborně odolává negativním vlivům prostředí. Jeho životnost je dostatečně dlouhá, aniž by ztratil svou krásu.

Je třeba poznamenat, že tomuto dokončovacímu materiálu je třeba věnovat náležitou péči. Musíte také vědět, jak správně odstranit spárovací hmotu z obkladů. To by mělo být provedeno ihned po položení.

Odstranění nezaschlé malty

Po dokončení obkládání můžete lepidlo a spárovací hmotu, která ještě zcela nezatuhla, odstranit postupně, a to nejprve suchým drhnutím a následně úplným omytím teplou vodou. Za tímto účelem:

  • Kontaminované místo se ošetří speciální stavební stěrkou. Při čištění by měl být nástroj držen svisle vůči povrchu dlaždic a měl by se pohybovat šikmo, aby nedošlo k poškození spárovací hmoty ve spárách. Nepoužívejte příliš velkou sílu. Lepidlo obsahuje tvrdé prvky, které mohou poškrábat glazovaný povrch.
  • Pokud se lepidlo špatně odstraňuje, lze ho namočit do vody, aby bylo poddajnější.
  • Po úplném zaschnutí lepidlo smyjte vlažnou vodou a houbou.

Poznámka! Pokud po této metodě zůstane lepidlo na dlaždice, můžete ho odstranit otřením dlaždic suchým a pevným hadrem, například starým ručníkem nebo pytlovinou.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS