jak připojit správné strunové vedení k vyžínači trávy. Ve verzi s dvojitou drážkou

Jak navinout vlasec na vyžínači trávy

Tloušťka šňůry musí být přizpůsobena parametrům nástroje. Pokud je vyžínací struna příliš silná, vlákno na cívce se zamotává, motor se přehřívá a pouzdra se příliš rychle opotřebovávají.

Tloušťka střihací linky se obvykle dělí na několik typů:

  • Do 1,2 až 1,6 milimetru. Vhodné pro modely do 0,5 kW. Často elektrické sekačky;
  • Od 2 mm do 2,4 mm. Tato velikost je nejoblíbenější, protože si poradí s mladou a tuhou trávou. Montuje se na nářadí s výkonem přibližně 1 kW;
  • 3 mm až 3,2 mm. Vhodné pro benzinové stroje, které sekají silné stonky plevele;
  • Cort 4 mm. Dobře využívá zarostlé plochy.

Existuje jeden způsob, jak zjistit, která strunová sekačka je vhodná pro danou sekačku:

  • Tloušťka čáry musí být uvedena v uživatelské příručce;
  • Na cívce výrobci často tisknou důležité údaje, včetně přípustného průměru;
  • Zasuňte přívodní šňůru pro zastřihovač do zásuvky. Mělo by to běžet hladce.

Důležitý je také tvar průřezu, protože vlákno stéblo trávy neseče, ale láme. Typy čar podle tvaru průřezu:

  • Kulaté. Všestranná možnost, která umožňuje řezat čerstvou i suchou vegetaci;
  • Polygonální se 3 až 6 fasetami. Můžete sekat tuhé a silné stonky. Spotřebuje však hodně materiálu, takže je vhodný pouze pro specifické účely;
  • Tvarované. Hvězdicovitý nebo vroubkovaný čtverec. První se používá k řezání čerstvých řízků.

Řada pro vyžínače trávy je vyrobena z různých materiálů:

  • Pro křovinořezy jsou nejvhodnější nylonové struny vyrobené z polyamidu nebo polypropylenu. Levné verze s polyethylenem v. Nejsou odolné vůči stresu a nesnášejí časté změny teplot. Polypropylenové šňůry pro řetězové pily mohou vydržet déle, pokud je předtím namočíte na půl hodiny do vody;
  • Nejpevnější jsou struny s hliníkovými částicemi o průměru asi 4 milimetry.

Nepoužívejte kovové dráty nebo kovová lana, která by mohla nástroj poškodit.

Na základě uvedených parametrů můžete vybrat optimální vedení pro váš zahradní vyžínač.

Jak navinout vlasec pro vyžínač na cívku křovinořezu: první způsob

Před zahájením navíjení otevřete hlavu zastřihovače.

Nejprve určete množství vlasce, které má být navinuto na cívku. Nedovolte, aby drát z cívky vyčníval, jinak se cívka nevejde do rámu.

Jakmile máte vlasec v požadované délce, můžete jej začít navíjet na cívku:

Šňůra pro zastřihovač se přeloží na polovinu a jedna strana zůstane o 10-15 cm delší. Cívka je rozdělena středovým obrubníkem na dvě části. Má drážku pro kurt, který by měl být ohnutý na polovinu

Pro závitování je nutné utahování; důležitý je směr navíjení. Na cívce musí být šipka nebo značka označující stranu navíjení

Pokud není indikátor, musí být na žací hlavě šipka. Navíjejte vlákno na opačnou stranu; Navíjejte trimovací šňůru co nejjemněji a udržujte ji co nejnapnutější; Po dokončení pokládky připojte krátký konec vlákna zasunutím do drážky odpovídajícího průměru na boku cívky. Odřízněte nit s mezerou asi 10 cm na konci zajištěné nitě; vložte cívku nitě do žací hlavy. Vytáhněte okraje nití z upevňovacích drážek; kryt je nasazen a zajištěn. Musí být zcela zajištěn.

Jak zastrčit vlasec do cívky vyžínače trávy: Druhý způsob

Některé cívky mohou být navlečeny jinak. Nabíjejí se dvě délky nitě, nikoli jedna přeložená na polovinu.

  • Stejně jako v prvním případě se určí délka nové šňůry;
  • Jeden konec cívky je ohnutý háčkem;
  • Ve spodní části cívky jsou otvory pro uchycení nitě, do kterých se vkládá ohnutý okraj nitě;
  • Šňůru navíjíte za šipku na cívce. Úroveň navíjení by neměla být vyšší než průměr cívky;
  • Totéž proveďte s druhým cívkovým pouzdrem;
  • Okraje vlasce, které vyčnívají z otvorů, je třeba oříznout. Můžete jednoduše zapnout opletení, nůž je při otáčení rozřízne. Pokud je průměr kurtu příliš velký, musí se šňůra pro zastřihovač přestřihnout ručně nůžkami.

Výběr linie

Aby bylo možné snadno navinout vlasec pro strunovou sekačku na cívku strunové sekačky, stojí za to rozhodnout, jaké úkoly bude zahradní nářadí plnit. Čím silnější je závit, který je navlečen do hlavy, tím obtížnější může být tento úkol. Všimněte si však, že je často nutné použít víceúčelovou nit o šířce nepřesahující 2 mm. Rozměry můžete určit následujícími způsoby:

  • nahlédněte do pokynů výrobce;
  • Vhodnost šňůry vyzkoušejte sami tím, že ji zkusíte vložit do otvoru pro cívku
  • Informace o přípustném průměru najdete na cívce.

Podle typu motoru si můžete vybrat vlasec, který vložíte do cívky vyžínače trávy. Například příliš silný vlasec může způsobit zvýšení rotačního odporu. To má za následek zvýšené zatížení motoru, které se nevyhnutelně projeví na jeho kvalitě a dlouhodobé životnosti.

Vyhnout se negativním účinkům je snadné. Mějte na paměti, že pro elektromotory s výkonem do 500 W je ideální střihací šňůra o průměru do 1,2 mm. Pokud nemůžete tento typ vlákna sehnat, lze použít 1,6mm šňůru. Závit o průměru 2 mm se používá pro motory s výkonem nad 1 kW. Stojí za zmínku, že 2 mm šňůra se často používá k navíjení na ohnutou sekačku. Pokud má zařízení poháněné benzinem rovnou hřídel, mělo by se použít 2,5mm nebo 3mm vlákno. Nejtlustší řádky jsou určeny výhradně pro jednotky s výkonem 1,3 kW nebo vyšším.

správné, strunové, vedení, vyžínači, trávy

V neposlední řadě je důležitým faktorem typ průřezu vlasce. Při jeho výběru byste se měli řídit úkoly, které jste si pro své zahradní nářadí stanovili. Existuje několik průřezových variant, které jsou žádané:

  • Twisted. má malou bezpečnostní rezervu, a proto je vhodný pouze pro mladou trávu;
  • zubaté. vyznačují se ostrými hranami, vhodné pro práci v přerostlém plevelu;
  • kulatý. nejběžnější průřez. Takové linky dobře fungují v čerstvé trávě, ale nejsou vhodné pro křoviny a mrtvé dřevo;
  • Obdélníkové, čtvercové a hvězdicové nože. vzhledem k jejich nízké pevnosti se používají pro práci na trávnících.

Nejsilnější a nejuniverzálnější rybářský vlasec je dvousložkový vlasec pro přívlač s kulatým průřezem a jádrem. Tato řada je vhodná pro většinu prací. Měli byste si uvědomit, že používání rybářských vlasců, běžných drátů a jiných cizích materiálů jako vláken je nebezpečné pro životní prostředí.

Jak vyměnit vyžínací šňůru na vyžínači

Vlasec pro strunovou sekačku je navinutý na cívce v těle strunové hlavy. Nejprve odšroubujte hlavu z lišty křovinořezu a otevřete horní kryt stisknutím bočních západek. U některých modelů stačí odšroubovat tělo.

Vyjměte cívku, odstraňte nečistoty a starý vlasec. K dispozici jsou jedno- nebo dvoudílné kotouče.

Navíjení vlasce na jednu cívku

Vezměte 2 m vlasce a provlékněte jej do poloviny otvoru na navijáku. Konce čáry stejné délky vyčnívají na obou stranách otvoru. Naviňte je obě kolem drážky na cívce ve směru šipky na tělese (protisměrné otáčení cívky na hřídeli vyžínače). Vlasec pro strunovou sekačku není navinutý až do konce. 10-15 cm dlouhé kousky, které budou fungovat, jsou upevněny v drážkách na boku cívky. Tato fixace má zabránit odvíjení vlasce při vkládání do hlavy zastřihovače.

Vložte cívku do těla hlavice, prostrčte volné konce vlasce otvory v těle a otočte je směrem ven. Sestavte strunovou hlavu a nasaďte ji na strunovou sekačku. To je vše, změna řádku je hotová.

Jak navinout vlasec na strunovou sekačku s dvoudílným navijákem

Pokud má cívka dvě části, přeložte vlasec pro zastřihovač na polovinu a vložte ohyb do speciální drážky na okraji mezi částmi. Začněte navíjet konce každý do své vlastní drážky. odtud je vše jako u jednoduché cívky.

Kolik vlasce navinout na vyžínač trávy? Vítr do výšky 2-4 m, v závislosti na oděvu. V žádném případě ji nenavíjejte příliš pevně; musí zůstat napnutá, aby ji bylo možné při práci přitáhnout.

Navíjení linky

Navíjení vlasce na cívku vyžínače trávy je poměrně snadné, pokud dodržíte určitý postup. Až zjistíte, kolik metrů materiálu stačí, navinete jej na cívku tak, aby role nepřesahovala průměr obrubníků. Jakmile se rozhodnete pro délku šňůry, postupujte podle těchto pokynů:

  • Přeložte vlasec na polovinu tak, aby jeden konec vlasce byl o 10-15 cm delší než druhý.
  • Začněte nabíjet od středového okraje, který rozděluje cívku strunové sekačky na 2 části. Najděte drážku, do které se má šňůra zasunout. Poslední ohněte na polovinu.
  • Určení směru navíjení vlasce pro trimmer. Podívejte se pozorně na cívku, na které může být šipka nebo nápis. Označuje směr navíjení. Pokud na cívce není žádné označení, podívejte se na šipku na žací hlavě. navíjejte ji opačným směrem.
  • Opatrně navlékněte spotřební materiál, cívku na cívku. Snažte se udržet nit co nejtěsnější.
  • Po dokončení pokládky šňůry nejprve zajistěte kratší konec materiálu. Za tímto účelem ji vložte do drážky na straně cívky, která odpovídá průměru. Připevněte druhý (delší) konec do drážky na druhé straně cívky strunové sekačky.
  • Po připevnění vlasce k zastřihovači odřízněte jeho konce. Nezapomeňte ponechat rezervu asi 10 cm.
  • Nasaďte naviják se závitem na žací hlavu stroje. To se provádí střídavým zasouváním a vytahováním nitě do vývodu hlavy, aby se cívka zařízení dostala do kůže.
  • Potřebnou silou vytáhněte šňůru z upevňovacích drážek a utáhněte materiál. Po dokončení tohoto kroku nasaďte kryt a zajistěte jej pomocí spon.

Vlasec můžete na strunovou sekačku navinout i jiným způsobem, který se skládá ze dvou kusů materiálu namísto jednoho. Výměnu proveďte následujícím způsobem:

  • Jeden konec šňůry ohněte do tvaru háčku.
  • Na spodní straně cívky by měl být otvor pro upevnění nitě. Vložte tam ohnutý konec závitu.
  • Navíjejte materiál struny ve směru šipky až do požadované úrovně, která nepřesahuje průměr cívky vyžínače.
  • Stejnou operaci proveďte i u druhého jádra cívky.
  • Sestavení hlavy jednotky je podobné prvnímu způsobu.

Jak navinout vlasec na cívku vyžínače trávy

Chcete-li vyměnit šňůru v zastřihovači, ustřihněte kus materiálu správné velikosti přeložením na polovinu. Jedna polovina by měla být o 5-10 cm delší než druhá.

Pro správné navinutí vlasce na cívku trimmeru musí být střed vlasce umístěn v drážce středových pásů. Jednu polovinu vlasce pevně omotejte kolem horní části a druhou polovinu kolem spodní části. Delší část je navinuta na spodní část. Navíjejte ji v opačném směru, než je směr otáčení hlavy. Na krytu nebo na boku hlavy musí být nakreslena šipka označující směr otáčení. Šňůra musí být navinuta v opačném směru než šipka. Pracujte opatrně a pevně přitlačte na cívku.

Zbylé konce dlouhé 10-15 cm zasuňte do drážek na horním okraji cívky, čímž je zajistíte. Když jsou konce upevněny, cívka se neodvíjí.

Pokud nemáte dostatek vlasce v jednom kusu, můžete namísto jednoho navinout dva kusy vlasce. V tomto případě zahákněte konec vlasce a zasuňte jej do štěrbiny ve středové přepážce cívky. Totéž proveďte s druhým dílem. Nyní naviňte jednu a pak druhou část na opačné poloviny cívky proti směru otáčení cívky.

Chcete-li strunu zastrčit do sekačky, zasuňte konce struny do otvorů v žací hlavě a vytáhněte je. Nasaďte cívku na hřídel, zatlačte ji dolů, aby seděla na svém místě, a znovu zatáhněte za konce vlasce, abyste je vytáhli na celou délku.

Závit by se měl protáhnout až ven, aby byl téměř na dosah chrániče závitu. Odřízněte přebytečné části. K tomu můžete použít ocelovou destičku na kapotě, která funguje jako nůž a při odvíjení hlavy automaticky odřízne vyžínací šňůru na nadměrnou délku.

Cívka je uzavřena krytem. Zasuňte ji na místo a zatlačte ji dolů, dokud se západky nezachytí v drážkách a nezapadnou na místo. Vždy zkontrolujte, zda je kryt nasazen na vyžínači a zda západky zapadly na své místo, jinak by se mohl během provozu uvolnit. V tomto případě bude cívka vysunuta rotační silou.

Nesnažte se zabalit co nejvíce materiálu, jinak se může stát, že se cívka nevejde a nastanou problémy s nasazením a zajištěním krytu. Nejlepší je vyplnit buben dřevem tak, aby nevyčníval nad rozměry dílu.

Kromě mechanických dvounožových sekaček existují také modely s jedním nožem. Liší se tím, že řezné vlákno vychází pouze na jedné straně. Cívka těchto typů třmenů může být bez středové desky a místo toho může mít ve spodní přírubě štěrbinu pro uložení nepracovního konce cívky a štěrbinu v horní přírubě pro uložení pracovního konce.

Po výměně sekačky se můžete pustit do práce. Nesekejte hustý plevel ani větvičky. to není práce pro sekačku na trávu. Aby nedošlo k poranění a přetržení vlasce, dbejte na to, aby se pod vlasec nedostaly kameny nebo větve.

Pro sekání trávníku stačí jedna cívka zesíleného vlasce na plochu 400-600 m2.

Po opotřebení žacího vlákna v důsledku práce vypněte sekačku a sejměte kryt žací hlavy. Vytáhněte šňůru ze zářezu tak, že ji vytáhnete na správnou délku, a pak ji znovu zasuňte do zářezu. Množství materiálu navinutého na cívce vystačí v závislosti na modelu na 5 až 10 pracovních cyklů. Při výměně krytu pečlivě zkontrolujte, zda nejsou drážky, do kterých se vkládají svorky, ucpané; pokud ano, důkladně je vyčistěte.

Když se vlasec opotřebuje, je třeba znovu demontovat žací hlavu, vyjmout cívku a znovu na ni navinout pracovní vlasec.

Jak navinout šňůru

Pořadí navíjení vlasce závisí na tom, zda je cívka konstruována s jedním nebo dvěma zuby cívky nebo s automatickým nabíjením šňůry.

Na jedné proutěné cívce

Navíjení vlasce z jednořádkového trimmerového navijáku je velmi snadné. V závislosti na značce strunové sekačky lze do takové konstrukce umístit dva až pět metrů vlákna. Konec vlasce vložte do cívky skrz otvor nebo drážku a během práce jej navíjejte v opačném směru, než se otáčí cívka.

Tip! Abyste pochopili, kterým směrem se má vlasec navíjet, měli byste se podívat na cívkové pouzdro. obvykle jsou na něm značky označující směr pohybu cívky při práci.

Po navinutí vlasce pro zastřihovač je třeba ponechat malý kousek (15-30 cm), prostrčit jej vývodem cívky a znovu sestavit hlavu.

Cívka se dvěma šňůrami

U tohoto typu cívky je třeba zkontrolovat vnitřní stranu cívky a určit počet drážek pro navíjení šňůry.

Důležité! Pokud je na cívce pouze jedna drážka, musí být oba klipy navinuty ve společné drážce, pokud jsou dvě, musí být navinuty v oddělených drážkách.

Převíjení kusu vlasce dlouhého dva až tři metry. U jednodrážkových cívek musí být ořezávací šňůra zasunuta do průchozího otvoru, metličky vyrovnány, zarovnány a během provozu navíjeny v opačném směru otáčení. Pokud jsou k dispozici záchytné drážky, měly by se konce vlákna zasunout do těchto drážek a vytáhnout do výstupního otvoru, poté by se měla cívka uzavřít a znovu nasadit.

U dvouvláknových cívek je rozdíl v tom, že strunu je třeba zdvojit. Poté je třeba nabít střed ohybu do drážky mezi drážkami, pak navinout každý kus vlasce do jeho dráhy, zajistit úponky a znovu sestavit cívku stejným způsobem jako u jednocestné cívky.

Na střihací hlavě s automatickým plněním

U hlav s automatickým navíjením stačí jen navinout a sevřít konce vlasce a nástroj jej po zapnutí automaticky navíjí. Není zde žádný prostor pro chybu, protože cívka sama rozpozná, jak mají být lanka umístěna.

Vezměte prosím na vědomí! Výhodou zastřihovače s touto hlavou je snadné položení kabelu; nevýhodou je, že je drahý a obtížně opravitelný.

Navíjení vlasce na vyžínač trávy

Postupné a opatrné vyjmutí cívky z navijáku odstraňovače plevele vám umožní přejít přímo k navíjení vlasce. Konstrukce hlavy, počet a poloha upevňovacích otvorů určují pořadí operací při této operaci a rovněž určují použité metody. V současné době existuje několik různých cívek vlasce v závislosti na počtu drátů vlasce a způsobu jejich navíjení:

Naviják s jedním úponkem na vyžínač trávy

Mnoho majitelů a profesionálů si pochvaluje snadné používání a plnění jednořádkového navijáku. Délka navíjeného vedení se může v závislosti na výrobci pohybovat od 2 do 5 metrů. Konec vlasce se zasune do hlavy ve speciální technologické drážce nebo otvoru a navíjení se provádí v opačném směru, než je pracovní otáčení cívky. Většina cívek má na vnější straně těla šipky, které ukazují směr pohybu cívky vyžínače trávy.

Po navíjení ponechte 15-30 cm volného konce, abyste posílili odstředivou sílu, která je rozhodující při navíjení vyžínacích šňůr na automatických a poloautomatických cívkách. Zbylý konec zasuňte do pracovního otvoru na cívce a znovu sestavte hlavu.

Strunová hlava se dvěma úponky

Po vyjmutí cívky z těla cívky určete počet drážek pro navíjení nitě (1 nebo 2). Mezi jednožlabovou a dvoužlabovou linkou není zásadní rozdíl, ale neopatrné podávání do dvoužlabové linky způsobuje provozní problémy. Protože se sousední vlasce mohou v nástroji zamotat, může se stát, že po opotřebení pracovního vlákna nebude možné získat nové vlasce.

Bez ohledu na počet řádků se pro doplňování používají trimovací řádky od 1″ výše.5 až 3 metry. Navíjení musí probíhat v opačném směru, než se otáčí hlava, protože při navíjení ve směru otáčení se vyžínací struna z cívky nevytáhne. Po nasazení vlasce na cívku vyžínače zavedeme volné konce (15 až 30 cm) do připravených otvorů. Poté hlavici nástroje sestavte v opačném pořadí než při demontáži a zkontrolujte, zda správně funguje. Nemusíte se obávat, že by konce obou úponků byly příliš rozdílné velikosti, protože když se strunová sekačka rozběhne, nůž upevněný na krytu nože přebytečné části odřízne.

Strunová hlava s automatickým posuvem vlasce

Některé modely dostupné na trhu mají cívku s automatickým navíjecím mechanismem. Stačí jen správně nasadit konce v hlavě a nástroj sám navíjí nit, když začnete stříhat. Nesprávné navinutí vlasce do strunové sekačky s takovou hlavou je prakticky nemožné, protože cívka samostatně určuje polohu úponků. mezi výhody automatické strunové hlavy patří snadné navlékání vlasce, nevýhodou jsou časté poruchy stroje kvůli složité konstrukci a vysoké náklady.

Blok: 3/3 | Počet znaků: 3075

Typy strunových hlav

Střihací hlava je pouzdro s cívkou umístěnou uvnitř. Mnoho lidí ji označuje jako cívku. Pro přípravu stroje k práci se vlasec předem vloží do cívky vyžínače. Ne všechny hlavy fungují stejně. Dodávají se ve třech hlavních verzích podle způsobu vedení vlasce do navijáku:

  • Automatické. Užitečné při sekání velkých ploch. Podávání struny vyžínače při nižších otáčkách motoru. Hlavní nevýhoda: Spotřebuje se velké množství vlákna.
  • Poloautomatické. Podává spotřební materiál vysokou rychlostí. Pro odemknutí stačí lehce bouchnout o zem, šňůra se vysune z cívky. Přebytečné vedení se řeže nožem na bezpečnostním krytu.
  • Manuální. Název určuje, jakým způsobem je linka napájena. Po předchozím odpojení stroje je nutné jej vytáhnout ručně.

Automatický model umožňuje pracovat bez přerušení, stroj se zastaví pouze pro odpočinek.

Jak vyjmout a vyměnit vlasec z cívky vyžínače

Majitelé vyžínačů, především noví uživatelé, často propadají panice, když potřebují vyměnit žací nástavce nebo struny na cívce vyžínače. Často se stává, že když se uživatelé snaží odšroubovat žací hlavu, jednoduše ji zlomí, aniž by si uvědomili, že se odšroubovává v opačném směru. Pokud potřebujete nástroj vyměnit, doporučujeme si přečíst níže uvedené pokyny krok za krokem, abyste tomu předešli.

  • Před zasunutím struny křovinořezu do bubnu vypněte motor křovinořezu nebo odpojte elektrickou strunovou sekačku od napětí, aby nedošlo ke zranění způsobenému neúmyslným spuštěním žacího ústrojí.
  • Odšroubujte nástavec připevněný k hřídeli převodovky. Za tímto účelem je třeba hřídel zajistit vyrovnáním otvorů na podložce a na hřídeli a vložením kovové tyče nebo šroubováku.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS