Jak správně naplnit plynovou pájku dremel

Dremel versatip jak nabíjet

Jedná se o naprosto nezbytnou výbavu pro každého řemeslníka!

Je to malý, univerzální plynový hořák, který dokáže pálit, pájet, tavit a řezat plast, odstraňovat staré nátěry, smršťovat trubky, rozmrazovat nebo ohřívat trubky pro ohýbání.

Nástroj jsem si koupil především na pájení a smršťování, ale musel jsem s ním řezat i plastové panely. Fantastické! )

Stojí jen 1800r, s ním jsem zapomněl na drát a dlouhé zahřívání elektrické pájky, objemné horkovzdušné pistole! )

Velmi snadné pájení něčeho mimo zásuvku a hrot páječky se zahřeje za pouhých 25 sekund.

Malý ostrý nůž na řezání plastu

Každá tryska má otvor pro odvod horkých plynů:

Ochranný kryt. Lze jej nasadit na páječku ihned po použití, aby nedošlo k popálení nebo poškození čehokoli:

Pájecí sada. Dvě plechové krabičky, houbička na čištění pájecího hrotu a pájka:

Provoz hořáku. Vždy dávejte pozor na horký vzduch vycházející z otvoru trysky a směřujte jej od sebe, jinak byste mohli poškodit materiál.

Je však velmi snadné nasměrovat horký vzduch na smršťovací trubičky se stejným otvorem a můžete je bezpečně smršťovat bez reflektorové koncovky.

Páječka je naplněna butanem obvyklým pro plynové zapalovače.

Jedna náplň vydrží 30 až 90 minut v závislosti na instalovaném výkonu.

Plyn musí být pročištěn. Koupil jsem si takovouto plnicí láhev:

Tento amatérský nástroj, existují profesionální plynové páječky na 5000r a více, ale pro domácí a hobby to stačí 1800r více než dost.

Samozřejmě bych s touto páječkou nepájel mikroelektronické součástky. Příliš velký výkon. Ale na všechno ostatní je o tolik lepší než standardní páječka, že se pájení z mučení (otravné dráty a dlouhé zahřívání) stává potěšením.

UPDATE: mnoho lidí se ptá na pojistku proti plameni.

Obecně zde není žádný (žádná tlačítka ani přílohy) a vždy bude plamen. ((

Pokud páječku zapnete, pak ji vypnete a znovu stisknete páčku spínače, ale ne úplně dolů (aby nefungoval piezoelektrický zapalovač), plamen se neobjeví:

Je NEMOŽNÉ zablokovat spínač v zapnuté poloze pomocí západky!

Máte tedy jen dvě možnosti. Buď prstem přidržet pružinový spínač do poloviny (což je velmi nepohodlné), nebo jej zasunout až na doraz, a pak můžete spínač zablokovat posunutím pojistky, ale piezoelektrické zapalování bude fungovat a objeví se plamen:

Pokud je tryska zapnutá, plamen není vidět:

Ale můžete slyšet měnící se zvuk po piezoelektrickém zapalování.

Možná, že s tryskou se plamen objeví na jiném místě, není nebezpečný pro katalyzátor?

Plynová páječka Dremel VersaTip

Rád pracuji rukama, takže mám rád nářadí. Mám ho hodně, na nářadí si dávám velký pozor a mám ho vždy v pořádku. A teď nechci mluvit o skútru, ale o své plynové páječce Dremel VersaTip, kterou jsem použil na řadu oprav skútrů.

O plynových páječkách jsem se dozvěděl náhodou z fóra, a když jsem to zjistil, okamžitě jsem jednu chtěl. Je pohodlné vyjít na dvůr k autu a připájet, co potřebujete. Plynová páječka může být díky vyměnitelnému příslušenství použita jako hořák, řezací hořák a ohřívač. Takže, protože je to docela drahá lahůdka (kolem 2000), objednal jsem plynovou páječku Dremel VersaTip jako novoroční dárek.

V plechovém kufříku se nacházejí následující položky:

  • Páječka Dremel VersaTip
  • Pájecí hrot
  • Jemný řezací nůž
  • Silný nůž pro řezání za tepla
  • Plochá široká vyhřívací podložka
  • Reflektor
  • Horkovzdušná tryska
  • Pájka
  • Houba
  • Nádoba na horké muffiny
  • 2 klíče pro instalaci a demontáž bitů

Pájka nejprve ležela na poličce a moc jsem ji nepoužíval. Ale pak jsem na to dostal chuť. Je vždy připravena k použití, není třeba vyndávat elektrickou páječku z krabice a zapojovat ji do sítě. Velmi rychle se zahřívá. Podstatně rychleji než elektrická páječka. Drát nepřekáží a můžete jej libovolně kroutit a pájet na všech místech, není třeba používat prodlužovací kabel.

Plynová páječka je výrazně teplejší než běžná páječka (pracovní teplota kolem 550 °C). Výkon je poměrně vysoký, i silné měděné dráty lze snadno pocínovat. Vysoká pracovní teplota má samozřejmě i své nevýhody. Při práci s elektronickými součástkami je třeba být velmi opatrný.

Různé nástavce rozšiřují funkčnost páječky a činí z ní univerzální nástroj.

Dvě čepele, ostrá a tupá, pro práci s plasty. Když jsem opravoval prasklinu v polypropylenovém plastu skútru, použil jsem ostrý nůž. Obyčejná páječka k tomu není vhodná, protože.К. Nemá správný tvar a teplota je nízká (pro polypropylen), ale plynová je velmi dobrá svářečka.

K dispozici jsou dva pájecí hroty, jeden s tenkou tryskou a druhý se silnější plochou tryskou. Lze je použít k zahřívání součástek, odstraňování barvy nebo pájení SMD součástek z elektronických desek. Nejsem elektronik, ale párkrát jsem takové součástky pájel.

K dispozici je reflektorová tryska, která je vhodná pro práci s teplem smrštitelnou trubkou a pro zahřívání materiálů pro ohýbání.

Kromě bitů má houbičku na čištění hrotu, nádobku na pájku (samotná pájka není tak kvalitní) a kryt horké pájky.

Dremel VersaTip má bezpečnostní spínač, který zabraňuje náhodnému spuštění. Výkon páječky lze nastavit pomocí posuvníku. Páječka nevytváří otevřený plamen. Uvnitř hlavy je katalyzátor a tryska místo ohně vypouští ohřátý vzduch (nebo plyn). Hlavu katalyzátoru lze vyjmout a vytvořit hořák s teplotou plamene až 1200 °C.

Pájka funguje na obyčejný butan do zapalovačů, který se prodává v lahvích za cenu asi 50 za láhev. Jedna náplň vydrží 20-40 minut v závislosti na intenzitě plamene. Je důležité používat kvalitní lahve s čistým plynem, četl jsem, že ucpanou trysku prakticky nelze vyčistit. Plnění páječky je velmi jednoduché: nasaďte trysku na válec, přitlačte ji k ventilu ve spodní části páječky a počkejte několik sekund. Jakmile z přípojky vytryskne kapalný plyn, je plnění ukončeno.

Upozornění: Tento článek a obrázky v něm jsou chráněny autorskými právy. Částečná nebo úplná reprodukce v jiných jazycích je bez povolení zakázána.

Plynová pájka. Diskuse

Valmemst. Jednoznačně doporučuji portasol. Tato společnost vyrábí také pro společnosti ERSA, GOOT. Extrémně kvalitní trysky. Mám pár let používání nezklamal. Velmi drahé, ale nikdy jsem nákupu nelitoval.

Mám páječku DREMEL, problém je, že nesvítí, jeden chytrý člověk mi dal šťouchnout do žeber a teď to nefunguje, co dělat, jak správně vyrovnat mřížku?

Sergeji, pro tvou informaci: žlutá hmota uvnitř plynové páječky není tavidlo, ale houbička na čištění hrotu. Před použitím ho musíte navlhčit vodou a jeho objem se zvětší dvakrát až třikrát. Překvapuje mě nemožnost tohoto zařízení. Mám hořáky Bernzomatic a Rotenberger s podobnými hroty, které jsem nikdy nepoužíval, pájel jsem jen otevřeným plamenem.

Proffesor. Houbu (houby) je lepší namočit do glycerinu, nevysušuje se. Mám takovou páječku. Nejlepší, které jsem používal, jsou samozřejmě ty holandské

Ale i ten je docela schopný a jeho hlavní výhodou je, že můžete použít vlastní žihadlo, a to i ze sovětských páječek. Původní tipy můžete vyhodit a vytvořit nové. Najděte si měděnou tyč, nařežte na ní 5 mm závit a nabruste ji, jak chcete, čím větší žihadlo, tím větší tepelná kapacita, já vždy brousím špachtlí, tento tvar poskytuje nejlepší přenos tepla. Můžete si vyrobit libovolné množství hrotů a různých tvarů s velkou rezervou, protože měď se vypaluje.

Mám Dremel Versatip, pájení s ním není možné (bez ohledu na značku). Teplota hrotu je příliš vysoká, asi 400-500 stupňů, zatímco já potřebuji kolem 250. Okamžitě hoří. Proto mě velmi překvapuje, že byl Sergej podhřátý. Tento Versatip používám výhradně s nožovou hlavou k řezání syntetických šňůr a je velmi praktický. Pro cokoli jiného je podle mě už nepoužitelný.

Dremel je ještě větší hračka. Tyto hroty jsou špatné a musím je přehřívat, abych vůbec mohl pájet. Tyto páječky však nejsou určeny pro trvalé pájení, takže přesnost teploty není nutná. Nejběžnější pájka je ERSA a podobné. Mají dobré hroty, ale musíte doplňovat vlastní plyn. Plynová páječka není stolní nářadí, je určena do terénu.

Za 4 roky původní hroty vyhořely, za cenu nových. 800 za pár, byly vyrobeny řemeslníkem z mědi, uprostřed jsou hroty hrotu vyměnitelné (se závitem). Při výrobě došlo ke dvěma nuancím, k nalezení matrice a k nedostatečnému průměru výfukového otvoru, páječka nezapálila plyn.

Vážné pájení. Je třeba mít elektrickou pájku. Plynová je příliš horká. Ale je to velmi užitečné jako tepelný nůž a vysoušeč vlasů pro smršťování (ošklivé ozbrojené smršťování se zapalovači, ale zde s tryskou a mřížkou není plamen, ale proud horkého vzduchu).

Andrew Nik. Dremel Versatip. Dokonalá páječka. Někdo nacpe vatu do trubky (takové průhledné trubky, která spojuje balon a hořák), aby se nepřehřívala (zároveň tato operace chrání hořák před „odpadním“ plynem; někdo jen vymění regulátor výkonu). Udělal jsem to tak. Rozebral v polovině těla, dal regulátor na minimum, sundal zářezy a otočil ho tak, jako by byl na maximum a dal ho zpět na serify (tam je, jak udělat pravidelný regulátor zapalovače), teď mám na minimum. Sotva svítí, na maximum. Jako předtím trochu víc než minimum, velmi pohodlné, v místnosti na minimum, uprostřed ulice, nic se příliš horké.

Jaký je rozdíl mezi DREMEL VERSATIP HOBBY F0132000KA a Dremel VersaTip F0132000JA? Nikde nemohu najít jednoznačnou odpověď

Andreysmola napsal: Lidi, jaký je rozdíl mezi DREMEL VERSATIP HOBBY F0132000KA a Dremel VersaTip F0132000JA? Nikde nemohu najít jednoznačnou odpověď

Mám pájku dremel, nebo jsem ji spíš měl, teď je to jen malý plynový hořák. Vypálil se filtr katalyzátoru, to je vše. Nemohu ji používat jako páječku. Napsal jsem dopis zástupci dremelu ohledně mřížky, ale bez odpovědi. A zatím tam jen leží. Zkoušel jsem ho nahradit drátem, funguje to, ale rychle se vypaluje. A to není rozsvítí dobře v chladu, možná plyn potřebuje vlastníka nevím, jsem nabitý od cestovní kanceláře, mimochodem musel přizpůsobit ventil polyuretanový kroužek a dokonce i z lahve zapalovač foukal při tankování v různých směrech.

Bulbasar. Můj Portasol Super Pro 125 z roku 12 stále funguje dobře. Ani jedno žihadlo nevyhořelo. Po sté jsem dokázal, že jsem se rozhodl správně. Nejprve jsem chtěl Dremel, ale rozmyslel jsem si to. A to z dobrého důvodu

Stiletto. Dmitrij47. Nedávno jsem brousil pro zákazníka.

Páječka / hořák Dremel Versaflame 2200-4 “ Chci slyšet všechny „dobré“ a „špatné“ z toho, pokud se někdo zabýval, nebo možná existuje něco ve stejných rozměrech a se stejnou funkčností, kvalitou, ale levnějším?

O síťce katalyzátoru pro Dremel Versatip.Stejně jako mnozí jiní se potýká s problémem vyhoření. Na výstavě Mitex jsem se zeptal zástupce společnosti Dremel, co mám dělat a kde koupit náhradní díl. Nakonec poradil vzít rybářský naviják z kvalitní oceli, stočit ho jako „kouli“ a vložit do pájky. Ale to jsem zjistil nedávno, když jsem si koupil páječku Bernzomatic. V něm jsem viděl. Že katalyzátor je vyroben stejně jako v autě. Jako keramická včelí plástve. Dostal jsem nápad najít starý katalyzátor z auta a vyrobit ho pro Versatip.

Ten chlap používal místo mřížky nějaký druh emitoru

Použil jsem páječku Portasol a hořák Super Pro 125 Kit

Piezoelektrické zapalování selhalo téměř okamžitě. Je to jako obyčejný zapalovač, pájku je těžké použít jako hořák, fouká ve větru a je jasné, že plyn zamrzá. Po rozbití zapalovače není možné páječku používat.К. Je velmi problematické ji zapálit. Zpracování za tyto peníze je „C“. Nedoporučuji tuto značku a mnoho jejích derivátů.

Hořák 820 piezo hořák také žil trochu, ale hořák byl používán po dlouhou dobu, asi 3 roky. Plyn je studený, ale je použitelný, použil jsem samostatný zapalovač. Po 3 letech se prostě rozpadl a přestal držet plyn. Zpracování je také asi 3, ale je dobré. Také nedoporučujeme pro tři.

Pravidla provozu

Při používání plynové páječky Dremel 2000 je třeba dodržovat několik zásad:

  • Nedoporučuje se používat přístroj déle než 15 minut. Především se při provozu zařízení uvolňují škodlivé složky a může dojít k roztavení plastového krytu výrobku.
  • Před použitím páječky odstraňte z pracoviště všechny zdroje vznícení. Na stole by pokud možno neměly být žádné nepotřebné předměty.
  • Nová tryska by se měla nasadit až po úplném vychladnutí použitého dílu. Teplota prvku může dosáhnout 450-500 °C.
  • Katalyzátor ohně je vyroben z keramiky, která je odolná vůči teplu a křehká vůči mechanickému namáhání. Proto je třeba zabránit nespolehlivému upevnění dílu a jeho pádu.

Plynová páječka Dremel 2000 vám poskytne dlouhou životnost a bude fungovat tak, jak má, pokud budete dodržovat doporučení.

Páječka HS-1115K: pájení mimo zásuvku

Někdy je třeba provádět pájení mimo dosah zdrojů elektrické energie nebo pájení vodičů při přerušení dodávky elektrické energie, např. Při rekonstrukci bytu. Pájení pod napětím je dražší a plynová páječka HS-1115K může pomoci. Palivem je plynný zapalovač a sada obsahuje nejen pájecí žihadla, ale také trysky pro řezání tenkých plastových plechů, pěnového plastu, vypalování. Páječka se hodí i tam, kde je potřeba malý hořák.

Typ spalování: otevřený plamen, katalytické spalování

Teplota tryskání za tepla: 500 °C (obtížnost překladu)

Obal páječky v čínštině informuje potenciální zákazníky o možném použití a designu páječky.

Uvnitř kufříku pájka a příslušenství, návod k použití v čínštině a angličtině.

Horní víko pouzdra má průhledné okénko, aby bylo vidět, zda je páječka zlaté nebo šedé barvy. Kufr se zavírá pomocí zámků na přední straně.

Plastový distanční rámeček a nožičky na spodní straně kufru umožňují jeho uložení ve svislé poloze. Pouzdro je poměrně stabilní.

Otevření zámků posunutím směrem k okraji kufříku.

Po otevření kufříku zjistíme, že v sadě je deset položek: páječka, ochranný průhledný kryt, pouzdro s pájkou, podpěra pro páječku s houbičkou na čištění pojistky a šest hrotů: na řezání plastu, na řezání pěny, hrot na gravírování nebo vypalování (i když se bude hodit i na pájení (kužel), hrot se zkosením na jedné straně, hrot se zkosením na obou stranách a lopatka pro práci se smršťovací hmotou.

Materiál základny je podobný bakelitu (nehořlavý), v prohlubni základny je houbička na čištění hrotů pájky. Houba je obvykle napuštěna glycerinem, který se při zahřátí rozkládá na vodu a oxid uhličitý. Můžete také použít vodu, ale glycerin se na rozdíl od vody za normálních podmínek neodpařuje.

Pouzdro s otvorem pro uzávěr drží uvnitř navinutou pájku s tavidlem. Můžete ji po kouskách vytáhnout a připájet.

Přístup k samotnému pájecímu hořáku. Díky velkému zásobníku plynu ukrytému v rukojeti se zdá být trochu velký. V porovnání se starou páječkou EPSN-25 mi plynová nepadá do ruky o nic hůře. Tělo je v úchopu s prsty o něco užší pro větší pohodlí. Černá část rukojeti je z plastu a působí jako měkká na dotek. Páječka se dobře drží a nevyklouzává. Posuvná lišta nahoře. Piezoelektrické zapalování.

Regulátor plynu a podpěra výklopu se nacházejí ve spodní části přední části hořáku. Přestože je hořák dodáván s plynovým držákem, je užitečné mít ještě jeden. A kromě toho ji lze zcela odstranit. Původní poloha knoflíku je OFF. Plyn je vypnutý. Ve všech ostatních čtyřech polohách plyn vždy vychází a nezáleží na tom, zda jste hořák zapálili piezoelektrickým zapalovačem nebo ne.

Na bocích jsou otvory pro vstup vzduchu a na zadní straně je průhledná nádrž na plyn, což je dobré, protože vždy vidíte, kolik plynu je ve zbytkovém množství.

Nejsou potřeba žádné závitové adaptéry, ventil je jednoduchý.

Přední část páječky je odšroubovaná. Jedná se o hrot katalyzátoru. Bez ní dostanete baterku. Kdy smršťovat teplem, kdy odpájet LED v žárovce z hliníkového substrátu a kdy pájet tlusté dráty pájecí pastou.

Uvnitř katalyzátoru je vidět tryska a kontakt piezoelektrického zapalování.

Hlava katalyzátoru je vyrobena z oceli se dvěma kruhovými otvory ve spodní části, které umožňují proudění vzduchu do spalovací komory. Samotný katalyzátor je umístěn nahoře, komora katalyzátoru je zakryta mřížkou a žihadla jsou přišroubována shora.

Síťka katalyzátoru je při pohledu dovnitř dobře viditelná.

Páječka Dremel a její funkce

Speciální nabídky na trhu. Nástroj je průběžně aktualizován. Výrobci nabízejí stále více modelů s lepším výkonem a rozšířenou škálou aplikací. Některé nástroje jsou revidovány a přepracovány. Každý zná například páječku, která je napájena ze sítě. Málokdo však ví, že si nyní můžete koupit plynovou páječku Dremel, která ji nahradí. Země výroby je Tchaj-wan.

Vlastnosti páječky

Páječka Dremel je plynový hořák připojený k válci. Je navržena tak, že plynová láhev je rukojetí páječky. Butan se používá jako plyn podobný plynu používanému v zapalovačích.

Lze jej použít pro mnoho aplikací, jako je svařování, pájení, vypalování, tavení, odstraňování nátěrů, smršťování. To je způsobeno různými dostupnými tryskami. Soubor nástrojů se liší v závislosti na modelu. Má také zapalovací systém s nastavitelným výkonem plamene. Funguje díky piezoelektrickému prvku. Jedním z nejoblíbenějších modelů je páječka Dremel Versatip 2000-6. Podívejme se na tyto páječky blíže.

Vlastnosti plynové páječky Dremel jsou následující:

  • Teplota ohřevu až 1,2 tisíce stupňů bez trysek, s tryskami. 550 stupňů, s fénem. 680°C.
  • Špičky dosáhnou maximální teploty za pouhých 25 až 30 sekund.
  • Objem lahve 17 ml.
  • Jeden válec stačí k tomu, aby páječka hořela půl hodiny.
  • Nástroj váží bez plynu jen o něco více než sto gramů.

Při práci s nářadím dbejte zvýšené opatrnosti a dbejte na bezpečnost. Při práci hrozí nebezpečí popálení. Proto je nutné nosit ochranný oděv. Přitom udržujte oheň v bezpečné vzdálenosti od sebe.

Před zahájením práce zajistěte obrobek. Nelze jej držet v ruce.

Trysky by se měly měnit až po úplném vychladnutí nástroje. Včas vyčistěte ucpanou trysku. Tím se prodlouží životnost výrobku.

Příslušenství

Součástí plynové páječky jsou následující položky

  • Samotná páječka.
  • Sada šesti trysek (pro pájení, řezání, vypalování atd.).
  • Dvě pouzdra pro uložení předehřátých trysek.
  • Čistící hadřík na pájku.
  • Klíče pro výměnu bitů (dva kusy).
  • Ochranný kryt.
  • Katalyzátor pro bezplamenné spalování.

Přehledné pokyny a obrázky, které vám pomohou začít nástroj používat.

Upozorňujeme, že samotná plynová láhev není součástí balení. Je třeba jej zakoupit samostatně.

Funkce nástroje

Schopnosti páječky jsou dány jejími různými tryskami. Jak již bylo řečeno, standardně jich je šest. Každý z nich umožňuje provádět jednotlivé pracovní kroky.

Jemný hrot jako žihadlo pro všeobecné pájení.

Široká tryska umožňuje zahřívání (pájení) velkých ploch.

Páječka je k dispozici s fénem pro vypalování dřeva a lakovaných povrchů.

Dva typy čepelí umožňují řezat požadované materiály (plast, tkanina atd.).

Deflektorová tryska umožňuje smršťování smršťovací trubice.

Horký vzduch nasávaný malou tryskou se používá k vypalování vzorů ve dřevě.

Plynová páječka Dremel Versatip

Jedná se o akumulátorový model, který se dodává se šesti nástroji. Je plně kompatibilní s procesními požadavky, protože je řízena teplotou. Dětská pojistka jako doplňková funkce.

Páječka je dvacet centimetrů dlouhá. Hmotnost jen něco málo přes sto gramů. Objem plynové láhve 17 ml. Toto množství plynu stačí k udržení plamene po dobu jedné hodiny. Jako pracovní kapalina je vhodný butan nebo směs butanu a propanu.

Dodává se s následujícími díly: box, páječka, pájecí hrot, řezací nůž, rovný nůž, další náhradní hroty, deflektor.

Plynová pájecí pistole Dremel Versatip 2000 umožňuje provádět následující úkoly:

Není třeba čekat na zahřátí nástroje. Dosahuje teploty tisíc dvě stě stupňů. Horký vzduch zahřátý na šedesát až osmdesát stupňů. Pracovní teplota bitů je pět set padesát stupňů. A vychladnou za sedmnáct minut. Ochlazení bezpečnostních trysek trvá o něco kratší dobu. Patnáct minut.

Páječka Dremel je univerzální akumulátorový nástroj, který dokáže nahradit několik nástrojů najednou.

Plynová páječka z Číny

V mém oboru jsem potřeboval nevolatilní pájecí jednotku. Vybral jsem si tento jako odkaz. Přijel klasicky, za tři týdny, i když jsem si objednal placené doručení. Čínský text na obalu, bez anglického překladu. Jediná věc, která je jasná, je kapacita náplně. 8 ml. Páječka je prázdná, t.К. Plyn neprojde celním odbavením. Po otevření tašky na celnici byla zapečetěna páskou. První náplň. Při plnění do ¾ nádrže začne tankovací ventil prskat a nechce pustit více plynu, než je vypočteno. Plynová fréza je příliš utažená, musel jsem se uchýlit ke kleštím a tělo frézy sevřít hadrem. Po demontáži nainstalujte zástrčku pro servis. Nikdy se nedotýkejte rukama katalytické náplně. Je lepší s ní manipulovat čistým suchým hadříkem, aby nedošlo k poškození této katalytické vrstvy. K zapálení hořáku potřebujete externí zapalovač, což je slovní hříčka. Plamen s hrotem páječky od začátku práce není silný, za 10 sekund otevřený plamen zhasne a můžeme vidět práci katalytické vrstvy. Zkuste špičku pocínovat, je to snadné. Je obtížné nastavit teplotu hrotu najednou. Na začátku provozu musíte počkat, až se teplo z hrotu zahřeje. Přibližně po 10 minutách je třeba teplotu snížit.К. Hrot hrotu se přehřívá, pájka se z něj prostě odvaluje. Když plyn dojde, asi po 30 minutách, musíte přidat další plyn, protože katalytická gáza hoří „trhaně“, jak je vidět podle toho, jak gáza svítí. Zkušební pájení drátů o průměru 1 mm. Kapacita hlavice je dostatečná pro správné vytápění. Kontrola činnosti plynového hořáku. Myšlenka byla, že je možné toto zařízení použít jako fén na pájení malých dílů. Přiložím na hořák rozptylovač plamene a zapálím ho. Stejně jako u pájecího žihadla vyčkejte přibližně 10 sekund, než se spustí. Plamen se stabilizuje. Po minutě se válec zahřeje a plamen zesílí. Cítíte teplotu plynové lahve, zpočátku to bylo děsivé. Aby vám nevybuchla v rukou nastavení je jednoduché, otáčením kroužku kolem těla plynové lahve. Pevné otáčení kroužku způsobuje vůli plamene. Nebrání provozu, ale působí křehce. Na obrázku vypadá lépe než ve skutečnosti. Použijme vyhořelý komfortní ovladač z auta jako fén pro experimentování. Poměrně velká volně stojící dioda, resp. Její zbytky po zahřátí plamenem hořáku lze snadno vyjmout pinzetou. Vypadá to dobře. Pokus o zahřátí pájky spáleného čipu. Nefungovalo to Pouzdra okolních relé se začala tavit a okolní rezistory smd také „vyplavaly“ ze svých míst. Pouzdro čipu se také roztavilo, ale z desky se nepohnulo. Problémem je, že nelze určit, kde je teplota plamene hořáku. V uzavřeném obvodu to vede k nežádoucím výsledkům. Vyzkoušení pájky. Auto je uprostřed města, ale k nejbližší zásuvce je to 200 metrů. Praskla vysokotlaká hadice a vzala s sebou kabelový svazek k ovládání krokového motoru a snímače polohy plynového lanka. Elektroinstalace je nasáklá olejem a naftou. Pálení konců drátů, odizolování. Pájení tavidlem a pájkou. Tepelná kapacita přetavovacího hrotu je dostatečná pro opravu poměrně silných drátů. Při smršťování smršťovací fólie po pájení pomůže hořák. S výsledkem jsem byl docela spokojen. Žádné fotografie hotového díla. Škoda, že se telefon ušpinil. Pro dokončení experimentu se snažíme pájet desky střední velikosti. Nalezený sušák na ruce sovětské výroby. Nejprve odpájím elektrolyty a nahradím je moderními. Zajímalo by mě, jak dlouho vydrží benzín? Pájení všech spojů. Celková doba používání s plnou nádrží byla 40 minut. Je to docela dobré. Každopádně nic nebrání tomu, aby se s touto páječkou pracovalo i se smd prvky. Stačí, když je dostatek místa. Materiál hrotu je měď. Ale kromě základní jehly nejsou pro tuto páječku žádné další pájecí hroty. Je možné vyrobit požadovaný tvar hrotů ze sovětských diod, našel jsem to na „YouTube“. Délka hrotu hrotu je 4 mm, hloubka otvoru je 6 mm. Závit na všech přípojkách 5 mm, metrický. Fotografie s maticí M5. Pro kutily. Všimněte si, že čím delší je špička, tím hůře funguje. Závěr. Tyč je dobrým pomocníkem při instalaci kabeláže nebo při opravách vodičů v případě, že není k dispozici elektřina. Lze úspěšně použít pro pájení středně velkých dílů. Plynový hořák se skvěle hodí k ohřevu smršťovací fólie a odizolování vodičů. Nepoužívejte svítilnu v omezených prostorách vozidla, např. Pod palubní deskou. Stojí to za ty peníze, pokud si ho objednáte z Číny.

Používání stránek

Zkoušel jsem pájení přetavením. Docela šikovné. Pájka ze sady je v pořádku, ale po vychladnutí je matná. To není případ jiných pájek.

Nechtěli kupovat levný čínský plyn do zapalovačů.

Dosud jsem používal plyn Kovea pro plynové hořáky:

Složení je 70 % butanu a 30 % propanu a hrot Dremel VersaTip je určen pro 100 % butanu. Není to tedy ten správný plyn (ale je lepší než levný plyn, který rychle ucpe trysku a způsobí poruchu nástroje).

Princip fungování

Poměrně malá páječka má složitou konstrukci, která zahrnuje následující prvky

  • Tryska. Slouží jako zdroj ohně;
  • Piezoelektrické zapalování. Reprodukuje pokušení a podporuje vznik plamene;
  • Trysky. Funkční část hrotu, která zahřívá pájenou součástku;
  • Palivová nádrž. Slouží k doplňování paliva;
  • Plastové tělo. V něm jsou umístěny všechny hlavní pracovní součásti;
  • Pojistka plamene. Pro použití jako pilotní světlo;
  • Žaluziový přívod vzduchu;
  • Ovládací prvky.

Před použitím plynové páječky Dremel Versatip musí být naplněna palivem a vybavena správnou tryskou. Poté je palivo pomocí regulačních prvků vstříknuto do trysky, načež dojde k zapálení a regulaci tepelného výkonu.

Rozsah použití

Modely páječek Dremel se používá k různým úkolům. Seznam se neomezuje pouze na pájecí práce, ale zahrnuje také:

  • Řezání polypropylenových vývodů;
  • Povrchový ohřev kovových výrobků za účelem odstranění nánosů koroze;
  • Odstraňování nátěrů z různých povrchů;
  • Vypaluje obrázky na dřevo atd.П.

Konstrukční prvky

Plynová páječka Dremel Versatip se dodává s různým počtem příslušenství v závislosti na verzi. Náhradní díly umožňují nastavení tvaru plamene. Některé trysky vytvářejí tužkový oheň, který se používá při drobných pracích, například při spojování mikročipů a jiných malých součástek. K dispozici jsou také díly „Jambo“, které vytvářejí objemný a výkonný hořák pro ohřev ocelových povrchů.

Přístroj není vybaven hlídáním zbytkového objemu zkapalněného butanu. Proto je nutné sledovat průtok sám podle vizuálních faktorů. Přebytečný odtok, sladění velikosti plamene s režimem.

Návod k použití

Plynová páječka Dremel 2000 vyžaduje, abyste při jejím používání dodržovali určité zásady:

  • Nedoporučuje se provozovat spotřebič déle než 15 minut. Především se z páječky při provozu uvolňují škodlivé součásti a plastové pouzdro se může roztavit.
  • Před použitím zařízení musí být z pracoviště odstraněny všechny prvky vznícení. Stůl by měl být pokud možno zbaven všech nepotřebných předmětů.
  • Nové příslušenství by mělo být namontováno až po úplném vychladnutí použitého dílu. Teplota prvku může dosáhnout 450-500 °C.
  • Katalyzátor je vyroben z keramického materiálu, který je vysoce odolný vůči teplu a zároveň křehký vůči mechanickým vlivům. Proto je nutné zabránit nespolehlivému upevnění dílu a jeho pádu.

Pokud se budete řídit doporučeními naší plynové páječky Dremel 2000, vydrží dlouho a bude plnit to, k čemu byla navržena.

Modelová řada a ceny plynových páječek Dremel

Nabídka plynových páječek Versatip 2000 je na webových stránkách společnosti poměrně malá. Obecně se liší pouze příslušenstvím a nástavci. Výběr by proto měl být založen na potřebách dané práce, protože v některých případech základní sada nestačí.

Dremel 2000 6. F013-2000 KA

Akumulátorová páječka se šesti plnitelnými hroty. Přístroj umožňuje samostatnou volbu režimu vytápění a intuitivní identifikaci ovládacího tlačítka. Všimněte si, že nástroj je opatřen dětským zámkem.

Spotřeba paliva je 12 g./Výjimečně vysoký teplotní výkon, dosahuje maximálních teplot ohřevu 550 °C-1000 °C. 200. Cena sady 2 500

Dremel 2000 Versatip Xmas- F013-2000KD

Tato verze má technické specifikace shodné s předchozí sadou. Charakteristickým rysem je soubor, v tomto případě rozšířený.

  • Sestavená pájecí jednotka;
  • Reliéfní tryska pro teplotní ražbu;
  • Prášek;
  • Hot fix kamínky;
  • Dřevěná čepel;
  • Pájecí hrot;
  • Standardní nůž;
  • Nůž pro řezání za tepla;
  • Plochá prodloužená tryska;
  • Teplovzdušná jednotka a deflektor.

Vše ergonomicky zabaleno v kovovém pouzdře. Taková varianta je vynikající jako dárková sada. Cena. 3 200

Dremel Versa Flame 2200

Tento nástroj se také nazývá letlampa a nabízí zvýšenou bezpečnost při práci s otevřeným ohněm. Funguje na zkapalněný butan, poměrně rychle nabírá teplotu a snadno se doplňuje. Používá se k pájení, svařování, smršťování teplem a dalším účelům.

správně, plynovou, pájku, dremel

Palivo se zapaluje pomocí piezoelektrického hořáku a maximální doba hoření s plnou nádrží je 70 až 90 minut. Kapacita pro 22 g. Plyn. K dispozici jsou tři provozní režimy:

Velikost stroje je 29,5x18x5,5 cm. Obsahuje plynovou páječku, tři hroty, katalyzátor, deflektor plamene, houbu, návod k použití, plechovou krabičku. Dvouletá záruka na výrobek.

Výhody a nevýhody plynové páječky Dremel

Páječka Dremel 2000 Versatip má své výhody i nevýhody. Na základě zpětné vazby od zákazníků byl sestaven seznam hlavních výhod tohoto nástroje:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS