Jak správně navinout nit na cívku sekačky

Konstrukce vedení v sekačce

Konstrukce prvku, na kterém je navinuta kapronová nit, je velmi jednoduchá. Tento prvek se nazývá cívka. Existují dvě dráhy. horní a dolní. Mezi těmito kolejemi je speciální přepážka se zářezem. Na tyto stopy se navine vlasec. Nejprve je třeba jej protáhnout výklenkem.

Chcete-li píst vytáhnout bez překážek, musíte odšroubovat tlačítko na tělese sekačky.

Jak vyměnit šňůru na vyžínači?

Výměna strunové sekačky na trávu s návodem krok za krokem umožní i nezkušenému majiteli sekačky na trávu provést poměrně složitou práci.

Než se však pustíte do výměny žhavicího vlákna zastřihovače, musíte se ujistit, že je to bezpečné. Zejména je třeba dbát na to, aby nedošlo k neúmyslnému nebo samovolnému zapnutí sekačky:

  • Vyhněte se samovolnému spuštění,
  • Vyjměte baterii (pokud je k dispozici),
  • umístěte nástroj na pohodlné pracovní místo.

Výměna struny strunové sekačky probíhá pohodlně, když sekačka leží na stole a mistr, který provádí výměnu struny strunové sekačky, má možnost přistoupit k nástroji z kterékoli strany.

Pro každou strunovou sekačku na trávu vývojáři přesně vypočítají průměr kapronového závitu a počet nožů pro příslušný nůž. V opačném případě je motor elektrického nářadí silně přetížen a mohl by se porouchat. Přeplácení spotřebního materiálu z neznalosti. Z tohoto důvodu je třeba při výběru vlasce pro strunovou sekačku postupovat zodpovědně, abyste snížili náklady na minimum.

Nejprve si musíte koupit správnou řadu. Prodává se v cívkách o délce až 120 metrů a jeho průměr je uveden v podrobných pokynech k vaší sekačce na trávu.

Důležité! Délka vlasce určuje cenu navijáku. Vždy začněte s množstvím práce, kterou musíte na zahradě udělat. Vždy si však objednejte delší délku, abyste se v nejdůležitějším okamžiku nemuseli vracet k sekačce.

Při výběru vlasce a práci s vyžínačem byste měli být opatrní:

  • Pro sekání trávy strunovou sekačkou se nejčastěji používá vlasec o průměru 2 mm. Pro sečení měkké a mladé trávy postačí tenká čára o průměru 1,5-1,8 mm. Na druhou stranu silnější sekačky potřebují silnější strunu.
  • Nezapomeňte věnovat pozornost základnímu designu. Například kulatá šňůra je nejpevnější a dobře si poradí i s nejtvrdším plevelem. Zakřivená linie se nejlépe hodí pro mladou nebo spirálovitou trávu. Šňůra s vroubkovaným drátem po celé délce bude fungovat pouze u tenkých stonků.
  • Minimální délka pro jedno navlečení cívky je 2-4 metry v závislosti na průměru a doporučení výrobce. Pokud je například na cívku navinuto příliš mnoho vlasce, vlasec se stane pomalým a při sekání trávy se objeví nové konce přebytečného materiálu.
  • Doporučujeme kupovat rybářský vlasec pouze od renomované společnosti. které jsou uvedeny v doporučeních vašeho lučního koníka. Musí být vyroben z kvalitního materiálu a být odolný. měl by dobře „sekat“ trávník a neopotřebovávat se příliš rychle.

Pro zvýšení pružnosti a pevnosti šňůry vložte zakoupenou nit na 30 minut do vody. Tím se ztíží přetržení i toho nejtenčího vlákna.

Jak navinout vlasec na cívku strunové sekačky Hammer

Strunová sekačka je nejběžnějším strojem používaným k sekání trávy a malých keřů. Spotřebič se snadno obsluhuje, během provozu se snadno ovládá a díky nízké hmotnosti jej mohou obsluhovat i dámy. Je zřejmé, že kvalitní sečení vyžaduje správný výběr sekacích nástrojů. K tomu se používají speciální řezací hlavy (kotouče, nože) nebo střihací hlavy s linkou uvnitř. Nože a šňůry jsou spotřebním materiálem; pokud lze nože přebrousit, šňůry je třeba vyměnit, protože se opotřebovávají. Níže pečlivě vysvětlíme, jak změnit řádek.

Žací hlava na trávu je válcové těleso, do kterého je vložena cívka s vlascem (šňůrou). Tuto konstrukci lze připojit k benzínovým i elektrickým vyžínačům trávy. Hlavy se liší způsobem plnění a podávání vláken a dodávají se ve 3 typech.

  • Automatické. Podavač vláken funguje, pokud uživatel sníží otáčky motoru. Přestože je automatický řádkový posuv pohodlný při velkých objemech práce, mají tyto cívky jednu nevýhodu. vysokou spotřebu nití.
  • Automatické. Tento typ hlavy nevyžaduje od uživatele složité operace. Princip spočívá v tom, že se šňůra automaticky prodlužuje jako kancelářská šňůra, když stroj běží na plné obrátky. Stačí narazit hlavou vyžínače na zem (tím se uvolní překážející šňůra), šňůra se odstředivě vytáhne z cívky a pomocí nože na krytu nože se zkrátí na vhodnou délku.
  • Manuální. Pro prodloužení vlákna je nutné stroj zastavit a po dokončení se šňůra prodlouží ručně.

Automatické cívky jsou nejlepší ze všech výše uvedených možností. Vezměte také na vědomí, že cívka strunové sekačky na trávu může být jednopramenná (používá se pouze pro sekání trávy) a dvoupramenná, která se používá k sekání vysoké trávy a malých, s tenkými kmeny keřů.

Před zahájením procesu výměny vlákna musí uživatel cívku demontovat a rozebrat. Zde je návod, jak to udělat.

Žací hlava strunové sekačky se skládá z několika částí: krytu, pružiny (ne mnoho modelů), cívky s vláknem a krytu.

Pozor! Před zahájením jakýchkoli operací s elektronickou jednotkou je nutné ji odpojit od elektrické sítě.

Většina vyžínačů používá 5 variant uchycení žací hlavy.

Chcete-li vyjmout hlavu strunové sekačky, musíte celou sekačku rozebrat.

    Chcete-li sejmout kryt, který zakrývá vnitřní stranu hlavy, musíte stisknout západky (západky) umístěné na jeho 2 stranách.

V tomto provedení je hlava našroubována na hřídel převodovky. Abyste ji mohli vyjmout, musí být hřídel zajištěna. K tomuto účelu je v podobných zastřihovačích, například v přístrojích Huter a Champion, předpokládán otvor, kterým se prostrčí úzký šroubovák nebo železná tyč.

K vyjmutí cívky je třeba provést 2 běžné kroky.

  • Vložte šroubovák do otvoru a zajistěte hřídel.
  • Uchopte tělo hlavy a začněte jím otáčet ve směru hodinových ručiček. Otáčejte v tomto směru, protože závit na hřídeli je levý.

Jak dlouhý je projekt, jaký model strunové sekačky se používá, zvolte typ, tloušťku a délku vlasce. Průřez vlákna, který se vám líbí, od 1.3.5 až 4 mm. Není těžké uhodnout, že čím silnější šňůru zastrčíte, tím tvrdší a hustší trávu dokáže posekat.

Téměř vždy se používá víceúčelový vlasec o průřezu 4 mm.

Pokud chcete zjistit, jakou šířku řádku používáte na sekačce, existují 3 metody.

  • Tloušťku čáry vyhledejte v příručce.
  • Podívejte se na samotnou cívku. Na povrchu linie jsou informace o možných průřezech.
  • Zasuňte vedení do zásuvky. Pokud se tam vejde bez větších obtíží, lze použít šňůru tohoto průřezu.

Šňůra se navíjí na cívku v žací hlavě. Z tohoto důvodu je nutné jej nejprve otevřít (řešení viz výše). K dispozici jsou 4.5 způsobů navíjení šňůr.

Chcete-li správně zjistit, kolik metrů vlasce je potřeba pro konkrétní cívku, musíte ji navinout na cívku tak, aby role nepřesahovala průřez hran. Pokud vlasec vyčnívá mimo okraje cívky, nelze jej do pláště zasunout. Pokud jste se rozhodli pro délku vlasce, je třeba jej navinout na cívku.

  • Přeložte šňůru na dvě poloviny tak, aby jeden konec byl o 10-15 cm delší než druhý.
  • Všimněte si, že cívka je rozdělena na 3 části.5 částí středového ráfku, kde začíná nabíjení. Najděte v něm drážku a malou silou do ní strčte šňůru ohnutou napůl.
  • Je velmi důležité vědět, jakým směrem je vlasec navinutý na cívce. Pokud se pozorně podíváte, můžete na vinutí cívky najít šipku nebo značku, která udává, jakým směrem má být šňůra navinuta. Někdy se stává, že na cívce není žádná šipka. Za těchto okolností se podívejte na šipku nakreslenou na žací hlavě a naviňte šňůru v opačném směru.
  • Navíjení musí být provedeno pečlivě a s co největším napětím.
  • Po navinutí šňůry připevněte malý konec šňůry zasunutím do odpovídající drážky na boku cívky.
  • Druhý, delší konec je upevněn v drážce na zadní straně cívky.
  • Po upevnění vlasce zastřihněte jeho konce a ponechte asi 10 cm rezervu.
  • Poté vložte navlečenou cívku do žací hlavy. Za tímto účelem střídavě vkládejte a vytahujte vlasec o víkendu a o prázdninách z otvoru v hlavě, umístěte cívku do pouzdra a poté požadovanou silou vytáhněte vlasec z upevňovacích drážek a utáhněte jej.
  • Nyní samozřejmě nasaďte kryt a připevněte jej pomocí klipů.

Některé cívky mají 2. způsob upevnění šňůry: můžete nabít 2.7 pramenů nití, místo jedné knihy přeložené na polovinu. Pro změnu řádků použijte následující metodu.

  • Před výměnou nebo vložením nové nitě do cívky zjistěte výše popsaným způsobem, kolik metrů nitě potřebujete.
  • Jeden konec vlákna ohněte do tvaru háčku.
  • Najděte na dně cívky otvor, který drží vlasec na místě, a vložte do něj konec nitě se smyčkou.
  • Navíjejte šňůru ve směru šipky, dokud nedosáhne požadované úrovně, přičemž nesmí překročit průřez cívky.
  • Stejně postupujte i u druhé buňky cívky.
  • Montáž hlavy se neliší od způsobu, který jsme uvedli při navlékání cívky pomocí kousku vlasce přeloženého napůl.

Pro křovinořez značky Shtil existuje velmi konvenční a ostrý způsob výměny struny bez demontáže žací hlavy, připojte se k možnosti shlédnout toto video.

Konce žacího vlákna vyčnívající z otvorů v tělese sekačky lze po instalaci do vyžínače zkrátit na správnou délku. Existují samozřejmě 2 způsoby, jak toho dosáhnout:

  • aktivací vyžínače trávy (při otáčení jsou konce vlasce odřezávány nožem, který je k tomuto účelu připevněn ke krytu nože)
  • Přebytečné konce odstřihněte nůžkami tak, aby se nedotýkaly pláště.

Druhý způsob se používá v případě, že je zapotřebí kabel o velkém průměru, ale řezací nůž jej nedokáže zkrátit.

Pokud je vlákno vloženo do žací hlavy, ale vyčnívající konce vlákna jsou příliš krátké, je třeba je před spuštěním stroje prodloužit. to platí pro žací hlavu s ručním nastavením. U automatických žacích hlavic se však vyskytují i případy, kdy kvůli nedostatečné délce vyčnívajících konců vláken nedojde k jejich vysunutí strojem. Poté odpojte přístroj ze zásuvky (u elektronického zařízení jej musíte odpojit ze zásuvky), ručně stiskněte tlačítko ve spodní části dílu a vytáhněte kus vlasce. Po tomto postupu se šňůra bude moci díky odstředivé síle opět vysunout, pokud nastavíte nejvyšší otáčky vřetena.

Bez ohledu na tloušťku šňůry byste měli mít na paměti: nepřerušovat neustále práci a neměnit šňůru, měli byste se vyhýbat místům, kde se nástroj dotýká tvrdých povrchů (balvany, obrubníky, silné suché větve atd.).д.).

Někteří uživatelé vyžínačů se ptají: jak se obvykle vyměňuje šňůra používaná v tomto typu strojů?? Nebezpečné pokusy začněte provádět tak, že do sekací hlavy vložíte železný drát, jak se říká měděnému drátu, železnému lanu či provázku nebo obyčejnému rybářskému vlasci.

Pokud je místo vlasce instalován kovový kabel, stává se vyžínač nebezpečným zařízením nejen pro uživatele, ale i pro ostatní. Je to proto, že při chodu stroje se kovové lano rovnoměrně vytahuje, jeho konce se rozmotávají a malé kousky drátu odlétávají vysokou rychlostí různými směry.

Podobná situace nastává při použití kovového nebo měděného drátu, jen s tím rozdílem, že odtržené kusy jsou větší a existují varianty, které mohou způsobit značné zranění.

Pokud při práci se strojem se železným lankem (drátem) omylem zachytíte vlastní nebo cizí nohu, je zaručeno silné a hluboké proříznutí tkáně a někdy i amputace prstů. Výrobce nepoužívá nylon pro tento účel nadarmo, protože je poměrně lehký a pevný, a když se utrhne, neodletí daleko a nemůže způsobit zranění.

Použijte rybářský vlasec ve vyžínači místo standardního, samozřejmě, samozřejmě, ale to vám přidá zbytečné problémy, protože se brzy opotřebuje, roztrhne, seká pomalu sekat tuhou trávu není vhodné. Kromě toho je výměna rozbitého nástroje kdykoli časově náročná.

Pokud uživatel hodlá sekat v blízkosti plotu, měl by v zásadě použít normální linku, zejména pokud je plot vyroben z řetězového pletiva. aby se ušetřila standardní a čas od času drahá šňůra před opotřebením, mění se na rybářský vlasec, který se nedá ušetřit. Pro výměnu šňůry za rybářský vlasec je obvykle nutné zvolit silnější vlasec, 2-3 mm.

Při úpravě zahradních pozemků, parkových ploch a dalších míst, kde chcete sekat všechny druhy rostlin, budete často chtít vyměnit žací nástavec sekačky. Důvodem je to, že standardní šňůra namontovaná na žací hlavě zvládne pouze trávu. Pokud je však na cestě zaměstnance keř nebo mladý porost stromů, linka s takovým úkolem se nemůže vyrovnat správně a vyžaduje změnu na účinnější řezný nástroj.

Ruské automobilky s takovými situacemi počítaly a doplnily své výrobky v podobě masy trysek v podobě nožů s několikanásobnou výbavou “Okvětní lístky” nebo typ kotoučové pily.

Pokud měníte linku pomocí nože s více než jedním “okvětní lístky”, Pokud máte napájecí lištu, můžete s tímto nástrojem sekat jak vysokou trávu, tak rostliny se silnými a suchými kmeny. A díky změně čáry na disku může uživatel snadno vyřezávat křoví nebo malé stromy křovinořezem.

Čepele a kotouče lze instalovat takto.

  • Hřídel je třeba ihned vyšroubovat (otáčet ve směru hodinových ručiček) nebo sejmout žací hlavu a matici prachovky, pokud stroj ještě nebyl používán.
  • Pokud pilu nebo jinými slovy pilový kotouč upevníte tak, aby byl připevněn k malé ostruze (objímce).

Chcete-li lépe pochopit, jak nástroj vyměnit, podívejte se na toto video.

Problémem u benzínových i elektrických vyžínačů je kabel. “Pokročilé” Uživatelé sekaček na trávu se mohou bez námahy vypořádat s potížemi, které se vyskytnou, a pochopit, proč se to děje, ale začátečníkům to není příliš snadné vysvětlit. Ale v podstatě je to pro našeho zákazníka dost snadné. nejčastější problémy s linkou jsou.

správně, navinout, cívku, sekačky

Pokud se linka často trhá, může to být důsledek:

  • oblázky, malé větve a jiné tvrdé překážky v trávě;
  • uživatel seká trávu v blízkosti plotu nebo, pokud je plot zasíťovaný, tráva se trhá ještě rychleji “úponky”;
  • nekvalitní vlákno (doporučuje se kvalitní vlákno);
  • vývody v žací hlavě jsou opotřebované a způsobují tření vlasce o ostré hrany objímek a jeho přetržení (je nutné vyměnit celý díl).

Lucznik 555 Laura. cívkování, navlékání nití

Výběr bubnu pro sekačku na trávu (křovinořez). strunovou hlavu nebo cívku elektrického vyžínače

Obecně platí, že pokud často poklepáváte hlavou sekačky o zem nebo ji silně přitlačíte, struna se rychle ukončí. Naviják se odblokuje a šňůra se při prodlužování řeže nožem. Další příčinou rychlého přetržení struny je nesprávná obsluha stroje s automatickou žací hlavou: uživatel často při sekání snižuje otáčky motoru příliš nízko. Jak si však pamatujeme, automatická hlava je konstruována tak, že při každém snížení otáček je podáván nový kus vlasce, takže se rychle spotřebovává.

Může se stát, že se šňůra odvíjí, pokud je pružina v žací hlavě uvolněná. Linka je neustále prodlužována a řezána nožem na krytu a spotřeba drátu se zvyšuje. Chcete-li ji zkontrolovat, sejměte kryt a zapněte stroj. Pokud je linka “šel”, pak je třeba vyměnit pružinu.

Uvolnění pružiny uvnitř hlavy po spuštění stroje rovněž vede k odvíjení šňůr. Existují také případy, kdy se žací hlava při zapnutí stroje zlomí a zde instalovaná pružina se ztratí. Nezkušení uživatelé si absence pružiny nevšimnou a sbírají jednotku bez ní. Proto šňůra nedrží a odstředivá síla způsobí, že vyletí ven.

Automatická nebo automatická řezací hlava musí podávat linku bez zastavení stroje. Pokud nevychází, jsou příčiny následující

  • Šňůra není v cívce správně navinutá a netočí se;
  • šňůra je navinuta nerovnoměrně a může se zachytit mezi cívkami (šňůra by měla být navinuta pečlivě, bez zkroucení);
  • Konce vláken jsou velmi krátké a odstředivá síla je nestačí vytáhnout a šňůra není podávána (před spuštěním stroje se doporučuje vždy upravit délku vlákna jeho mírným dotažením);
  • Řada je slepená (o tom později).

Tento problém je většinou způsoben špatným kabelem. hlava strunové sekačky se během používání zahřívá a špatný vlasec se tam rozpouští a lepí se k sobě. Ke spékání dochází také tehdy, když se linka setká s pevnou překážkou. Vlákno je pak náhle zabrzděno a vtaženo do hlavy, kde se přilepí. Někteří majitelé jednotek doporučují namazat šňůru minerálním olejem nebo ji po navinutí na cívku nastříkat silikonovým sprejem. Jiní doporučují navinout na cívku méně vlasce. Bohužel je lepší okamžitě vzít vysoce kvalitní výrobek, který ve fázi výroby zohlednil faktor přehřátí hlavy a nit se nebude držet.

Jak navinout vlasec na cívku vyžínače trávy. podrobný návod

Žací vlákno sekačky na trávu je opotřebované a musí se převinout? Nepropadejte panice. Existuje několik způsobů, jak navinout vlasec na cívku vyžínače trávy. Způsob závisí na konstrukci cívky a modelu nástroje. Prozkoumejte podrobnosti procesu.

Vyžínač trávy může mít několik nástavců pro různé typy vegetace

Zvolte si řádek

Vlasec musí být silný, pevný a pružný. je to řezací nástavec vyžínače. K dispozici jsou vlákna o tloušťce od 1,2 mm do 4,0 mm. Většina modelů je navržena pro maximální tloušťku vlákna 3 mm. Který průměr struny křovinořezu je pro váš vyžínač nejvhodnější, závisí na několika faktorech.

V závislosti na tvrdosti kosené plodiny:

Je důležité si uvědomit, že příliš jemná linie urychluje opotřebení motoru, příliš hrubá urychluje přehřátí motoru a jeho předčasné selhání.

Důležitá je struktura vedení:

  • kulatý. univerzální, nejsilnější pro hrubou trávu;
  • Kudrnatý pruh. pro měkkou trávu;
  • pletené se zářezy. pro tenké a dlouhé šňůry.

Důležité! Zvolte linku typu a specifikací doporučených výrobcem křovinořezu. Tento materiál je nejvhodnější pro dlouhou životnost a pracuje při optimálním zatížení motoru křovinořezu.

Výměna vedení s kotoučem nebo čepelí

Trávník, park a další místa, kde je třeba sekat různé druhy rostlin, často potřebují nový sekací nástroj. Důvodem je to, že standardní strunová hlava křovinořezu zvládne pouze trávu. Když se však do cesty postaví keř nebo mladý porost stromů, linka úkol nezvládne a je třeba ji nahradit účinnějším řezacím nástrojem.

Výrobci vyžínačů s takovými situacemi počítali a doplnili své výrobky o řadu řezných hlav s více noži nebo kotoučových pil.

Výměna vlasce za vícebřitý nůž může být dobrým způsobem, jak sekat delší trávu, ale také sekat delší a sušší stébla. Výměnou struny za kotouč má uživatel křovinořezu možnost kácet keře nebo malé stromy.

správně, navinout, cívku, sekačky

Lopatky a kotouče se montují podle následujícího algoritmu.

  • Nejprve je třeba sejmout žací hlavu zajištěním hřídele (otáčením ve směru hodinových ručiček) nebo, pokud stroj ještě nebyl používán, sejmout matici průchodky.
  • Nasaďte pilový nebo řezný kotouč tak, aby byl opřen o malou ostruhu (pouzdro).

Chcete-li lépe pochopit, jak nástroj vyměnit, podívejte se na toto video.

Jak vyměnit vlasec na benzínové strunové sekačce: typy cívek, jak je vyměnit, video

Vyžínače trávy jsou vybaveny různými typy bubnů, které se nazývají také strunové hlavy.

Konstrukce a funkce těchto zařízení pro křovinořez a elektrický křovinořez jsou shodné a byly vynalezeny v roce 1971.

Na každé z těchto hlavic je však třeba vyměnit vlasec (strunu), který se při práci odře o trávu a zem nebo se z různých důvodů přetrhne.

  • Jaké jsou různé typy cívek a jak se od sebe liší;
  • Jak správně navinout strunu na jednotlivé typy cívek a jak tento prvek na řetězové pile vyměnit;
  • Jaké chyby se dělají při navíjení linky;
  • proč nelze navléknout nebo navinout šňůru.

Jak vybrat správný vlasec?

Nylonové šňůry jsou vhodné pro elektrické i benzínové vyžínače. Tento spotřební materiál lze použít jak pro ruční nářadí, tak pro sekačky na kolečkách. Výběr správné linky je důležitý, protože přímo ovlivňuje výsledek i životnost stroje. Je samozřejmě velmi snadné se v nabídce linek zmýlit, zejména pro začátečníky. Existuje však také mnoho rad od odborníků a těch, kteří různé možnosti vyzkoušeli.

správně, navinout, cívku, sekačky

Pro elektrické vyžínače trávy s příkonem do 500 W je nejvhodnější jemný vlasec o průměru 1 až 1,6 mm. Dobře se hodí na menší trávníky a řidší trávu. Pokud je váš výkon mezi 0,5 a 1 kW, je vhodnější vedení o průměru 2 mm nebo o něco větším.

Stačí posekat trochu trávy nebo trochu přerostlého plevele, ale ne příliš hustě.

U benzínových vyžínačů a křovinořezů není přípustná čára menší než 3 mm. Díky této tloušťce se snadno protáhne plevelem, suchými stébly, hustou trávou. Průměr větší než 4 mm je vhodný pouze pro výkonné řetězové pily. Zdá se, že pro výkonnější stroje je nutná silnější čára. Nedoporučuje se pro vyžínače s nízkým výkonem, protože by nefungovala tak dobře. neustále by se navíjela na cívku a vytvářela další tlak na motor.

Ve standardním balení je obvykle až 15 metrů vlasce. Pro výměnu vlasce na cívce však stačí délka asi 7 metrů. Stává se také, že se vedení vyrábí v cívkách o délce 250-500 metrů. Při výběru strun vždy zkontrolujte, kdy byly vyrobeny. Příliš starý nylon by mohl zkřehnout a stát se křehkým. Pokud k tomu dojde, je možné vedení na několik hodin namočit do vody, ale nedojde k jeho úplnému obnovení.

Důležitým kritériem pro výběr je průřez struny, která se vyrábí v několika variantách.

Kruhová výseč je univerzální. Používá se k sekání trávy střední tloušťky a hustoty. Při práci může být velmi hlučný, ale nepoužívá se příliš rychle.

Čtvercový nebo mnohoúhelníkový průřez je účinnější než kulatý. Ostré rohy umožňují rychlejší a lepší řez stonků rostlin.

Nejúčinnější jsou žebrované, kroucené a hvězdicovité profily. Tato linka seká trávu velmi rychle. Jeho hlavní nevýhodou je, že se rychle opotřebovává.

Šňůra pro vyžínače trávy je vyrobena z nylonu, který je pevný, lehký, levný a odolný. Polyethylen se přidává, aby byl ještě levnější, ale vedení se pak rychleji přehřívá. Silnější linky mají grafitové nebo ocelové jádro. Někdy jsou vyztužené, což zvyšuje jejich odolnost a životnost.

Stojí za zmínku, že dvoudílné struny mají vyšší cenu než standardní nylonové struny.

Vlákna pro benzínové vyžínače: typy a tipy pro jejich výběr

V tomto článku vysvětlíme vlastnosti (parametry) linky pro vyžínače trávy a poskytneme začátečníkům tipy pro výběr takové jednotky. Dozvíte se také, jak správně nasadit a navinout strunu na sekačku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS