Jak vyjmout cívku z elektrického vyžínače

Opravy elektrických vyžínačů vlastníma rukama: podrobné pokyny pro začínající řemeslníky s obrázky, schématy a fotografiemi

Strunová žací hlava. jedná se o jeden z pracovních mechanismů strunové sekačky. Cívka s travním vláknem je určena k sečení a skládá se ze speciální cívky, z níž v různých směrech vyčnívá řezací šňůra (struna nebo vlasec). Provázek je spotřební materiál, který je třeba během používání vyměnit. Na základě konstrukce a provozních vlastností vyžínačů vybavují výrobci své výrobky různými typy hlav. od jednoduchých ručních bubnů až po sofistikované automatické bubny. Čím je mechanismus složitější, tím větší je pravděpodobnost jeho poruchy. Další informace o tom, co dělat, když se cívka netočí, vlasec se nepodává nebo se přetrhne a další poruchy, naleznete v níže uvedeném materiálu.

Moderní kultivační trysky jsou k dispozici ve dvou verzích:

Bez ohledu na jejich odlišné názvy a konstrukci je jediným skutečným rozdílem rozrývací jednotka.

Ozubené nástavce na vyžínače trávy jsou lehčí, a proto jsou vhodnější pro lehké půdy. Diskové modely se používají pro kypření těžších půd díky své vysoké tuhosti.

Točivý moment je na hlavici kypřiče přenášen z motoru prostřednictvím hřídele opatřené speciálním výložníkem. Ten je bohužel často nutné zakoupit zvlášť.

Dotyčnou sestavu nelze označit za vyměnitelnou a počet drážek na koncové části tyče se může pohybovat od 7 do 9. Pokud si tedy zakoupíte kultivační nástavec například od společnosti Oleo-Mac, je důležité vědět, že nebude fungovat s vyžínačem Husqvarna a naopak.

Výměna magneto

Chcete-li správně zakoupit magneto, musíte se obrátit na specializovaného prodejce nebo servisní středisko a uvést značku a model vaší sekačky na trávu.

Tip! Dalším dobrým řešením je poskytnout starou zapalovací cívku, pro kterou může prodejce najít nový díl.

Chcete-li vyjmout magneto, je třeba sejmout plastový kryt sekačky na trávu. Tento postup se u jednotlivých modelů křovinořezů liší. Obvykle je nutné šrouby vyšroubovat, ale u některých benzínových vyžínačů může být nutné stisknout západky. Pak je cívka přístupná. Chcete-li díl vyjmout, odšroubujte příchytky a odpojte vodiče.

Při montáži nového dílu je třeba správně nastavit vzdálenost mezi setrvačníkem a magnetem. Za tímto účelem otočte ruční kolečko magnety směrem nahoru, namontujte cívku a upevněte ji, ale nedotahujte šrouby úplně, aby mezi díly zůstala malá mezera. Dále mezi cívku a setrvačník potřebujete kapesní kalendář, vizitku nebo čtyřikrát přeložený list papíru A4. Tyto triky zajistí správnou vzdálenost mezi setrvačníkem a magnetem. Použití speciální šablony je lepším řešením, ale její jednorázový nákup není praktický. Poté je třeba utáhnout upevňovací prvky, odstranit předmět mezi díly a přidržením magneto rukama, aby se neotáčelo, pevně utáhnout upevňovací šrouby. Poté otočte setrvačníkem, abyste se ujistili, že se nikde nezachytává o cívku. Nyní připojte vodiče a zasuňte zapalovací svíčku do víčka a poté zkontrolujte funkci zařízení.

Jaké typy linek jsou k dispozici?

Běžným typem šňůry, který se hodí prakticky na všechny typy navijáků, je šňůra kruhového tvaru. Další video : jak rozebrat cívku strunové sekačky na trávu. Výměna vlasce na vyžínači. Video o demontáži cívky a výměně vlasce na vyžínači. Zobrazit další související videa. Je to běžná strunová sekačka, která je vhodná pro sekání svěží trávy, ale mnohem hůře se s ní seká tráva zplanělá a rozhodně se s ní nedá sekat křoví.

Průměr, kterým můžete sekat mladou trávu, zpravidla nepřesahuje 1,6 mm. Čím silnější je vlasec, tím těžší trávu dokáže posekat.

Hvězdicové nebo čtvercové žací ústrojí s ostrými hranami je díky ostrým hranám vhodnější pro sečení suché trávy, ale jeho nevýhodou je vyšší opotřebení a nižší pevnost než u kulatého žacího ústrojí.

Existují šňůry se zlepšenou aerodynamikou s charakteristickými vroubky, šupinami a zářezy, takový výrobek dělá menší hluk, ale používá se pouze na benzo, protože výtěžnost takové nitě z cívky je obtížná, používá se nejčastěji s kotouči, do kterých se vkládají segmenty. Nevýhodou tohoto výrobku je jeho křehkost.

Nejčastěji v benzínových vyžínačích s motorem o výkonu větším než 1,5 litru.с. šňůry s kovovými vlákny. Toto video ukazuje, jak rozebrat cívku v benzínové strunové sekačce na trávu a jak správně navinout cívku. Jak vyjmout cívku na vyžínači a převinout kotouč na hřídel? Toto vlákno je ideální pro sekání suché trávy a malých keřů. Jak rozebrat cívku strunové sekačky na trávu. Výměna šňůry na zastřihovači. Přítomnost jádra má pozitivní vliv na trvanlivost materiálu. Nevýhodou takové šňůry je její cena, která je výrazně vyšší než u výše uvedených protivníků.

Jak správně nasadit nůž na vyžínač trávy

Nasazení nože na strunovou sekačku není tak obtížné. Výrobce vybavil své nářadí speciálním kolíkem pro zajištění převodovky a klíčem, který lze použít k odšroubování cívky s vlascem. Při výměně řezných prvků je nejdůležitější dodržovat bezpečnostní opatření a pořadí demontáže.

Přečtěte si také: Jak vybrat ultrazvukovou lázeň

Postup instalace nože na vyžínač trávy je následující

  • Sejměte kryt nože;
  • Uzamčení jednotky. K tomu je třeba vyrovnat oba otvory v náboji hřídele a krytu převodovky. Po jejich vyrovnání zasuňte kolík do otvorů;
  • Odšroubujte cívku struny z náboje ve směru hodinových ručiček nebo vyšroubujte matici nástavce, která drží kryt proti prachu (pokud sekačka na trávu ještě nebyla použita);
  • Dále kotoučovou pilu montujeme tak, aby se drážky na podložce náboje shodovaly se zářezy v otvoru kotouče;
  • Opětovně nasaďte prachovku;
  • Utáhněte upevňovací matici (proti směru hodinových ručiček), přičemž pojistný kolík zůstane zachován;
  • Utáhněte jej pomocí nástrčného klíče;
  • Opětovná montáž ochranného krytu.

Jak vidíte, není se čeho obávat. Nyní můžeme bez obav pokračovat v kosení plevele na pozemku.

Strunová sekačka je praktický a snadno použitelný nástroj pro sekání trávy a zastřihávání malých keřů a stromů. Jako řezací prvek se často používá strunová šňůra, protože stojí méně než kotouč a je bezpečnější. Intenzivní používání nástroje si časem vyžádá výměnu struny na vyžínači. Postup je podobný u sekaček různých výrobců, ať už jde o Husqvarnu nebo Huter, s možnými drobnými rozdíly.

Jakou šňůru zvolit pro svůj zastřihovač

Před nákupem tohoto materiálu pro strunovou sekačku je dobré se rozhodnout pro typ. Ve skutečnosti není takzvaná běžná řada zastřihovačů s kulatým průřezem jediná, která existuje. Jak vybrat nejvhodnější? Nejprve je třeba určit pracovní podmínky.

Výběr podle typu. kruhové žací ústrojí je nejběžnějším ústrojím. Až na výjimky se hodí na všechny cívky. Tento typ nosného materiálu je vhodný pouze pro sekání čerstvé, svěží trávy. Ale možná už nebude schopen sekat tzv. mrtvé dřevo. Pokusy o sekání keřů s touto linkou jsou zbytečné.

Kromě obvyklých typů existují i jiné s ostrými hranami. Obvykle se vyrábějí ve vzoru „hvězda“ nebo „čtverec“. Přítomnost ostrých hran je hlavní charakteristikou a klíčovým rozdílem těchto šňůr.

Právě díky této vlastnosti jsou tyto linky schopné sekat suchý plevel. Vlákna se špičatými hranami však nejsou bez nevýhod, z nichž nejdůležitější je rychlé opotřebení a pevnost, která je výrazně nižší než u kulatého typu.

Kromě výše uvedených typů čar existují i další zajímavé a často se vyskytující druhy. Z nich lze zmínit zejména linky s kovovým drátem uvnitř. Tento typ vlákna se často používá v benzinovém nářadí s motory o výkonu větším než jeden a půl koně.

Kovová jádra mohou mít kulatý průřez nebo ostré hrany. Bez ohledu na typ průřezu je tato nit ideální pro překonávání obtížně řezatelných rostlin. S tímto typem vlasce lze snadno sekat nejen suchou trávu, ale i malé keře a křoviny.

Vlákna s drátem uvnitř jsou díky své neuvěřitelné odolnosti proti oděru výhodná ve srovnání s jinými opotřebitelnými díly. Tato vlastnost má bohužel více než znatelný dopad na cenu tohoto typu. Náklady na jádrové příze jsou mnohem vyšší než u jiných typů přízí.

Výběr podle tloušťky

Kromě toho je třeba věnovat zvláštní pozornost tloušťce spotřebního materiálu. Pro sečení mladé trávy jsou vhodné nitě o průměru jeden a půl milimetru. Čím větší je průměr vlasce, tím tvrdší a sušší je plevel.

Při výběru čáry podle tloušťky se objevuje „ale“. Důležité je nejen posoudit schopnosti materiálu, ale také zvážit vlastnosti strunové sekačky. Požadavky na řezný nástavec je nutné zjistit v návodu k obsluze dodaném s nářadím.

Použití nesprávného vlákna může způsobit poškození nástroje. Použití příliš silného vlákna může vést k přetížení motoru. Příliš jemný závit způsobuje nadměrné opotřebení ramene točivého momentu.

Proto byste měli správný vlasec vybírat stejně pečlivě, jako ho navíjíte do vyžínače. Jakmile najdete a zakoupíte vhodný vlasec pro strunovou sekačku, můžete se podívat, jak jej navinout na cívku.

Navíjení vlasce na strunovou sekačku

Postupné a opatrné vyjmutí cívky z cívky strunové sekačky vám umožní přejít rovnou k navíjení vlasce. Konstrukce hlavy, počet a rozmístění upevňovacích otvorů určují pořadí operací při této operaci a rovněž určují použité metody. V současné době je k dispozici několik typů cívek v závislosti na počtu drátů vlasce a způsobu jejich navlékání:

Před zahájením navíjení vyjměte cívku vlákna z pouzdra. V závislosti na výrobci, výkonu a typu (elektronický nebo benzínový) existují tři konstrukční typy vyžínačů:

Podobný model může být vybaven lopatkou. Odpojení cívky se u těchto modelů provádí pomocí 2 zapuštěných tlačítek v krytu cívky. Pro instalaci střihacího nože je nutné koordinovat otvor mezi cívkou a tyčí a poté vložit zařízení v podobě železného kolíku (šroubovák, kovová tyč). Když je cívka zablokovaná, lze těleso ručně vyšroubovat ve směru hodinových ručiček.

Hlava strunové sekačky s automatickým navlékáním vlasce

Některé modely dostupné na trhu mají cívku s automatickým navíjecím mechanismem. Konce vlasce stačí zastrčit a zajistit v hlavě a navíjení vlasce provádí nástroj sám při zapnutí v pracovním režimu. Chybné navinutí vlasce do strunové sekačky s touto hlavou je prakticky nemožné, protože cívka určuje polohu drátů vlasce bez pomoci dalších osob. Výhodou automatické strunové hlavy je snadné podávání struny; nevýhodou jsou časté poruchy stroje kvůli konstrukčním obtížím a vyšší cena.

Jak doplnit vlasec do cívky vyžínače trávy

Přetočení žacího ústrojí trvá přibližně 10-15 minut. Jak vypadá cívka

vyjmout, cívku, vyžínače

Vyžínače trávy? Plastové pouzdro s kazetou uvnitř, která má speciální háček pro snadné navíjení. Prakticky všechny vyžínače mají stejný princip montáže, a to centrální šroubovací tlačítko, které po stisknutí umožňuje zasunout vlasec pro vyžínač na správnou délku. video, jak doplnit vlasec do vyžínače; Jak navinout vlasec na křovinořezu? Video o tom, jak vyměnit žací strunu ve vyžínači a jak navinout žací strunu na sekačku. Jak vyjmout cívku, demontovat cívku na zastřihovači a vyšroubovat matici bez. Některé příklady různých vyžínačů jsou uvedeny na fotografii níže.

Vlastní výroba cívky

Sekačka na trávu se často používá v takové vzdálenosti, kde jsou v případě poruchy k dispozici náhradní díly pro žací hlavu. V tomto případě můžete místo rozbitého mechanismu nainstalovat cívku jednoduché konstrukce, kterou jste vyrobili vlastnoručně. Budete k tomu potřebovat překližku (textolitovou, kovovou atd.).), očka, šrouby nebo vruty. Jedná se o vícestupňový proces.

  • Z překližky vyřízněte kotouč o stejném průměru, jako má vadná cívka.
  • Do středu disku vyvrtejte otvor o průměru odpovídajícím průměru hřídele strunové sekačky.
  • Na protilehlé strany kotouče připevněte malá očka, která budou sloužit k napájení vlasce.
  • Trimrovací šňůra se provlékne očky a zajistí obvyklými šrouby nebo vruty. Cívka je připravena k použití.

Důležité! Nezapomeňte, že matici nelze utáhnout ani povolit, aniž by byla hřídel pevně zajištěna.

Chcete-li vyměnit šňůru na provizorním navijáku, musíte povolit upevňovací šrouby, vložit nový kus šňůry a znovu utáhnout upevňovací prvky. Není nutné vyjmout cívku z hřídele vyžínače, ale je nutné vyloučit možnost samovolného spuštění motoru.

Výše jsou uvedeny metody opravy strunové hlavy krok za krokem s obrázky. Jak vidíte, proces není složitý. A většina poruch přímo souvisí s nedbalým navlékáním a špatnou kvalitou strun. Ve videu si můžete názorně prohlédnout všechny kroky tohoto procesu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS