Jak vyrobit brzdy na přívěsu s elektrickým rumpálem

Jak si vlastnoručně vyrobit brzdy pro jednonápravové traktory

Jednonápravový traktor se sekačkou na brambory šetří čas a námahu při péči o plodiny. Ježci na plevel jsou funkční nástavec, který umožňuje kvalitní a rychlou regulaci plevele. Při odplevelování se rostliny nejen seřezávají, ale vytrhávají se i s kořeny. Půda kolem rostliny je dobře nakypřená a zapravená. Tím je zajištěno, že rostlina nejenže není zaplevelená, ale dostává také dostatek vody a kyslíku.

Pokud chcete úkol zvládnout sami, použijte schémata a nákresy.

Použití kroužků je vhodnější než použití kotoučů, což celou konstrukci odlehčuje. Rozměry kroužků pro výrobu ježků se liší. 240x170x100 mm nebo 300x200x100 mm jsou nejběžnější. Kroužky jsou k trubce připevněny pomocí příčníků. Spojení by mělo být pod úhlem 45 stupňů a mezera mezi prvky by neměla být větší než 15-18 cm.

Hroty, které jsou vyrobeny z 10-15 cm dlouhé ocelové tyče, jsou přivařeny ke kroužkům a nápravě. V závislosti na jejich velikosti se k velkému kroužku připevňují 15 kusy a k malému kroužku 5 kusy. K nápravě je možné přivařit i několik kusů.

vyrobit, brzdy, přívěsu, elektrickým, rumpálem

Jak jsou brzdy nezbytné?

Nejprve byste měli pochopit, proč jsou brzdy pro přívěsy nezbytné. Potřeba brzd pro tažená vozidla vyplývá především z právních požadavků: všechny přívěsy musí mít brzdový systém.

Navíc v případě svahu zajišťuje bezpečnost zařízení přítomnost brzd. Výchozím materiálem mohou být brzdy motocyklu nebo automobilu. Je třeba zvážit různé typy brzd. Například parkovací brzda (známá také jako ruční brzda) nezajišťuje plné zabrzdění naloženého přívěsu (pokud je přívěs s kombajnem v pohybu). Toto brzdové zařízení by se proto nemělo používat u jednonápravových traktorů.

Někteří řemeslníci používají různá zařízení vlastní konstrukce, ale ani ta nejsou řešením. Pásový mechanismus není schopen okamžitě zastavit jedoucí přívěs bez ohledu na jeho zatížení, navíc s opotřebením pásu se brzdění provádí s prodlužující se brzdnou dráhou. To je nebezpečné, a proto se nedoporučuje takové brzdové zařízení zavádět.

Měli byste také vzít v úvahu, že ve venkovských oblastech je snazší sehnat starý motocykl a díly na něj, brzdy na motocykly jsou v obchodech s autodíly levnější, takže jsou cenově dostupnější.

Přestavba brzdy motocyklu na brzdové zařízení pro motorový kultivátor vlastníma rukama nevyžaduje mnoho času ani investic. Brzdy přívěsů jsou vyrobeny z brzd motocyklů mnohem jednodušším způsobem. Pokud jsou na přívěsu použita kola motocyklu, budou úpravy minimální. Takové zařízení by umožnilo rychlé brzdění za jízdy a udržení přívěsu v klidu při parkování.

O brzdách

Přívěs je k dispozici pro přepravu nákladu. Kola na podvozku a kormidlo se zpravidla ovládají nezávisle na sobě. Traktor má ve venkovských oblastech výhodu v terénu. Brzdy jsou nutností. Koneckonců, i menší vydání může být problém.

Chcete-li si vyrobit vlastní brzdy, můžete použít parkovací brzdu z automobilu, kterou je třeba mírně upravit. Pásová brzda může být namontována, ale je málo účinná.

Bubnové brzdy motocyklu lze přizpůsobit přívěsu motorového rumpálu. Vázací tyč a lano se musí z kotouče vyjmout a soustružit na soustruhu. Poté lze buben nainstalovat na vozík. Nasazení bubnu na náboj. Po nabroušení se kotouč nasadí na osu a utěsní pouzdrem. K disku může být přivařen kus trubky, aby se zabránilo jeho otáčení. Zbývá doplnit prvky pomocí lana a páky.

Pokud se vrátíte k používání parkovací brzdy, parkovací brzda obsahuje brzdový mechanismus a pohon. Pákou obsluha aktivuje mechanický pohon, brzdový systém se uvede do chodu. Síla je i v tomto případě přenášena třemi lany: zadní se dotýkají kol vozíku a přední páky. Proto jsou připojeny k těmto prvkům. Pomocí matice lze měnit délku mechanického pohonu.

K uvolnění vozíku z brzdy stačí páku posunout do původní polohy, čemuž napomáhá vratná pružina.

K pochopení dalšího postupu vlastně nejsou potřeba žádné výkresy. Stačí se podívat na fotografii, jak brzda vypadá, použít analog z nějakého vozidla a nainstalovat ji na svůj jednonápravový traktor s ohledem na jeho konstrukční vlastnosti. Systém je dostatečně jednoduchý a přehledný. A pokud se chcete úkolu ujmout sami, znamená to, že k tomu máte potřebné znalosti a dovednosti.

Význam jednotlivých složek

Každá část motorového kypřiče je důležitá. Nezanedbávejte žádnou ze sestav. Vzhledem k jednoduchosti konstrukce stroje má každá jeho část silný vliv na pracovní proces. Brzdy a spojky nejsou výjimkou. Tyto prvky jsou prostě nezbytné pro správnou funkci jakéhokoli motorového kypřiče: Neva, Agro, Zubr nebo jiného. Brzdy jsou bezpečnostním prvkem a spojka slouží jako táhlo, které táhne a ovládá celý kultivátor. Kromě toho si můžete prohlédnout fotografie a videa, abyste získali lepší představu o tom, jak prvky vypadají.

Potřebné nástroje a materiály

Při plánování výroby domácích brzd pro motocyklový vozík si musíte připravit materiál a nářadí. Jako základ pro budoucí brzdy je lepší použít následující díly motocyklu:

Při montáži musí mistr použít standardní sadu nástrojů a také svářečku, díky které budou všechny spoje konstrukce pevné a spolehlivé.

Pro správnou funkci brzd je nutné kotouče přebrousit. Nejlepší je svěřit tyto manipulace profesionálům, protože mají pro takovou práci potřebnou kvalifikaci a vybavení.

Pro úspěšné provedení prací se důrazně doporučuje použít výkresy brzdového systému vybraného modelu, které slouží jako základ pro domácí konstrukci. Protože se systém skládá z mnoha dílů, je třeba věnovat maximální pozornost tomu, aby byla sestava instalována podle schématu, jinak hrozí vysoké riziko poruchy nebo rychlé poruchy.

Jak vyrobit přívěs pro motorový kultivátor: návod krok za krokem

Jednonápravový traktor je velmi užitečný a všestranný stroj pro soukromou domácnost. Lze jej použít k provádění různých kultivačních prací. Lze ji však použít i k přepravě značných nákladů. K tomu potřebujete vozík pro motorový kypřič.

Průmyslové přívěsy jsou k dispozici v širokém sortimentu, ale mají jednu zásadní nevýhodu. Poměrně vysokou cenu.

Chcete-li ušetřit peníze, můžete si vyrobit přívěs pro osobní automobil vlastníma rukama. K tomu budete muset vytvořit výkres, koupit potřebný materiál a mít nástroje pro výrobu.

Často v garážích u majitelů aut leží zbytečná zátěž různými odpadky, které je líto vyhodit, ale nenašla uplatnění. Musíte se prohrabat těmito věcmi a zjistit, jestli se něco hodí pro výrobu domácího přívěsu.

Můžete potřebovat následující: kola a pružiny ze starých automobilů, rozebrané na součástky; kusy plechu; kanálové nebo úhlové tyče; různé spojovací prvky (matice, šrouby); kusy elektroinstalace automobilu.

Přívěs pro motorový kypřič: jak to udělat vlastníma rukama

Jednonápravový traktor je nepostradatelným pomocníkem moderního zemědělce, spolehlivým společníkem, který pomůže rychle zvládnout i ty nejfalešnější domácí práce. Ani taková univerzální jednotka však není schopna sama zvládnout přepravu zahradní techniky a plodin. Přívěs pro jednonápravový traktor může být vyroben z ocelového plechu o tloušťce 0,8 mm; kanál se čtvercovou nebo příčnou příčkou.

Jednonápravový traktorový přívěs. Jednoduchá konstrukce

Tato možnost je ideální pro ty, kteří nechtějí ztrácet čas. Pro práci bude nutné připravit následující materiály:

  • Ocelová trubka 25 × 25 mm;
  • Trubky o rozměrech 60 × 30 mm;
  • Duralový plech o tloušťce 2 mm;
  • Kanál ;
  • Kola s pružinami z vozu Moskvič nebo VAZ;
  • Ocelový plech o tloušťce nejvýše 0,8 mm;
  • Sada upevňovacích prvků;
  • Úhlová bruska;
  • Elektrická skládačka;
  • Elektrický šroubovák;
  • Svařovací stroj.

Jednoduchý vozík pro motorový kypřič se skládá z robustního rámu. Ten má podobu jednodílné konstrukce, která je namontována a bezpečně připevněna k rámové mřížce. Výroba této a dalších součástí přívěsu je následující

  • Pro výrobu rámu vyrobte 2 příčníky ze 2 úhelníků o rozměrech 25 × 25 mm. Ty budou sloužit jako příčníky v přední a zadní části konstrukce;
  • Poté z trubek 60 × 30 mm zhotovte bočnice;
  • Spojte všechny prefabrikované díly pomocí pěti stejných příček a vytvořte mřížovou konstrukci. Přitom by měla být plošina mřížky, která se má použít, umístěna s malými uvolněními ve vztahu k příčníkům umístěným v příčníku a instalovanému příčníku. K vývodům budou poté přivařeny podélné ocelové trubky;
  • Dále k podélným trubkám přivařte 4 zcela shodné vzpěry. Přivařte popruhy k hornímu bodu posledního z nich a vytvořte je pod úhlem 25 × 25 mm;
  • Chcete-li vyrobit přívěs s klapkami, musíte rámy vyrobit samostatně;
  • Zakryjte rošt plošiny, která se má použít, pevným hliníkovým plechem a upevněte jej pomocí šroubů. Pro boky vezměte tenčí ocelové plechy a přivařte je ke sloupkům a nosníkům;
  • Chcete-li vytvořit nosník, vložte do sebe 2 stejně dlouhé kanály. Jeden konec kanálu by měl být opatřen osami kol;
  • Připevněte prefabrikovaný nosník k nosníkům pomocí provozuschopných pružin. Za tímto účelem nasuňte konce těchto vzpěr na osy vzpěry a dříve instalovaného držáku;
  • K výrobě oje použijte obdélníkové trubky o rozměrech 60 × 30 mm. Přivařte tyče v jejich střední části k nosníku;
  • Pokud potřebujete dvounápravovou konstrukci, bude třeba přední konce použitých trubek zakotvit a přivařit k oji sklízecí mlátičky. Přivařte trubky na jejich zadním konci k předním částem nosníků. Dbejte na to, aby se zadní konce překrývaly o 20 cm.

Nezapomeňte, že jednonápravový traktorový vozík musí být vybaven směrovými, parkovacími a brzdovými světly. Takto vyrobený vozík dokáže převézt malá zavazadla na téměř jakoukoli vzdálenost.

Jak vyrobit přívěs pro motorový kultivátor vlastníma rukama. Komplexní verze

Před výrobou univerzálního multifunkčního vozíku je třeba nejprve pečlivě prostudovat výkresy. V nich musí být uvedeny přesné rozměry jednotlivých prvků a přívěsu jako celku.

Po prostudování schémat a rozhodnutí o optimálních rozměrech konstrukce je třeba nakoupit dostatečné množství oceli. Předem si také spočítejte počet kanálů, které potřebujete pro zavěšení vozíku.

Přesné počítání materiálu vás ochrání před nákupem zbytečných položek. Budete potřebovat i další materiály:

  • Ocelové úhelníky, rozměry 5×2,5 cm;
  • Úhelníky, 4×4 cm
  • Kusy kulatých a obdélníkových trubek;
  • 2 cm silné desky;
  • Čtvercové dřevo o rozměrech 5 × 5 cm.

K práci na přívěsu budete určitě potřebovat svářečku, protože samotné šrouby a vruty dlouho nevydrží.

Sklápěcí přívěs se skládá ze 4 základních prvků: karoserie, rámu, podvozku a kol. Každý díl musí být spojen s ostatními díly svařením. Stavební kroky jsou následující

  • Karoserie vozíku se skládá z prken o tloušťce 2 cm. Kovové rohy by měly být nasazeny na okrajích;
vyrobit, brzdy, přívěsu, elektrickým, rumpálem
  • Vzhledem k tomu, že stavěný vozík je jednoosá jednotka, je třeba myslet na rozložení zátěže na vozíku. Je lepší mít těžiště blíže k přední části, vedle osy kola. Nástavbu je také třeba opatřit popruhy, které pomohou náklad upevnit na místě;
  • Dalším krokem je výroba podvozku přívěsu. Nejlepší je použít prefabrikovaná kola s náboji. Aby průměr použité tyče nápravy plně odpovídal velikosti ložisek, je třeba její konce pečlivě nabrousit;
  • K dokončení osy kola je třeba použít ocelovou tyč o průměru 3 cm. Důležitá je délka tyče. Mělo by to být tak, aby použitá kola po sestavení nevyčnívala nad ráfky karoserie vozíku. Upevnění tyče se provádí svařováním. Díl musí být přivařen pomocí úhelníků a konzol k tělesu závěsu a k použitým prvkům rámu;
  • Pro přímé připojení vyrobeného přívěsu k motorovému rumpálu je nutné vyrobit držák. Tento prvek musí být připevněn ke konzole závěsu, takže horní část dílu musí přesně kopírovat tvar obrysu okra;
  • Vložte oje vyrobeného přívěsu do těla podélného kloubu. Spojte oba díly pomocí dorazového kroužku. Díky tomuto řešení bude jízda s traktorem mnohem snazší, protože kola přívěsu budou pracovat zcela nezávisle na standardních kolech zemědělského stroje. Další podrobnosti o výrobě a montáži přívěsu najdete ve videu.

Jak vlastnoručně vyrobit brzdy na přívěsu pro motorový kypřič

Přívěs výrazně rozšiřuje mobilitu traktoru a snižuje náklady na přepravu různých nákladů. Pokud si vyrobíte vlastní brzdy pro jednonápravový traktor, bude ovládání přívěsu mnohem snazší a bezpečnější.

vyrobit, brzdy, přívěsu, elektrickým, rumpálem

Brzdový systém přívěsu

Než zjistíte, jak vyrobit brzdy pro jednonápravový traktor, je vhodné se s těmito prvky seznámit podrobněji. Jsou nezbytné pro každou soupravu přívěsu a návěsu, protože umožňují rychlé zastavení stroje v pohybu i s těžkým nákladem.

Díky tomu je přeprava bezpečnější, zejména při jízdě po nerovném terénu s velkým sklonem. Pro výrobu těchto prvků se důrazně doporučuje použít hotové díly z různých automobilů a motorových vozidel, což značně zjednoduší práci. Brzdové systémy se však vyrábějí v různých typech a ne všechny jsou vhodné pro konstrukci sklízecí mlátičky.

Vzhledem k jejich nízkému výkonu a rychlému opotřebení nejsou pro tento typ použití vhodným typem brzd.

Přívěs musí být z bezpečnostních důvodů vybaven brzdami

Nejjednodušší a nejefektivnější variantou, která by měla sloužit jako základ pro domácí brzdy, jsou podobné díly ze starého motocyklu. Tyto náhradní díly jsou snadno dostupné a cenově přijatelné, což umožňuje vyrábět brzdy pro jednonápravové traktory bez dodatečných nákladů.

V případě potřeby lze použít parkovací brzdu z vozidla, která usnadňuje zastavení na svazích i na delší dobu. Demontáž a následná instalace tohoto typu brzdy je však podstatně složitější a dražší, takže je méně oblíbená.

Obsluha systému je velmi jednoduchá, protože je totožná se standardními ekvivalenty používanými v jiných typech strojů. Brzdění se provádí posunutím páky, která napíná lano, a jejím otočením zpět, aby se pokračovalo v jízdě.

Samostatná výroba brzd

Vyrobit domácí brzdy na přívěsu motorového bloku bude velmi snadné, pokud se mistr předem ujistí, že má k dispozici všechny potřebné materiály a také nářadí. Je třeba vzít v úvahu, že pro účinné brzdění se důrazně doporučuje instalovat brzdy na každé kolo. To umožní rychlé zastavení i při jízdě vysokou rychlostí a zabrání otáčení přívěsu.

Jak sestavit brzdy

Jakmile jsou všechny komponenty dostatečně připraveny, je vhodné přistoupit přímo k montáži domácích brzd. K tomu je třeba vyjmout táhla a kabely z kotoučů, otočit je a dodržet následující algoritmus:

  • Nasaďte obrobené bubny na náboje a zajistěte je.
  • Zbývající mezery mezi kotouči je třeba uzavřít pevným kovovým drátem.
  • Nasaďte kotouč na nápravu a zajistěte jej nábojem. Ujistěte se, že je disk pevně usazen, aby se během provozu nemohl pohybovat.
  • K nápravě přivařte úhelník nebo kus trubky pro lepší upevnění disku.
  • Připevněte lanka k bubnům a připojte je k řídicímu systému brzd.

Brzdy jsou ovládány speciálním brzdovým mechanismem, který lze převzít z ruční brzdy automobilu. Můžete si ji vyrobit sami z jakéhokoli dostupného materiálu.

Je třeba poznamenat, že některé součásti těchto brzd se mohou používáním výrazně zhoršit a je třeba je vyměnit. Například kabely mohou být opotřebované, proto je vhodné používat sestavy s co nejmenším opotřebením.

Poté, co se naučíte, jak vyrobit brzdy pro motorový kultivátor vlastníma rukama, můžete upravit konstrukci pro snadnější použití. Nejzřetelnějším vylepšením je instalace pružiny, která reverzuje páku, což umožňuje řadit brzdy bez větší námahy. Takový prvek může být umístěn nejen na brzdovém mechanismu, ale také na laně a dalších konstrukčních uzlech, což umožňuje každému zvolit tu nejlepší variantu.

Pokud jsou pro montáž použity automobilové brzdy, všimněte si přítomnosti prvku, který vypíná kontrolní světlo. Přestože je ve stroji důležitý, pro přívěs je naprosto zbytečný, proto se doporučuje jeho demontáž pro zjednodušení konstrukce.

Pokud máte potřebný materiál a nářadí, můžete přívěsný vozík za motocykl vybavit vlastním brzdovým systémem. Díky tomu bude používání stroje pohodlnější a bezpečnější, což je důležité zejména při přepravě velkého množství nákladu.

Vozík pro motorový kypřič vlastníma rukama. Tractorist

Vlastnoručně vyrobený přívěsný vozík pro motorový kultivátor: fotografie konstrukce přívěsu pro motorový kultivátor krok za krokem.

Boční rozměry přívěsu 1.5 х 1.2 м. Výška. 0,5 m.

Vozík pro motorový kultivátor vlastníma rukama. Rozměry, výkresy, montážní doporučení

Jednonápravový traktor se nachází téměř na každé farmě, kde se předpokládá práce v terénu. Kromě svého hlavního úkolu obdělávat půdu se hodí i jako dopravní prostředek, přinejmenším jako nákladní vůz.

K dispozici jsou prefabrikované konstrukce, a to jak od výrobců traktorů, tak od výrobců třetích stran. Vozík na jednonápravovém traktoru se mění v plnohodnotné vozidlo, které stojí pevně na zemi se třemi nebo čtyřmi koly.

Vozík na jednonápravovém traktoru však tyto úkoly úspěšně zvládá. Přepravu nářadí na pole, sklizeň plodin, sběr dříví v lese. A díky jednoduché konstrukci si ji snadno postavíte sami.

Jaké nástroje a materiály potřebujeme

  • Ocelový profil (čtvercová trubka) 20-40 mm nebo 30-50 mm pro výrobu rámu a mechanismu řízení;
  • Ocelové rohové dílce o tloušťce 3 mm a stranách 30-40 mm;
  • Železný plech o tloušťce 1,2-2 mm nebo vlnitý plech s jemnou roztečí pro karoserii. Můžete ji vyrobit z prken nebo překližky;
  • Ocelová trubka pro výrobu nápravy (v závislosti na konstrukci kola);
  • Kola s pneumatikami pro zamýšlené zatížení
  • Šrouby, matice a další spojovací materiál;
  • Nýtovací pistole se sadou nýtů různých velikostí;
  • Úhlová bruska (úhlová bruska) s řeznými a hrubovacími kotouči;
  • Svařovací stroj;
  • Vrtací stroj nebo vrtačka.

Musíte si vypracovat vlastní výkres pro motorový kultivátor. Zde je typická konstrukce.

Obrázek poskytuje obecnou představu o výrobku. Při vývoji vlastního návrhu se rozhodnete, jaká kombinace komponentů je pro váš vozík nejlepší.

Klíčové součásti produktu

  • Rám. Svařované těleso z profilovaných trubek;
  • Tělo. Jsou možné různé varianty. Z desek nebo překližky, připevněné na ocelových konzolách. Vyrobeno z ocelového plechu, svařeno. Bočnice mohou být pevné nebo sklopné;
  • Spojovací zařízení (oje).

Délka se volí podle snadnosti ovládání rumpálu. Jedná se o rozšíření (prvek) rámu;

Musí být zajištěn horizontální kloub mezi ojí a závěsem oje. Zajistěte co největší polohu závěsu se dvěma stupni volnosti. V opačném případě by v náročném terénu docházelo k vyšším torzním silám mezi rámem a rumpálem;

V závislosti na konfiguraci kol může být portálová nebo nápravová. Odpružení lze namontovat, ale komplikuje to konstrukci a snižuje užitečné zatížení. Při nízkých rychlostech a vysokých profilech pneumatik nejsou tlumiče nutné.

Pokud to výkon kráčejícího traktoru dovolí, lze postavit čtyřkolový vozík. To zvyšuje stabilitu a je výhodou při přepravě objemných nákladů.

V této variantě je přední náprava umístěna na otočném stole. Kloubový spoj s rumpálem může být pevný nebo kloubový. První zvyšuje sílu při otáčení, druhá musí minimalizovat vůli v kloubu.

Jak si vlastnoručně vyrobit přípravek pro motorový kultivátor. Praktické rady

Po výpočtu rozměrů (pro výkon do 5 k je optimální velikost karoserie 1 m 1,5 m) začněte řezat profilované trubky pro rám.

Montáž rámu na rovném podkladu pomocí svařování elektrickým obloukem. U profilů o rozměrech 40-50 mm nejsou nutné výztužné konzoly v rozích. Rám má dostatečnou tuhost. Hlavní je dosáhnout kvalitního spoje po celém obvodu kloubů.

Spoje se samozřejmě brousí úhlovou bruskou.

Poté svaříme boční strany rámu karoserie. Pro tento účel stačí 20-30mm průřez. Dbejte na to, aby rozměry rámu a bočních prvků odpovídaly, jinak bude montáž karoserie obtížná.

Opláštění této konstrukce je vyrobeno ze železného plechu o tloušťce 1,5 mm. Připojení jsou šroubová, se závitem v profilované trubce.

Boky karoserie jsou z vnitřní strany hladké pro snadnou přepravu volných obalů. Nastavení smyku na smyku.

Před konečnou montáží pečlivě natřete součásti rámu. Můžete použít běžnou olejovou barvu na kov. Základní nátěr má dostatečnou přilnavost. Pokud to zdroje dovolí. Použijte speciální nátěrové přípravky s polymerním plnivem.

Tento povrch je odolnější proti oděru. Nebo na konci sezóny je třeba povrch karoserie přelakovat.

vyrobit, brzdy, přívěsu, elektrickým, rumpálem
  • Nástavba karoserie je namontována a natřena předem.
  • Po zašroubování spojovacích prvků naneste barvu na hlavy šroubů a na místa, kde byl povrch při montáži poškozen.

Oblíbené: Ruské kultivátory. Správná volba

Vyrobte závěs z nejsilnější profilové trubky.

Konstrukce vyžaduje sklápěcí nástavbu. Proto namontujte osy výkyvného mechanismu přesně doprostřed. Zde je důležité správné seřízení, jinak se mechanismus při zvedání karoserie zasekne.

Pouzdra náprav jsou upevněna pomocí 5 mm silné výztužné desky. Stejné zesilovače jsou přivařeny k závěsu, který slouží jako hlavní rám.

Po konečném svaření zkontrolujte volný pohyb mechanismu. Sklápěč není demontovatelný, proto je důležité nápravy napoprvé správně namontovat, abyste je nemuseli znovu svařovat.

Kola a náboje pocházejí ze starých zemědělských strojů. Náboje adaptérů se soustruží ručně na soustruhu. Ložiska na nábojích byla vyměněna. Stačí porovnat průměry.

Montáž nápravy

Osu kola lze vyrobit i podomácku. Je vyrobena z ocelové tyče o délce nejméně 1,07 cm a průměru 30 mm.Délky musí být zohledněny a upraveny podle rozměrů karoserie přívěsu. Kola mohou pocházet ze staré zahradní techniky, ručních vozíků, motocyklů, mopedů nebo automobilů, v závislosti na velikosti budoucího výrobku. Možnosti montáže podvozku se 2 koly naleznete na následujících schématech. Nápravu kola si můžete vyrobit i sami. Použijte ocelovou tyč o minimální délce 1,07 cm a průměru 30 mm.Délka musí být zohledněna a upravena podle rozměrů karoserie přívěsu. Kola lze vzít ze staré zahradní techniky, ručních vozíků, motocyklů, mopedů nebo automobilů. Vše záleží na velikosti budoucího výrobku. Možnosti montáže podvozku se 2 koly naleznete na níže uvedených schématech. Jednonápravový přívěs má velkou nevýhodu. Těžiště mimo střed. Nástavba nebo náklad na ní by se mohly převrátit nebo dokonce poškodit stroj. U velkých trakařů určených k přepravě objemných nákladů by se měla používat dvounápravová verze. Základní spojení a díly zůstanou stejné jako u projektu jednonápravového přívěsu.

Kola pro přívěs by měla být nejlépe převzata z jiných strojů (nejlépe s nábojem). Kola jsou upevněna na dříku, který je předem nastaven na velikost ložiska v náboji. Je důležité najít správnou délku hřídele. Aby podvozek unesl zatížení, nesmí kola vyčnívat za boční linii trimru. Připevněte tyč k nosníkům. Prochází uvnitř držáků a skrz vzpěry.

Na přívěs je možné namontovat dvě nápravy. Tím se zvýší stabilita přívěsu a rozloží se zatížení.

Při stavbě podvozku je možné na přívěs motorového rumpálu namontovat také brzdy. Existuje mnoho variant, ale mnohé z nich nejsou příliš účinné. Dobrou možností je použít brzdový systém z motocyklu. Budeme potřebovat brzdový buben, oje a lano.

Podvozek

Předmontovaný trakař by měl být namontován na nápravu pomocí pouzdra. Brzdové destičky jsou namontovány na nápravě a je od nich veden drát k páce. Tato brzda funguje pouze na jednom kole, ale svůj účel plní dokonale. To zajišťuje účinné brzdění, které je přizpůsobeno brzdě na sklízecí mlátičce.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS