Jak vyrobit kultivátor vlastníma rukama pro motorový kultivátor

Motokultivátor s vlastníma rukama: kde začít a jak se dělá

Hlavními částmi domácího kultivátoru jsou převodovka a motor. Nejprve vyrobíme rám budoucího kultivátoru, vyvrtáme otvory pro instalaci hlavních částí a ze dvou zahnutých trubek o průměru 32 mm vyrobíme madla pro pohon stroje. Mezi úchyty je třeba umístit další trubku, která bude jako vzpěra, čímž se zvýší pevnost konstrukce. Na jednu z rukojetí později nainstalujeme startovací tlačítko.

Pro výrobu hřídele jsem použil šrot, přivařil k němu řetězové kolo z vačkové hřídele motoru VAZ a řetěz a dvě řetězová kola přivařil ke kovové skříni.

Třífázový motor jsem zapojil pomocí standardního delta zapojení, přičemž tlačítko kondenzátorového spouštěče jsem pro větší pohodlí umístil na rukojeť.

Motyky pro domácí kultivátor

Náš rotační kultivátor musí nějak pracovat. Zvolte správná kola pro danou práci. Nezapomeňte, že malá kolečka se přilepí k zemi a brání vám v práci. Příliš velká kola ztěžují otáčení podomácku vyrobeného kultivátoru. Zvolená kola se připevňují k ocelovým držákům na převodovce. Připevnění kol ke stroji není vše, co je potřeba. Namontujte chrániče kol na kola. Pomáhají stroji lépe se zaryt do země.

Použijte automobilové listové pružiny nebo jednoduché úhelníky a vyřízněte klíny na správný průměr. Pro dosažení nejlepšího účinku nastavte úhel háčků na 120°.

Po připevnění všech součástí můžete svůj podomácku vyrobený kultivátor používat po mnoho let. Pokud chcete, aby stroj pouze rozbil pevnou půdu na velké kusy, musíte s ním jet rychleji. Nižší rychlost rozmělňuje půdu na drobné částečky v závislosti na rychlosti kultivátoru. Před použitím naolejujte hřídel stroje, aby vydržel déle bez poškození.

Stejný princip lze použít i pro motor pračky pro domácí kultivátor. Rozeberte dětské kolo a namontujte řetěz a řetězová kola na svůj stroj. Nakonec získáte takový domácí elektrický kultivátor. To je skvělá pomůcka při stavbě elektrického nářadí, ale pokud ho chcete vyrobit vlastníma rukama, může se vám drát zamotat pod nohy a překážet. Vzhledem k tomu, že výkon mechanismu závisí na síti a kabel nedosáhne dále, než je jeho délka.

Jak vyrobit kultivátor pro motorový kypřič vlastníma rukama výkresy. Základní kroky při stavbě kultivátoru a důležitost jejich dodržování

Jak sestavit kultivátor pro jednonápravový traktor vlastníma rukama? Tato činnost není dost obtížná pro ty, kteří mají dovednosti pracovat s podobnými zařízeními a rozumí jejich konstrukci. Pro zjednodušení práce existuje určitá struktura, která znamená rozdělení celého procesu do určitých fází, které se liší svým účelem a funkčností. Tyto podkapitoly vypadají následovně a nejlépe popisují celý postup vytváření zařízení:

Vlastnoručně vyrobený kultivátor, sestavený podle těchto kritérií, bude mít ty nejlepší vlastnosti a bude nepostradatelný pro venkov i vaši zahradu.

V tomto případě bude zařízení vytvořené vlastníma rukama pohodlné a praktické, protože v procesu jeho montáže by měly být všechny parametry a konstrukční prvky založeny na vašich vlastních antropometrických údajích, navíc na základě vašich vlastních preferencí a přání.

Kultivátor vlastníma rukama: Rozvržení a seznam potřebného vybavení

Jak vyrobit kultivátor vlastníma rukama? Prvním krokem, který vyžaduje podrobné vypracování a studium, je vypracování schématu budoucího zařízení a popis všech kroků jeho montáže. Tato část konstrukce vyžaduje podrobné výkresy upevnění, ve kterých musí být uvedeny všechny rozměry a poměry konstrukčních prvků.

To lze provést jak pomocí speciálních počítačových programů, které umožňují vizualizaci vizuálního modelu a nastavení všech potřebných parametrů, tak i tradičním způsobem. Spočívá v nakreslení všech dílů na rozměrový papír, na kterém by měly být uvedeny i všechny ostatní parametry a poměry. Každá z těchto možností dokáže plně zprostředkovat všechny informace, které potřebujete k rychlé a snadné stavbě domácího kultivátoru na jednonápravovém traktoru.

Po provedení prací zaměřených na vytvoření vizuální podoby budoucího zařízení přejděte ke shromažďování potřebných nástrojů. Seznam inventáře, který bude potřeba k provedení prací, vypadá docela impozantně a vyžaduje jeho plné dodržování. V opačném případě je nedostatek jakéhokoli nástroje spojen se zpožděním práce a nemožností provést určitou jednotku zařízení. Proto je nesmírně důležité připravit si předem všechny potřebné nástroje a díly, což nejen ušetří čas, ale také umožní provést celou sekvenci prací co nejefektivněji. Co se týče seznamu potřebného vybavení, je následující a nejlépe podtrhuje rozmanitost a důležitost práce. Domácí kultivátor a jeho vytvoření vyžaduje následující nástroje:

  • Svářečka;
  • vrták;
  • sadu klíčů;
  • kladivo;
  • úhlová bruska;
  • kovové nůžky;
  • svinovací metr;
  • sadu šroubováků;
  • kladivo;
  • tužka.

Výše uvedené nástroje vám umožní vytvořit zařízení s optimálními vlastnostmi v co nejkratším čase. Zvláštní pozornost je třeba věnovat způsobu, jakým jsou díly k sobě připojeny. V současné době jsou k dispozici pouze dva z nich. Kovové šrouby a svařování Obě tyto techniky upevnění kovových dílů jsou naprosto spolehlivé. Vlastnoručně vyrobený kultivátor je však lepší montovat na jednonápravový traktor pomocí šroubů, protože kvůli neustálým vibracím, které budou provoz zařízení doprovázet, se mohou svary rychle poškodit. Nejkritičtější části konstrukce by měly být spojeny šrouby, zatímco pomocné části systému lze snadno svařit.

Jak vyrobit kultivátor vlastníma rukama pro motorový kultivátor

Mluvíme o kultivátorech pro motorový kypřič. Naše tipy, jak sestavit kultivátor pro motorový kypřič a jak by měl vypadat.

První rada. udělejte si správné základy!

Kultivátory mohou být plné nebo radličkové.

Zkontrolujte tvar kultivátoru pro řádkové plodiny a používané nástroje. První řada. hroty neboli šípy, jak se jim říká. Za radličkami se nachází pružinová brána a poté válce. Místo válců se používají také zubaté brány. Radlice kypří, brány rozrývají seťové lůžko a uvolňují plevel, válce nebo zubové brány urovnávají půdu.

Meziřádkový kypřič má poněkud odlišnou konstrukci. Hlavním nástrojem jsou stejně jako u prvního nástroje hroty. Za nářadím jsou umístěny hrábě nebo nože ve tvaru písmene L. Hroty uvolňují rozteč řádků. Čepele odřezávají plevel, který se nachází v blízkosti pěstovaných rostlin.

Tvar písmene L zabraňuje poškození kořenového systému hlavní plodiny.

Nastínili jsme směr, kterým se musíte u samovýroby pohybovat, a toto pochopení vám umožní vybrat si nejlepší model mezi produkty naší výroby.

Kultivátory Riwall

Druhý tip. opakování úspěšných návrhů!

Třetí tip. pokud je to možné, používejte prefabrikované prvky!

Například tovární hroty jsou díky povrchové vrstvě sormitu vysoce odolné proti opotřebení.

Jak je to s hroty Sormite? Slovo pochází z názvu města Sormovo. Zmíněna je továrna v Sormově, kde se jeden z těchto materiálů poprvé vyráběl ve 30. letech 20. století. Tento materiál je velmi tvrdý a lze jej použít k zvýšení odolnosti součástí vystavených vysokému opotřebení. Je k dispozici jako elektroda. Zde je vynikající technika pro kalení dílů. Například pluhy.

Čtvrtý tip. zajistěte pevnost rámu!

Nejdůležitější radou je, aby byl rám pevný, protože při kultivaci vyvíjí nářadí velkou sílu.

Pátý tip. kultivátor je víceúčelový!

vyrobit, kultivátor, vlastníma, rukama, motorový

Existují příklady, kdy byl kultivátor použit jak pro kultivaci přední, tak zadní řady. Pro přepnutí je třeba vyjmout váleček a nasadit opěrná kolečka.

Motyka místo lopaty?

Někteří zastánci „ekologického zemědělství“ upouštějí od každoročního orání záhonů a nahrazují ho kypřením sekáčkem nebo podobným nástrojem. Když je to oprávněné?

Půda na vaší zahradě není příliš těžká. Na naplaveném jílu trpí kořeny rostlin nedostatkem vzduchu, a proto je třeba každoročně provádět hluboké kopání.

Každoročně do půdy aplikujete velké množství organického materiálu a nepřeháníte to s „chemií“. Pouze půdy s vysokým obsahem humusu a dobrou aktivitou žížal a půdních mikrobů mohou samy o sobě udržovat kyprou a propustnou strukturu kořenů.

vyrobit, kultivátor, vlastníma, rukama, motorový

Žádné vytrvalé plevele (mulč, pýr, bodlák atd.). п.) a křen. Odříznutý podnož se šíří trojnásobnou rychlostí!

Kultivátor pro motorový kypřič MTZ. Popis

Silný růst a rozvoj odvětví drobného zemědělství v devadesátých letech vedl průmysl k zavedení kompaktních jednotek, které usnadňují hospodaření. Tyto stroje byly mnohem lepší než traktory, jejichž údržbu si průměrný zemědělec nemohl dovolit. Byly nejen kompaktní, ale také velmi obratné a produktivní.

Minské traktorové závody (MTZ) však již v té době uvedly na zemědělský trh malé modely Belarus-05, MTZ 082 a MTZ 112, které si okamžitě získaly oblibu díky své robustní konstrukci a snadné údržbě. Sériová výroba se zvýšila a bylo rozhodnuto přesunout další výrobu do závodu na výrobu kameniva ve Smorgonu, který byl pobočkou společnosti.

Modelová řada MTZ byla rozšířena o výkonné kypřiče s různými vlastnostmi, a proto mají různé indexy v názvu 05, 06, 07, 08, 09, 10 a 12. Oblíbené jsou však pouze modely 05, 06, 08, 09 a 12 díky kombinaci funkčnosti a spolehlivosti. Továrny MTZ se dnes soustředí na výrobu modelů 06 a 09.

Výhody modelů MTZ

  • Všestrannost, díky níž lze k motorovému kypřiči připojit libovolné přídavné zařízení a zjednodušit tak zemědělské práce. Konstrukce umožňuje používat nejen pluhy, kypřiče, brány atd., ale také košťata, frézy a sněhové frézy pro odklízecí práce.
  • Malé rozměry, které umožňují, aby jednotka při skladování zabírala málo místa.
  • Manévrovatelnost, které je dosaženo na úkor promyšlené konstrukce navzdory značné hmotnosti agregátu.
  • Snadná údržba.
  • Možnost údržby a oprav bez nutnosti servisních středisek.
  • Nízké požadavky na kvalitu paliva a maziva.
  • Dostupnost náhradních dílů.

Nevýhody motorových kypřičů MTZ

  • Vysoká cena ve srovnání s obdobnými výrobky jiných výrobců;
  • Nejasné upevnění převodovky (podle poznámek majitelů);
  • Úsilí potřebné k posunu diferenciálu;
  • Před použitím je nutné provést přestávku.
  • Hmotnost. Lze je označit za výhody i nevýhody zároveň, protože s těmito kypřiči je na mokré půdě poměrně obtížné manipulovat.

Kultivátor vlastníma rukama: Jak ho vyrobit?

Jak víte, před setím je třeba půdu zkultivovat. Právě za tímto účelem bylo i v minulém století vytvořeno takové nepostradatelné a nezbytné zařízení, jako je kultivátor. Tento mechanismus dokonale zvládne svěřené funkce a výrazně usnadní práci vlastníkům. Moderní zařízení tohoto typu však stojí hodně, takže není zbytečné přemýšlet o tom, jak vytvořit kultivátor vlastníma rukama. Nejprve je však třeba pochopit výhody zařízení.

Zařízení

Volba síly kultivátoru. Výkon je pravděpodobně nejdůležitějším parametrem. Čím větší je diferenciál, tím vyšší je pracovní rychlost a tím větší je hloubka orby. S rostoucím výkonem však roste i hmotnost a cena.

Hodně záleží na materiálu čepele. Čím kvalitnější materiál, tím delší životnost a tím lepší kvalita práce.

Na farmách se používají ruční kultivátory, které se nejsnáze vyrábějí a také nejsnáze opravují a vyměňují. Při jejich výrobě se často používají díly a materiály z jiných vadných strojů, čímž se šetří materiál.

Kultivátor lze používat samostatně nebo jako součást nářadí pro zpracování půdy. pak se kultivátor používá jako náhradní nářadí.

Jednoradličný pluh

Jedním z nejlepších řešení pro výrobu přídavného zařízení k traktoru je jednoradličný pluh. S jeho pomocí lze za hodinu zorat 0,12 až 0,2 hektaru. Pracovní hloubka je pak pouze 22 cm a šířka až 35 cm. Podomácku vyrobené kultivátory pro minitraktory jsou vyrobeny z kovového rámu. Pluh může být vyroben z kanálů a těleso si lze vypůjčit z taženého přídavného zařízení, jako je kombajn, ale s kratší lištou.

Chcete-li vytvořit motokultivátor vlastníma rukama, musíte si prostudovat konstrukci jakékoli jednotky nabízené k prodeji. Tato „dílenská verze“ by se měla stát jakýmsi vzorem, který by měl sloužit jako vodítko pro sestavení vlastnoručně vyrobených strojů. Domácí stroj by se měl skládat z těchto prvků:

  • Spalovací motor nebo elektromotor. Elektrický pohon si lze vypůjčit ze starého průmyslového kompresoru nebo ventilačního systému. Motor mopedu je ideální jako spalovací motor. Domácí rotační kultivátor nezřídka vychází z motorové pily. V každém případě se musíte postarat o účinný chladicí systém, aby se motor nepřehříval;
  • Převodovky jsou nepostradatelným příslušenstvím všech zemědělských strojů. Ukazuje se, že vysoké otáčky na hřídeli jsou pro malý motor příliš vysoké, takže redukční převodovka pomůže snížit otáčky a zvýšit sílu na pracovním hřídeli;
  • Rukojeti pro ovládání stroje. Jedná se o vázací body pro držení kultivátoru. Na rukojetích je také třeba umístit páčky pro řazení rychlostí a spojku. V každém případě byste měli zařízení co nejvíce zpříjemnit.

Jakmile máte všechny tyto součásti, můžete stroj sestavit. Abyste se co nejméně dopouštěli chyb, doporučujeme vám připravit si hrubý výkres, na kterém bude znázorněno pořadí zapojení jednotlivých komponent.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS