Lze k nabíječce připojit elektrický šroubovák?

Napájecí sada pro 12V elektrický šroubovák vlastníma rukama

Tento nástroj se používá k šroubování nebo vyšroubování šroubů a jiných spojovacích prvků. Lze jej použít také k vrtání. Elektrický šroubovák má vysokou míru autonomie, protože funguje na baterie. Takové baterie však dříve či později přestanou fungovat. V takovém případě je třeba rozhodnout, zda vyměnit baterii, nebo koupit nový nástroj. Další možností je přestavět nářadí tak, aby mohlo být napájeno ze sítě 220 V. Elektrický šroubovák napájený ze sítě vám dává možnost nestarat se o dobíjení baterie.

nabíječce, připojit, elektrický, šroubovák

Jak nabíjet elektrický šroubovák bez nabíječky baterií

Každý se někdy setkal s tím, že se mu v nejnevhodnější chvíli vybila baterie a neměl po ruce nabíječku. Zdálo by se, že je třeba trpělivě čekat na příležitost k nabití baterie, ale existuje i jiné východisko.

Existuje několik způsobů, jak z improvizovaných materiálů sestavit nabíječku a získat zpět část náboje pro uskutečnění tísňového hovoru, nastartování auta nebo kontrolu baterie.

Jak nabíjet baterie?

Chcete-li nabíjet baterii telefonu bez nabíječky nebo jiné baterie, stačí k ní připojit (podle polarity) zdroj konstantního napětí, který splňuje následující podmínky.

  • Podmínka 1. Výstupní napětí zdroje překračuje jmenovité napětí baterie o 20-30 %.
  • Podmínka 2. Ampér je konstantní hodnota, která se rovná 1/10 až 1/20 kapacity baterie.

Jinými slovy, pokud je vaše baterie vybitá, můžete si sestavit vlastní nabíječku na základě pouhých dvou kritérií. S dostatečnými znalostmi mikroelektroniky si můžete postavit nabíječku baterií pro fotoaparát, auto, telefon nebo jiné zařízení.

Zjistěte si dobu nabíjení baterie

Není nic jednoduššího než použít prefabrikovanou nabíječku baterií, která je vaší UPS. UPS pro váš počítač má pokročilou nabíječku se spoustou bezpečnostních funkcí, takže můžete bezpečně připojit autobaterii nebo baterii elektrického šroubováku bez nabíječky.

Dobíjení baterií pomocí napájecího zdroje notebooku

Pokud mluvíme o tom, jak nabíjet autobaterii bez nabíječky, je nejlepší použít k tomuto účelu napájecí zdroj pro notebook.

Napětí dodávané strojem (cca 20 V) je dostatečné pro splnění prvního požadavku a intenzita proudu (3 V) je dostatečná pro pohon nástroje.5-6 A) by stačilo k nabití baterie osobního automobilu.

Zbývá jen jeden problém. jmenovité napětí je nad horní hranicí pro nabíjení 12V baterie. Za tímto účelem je do obvodu zaveden předřadník. Vzhledem k tomu, že se jedná o autobaterii, používáme jako předřadník 12V žárovku o výkonu 80 W až 100 W.

Vypočítejme odpor žárovky:

Pak máme výchozí bod zdroje, který dává 20 voltů, z nichž 14 voltů spotřebuje baterie a 6 voltů zůstane pro lampu. Proto 6/1.8=3.3A nebo (6/1.4=4.3).

Z výpočtů vyplývá, že standardní baterie s kapacitou 55 Ah se bude nabíjet téměř 17 hodin. Při použití 80wattové žárovky. Při použití 100W předřadníku bude doba plného nabití baterie 13 hodin.

Důrazně doporučujeme nepoužívat vyšší předřadník a ještě lépe nepřekračovat proud uvedený na zdroji napájení. V opačném případě by mohlo dojít k selhání zařízení nebo ke zkratu.

Přizpůsobením uvedených výpočtů lze vypočítat dobu plného nabíjení i výkon předřadníku pro libovolnou napájecí jednotku. Snížením příkonu žárovky je možné snížit napětí na 12 V a nabíjet baterie z elektrického šroubováku na 10 V. 100W žárovka dokáže nabít elektrický šroubovák se 14V baterií.

Důležité! Dávejte pozor na dobu nabíjení. Po plném nabití způsobí impulsy přiváděné do olověného akumulátoru jeho vření a uvolnění chrastítek.

Jak nabíjet z jiné baterie?

Obecné schéma dobíjení je v tomto případě následující

  • najděte buňku, která splňuje podmínku 1,
  • Připojte oba zdroje podle polarity,
  • počkat, až se náplně vyrovnají (několik hodin).

Hlavní rozdíl mezi metodami spočívá v typu použité baterie. Pokud máte před sebou podobnou nebo podobnou baterii, stačí k propojení příslušných svorek měděný drát a lepicí páska. Použijte kabel s velkým průřezem. jinak se při zahřátí vznítí.

Pokud mluvíme o miniaturních bateriích (v případě nabíjení telefonu), stačí zapojit 3-4 články do série, abyste získali 4 články.5-6 V a dostatečný proud pro nabíjení.

Podobného efektu lze dosáhnout s dvojicí baterií 18650, které mohou snadno nabíjet baterii fotoaparátu bez nabíjení. V některých případech, kdy je kapacita baterií mnohem menší než kapacita akumulátoru, se nabíjení nemusí spustit.

Způsob nabíjení baterie ze sítě 220 V

Důležité! Je to nebezpečné pro vaše zdraví, proto vám důrazně doporučujeme, abyste to již nezkoušeli, pokud nejste proškoleni v používání elektrických zařízení.

Z elektrické sítě můžete nabíjet také auto nebo elektrický šroubovák. K tomuto účelu se shromažďuje schéma sestávající z lampy o výkonu 100-150 W a diodového můstku, z něhož je napájena baterie. Obvod vypadá takto (funguje s 12V nebo 18650 bateriemi zapojenými paralelně):

Pokud tedy máte vhodné diody nebo diodový můstek, můžete sestavit poměrně účinnou nabíječku. Můstek se nachází uvnitř počítačových napájecích zdrojů. Místo lampy lze použít jiné zátěže až do 1 kW. Doporučuje se také voltmetr a ampérmetr, které lze použít ke sledování parametrů a určení doby trvání nabíjení

Užitečné tipy

  • Nejjednodušší způsob, jak nabít baterii bez vlastní nabíječky, je požádat o pomoc sousedy, přátele nebo si koupit náhradní nabíječku.
  • Místo tlumivky lze použít rezistor nebo prefabrikovaný usměrňovač pro kompenzaci odchylek napájecího napětí.
  • Nedostatek znalostí a dovedností v oblasti mikroelektroniky lze jen těžko kompenzovat „na síti“, takže pokud si nejste jisti, nepokoušejte se sestavit ani ten nejjednodušší obvod.

Varování! Následující způsoby nabíjení baterie mohou vést ke zkratu, úrazu elektrickým proudem, požáru nebo jiným nepříznivým podmínkám. Pokud si nejste jisti svými silami nebo znalostmi. podívejte se na klasické způsoby nabíjení telefonu, fotoaparátu, elektrického šroubováku, autobaterie nebo jiných baterií.

Jak připojit elektrický šroubovák k autobaterii

Levné šroubováky pro ty, kteří nástroj nepoužívají příliš často, jsou dobré. Ale jak ukazuje praxe, prozatím. Většina z nich má baterii, která poměrně rychle selhává, a někdy prostě nemají dostatek energie. Tento problém vyřeší jednoduchá úprava nástroje. Výstupem je elektrický šroubovák, který je napájen přímo z autobaterie.

Chcete-li upravit elektrický šroubovák vlastníma rukama, připravte si:

  • samotný elektrický šroubovák;
  • dlouhý křížový šroubovák;
  • soubor;
  • svorky pro baterii s dráty;
  • kleště;
  • nůž;
  • pájka;
  • pájka;
  • lepicí páska.

Než začnete, je třeba nářadí kompletně rozebrat. Použijte k tomu dlouhý tenký šroubovák.

Nejprve vyjměte jednu polovinu krytu a druhou polovinu s vnitřním obsahem ponechte v původní podobě. Vyjměte baterii z pouzdra. Váš elektrický šroubovák může uvnitř vypadat trochu jinak. Zde záleží na výrobci. Ujistěte se, že kladná a záporná elektroda jsou umístěny na místě. To je to, co budete potřebovat pro svou budoucí práci.

Všimněte si všech vnitřních částí a opatrně je vyjměte z pouzdra.

Uprava aku vrtačky na napájení ze zdroje

Pomocí pilníku bezpečně odřízněte spodní část plastového krytu, která slouží jako podpěra. Tato část je u upraveného elektrického šroubováku zbytečná. Snažte se řezat symetricky obě poloviny nástroje.

Odizolujte konce vodičů na svorkách baterie. Použijte k tomu ostrý nůž. Pokud jsou vaše dráty příliš dlouhé, odřízněte přebytečné části štípačkami a teprve potom je odizolujte.

Připojte vodiče k elektrodám. V tomto případě byla konstrukce trochu neobvyklá, takže stačilo vložit dráty do svorek a upevnit je elektrickou páskou. Ve většině případů budete k vytvoření spoje potřebovat páječku a pájku. Připravte se na to předem.

Znovu sestavte elektrický šroubovák. Vložte vnitřní obsah a veďte vodiče pomocí svorek ven. Znovu sestavte kryt a upevněte jej pomocí šroubů. V dolní části, kde byl stojan, vše zajistěte lepicí páskou a zakryjte vzniklý otvor.

Výsledkem vašeho úsilí bude výrazně vylepšený elektrický šroubovák s vyšším výkonem než dříve. Můžete jej používat, když jste na cestách nebo daleko od místa, kde můžete nabíjet baterii nářadí.

Adaptér do zapalovače automobilu Umika-120 (převodník z 220 na 12 V) pro chladničky, vysavače, kompresory a automobilové spotřebiče do 120 W 10 A.

Napájecí adaptér AC 220 na 12 V koupit Umika-120

Napěťový adaptér (měnič) Umika-120 připojí zařízení pracující s napětím 12 V, která se běžně používají v automobilech (DVR, ionizátory, pláště s vyhříváním, kompresory, vysavače, minipračky, 12 V chladničky atd.).п.)

Napěťový adaptér 220 na 12 V poskytuje podobný výstupní proud jako 12 V elektrický systém vozidla. Převádí proud z 220V domácího elektrického zdroje na 12V 120Watt, 10Ampér automobilový elektrický zdroj

Zařízení lze použít k napájení automobilových spotřebičů a autochladniček kdekoli, bez ohledu na to, kde se nacházíte, doma, na venkově, v hotelu nebo na jachtě!

Pro automobilové spotřebiče lze použít maximálně příkon uvedený ve specifikacích měniče.

Technické specifikace napájecí adaptér do auta Umika 120:

  • Vstupní napětí: 220 V
  • Výstupní napětí: 12 V
  • Výstupní proud: 10 A
  • Výkon: 120 W
  • Výstup ze zásuvky automobilového zapalovače
  • Barva: černá

Součástí dodávky: adaptér, napájecí kabel 220 V, zásuvka zapalovače cigaret

Prodám měnič napětí z 220 na 12 voltů

100mzástrčkový adaptér 72.6Adaptér 120w.10Adaptér150w.12.5Adaptér 200w.18A stříkací pistole se zásobníkem na šampon 100 ml

Přeměna akumulátorového elektrického šroubováku na akumulátorové elektrické nářadí

Akumulátorový elektrický šroubovák je užitečným nástrojem pro domácí práce, stavebnictví a nejrůznější montážní práce. Jeho hlavní výhodou je, že může pracovat samostatně až do vybití baterií. Z různých důvodů může být nutné elektrický šroubovák upravit pro připojení na 220 V. Tuto úpravu lze poměrně snadno provést svépomocí různými způsoby a nevyžaduje speciální nářadí. V závislosti na zvolené variantě mohou úpravy vyžadovat čas a náklady.

Konstrukce nabíječky šroubováků

Elektrické nářadí bezpochyby výrazně zjednodušuje naši práci a zkracuje dobu rutinních operací. V současné době se používají všechny druhy šroubováků s vlastním pohonem.

Podívejme se na konstrukci, schéma a opravu nabíječky baterií pro šroubovák Interskol.

Nejprve se podívejme na schéma zapojení. Vychází ze skutečné desky plošných spojů nabíječky baterií.

Deska plošných spojů pro nabíječku baterií (CDQ-F06K1).

Napájecí část nabíječky se skládá z výkonového transformátoru GS-1415. Jeho výkon je přibližně 25-26 wattů. Vypočítáno podle zjednodušeného vzorce, který jsem uvedl zde.

Střídavé napětí 18 V ze sekundáru transformátoru je přiváděno do diodového můstku přes pojistku FU1. Diodový můstek se skládá ze 4 diod VD1-VD4 typu 1N5408. Diody 1N5408 vydrží stejnosměrný proud 3 A. Elektrolytický kondenzátor C1 vyhlazuje zvlnění napětí za diodovým můstkem.

Srdcem řídicího obvodu je čip HCF4060BE, což je 14bitový čítač s prvky pro hlavní oscilátor. Tím se řídí bipolární tranzistor p-n-p struktury S9012. Tranzistor je zatížen elektromagnetickým relé S3-12A. V čipu U1 je implementován jakýsi časovač, který zapíná relé po nastavenou dobu nabíjení přibližně 60 minut.

Když je nabíječka zapojena a baterie připojena, kontakty relé JDQK1 jsou rozepnuté.

HCF4060BE je napájen z VD6. 1N4742A (12V). Krokový omezovač omezuje napětí z linkového usměrňovače na přibližně 12 voltů, protože jeho výstup je přibližně 24 voltů.

Při pohledu na schéma lze snadno zjistit, že před stisknutím tlačítka „Start“ je čip U1 HCF4060BE bez napětí. odpojen od napájení. Po stisknutí tlačítka „Start“ je napájecí napětí z usměrňovače přivedeno na regulátor 1N4742A přes rezistor R6.

Poté se na pin 16 čipu U1 přivede snížené a stabilizované napětí. Čip začne pracovat a tranzistor S9012, který ovládá, se otevře.

Napájecí napětí je přivedeno přes otevřený tranzistor S9012 na cívku elektromagnetického relé JDQK1. Kontakty relé sepnou a baterie je pod napětím. Baterie se začne nabíjet. Dioda VD8 (1N4007) stíní relé a chrání tranzistor S9012 před zpětnou napěťovou špičkou, která vzniká při rozepnutí cívky relé.

Dioda VD5 (1N5408) chrání baterii před vybitím v případě odpojení síťového napětí.

Co se stane po otevření kontaktů tlačítka Start? Ze schématu je patrné, že při sepnutí kontaktů elektromagnetického relé přechází plusové napětí přes diodu VD7 (1N4007) na stabilizátor VD6 přes tlumicí odpor R6. Díky tomu zůstává čip U1 připojen k napájení i po rozepnutí kontaktů tlačítka.

Vyměnitelná baterie.

Dodatečná baterie GB1 je blok 12 nikl-kadmiových (Ni-Cd) článků, každý o napětí 1,2 V, zapojených do série.

Na schématu zapojení jsou prvky náhradní baterie zakroužkovány tečkovanou čarou.

Celkové napětí takové složené baterie je 14,4 V.

Teplotní čidlo je rovněž integrováno v akumulátoru. V diagramu je označen jako SA1. V principu je podobný tepelným spínačům řady KSD. Označení tepelného spínače JJD-45 2A. Konstrukčně je připojen k jednomu z článků Ni-Cd a je k němu pevně přichycen.

Jedna ze svorek teplotního čidla je připojena k mínusovému pólu baterie. Druhý vodič je připojen k samostatnému třetímu konektoru.

Algoritmus obvodu je poměrně jednoduchý.

Při zapojení do sítě 220V nabíječka nefunguje. Indikátory (zelená a červená LED dioda) nesvítí. Po připojení vyměnitelné baterie se rozsvítí zelená kontrolka, která signalizuje, že je nabíječka připravena k použití.

Po stisknutí tlačítka „start“ sepne elektromagnetické relé své kontakty, baterie se připojí k výstupu napájecího usměrňovače a začne proces nabíjení baterie. Červená LED dioda se rozsvítí a zelená LED dioda zhasne. Přibližně po 50 až 60 minutách relé přeruší nabíjecí obvod. Rozsvítí se zelená LED dioda a červená LED dioda zhasne. Nabíjení je dokončeno.

Po nabití může napětí na svorkách baterie dosáhnout až 16,8 V.

Tento způsob provozu je jednoduchý a způsobuje takzvaný „paměťový efekt“ na baterii. To znamená, že se sníží kapacita baterie.

Pokud dodržíte správný algoritmus nabíjení, měly by se jednotlivé články baterie nejprve vybít na 1 volt. Т.е. 12 baterií je třeba vybít na 12 voltů. Toto je režim v nabíječce šroubováků neprovádí se.

Zde je nabíjecí charakteristika jednoho 1,2V článku Ni-Cd baterie.

Graf ukazuje, jak se během nabíjení mění teplota článku, svorkové napětí a relativní tlak.

Specializované regulátory nabíjení pro Ni-Cd a Ni-MH baterie obvykle pracují s tzv metoda delta.V. Na obrázku je vidět, že na konci nabíjení klesne napětí článku o malou hodnotu přibližně 10 mV (u Ni-Cd) a 4 mV (u Ni-MH). Na základě této změny napětí řídicí jednotka určí, zda je článek nabitý, nebo ne.

Také během nabíjení je teplota článku kontrolována teplotním čidlem. Zde vidíte, že teplota nabitého článku je přibližně 45 °C.

Vraťme se ke schématu nabíječky šroubováku. Nyní je jasné, že teplotní spínač JDD-45 sleduje teplotu akumulátoru a přeruší nabíjecí obvod, když teplota dosáhne přibližně 45C. K tomu někdy dochází před aktivací časovače HCF4060BE. K tomu dochází, když se kapacita baterie sníží v důsledku „paměťového efektu“. Plné nabití baterie však trvá o něco méně než 60 minut.

Jak je patrné ze zapojení, nabíjecí algoritmus není optimální a časem dochází ke ztrátě kapacity. K nabíjení baterie můžeme použít univerzální nabíječku, jako je Turnigy Accucell 6.

Možné poruchy nabíječky.

Tlačítko SK1 „Start“ časem v důsledku opotřebení a vlhkosti nereaguje správně a někdy selže. Je jasné, že pokud tlačítko SK1 selže, nemůžeme napájet čip U1 a spustit časovač.

Je také možné, že selhal stabilizátor VD6 (1N4742A) a integrovaný obvod U1 (HCF4060BE). V tomto případě se nabíječka po stisknutí tlačítka nezapne, žádná indikace.

Ve své praxi jsem měl případ, kdy byla porucha baterie zjištěna multimetrem a „zvonila“ jako kus drátu. Po výměně nabíječka funguje správně. Diody můžete nahradit libovolným regulátorem napětí 12 V a 1 Watt. Poruchu baterie můžete zkontrolovat stejným způsobem jako diodu. O kontrole diod jsem vám již říkal.

Po opravě je třeba zkontrolovat provoz zařízení. Stisknutím tlačítka baterii nabijete. Přibližně za hodinu by se měla nabíječka vypnout (měla by se rozsvítit zelená kontrolka „Mains“). Vyjměte baterii a změřte napětí na svorkách baterie. Baterie by měla být nabitá.

Pokud jsou prvky desky plošných spojů neporušené a nevzbuzují podezření, ale nabíjení baterie není aktivováno, zkontrolujte tepelný spínač SA1 (JDD-45 2A) v prostoru pro baterii.

Obvod je dostatečně primitivní a nečiní problémy při diagnostice a opravě poruch ani začínajícím radioamatérům.

Jak se připojit k nabíjecí stanici

Před rozhodnutím, zda lze baterii elektrického šroubováku nabíjet nabíječkou, je třeba si uvědomit, že nabíjecí jednotka elektrického šroubováku dodává nízké napětí, dlouhý kabel bude ztrácet napětí, proto je rozumné připojit ji metrovým kabelem o průřezu 2.5 mm2 nebo více.

  • Připevněte kabely ke kontaktům nabíjecí stanice elektrického šroubováku. Vyjměte vadné baterie ze zásuvky.
  • Do pouzdra se vyřízne drážka, kterou se kabel protáhne. Doporučuje se utěsnit vstupní bod pružným materiálem, aby nedocházelo k vůli a šňůra bezpečně držela na místě.
  • Vzhledem k tomu, že po odstranění nevhodných prvků ztratilo zápěstí část své hmotnosti, je vhodné jej vyvážit vložením nějakého závaží do uvolněného prostoru. V opačném případě se zápěstí při práci velmi unaví, což nakonec způsobí poškození kloubů a vazů.
  • Kabel a dříve připojené vodiče se svážou dohromady a pouzdro se sestaví.

elektrický šroubovák lze připojit přímo k nabíječce

elektrický šroubovák je užitečný, protože je všudypřítomný. nezávislost na omezujících vodičích umožňuje proniknout do obtížně přístupných míst. Sada dvou napájecích modulů umožňuje napájet jeden modul a zároveň pracovat s druhým. Každá baterie má však omezený počet nabíjecích/vybíjecích cyklů a po jejich vyčerpání selhává. Levné nástroje, bloky se rychleji rozpadají a uživatel získá gadget s funkčním motorem, ale bez výkonu. Tehdy se stává dilematem, zda lze elektrický šroubovák připojit přímo k nabíječce.

Takový elektrický šroubovák lze napájet připojením k elektrické síti prostřednictvím rozbočovače, protože jeho motor pracuje při napětí 220 V.

Testy

Než se pustíte do konstrukce funkčního návrhu, měli byste vše vyzkoušet „na koleně“, ujistit se, že elektrický šroubovák pracuje stabilně při zatížení a nedochází k silnému přehřívání napájecího zdroje.

Vezměte počítačový zdroj a zkontrolujte ho: zapojte ho, najděte na výstupu zelený vodič (říká se, že může mít různou barvu, ale já jsem vždy našel zelený) a zkratujte ho na některý z černých vodičů (všechny černé vodiče na výstupu jsou černé). běžné olovo, v našem případě je to mínus). Jednotka by se měla zapnout a mezi černým a žlutým vodičem by se mělo objevit napětí 12 V. To můžete zkontrolovat pomocí multimetru nebo připojením libovolného počítačového chladiče k těmto pinům.

Pokud je vše v pořádku a jednotka dává na žlutém a černém (-) vodiči přibližně 12 voltů, pokračujte. Pokud na výstupu není žádné napětí. Podívejte se na jinou jednotku nebo opravte tuto, toto samostatné téma bude popsáno samostatně.

Odřízněte zástrčku z výstupu jednotky a vezměte 3-4 žluté a černé vodiče vycházející z jednotky a propojte je paralelně. Při řezání zástrčky nezapomeňte na zelený startovací vodič, měl by být zkratován s černým. Máme zdroj 12V se slušnou proudovou zatížitelností 10-20A, která závisí na modelu a napájecí jednotce.

Nyní musíte připojit našich 12 V ke svorkám elektrického šroubováku bez baterie, dodržujte polaritu připojení podle baterie. A pak vyzkoušíme elektrický šroubovák. při volnoběžných otáčkách a poté ručně zabrzděte. V tomto okamžiku jsem narazil na problém: elektrický šroubovák funguje při úplném stisknutí tlačítka, při pomalém stisknutí tlačítka elektrického šroubováku plynule přejde napájení do ochrany. Pro resetování ochrany je nutné odpojit a znovu zapojit napájecí zdroj. Není to vůbec dobré, musíte tu nestabilitu nějak napravit.

Vyndal jsem napájecí desku z pouzdra a připojil další multimetr, abych mohl neustále sledovat napětí

Podle mého názoru může k tomuto jevu dojít, protože napájení a tlačítko elektrického šroubováku jsou řízeny PWM regulátory, protože kvůli rušení na napájecích vodičích se regulátory nějak vzájemně ruší. Tento problém se snažíme vyřešit pomocí improvizovaného LC-filtru.

Filtr jsem sestavil za 5 minut z toho, co jsem měl po ruce: 3 elektrolytické kondenzátory 1000μf na 16 voltů, nepolární kondenzátor menší než 1μf a 20 závitů měděného drátu o průměru 2 mm na feritovém kroužku z jiné jednotky. Zde je jeho schéma:

A takto to vypadá. Jedná se o čistě zkušební verzi, v budoucnu bude tento design přenesen na bateriové pouzdro elektrického šroubováku a bude upraven.

Kontrola celé konstrukce: jednotka nepřejde do ochrany v žádné poloze tlačítka, skvělé! Nyní můžete zkusit přišroubovat několik samořezných šroubů. všechny v jednom kuse. Připadá mi, že elektrický šroubovák dokáže pohánět i větší šrouby.

No, teď je potřeba odstranit všechny smrčky a hromady drátů, vyndat „mrtvé banky“ z bateriového pouzdra, nahradit je LC-filtrem a už testovat elektrický šroubovák v reálnějších podmínkách.

Jak upravit akumulátorový šroubovák pro provoz na 220 V

Řemeslníci vymysleli několik způsobů, jak akumulátorový šroubovák upravit pro provoz s kabelem. Všechny jsou založeny na napájení motoru požadovaným napětím prostřednictvím mezilehlého zdroje nebo měniče.

Tabulka: Možnosti napájení síťového šroubováku

  • Jednoduchá konverze.
  • Používá se stávající nabíječka baterií.
  • Napětí napájecího zdroje není třeba přizpůsobovat.
  • Snadná konverze.
  • Není nutný žádný zásah do elektrického obvodu šroubováku.
  • Vyhledání hotového kompaktního napájecího zdroje pro požadované napětí.
  • Napájecí zdroj se v uzavřeném krytu zahřívá, při práci je třeba dělat přestávky.
  • Krásné technické řešení. Ze šroubováku vystupuje pouze síťový kabel.
  • V nízkonapěťovém kabelu nedochází ke ztrátám.
  • Není třeba zasahovat do elektrických obvodů šroubováku.
  • Musíte vybrat obvod a najít rádiové komponenty.
  • Kutil musí mít zkušenosti s pájením, montáží a laděním elektrických obvodů.
  • Napájecí jednotka zabírá místo na stole.
  • Hledáte vhodný napájecí zdroj.
  • Nekomplikovaná konverze.
  • Počítačové napájecí zdroje jsou snadno k nalezení.
  • Lze použít jakýkoli napájecí zdroj o výkonu 300 W a více.
  • Šroubovák musí být rozebrán a zapojen do obvodu.
  • Napájecí jednotka zabírá na stole hodně místa.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS