Jak nastavit vstřikovací moment u dieselového kultivátoru

Všechny náhradní díly pro motorové kultivátory jsou v hlavní kategorii: Náhradní díly pro motorové kultivátory.

V této kategorii jsou čtyři podskupiny:

  • Sestavy motoru
  • Díly podle skupiny
  • Modely
  • namontované zařízení

V kategorii „sady motorů“ najdete motory pro všechny kultivátory, které jsou skladem. Nejčastější dotazy na vznětové motory u modelů 178 a 186. Odpovídají japonským motorům Yanmar L70 a Yanmar L100.

V sekci „Náhradní díly podle skupin“ jsou univerzální náhradní díly pro motorové kypřiče a v této kategorii jsou také náhradní díly pro benzínové generátory, motorové postřikovače, motorová čerpadla a motorové traktory.

V části „Modely“. Úplně všechny náhradní díly pro motorové kultivátory, seřazené podle modelu motoru.

Kategorie „Přídavná zařízení“ nabízí všechny druhy náhradních dílů pro motorové kypřiče a další zařízení: spojky, kola, různé sázecí stroje, hrábě, adaptéry, nástavce, postřikovače atd.д.

Většina různých výrobců motorových kypřičů je vybavuje stejnými motory a dalšími díly pro motorové kypřiče.

Proto je důležité zjistit název vašeho motorového kultivátoru a jeho model, abyste věděli, jaké univerzální díly jsou pro něj vhodné.

Výrobci: Agromehanica, Claus, Forte, Grasshoper, Grunfeld, Iron Angel, Kama, Kipor, Parma, Patriot Garden, Sadko, Samson, Weima, Zubr, Zirka, Aurora, Belarus, Bulat, Vityaz, Dobrynia, Zarya, Centaur, Neva, Proton, Salyut, Favorit.

Všichni tito dodavatelé montují do svých modelů podobné motory.

Kompletní tabulku výrobců, popis motorů a modelů motorových kypřičů najdete v newsletteru.

Stačí podepsat formulář (zadejte své jméno a e-mail) a já vám zašlu e-mail s korespondencí náhradních dílů pro elektrické kultivátory různých společností.

V současné době existuje 6 typů motorových kypřičů (a náhradních dílů k nim):

  • 168 motor 6,5 hp
  • 170 motor 4hp
  • 177/188 motor 9hps/13hps
  • Motor 178/186 6hp/9hp
  • Motor 175/180 7 k/9 k
  • Motor 190/195 10 k/12 k

Těchto šest typů motorů montují všechny výše uvedené společnosti (výrobci) do svých motorových kypřičů.

Proto jsou na Ukrajině k dispozici náhradní díly pro 80 % všech motorových kypřičů.

Jak zvolit zapalování u vznětového motoru Zubr

Mám své stojany GAZelle cammins ISF2.8, nyní generální oprava motoru, pomoc, pomoc s nastavením a seřízením zapalování

Valera (Cristie) Otáčení tónovým kolečkem v řeči. POKUD NEMÁTE PŘÍPRAVEK!!

Valera (Cristie) Zhanat, víte, jak se nastavují ventily?

Zhanat (Mubariz) Valera, Stiskl jsem blok, nainstalujte hlavu, našel značku na tlumiči! Další problém s řetězem, převody, nejsou žádné značky?

Valera (Cristie) Zhanat, bez známek!! ale můžete

Cultivator tf 544 husqvarna

Valera (Cristie) Zhanat, máme nástroj pro instalaci vačkového hřídele?

Zhanat (Mubariz) Valera, jak seřídit vačkový hřídel? Ventil 1 válce by se měl upnout nebo ventil 4 válce.

Zhanat (Mubariz) Valera, máte Cummins literaturu, můj mail: [email protected]

Valera (Cristie) omlouvám se pouze znalosti opustil windup. vše s ním souvisí!! Zhanat,

Valera (Cristie) Zhanat, nejprve třecí podložka, pak řetězové kolo a pak zašroubovat seřizovač! Instalace napínáku řetězu!! Otočte klikovým hřídelem, abyste se ujistili, že řetěz není složený!! Nainstalujte tónové kolo na výstupek na snímači vačkového hřídele, je žádoucí posunout tónové kolo osy ve směru hodinových ručiček kolem snímače osy o 1 mm utáhněte šroub krouticím momentem 16 n.Otočte jím o 2 otáčky a zkontrolujte montáž!!

Ventily Valera (Cristie): srovnejte otvor v řemenici s otvorem v předním krytu 1.2.3.6 pak otočte zbytek. nemůžete nic zkazit, mezery se po odstranění kopule příliš nezmění.

Valera (Cristie) ano mimochodem tonewheel přirozeně nastavit, když štítky odpovídají řemenici. kapota

Valera (Cristie) omlouvám se točivý moment je 160N.ale tahám 140 n.m žádný problém. )))) materiál koleček tonneau je křehký a rozdíl v kroutícím momentu do 2 kg je normální!

Zhanat (Mubariz) Valera, po sestavení mohu spustit v

Valera (Cristie) Zhanat, nerozumím vaší otázce! ))))))

Zhanat (Mubariz) Valera, když jsem sestavit motor, mohu spustit, zkontrolovat bez instalace na auto? Skener Cummins Inline potřebuje pro diagnostiku a mazání chyb?

Valera (Cristie) Zhanat, jaký druh chyb byl?

Štítky: Jak nastavit zapalování na dieselovém kultivátoru Zubr

Jak nastavit zapalování na motorblade Zubr 8L

„Zubr ZUSHM. 150. 1400“: v nejlepších tradicích čínského blbého průmyslu.

převzato z pomdepmon v „ZUBR ZUSHM. 150. 1400“: V souladu s nejlepšími tradicemi čínského blbého průmyslu.Na úvod: Přejděte na stránky „Zubr“, vyberte model „Zubr ZUSHM“. 150. 1400″: přečtěte si popis.Klikněte na níže uvedený odkaz, který vám slibuje všechny výhody tohoto modelu. Stránka se otevře, a co tam vidíme: Opravdu, sliny? Jste nadšení, chlapci!Poté proveďte objednávku, kupte si stroj, začněte se dívat na.Balíček:
Na tom není nic špatného. samotný stroj, kryt, klíč, náhradní rukojeť, náhradní kartáče, návod.Při hlubším zkoumání a demontáži rukojeti se setkáváme s prvními překvapeními:Žádný systém softstartéru. Je pravda, že to není uvedeno ani v pase, nicméně v reklamním pashkvil (2. obrázek) je to!Dráty jsou položeny napjatě a při přepínání kliky dlouho nevydrží, tím spíše, že dráty jsou vytaženy přímo ze statoru, tj. jednožilové, z vinutí.“Prachotěsné“ tlačítko, jsem trochu zmatený: Ale asi jsem hloupý, když to srovnávám s Metabou. Číňané jsou pravděpodobně stokrát chytřejší!Hlouběji a odstranění „samočinných“ kartáčků s držáky kartáčků: (Tady to opět nechápu. ) A po vyšroubování čtyř krátkých křivých šroubů vyjmeme rotor spolu s převodovkou:. a obdivuje „silné pancéřování (s oky)“ rotoru:. Spodní ložisko je neznámého původu:. a plastovou podložkou visící na hřídeli, která má chránit ložisko před prachem.Dále otevíráme převodovku a zároveň nacházíme potrhané závity na jednom z otvorů převodovky: Vidíme spoustu maziva, které se konzistencí, barvou ani zápachem neliší od posraného litolu, a je velmi úctyhodného stáří.Vidíme také čínskou „nova-havu“. bez těsnění nebo pryžového kroužku v místě spojení částí skříně.Při pohledu na rozdělovač, obdivovat nedbalý výstupek s oděrkami:Obecně, „zvizda v šoku“. Přejdeme k ostatním.Přídavná pogumovaná rukojeť s nepochopitelnou zátkou na konci:. a se šroubem špatně zataveným do plastu. Co je na tom tak „vibrační“, to stále nechápu. Žádné stížnosti na kapotu, nejběžnější kapotu, s excentrickým upínáním: A tady je klíč. z vlhkého železa, snadno se ohýbá: A ještě jedna věc: zajímalo by mě, na co mysleli konstruktéři, když vymysleli tlačítko pro zablokování hřídele na hřídeli vrtule?Přidám více pocit levnosti, při držení tohoto zařízení v rukou, und visící otočná rukojeť.Tak to prostě je. Hee-hee:

Tagy: Jak nastavit zapalování na bloku motoru Zubr 8L

MOTOR P 175 na ZUBR MOTOBLOCK PRACUJE S BRZDAMI

Při minimálních a středních otáčkách motor sám zvyšuje a poté snižuje otáčky

Nikita tak začíná s dodávkou paliva! viz směs. Kontrola vstřikování.

Zoya Posuňte ji. Dalšími příčinami kolísání otáček jsou karbonové usazeniny v bloku. Plynové čerpadlo může být ucpané.

Jak nastavit píst na TDC na elektrickém rumpálu. YouTube

Toto video ukazuje alternativní metody zjišťování TDC. Časování zapalování naleznete zde.

Ve vznětovém motoru dochází ke vznícení v důsledku kontaktu motorové nafty se vzduchem ohřátým kompresí a uloženým ve válci motoru.

Když se mluví o časování zapalování u vznětového motoru, mluví se o procesu nastavení úhlu předstihu vstřikovaného paliva v daném okamžiku na samém konci komprese.

Pokud je úhel nastaven nesprávně a výrazně se liší od požadovaných parametrů, nedojde k včasnému vstříknutí paliva, což zabrání normálnímu chodu motoru a může způsobit nejnepříznivější následky pro další provoz.

I špatné úhly způsobují neúplné spalování ve válcích.

Jinými slovy, zapalovací systém vznětového motoru je jednou z nejdůležitějších součástí. O dodávku paliva do tohoto motoru se stará speciální vysokotlaké čerpadlo. HPF.

Tento ukazatel ve spojení se vstřikovači určuje dávkování paliva, které je přiváděno do motoru.

Řidiči se často setkávají s nutností seřídit zapalování vlastníma rukama, např. při výměně rozvodového řemene.

V druhém případě je nutné systém seřídit, pokud bylo palivové čerpadlo demontováno.

Při demontáži palivového systému si především zapamatujte všechny značky. To lze snadno provést fixem nebo barvou. Hlavní je umístit značky přesně tam, kde jsou potřeba.

Díky tomu je montáž zapalování a palivového systému velmi jednoduchá a nedochází k pozdějším komplikacím při spouštění motoru.

Systém zapalování lze nastavit různými způsoby.

První metodou je nastavení úhlu přesně na vyznačené značky. Druhým způsobem je postupné nalezení správné polohy seřizovací spojky.

Pokud úhel nastavíte sami, bude nutné palivové čerpadlo posunout. Tato metoda je nejvhodnější pro vznětové motory s mechanickým podávacím zařízením.

Pro nastavení úhlu předstihu vstřiku je nutné pomalu otáčet spojkou pohonu vysokotlakého čerpadla kolem osy.

další možností je otočit řemenici vačkového hřídele vzhledem k náboji. Tyto úpravy jsou vhodné pro konstrukce, které nejsou pevně spojeny s těmito součástmi.

Při seřizování zapalování na stroji je tedy třeba se nejprve dostat k zadní části motoru, najít tam setrvačník a případně jej uvolnit z ochranného krytu. Poté musíte najít zátku a umístit ji do speciálního otvoru, ale mechovou mouchu ještě nezamykejte.

Po dokončení tohoto úkonu začněte ručním kolem otáčet pomocí nástroje (klíče). Při otáčení se klikový hřídel otáčí společně se setrvačníkem. Otáčejte, dokud se ruční kolo nezablokuje.

Po zastavení věnujte pozornost hřídeli čerpadla. Pokud se stupnice na spojce pohonu po roztočení zastaví na vrcholu, znamená to, že značka nastavená na přírubě palivového čerpadla je v souladu s nulovou značkou na pohonu.

Pokud jsou značky v jedné rovině, lze upevňovací šrouby bez problémů našroubovat.

Pokud však nesouhlasí, je třeba zvednout aretaci ručního kola a pokračovat v otáčení klikovým hřídelem, přičemž je třeba zkontrolovat polohu stupnice na pohonu.

Pokud je vše provedeno správně, po dotažení montážních šroubů se setrvačník uvolní ze zarážky a klikový hřídel se otočí o 90°. Vložte zátku zpět do drážky.

Nyní je možné znovu namontovat kryt setrvačníku a nastartovat motor. Pokud motor běží, je třeba analyzovat, jak to dělá. Pokud byl tento postup proveden správně, motor poběží velmi hladce a bez zastavování.

Při druhém způsobu nastavení zapalování se úhel nastavuje metodou pokusu a omylu.

pokud motor neběží, řemenice vysokotlakého čerpadla se pomalu začne otáčet o několik zubů proti rozvodovému řemenu. po tomto postupu zkuste znovu nastartovat motor. Pokud běží hladce, bez klepání, je vše v pořádku.

Pokud se ozývá zřetelné klepání, můžete zkusit řemenicí dále otáčet. Kouř, který se objeví při startu motoru, znamená, že je úhel předstihu nastaven příliš pozdě.

v tomto případě otočte kladku přesně o jeden zub ve směru otáčení.

po každém seřízení zkontrolujte a vyhodnoťte zapalování.

Výše uvedené způsoby nastavení úhlu vstřiku u vznětového motoru nejsou pro mnoho majitelů automobilů obtížné, ale pokud je pro vás vše výše uvedené obtížné, obraťte se na dobrého mechanika a není nutné, aby pracoval v autoservisu.

Jak nastavit vstřikovací moment u dieselového skútru

Všechny tyto problémy se vyskytují poměrně zřídka a lze je snadno vypočítat. Stav palivového filtru je možné snadno a jednoznačně posoudit, pokud se motor přepne na externí napájení, tj. pod kapotu motoru se umístí plastová láhev s naftou, odpojí se potrubí vstřikovacího čerpadla a „zpátečky“ z jejich obvyklých míst a do této láhve se vhodí. Poté nastartujte motor a zkontrolujte jeho funkci. Je možné ujet i několik kilometrů. pokud nedojde ke změně chování motoru, znamená to, že palivový filtr a vše ostatní, co se nachází dále od palivové nádrže, funguje správně. Mimochodem, pokud se do láhve s palivem přidá 30-50 % jakéhokoli motorového oleje, systém vstřikování paliva bude nucen dodávat hustší palivo (směs nafty a oleje). Pokud dojde k opotřebení vstřikovacího čerpadla (např. na dvojicích pístů), je méně pravděpodobné, že se opotřebuje, a motor pracuje lépe. Motor se například velmi špatně startuje, když je horký. Důvodem je často nedostatečný přívodní objem v důsledku opotřebení páru hlavních válců. A pokud s hustým palivem tato závada (obtížné startování) téměř zmizí, můžete bezpečně vyjmout vstřikovací čerpadlo a vyměnit opotřebovaný pár. I když v tomto případě je obvykle nutné vyměnit vše ve vstřikovači a je jednodušší jej sešrotovat než dodatečně opravovat a seřizovat. To však již bylo zmíněno výše.

Stav redukčního ventilu (může být zaklíněný) a napájecího čerpadla, lze posoudit pomocí ručního napouštěcího čerpadla. Pokud se po spuštění čerpání s běžícím ručním čerpadlem změní chod motoru, t.е. Pokud začnete tlak ve skříni zvedat ručně, znamená to, že je vadný buď ventil, nebo čerpadlo. Redukční ventil lze snadno odšroubovat bez demontáže palivového čerpadla a zkontrolovat jej. Pouze u většiny vznětových motorů Mitsubishi je nutné odstranit roh držáku jemným dlátem, po kterém je hlava redukčního ventilu přístupná speciálnímu klíči. Mimochodem, tento redukční ventil lze odšroubovat i dlouhým dlátem bez použití klíče. (FIG.40)

Všechna těsnění jsou na gumových kroužcích (toriqs) a nevyžadují utažení Pokud je ventil neporušený a zátka není zaklíněná v otevřené poloze, je třeba mít podezření na poruchu čerpadla. Za předpokladu, že motor běží plynuleji, když je palivo čerpáno. Pokud však během provozu motoru proudí palivo s bublinkami vzduchu z přepadového potrubí (zpětného potrubí), je nutné nejprve odstranit přívod vzduchu. Protože při přívodu vzduchu je obtížné vytvořit požadovaný tlak v HPF, a to i při plně funkčním napájecím čerpadle. Problémy s přívodem vzduchu jsou však samostatnou záležitostí. Chceme jen upozornit, že ani při externím napájení není přívod vzduchu velkým problémem.е. pokud je palivový kanystr umístěn nad podavačem paliva, je možné, že těsnění podavače paliva a středová zátka na litinové části podavače paliva nejsou těsné. Tato zátka slouží k přesnému nastavení polohy HPF na úhelníku dodávky paliva (odšroubuje se, nasadí se hlavice mikrometru a změří se zdvih zátky, tento postup je popsán téměř ve všech příručkách pro opravy HPF). U plně funkčního vstřikovacího čerpadla, i když bylo dříve ucpané, nejsou po 10 minutách provozu motoru v žacím potrubí žádné vzduchové bubliny.

Úhel předstihu vstřiku tedy závisí na otáčkách motoru. Pro úsporu paliva, vysoký výkon a ekologické důvody by bylo lepší, kdyby bylo možné tento úhel předstihu upravit s ohledem na další podmínky provozu motoru, jako je zatížení motoru, plnicí tlak, teplota atd. Všechny tyto podmínky však lze plně zohlednit pouze u elektronických pohonných systémů. U běžných mechanických čerpadel se zohledňuje pouze tlak paliva v tělese palivového čerpadla a u modernějších jednotek teplota chladicí kapaliny motoru. Píst ve spodní části vstřikovacího čerpadla se pohybuje v závislosti na tlaku paliva a prostřednictvím speciálního ocelového „prstu“ mírně otáčí profilovou podložkou (stejná podložka je násilně otáčena vedením z mechanismu zahřívání). Výsledkem je, že vlnový výstupek podložky narazí na píst dříve a píst se začne pohybovat dříve. Celý tento systém byl navržen a vyroben v továrně a víceméně splnil svou úlohu. Dokud se píst nezačne silně opotřebovávat. Začalo to být intenzivní, protože do HPF začalo přicházet nemazané palivo (naše „suché“ zimní palivo, stejně jako parafín, téměř neobsahuje těžké frakce, které zajišťují mazání všech třecích částí), palivo se vzduchem a právě znečištěné palivo (s abrazivem). Normální stáří však také dělá své. Stroboskop na podložce pak naběhne do beranu o něco později a beran zase naběhne o něco později. Jinými slovy, je zahájen pozdější start. Nástup tohoto jevu vypadá následovně. Motor běží na volnoběh a trochu se chvěje v důsledku různého opotřebení trysek. Zvyšuje otáčky. Zhruba při 1000 otáčkách se motor přestane třást a jakoby zamrzne. běží hladce. plynule. Stále se rozjíždí. V rozmezí 1500. 2000 otáček za minutu se náhle objeví chvění. Chvění se může objevit buď při plynulém, ale silném nárůstu otáček, nebo při pomalém nárůstu otáček. Když se motor začne třást, z výfuku vychází modrý kouř. Po úplném zahřátí motoru se již otřesy kolem 1500-2000 otáček neobjevují. To je na samém počátku vývoje vady. Otřesy pak nezmizí ani po zahřátí motoru. K naprosto stejnému chvění dochází, pokud zvýšíte vstřikovací tlak u vstřikovačů. Pokud je vstřikovač opotřebovaný, dochází v tomto případě k opožděnému vstřikování paliva. Tohoto jevu se zbavíme tím, že otočíme pouzdro palivového čerpadla na dřívější vstřikování. Někdy je nutné vstřikovačem paliva otáčet téměř až na doraz. Než to ale uděláte, poslechněte si motor. Když se vznětový motor vstříkne příliš brzy, začne běžet tužší (také se říká, že má klepání ventilů). A pokud se ujistíte, že v 50-100 otáčkách před začátkem otřesů tato tuhá složka v akustickém pozadí nafty zmizela, znamená to, že je nutné otočit HPF. Všimněte si, že u opotřebovaných vznětových motorů je vůle mezi pístem a válcem velmi velká a začnou pracovat ztuha i při naprosto správném úhlu předstihu vstřiku. Použití stroboskopu k nastavení vedení v našem případě není příliš praktické. Není třeba dodávat, že stroboskopy jsou spolehlivější při zachycení klepání již velmi opotřebovaného vstřikovače pomocí mikrofonu. Pokud je vstřikovač v řádném stavu a přívodní palivové potrubí je řádně upevněno, stroboskop obvykle nefunguje. Časování vstřikování při volnoběžných otáčkách lze nastavit pomocí stroboskopu. Právě tento úhel předstihu je uveden v technické dokumentaci. Opotřebení palivového čerpadla je však nepravidelné. Nastavení předstihu časování pomocí stroboskopu při volnoběžných otáčkách často nezbaví motoru hluku, který je při volnoběžných otáčkách způsoben zpožděným vstřikováním. Proto doporučujeme nastavit úhel předstihu podle sluchu. Vzhledem k opotřebení, kterému jsou naše vznětové motory vystaveny, je tato metoda rozumnější. Je to jediný způsob, jak kompenzovat pozdní vstřikování způsobené nízkým tlakem paliva v tělese palivového čerpadla v důsledku opotřebení podávacího čerpadla. Je to stejné jako u časování zapalování u benzinových automobilů. Předstih zapalování můžete nastavit pouze na volnoběh (a v příručkách pro opravy se nedoporučuje jinak), ale kvůli závadě, například odstředivého regulátoru, auto nepojede. Je zřejmé, že se musí opravit nebo vyměnit. Otáčením tramvajového kolečka je však možné zvolit přijatelný úhel předstihu zapalování podle sluchu. Jediný rozdíl je v tom, že u benzinových motorů je kritériem správného předstihu zapalování bez použití přístrojů detonační klepání a výkon motoru a u vznětových motorů je kritériem chvění, kouř a klepání v motoru.

Jak bylo uvedeno výše, většina problémů se vstřikovacím čerpadlem je způsobena nejrůznějšími netěsnostmi. Píst je opotřebovaný, netěsní, takže netlakuje. A pokud vyměníte palivo za hustší? Pak by se zvětšené vůle ve styčných dílech jevily, jako by byly menší. A vstřikovač jako by se neopotřebovával. Je velmi snadné palivo zahustit. Přidejte do něj jakýkoli motorový olej, jak je uvedeno výše. Určitě nechcete jezdit takovým způsobem. je to příliš drahé na palivo (a je to nepříjemné, abyste neustále vyráběli husté palivo). Ale pro kontrolu stavu vstřikovacího čerpadla (stejně jako pro úspěšný prodej velmi ojetého vozu v bazaru) je tato metoda užitečná. V chladném období z přirozené lenosti jednoduše ochladíme vstřikovač paliva, aby bylo palivo hustší. Například přijde auto s naftovým motorem a stěžuje si, že špatně startuje, když pět minut stojí, ale motor je stále horký. Toto auto nastartujeme (skutečně, někdy musíme startérem kroutit asi 30 sekund), zahříváme ho dalších 10 minut a pak vypneme. Poté otevřeme kapotu a spalovací komoru ochladíme sněhem. Během stejných 5 minut. Pokud po této operaci motor startuje lépe než poprvé, lze již hovořit o silném opotřebení vstřikovacího čerpadla. Oba tyto triky (s hustým palivem a s chlazením vstřikovacího čerpadla) samozřejmě nejsou popsány v továrních příručkách pro opravy motorů, takže je nelze považovat za příliš vědecké. V těchto příručkách se měří objem dodávky paliva při startu (v technických údajích je takový parametr. objem dodávky při 200 otáčkách za minutu) a zkontrolovat tento parametr doma také není obtížné. Za tímto účelem vyšroubujte všechny žhavicí svíčky a vyjměte trubičku z jednoho vstřikovače. Poté na tuto hadičku nasaďte jednorázovou stříkačku a otáčejte motorem pomocí startéru. Samozřejmě počítáme stříkačky. 200 „stříkanců“ je samozřejmě hodně. 50 je dostačující, a poté porovnejte výsledek s technickými údaji. Lze tedy předpokládat, že objem vstřikování při 200 otáčkách za minutu bude u všech japonských dieselů, pokud mají stejný objem, stejný. Pokud je zdvihový objem vašeho motoru trochu jiný, je snadné jej porovnat s naftovým motorem, pro který máte údaje. to vše děláme také, když horký motor špatně startuje, i když, jak praxe napovídá, je možné vše zkontrolovat snadněji. Použití sněhu a motorového oleje. Jinými slovy, pokud je provoz vstřikovací jednotky s hustším palivem přijatelnější, je nutné zkontrolovat objem vstřikování. Lepší je samozřejmě vše provést na zkušební stolici (tam můžete zkontrolovat všechny režimy vstřikovacího čerpadla), ale v režimu startování (tj. v režimu rozběhu).е. při 200 otáčkách za minutu) je možné provést v garáži.

Pokud se tedy vznětový motor chvěje kolem 1500 až 2000 otáček za minutu, což je doprovázeno modrými výfukovými plyny, je třeba opravit palivový systém. Zejména dřívější vstřikování paliva. Za tímto účelem je v nejjednodušším případě nutné zapnout HPF dříve.

Kornienko Sergej, r. Vladivostok, diagnostik © Legion-Autodata

Jak správně nastavit zapalování v autě

Před nastavením zapalování je třeba provést určitý soubor úkonů. Nastavení zapalování se u různých značek automobilů liší.

Zapalovací svíčky a dráty „létají“ velmi zřídka. Zpravidla se jedná o seřízení zapalování a problémy často vznikají vinou samotných majitelů vozů, kteří chtějí něco „vylepšit“ v práci motoru. Ale jak víte, není nutné vylepšovat něco, co již správně funguje. Zvláště pokud nemáte kvalifikaci. To vše jen zhoršuje.

Vozy VAZ

velmi důležité! Před případným vyjmutím bubnu si polohu jednoduše označte křídou. To vám později usnadní práci.

  • Sejměte víčko rozdělovače.
  • Nastavení zapalování na první nebo čtvrtý válec. Budete potřebovat klíč 13 mm, voltmetr a klíč na zapalovací svíčky. Ačkoli je metodika, jak seřídit zapalování, stejná pro jakýkoli válec, zpravidla se stále provádí na příkladu prvního válce.
  • Na rozvodovém krytu jsou 3 značky: střední, krátká a dlouhá. Krátký vytváří předstih 10°, střední 5°, dlouhý bez předstihu.
  • Vyšroubujte zapalovací svíčku z prvního válce. Není nutné vyšroubovat všechny zapalovací svíčky. Jeden stačí. Otvor by měl být ucpán gumovou zátkou (nebo alespoň prstem).
  • Pomocí speciálního klíče otočte klikovým hřídelem na začátek kompresního zdvihu v prvním válci. Zahájení kompresního zdvihu se pozná podle toho, že je svíčka vysunuta.
  • Otočte tak, aby se značka na řemenici klikového hřídele shodovala se značkou na víčku. seřízení se doporučuje pro benzin třídy 92 nebo 95 se středovou čarou a pro 72 a méně s dlouhou čarou.
  • Uvolněte západky a sejměte víčko rozdělovače.
  • Otočte klikovou hřídelí tak, aby vnější kontakt rotoru odpovídal prvnímu válci (pořadí: 1-3-4-2).
  • Vyměňte rozdělovač, ale nedotahujte matici až do konce.
  • Nyní můžete přímo řešit otázku, jak nastavit zapalování.
  • Pomocí voltmetru zkontrolujte obvod: jeden konec připojte ke svorce „nízké napětí“ dané zapalovací cívkou a druhý konec k „zemi“. Jde především o to, abyste se ujistili, že problémem nejsou kabely zapalování a že samotná zapalovací cívka je funkční.
  • Zapnutí zapalování. Nespěchejte s otáčením rozdělovače tak, aby napětí kleslo na nulu. Pokud je nulová, není třeba nic dělat.
  • Poté otočte rozdělovačem, dokud napětí nedosáhne 12 V, a v této poloze utáhněte matici. To lze provést také pomocí 12voltové žárovky. Na směru proudu zde nezáleží.
  • Vypnutí zapalování. Nasaďte zpět víčko rozdělovače.

Nyní je třeba zkontrolovat, zda je správný:

  • Nastartujte motor, jeďte rovně až do rychlosti 45 km/h.
  • Zařaďte čtvrtý rychlostní stupeň a prudce zrychlete. Po 2-3 sekundách může začít „štěbetat“ v podobě praskání, zvonění atd.п. Během zrychlování zmizí.
  • Pokud „tikání“ nezmizí, je zapalování příliš „brzo“, a pokud se neobjeví vůbec, je „pozdě“. Znovu seřiďte zapalování. V případě časného zapalování otočte o půl dílku ve směru hodinových ručiček, v případě pozdního zapalování otočte proti směru hodinových ručiček.
  • Důležitý bod: když je vše nastaveno, připravte si barvu (nebo alespoň křídu), abyste si označili nastavenou optimální polohu.
  • Neotáčejte řemenicí s vyjmutým rozdělovačem! To způsobí úplné vyřazení všech značek a bude nutné „upravit celý proces od základu“.

Moskvič, ZAZ, GAZ24 nebo GAZ31 a zahraniční vozy

U domácích vozů lze na konci rozdělovače vidět 2 různě velké půlměsíce: jeden krátký, druhý dlouhý. Je třeba je sladit.

V zahraničních automobilech se pro usnadnění seřízení používají speciální značky, které je třeba jednoduše zarovnat. V těchto případech je podstatně snazší zjistit, jak nastavit zapalování.

Nastavení zapalování u vznětových motorů

Základní rozdíl mezi vznětovými a zážehovými motory spočívá v tom, že u nich neexistuje nucené zapalování. Žádné zapalovací svíčky. Palivo se zapálí jeho stlačením ve válci. Vyžaduje přesnou práci vstřikování, aby v okamžiku komprese byly palivo a kyslík ve válci již s optimálním podílem m.

Toto seřízení zapalování probíhá podobně, ale s předem odstraněným dekompresním systémem.

Dále je třeba odstranit plnicí hrdlo oleje a ukazatel motorového oleje.

Páka musí být nastavena do koncové polohy. Pomocí detektoru krouticího momentu zkontrolujte nastavení trysek při otáčení klikového hřídele. Časování vstřiku musí přesně odpovídat značce vstřiku na setrvačníku.

Jednonápravový traktor, motorový kultivátor, vyžínač trávy

je nutné si uvědomit, že se jedná o různé jednotky, pokud jde o jejich funkčnost. Rozdíl mezi kráčejícím traktorem a kráčejícím kultivátorem spočívá v tom, že kráčející traktor je určen k práci přímo na půdě (například k orbě) a jednonápravový traktor je něco univerzálního. Může pracovat jako kultivátor, ale také jako čerpadlo, např. Sekačka na trávu je sekačka. v tomto případě s benzínovým motorem (obvyklejší je elektrický).

Vnitřní konstrukce motoru je však v podstatě stejná. Zapalování motorového kypřiče, motorového kultivátoru (kultivátoru s benzínovým motorem) a vyžínače trávy lze proto nastavit podle stejného schématu. Mají stejnou konstrukci motoru. Podobně funguje i motor benzinových agregátů.

Chcete-li nastavit zapalování u motorového kultivátoru, jednoduše nastavte mezeru. Vložte čtyřikrát přeložený papír mezi setrvačník a držák modulu, který je zodpovědný za zapalování motorové rukojeti (tento modul je obvykle nedemontovatelný), lehce jej přitlačte a pevně zašroubujte šrouby držáku modulu. Po vyjmutí zapalovací svíčky by měla být při otáčení setrvačníkem patrná stálá silná jiskra. Všechny. V některých případech může být nutné mezeru upravit podle tloušťky desky. Je důležité, aby po vyjmutí listu papíru nedocházelo ke tření.

Jak nastavit vstřikovací moment u vznětových motorů

Zdravím všechny čtenáře mého blogu.Napadlo mě, že bych se podělil o své zkušenosti s nastavením vstřikovacího momentu u vznětových motorů AAZ a AEY (M-TDI).Předpokládejme, že máte vznětový motor s mechanickým vstřikovacím ventilem (rodina VAG), kterému chybí rozvodový řemen a rozvodové značky jsou mimo.Přibližně tak :-).

Samozřejmě, že začnete trávit spoustu informací z těch.a přečetli jste spoustu knih a fór. A zjistili jste, že k tomu potřebujete speciální nářadí, konkrétně: prkénko pro upevnění vačkového hřídele, váleček pro upevnění řemenice a mikrometrický číselník pro nastavení vstřikovacího momentu. A tyto nástroje jsou opravdu potřebné. V tuto chvíli je však nemáme a motor je třeba nastartovat.A jak tedy nastavíme rozvodový řemen a vstřikovací moment, když neexistují žádná zařízení?Nejprve je třeba seřídit vačkový hřídel. Začněme vačkovým hřídelem.otočte vačkový hřídel tak, aby vačky prvního válce směřovaly vzhůru a drážka na zadní straně čela vačkového hřídele byla rovnoběžná s tělesem hlavy válců.

Poté nastavte píst prvního válce na TDC a srovnejte značku (0) na setrvačníku klikového hřídele se značkou v okénku převodovky. Pokud není převodovka, je vzdálenost mezi otvory pro šrouby (nahoře) v polovině bloku, což je TDC. Zarovnejte (0) se značkou.

Další na řadě je tvds.Pro instalaci pístu při prvním vstřiku trysky musíme zarovnat nejmenší otvor v pastorku pístu s otvorem v držáku pístu.

Nemůžeme je přesně spojit dohromady, protože v tělese palivového čerpadla je pružina páru. Řemenice se tedy bude pohybovat proti směru hodinových ručiček o jeden zub. Ale to není problém.Pokračujeme dál.Nasaďte rozvodový řemen na pastorek klikového hřídele, najeďte na pastorek vstřikovače paliva, otočte pastorkem vstřikovače paliva o jeden zub ve směru hodinových ručiček (vyrovnejte otvory), nasaďte řemen na pastorek vstřikovače pomocí klíče o průměru 19 mm. Poté opatrně vyjměte klíč a pastorek se vlivem pružiny posune o jeden zub ve směru hodinových ručiček a značka (0) vačkového hřídele se rovněž posune o jeden zub.Poté přivedeme rozvodový řemen k pastorku vačkového hřídele, ale před nasazením řemene musíme otočit pastorek vačkového hřídele o jeden zub proti směru hodinových ručiček a poté řemen oblékneme a napneme pomocí napínací kladky.

Vraťte značku (0) na její místo a přesvědčte se, že všechny značky jsou na svém místě :-).

Poté seřiďte vstřikovací moment palivového čerpadla tak, že srovnáte značky na palivovém čerpadle a jeho převodovce.

Vyrovnejte značky následujícím způsobem, všechny značky ve ventilovém rozvodu by měly být na svých místech. Značky se vyrovnávají pohybem tělesa palivového čerpadla a pastorek zůstává na svém místě. Poté je palivové čerpadlo dotaženo. A je hotovo :-), můžete nastartovat motor :-).Při opakované kontrole hodinového indikátoru je časování vstřiku v rozmezí 0.84-0,92.

V podstatě vše :-).Děkujeme za pozornost :-). Hodně štěstí všem :-).

Stává se, že po výměně rozvodového řemene nebo palivového čerpadla u vznětového motoru je obtížné najít značky, podle kterých je třeba seřídit řemenici palivového čerpadla, aby byla zajištěna včasná dodávka paliva. Jak být?

lze se samozřejmě pokusit „zachytit“ požadovanou polohu řemenice palivového čerpadla metodou „gleaning“, tj.е. dejte ji do stejné polohy a zkuste znovu nastartovat motor.

Pokud motor nenastartuje, otočte řemenici olejového čerpadla o 3 až 5 zubů na obě strany rozvodového řemene a zkuste to znovu.

Motor je nastartován, ale časné vstřikování silně klepe, pak je nutné otočit řemenici o 1-2 zuby proti směru otáčení a motor znovu nastartovat.

Spusťte motor, ale kouří a běží velmi měkké pozdní vstřikování, otočte řemenici čerpadla o 1 zub ve směru jejího otáčení.

nastavit, vstřikovací, moment, dieselového, kultivátoru

poté, co již není možné dosáhnout přesné regulace přehozením řemene, je třeba povolit matice upevňující vstřikovací čerpadlo a otáčením kolem vlastní osy dosáhnout požadované polohy (jedná se o polohu, kdy zahřátý vznětový motor pracuje na hranici detonace; detonační klepání v motoru je velmi hlasité a nelze ho ignorovat).

Výše popsaný způsob je nepohodlný a poškozuje motor.

Proto je lepší postupovat takto: odšroubujete vysokotlakou trubku z trysky prvního válce a nasadíte na ni průhlednou trubku (tubus), případně neprůhlednou, ale pak do ní vložíte skleněnou trubku (délka neprůhledného kusu by měla být co nejmenší). odbočka by měla směřovat nahoru, aby bylo vidět, jak se do ní palivo dostává.

Poté zapněte zapalování a klíčem otáčejte řemenicí čerpadla (rozvodový řemen je z čerpadla vyjmut), dokud se v trubici neobjeví palivo (potřebujeme jeho hladinu v trubici).

Pak pomalu, malými pohyby otáčejte řemenicí a pozorně sledujte hladinu paliva v trubici, jakmile hladina šustí, znamená to, že palivo začíná přicházet do trysky prvního válce, a poté, co zastavíte další otáčení řemenice, na ni položte značku.

Poté seřiďte klikový hřídel, vačkový hřídel a nyní i palivový podavač na stejnou značku, kterou jsme určili.

Pro přesnější nastavení časování vstřikování otočte čerpadlem, když byl řemen sejmut; pokud byl řemen sejmut a časování vstřikování bylo nastaveno, nedotýkejte se znovu podavače paliva.

Abyste se vyhnuli hledání značek a zachycení časování vstřikování po generální opravě motoru, nastavte před sejmutím rozvodového řemene klikový hřídel na značku a namalujte si značky nebo zakreslete značky z výroby. Je mnohem spolehlivější a šetří čas.

Několik dalších článků ze sekce „Vy a auto“

Na stránce Knihy zdarma si můžete okamžitě LIBOVOLNĚ stáhnout některé bonusové materiály.

Jedním z hlavních rozdílů mezi vznětovým a zážehovým motorem je princip zapalování. Vznícení směsi paliva a vzduchu ve vznětovém motoru se uskutečňuje samovznícením nafty při kontaktu se vzduchem předstlačeným a ohřátým v důsledku stlačení ve válcích.

Časování zážehu u vznětového motoru zahrnuje změnu úhlu předstihu vstřikování paliva, které je přiváděno v jasně definovaném okamžiku na konci kompresního zdvihu. Pokud je úhel nastaven jinak než optimálně, vstřikování paliva není včasné. Výsledkem je neúplné spalování směsi ve válcích, což způsobuje ničivou nerovnováhu motoru.

Ukazuje se, že zapalovací systém vznětového motoru je nejdůležitějším prvkem systému napájení pohonné jednotky. vysokotlaké palivové čerpadlo (HPF). Toto zařízení je ve většině vznětových motorů zodpovědné za dávkované vstřikování paliva do válců motoru ve spojení se vstřikovači nafty.

Při krátkém zkušebním provozu motoru vždy zkontrolujte hladinu oleje v klikové skříni motoru, nikoli však v převodovce a vzduchovém filtru. Zkontrolujte také hladinu vody v chladicím systému.

Informace o běžném spouštění motoru během provozu naleznete v návodu k obsluze elektrického nářadí.

  • Jednonápravový traktor zcela zbavte obalového materiálu a postavte jej na rovný a pevný povrch.
  • odšroubujte měrku (9) a zkontrolujte hladinu oleje v klikové skříni motoru. V případě potřeby doplňte motorový olej 10W30 nebo 15W40.
  • Odšroubujte víčko palivové nádrže (6) a zkontrolujte, zda je v něm nafta. Pokud v motoru není žádný olej nebo je ho velmi málo, doplňte do motoru motorovou naftu. Šroubovací víčko palivové nádrže.

Varování! Motorová nafta je toxická a hořlavá. Při plnění palivové nádrže dodržujte bezpečnostní a protipožární opatření.

nastavit, vstřikovací, moment, dieselového, kultivátoru

Při teplotách pod bodem mrazu může být startování motoru obtížné. Před prvním spuštěním udržujte jednonápravový traktor 2 až 3 hodiny v teplé místnosti nebo nalijte do chladiče horkou vodu.

Zkušební spuštění motoru

  • Přesuňte páčku spojky (3) do polohy „Vypnuto“.“. Nastavte řadicí páku (2) do neutrální polohy.
  • Zkontrolujte, zda není utažena křídlová matice (4). Přesuňte páčku ručního plynu (1) na maximum (nahoru). Otevřete palivový kohout (7), zkontrolujte, zda nedochází k úniku paliva.
  • Vyjměte kliku (11) ze skříňky s nářadím a zasuňte ji do speciálního sedla (10) na krytu klikové skříně. Ujistěte se, že rukojeť leží na hřídeli startéru pomocí ráčny.
  • Pro vytvoření požadovaného tlaku paliva ve vstřikovači je třeba levou rukou otočit páku dekompresoru (12) do krajní polohy, až se zastaví, a pravou rukou plynule otočit rukojetí (11) ve směru hodinových ručiček. provést několik otáček.
  • Držte dekompresor (12) v otočené poloze a zrychlujte setrvačník (8), abyste dosáhli co největších otáček. Když je po 5-7 otáčkách kliky dosaženo maximální rychlosti, silně zatáhněte za ruční kolo a současně jej uvolněte.
  • Jakmile motor běží, vraťte páku (11) do skříňky s nářadím.
  • Páku ručního plynu (1) nastavte na střední rychlost 5-10 sekund po nastartování motoru. Chcete-li zkontrolovat, zda motor běží správně, jednoduše jej nechte běžet 1 až 2 minuty.
  • Pokud se motor nepodaří nastartovat, zapalování se opět vypne. 6 ještě několikrát, dokud motor neběží.
  • Chcete-li motor vypnout, otočte plynovou rukojeť (1) do minimální polohy a poté okamžitě zavřete palivový kohout (7).

Pro usnadnění prvního uvedení do provozu lze klínový řemen (15) sejmout. Motor se lépe startuje bez zatížení. Po úspěšném nastartování a vypnutí motoru. nasaďte řemeny zpět na místo.

pokud se motor nepodaří nastartovat ani po 5-7 pokusech, odstraňte vzduchový uzávěr z palivového potrubí

  • Odpojte palivovou hadici (5) od přípojky palivového kohoutku (7),
  • naplňte hadici naftou pomocí injekční stříkačky a nasaďte ji na trysku,
  • povolte matici na trysce (13),
  • otočte dekompresorem (12) a otáčejte startérem, dokud zpod této matice nevytéká nafta,
  • Dotáhněte matici (13),
  • Motor znovu 10 až 12krát vytočte a zkuste jej znovu nastartovat.

Zkontrolujte a seřiďte nastavený úhel předstihu vstřikovačů

V případě obtížného startování vznětového motoru, tvorby kouře nebo v případě výměny či instalace řadového palivového čerpadla nezapomeňte zkontrolovat nastavený úhel předstihu na vznětovém motoru.

Zkontrolujte nastavení úhlu předstihu palivového čerpadla v následujícím pořadí

  • Vyjměte vypouštěcí ventil z šroubení ventilu na první části vstřikovače paliva (první válec).
  • nastavte píst prvního válce na 40° kompresního zdvihu. 50° do TDC Horní mrtvý bod je nejvyšší poloha, které píst ve válci motoru dosáhne;
  • Sešlápněte plynový pedál až na doraz.
  • K vsuvce první části čerpadla a místo ní připojte ovládací zařízení, což je kus vysokotlaké trubky délky 100 až 120 mm s kompresní maticí na jednom konci a druhým koncem, ohnutým od 150° do 170° podle obr. 1.
  • naplňte palivové čerpadlo palivem, odčerpejte vzduch z nízkotlakého systému a ruční pumpou vytvořte přetlak, dokud z trubky ovládacího zařízení nevytéká pevný proud paliva;
  • při pomalém otáčení klikového hřídele ve směru hodinových ručiček a udržování přetlaku v hlavě čerpadla (čerpáním čerpadla) dávejte pozor na vytékání paliva z kontrolního zařízení. Jakmile přestane palivo proudit (až 1 kapka za 10 sekund), přestaňte otáčet klikovým hřídelem;
  • Zkontrolujte požadovaný úhel vstřiku u příslušného motoru (v průměru 15-25° k TDC).

Pokud tomu tak není, proveďte seřízení vstřikovacího čerpadla.

Vážený návštěvníku! Fyzicky nejsme schopni odpovědět na všechny připomínky. Abyste mohli sami vyřešit závady vznětových motorů (nebo si je nechat opravit v místním servisu), vyvinuli jsme on-line diagnostiku. Jedná se o interaktivní příručku, která obsahuje všechny známé příčiny závad vznětových motorů a uvádí, jak dosáhnout správného fungování konkrétního motoru.

Nyní můžete používat službu OnlineDiagnostics!

Nejprve si musíme obecně promluvit o zapalování, abyste přesně věděli, co je třeba upravit. V případě benzinových spalovacích motorů existuje několik komponentů, které jsou zodpovědné za správné a včasné přivedení napětí do zapalovací svíčky, aby mohla poskytnout potřebnou jiskru pro zapálení palivové směsi. Tyto součásti jsou sestaveny do mechanismu známého jako rozdělovač. rozdělovač pracuje na bloku motoru a je poháněn vačkovým hřídelem motoru. Vačkový hřídel je vybaven vačkami, jejichž hlavním úkolem je otevřít obvod ve správný okamžik, po kterém vznikne na zapalovací svíčce jiskra.

Aby motor automobilu poskytoval potřebný výkon, musí se zážeh ve válci shodovat s okamžikem maximální účinnosti využití veškeré energie stlačené palivové směsi. Když je jiskra dostatečně předsunutá, vznícené plyny po krátkou dobu proudí směrem k pístu. V případě zpožděné jiskry se energie již přenáší na vytlačený píst a plně se nezhmotní.

Jednou z největších nevýhod bubnu je jeho mechanické opotřebení, a tím i jeho vliv na kvalitu a časování zážehu. To může mít znatelný vliv na výkon motoru a vyžadovat zásah do jeho provozu a seřízení.

Vysvětlující schéma a mechanismus zapalování v zážehovém motoru

Příznaky a známky předčasného vzplanutí

  • Nadměrná detonace (závada pístu, porucha ojnice).
  • Slyšitelné klepání v motoru (zvýšené opotřebení).
  • Ztráta výkonu (zejména při nízkých otáčkách).
  • Zvýšená spotřeba paliva.

Příznaky a známky pozdního

  • Ztráta výkonu.
  • špatné startování (což má vliv na baterii).
  • Zvýšená spotřeba paliva.
  • Přehřátí motoru (může se zcela zastavit).

Ani v jednom případě není příliš důvodů k radosti. Přesto někteří motoristé (zejména majitelé domácích vozů) nastavují při startování a zahřívání motoru pozdní zapalování. Jiní se mohou rozhodnout pro mírně dřívější zapalování (1 ot./min), což vede k výrazně lepší dynamice při vyšších otáčkách. V druhém případě však dojde k poklesu výkonu při nízkých otáčkách. Vše je tedy na vlastní nebezpečí.

Opravy motorových kypřičů vlastníma rukama: diagnostika závad

Drobné problémy vznikají v důsledku výrobních vad nebo opotřebení, pokud je stroj správně provozován a je včas servisován a udržován.

Závady na vašem motorovém kypřiči mohou mít vliv na následující systémy stroje:

Samostatnou skupinu problémů by měly tvořit problémy související s poruchami přídavných zařízení. Údržba se doporučuje provádět každoročně před začátkem zahradnické sezóny.

Kontrola značek motoru na motorovém kultivátoru. Seřízení ventilů sněhové frézy. důležité pro životnost motoru. Nastavení systému zapalování na vašem MotoBlocku

Zubové frézy se jako prostředek k orbě půdy používají již od sovětské éry. Toto malé nářadí zvládá tento úkol dokonale a usnadňuje práci na stroji.

Vzhledem k tomu, že tento stroj lze vybavit dalším nářadím, je schopen vykonávat všechny úkoly na staveništi.

Aby však jednonápravový traktor fungoval optimálně a bez poruch, vyžaduje neustálou péči spočívající ve včasné údržbě.

V neposlední řadě je to seřízení různých dílčích sestav, které jsou zodpovědné za výkon stroje. Jedná se zejména o seřízení ventilů karburátoru, jehož správnost závisí na stabilitě motoru.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS