Jak vyrobit lakovací pistoli z kompresoru na auta

Stříkací pistole na barvu z automobilového kompresoru vlastníma rukama

Lakování vozu je složitý a nákladný úkol. Je třeba dbát na kvalitu nanášení barvy a používat technologicky nejvyspělejší zařízení. Domácí postřikovač se stal určitým snem mnoha majitelů aut, kteří chtějí ušetřit peníze za lakovací služby. Pokud se obrátíte na profesionální fotoaparát, bude lakování vašeho vozu stát několikanásobek toho, co očekáváte. V takovém případě většina motoristů začne sledovat videonávody a připravuje se na práci vlastníma rukama.

Vykonávat potřebnou práci doma je obtížné, ale nic není nemožné. Konstrukce domácích zařízení pro lakování automobilů se stala jedním z nejoblíbenějších témat na všech fórech na toto téma. Je zajímavé, že mnoho lidí dokáže sestavit vlastníma rukama i stříkací pistoli, která docela dobře plní domácí úkoly. Upozorňujeme, že je velmi obtížné provést kvalitní práci a vyrobit dobrý autolak pomocí podomácku vyrobeného nářadí. Pro většinu lidí bez zkušeností je nemožné.

Princip malování bez vzduchu

Bezvzduchové lakování je použití speciálního zařízení, při kterém se barva na ošetřovaný povrch nanáší nikoliv pneumatickou cestou, ale rozptýlením proudu nátěrové hmoty. Barvicí kapalina je rozptýlena bez použití stlačeného vzduchu, proto se tato metoda malování nazývá airless painting. Zjednodušeně řečeno, malování stěn a jiných povrchů bez použití vzduchu se provádí pomocí čerpadla, které přivádí malířskou kapalinu hadicemi a na eliptické trysce se rozprašuje na nejmenší částice.

Na výstupu z trysky vzniká vysokotlaký a silně rozprašovaný proud, jehož kapičky se setkávají se vzduchovým prostředím, zpomalují se a jemně a rovnoměrně pokrývají povrch.

Bezvzduchové lakování se používá převážně v průmyslovém měřítku a k ošetření ocelových konstrukcí. Pomocí postřikovačů lze nanášet epoxidové, latexové, alkydové kompozice, strukturované a protipožární nátěry, stavební nátěry při zpracování kovů, dřeva, betonu a dalších povrchů.

Pitching. vada barvy nebo dekorativní efekt?

Pravidla pro malování bez použití vzduchu.

Potřebné nástroje a materiály

Ve většině případů je vytvořena vlastní konstrukce pro práci s vodou ředitelnou emulzní barvou. Obvykle vyžadují standardní sadu nástrojů a svářečku. Jako základ pro použití:

Výběr materiálů a nástrojů závisí na povaze vytvářené konstrukce. Schéma se vybírá podle druhu práce, která se má provádět, podle toho, jaká má být produktivita zařízení.

Provizorní mini ústní stříkací pistole

Nejjednodušší verze postřikovače, která funguje na základě dechu uživatele. Kapacita takového zařízení závisí z velké části na objemu plic. Průměr trubek určuje množství přenášené barvy, ale nesmí být příliš velký.

Podstatou zařízení je vyčerpání směsi z nádoby podél trubice díky proudění vzduchu nad trubicí. Menší dávky směsi jsou tlakem rozděleny na menší kapky a vystřeleny dopředu. Úkolem je upevnit oba konce trubek v určité poloze na rám ze dřeva, pěnového plastu, kovu nebo jiného dostupného materiálu. Popišme si ji podrobně a v pořadí.

vyrobit, lakovací, pistoli, kompresoru
  • Nejprve je třeba rukojeť rozložit na 2 trubky: tělo a tyč. Vzduch bude proudit skrz první z nich a inkoust bude vycházet z druhé. Zúžená hubička, ze které obvykle vyčnívá psací kulička, by měla být zvětšena na průměr asi 3 mm. Připravte si tyč tak, že z její kovové špičky vyjmete kuličku. K tomu je třeba kuličku deformovat třením o smirkový kámen nebo brusný papír, dokud nevypadne. Nezapomeňte odstranit inkoust z hlavně.
  • Připravené trubky umístěte kolmo k sobě tak, aby se jejich konce setkaly v jednom bodě. Lze je namontovat na jakýkoli předmět velikosti krabičky od sirek. Vzduchová trubice z těla pera umístěná vodorovně a tyč pro přívod barvy svisle. Poloha vývodů může vyžadovat drobné úpravy, proto je nepřipevňujte hned, ale nalepte je pomocí lepicí pásky nebo lepicí pásky a zkontrolujte kvalitu nástřiku. Nejlépe je umístit vývod barvy přesně do středu vzduchové trubice.
vyrobit, lakovací, pistoli, kompresoru

Je lepší zařízení jednou vidět, než si ho představovat podle popisu. Pro podrobnější informace o tomto tématu vám předkládáme video, jak vyrobit mini kulovou zbraň vlastníma rukama s podrobným vysvětlením a ukázkou každého kroku montážního procesu.

Z tužky na psaní

Můžete si také doma vyrobit vlastní malířskou pistoli z biroka. Jedná se o nejprimitivnější verzi takového zařízení s nízkým tlakem. Samozřejmě nenahrazuje tovární modely nebo samočinné automatické modely, ale lze jej použít pro drobné práce, například v garáži. Doba výroby miniaturního stříkacího zařízení není delší než půl hodiny.

Člověk foukne do rukojeti a barva vyjde skrz tyč. Tímto způsobem můžete nastavit i intenzitu postřiku, ale předtím se doporučuje cvičit na malé ploše. Protože při použití takového přístroje může dojít ke stříknutí tekutiny do úst, nedoporučuje se s ním provádět bělení.

K jeho výrobě je třeba připravit následující materiály:

Stříkací pistoli pro lakování aut, stěn nebo jiných potřeb lze tedy vyrobit snadno a proces není příliš složitý. Pro náročnější práce a renovace místností je lepší použít kompresorový postřikovač. Z hlediska výkonu je stejně dobrý jako modely vyrobené v továrně. Pro jednoduché práce v garáži postačí sprej nebo pero.

Účel a typy stříkacích pistolí

V závislosti na stupni obtížnosti lze variantu stroje použít k určitému účelu. Kromě toho je velmi důležitá schopnost ovládat „zbraň“, a to i pro neprofesionála.

V případě postřiků se obvykle rozlišují tyto typy

Ruční postřikovací systém je dobrý v tom, že si s ním poradí i člověk bez zkušeností. Kvalita je samozřejmě nízká. Ale alespoň můžete natřít plot nebo kůlnu a zároveň se procvičit.

Elektrická sada je vhodná i pro domácí práci (pro začátečníky). Díky elektrickému čerpadlu probíhá proces stříkání nátěrových hmot.

Pneumatické systémy se používají v provozech s jednotnou sítí potrubí pro přívod vzduchu. Připojuje se k jednomu kompresoru a používá se k určenému účelu: lis, stříkací pistole, pneumatická kladiva.

Na rozdíl od pneumatického systému nevyužívá bezvzduchový systém tlak vzduchu, ale rozdíl tlaků na výstupu z pistole. Proudění vzduchu se zpomaluje a pomáhá nanášet nátěr rychleji a snadněji, čímž se ušetří více barvy než při první metodě. Nevýhodou je příliš tenký povlak.

Kombinovaná verze návodu, jak si doma vyrobit svítilnu, zahrnuje obě tyto metody. Používá se v letectví, při stavbě vozů a v nábytkářském průmyslu.

Blok: 3/5 | Počet znaků: 1502

Jak si vyrobit postřikovač vlastníma rukama z bira?

Vůbec si neděláme legraci. z obyčejného birosu lze během chvilky vyrobit postřikovač na barvu. Miničistička bude napájena skleněnou nebo plastovou lahví s malým objemem. Mnoho práce s takovým zařízením budete malovat příliš dlouho, ale pro drobné řemesla nebo malování malých detailů je zařízení oprávněné, navíc má i některé výhody. Budete potřebovat čtvercový kus plastu, gumy nebo polystyrenu a samozřejmě pero. V zásadě můžete použít jakýkoli, skládací i pevný, z něhož lze odšroubovat pouze špičku.

Nejprve je třeba odmontovat rukojeť, vyjmout pastu a odšroubovat nebo odříznout koncovku. Zkrátka byste měli mít dutou trubku, kterou můžete volně foukat. Předem upozorňujeme, že tento nástroj bude pracovat na vašem „tahu“, níže však zvážíme automatizované možnosti, hlavní věcí je pochopit princip! Kuželovitý hrot (ten ve spodní části rukojeti) je třeba mírně seříznout, aby vznikl širší otvor. Můžete experimentovat s jeho průměrem. počmáraná kuličková pera najdete doma častěji než psací, že??

Vyjmutý čep odpěňovače by se měl také demontovat a očistit od zbytků pasty pomocí alkoholu. Nepotřebujeme psací kouli, můžete ji vyhodit. Nyní se zabývejme „tělem“: je nutné vyříznout úhel z kusu plastu (guma, pěnový plast). Do obou stěn ohybu opatrně vyvrtejte nebo propíchněte otvory pro tyč a trubku. Měly by pevně držet v otvorech, pokud jsou otvory příliš velké, je vhodné je namazat lepidlem.

Přistupte k tomu nejdůležitějšímu. tyčinka, která je z pasty, musí mírně přesahovat otvor trubice, pouze 2-3 milimetry. Když tyče nastavíte do správné polohy, máte v rukou vlastně hotový domácí stříkací přístroj. Vyzkoušejte si to v praxi tak, že ponoříte tyčinku do lahvičky s barvou zředěnou do tekutého stavu a fouknete do trubičky. Ve spoji mezi tyčemi vzniká vír vzduchu, který barvu zvedá a rozprašuje. Pokud se barva nezvedá, znamená to, že je příliš hustá.

vyrobit, lakovací, pistoli, kompresoru

Blok: 2/5 | Počet znaků: 2228

Chladnička na stříkací pistoli

Používá se k tomu kompresor z chladničky. Takový domácí postřikovač je mnohem tišší než postřikovač z vysavače, ale práce s ním je složitá.

  • Pod přijímačem je vybrána těsně uzavíratelná nádoba. Může to být hasicí přístroj, kanystr nebo láhev.
  • V chladiči pomocí kleští odštípněte hadičku a vyjměte vzduchový zásobník a relé.
  • Kompresor musí být pod napětím, aby bylo možné zjistit, která trubka přivádí vzduch.
  • Na sací potrubí je umístěn filtr, který zabraňuje vniknutí nečistot.
  • Připojte tlakové potrubí vzduchu ke vzduchovému zásobníku pomocí 2 benzínových hadic. Tvarovky se používají jako adaptéry. Spoje jsou utěsněné.
  • V místě, kde vzduch vychází ze zásobníku vzduchu, je vložen filtr. Je potřeba odstranit přebytečnou vlhkost z postřikovače. Tím se stabilizuje provoz zařízení.
  • V posledním kroku se vzduchový zásobník a stříkací pistole upevní na stabilní základnu. K tomu lze použít desku.
  • Spotřebič je připraven k použití.

Při použití takového postřikovače musí být kompresor nainstalován ve stejné poloze jako v chladničce. Jinak nebude fungovat. Pravidelně měňte olej. K tomuto účelu se používá hadička, která se zavádí do těla. Tento postřikovač lze použít jak pro bělení vodou, tak vápnem.

Základní nuance při postřiku

Abyste mohli postřikovač sami správně používat, musíte dbát základních doporučení odborníků:

  • Při stříkání barvy nebo vápenné malty nezůstávejte příliš dlouho na jednom místě. To může vést k vytvoření silnější vrstvy, než je nutné. Je lepší dodržovat stejné časové intervaly, aby se zajistila rovnoměrná povrchová úprava.
  • Tyč, ze které barva vychází, musí být umístěna kolmo k natíranému povrchu.
  • Krouživý pohyb stříkací pistole také umožní rovnoměrné rozetření barvy po povrchu.
  • Pokud se barva nanáší v několika vrstvách, musí se každá další vrstva nanášet až po úplném zaschnutí předchozí vrstvy.
  • Předběžná příprava lakovaného povrchu hraje důležitou roli.

Proces výroby postřikovače vlastníma rukama je poměrně časově náročný, k němuž je třeba přistupovat s velkou opatrností. Vlastnoručně vyrobený postřikovač vám může ušetřit peníze a získat kvalitní natřený povrch, a co je důležité, ušetřit na nátěrových hmotách. Koneckonců práce se stříkací pistolí výrazně snižuje spotřebu materiálu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS