Jak vyrobit jednonápravový traktorbagr vlastníma rukama

Materiály a řešení pro vějířovou cihlu

Ventilátorový vyorávač brambor pro motorové kypřiče vlastní výroby je vyroben podle výkresů. Základem takového bagru je rám, jehož detaily jsou pečlivě propočítány a svařeny. Výkres obsahuje všechny rozměry a parametry jednotlivých částí závěsu, kol, závěsu a oje. Zvládne to řemeslník se zkušenostmi s elektrickým nářadím a složitým vybavením. Díly je třeba vyrobit:

Odborníci doporučují jeho používání při práci:

  • Ocelové desky ne tenčí než 7 mm. Desky jsou potřebné k výrobě radlic. k tomuto účelu se často používají kotoučové pily.
  • Studs. Trubka ze čtvercového profilu pro podpěry.
  • Úhelníky 63 x 40 mm pro rám.
  • Pro štítové tyče nepoužívejte kování o tloušťce 10 mm. Stačily by pásy oceli.
  • Pohon vibrátoru je vyroben z trubky a excentru. Řemenice je poháněna řemenovým převodem.

Výroba vlastnoručně vyrobeného sklízeče brambor pro váš motorový kypřič vlastníma rukama

Pro obyvatele venkovských oblastí je podzimní sklizeň brambor stále časově náročná. Dnes už samozřejmě jen málokdo dělá tento typ práce ručně, pomocí lopaty. Mnoho lidí si za tímto účelem kupuje různá mechanická zařízení a někteří, takzvaní „dabbleři“, si vlastníma rukama vyrábějí různá zařízení, aby sobě a svým blízkým ušetřili těžkou práci. Mezi zemědělskými pracovníky je žádaný zejména kypřič brambor, který funguje s jakoukoli modifikací motorového kypřiče, ať už se jedná o oblíbený model „Neva“ nebo stroj od jiného výrobce. Hlavní je mít jasnou představu o tom, co je to provizorní vykopávač brambor, a umět vytvořit výkresy podle správných výpočtů.

Konstrukční prvky a typy

Stojí za to připomenout, že toto mechanické zařízení, jak je vidět na fotografii, k provedení práce, je připojen k motorovému rumpálu. Takový bagr, vyrobený vlastníma rukama, jak je znázorněno na videu, může pracovat na pozemku nejen v blízkosti domu, ale i v terénu.

Hlavním účelem sklízeče brambor je oddělit hlízy brambor od půdy a položit je na zem. Takový stroj se snadno ovládá a má nekomplikovanou konstrukci. Proto, aby ji postavit vlastníma rukama není obvykle nijak zvlášť obtížné. Nejdůležitější je, že tento upevňovací mechanismus je vhodný pro jakýkoli model motorového kultivátoru, ať už se jedná o známý model „Neva“ nebo jinou modifikaci.

Mnoho čtenářů řekne, že si můžete koupit vykopávač brambor od zemědělské obchodní společnosti a že není důvod, proč byste si ho měli vyrábět sami. Toto tvrzení je správné, ale ne zcela. Každý zkušený pěstitel zeleniny vám řekne, že podomácku vyrobený bagr je praktičtější, protože je určen pro známé vlastnosti půdy a může ho vyrobit člověk. Další věc, kterou je třeba dodat, je cena. Podomácku postavený stroj bude stát mnohem méně než stroj postavený v dílně.

Než se pustíme do tvůrčí práce na designu sklízeče brambor, je třeba si uvědomit, že je určen pro práci na půdách se střední a nízkou hustotou. Pro konstrukci strojů vhodných pro práci na těžkých půdách je třeba mít hluboké znalosti fyziky a mechaniky.

Vyorávač brambor přizpůsobený kypřiči, jak je znázorněno na fotografii, se dodává v různých podobách:

Chrasticí nebo vibrační mechanismus. skládá se především z radlice a vibračního síta. Princip tohoto typu sklízeče brambor ovládaného kypřičem je jednoduchý. Půda se spolu s bramborami podrývá radlicí. Pevné dopravní síto pak ponechává hlízy na svém povrchu, zatímco půda se setřásá jako síto. Tento model je efektivní z hlediska práce, ale velmi složitý.

Dopravníkový systém pro vykopávání brambor. lze jej snadno ovládat například na motorovém kypřiči, jako je „Neva“. Dopravníkový rýč se skládá z radlice a hnacího dopravníku se speciálním hákem, který drží hlízy na plošině a odstraňuje je ze země. Konstrukce dopravníku je praktičtější než vibrační typ. To by však nebylo praktické na půdách s lehkou kompaktností.

Typ s noži je nejjednodušší a lze jej snadno přizpůsobit jakémukoli modelu minitraktoru, například Neva. Nemá žádné pohyblivé části. Jak je vidět na videu, půda s hlízami se odřízne nožem. Řízky pak padají na povrch speciálních tyčí, kde se půda zasype a plody leží čistě na povrchu půdy. Tento bagr je účinný na půdách s nízkou hustotou, kde není praktické používat jiné druhy zařízení.

Než začnete s konstrukcí takového zařízení, musíte nejprve určit přesnou hustotu půdy, na které bude použito. Nezapomeňte, že v místech, kde by bylo ideální použít lancetovou konstrukci, by bylo obtížné pracovat.

Originální výkres podomácku nebo továrně vyrobeného sklízeče brambor

Pro malou farmu, která chce pohodlně sklízet brambory, je třeba vyrobit zařízení malých rozměrů. Měl by se snadno ovládat a měl by být snadno připojitelný k jednonápravovému traktoru.

Konstrukce stahováku brambor: 1. svařovaný rám, 2. nůž, 3. dopravník, 4. řemenice, 5. ojnice, 6. řemenice kuželového převodu. 7. řemen, 8. vzpěra, 9. adaptér, 10. opěrné kolo, 11. napínák pružiny.

Abyste mohli dané zařízení vyrobit, musíte mít:

Radlice z vysoce kvalitní kovové slitiny o tloušťce min. 5 mm. Při jeho stavbě lze použít kotoučovou pilu.

Kovové úhelníky ve velikostech 40 a 63 mm.

Ocelové tyče. K sestavení nářadí je zapotřebí nejméně 8 těchto dílů, jak je znázorněno na fotografii.

Pro výrobu vykopávače brambor s vibračním typem je třeba nejprve vyrobit rám. Měl by být snadno připojitelný například pomocí minitraktoru „Neva“ nebo jiné úpravy.

Obecně se takové zařízení skládá, jak je ukázáno na videu, z následujících součástí:

Svislé stavěcí tyče.

Pro konstrukci takové jednotky je třeba provést přesné výpočty a výkresy. Bez tohoto pravidla je proces výroby vlastníma rukama obtížný.

Fáze výroby sítového sklízeče brambor

Jak vidíte na videu, před zahájením práce je třeba připravit následující nástroje:

K výrobě stroje je také třeba připravit šrouby a matice.

Fáze. výroba rámu. Čtvercová trubka se rozřeže na čtyři části, jak je znázorněno na fotografii. Dva kusy by měly mít 1200 mm a dva kusy 800 mm. Velikost potrubí. 4040 mm. Prefabrikované díly se svaří dohromady a vytvoří obdélník.

Fáze. Montáž nadpraží. Z videa je patrné, že jsou potřeba k instalaci svislých tyčí řízení. Tento prvek je připevněn přibližně ve čtvrtině základní délky rámu. Na druhém konci namontujte dva prvky pro montáž kol. Tento prvek by měl být vyroben ze dvou trubek o průměru 30 mm a délce 150 mm.

Fáze. instalace sloupků. Na straně, kde jsou pásy namontovány, jsou ve svislé poloze ve vzdálenosti 5 mm od okraje rámu namontovány dva čtverce 3030 mm o délce 500 mm. Následně se do vzdálenosti 200 mm vloží podpěry o délce 40 mm. Poté je třeba zajistit dalších 400 mm prostoru a upevnit 300 mm dlouhé sloupky. Sloupky spojte páskem o tloušťce 0,4 mm.

Fáze. výroba rámu. Nejprve se připraví dva upevňovací otvory na plechu o tloušťce 0,3 mm a na spodní straně sloupků 400400 mm. Obrobek je pak pevně připevněn ke sloupkům. Stejný obrobek připevněte na druhou stranu. K prvnímu sloupu se přivaří další čtvercový kus plechu o tloušťce 0,4 mm a poté se pomocí kladiva ohne do požadovaného kuželového tvaru.

fáze. konstrukce rámu. Za tímto účelem připevněte k hotovému rámu ve spodní části tyč o průměru 10 mm a druhý konec přesahuje obvod rámu směrem k tahovému mechanismu, kterým by mohl být model Neva.

Pak můžete tyče a kola namontovat vlastníma rukama. Připevňují se pomocí speciálně připravených spojovacích prvků

Jak vyrobit bramborovou míchačku poháněnou ventilátorem

Výhodou ventilátorové pěchovačky oproti ostatním je její spolehlivost a snadná výroba. Tento stroj lze používat po mnoho let. Neexistují žádné rotující části, které by se při vysokém zatížení porouchaly. Zvedání brambor je rychlé a bezpečné.

Hlavním účelem vykopávače brambor je vyjmout brambory z půdy a umístit je na povrch půdy. Tato jednotka je snadno ovladatelná a jednoduše navržená. Takže postavit si ho sám obvykle není problém. Nejdůležitější je, že tento nástavec se hodí pro jakýkoli model motorového kultivátoru, ať už se jedná o známý model „Neva“ nebo jinou modifikaci.

Materiál pro vykopávače brambor pro jednonápravové traktory
Šrouby 10-12 mm.
Ocelový plech 3-4 mm.
Kování není vlnité 8-10 mm.
Ocelový profil

Před zahájením práce si připravte následující nástroje:

Jak vyrobit ventilátor spudder

  • Krok Uprostřed radlice vyvrtejte dva otvory pro její připevnění k držáku. Délka radlice je 22 cm., šířka cca 30 cm.,
  • Fáze K prodloužené části lopatky (vlevo a vpravo od vypouklé části) jsou ve vzdálenosti 5-6 cm přivařeny kusy ocelových tyčí., v horní části širší přibližně o 10-12 cm. (tak, aby se vějířovitě rozprostíraly do horní části a do stran). Délka větviček 47-50 cm. Někdy se takty ohýbají do pochodového kroku.
  • Přišroubování držáku stojanu k radlici. Výška kůlu závisí na konstrukci motorového kypřiče. Nosič nářadí můžete přivařit přímo k pluhu bez použití šroubů.
  • K horní části stojanu je přivařena konzola s předvrtanými otvory (pro připojení sklízeče brambor ke kypřiči).
  • Fáze Pro zajištění pevnosti konstrukce je spodní část radlice směřující k zemi vyztužena svařeným kovovým pásem.

zakoupili jste si vějířový bagr na brambory, prozkoumejme ho a zjistěme všechny hlavní rozměry. Náklady na bagr.

Obrázek z kategorie „Návod na výrobu rýpadla pro motorový kypřič“ na téma „Výroba vlastního rýpadla na brambory“, jehož autorem je Jiří Šimek.

Udělej si sám vykopávač brambor pro motorové kypřiče, typy návrhů, plány pro výrobu vlastníma rukama

Hlavní část všech zahradních ploch v Rusku je tradičně věnována bramborám, protože se jim u nás říká „druhý bochník“. Mnoho lidí přeneslo část práce při pěstování brambor na svá bedra, nebo spíše na tažená zařízení malé mechanizace: motorové kypřiče a minitraktory.

Jednoduchý provizorní vykopávač brambor pro kypřič

A pokud sázet brambory není velká práce, pak ponořit, a co je nejdůležitější. vykopat. úkol není snadný. Přiložená lišta se často používá k okopávání a pletí, ale není vhodná k čistému okopávání. Zjistěme, s čím kopat a jak si vyrobit stahovák na brambory pro motorový kypřič vlastníma rukama.

Je známo několik konstrukcí sklízečů brambor pro motorové kypřiče a minitraktory. Zvažte je: od nejjednodušších až po ty nejmodernější.

Jak si vyrobit bagr na brambory vlastníma rukama: výběr materiálů a nástrojů

K výrobě obyčejného domácího vykopávače brambor pro motorový kypřič budete potřebovat následující materiály:

  • rám ze svařovaných úhelníků o rozměrech 40 x 40 mm;
  • Trubky nebo úseky kanálů o délce 1,3 m;
  • výztužné tyče o průměru 10 mm;
  • plech o tloušťce 7 mm nebo větší pro ochrannou lištu a radlici;
  • 8-10 kusů čtvercových trubek nebo kanálových tyčí na kovové podpěry;
  • kovový rotační buben a řetěz pro přenos otáčení;
  • kola, šrouby a kování.

konstrukce lancetového vřeteníku

Konstrukce lancety nebo vějíře je považována za jednu z nejjednodušších. Při práci je půda rozřezána noži a spolu s plodinou padá na speciální hroty. Půda z nich rychle opadává a brambory zůstávají na povrchu.

Bagřík domácí výroby

Tento typ zařízení se osvědčil na měkké a kypré půdě.

Vyorávač brambor pro motorové kypřiče tohoto typu má jednu nevýhodu. při práci na nerovných plochách mohou tyče uvíznout v zemi, takže zemědělec musí práci neustále zastavovat.

Plány pro výrobu vlastníma rukama

Přestože je výroba tohoto konkrétního typu sklízeče brambor poměrně obtížná, domácí mistři jej vyrábějí vlastníma rukama častěji než ostatní. Zde je několik přibližných nákresů se základními rozměry takového sklízeče brambor pro motorové kypřiče.

Díky velkému počtu kloubů na pohyblivých částech se jedná o stroj, který se pravidelně opravuje, ale kvalita výsledku je lepší než u bramborových vyorávačů s ventilátorem:

Brambory je lepší očistit od země a položit na její povrch.

Velikost a frekvence vibrací síta se může lišit a závisí na konstrukci pohonu, ale i při nízkých vibracích je proces čištění poměrně dobrý:

Lopatky na brambory pro kypřiče

Všechny komerčně dostupné vyorávače brambor se dělí na několik typů. Rozdíl mezi těmito typy zařízení spočívá v konstrukci:

  • jednoduchý nebo vějířovitý rýč. vějířovitý rýč má tvar srdcovitého rýče bez násady, s dlouhými hroty na vrcholu. Tento rýč na brambory pro motorové kypřiče pracuje na následujícím principu: na začátku práce se rýč s odřezávacími noži zaboří hluboko do země a zvedne ji spolu s hlízami. Pak se lanceta zvedne, zemina se přes ni přehází lopatou a brambory zůstanou na stroji. Na konci se hlízy srolují dolů a zůstanou ležet na zemi. Tato bramborová fréza se také dělí na následující typy půdy, pro které ji lze použít. Tento faktor rozlišuje mezi konstrukcemi pro lehké, střední a těžké půdy;
  • Vibrační stroje, nebo jak se jim říká, sítové sklízeče brambor. tento typ stroje je složitější. Vibrační vyorávač brambor je vybaven radlicí a na jeho kolech jsou umístěny rošty pro prosévání půdy. Sítový vykopávač brambor vykopává půdu a poté ji spolu s bramborami navádí na síto. Tento stroj je tedy v podstatě vyroben s mechanickým sítem, které umožňuje prosévání rozemletého materiálu z hydraulických válců traktoru. Do této kategorie patří oblíbené sklízeče brambor KKM-1 a KVM-3;
  • Dopravníkové vykopávače brambor. tato kategorie zahrnuje zařízení nejsložitější konstrukce. Dopravníkový sklízeč brambor je vybaven speciálním pásem, na který padá zemina a hlízy. V důsledku pohybu pásu se půda proseje a brambory spadnou na zem, kde čekají na další sklizeň.

Všechny tyto stroje se také dělí na různé typy strojů z hlediska jejich celkových rozměrů a rozsahu použití. Stroje se dělí na minipluhy, střední a velké pluhy

Mechanický třídicí systém. sklízeč brambor na jednonápravovém traktoru je určen pro použití na venkovských zahradách o rozloze do 5 hektarů. Taková zařízení pro motorový kultivátor mají skromné rozměry, díky nimž jsou poměrně obratná. Sklízeč brambor na druhém typu jednonápravového traktoru lze použít na pozemcích o rozloze 5 až 15 hektarů. Velký vyorávač brambor je určen především ke sklizni velkých pozemků v soukromých a veřejných zemědělských podnicích o rozloze od 15 do 50 akrů a více.

Domácí vykopávač brambor pro motorový kypřič vlastníma rukama

Pro vesničany a majitele dač je problém sklizně, zejména brambor, velmi blízký, protože je náročný na pracovní sílu. Malý pozemek lze samozřejmě vykopat lopatou, jak se to často dělá. Ale je mnohem snazší a rychlejší sklízet i dva nebo tři pozemky s vyorávačem brambor za kypřič.

Ve specializovaných obchodech je k dispozici široká škála modelů průmyslových sklízečů brambor. S využitím technických dovedností a našich doporučení si však můžete vyrobit vlastní vykopávač brambor pro svůj motorový kypřič.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS