Police na nářadí v garáži vlastníma rukama

Víceúčelová dílna

Garáž slouží v mnoha případech jako víceúčelová dílna. Je to skvělé místo, kam můžete uložit veškeré nářadí od opravy auta až po renovaci nábytku.

Tato funkce je výrazně rozšířena, pokud je garáž postavena u venkovského domu nebo chaty. Mistři všech řemesel. spustí elektriku pro altán, nabrousí ostří a sekeru, opraví sekačku na trávu, namaže a naolejuje sněhovou frézu, nařeže nové dřevo na opotřebovanou podpěru vinné révy

Všechny tyto složité práce vyžadují různé nástroje a přístroje, které již pravděpodobně dávno máte.

Ale jak je pohodlně a racionálně uspořádat??

Územní plánování garáží

Nejdříve jdeme do garáže s metrem, tužkou, zápisníkem a pevnou touhou zbavit se konečně harampádí, které vám bylo roky líto vyhodit. a co když se jednou bude hodit??

Základem návrhu takových výrobních a skladovacích zařízení je jasné funkční rozdělení do zón.

Mezitím jste si však již dávno, aniž byste o tom věděli, rozdělili garáž na funkční oblasti.

V jedné z nich, ve vstupní části, najdete všechny věci denní potřeby a v nejvzdálenějším rohu věci, které jsou potřeba jen zřídka. Drobné nářadí je naskládané v malé krabici a těžká kladiva a bourací kladiva rezaví na podlaze pod stěnou. Nádoby s nemrznoucí kapalinou a převodovým olejem jsou někde nahromaděné.

Toto instinktivní uspořádání používáme při navrhování uspořádaného uspořádání nástrojů.

Nejprve odhadněme a nakresleme

Určete stěnu, podél které budeme stavět regály a police na nářadí. Výška a šířka stěny je výchozím bodem pro kreslení budoucích skladovacích konstrukcí.

Poté, co jsme rozhodli o umístění nástrojů, rozdělíme „prostor pro nástroje“ na přehledné struktury pro nástroje, přípravky a příslušenství:

Rozhodněte se pro konstrukci

Stavba regálů v garáži vlastníma rukama je poměrně jednoduchá. Nejdůležitější je jasně stanovit vlastní potřeby a požadavky a předem naplánovat návrh a výstavbu. Takové úkoly budou v moci kohokoli, zejména pokud existuje velká touha udělat něco vlastníma rukama.

Kreslení trubkového regálu s dřevěnými policemi

Konstrukce regálů má tři prvky: svislé regály, police, příčníky. V některých případech se používají křížové vazby. Nejsou povinné. Potřebné pouze pro zvýšení tuhosti rámu. Chcete-li určit přesný design své budoucí policové jednotky, postupujte podle následujících pokynů.

  • Hloubka, výška police. libovolná. Tyto parametry lze zvolit pouze na základě účelu výklenku. Každá police může být určena k ukládání určitého typu předmětů. O tom všem je nejlépe rozhodnout předem;
  • Vzdálenost mezi svislými vzpěrami by měla být zvolena podle tuhosti materiálu. Vzdálenost pro velmi těžké příslušenství by měla být přibližně 1,5 metru. U delších polic je třeba připravit mezilehlé svislé podpěry. Díky nim bude systém stabilnější;
  • Spodní police by měly být ve vzdálenosti od podlahy. Asi 50-70 cm. Měly by se na ně ukládat těžké předměty. Správná výška zbývajících polic je 37 cm. Jedná se o nejrozumnější výšku, která se často používá při konstrukci nábytku.

Výkres kovového garážového pracovního stolu

Určení konstrukčních prvků je vždy snadné. Majitelé garáží jednoduše zohlední rozměry, zvláštní vlastnosti věcí, které mají být v konstrukci uloženy.

Možnost malé garáže s pracovním stolem

Trochu obtížnější výběr designu výrobku. Praktická garáž. To ale neznamená, že musí být nudný a ošklivý. Atraktivního interiéru v garáži dosáhnete snadno a za málo peněz. Design regálu můžete ozdobit zejména běžnou barvou. V současné době jsou k dispozici barvy na všechny druhy materiálů. Barva nátěru by měla odpovídat barevnému schématu místnosti. Barevné plastové boxy pro uložení příslušenství, nářadí atd. Jsou levné a zajišťují dokonalý pořádek.

Průhledné a barevně stálé plastové regály v garáži

Kombinace: kovový rám s dřevěnými policemi

Klíčovou výhodou vlastní výroby polic v garáži je, že můžete vytvořit mimořádně pevnou konstrukci, která dlouho vydrží. Pro vertikální regály jsou vhodné následující materiály:

  • Kovový čtverec 30×30 nebo 50×50 mm;
  • Obdélníkový profil o průřezu 40 až 50 mm;
  • pro montáž polic se používá úhel 15-25 mm.
police, nářadí, garáži, vlastníma

Dílčí konstrukce polic je ke svislým vzpěrám připevněna svařením. Nedostatek dovedností a nástrojů znamená, že musíte udělat několik děr a sešroubovat jednotlivé prvky.

Podlaha je nejlépe vyrobena z dřevěných prken o tloušťce 15 až 25 mm v závislosti na požadované pevnosti. Při skladování lehkého vybavení v garáži se police vyrábějí z dřevotřísky, normální překližky nebo laminované překližky. Všechny dřevěné prvky je nutné předem ošetřit speciálním přípravkem, aby byly chráněny před poškozením způsobeným houbami nebo vlhkostí. Instalace garážových regálů zahrnuje následující kroky:

  • Pomocí úhlové brusky nařežte kovové díly rámu podle zvolených rozměrů. Tuto proceduru lze za poplatek provést ve středisku kovovýroby.
  • Označte si na svislých sloupcích místa, kde budou police připevněny.
  • Připojení držáku police ke svislým komponentům. po práci následuje pravidelná kontrola úrovně.
  • Hotový kovový rám garážových regálů je opatřen základním nátěrem a následným nátěrem. Tím se ochráníte před účinky koroze.
  • Pak se pusťte do práce se dřevem. Desky lze umístit podél nebo napříč rámu. Druhá možnost je vhodnější pro garáž, protože zabraňuje prohýbání polic pod tíhou umístěného nákladu.
  • Po kontrole rozměrů dřevěných prvků a kovového rámu můžete přistoupit k sestavení celé konstrukce. Police se připevňují k rámu po ošetření ochranným prostředkem a po úplném vyschnutí. Pomocí samořezných šroubů se desky montují těsně k sobě.

Jak vyrobit?

Police a regály v dílně jsou nepostradatelné. Protože se do nich vejdou náhradní díly, příslušenství, nářadí, spojovací materiál, šrouby, matice a další. Při použití správných nástrojů mohou být police dokonce atraktivní a kombinovat praktičnost, snadné používání a eleganci.

Než se pustíte do výroby police vlastníma rukama, musíte si uvědomit důležité nuance:

  • Rozměry výrobku. Záleží na velikosti místnosti, osobních preferencích a práci řemeslníka.
  • Výrobní materiály. Mohou být vyrobeny z kovu, plastu nebo dřeva.
  • Typ konstrukce. Může se jednat o závěsnou polici připevněnou na stěnu, podlahovou verzi, polici na pracovním stole. Hlavní je, aby vámi zhotovená konstrukce byla pevně uchycena, snadno přístupná a nenarušovala pracovní proces.

Jakmile se rozhodnete pro design a typ police, vyberete materiál, máte potřebné nářadí a materiály, můžete začít pracovat:

  • Nejprve vytvořte výkres budoucí regálové jednotky s uvedením přesných rozměrů, přípojných míst a vzhledu regálové jednotky. Zde si můžete vymyslet vlastní design nebo najít hotovou verzi na internetu.
  • Poté připravte místo, kde bude výrobek instalován. Pokud se jedná o nástěnný předmět, zkontrolujte, zda je stěna v rovině. Odstraňte z povrchu všechny nerovnosti a drobné vady. Pokud má výrobek stát na podlaze, zkontrolujte, zda je rovná a pevná.
  • Nyní začněte vyrábět komponenty, vystřihněte police podle výkresu a vytvořte v nich otvory a drážky.
  • Další fází je sestavení výrobku. Nejsložitějším procesem je instalace zásuvek. Zde je třeba správně nainstalovat kolejnice a dbát na to, aby se povrchy o sebe netřely.

Po sestavení police se provedou poslední úpravy:

  • Dřevěné povrchy se očistí bruskou nebo smirkovým papírem, moří mořidlem a natírají lakem nebo barvou v několika vrstvách.
  • Pokud jsou přítomny kovové části, jsou ošetřeny antikorozní ochranou, opatřeny základním nátěrem a natřeny vodou ředitelnou emailovou barvou.

Typy garážových regálů

Garážové police se dělí podle konstrukce a materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Konstrukční rozdíly u garážových regálů:

  • rozebíratelné. Toto provedení umožňuje měnit rozměry a umístění podle potřeby. Robustnost této konstrukce je však nižší ve srovnání se stacionárními regály v garáži;
  • závěsné a zavěšené. Dělí se na otevřené a uzavřené. Nástěnné police v garáži jsou instalovány pod stropem, aby se ušetřil prostor ve spodní části budovy. Závěsné jsou připevněny přímo ke stěnám;
  • pohyblivý. Vyznačují se válečky. Tento typ je vhodný pro renovační práce, protože usnadňuje přepravu nářadí po místnosti. Upozorňujeme, že pojízdné police nejsou určeny pro těžká břemena;
  • rotující. Skvěle se hodí k ukládání drobných součástek (šroubů, klíčů, hřebíků, šroubů a matic);
  • pevná. Regály, které jsou připevněny přímo k podlaze a snesou tak velké zatížení.

Váš postup

Proveďte prosím všechny potřebné rozměry v místnosti, abyste mohli určit velikost vaší budoucí police. Při práci na výkresu mějte na paměti následující informace:

  • Minimální doporučená výška je 37-38 cm;
  • maximální hloubka je 50 cm, ale pokud je hlouběji, může být přístup k nástrojům a předmětům obtížný;
  • Spodní police by měla být nejméně 70-80 cm od podlahy;
  • délka uliček závisí na tom, co chcete skladovat, ale ne méně než 1,5 m pro těžké předměty a ne více než 2 m celkem.

Zvolte správný typ konstrukce podle materiálu, který máte k dispozici. Pokud máte dřevo, musíte si samozřejmě vyrobit stálou polici.

Rozhodněte o počtu úrovní polic.

Sestavte rám, počínaje základnou. Pozor: Samotných polic se zatím nedotýkejte, instalují se až po montáži rámu.

Pokud má být konstrukce umístěna na podlaze, vyznačte si na sloupcích a vyvrtejte otvory pro uchycení rámu.

Spojte prvky dohromady a umístěte celou jednotku. V případě potřeby jej připevněte ke stěně.

Nyní vložte předem připravené police a proveďte dokončovací práce. Můžete například namalovat.

Police v garáži vlastníma rukama: závěsné výrobky

Nástěnné police se vyrábějí jednoduše pomocí dvojice konzol, které podpírají prkennou podlahu. Pokládku lze označit za sekundární prvek regálů na nářadí v garáži této konstrukce. hlavní roli hrají držáky, protože přebírají plné zatížení věcí, které se chystáte na regály instalovat. Z tohoto důvodu jsou držáky vyrobeny z kovu, obvykle z úhlové nebo profilované trubky. Konstrukčně se taková nástěnná konzola skládá ze dvou trubek nebo úhelníků svařených pod úhlem 90 stupňů a vyztužených tzv. vzpěrou. v podstatě se jedná o zarážku, která přenáší zatížení z okraje vodorovné části konzoly na stěnu. Obecně vypadá jako typický trojúhelník, který se musí vyrobit svařováním.

Tyto držáky se připevňují ke stěně pomocí kotevních šroubů. do jedné strany trojúhelníku, který tvoří, se vyvrtá dvojice otvorů. Jeden dole a jeden nahoře. takto budou držáky připevněny ke zdi. Velmi důležitým bodem je úroveň horizontu, na kterou se podpěry instalují. Jakmile jsou na svém místě, není již obtížné na ně desky instalovat. Jediné, co je třeba vzít v úvahu, je to, že mají tendenci se během používání posouvat. desky je třeba upevnit. Opět je třeba pro každé prkno vyvrtat otvor ve vodorovné části držáku a přišroubovat jím samořezné šrouby do prkna.

Alternativně lze tyto police vyrobit z rohů v garáži, aniž by bylo nutné používat svařované držáky. Nejjednodušší způsob, jak vytvořit úložný prostor, je jednoduše zarazit do stěny garáže těžké kovové rohy. Existují zde nuance. Zaprvé, držáky lze vrazit pouze mezi cihly nebo jiné bloky, které tvoří stěny garáže. to je třeba vzít v úvahu při hledání místa pro montáž polic. Za druhé, toto řešení je spolehlivé, pokud je úhelník zaražen do zdi alespoň o patnáct centimetrů. Za třetí, je třeba je dodatečně zaklínit do rozbitého otvoru a dobře je tam zatmelit. teprve poté, co vyschne, lze na takové držáky přišít prkna a podle toho naložit police s věcmi. A za čtvrté, aby se rohy lépe zasouvaly do spáry mezi cihlami nebo bloky, je třeba je řezat takříkajíc pod úhlem, aby se vybrousily. Ve všech ostatních ohledech se tato technologie výroby nástěnných polic v garáži příliš neliší od varianty se svařovanými konzolami.

Police na nářadí v garáži vlastníma rukama

Pokud potřebujete podložky, můžete je vždy najít a koupit na adrese https://krepcont.Nástěnné držáky lze zakoupit různými způsoby.

Téměř v každé domácnosti je police s nářadím, které se často používá k drobným opravám různých předmětů v domácnosti. Motoristé obvykle ukládají své nářadí na police v garáži. A police se vyrábějí ve všech tvarech a velikostech: závěsné, otevřené, s dvířky, pojízdné, pevné, kovové nebo dřevěné.

Způsob montáže závisí především na vybavení, které se chystáte skladovat. Malé nástěnné police jsou nejvhodnější pro skladování malých dílů, ale měly by být nízké, aby se snadno používaly. Podívejte se na některá řešení polic na nářadí na fotografii.

Uzavřené police se doporučují pro ukládání zřídka používaných nástrojů. Regály se používají hlavně pro nadrozměrné předměty a stroje.

Ideálním řešením pro organizaci prostoru a skladování různých dílů je použití staré nábytkové sestavy v garážové místnosti. Kromě toho je místnost estetičtější a atraktivnější.

Málokdo zná taková tajemství! Tipy a triky řemeslníků, které vám usnadní život!

Polička na nářadí je praktickým kutilským prvkem v garáži

Je praktické nainstalovat poličku na nářadí v blízkosti vozu, abyste nemuseli běhat po garáži a hledat ten či onen klíč. Ideální poloha police je nad střechou vozu. Šířka desky by měla být zvolena tak, aby se na ni snadno vešla malá skříňka na nářadí nebo stejný hoblík či šmirglpapír.

Nezapomeňte na nosnost police. Protože je nástroj těžký, musí být součástí konstrukčních prvků police kovové výztuhy z výztuže, úhelníků nebo profilovaných trubek. V závislosti na dostupnosti materiálu by tloušťka kovu (pro výztuž) měla být nejméně 12 mm. Výztužné tyče rozřezané na kusy by měly být od sebe vzdáleny 50 cm (optimální vzdálenost, aby se deska neprohýbala pod zatížením kovem).Po přípravě všech součástí se pusťte do práce. Řezaná výztuž je rovnoměrně rozložena po celé délce budoucí výklopné police. Vrták se volí podle průměru kolíků a vrtá se asi 15 cm hluboko do stěny. Po vyvrtání zatlučte výztužnou tyč do stěny garáže a vyrovnejte ji po celé délce.K upevnění police potřebujete rohový díl. Kov se označí a nařeže na kusy, které se přivaří podél okrajů čepů. Ze stěny pod deskou svařte a vyřízněte na délku police kovový pás, v němž jsou vyvrtány otvory pro upevnění desky. Nakonec se vloží desky nařezané na požadovaný rozměr a upevní se pomocí šroubů nebo vrutů. Po dokončení všech oprav lze hotovou polici na nářadí natřít požadovanou barvou.

Nábytek do garáže není těžké vyrobit. A pokud člověk rád vyrábí věci vlastníma rukama, bude to také zajímavé. Nástrojů je dostatek a na polici už nezbývá žádné místo? Pak můžete uvažovat o stavbě garážového regálu.Na první pohled vypadá objemně a těžce na principu designu. Ale nerozčilujte se, protože je to všechno jen hora kovu, na šroubových spojích s dřevěnými prvky, to znamená, že vše lze vyrobit sami.

Jak vyrobit police vlastníma rukama: typy, výkresy, výpočet materiálu

Garáž byla vždy „bezpečným útočištěm“ člověka a zároveň jeho pýchou. Ale co dělat, když to zahrnuje nejen auto, ale i mnoho potřebných věcí. Nejčastěji se jedná o nářadí, jízdní kola, dětské sáňky, různé stavební materiály, které není vždy vhodné skladovat v domě. Ale nechcete ani zaneřádit místnost. Garáž je nejlepší, když má každý předmět svůj vlastní prostor. Snadno tak udržíte pořádek a strávíte méně času hledáním toho, co potřebujete. Pojďme to společně vyřešit: jak postavit police v garáži, jaký druh polic potřebujeme a jaké materiály k tomu potřebujeme.

Typy garážových polic

Garážové regály se dělí podle konstrukce a materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Konstrukční rozdíly mezi policemi v garáži:

  • skládací. Tento design umožňuje měnit velikost a umístění podle potřeby. Mějte však na paměti, že pevnost takové konstrukce bude menší než pevných regálů v garáži;
  • závěsné a zavěšené. Dělí se na otevřené a uzavřené. Závěsné police v garáži jsou namontovány pod stropem, aby se ušetřil prostor ve spodní části budovy. Nástěnné se montují přímo na zeď;
  • pohyblivý. Vyznačují se kolečky. Tento typ je vhodný pro opravářské práce, protože usnadňuje přepravu nářadí po místnosti. Upozorňujeme, že pojízdné police nejsou určeny pro těžká břemena;
  • rotující. Velmi praktické pro ukládání drobných součástek (šroubků, klíčů, hřebíků, šroubů a matic);
  • stacionární. Regály, které jsou připevněny přímo k podlaze, a proto snesou velké zatížení.

materiály

Kromě volby konstrukce se musíte rozhodnout také pro materiál polic v garáži.

Dřevěné regály v garáži

Police v garáži vlastníma rukama lze vyrobit z následujících stavebních materiálů:

  • přírodní dřevo. Volí se hlavně borovice, ale někdy se používá i tvrdé dřevo;
  • překližka. Deska vyrobená slepením několika kuliček dýhy. Nejčastěji používaným materiálem je překližka odolná proti vlhkosti;
  • dřevotřískové desky. materiál z přírodních dřevěných pásů lepených po délce a šířce. Pevnost tohoto materiálu není nižší než pevnost dřeva;
  • Dřevotřískové (dřevovláknité) nebo dřevovláknité (dřevovláknité) desky. Dřevotřískové desky jsou nejlevnějším stavebním materiálem. negativními vlastnostmi dřevotřískových desek jsou jejich deformace při dlouhodobém působení velkého zatížení, navíc jsou velmi citlivé na vlhkost vzduchu. Pokud je vlhkost příliš vysoká, dřevotříska ztrácí tvar (bobtná) a drolí se.

Kromě dřeva a kompozitních materiálů se k výrobě polic používá také kov. Kovové police z profilů mají lepší funkční vlastnosti. Při ošetření speciálním antikorozním přípravkem slouží zpravidla desítky let.

Upozorňujeme, že pro práci s kovovými výrobky potřebujete svářečku.

Po výběru designu a materiálu nyní přímo zvažme technologii pro výrobu polic do garáže vlastníma rukama.

Závěsná police v garáži vlastníma rukama

Výchozí materiál pro takovou konstrukci může sloužit samostatně dřevo, samostatně kov, ale nejčastěji se montuje kombinovaná verze. Pozitivní vlastnosti této konstrukce jsou:

  • výšku výrobku lze snadno a rychle nastavit;
  • k hlavnímu nástavci lze dodatečně připevnit police;
  • konstrukce šetří podlahovou plochu, aniž by zatěžovala prostor pod ní;
  • upevňovací systém vydrží vysoké zatížení.

Upevňovací systém pro zavěšené police se skládá z velkých kotevních šroubů, matic s vnitřním šestihranem, standardních matic a kovových závitových trnů. Označte si polohu upevňovacího systému na podstavci a vyvrtejte nebo vyražte potřebný počet otvorů. Kotva je připevněna ke stropu a dřevěné police jsou spojeny a upevněny pomocí čepů a šroubů.

montáž závěsných výrobků

Stejně jako u zavěšených konstrukcí mohou být závěsy vyrobeny výhradně z jednoho materiálu nebo mohou být kombinované. V obchodech lze zakoupit kovové rámové konzoly, ale dřevěná verze se často vyrábí svépomocí. Jelikož je konstrukce připevněna přímo ke stěně garáže, dochází při kontaktu cihel a dřeva ke kondenzaci vlhkosti, která časem způsobí hnilobu a zborcení police. Abyste tomu zabránili, je třeba stěny garáže předem omítnout.

Jak bylo popsáno výše, nástěnné police mohou být také otevřeného nebo uzavřeného typu.

Důležité! Maximální výška otevřeného stojanu nesmí přesáhnout vaši výšku. Výška police ztěžuje přístup k věcem, které se na ní nacházejí, pokud je police příliš vysoká.

K montáži otevřené police budete potřebovat plastové hmoždinky, samořezné šrouby nebo hmoždinky do zdi. Je třeba vyvrtat otvory ve stěně a plastovou zátku. Nakonec se k upevnění konstrukce používají hmoždinky (samořezné šrouby).

Výroba nástěnné desky na nářadí

Policový regál je ideální pro drobné nářadí a vybavení, protože usnadňuje rychlé nalezení toho, co potřebujete.

Pozor! Nezapomínejte, že nástěnné police nejsou určeny pro velkou zátěž.

Pomocí háčků můžete na štít připevnit věci, můžete si vyrobit malé poličky. K instalaci vyrobené policové jednotky budete potřebovat čtyři šrouby, které lze zarazit do zdi.

Stacionární regály (regálové jednotky)

Přestože existuje velké množství regálů, nejčastěji se v garážích setkáváme s pevnými regály.

Dávejte pozor! Cena regálů závisí na jejich provedení a velikosti. Čím větší rozměry, tím vyšší náklady.

Zajímá vás, jak vytvořit regály v garáži vlastníma rukama? Je to tak jednoduché. Nejprve si nakreslete budoucí konstrukci s ohledem na rozměry a počet polic. Bylo by racionální umístit regály po celé délce a výšce jedné ze stěn garáže. Mezi podlahou a spodní policí je dobré nechat mezeru 15-20 cm. Tato mezera umožňuje čištění pod konstrukcí. Po stranách konstrukce je také vhodné ponechat určitý prostor pro snadnou montáž a opravu regálové jednotky. Doporučuje se, aby spodní police byly vyšší než ostatní. Velké a těžké předměty lze snadno uložit. To vám pomůže racionálně využít celou plochu regálu a zároveň zvýšit jeho stabilitu.

Optimální variantou je regálová jednotka v garáži, jejíž police jsou vyrobeny ze dřeva a nosná konstrukce (regál) z kovových profilů. Někdy jsou však regály vyrobeny také z jednoho typu materiálu.

Potřebné nástroje

Chcete-li vytvořit police v garáži vlastníma rukama, budete potřebovat následující nástroje:

  • rotační nástroj nebo vrtačku k vytvoření otvorů
  • Elektrický šroubovák nebo sada šroubováků;
  • úroveň;
  • svinovací metr;
  • Ruční nebo elektrická skládačka na řezání materiálu;
  • Svařovací stroj pro práci s kovovými díly.

Jak můžete vidět, úkol. jak se dělá police v garáži s vlastníma rukama, není tak obtížné. S trochou zručnosti, jasnou představou a nákresem (skicou) budoucí stavby a potřebným nářadím můžete práci zvládnout efektivně a rychle. Víme také, jak správně izolovat garáž!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS