Kolik vlasce je třeba navinout na cívku vyžínače trávy

Tento návod vám ukáže, jak vyjmout cívku vyžínače trávy a vyměnit v ní vlasec. Termíny používané v příručce:

  • Strunová sekačka nebo sekačka na trávu. elektrický nástroj na sekání trávy. Může být poháněn elektřinou nebo benzínem
  • Žací hlava strunové sekačky je prvek, který se připojuje k hřídeli křovinořezu
  • Cívka je zařízení, na kterém je navinut vlasec
  • Strunová sekačka malého průměru používaná k sekání trávy (sekání)

Náhradní šňůra k vyžínači nebo křovinořezu

Při výměně vlasce (vlákna, struny) na vyžínači nebo křovinořezu je třeba nejprve zjistit, jak je silný. Pokud nemáte žádné zbytky šňůr, můžete se podívat do datového listu našeho zahradnického vybavení. Někdy lze správnou informaci zjistit pečlivou prohlídkou žacího bubnu; rozsah průměrů lze vyčíst na povrchu bubnu. Pokud je naše hledání neúspěšné, stačí posoudit průměr výstupního otvoru na cívce. Linka by v něm měla běžet hladce. Nedoporučuji rozšiřovat otvory pro použití silnějšího vlasce, aby se zvýšil výkon a kapacita zahradního stroje. Tloušťku čáry vypočítá výrobce na základě výkonu motoru.

Chcete-li vyměnit šňůru u většiny modelů, musíte sekací buben demontovat zatlačením na západky. Někdy je třeba otáčet horní částí cívky současně se zatlačením na západky.

Standardní cívku lze naplnit 5 až 6 m tenkého vlasce nebo až 3 m silného vlasce. Tyto údaje jsou přibližné a závisí na velikosti žací hlavy. Pokud se při sečení přehřívá, je lepší doplnit méně sekací linky. Existuje možnost, že se spéká a vy ho vyhodíte.

Nejběžnější vyžínače a křovinořezy jsou vybaveny ručním navíjecím bubnem s jedním knoflíkem. Je to velmi jednoduché, jeden konec vlasce se vloží do štěrbiny uvnitř cívky. Poté pomocí šipky naviňte tolik šňůr, kolik se jich vejde pod kryt šňůr. 10 cm vlasce se protáhne otvory v ochranné trubce a cívce a znovu se smontuje.

Neautomatická cívka s jedním vahadlem

Poloautomatická jednoduchá cívka se 2 dráty

Poloautomatická cívka se 2 zachycovači

Pokud má vlasec na zastřihovači 2 úponky, přeložte vlasec před navíjením na polovinu a posuňte okraje o 5-10 cm. Cívky se dodávají v různých provedeních, ale každá z nich má nějaký druh západky pro zajištění středu šňůry. Pokud je cívka jednosekční, je zde otvor, kterým musí být jeden konec vlasce protažen a znovu vystředěn. Dvoudílná cívka má v dělicí příčce štěrbinu.

Šňůra a šipka směru navíjení

Nápis „Wind kord“ a šipka nám ukazují směr vinutí. Pokud šipka není, natáčíme ji v opačném směru, než je směr otáčení. Jednou rukou přidržujte okraje vlasce a druhou otáčejte cívkou, aby se navinula na vlasec. Provázek by měl být nainstalován poměrně pevně, nemusí být dokonale rovný, hlavní je, aby se vzájemně nekřížil. Při práci se sám přesune do správné polohy. Když zbývá asi 10 cm, zajistěte okraje v drážkách. Vložte vlasec do drážek v tělese cívky. Střídavě lehce trhejte vlascem, aby se uvnitř netvořily smyčky, a vložte cívku do cívky. Pak cívku sestavte. Někdy je cívka konstruována tak, že se okraje struny musí při sestavování uvolnit z drážek v cívce. Zkontrolujte správné sestavení poloautomatické hlavy našeho zahradního vybavení simulací dopadu vyžínače na zem. Stiskněte tlačítko uprostřed a současně zatáhněte za okraje čáry. Pokud je vše v pořádku, antény se mírně vysunou.

U křovinořezů Oleo-Mac není nutné řezací buben vůbec demontovat. Jednoduše veďte šňůru otvory. Vycentrujte ji a otáčením křídlové matice ve směru šipky navinujte šňůru. Výměna vlasce na vyžínači je velmi rychlá, tato konstrukce je stále oblíbenější.

Doufám, že váš článek o správné volbě vedení pro zahradní techniku bude užitečný.

Jak vyměnit šňůru v zastřihovači?

Tip: Před prvním použitím strunové sekačky zkontrolujte její konstrukci, protože jakmile se zašpiní, je obtížné zjistit jakékoli nuance.

Vyjmutí hlavy vyžínače z převodovky

Na hřídeli vyžínače trávy je v blízkosti připojení převodovky zářez. Při otáčení hlavy vyžínače se hřídel převodovky otáčí spolu s hlavou. Chvíli jím otáčejte a uvidíte otvor v hřídeli převodovky. Zářez a otvor musí být zarovnány a musí být vložen nějaký pevný kovový kolík (šestihran z dodávky), který pomůže upevnit hřídel převodovky. Nyní jednoduše odšroubujte díl z hřídele.

Chcete-li otevřít hlavu strunové sekačky, zatlačte mírným tlakem palcem a prostředníčkem záchytné podložky dovnitř. Nyní otevřete kryt a opatrně vyjměte cívku, na které je navinut vlasec.

Odřízněte vlasec na požadovanou délku

Chcete-li vyměnit vlasec v zastřihovači, odviňte a ustřihněte požadovanou délku vlasce. Potřebná délka závisí na průměru konkrétního vlasce pro cívku a na konstrukci, proto se řiďte návodem.

Navíjení vlasce

Vložte polovinu délky vlasce do štěrbiny na přepážce cívky. Obě části vlasce nyní naviňte kolem drážek v cívce, přičemž ponechte 15-20 cm délky vlasce. Zbytek vlasce prostrčte otvory a opatrně jej naviňte tak, aby se cívky nepřekrývaly.

Nasaďte hlavu zastřihovače na hřídel

Vraťte cívku na místo a zavřete víko, dokud západky nezapadnou na místo. Zajistěte hřídel převodovky a zašroubujte díl do původní polohy.

Používáte-li silnější čáru, zvolte k ní odpovídající strunovou hlavu. Modely strunových hlav se liší tloušťkou hřídele a otvoru, proto je důležité najít správnou velikost vlasce pro vaši strunovou hlavu. Pokud je strunová sekačka výkonná, můžete na ni použít o něco silnější vlasec, protože nebude zatěžovat motor.

U malých elektrických vyžínačů se spodní montáží (když je motor na zemi) má cívka obvykle dvě tlačítka na každé straně. Zatlačte na ně a oddělte jednu polovinu těla navijáku od druhé poloviny, která zůstane na vyžínači. Spolu s první polovinou musí být odstraněna vnitřní část, na které je navinut samotný vlasec. Při syntéze buďte opatrní: uvnitř je pružina, která by mohla vyletět a ztratit se.

U elektrických a benzínových vyžínačů se zahnutou hřídelí (na tyto vyžínače zatím není možné namontovat nůž) je třeba jednou rukou obtočit tělo bubnu a druhou rukou začít otáčet proti směru hodinových ručiček a lamelovat. Tím je cívka připevněna k liště. Po vyšroubování jehněte opatrně vyjměte celou cívku a snažte se neztratit pružinu uvnitř.

U elektrických a benzinových vyžínačů s přímou hřídelí a převodovkou na konci (kromě žacího ústrojí můžeme namontovat i nůž) vyhledáme otvor pod cívkou, zasuneme do něj například šroubovák, zašroubujeme jej, dokud není cívka hlubší, a cívka je zajištěna. Nyní otočte celou cívkou ve směru hodinových ručiček (tak, jak je nit vlevo) a vyjměte ji ze strunové sekačky. Poté cívku rozebereme. Lze jej sestavit pomocí sponek nebo stočit pomocí jehněčího pásku. Pokud je cívka zacvaknutá, zatlačíme na strany základny západek tak, aby se ohnuly dozadu a uvolnily jednu polovinu těla cívky od druhé. Jehně je jednoduše zkroucené. Mezi oběma polovinami této cívky může být i třetí typ spojení: při něm je třeba jednou rukou uchopit spodní část a druhou rukou. Horní a začněte je otáčet v opačném směru. Při dekódování takové cívky byste se také měli ujistit, že pružina uvnitř není ztracena.

U malých elektrických vyžínačů trávy se spodním motorem má cívka po stranách obvykle dvě západky. Zatlačením na ně můžete oddělit uzávěr od těla cívky. Tato část se odstraní spolu s vnitřní částí cívky, na které je vlasec přímo navinut. Při demontáži buďte opatrní, protože uvnitř je pružina, která se může ztratit.

U elektrických a benzínových vyžínačů s ohnutým ramenem držte jednou rukou tělo cívky na místě a druhou rukou otáčejte křídlovou maticí na cívce proti směru hodinových ručiček. Je to ten, který připevňuje cívku k liště strunové sekačky. Po odšroubování křídlové matice opatrně vyjměte celou cívku a dávejte pozor, abyste neztratili pružinu uvnitř.

Rybářský vlasec a cívka na Patriotu: Jak je sladit dohromady

Pokud jste se ocitli na této stránce, pravděpodobně vás zajímá, „jak se navíjí vlasec na cívku Patriot?“. Pokusím se to vysvětlit na základě svých omezených zkušeností s vyžínáním trávy. Doufám, že vám tento příběh pomůže vyhnout se mým chybám a ušetřit si nervy. A ušetřený čas využijete na sekání vysoké trávy.

Moje pokusy

Ale než prozradím tajemství, pár slov o tom, jak jsem to zkoušel. Není čas na čtení? Pak je odpověď o několik odstavců níže. Můžete se řídit touto značkou

Jednoho dne došla tovární linka uprostřed záplaty. Musím ji dokončit, a tak si jdu pro nové vlákno. Zastrčím ji dovnitř. Jen si vzpomínám, co mi říkal prodavač o tom, jak to udělat. Tímto bodem jsme se podrobně nezabývali. Říkal něco o tom, že se to špatně rozebírá. Kývla bych hlavou a řekla „jo“. Měl jsem ho mučit a všechno si to zapsat.

Nejdříve sundám hlavu ze strunové sekačky. K zajištění hřídele používám šestihran. Odšroubování ve směru hodinových ručiček. Levý závit.

Hlavu je třeba demontovat. Jaký je ale úhel pohledu?? Vidím dva okvětní lístky označené Push. Snažím se ho stisknout. Nevzdávají se. Použil jsem šroubovák se širokou štěrbinou. Po 10-15 minutách jsem měl cívku před sebou v rozebraném stavu. Můžete vydechovat.

Střihací hlava Patriot má čtyři části. Jedním z nich je cívka se dvěma žlábky. Je to cívka. Na něm se linka navíjí. Otázkou je, jak to udělat. Kvůli své nezkušenosti jsem to udělal takto: ohnul jsem vlasec napůl a začal ho navíjet ze smyčky, jen jsem ho vložil do jednoho z žlábků. Poté jsem ji protáhl drážkami v římse a hlavu znovu sestavil.

Bylo důležité zvolit správný směr vinutí. Když jsem ho navíjel ve směru hodinových ručiček, vlasec odletěl. Pokud proti směru hodinových ručiček, bylo možné chvíli sekat. Během tohoto procesu se však linka rychle roztočí. Uvědomil jsem si, že jsem udělal chybu při navíjení.

Pracovní metoda

Problém vyřešily dvě minuty na youtube. Ukázalo se, že cívka má průchozí otvor. Probíhá podél průměru. Vlasec jím prochází a sklouzává dál. Cívka by měla být uprostřed řádku. Upravte délky obou konců tak, aby byly stejné.

Níže je několik fotografií, které vysvětlují proces.

Připomeňte si, jak vypadá strunová sekačka Patriot. Oranžové tělo a šedý buben. Po mnoha tisících otáček ztrácí kulatá tyč svůj obvazový vzhled.

Uvnitř se nachází cívka. Také v oranžové barvě.

Úkolem je najít díru a zasunout do ní vlasec.

Posledním krokem je opětovné sestavení: cívka a pružina se umístí na své místo, vlasec se zavede do podávacích otvorů, části krytu hlavy se spojí a zacvaknou. Toto je nejjednodušší část. otáčet bubnem. Směr navíjení je označen šipkou.

Pokud cívku nerozebíráte, musíte šipku na šroubu s palcem zarovnat s trojúhelníky na oranžovém pouzdře. Otvor na cívce pak bude přesně podél šedé šipky bubnu a na okrajích zarovnaný s vývody na tělese. Poté je možné provléknout šňůru. Mně to však nefungovalo. Vlasec se tvrdošíjně do něčeho ohýbá. Takže jsem provedl výše popsanou demontáž hlavy.

Vlasec pomalu zajel dovnitř a zanechal dva krátké vousky.

přišrouboval hlavu ke střihacímu strojku. Nastartoval motor. Jdu to otestovat. Plný plyn a první průjezd. Linka je na místě. Vzal si plnou nádrž. Už se nesundával.

Kolik linky vložit?

Použil jsem asi 10 m 3 mm šňůry v navijáku Patriot. Přesněji řečeno, vlasec je třeba omotat pod okraje. Naposledy jsem koupil náčiní na Ozone. Zvolil jsem tloušťku 2.4 mm. Myslím, že jich je víc: dvanáctka určitě půjde.

Moje zpětná vazba na vlasec Syat od společnosti Ozone

Mám ho jako náhradu za staré Echo. Byla 3 mm silná. Nové místo 2.4 mm. Tvar průřezu je obdélníkový. Soft. Snadné navíjení. Sekání je pohodlné. Nesbírá hustou drť, ale poradí si se středně silnou trávou.

Co je uvedeno v pokynech

Potřebné informace najdete na straně 8.

Před vložením nového řádku odstraňte přebytečný řádek. To se provádí stisknutím dvou západek označených Push na zadní straně cívky a otevřením cívky. Po odstranění zbytků znovu sestavte cívku v opačném pořadí.

Otáčením středového tlačítka vyrovnejte směr šipky na tlačítku s výstupními otvory v krytu.

Odměřte přibližně 4 m struny a jeden konec struny prostrčte jedním ze dvou výstupů, dokud nevyjde z opačného výstupu. Ujistěte se, že obě délky vlasce vycházející z cívky jsou přibližně stejné.

Otáčením tlačítka ve směru hodinových ručiček vložte vlasec do cívky. Směr otáčení při navíjení vlasce je navíc vyznačen na tělese cívky.

Projdu si základní kroky, které jsem provedl při navíjení vlasce na cívku Patriot. Hlavní část přirozeně následuje po pokynech. Jediný rozdíl je v tom, že jsem hlavu rozebral.

  • Vyjměte hlavu střihacího strojku
  • Rozeberte hlavu, abyste získali přístup k cívce
  • Určete, kolik vlasce potřebujete, navíjením po celé délce cívky
  • Provlékněte vlasec otvorem v cívce, dokud se nerozdělí na polovinu
  • Sestavení hlavy
  • Navíjejte šňůru pomocí šroubu s palcem ve směru hodinových ručiček
  • Otočte rukojeť ráčny směrem od trojúhelníků na tělese

V dalším článku vám řeknu, jaký olej dávám do svého Patriotu a jak připravuji palivo.

Výměna šňůry v zastřihovači!

Mnoho zahrádkářů používá k sekání plevele vyžínač s elektrickým nebo benzínovým motorem. Strunová sekačka je ideální pro těžko přístupná místa, jako jsou ploty, záhony, domy nebo dokonce úzké řádky na zahradě. Středobodem trimmeru je vlastní vlasec navinutý na cívce. Stroj je jednoduchý, ale řezací nástavec se rychle opotřebovává a musí se vyměnit.

V závislosti na modelu je tloušťka čáry 1,2-4 mm.

Ty jsou k dispozici také v různých barvách:

  • kolo je nejsilnější;
  • tvarované. pro měkkou trávu;
  • Kroucený nebo vroubkovaný. pro řídkou trávu
  • Professional, které nemusí vyhovovat všem modelům.
kolik, vlasce, třeba, navinout, cívku, vyžínače

Při výměně vlákna vyberte správné vlákno pro daný typ vyžínače trávy. Upřednostňuje se specializovaný vlasec. je kvalitnější, vydrží déle a nezničí nástroj. Tloušťku vedení vypočítá výrobce na základě výkonu motoru.

Před vložením vlasce do cívky strunové sekačky jej nejlépe na půl hodiny namočte do vody, aby byl pružnější a odolnější.

Ruční cívka s jednou tyčí

Poloautomatická jednoduchá cívka se 2 prameny

Uzel na uvázání vlasce na cívku

 

Poloautomatická dvouautomatická cívka se 2 úponky

Všechny moderní strunové hlavy mají tři typy posuvu vlasce:

Před výměnou nitě vyjměte cívku. Způsob odstranění závisí na vlastnostech upevňovacího prvku.

U vyžínačů s motorem u země má cívka dvě boční tlačítka, která po stisknutí odpojí část těla spolu se zařízením pro navíjení vlasce. U přístrojů s ohnutou tyčí pohybujte křídlovou maticí proti směru hodinových ručiček; po uvolnění vyjměte cívku i pružinu uvnitř cívky.

U rovných vyžínačů jej zajistěte šroubovákem, otočte jím ve směru hodinových ručiček a vyjměte jej. Nástavec se pak demontuje buď pomocí západek, nebo posunutím částí nástavce od sebe. Vyjměte pružinu z cívky.

U zařízení s jedním lankem odviňte až čtyři metry vlasce, jeden konec vlasce zasuňte do otvoru uvnitř zařízení, které vlasec upevňuje, a posuňte jej ve směru vyznačeném šipkou. Chraňte konec nitě v drážce na vnitřní straně cívkového pouzdra, aby se při montáži nerozvinul. Pokud není drážka, je tento volný konec zajištěn prstem. Poté se cívka znovu sestaví.

V případě cívky na vyžínač trávy se dvěma úponky.

V tomto případě zkontrolujte, kolik je na něm drážek. jedna nebo dvě.

V prvním případě jdou oba úponky do společné drážky, pokud jsou dva, jde každý do své vlastní drážky. Otvorem se vedou 2-4 m vlasce tak, aby volné okraje vlasce byly v jedné délce, a cívka se navíjí podle šipky ukazatele. Vložte konce závitů do drážek nebo je přidržte prstem, sestavte zařízení a připevněte je k zastřihovači.

V cívce se dvěma drážkami se stejný kus nitě složí jako smyčka, vloží se do drážky mezi nimi a konce se navíjejí současně. Poté zopakujte předchozí montáž.

Automatické a poloautomatické metody podávání na lince jsou uživatelsky přívětivější.

Při poloautomatickém navíjení se vlasec protáhne otvorem na vnitřní straně, konce se upevní do otvorů na tělese, vlasec se sestaví a stiskne se tlačítko. Hlavní je sledovat směr, kterým vlasec navíjíte. Pak lze vlasec bez problémů navíjet správným směrem.

Je důležité pamatovat na to, aby se řezná plocha nepřibližovala k tvrdým předmětům, aby se nerozbila.

Postupujte podle pokynů, jak navinout vlasec na cívku vyžínače plevele

Zde je uveden postup navíjení monofilního vlasce na cívku vyžínače plevele:

  • Vytáhněte konec vlasce z cívky do kroužků rybářského navijáku.
  • Otevřete jistič vedení.
  • Jeden konec vlasce přivažte k cívce pomocí uzlu na vlasci.
  • Několikrát ručně otočte cívku pohybem „kolečka“ cívky.
  • Šňůru lze nyní navíjet klikou.
  • Po navinutí zavřete víceúčelovou rukojeť.

Další metodou je navléknout cívku s vlascem na tyč, aby se mohla volně otáčet kolem své osy. Dalším krokem je navinutí na cívku vyžínače trávy. Není příliš vhodné navíjet ji sám, je lepší požádat o pomoc přítele.

Co se týče navíjení copu, je třeba provést následující kroky:

  • Spusťte připravenou cívku s pletenou nití do nádoby s teplou vodou nebo alespoň do vody řeky či jezera přímo na místě.
  • Nyní je třeba provést navíjení. Díky více či méně změkčenému vláknu vlasec leží a navíjí se poměrně rovnoměrně a pevně.

Plnění různých typů cívek nití

Je třeba poznamenat, že existuje několik typů cívek pro rybářské náčiní:

Každý typ beznavijákové cívky má jiný průměr vlasce. Pokud je nit silnější, nelze ji navinout. Potíže mohou nastat také v případě, že je například použit příliš tenký monofil, který není určen pro konkrétní cívku.

Existují dva známé způsoby navíjení cívky: křížové navíjení; paralelní navíjení, což znamená, že nit je položena paralelně vedle sebe.

Nyní k násobící cívce. Cívky jsou podmnožinou setrvačných cívek. Mnoho rybářů dělá stejnou chybu, konec šňůry přivážou za nejvzdálenější otvor tohoto prvku. To není správný způsob, vyplatí se vázat pouze podle těsně rozmístěných otvorů.

Navlékání rybářské cívky na multiplikačním navijáku probíhá podle následujícího schématu:

  • Nejprve připevněte vlasec k tělu cívky.
  • Poté připevněte cívku k navijáku a protáhněte volný konec vlasce pravým kroužkem.
  • Utáhněte zarážku, abyste zabránili trhnutí ryby.
  • Zatáhněte nápravovou brzdu.
  • Nyní lze vlasec navíjet, vést ho a tím ho kontrolovat.

Jak vyjmout cívku z vyžínače trávy?

Abyste se vyhnuli zdlouhavé montáži, je lepší seřadit prvky odvíjecího mechanismu podle pořadí. Tím se zabrání zamotání.

Zde je uveden postup demontáže:

  • Odvinutí třecí matice.
  • Dále je třeba vyšroubovat všechny malé podložky a ozubená kola.
  • Odstraňte rukojeť.
  • Demontáž mechanismu cívky.
  • Rotor je vyjmut
  • Odlévací válec je nyní demontován.
  • Poté vyjměte cívku.

Při prvním vyplňování řádku se tento proces může zdát poměrně časově náročný, ale s časem a zručností je úkol vyřešen mnohem rychleji.

Pro doplnění vedení je třeba provést následující kroky

  • Vyjměte cívku, odšroubujte kryt cívky. Některé cívky mají závit vlevo, takže kryt je třeba odšroubovat správným směrem.
  • Odměřte 5 metrů vlasce;
  • Tuto část přeložte na polovinu, jinými slovy, najděte místo uprostřed;
  • Poté vložte tuto střední část vlasce do speciálního otvoru na cívce;
  • Navíjejte šňůru ve směru vyznačeném šipkou;
  • Pokud jsou k dispozici dvě navíjecí místa, naviňte první část vlasce na jednu polovinu cívky a druhou část na druhou polovinu;
  • Oba konce vlasce prostrčte otvory v cívce;
  • Utáhněte víko.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS