Kterým směrem se kotoučová pila odšroubuje

Lekce pro odstraňování problémů při opravách a seřizování pokosové pily

Okraje byly „olízány“ přede mnou. Pokud se pokusíte otočit šroubem malým plynovým klíčem a zároveň držíte kotouč rukou, zkroutí se spolu s hřídelí (velkou černou, ke které je kotouč připojen). Velká podložka je na svém místě. Jakým směrem ji otočíte??

Morozov Vyacheslav. Otevřete kryt pilového kotouče, kde jsou dva hroty pro klíč 17-19 s úzkými tenkými čelistmi. Obvykle otočíte klaksonem, vložíte klíč a otočíte prokluzujícím šroubem proti směru hodinových ručiček. A zároveň vyměňte šroub.

Hitgher. Jako je tento). Zkusím to později a podám zprávu. Děkuji!

Vjačeslav Morozov napsal: Pokud šroubem otáčíte malým momentovým klíčem a zároveň držíte pilový list rukou, zkroutí se spolu s hřídelí

Ve většině případů pomůže pár. Tři poklepání kladivem před vyšroubováním.

Vjačeslav Morozov. Co s tím má společného motorová kotva? Kryt, který zakrývá pilový kotouč. Otočte pilu patkou nahoru, odsuňte kryt pilového kotouče a podívejte se na zadní stranu kotouče směrem k motoru na hřídeli.

))). To je v pořádku. K pilovému kotouči je připevněna, pokud vím, silná podložka, která je namontována na hřídeli (jako na úhlové brusce). Vsunul jsem tenký šroubovák mezi tuto podložku a těleso tak daleko, jak to šlo s hřídelí, zkroutil jsem disk rukou a sondoval šroubovákem. Také rovně.

Můžete zkusit přivařit matici na šroub. Šroub se zároveň zahřeje.

Gloom80. Pokud existuje způsob, jak hřídel zajistit, mohl bych šroub povolit a vyměnit ho později.

Morozov Vyacheslav. Jaký je otvor v kříži podložky u šroubu??

Sershe napsal: Jaký je otvor v kříži podložky v blízkosti šroubu??

Vypadá to, že to byl ohnutý „fousek“ pro upevnění podložky k přírubě.

Vyacheslav Morozov napsal: Gloom80, pokud nějak zamknout hřídel, odšroubuji šroub, pak ho vyměňte.

Svařovací matice, jednak se šroub zahřeje a jednak se můžete pokusit šroub vyšroubovat úderem, jako když vyjmete sklíčidlo z vrtačky, a to i bez upevnění hřídele.

VEKS. Také bych na tomto umístění disku vzhledem k otáčení vlevo (na úhlové brusce stejné umístění, ale otáčení v opačném směru, závit je vpravo).

Gloom80. Ano, to je myšlenka! Svařování pro mě není problém. Kterým způsobem se pak pokusíte odšroubovat?

Morozov Vyacheslav. Otevřete kryt nože, uchopte tělo disku do svěráku a momentovým klíčem uvolněte šroub. Nevypadá to, že by byl vyměněn od doby, kdy jsem ho koupil. Od roku 1979. Pile je 40 let. Je v pračce.

Vyacheslav Morozov napsal: Kterým způsobem odšroubovat?

„Okénko“ ve vnější velké podložce je pro klíč, který ji spojuje s hřídelí. „zapadl“ nebo „sklouzl“ z horní části. Vnější velká podložka má blokovat hřídel. Závit na šroubu je levotočivý. Odstranil jsem ho lehkými údery dřevěnou paličkou a na šroub jsem přivařil matici. Děkuji vám všem! )

„Okénko“ ve vnější velké podložce je určeno pro klíč, který ji spojuje s hřídelí. „zapadl“ nebo „sklouzl“ z horní části. Velká podložka by měla blokovat hřídel. Závit šroubu je vlevo. Odstranil jsem ji dřevěnou paličkou a přivařil k šroubu matici. Děkuji vám všem! )

Morozov Vyacheslav. Něco mi říkalo, že to okno tam není pro nic za nic. Přesto musel být disk nějak šikovně vyjmut a znovu sestaven. Jsem rád, že to vyšlo. Pozdravy.

K čemu to je??

Pilové kotouče se používají k řezání všech druhů materiálů. Pomohou vám s řezáním:

K dispozici jsou také frézy pro kotoučové pily. Pomocí tohoto pilového kotouče lze vyřezávat drážky nebo jiné prohlubně do jakéhokoli materiálu na požadovanou velikost. Díky těmto nástavcům je každá oprava rychlá a snadná. Spektrum dřevoobráběcích prací, které lze provádět s kotoučovými pilami a pilovými kotouči, je široké a náročné. Nakonec lze kotoučovou pilou řezat materiály všech tvarů a rozměrů.

Díky elektromotoru a vysokému výkonu lze nářadí s řeznými kotouči používat po dlouhou dobu. Abyste však ušetřili čas a námahu, je důležité vzít v úvahu provozní vlastnosti této jednotky.

Nejdůležitějším faktorem pro kvalitní použití je výběr správného pilového kotouče. Z tohoto důvodu je důležité znát základní vlastnosti, typy tohoto nástavce a způsob jeho použití pro různé materiály.

Koncept

Pokosová pila je určena pro přímé řezy pod definovaným úhlem. Úhel řezu může být 90° nebo 45°. Jeho hlavní výhodou je, že si velmi dobře poradí s dlouhými kusy a neobvyklými tvary povrchu. Dobrým příkladem je plastová lišta.

Existují však i další speciální funkce.

Pokosovou pilou lze řezat velké množství rovnoměrných (předem určených rozměrů) pravoúhlých nebo pravoúhlých zářezů. Proto je nezbytnou součástí výbavy řemeslníků pro montáž nábytku a dveří.

Vzhled tohoto stroje připomíná běžnou kotoučovou pilu (cirkulárku) umístěnou na pohyblivém rameni. Umožňuje nejen svislé spouštění kotoučů, ale také spouštění pod libovolným úhlem. Tímto nástrojem lze řezat různé materiály:

Stejně jako u jiných pil závisí typ a kvalita kotouče na zvoleném materiálu. Pro dosažení co nejlepšího výkonu je nutné zvolit správnou komponentu.

Klasifikace kotoučových pil

Všechny kotoučové pily na trhu lze rozdělit podle jejich účelu.

  • Modely používané pro řezání kovů. (Používá se také u příčných pil);
  • Používá se k příčnému řezání dřeva;
  • Kotoučové pily pro podélné řezání dřeva;
  • Modely používané pro řezné desky včetně laminátu.
kterým, směrem, pila

Všechny kotoučové pily mohou mít různou hloubku řezu.

V obrovské nabídce výrobců se rozlišují čtyři typy:

  • Malé pily s hloubkou řezu 4 až 4,6 cm;
  • Průměrná hloubka řezu 5 až 5,5 cm;
  • Velká hloubka řezu 6,5 až 7 cm;
  • Pily profesionální třídy s hloubkou řezu 6,5 až 14 cm.

Vše o pokosových pilových kotoučích

Ne každý zná nástroj, jako je pokosová pila. Ačkoli je možné tímto strojem řezat mnoho materiálů, jeho hlavní účel je specifický. Proto tuto pilu často používají profesionální dekoratéři. Doma není často potřeba. Pokud však nechcete za renovaci přeplácet, má smysl koupit všechny potřebné nástroje, které vám práci usnadní.

V takovém případě však musíte nejen rozumět tomu, jak s ním pracovat, ale také znát spotřební materiál tohoto nástroje. Nejdůležitějším z těchto nástrojů je pilový kotouč.

Jak nahradit

Při opravě může být nutné vyjmout pilový kotouč. Není to obtížné, pokud znáte správnou pracovní sekvenci. Je důležité, abyste se s ním seznámili kvůli vlastní bezpečnosti.

Výměna začíná s plastovým krytem (je-li nasazen) ve svislé poloze. Za tímto účelem vyšroubujte boční pomocný šroub, zvedněte sestavu a poté ji upevněte stejným šroubem, ale v jiné poloze.

  • Pomocí imbusového klíče vyšroubujte centrální zajišťovací šroub;
  • Současně ze zadní strany nástroje stiskněte tlačítko zajišťovacího mechanismu hřídele, které funguje jako zarážka a zabraňuje pohybu hřídele;
  • Podržte tlačítko a vyšroubujte centrální šroub s šestihranem;
  • Pak se šroub vyšroubuje. To lze snadno provést ručně;
  • Vyjměte boční zarážku (vypadá jako široká podložka) a poté kotouč.

Instalace probíhá v opačném pořadí operací. Nasaďte kotouč na hřídel, pak nasaďte pojistnou podložku a ručně zašroubujte šroub až na doraz. Chcete-li hlavu upnout, stiskněte tlačítko a držte je stisknuté, zatímco utahujete centrální šroub s šestihranem.

Po umístění kotoučové pily zkontrolujte, zda je řádně upevněna. Toho je dosaženo mírným podélným kýváním. Pokud není žádná vůle, je instalace správná. Můžete začít řezat.

Další funkce

Moderní elektrické nářadí je vybaveno dalšími funkcemi, které jsou k dispozici díky pokroku v elektronice. Také různé modely mohou mít další funkce, které jsou tvořeny mechanickými zařízeními.

Při výběru se vyplatí věnovat pozornost těmto funkcím a vědět, co pro uživatele znamenají. Vysvětleme si podrobněji hlavní z nich

Systém stabilizace rychlosti

Jedná se o elektronický systém, který při zatížení zvyšuje proud dodávaný do motoru. A naopak ji snižuje při provozu s malým zatížením nebo bez něj. Výsledkem je, že se kotouč při všech zatíženích otáčí stejnou rychlostí.

Pokud je zatížení příliš vysoké, otáčky přesto klesnou nebo se motor vypne bezpečnostním systémem, pokud je k dispozici. Systém však umožňuje plynulý provoz pily v různých režimech, což usnadňuje práci.

Měkké startéry

Při spouštění většiny motorů je spotřeba energie trojnásobkem jmenovitého výkonu. Například motor o výkonu 2,2 kW může při rozběhu odebírat až 6,6 kW, což velmi zatěžuje elektrickou síť.

Někdy to sítě, které na to nejsou dimenzovány a jsou zatíženy jinými spotřebiči, nezvládnou. A v každém případě při spuštění na chvíli „utlumí“ světlo, což je vidět na záři žárovky. Systém pozvolného startu tomu zabraňuje.

Zvyšuje také bezpečnost. Pokud se pilový kotouč při spouštění náhodou rozjede na nesprávném místě, nedojde k poškození, protože se začne otáčet pomalu a má dostatek času na korekci.

Tato funkce je užitečná, ale má jednu nevýhodu. Pila nezačne pracovat okamžitě, trvá 3 až 5 sekund, než dosáhne plných otáček.

Systém ochrany proti přetížení

Provede funkci uvedenou v názvu. Pokud se motor přehřeje, disk nebo převodovka se zasekne, dojde k přetížení, systém motor vypne. Jeho jedinou nevýhodou je, že může být nastaven příliš „ostražitě“ a motor se může příliš často vypínat kvůli drobnému přetížení.

Elektrodynamická brzda

Bez tohoto systému se pilový kotouč otáčí ještě nějakou dobu po vypnutí. Elektrodynamická brzda po vypnutí otáčení vytvoří v motoru magnetické pole, které téměř okamžitě zabrzdí otáčení. To zvyšuje bezpečnost a pohodlí při práci.

Posuvná spojka

Funkce mechanicky chrání motor. V případě zaseknutí kotouče se motor při vynaložení určité síly nespálí, protože pohon od motoru ke kotouči prokluzuje na úkor spojky.

Ochrana proti neúmyslnému spuštění

Vestavěný jako vypínač se dvěma tlačítky. První slouží k odblokování hlavního vypínače. Zvyšuje bezpečnost, ale způsobuje určité nepohodlí při zapínání.

Vezměte na vědomí naše tipy pro výběr, které vám pomohou správně se rozhodnout

Zarážka vřetena

Aby bylo možné vyšroubovat pojistnou podložku vřetena (vyjmutí disku), je nutné vřeteno (hřídel, na které je disk umístěn) zablokovat. Jinak se šroub bude otáčet s hřídelí a nebude možné jej vyšroubovat. To lze v závislosti na modelu uzamknout dvěma způsoby:

Paralelní zarážka a vodicí lišta

Paralelní doraz je součástí téměř všech modelů. Umožňuje řezat obrobek na tenké lamely, ale pouze pokud je alespoň jedna strana obrobku rovná. Doraz je zasunut v těle pily a jeho plošina se pohybuje podél rovné strany obrobku, což zajišťuje přesný řez.

Vodicí lišta. Plošina, která se nasazuje a upevňuje na obrobek. Pila se pohybuje vzhledem k vodicí liště, takže není nutné mít na obrobku rovnou hranu.

Oba nástavce mohou být užitečné pro určité operace.

Vodicí lišta umožňuje velmi rovný řez; je obzvláště užitečná při řezání laminovaných dřevotřískových desek.

Pružinový ochranný kryt

Tuto funkci mají všechny modely kotoučových pil, protože zajišťuje bezpečnost. Ochranný kryt se při práci pily zvedá a umožňuje rotujícímu pilovému kotouči přejíždět přes obrobek. Při odpojení pily od obrobku se pilový kotouč automaticky uzavře pružinou s ochranným krytem.

Oprava okružní pily Interskol svépomocí

Může se stát, že se hřídel při práci s kotoučovou pilou zasekne.

Při spuštěném elektrickém nářadí byste mohli omylem stisknout zarážku. Slouží k přidržení hřídele při výměně nástroje. Motor se zastaví, zarážka se zastaví. V opačném případě se pojistná tyč zlomí a její částečky mohou proniknout do elektromotoru. Dochází k vyklenutí. Může dojít k deformaci i kotevní hřídele. Nepříjemným důsledkem tlačení na zarážky je, že se převodová skříň může rozštípnout a její kousky mohou poškodit převody a způsobit jejich zaseknutí. Pro vyřešení tohoto problému vyměňte kotvu a blokovací pastorek a velký hnací pastorek v převodové skříni.

Někdy je převodovka poškozena, pokud je ložisko zcela zničeno.

Při práci s okružní pilou se někdy mohou vyskytnout nepříjemné hlasité zvuky. Skřípavý zvuk při provozu stroje znamená, že jsou poškozena ložiska převodovky.

Po demontáži stroje podle předchozího popisu lze ložiska vyjmout pomocí speciálních stahováků a namontovat nové díly.

Vyjmutí a výměna pilového kotouče

Díky konkurenci na trhu se nabídka elektrického nářadí neustále rozšiřuje a ceny jsou stále dostupnější. Ty nyní ženy s radostí dávají mužům k 23. Únoru nebo příbuzným a přátelům k narozeninám. Téměř každý druhý domácí ekonom má vlastní kotoučovou pilu.

Kola se časem opotřebovávají (otupí se nebo se zlomí) a je třeba je vyměnit v závislosti na obráběném materiálu. Například nůž na řezání kovů by se neměl používat na dřevo. Schopnost správně a rychle vyjmout disk a vložit nový je proto nezbytná pro každého.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS