Umístění radlice na kultivátoru

Co je to motorová kypřicí radlice??

Nastavení hloubky coulteru. Při vkládání radlice do držáku musí být v jednom nebo druhém otvoru zajištěna závlačkou. Volba otvoru závisí na hloubce, do které chcete pracovat. Pokud chcete nastavit minimální hloubku, měla by být radlice nasazena na držák spodním otvorem.

  • Pro zvětšení hloubky je třeba radlici spustit dolů a upevnit ji horními otvory ke třmenu;
  • Pro zmenšení hloubky je třeba radlici zvednout a připojit ji ke třmenu otvory pod ní.

Pomocné vybavení pro rumpál

Mezi nezbytná vylepšení vašeho motorového kultivátoru v podobě přídavných zařízení patří kromě všech výše uvedených také následující:

Kola používaná jako nářadí pro zpracování půdy na traktoru jsou opatřena pryžovými pneumatikami. Jak si sami vyrobit kola pro kypřič s vlečnými radlicemi, napovídá zkušenost a schopnost pracovat s prefabrikovanými konstrukcemi, např. Ocelovými ráfky z automobilových kol.

Nakrájejte ji na 35-40 cm dlouhé díly. Obruby kotouče jsou rozděleny na stejné segmenty. Nejlepší je, když jsou. Uděláte si značky a v nich svaříte rohy.

Zvedák pro motorový kypřič je nejvhodnější vyrobit z kusu trubky o průměru 100 mm. Samotný výtah je vyroben ve formě válečku na konzole. V případě potřeby mění svou polohu a umožňuje zvednout jednonápravový traktor na podpěru. V normální poloze je zvedací hřídel v přední části stroje a slouží jako opěrný válec při překonávání příkopů a výmolů.

Pokud plánujete používat motorovou radlici jako sněhový pluh, doporučujeme sestavit lžíci pro motorovou radlici vlastníma rukama.

  • Plech o tloušťce 1,5-2 mm;
  • Z tuhého plastu s čepelí ve spodní části z kovového plechu;
  • Překližka o tloušťce 8-10 mm nebo OSB desky o tloušťce 10-12 mm.

Lžíce je pevně spojena s rámem rumpálu. Pro usnadnění práce lze vyrobit otočné zařízení, které mění úhel řezné roviny vůči povrchu vozovky.

Vylepšete svůj domácí motoblok podle svých potřeb bez velkých nákladů. Jednonápravový traktor lze vybavit veškerým potřebným nářadím. A to zcela samostatně.

Kolik stojí odhrnutí jednoho hektaru sněžným pluhem??

Ceny orby v Moskevské oblasti

Služby pro orbu půdyPřidat. Z.Cena za hektar
Pluhování půdy sněhovým pluhem (hrubá frakce) jeden hektar 1800
Obdělávání půdy traktorem (hrubá frakce) setiny 4000
Orba vřesoviště pomocí kypřiče stokilová hmotnost 2500
Panenská orba traktorem setiny hektaru 5500

Kultivace se používá pro předseťovou přípravu půdy, aplikaci hnojiv, herbicidů, péči o čisté úhory, řádkové plodiny, pro kypření půdy mezi řádky a výsadbové kruhy. Obdělávání půdy se provádí pomocí kultivátoru. Speciálního zemědělského stroje.

Jak používat radlici?

Při instalaci radlice do držáku ji musíte zajistit jedním nebo druhým otvorem pomocí závlačky. Volba otvoru závisí na požadované pracovní hloubce. Pokud chcete nastavit co nejmenší hloubku, měla by být radlice umístěna spodním otvorem na držáku.

Při zasouvání radlice do držáku je třeba ji upevnit závlačkou skrz jeden nebo druhý otvor. Volba otvoru závisí na požadované pracovní hloubce. Pokud chcete nastavit malou hloubku, měla by být radlice nasazena na držák spodním otvorem.

Speciální aplikace

Základním principem jednoduchého výsevního mechanismu je omezení vyhazování semen. Pro tento postup se používá otevřená krabice s dobrým dvojitým dnem. Do vzniklého prostoru se vloží pohyblivá deska.

Ve spodní části krabice (horní) s otvory o něco většími, než je velikost výsadbového materiálu, se nasypou semena nebo zrna, v dolní vrstvě mechanismu jsou otvory větší, shodují se s horními.

Posunutím středové desky spolu otvory ve dně nekomunikují, takže nedochází k vysypávání zrn. Pokud se šroub přemístí, sázecí stroj opět funguje.

Abyste zabránili přerůstání, nenasypávejte do konstrukce velké množství semen, ale převalujte je přes mechanismus najednou.

Mnoho pěstitelů zeleniny vybavuje pohyblivou (prostřední) desku pružinou, která usnadňuje obsluhu.

Ovládání sázecího mechanismu je velmi snadné. Na lůžku je vyznačena brázda. Jednoduše nasaďte výsevní jednotku na stroj a zatlačte ji dopředu. Otáčení násypky se spustí. Semena nebo zrna se rovnoměrně nasypou. Rostliny se poté zasypou sypkou zeminou pomocí improvizované motyčky.

Semena jsou v sadbovači upevněna pomocí průhledné plastové nádoby.

Celou konstrukci lze snadno přestavět pro jakoukoli zeleninovou plodinu, například u secího stroje pro ředkvičky je třeba udělat menší otvory v nádrži než u mechanismu pro setí kukuřice.

Snadná výroba dílů z jednoduchých materiálů. Pro hospodárné a kvalitní pěstování různých druhů zeleniny je nutné vyrobit přibližně 3-4 nádoby s různě velkými otvory pro sadbu.

Použitím stroje pro výsev malých semen lze výsev urychlit až desetinásobně. Jako příklad jednoduchého ručního stroje si uveďme sázeč mrkve.

K jeho výrobě potřebujete tyto materiály

  • Plastová nebo kovová hřídel. Lze použít část silnostěnné trubky.
  • Kolo z plechovky (stačí i malé kolo od kola).
  • Zásobník z plastové láhve, kontejneru, nádoby na šampon.
  • Přítlačné podložky určené pro kolo.
  • Pěna.
  • Přepravní oko (1ks).).
  • Dřevěná rukojeť.
  • Šroub „M 4“ (4 až 8 kusů.).
  • Dorazové kroužky/svorky (2 až 4 ks).).
  • Matice „M 4“ (4 až 8 kusů.).

Pro kvalitní montáž potřebujete nářadí: šroubovák, vrtáky různých průměrů, nůžky, vrtačku, nůž.

Výroba jednoduchého ručního secího stroje probíhá v několika krocích:

  • Připravte hřídel. Uprostřed plastové trubky jsou vyvrtány zářezy různých průměrů (pro velká a malá semena). Trubku neprovrtávejte.
  • Kola jsou vyrobena z plechovek. Pro lepší přilnavost jsou na kolech v několika řadách umístěny pryžové kroužky. Nůžkami vystřihněte uprostřed otvor o průměru hřídele.
  • Z plastové nádoby vystřihněte násypku. Spodní část se odřízne a na protilehlých stěnách se udělají otvory pro výsevní šachtu. Položte láhev dnem vzhůru.
  • Zásobník se nasune na hřídel. Umístěte pěnovou pryž a přilepte ji na stěny láhve tak, aby se při otáčení setřel přebytečný výsev. To znamená, že při otáčení pěnového kartáče by hřídel měla vydávat malé buňky, z nichž každá bude obsahovat jedno nebo dvě semena.
  • Přepravní oko je připevněno k hřídeli pomocí koleček a zajištěno šrouby.
  • Zásobník je pečlivě připevněn přes kovovou desku k držáku. Hřídel se při otáčení nesmí pohybovat.
  • Instaluje se dřevěná rukojeť.

Jednoduchá konstrukce výrazně sníží náklady na pracovní sílu. Ruční secí stroj je vyroben tak, že vlastníma rukama. Hlavní nevýhodou tohoto mechanismu je omezený výsev (pouze 1 řádek) a výsev pouze jedné zeleninové plodiny kvůli rozdílné velikosti semen. Problém lze vyřešit použitím několika výměnných nádob s různými otvory.

Samostatně zkonstruovaný secí stroj, s nímž můžete pracovat se semeny různých plodin, je mnohem složitější. Hlavním pracovním mechanismem v univerzálním provedení je výsevní hřídel, což je hliníková trubka o průměru 30 mm. Otvory jsou vyvrtány ve třech řadách různých velikostí. Každý řádek vyžínače je určen pro jednu plodinu.

Funkce a fotografie

Podařilo se mi zbavit ARTROS A OSTEOCHONDROS V MĚSÍCI! Není třeba pracovat.

Jejich popis a použití.

Rotary (hvězda)

Je také nazýván diskový kultivátor. Nástroj pro práci v měkké půdě. Z čeho se mechanismus skládá?

  • Řezací jednotku tvoří hřídel osazená ozubeným kotoučem, který se podobá ozubenému kolu.
  • Pracovní šířka kultivátoru závisí na počtu disků.
  • Se nasadí na rukojeť a přizpůsobí se výšce osoby, která s ním bude pracovat, aby se neohýbala.
  • Musí být zasazen do země ve vzpřímené poloze;
  • Hvězdičky musí být umístěny mezi řádky;
  • Spojovací oblouk bude nad postelí;
  • Kultivátor se pohybuje fyzickou silou.
  • Stroj se ostrými hroty zařízne do půdy, uchopením ji nadzvedne a vyhrne;
  • Kultivátor kypří půdu a zároveň prořezává plevel.

Tento typ kultivátoru je vhodný pro venkovské domy, je praktický pro:

A přestože musíme vyvinout sílu, abychom kultivátor uvedli do pohybu, je to stále praktičtější a jednodušší než ruční práce. Jeho hlavní nevýhodou je, že nedokáže rozbít hrudky hlíny. Zpracování těžkých krustovitých půd.

Jak správně pracovat s kultivátorem

Kultivátory jsou v Rusku velmi oblíbené. Ne každý však ví, jak stroj správně používat. Někdy jsou chyby tak podivné a nečekané, že se člověku nechce věřit, jak je to možné, je to prostě nepříjemné?

To platí nejen pro kultivátory, ale obecně pro veškeré zahradní vybavení. Hlídejte si hladinu oleje, měňte ho včas, volte výměnu oleje podle doporučení výrobce a váš stroj vydrží mnohem déle.

Vzduchový filtr je neméně důležitý. Kultivátor při práci aktivně rozptyluje prach, tak to funguje. Proto je vhodné před každým zahájením kultivace zkontrolovat filtr. Pokud je velmi znečištěná. Vyčistěte ji, pokud není možné ji vyčistit. Vyměňte ji.

Vzduchové filtry motoru namontované na těchto strojích mají zajímavou vlastnost

Zvláštnost. Tzv. Olejovou lázeň. Malé množství motorového oleje v tělese filtru slouží jako účinná ochrana proti prachu. Vzduch procházející nádrží je předem vyčištěn a do filtru přichází již čistý.

Pokaždé, když dojde palivo, udělejte krátkou přestávku, aby motor vychladl. To platí pro všechny vzduchem chlazené motory, nejen pro kultivátory. Neměli byste si myslet, že v tomto režimu nebudete pracovat, ale odpočívat; zásoba paliva v nádrži vystačí na jednu hodinu nebo i více, v závislosti na zatížení. Nejen stroj, ale i obsluha si může odpočinout.

Jak už název napovídá, je potřeba kultivátor pouze přivést k místu použití. Při práci vždy zvedněte kolo nahoru. V opačném případě má kultivátor dodatečnou oporu a radličky se nemohou zanořit dostatečně hluboko.Překvapivě je internet plný fotografií, které ukazují proces kultivace s tímto druhem chyby.

Nezapomeňte na tuto možnost. Dnes ji má téměř každý kultivátor.

radlice, kultivátoru

Optimální nastavení je s prakticky nataženýma rukama. Tato poloha je pro vás nejméně stresující.

Špatná pozice je s pažemi pokrčenými v lokti.

Ukázalo se, že ne každý chápe, k čemu radlice slouží a jakou funkci plní.Nesprávné používání logicky vede ke zvýšené únavě, méně efektivní práci atd. Д. Radlice je tedy v podstatě kotvou pro kultivátor. Zatlačením na rukojeti a zabořením otvírače hlouběji do půdy dosáhnete toho, že kultivátor bude v kypřiči mávat zuby.

A právě o tom je kultivační proces.

Pokud zvednu radlici, stroj se rozjede dopředu po kypřiči jako po kolech.

Takže pracujete takto: zatlačíte páky dolů, zastavíte kultivátor, počkáte, až uvolní celou oblast kolem motyk pak páky zvednete, uvolníte radlici a stroj se plazí vpřed.

Znovu se zastavte, „odhrňte“ další kousek výsevního lůžka. Po krátkém zaškolení lze snadno dosáhnout plynulého chodu, kdy strunový kypřič plynule táhne vpřed bez zastavení. Rychlost jízdy vpřed řídí radlice.

Práce závisí také na poloze radlice. Má ohyb.

Pokud je radlička nastavena tak, aby se pohybovala proti směru hodinových ručiček, je snazší řídit proces tak, aby kultivátor „nevyskočil“ ze země.

Pohyb kypřičů se aktivuje páčkou na jednom z ovládacích knoflíků. Pokud má kultivátor více rychlostí a nemá převodovku, ale řemenici a řemenový systém, je někdy k dispozici více než jedna páka.

radlice, kultivátoru

Ale na jednom nebo více není tolik záležet, důležitá je konstrukce ramene páky. Dobrá páka má proměnlivý odpor proti tlaku. Maximum je někde uprostřed zdvihu a po úplném stlačení se prudce sníží, což snižuje únavu.

Únava je minimální. Je samozřejmé, že nové kultivátory Husqvarna mají správné páky. Proměnný odpor, směrové páky s pojistkou proti náhodnému zapnutí a jsou také velmi dobře vyrobeny.

Častou chybou je také nasazení celé sady nožů najednou. A s lítostí: „To nebude stačit!“Kdyby tak bylo ještě pár úseků na každé straně aby se dalo kopat přes metr a půl najednou.Ve skutečnosti je ideální počet nástrojů proměnlivý. Čím silnější je zpracovávaná půda, tím užší by měla být pracovní šířka. A pravděpodobně bude mít pouze pozitivní vliv na produktivitu.

Můžete nasadit všechny frézy a vyjet na jílovitou hlínu, která bude mít zcela jiný účinek, než očekáváte. Stroj bude poskakovat na motorových kypřičích a trochu poškrábe půdu. To je vše.

V takovém případě odstraňte přebytečné části, a přestože se pracovní šířka zmenší, práce půjde rychleji.Obvykle se však jedná o první, jak se říká, „panenské země“. A pokud systematicky obděláváte jinou plochu a odpor není tak velký, můžete bez obav použít všechny kypřiče a „přidat plyn“.

Jsou potřebné, pokud pracujete v blízkosti záhonů, cest nebo jiných objektů, které by mohly být frézou poškozeny. Tyto disky nejsou jen izolátorem, ale i skvělou vizuální pomůckou pro obsluhu. To proto, že se nože mihotají, jsou vidět, nejsou.A disk je vždy dobře viditelný.

Obecně platí, že pokud nechcete omylem zrýt záhonek své milované tchyně, nastavte kotouče na.

Klíčovým faktorem při výběru kultivátoru je velmi často cena. V takových případech se používají stroje se zjednodušenou konstrukcí, např. Bez zpětného chodu.

Jak oprávněné jsou tyto úspory?Pokud je pozemek velký a má složitou konfiguraci (vzájemná poloha záhonů, záhonů a podobných objektů), je nutné provést obracení. Co dělat, když kultivátor narazí do plotu?? Otočení, samozřejmě. Pokud není zpátečka, musíte ji vytáhnout ručně, což není snadné.

Příčiny těžkého podřezávání kypřiče

Na obrázku 10 je vidět, že jednonápravový traktor se přestal pohybovat vpřed, radlice jsou příliš hluboko v půdě. Zjednodušeně řečeno. Jednonápravový traktor je zakopaný v zemi! Proč se to může stát? Zde jsou hlavní důvody, proč je jednonápravový traktor zasypán, a jak se jim vyhnout.

Půda je nasycená a ucpává nože, musíte počkat, až půda vyschne.

Radlice je příliš hluboko v zemi. Je nutné ji upravit.

Nedostatečné otáčky, nastavte ovládání plynu na maximální otáčky a zkontrolujte otáčky motoru (zařaďte vyšší rychlostní stupeň).

Půda na pozemku je velmi zhutnělá, a proto je třeba pozemek obdělávat dvakrát:

Hroty na vašem motorovém kypřiči jsou špatně nastavené. Zkontrolujte, zda jsou ve správné poloze.

Toto jsou nejčastější příčiny, proč se kypřiče motorového kypřiče dostanou příliš hluboko do půdy a jednonápravový traktor se zasekne.

O “ Obdělávání půdy kypřičem „

Jakým nástrojem je třeba půdu nakypřit?

Hloubka kultivace s „Championem“ 10-12 cm s plně spuštěnou radlicí je pro výsadbu brambor zjevně nedostatečná! Proto je kultivátor Champion nevhodný. Koupil. Jen zbytečně vyhozené peníze

Jak ale sázet brambory v této hloubce a jak bojovat s plevelem, pokud je nevykopete? Podělte se o své zkušenosti.

Počáteční kypření a výsev trávníku. Za tímto účelem je nutná orba. Orba je levnější než pokrytí hektarů polí plastovou fólií.

Chtěl bych se zeptat: proč obděláváme půdu?? Jsem zastáncem přírodního ekologického zemědělství a zcela odmítám překopávání a orbu půdy, které ničí její úrodnost a zabíjí půdní organismy. Tuto skutečnost uznává i klasické kolektivní a průmyslové zemědělství a doporučuje střídání plodin a „úhor“ pro půdu. Během několika staletí orby byla zničena černozemní vrstva, která živila mnoho národů. Zorání panenské půdy vedlo k erozi a ztrátě výnosů. Pro stát je výhodné vyrábět ve velkém traktory a motorové bloky a kvalitu úrody kompenzovat hnojivy a levnou pracovní silou. Potřebuje ji ale obyčejný zahrádkář?? Nekopíruji kolchozní metody, 4 roky jednou ročně obdělávám půdu do hloubky maximálně 5 cm (výška krabičky od sirek). Používám kultivátor s plochými radlicemi a motorový kultivátor. Po sklizni zeleniny ve stejný den vysadím zelené hnojivo. Zpracujte je v den výsadby, mulčujte půdu. Netrhám plevel ani nezalévám pole vodou Ze 4 pozemků sklidím tolik brambor, že to do příští sklizně vystačí pro 2 rodiny (6 osob). Chuť takových brambor ocení všichni sousedé Pro uchování brambor (další článek) doporučuji brambory ihned omýt ve vodě, aby se odstranily stopy zeminy, a sušit je v jedné vrstvě na slunci a na konci dne je přikrýt. A sadbový materiál. Zeleň pro hromadění solaninu, který pomáhá bramborám lépe se skladovat a zároveň zajišťuje lepší klíčení a vzcházení.

Příprava kultivátoru. 3 tipy, jak připravit jednonápravový traktor na kultivaci

Příprava kultivátoru. 3 tipy, jak připravit jednonápravový traktor na kultivaci

V tomto článku najdete odpovědi na nejčastější otázky týkající se obdělávání pozemku pomocí kypřiče a dozvíte se základní pravidla přípravy kypřiče.

Stále více moderních zahrádkářů a majitelů domů se rozhoduje pro nákup jednonápravového traktoru. Není divu, protože toto zařízení je schopno provádět prakticky všechny zemědělské a technické práce bez časově náročné nebo fyzické námahy majitele stroje.

Kultivace je jednou z nejdůležitějších a nejčastěji prováděných technologií zpracování půdy. Tento typ práce je bezorebná úprava půdy, která příliš neničí vrstvu humusu.

Je důležité, abyste kultivaci prováděli správně a bez větších chyb. V opačném případě by práce na trávníku byla nekvalitní a převodovka a motor vašeho jednonápravového traktoru by mohly být silně přetíženy. Navíc operátoři, kteří špatně manipulují s půdou, pociťují při práci fyzickou únavu a nepohodlí. Správná příprava vašeho Moto-Blocku. Klíč k úspěšné a efektivní práci.

Při přípravě motorového kultivátoru je třeba věnovat pozornost několika klíčovým bodům:

Dále si povíme o správném způsobu pohybu rumpálu při provádění tohoto typu prací.

Jednonápravový traktor je k dispozici s 16, 24 nebo 32 řeznými destičkami. Výběr sady záleží výhradně na typu půdy na vašem pozemku a na ploše, kterou chcete obdělávat. Pokud máte malou plochu ke kultivaci. Nedoporučuje se používat více než 16 řezných destiček. Za optimální se považuje sada s 8 deskami na jedné straně a 8 deskami na druhé straně. Pokud se rozhodnete pro menší pozemky se sadami 24 nebo 32 desek, zatížíte pásový motor a unavíte obsluhu.

radlice, kultivátoru

Fáze přípravy fréz spočívá ve správném sestavení sad břitových destiček. Musíte si být naprosto jisti, že řezná část směřuje stejným směrem.

Nikdy nebruste řezné části řezací lišty. Pokud je znovu naostříte, kořeny plevelů nebudou vystupovat na povrch obdělávané půdy. Kořenový systém je jednoduše přerušen nabroušenými otvory a zůstává v zemi. Plevel brzy vyroste na stejném místě znovu a nemá smysl jej pěstovat.

Kromě toho naostřené kypřiče zvyšují zatížení motoru kypřiče.

Také broušení fréz má negativní vliv na plánovanou pracovní hloubku. Při broušení otřepů se jednonápravový traktor při jízdě vpřed občas zaboří do země. Je to proto, že nabroušené nože se nedrží země, ale prořezávají ji. To způsobí, že se zaryjí do země do hloubky více než 30 cm.

Nyní jste dokončili montáž sady radliček. Nyní můžete přejít k dalšímu kroku přípravy motorového kultivátoru. K montáži frézy. Dbejte na to, aby byl směr řezné hrany v souladu s pohybem kypřiče vpřed. Je velmi důležité nezaměnit levé a pravé boční nože a umístit je na jejich místa.

Radlice je mechanismus pro nastavení pracovní hloubky. Existuje několik průchozích otvorů, které jsou vůči sobě umístěny v různých výškách. Při umísťování radlice do ramene radlice ji zajistěte zasunutím rolovacího kolíku do otvoru v rameni radlice.

Volba otvoru závisí na požadované pracovní hloubce. Pokud chcete nastavit minimální hloubku, musíte nasadit radlici na držák spodním otvorem. Průchozí jámy, které jsou o něco vyšší, jsou určeny pro hlubší kultivaci půdy.

Jaké další faktory je třeba vzít v úvahu, aby byla radlice správně a kvalitně namontována?? Pokud je půda na vašem pozemku těžká nebo pokud jste krátce před kultivací použili organické hnojivo, nezapichujte radlici příliš hluboko do půdy. V takových případech se doporučuje, aby byla radlice nasazena přes první otvor pro nepříliš hlubokou kultivaci. Pokud ji umístíte přes druhý otvor a nad druhý otvor, při kultivaci půdy se zahrabou otřepy (dojde ke stejnému negativnímu efektu jako při ostření otřepů).

| Denial of responsibility | Contacts |RSS