Cívka pro vyžínač trávy s řetězem vlastníma rukama

řetěz z řetězové pily pro vyžínač trávy vlastníma rukama

Základem téměř každé domácí motorové pily je její provedení jako univerzálního pohonu, který lze použít pro velké množství různých zařízení. Jejich využití je velmi široké: řezání kamene a kovu, čerpání vody, odklízení sněhu, vrtání děr, jízda autem, přemisťování různých předmětů, plavání a dokonce i létání.

Využívají potenciál řetězové pily s použitím různých nástrojů a nástavců. Jakákoli úprava je založena na běžném principu odběru výkonu motoru: zařízení, které požaduje master, je připojeno k výstupnímu hřídeli. Přítomnost masivního motoru, malé rozměry a relativně nízká hmotnost nářadí, autonomie a schopnost pracovat prakticky v extrémních podmínkách činí jeho možnosti skutečně neomezenými. Důležitá je také konstrukce spojky, která chrání součásti pily před poškozením a přetížením. Nástroj vyrobený z řetězové pily se vyznačuje svou těsností, proto se používá prakticky ve všech polohách.

Naše zákazníky zůstává self-made lze zhruba rozdělit do 2.7 skupin:

  • běžnější zařízení (úhlová bruska, ledový drifter, čerpadlo, naviják, jednoosý traktor, lodní motor, jízdní kolo, moped);
  • složitější stroje a objekty (pila, sněžný pluh, sněžný skútr, letecké sáně, elektrárna, vrtulník, jednodílná fréza).

Při výrobě všech dostupných zařízení se používají různé značky řetězových pil. Při jejich výběru byste měli zvážit potřebný výkon pro běžné použití. Ve většině případů se pro výrobu různých zařízení používají takové značky řetězových pil: Družba, STIHL, Ural.

Zde jsou různé verze zařízení vyrobených z řetězových pil. Kdo chce tyto nápady využít ve své domácnosti. Z řetězové pily s několika doplňky provést:

Jak účinná je výměna?

Samotné svařování a montáž trvá asi 20 minut a není příliš složité. I nezkušení uživatelé. pokud mají k dispozici správné materiály a nářadí. se mohou s pomocí následujících pokynů pustit do práce sami.

Použití vyžínače s řetězovou pilou může zvýšit účinnost nástroje v případech mladého porostu, jak je popsáno výše, a může snížit náklady na údržbu vyžínače.

Klíčem ke změně linie je bezpečnost. Tuto záležitost je třeba řešit s velkou opatrností.

Benzínová strunová sekačka má spojku, která umožňuje plynulé zrychlování motoru. Elektrický typ je však rychle vystaven vysokému namáhání v důsledku točivého momentu elektromotoru. To může způsobit zkroucení ohebného hřídele vyžínače plevele nebo poškození motoru. V nejhorším případě se může například při nasazení slabého řetězu na vyžínač trávy utrhnout a pořezat člověka při práci s nástrojem.

Technické specifikace

Při výběru vhodné struny pro strunovou sekačku je třeba věnovat pozornost technickým parametrům výrobku. Pro produktivní provoz zahradního nářadí je třeba zohlednit tloušťku, sílu a tvar struny.

Klasifikace podle průměru

Pro sekačky na trávu jsou komerčně dostupné šňůry o průměru 1,2 až 4 mm. Silné příze se nepoužívají často. U vyžínačů trávy se obvykle používá struna o maximální tloušťce 3,2 mm.

Nabídka řad pro vyžínače trávy je velmi široká

Každý typ stroje na sekání trávy má svou vlastní tloušťku čáry. Pokud použijete tenčí vlasec, než je pro daný model specifikováno, zvýší se otáčky hřídele, což může vést ke snížení funkčnosti stroje. Příliš silná šňůra zpomaluje práci sekačky a často vede k poruchám motoru.

Proto má každá třída strunových sekaček svůj vlastní průměr struny:

  • Jemné vlákno. 1,2 až 1,6 mm. Tato řada je určena pro pravidelnou péči o trávník. Obvykle se používá v elektrických zastřihovačích s nízkým výkonem. 500 W. Dobře seká mladou trávu.
  • středněprůměrová trimovací šňůra. 2.2,4 mm. Šňůra se používá jak pro benzínové vyžínače, tak pro stroje poháněné elektřinou. S touto řadou lze sekat nejen šťavnaté trávníky, ale také suché a odolné trávníky.
  • Silná šňůra. 3 až 3,2 mm. Šňůra se používá u těžkých vyžínačů se silnými stonky a odumřelým dřevem.

2 mm šňůra se používá pro benzínové vyžínače se zahnutou hřídelí. Modely s přímým žacím ústrojím jsou obvykle vhodné pro silnější struny. 2,4 až 3 mm.

Do sekaček s velmi výkonnými motory lze instalovat strunu o průměru 4 mm. Nejčastěji se používá k odstranění silných a tuhých tyčí.

Požadovanou tloušťku žacího vlákna naleznete v uživatelské příručce dodané se strojem.

Klasifikace vedení pro vyžínače trávy

Klasifikace podle tvaru průřezu

Trimmerové linky se vyrábějí v různých průřezech. Nejdůležitější je kulatá forma čáry. Jsou všestranné a levné.

Každá forma linky má svůj vlastní účel a také výhody a nevýhody:

  • kulatá čára. Strunové struny jsou k dispozici v různých tloušťkách, a proto jsou vhodné pro všechny druhy trávy. Díky nízké spotřebě vydrží značné zatížení. Nevýhodou kruhového vedení je vysoká hlučnost při provozu a nemožnost přetnout kořeny stromů.
  • kroucená šňůra. S tímto typem struny můžete sekat tvrdou trávu, včetně té nejtvrdší odumřelé trávy. Strunová šňůra je velmi silná a pracuje velmi tiše. Lze ji však použít pouze pro některé sekačky. Také kroucená šňůra je relativně levná.
  • Mnohostranná střihací řada. Řetězec může mít tři až šest faset. Používá se pro výkonná zařízení. Přerostlé mrtvé dřevo a keře se silnými, tuhými větvemi lze snadno ošetřit. Jedinou nevýhodou je vysoká spotřeba produktu.
  • Tvarovaná šňůra. Provázek odolává vyššímu zatížení. Sekejte jakoukoli hustou trávu včetně křovin.Pro tuto řadu je vyžadován speciální naviják. Kvůli vysokým nákladům se často nepoužívá.

Pro pravidelnou péči o trávník většinou kulatá vlákna. Všechny ostatní výrobky s různými průřezy jsou vhodné pouze pro použití v silnějších oblastech, kde je třeba vynaložit větší úsilí na vyčištění linky.

Pro běžnou péči o trávník se většinou používají kulatá vlákna

Klasifikace podle struktury

Důležitým kritériem pro výběr strunové sekačky je její struktura. Životnost výrobku je dána kvalitou a typem materiálu. Existují tři typy vlasců pro vyžínače:

  • Nylon. Nejčastější závit pro sekačky na trávu. Je pružný a lehký. Materiál je vysoce odolný proti opotřebení a nezhoršuje se vlivem teplotních změn. Ziskovost linky je odůvodněna jejími nízkými náklady a produktivitou.
  • Koaxiální. Elastické vlákno se silným jádrem uvnitř. Tento vlasec pro vyžínač má vysokou odolnost proti opotřebení a vydrží i to nejtěžší opotřebení. Je považován za nejdražší a nejsilnější.
  • S hliníkovou vložkou. S touto šňůrou lze sekat i hrubý plevel, je složena z malých hliníkových úlomků, které ji činí velmi pevnou.

Nylonová nit je mezi uživateli nejoblíbenější. Hliníkové a koaxiální strunové sekačky se používají hlavně k vyžínání silných větví a hustého porostu pomocí výkonné strunové sekačky

Naviják na strunovou sekačku s řetězem vlastníma rukama

Chci se s vámi podělit o několik užitečných informací pro ty, kteří používají strunovou sekačku, nazývanou také benzo. a křovinořez a obyvatelé obytných čtvrtí bytových domů mu přezdívali „dobré ráno, země“. Ale ať je to, jak chce, většina lidí se ptá, zda existují možnosti, jako je věčný vlasec na stříhání trávy pro jejich vlastní ruce. Abych nenechal uživatele čekat, řeknu hned: „Ano, existuje a přežije i samotný nástroj.“.

Nejprve by nebylo na škodu pochopit, co způsobuje opotřebení továrních linek pro zastřihovač, které je třeba neustále vyměňovat, což není zcela vhodné, a někdy taková potřeba může dokonce zkazit náladu, protože prostě není co vyměnit. Všiml jsem si, že sekačky na trávu, aby mohly dokončit svou práci, jsou nuceny použít místo vlasce nějaký drát. Dokonce jsem na internetu viděl, že se pokoušeli použít kusy měkkého nože pilky na železo rozříznuté napůl. na obou stranách jsou montážní otvory. Všechny tyto pokusy jsou však neúčinné, protože řezací prvek se vždy zlomí nebo roztrhne o tvrdé kmeny nebo o cizí předměty v trávě.

vyžínač, trávy, řetězem, vlastníma

Místo rybářského vlasce je mnohem lepší použít jemné ocelové lanko. jeho vlákna jsou vyrobena z nástrojové oceli, která nekoroduje, ale má extrémně vysokou pevnostní bariéru. Ocelové lano připevněné k rotujícímu kotouči křovinořezu by tak mělo vydržet neomezeně dlouho. přinejmenším mnohem déle než samotný křovinořez. Ale není to tak úplně pravda, přesněji řečeno, aby byla zajištěna nekonečná životnost kabelu, musí být jeho volný konec utěsněn, což v domácích podmínkách není vůbec snadné nebo dokonce možné. Časté tahy totiž způsobí, že se špička takového sekantního prvku načechrá a postupně se změní ve svazek ocelových vláken, která se zamotají. Závěr je jediný: pokud můžete hrot připájet jako instalatérský kabel, udělejte to a používejte ho pro štěstí.

Poloautomatické cívky a jejich účinnost

Nejoblíbenější hlavy vyžínačů trávy jsou poloautomatické. Název říká, že vlasec pro vyžínač vychází z cívky v poloautomatickém režimu. Za tímto účelem je hlava vybavena mechanismem, kterým je vedení vedeno. Křovinořez se musí dotýkat země spodní částí hlavy, aby bylo možné stroj ovládat. To je velmi praktické, protože není nutné zastavovat motor a sekat trávu.

Prodloužení vedení je dosaženo odstředivými silami. Práce s poloautomatickou hlavou je velmi snadná a pohodlná. Mnoho řemeslníků doporučuje použít právě tuto možnost, ale neuvádí následující informace:

  • Pokud plánujete používat poloautomatické cívky, pak pouze značkové modely
  • Nákup levných zařízení není racionální, protože neslouží ani několik měsíců
  • Je racionální kupovat poloautomatické bubny, které jsou určeny přímo pro konkrétní značku a model vyžínače na trávu, protože univerzální jsou často nekvalitní

Na základě výše uvedeného je třeba poznamenat, že není vždy racionální kupovat poloautomatické vyžínače, zejména pokud existují pokročilejší a neméně spolehlivé automatické modely.

Střihací hlavy: typy a funkce

Domácí trh nabízí majitelům vyžínačů několik typů navijáků: ruční, poloautomatické, automatické a univerzální. Liší se způsobem napájení a nabíjení linky. Šňůru pro zastřihovač můžete navíjet různými způsoby. Podle tohoto principu se cívky dělí na rychloupínací a skládací.

Než si zakoupíte strunovou sekačku a/nebo k ní koupíte náhradní cívku, měli byste vždy vědět, jaký spotřební materiál je pro daný model vhodný. To je důležité, protože se u různých výrobců liší nejen způsoby podávání vláken a navlékání, ale také upevňovací osa, typ závitu a průměr použitého vlasce. Například:

  • hřídel lze upevnit nebo otočit o 90°, 180° nebo 360°;
  • Střihače s nízkou spotřebou jsou vhodné pro střihací linky o průměru 1,3 až 1,6 mm a až 2,0 mm pro výkonnější střihače;
  • Profesionální vyžínače trávy jsou obvykle vybaveny univerzálními hlavami s průměrem žací hlavy 2,5 až 4,0 mm.

Tip:! Odborníci doporučují používat strunové hlavy s kuličkovými ložisky, protože mají delší životnost a zároveň snižují opotřebení součástí, které do nich vstupují. Pro výměnu je nejlepší zvolit cívku od výrobce uvedenou v návodu k obsluze vyžínače trávy, což zase umožňuje správně nainstalovat hlavu na její pohon.

Navijáky s ručním ovládáním

Ruční žací hlava je navíjecí, u níž žací strunu vytahuje sám majitel sekačky, když je opotřebovaná. Za tímto účelem nástroj vypněte, sejměte hlavu a rukama prodloužte strunu zastřihovače na požadovanou délku. Tento typ hlavy je však považován za nejspolehlivější, a to i přes některé nepříjemnosti.

Montáž víka na past na myši

Past na myši je vyrobena ze dvou stejných lahví o objemu 1,5-2 litry. Z první láhve je odříznuta pouze část kuželové části a kuželová část druhé láhve je zcela odříznuta. Kuželovitá část druhé láhve bude tvořit víko lapače.

Na okrajích kónické části první láhve vytvoříme dva symetrické otvory pro upevnění rybářského vlasce a na tento vlasec zavěsíme láhev převrácenou hlodavcem. Na horní část první láhve nasadíme víčko a vyznačíme středy dvou otvorů o průměru 5-7 mm, které se shodují se středy otvorů pro výstup závěsného vedení. Udělejte otvory v krytu. Provlékneme šňůru pro zastřihovač otvory ve víku a přivážeme ji k první láhvi.

Závěry o účinnosti

Závěrem je třeba říci, že výrobci používají speciální vlasec pro zastřihovače z nějakého důvodu. Je optimální pro práci s tímto nástrojem: dobře seká trávu a nepřetěžuje mechaniku přístroje. Pokud vám dojde a máte ještě hodně práce, je nejlepší koupit nový. Pro dočasné použití můžete samozřejmě nainstalovat kovové lano, ale mělo by být co nejdříve vyměněno za speciální lanko pro vyžínač. V opačném případě by došlo k poškození technického stavu nástroje.

Šňůru pro zastřihovač musíte vybírat nejen podle její tloušťky, ale také podle jejího tvaru. šňůra stonek neřeže, ale láme. Rotující struna opakovaně naráží na povrch stonku a nakonec oddělí jeho horní část. Pro takovou práci je tvar břitu důležitou technickou charakteristikou.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS