Jak připevnit ruční kotoučovou pilu ke stolu

Podrobný popis výroby stolu pro kotoučovou pilu vlastníma rukama, který se bude hodit v každé dílně

Okružní pila je šikovný a produktivní nástroj, který by měl mít ve své dílně každý správný muž. Pokud pracujete s velkým objemem řeziva, musíte si vyrobit stůl pro kotoučovou pilu.

Samozřejmě je možné si u nábytkářské firmy objednat nábytek na míru. Takový stůl si však můžete postavit vlastními silami, pokud máte k dispozici potřebné výkresy, materiály a nástroje.

připevnit, ruční, kotoučovou, pilu, stolu

Požadavky na uspořádání kruhového stolu:

kotoučová pila musí být umístěna tak, aby její kotouč byl přesně kolmo k povrchu;

nejvhodnější velikost stolu je 1,2 × 1,2 m, ale samozřejmě ji lze změnit podle vašich požadavků a pracovních podmínek;

výška stolu kotoučové pily závisí na výšce řemeslníka, proto ji podle tohoto parametru upravte. tak pohodlně, jak chcete;

je nejlepší, když stůl stojí na nohách, a ne na pevném listu papíru;

štěrbina pro kotouč by měla být rovna tloušťce kotouče plus dva nebo tři milimetry. ne více;

pilový kotouč by měl být upevněn tak, aby stál uprostřed stolu a nesklouzával;

ovládací tlačítko pily by mělo být umístěno buď na desce stolu, nebo pod ní na noze.

Funkce

Struktura tabulky se skládá pouze ze dvou prvků:

Řemeslníci mohou výrobek podle potřeby doplnit:

Důležité: Kotoučová pila je upevněna pod stolem a na desce stolu leží pouze pilový kotouč. Otvor pro pilový kotouč musí být o něco větší než pilový kotouč. Piliny tak nebudou blokovat mechanismus. Takový nábytek by měl být dostatečně pevný a robustní. Upozorňujeme, že čím vyšší je výkon pily, tím větší je zatížení povrchu stolu.

K výhodám podomácku vyrobeného stolu pro kotoučovou pilu lze přidat i další:

připevnit, ruční, kotoučovou, pilu, stolu
  • pohodlí a snadné používání;
  • Okružní pila šetří peníze;
  • vysoká produktivita práce;
  • možnost zhotovení výrobku podle osobních potřeb a dílny.

Tipy

Před zahájením práce doporučujeme nakreslit náčrtek výrobku. Uveďte všechny rozměry, výrobní materiály a další důležité informace. Pomocí speciálních počítačových programů můžete vytvořit dobrý výkres jakéhokoli kusu nábytku.

Při kreslení stolu vždy zohledněte velikost kotoučové pily. Každá značka nářadí má specifickou velikost.

Pokud chcete během výroby ponechat materiály na stole, musí mít deska stolu rozměry alespoň 120 cm x 120 cm.

Stacionární stroj

Pokud se chystáte provádět vážné truhlářské práce, měli byste uvažovat o výrobě kompletní stacionární okružní pily. Mělo by se jednat o samostatný stroj umístěný na pracovním stole a vybavený výkonným motorem. Vytvoření vlastních rukou, jako je kotoučová pila bude trvat nějaký čas, ale je jisté, že se vyplatí.

Navzdory zdánlivé jednoduchosti stroje se vyplatí před zahájením práce vypracovat plán stroje. Tím získáte jasný přehled o svém budoucím stroji a můžete si vybrat nejlepší konfiguraci pro svůj stroj.

Stojan

Základem každého stroje je základní rám, na kterém jsou namontovány všechny hlavní části. Základna kotoučové pily musí být stabilní a bezpečná, proto je vyrobena z kovu. Používejte nejlépe čtvercové trubky nebo silnostěnné úhelníky. Spojení dílů, které je třeba svařit. Pokud chcete demontovatelnou konstrukci, jsou vhodné šroubové spoje.

Nákup správného materiálu je snadný. trubky i úhelníky najdete v každém specializovaném obchodě s kovy. Pokud chcete ušetřit, doporučujeme kontaktovat prodejce šrotu. Můžete si u nich koupit to samé, jen levněji.

Pracovní deska

Nejvhodnějším materiálem pro stolní desku profesionální kotoučové pily je kov. Ocel a slitiny na bázi hliníku jsou vynikající. V případě rozpočtové varianty se můžete omezit na silnou překližku čalouněnou železným plechem. Povrch desky stolu musí být v každém případě hladký, odolný proti tření a nesmí se prohýbat pod váhou 50 kg.

V pracovní desce vytvořte drážku pro kotouč. Lze ji vyrobit dvěma způsoby. Řezání může být buď v jednom kuse, nebo sestavení pracovní desky ze dvou polovin. Druhý způsob je vhodnější pro kovové pracovní desky, kde je obtížné vyříznout drážku na místě.

Připevněte paralelní doraz k pracovní desce. Nejvhodnějším materiálem pro tento účel je bez ohledu na materiál stolu ocelový úhelník. buď vytvořením drážky, nebo použitím silných upínacích šroubů.

Motor

Motor pro vaši budoucí kotoučovou pilu by měl být vybrán podle dostupného kotouče. Pokud plánujete pracovat s malými kotouči o průměru 150-170 mm, postačí elektromotor o výkonu přibližně 0,5 kW. Pro kotouče o průměru 350 mm a více je třeba hledat výkon 1 kW nebo vyšší.

Pokud si přejete, můžete si vyrobit vyžínač pro práci mimo dílnu, stačí nainstalovat benzínový motor malého výkonu, může být odnímatelný.

Přenos otáčení

Optimálním pohonem pro kotoučovou pilu je pohon klínovým řemenem. Používají se dvě řemenice, jedna na motoru, druhá na hnacím hřídeli. Je pohodlný a bezpečný. Mezi rotorem motoru a kotoučem není přímé spojení, v případě zaseknutí nástroje začne řemen prokluzovat, což signalizuje nutnost vypnout napájení. Pomocí řemenic s více rameny o různých průměrech je také možné regulovat otáčky pily a zvolit nejlepší režim pro různé druhy dřeva.

Otáčky rotoru motoru se přenášejí na hřídel. Jedná se o jednu z nejdůležitějších částí kotoučové pily. Hřídel není možné vyrobit svépomocí, raději si ji kupte nebo nechte vyrobit u soustružníka.

Hřídel je uložena na ložiskách. Měly by být uzavřeného typu: kotoučová pila je místo pro řezání a otevřené nevydrží dlouho.

Konstrukční prvky domácí pily na dřevo

Chcete-li si doma vyrobit stacionární stroj na řezání materiálů, musíte nejprve vědět, z jakých konstrukčních prvků se skládá. Ať už se jedná o stroj vyrobený vlastníma rukama z ruční kotoučové pily, úhlové brusky nebo o nástroj sestavený z různých prvků, sada základních dílů je stejná.

Povrch stolu musí být rovný, aby byl výstup kvalitnější.

Hlavními prvky stacionárních kruhových strojů jsou:

  • Stůl pro spojovací a upevňovací mechanismy. Pokud je kotoučová pila výkonná a masivní, je lepší použít kovový stůl. Vhodná jsou provedení z dřevotřísky, dřeva nebo překližky, pokud je povrch hladký.
  • Hřídel. Nejdůležitější složka. Pokud jej vyrábíte samostatně, použijte soustruh. Přesné dimenzování je nezbytné, aby se zabránilo házení.
  • Kapota. Tato součást zajišťuje bezpečné používání kotoučové pily.
  • Motor. Pokud se používá úhlová bruska nebo kotoučová pila, je součástí elektrického nářadí.

Tip dne! Pokud má být konstrukce prefabrikovaná, při vytváření kotoučové pily vlastníma rukama bude nejúspěšnější volbou motor z pračky.

V konstrukci kotoučové pily musí být pohyblivé části pohonů a v napájecím obvodu musí být zabudováno tlačítko pro zastavení motoru v nouzových situacích.

Všechny stacionární kotoučové pily se skládají ze základních částí.

Výhody a vlastnosti nástroje

Kotoučová pila má své výhody: umožňuje rovnoměrný řez, zvyšuje rychlost montáže, zajišťuje pohodlnou obsluhu a šetří energii. Měkký kov lze překonat výměnou čepele. Aby byl pracovní nástroj kompletní, je nutné jej postavit na stůl a zpřístupnit ze všech stran.

Je třeba dodržet následující podmínky:

  • Stůl musí být dostatečně vyztužen, někdy zalitím betonem nebo přišroubováním nohou;
  • Ruční pily jsou pro bezpečný provoz připevněny k desce stolu železnými sponami;
  • Potřebujete uzemnění.

Nepříjemností je velká šířka stolu. Optimální velikost by neměla přesáhnout 60-70 cm, abyste mohli blok pohodlně držet (ne na natažených rukou). Pokud pracovní deska není statická, zhoršuje se kvalita řezu. Drát lze připevnit k podlaze, aby při práci nehrozilo nebezpečí zakopnutí.

Další zásuvka pod deskou stolu je volitelná.

Předem si připravte nákres desky stolu s uvedením rozměrů. Jedná se téměř o plán, ale zjednodušený. Na papíře je třeba vyznačit velikost mezery pro kotouč. na šířku a na délku, kde by měla být vzhledem k okrajům stolu. Na takovém zařízení si můžete okamžitě představit svou práci.

Výroba nábytku vlastníma rukama šetří spoustu peněz. Laminované dřevotřískové desky jsou materiálem vyráběným z pilin, a proto se obvykle používají k tomuto účelu. Její hrany mají při řezání nevábný vzhled.

Čas plyne, děti rostou, jejich potřeby se zvyšují a mění. Kolébka, postýlka, pak větší postel, skříň a nakonec psací stůl. Dítě chodí do školy a potřebuje.

V průběhu staletí se psací stůl změnil z pouhého užitkového předmětu na stylový doplněk. Nyní se v něm nejen hraje, ale také pořádají čajové dýchánky nebo obědy. Praktická možnost pro poker.

Můžete si vyrobit stolní knihu vlastníma rukama, nezávisle vyvíjet a realizovat její vzhled a zároveň ušetřit značné množství peněz. Nespokojte se však se standardním modelem.

Dokonce i když výroba nábytku. daleko od svého pole, aby se dovolená stůl s vlastníma rukama, aby se společně s rodinou a přáteli v teplých letních večerech. docela dosažitelný úkol. Jeho hlavní výhoda.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS