Jak snížit vysoké frekvence na reproduktoru

Vylepšená kvalita zvuku středotónových reproduktorů

Obecně se má za to, že kvalita zvuku reproduktoru je téměř výhradně určena jeho charakteristickou tlakovou charakteristikou, nerovnoměrností v reprodukovaném frekvenčním rozsahu a činitelem harmonického zkreslení. Subjektivní (odborné) posouzení zvuku nejen amatérských, ale i průmyslových reproduktorů však ukazuje, že ne vždy znějí reproduktory s dobrými parametry stejně dobře.

Náš důkladný výzkum výkonu reproduktorů nás přivedl k podezření, že jedním z důvodů může být odlišná přechodová odezva středotónového měniče v našich reproduktorech.

Vysoké frekvence

Zkrocení vysokých frekvencí není snadný úkol. Jedná se o jednu z „nejtvrdohlavějších a neukázněných“ oblastí frekvenčního spektra. Příliš mnoho vysokých tónů a mix začne „řezat ucho“, příliš málo a zmizí z něj život.

Zde je několik tipů, jak osedlat a zkrotit vysoké tóny.

Správa vysokých tónů je snazší, pokud jsou všechny nástroje v mixu vyvážené, všechny stopy mají nastavenou hlasitost a panorama a nedochází ke konfliktu vysokých a středních tónů. Nezapomeňte, že začínáme s nízkými frekvencemi a postupujeme od nich nahoru. Dávejte pozor na vyváženost mezi velkým bubnem a basou. pokud cítíte, že je tam něco špatně, vyřešte to, než se vydáte nahoru po frekvenčním spektru, jinak byste si mohli způsobit spoustu problémů navíc, když se budete snažit opravit horní část, když je spodní část v nepořádku.

Například pokud máte nepříjemný šum a konflikt nástrojů v oblasti basů, pokus o nastavení rozsahu výšek způsobí, že basy a výšky svedou skutečný boj, ve kterém není vítězů, ale určitě prohrajete. Na druhou stranu, pokud nejsou nízké tóny v mixu čisté, hrozí, že kvůli vyvážení mixu přetížíte výšky, což zbytečně sníží celkovou hlasitost mixu.

Testováním a úpravou nižších oblastí mixu můžete přesněji číst svůj mix, identifikovat slabá místa a pochopit, co je třeba udělat, abyste získali kontrolu nad vysokofrekvenčním pásmem. Je pravděpodobné, že řešení je velmi jednoduché. trochu otevřít nebo zavřít dolnopropustný filtr.

snížit, vysoké, frekvence, reproduktoru

Mnoho problémů s výškami lze vyřešit pomocí starého dobrého ekvalizéru.

Řešení : Pokud máte v mixu příliš mnoho vysokých tónů, zkuste je snížit někde mezi 3 a 8 kilohertzy. Případně můžete přidat trochu nízkých tónů, což vytvoří psychoakustický efekt snížení hlasitosti vysokých tónů.

Řešení : Pokud jsou výšky trochu zarušené, můžete jemným zesílením v rozsahu 10-15 kilohertzů „provzdušnit“ vyšší frekvence a dodat mixu trochu vzduchu. Při nastavení tak vysokého frekvenčního rozsahu však buďte opatrní. Zvláštní pozornost věnujte obsahu bohatému na vysoké tóny: činelům, hi-hatům a jasným syntezátorům. Díky velkému množství vysokých frekvencí mohou tyto nástroje začít znít velmi nepříjemně.

Řešení : Pokud mají vokály, kytary nebo syntezátory problém proniknout skrz těsnost ostatních nástrojů v mixu nebo chcete jednoduše zdůraznit jejich přítomnost v určitých částech skladby, může pomoci mírné zesílení v pásmu 3-5 kilohertzů. Při práci s aditivním nastavením ekvalizéru buďte opět opatrní a obezřetní: pokud bezmyšlenkovitě zvýšíte stejný frekvenční rozsah u několika hudebních prvků najednou, můžete se dostat do nepříjemné vysokofrekvenční kaše.

Naše uši jsou velmi citlivé na různá zvýšení hlasitosti. V některých případech se může zdát, že i zvýšení o jeden decibel je příliš vysoké. Než tedy do ekvalizéru něco přidáte, ujistěte se, že jste vyřadili vše, co nepotřebujete, a uvolnili místo pro větší hlasitost.

Pokud potřebujete v mixu jasnější vrchol, ale místo aditivního ekvalizéru se obraťte na saturační zařízení, harmonické excitery nebo jednoduše efekty overdrive. Tato zařízení přidávají do zvuku podtóny, které ho obohacují a činí ho teplejším. Chcete jasnější a teplejší zvuk? Zkuste použít kotoučový magnetofon (plug-in nebo skutečné zařízení) nebo zvuk přehrát přes elektronkový zesilovač.

Přidáním harmonických se také zvýší hlasitost, takže pluginy pro saturaci jsou vždy vybaveny jemným nastavením hlasitosti. Proto nezapomeňte nastavit hlasitost tak, aby byl rozdíl mezi zpracovaným a nezpracovaným signálem minimální. Lidské ucho je zvyklé vnímat hlasitější signály jako ostřejší a kvalitnější, což není vždy pravda.

Nasycení může být také nadměrné. Pokud to přeženete, můžete opět získat příliš jasný a nepříjemně znějící mix. Přesycenou směs bych nazval sladkou.

Snížení hlasitosti sykavek. velmi jasných, krátkých vysokých tónů. je často nezbytnou součástí procesu mixu. Dialog a vokalické části s přítomností S, S, F, T, P a jejich protějšků v cizí řeči, hlavní zdroje sykavek. U některých umělců se při mluvení nebo zpěvu přirozeně objevuje mnoho sykavek v barvě hlasu. V tomto případě hodně záleží na volbě mikrofonu a další zpracování je velmi důležité. Pro boj se sykavkami existují speciální zařízení zvaná de-essery. Je to v podstatě kompresor, který se přizpůsobí úzkému frekvenčnímu rozsahu, kde se vyskytují velmi sykavé zvuky, a sníží jejich hlasitost, jakmile se projeví.

De-esserory lze použít nejen k potlačení sykavek ve vokálech, ale také pro jiné hudební nástroje, které znějí hrubě a příliš jasně. V takovém případě lze rušivý signál snadno odstranit pomocí de-esseru naladěného na určitý frekvenční rozsah. Zvuk kytar, bicích nástrojů a dokonce i syntezátorů může trpět sykavkami. Zkuste kromě odrušovače použít ekvalizér na určitém frekvenčním rozsahu (obvykle kolem 5 kilohertzů), mírně snížit frekvence v tomto rozsahu a poté připojit odrušovač k procesu. Můžete tak dosáhnout skvělých výsledků proti nepříjemným syčivým zvukům.

Směs je bojištěm o prostor ve frekvenčním pásmu a nejzuřivější boje se odehrávají v horním rejstříku. Pokud je ve vaší hudební skladbě hodně činelů a bicích nástrojů a v popředí jsou vokály a syntezátory, budete muset učinit důležité rozhodnutí, který prvek je důležitější, a uvolnit pro něj prostor pomocí vysokofrekvenční filtrace.

Jaký kondenzátor mám použít na výškovém reproduktoru?

Chcete-li z reproduktorů dostat ten nejlepší zvuk, musíte být při výběru kondenzátoru velmi opatrní. Jaký kondenzátor je nejlepší pro výškový reproduktor? Čínští výrobci levných reproduktorů dávají do série s cívkou výškového reproduktoru elektrolyt o kapacitě 2-10 μF.

Tento typ výrobku je polární a podle definice je určen pro použití v obvodech stejnosměrného proudu. Při napájení střídavým proudem se nechovají dobře, takže k napájení výškového reproduktoru v sestavě se dvěma nebo třemi reproduktory by se měly používat fóliové výrobky se správnou kapacitou. Pokud máte levnou reproduktorovou soustavu čínské výroby, stačí ji otevřít a vyměnit elektrolyt za polypropylenový nebo papírový kondenzátor, abyste pocítili rozdíl.

Pokud není k dispozici požadovaná kapacita, jsou správné kondenzátory pro výškové reproduktory sestaveny z několika paralelně zapojených výrobků.Mezi domácí výrobky patří K73-17 a K78-34. Jedná se o výrobky z lavsanu a polypropylenu. K78-34 je speciálně navržen pro použití ve filtrech pro špičkové reproduktory. Funguje správně při frekvencích do 22 kHz pro výkony reproduktorů až 220 W se 4ohmovými reproduktory.

Pro správnou velikost kondenzátoru pro výškový reproduktor s impedancí 4 ohmy je třeba znát jeho rezonanční frekvenci. Vysokofrekvenční hlavy mohou mít relativně nízkou rezonanční frekvenci v rozmezí 800-1 200 Hz, ale většina „výškových reproduktorů“ rezonuje na frekvenci 2 000-3 000 Hz. Hodnoty kondenzátorů pro různé vypínací úrovně pro reproduktor s impedancí 4 Ohmy jsou následující:

Pásmo nad rezonancí odřízněte pomocí filtru prvního řádu, jinak bude reproduktor při přehrávání nepříjemně vibrovat. Doporučuje se, aby mezní frekvence filtru byla přibližně dvojnásobkem rezonanční hodnoty vysokofrekvenčního reproduktoru.

Dobrý den všem! V tomto příspěvku jsem se rozhodl nadhodit důležité téma, které v současné době zajímá mnoho nováčků. Zkusme to pochopit, proniknout do toho, vyvodit závěry a formulovat nějaké rady. Pojďme!

Jde o výběr kondenzátorů pro hornové reproduktory. Tuto otázku si klade každý nováček. Oba jsme chytří lidé, takže to zformulujme chytřeji. Jak vybrat pasivní horní propust prvního řádu pro hornové reproduktory.

Nejprve si připomeňme, co to je, co to dělá a jak to funguje?Potřebujeme crossovery (filtry), které odříznou nepotřebné frekvenční pásmo reproduktoru a poskytnou mu šířku pásma potřebnou pro správnou funkci.V tomto ohledu není na ponorkách nic špatného. I když dáte ponorce plnou šířku pásma, nic se s ní nestane. Pokud však hovoříme o pohonných jednotkách jakékoliv konstrukce, rozhoduje o jejich životnosti, zvuku a odolnosti křížení.

Druhý bod, který je důležité pochopit, je, že žádný crossover NEDOKÁŽE dramaticky snížit frekvence. Pokud je horní propust nastavena například na 3 kHz, neznamená to, že reproduktor pod touto hodnotou najednou přestane mluvit. Reproduktor bude zpívat i na frekvencích 2 a 1 kHz a 500 Hz a dokonce i na 20 Hz!Otázkou je, jaký výkon bude reproduktoru dodáván na těchto frekvencích a jak moc a jak rychle klesne úroveň hlasitosti mimo nastavení crossoveru.To je dáno pořadím crossoveru. 1. pořadí (6db/okt). 2. pořadí (12db/okt). atd.д. Co znamenají tato čísla dB/oktávy??O dB není pochyb. Předpokládejme, že máme horní propust filtru o řádu 1 kHz (1000 Hz). db-decibely nám udávají hlasitost (přesněji hladinu akustického tlaku, ale to je jedno) a okt je to oktáva. Oktáva je (Belline, jak to říct jednodušeji?) Oktáva je rozsah frekvencí, které se nacházejí buď do dvojnásobku aktuální frekvence, nebo do poloviny frekvence aktuální oktávy. Není to úplně jasné. :D:D Vysvětlete na příkladu: Předpokládejme, že máme horní propust 1. řádu na frekvenci 1 kilohertz (1000 Hz). Takový filtr propouští vysoké frekvence do pískátka a odřezává nízké frekvence. Filtr prvního řádu (6 dB/okt) tedy znamená, že pod 1 kHz se zvuk neztratí, ale hlasitost klesne.Pokud bychom měli reproduktor, který zpívá při 100decibelech na 1kilohertz, pak pod nastavením filtru (1000gts/2=500gts) při 500gts by reproduktor zpíval o 6decibelů tišeji. Je o další oktávu nižší (500/2=250Hz), o 12 dB tišší, 125 Hz tišší o 18 dB, 63 Hz tišší o 24 dB atd.Pokud byste snížili frekvenci reproduktoru na stejné frekvenci, ale o 2. řád (12 dB/okt), ztratili byste 12 dB při 500 Hz, 24 dB při 250 Hz, 36 dB při 125 Hz a 48 dB při 63 Hz.Můžete vypočítat libovolný řád filtru při různých frekvencích.

Tento příklad je samozřejmě velmi zjednodušený a hrubý. Rychlost a rovnoměrnost tlumení bude záviset na 100500 dalších faktorech, ale v zásadě tento příklad vystihuje podstatu, kterou potřebujeme. Právě proto, že pískátka budou vždy zpívat pod mezní frekvencí, se velmi nedoporučuje řezat blízko jejich rezonanční frekvence, pod kterou se stávají velmi obtížně provozuschopnými. V nejlepším případě se jeho hlasitost mnohonásobně sníží (prostě ho nemůžete dostat úplně nahoru, aniž by došlo ke zkreslení). V nejhorším případě pískovač zemře. Uvědomte si tuto skutečnost a pokračujte dál. Je to ještě složitější a matoucí :D.

Dalším důležitým aspektem tohoto případu je, že v myslích začátečníků tyto druhy tabulek na internetu:

Tablety jsou skutečně správné.kdyby nebylo jedné věci. neexistuje nic jako 4 ohmy, 2 ohmy nebo 8 ohmů. A nikdy tomu tak nebylo. ))

Impedance zaprvé není odpor ovladače a zadruhé je to MINIMÁLNÍ impedance, kterou může mít ovladač za chodu.Je to velmi důležité kritérium pro stabilitu zesilovače bez přetížení. To ale neznamená, že impedance nemůže být vyšší, když reproduktor běží. Řeknu vám víc, téměř vždy je vyšší, otázkou je, o kolik je vyšší a kdy. (Mimochodem, k měření 4 ohmových reproduktorů můžete použít multimetr.). Vždy bude těsně pod 4 ohmy. 3.7-3.8 ohmů právě proto, že je tam napsáno impedance a vy měříte impedanci)) ). Takže impedance reproduktoru při přehrávání zvuku závisí na spoustě faktorů, počínaje konstrukcí dynamiky a konče registrací reproduktorů (ale hornový reproduktor je mikrovlnný oFFromotion) a frekvencí. Poslední faktor je obzvláště zajímavý, když mluvíme o HF.Pokud vezmete dva výškové reproduktory se čtyřmi ohmy a změříte jejich impedanci při frekvenci 5 kilohertzů, může se stát, že jeden bude mít při této frekvenci impedanci 5 ohmů a druhý 7 ohmů. Pak je podle výše uvedené tabulky zkusíme rozříznout při frekvenci 5 kilohertzů kondenzátorem o velikosti 8 mikrofaradů. Výsledkem je, že první z nich je přerušen při 4 kilohertzích a druhý se stejným kondenzátorem je přerušen při 3 kilohertzích! Respektive první z nich prostě vypustí zvuk hovna a druhý začne hořet.Jako příklad uvádíme graf závislosti impedance systému na frekvenci (Z odezva) pro komponentní reproduktory:

Crossover, objednávky filtrů. na prstech.

Crossovery jsou zařízení ve zvukových systémech, která vytvářejí správná frekvenční pásma pro reproduktory. Reproduktory jsou navrženy tak, aby pracovaly v určitém frekvenčním rozsahu. Nemohou přijímat frekvence mimo tento rozsah. Pokud je do vysokofrekvenčního měniče (výškového reproduktoru) vysílán nízkofrekvenční signál, dojde k nepříznivému ovlivnění zvukového obrazu, a pokud je signál navíc příliš silný, výškový reproduktor „vyhoří“. Vysokofrekvenční reproduktory musí zpracovávat pouze vysoké frekvence a nízkofrekvenční reproduktory musí z celkového zvukového signálu přijímat pouze nízkofrekvenční pásmo. Zbytek středního pásma jde do středotónových reproduktorů (midwooferů). Úkolem crossoverů je tedy rozdělit zvukový signál do optimálních frekvenčních pásem pro příslušné typy reproduktorů.

Zjednodušeně řečeno, křížení. je dvojice elektrických filtrů. Řekněme, že crossover má mezní frekvenci 1000 Hz. To znamená, že jeden z jeho filtrů odřízne všechny frekvence pod 1000 Hz a propustí pouze frekvence nad 1000 Hz. Tento filtr se nazývá horní propust. Další filtr, který propouští frekvence nižší než 1000 Hz, se nazývá dolní propust. Grafické znázornění tohoto křížení je uvedeno na obrázku 3. Bod, kde se obě křivky protínají, je mezní frekvence crossoveru na frekvenci 1000 Hz. U třípásmových crossoverů je k dispozici také pásmový filtr, který prochází pouze středním pásmem (přibližně 600 Hz až 5000 Hz).) Diagram ukazuje frekvenční odezvu třípásmového crossoveru.

Pořadí citlivosti. je poměr intenzity výstupního signálu (dB) křížového signálu a frekvence vstupního signálu za předpokladu, že intenzita vstupního signálu je konstantní. Citlivost (mezní sklon) se obvykle popisuje jako poměr dB/oktávu. Z mnoha matematických důvodů je citlivost crossoveru vždy násobkem 6 dB/oktávu (6 dB/oktávu). Citlivost crossoveru prvního řádu je 6 dB/oktávu. Křížení druhého řádu má citlivost 12 dB/oktávu, třetí řád má citlivost 12 dB/oktávu. 18 dB/oktávu a citlivost crossoveru čtvrtého řádu je 24 dB/oktávu. Uvažujme dolní propust filtru třetího řádu s mezní frekvencí 100 Hz. Jak bylo uvedeno výše, tento crossover propouští pouze frekvence pod 100 Hz a odpojuje frekvence nad 100 Hz. Frekvenční odpojení funguje následovně: všechny frekvence nad 100 Hz se sníží o násobek 18 dB v závislosti na tom, do které oktávy vstoupí. Frekvence 200 Hz (první oktáva nad mezní frekvencí) by tedy ztratila 18 dB, frekvence 400 Hz (druhá oktáva) by ztratila 36 Hz a třetí oktáva (800 Hz) by ztratila 54 dB. A tak dále, všechny následující oktávy se zeslabí o násobky 18 dB. Dolní propust prvního řádu s mezní frekvencí 100 Hz by udělala totéž, ale nežádoucí oktávy by byly utlumeny o 6 dB místo 18 dB. Jak vidíte, filtry, které tvoří křížovou výhybku, nejsou schopny odříznout nežádoucí frekvence najednou, ale dělají to postupně s různou citlivostí v závislosti na jejich pořadí.

Křížení prvního řádu. Jedná se o nejjednodušší pasivní výhybky, které se skládají z jediného kondenzátoru a jediné cívky. Kondenzátor slouží jako vysokofrekvenční filtr, který chrání výškový reproduktor před zbytečnými basovými a středovými frekvencemi. Cívka se používá jako dolnopropustný filtr. Citlivost křížení prvního řádu je nízká. Pouze 6 dB na oktávu. Pozitivní vlastností těchto křížení je, že.Mezi výškovým reproduktorem a druhým reproduktorem nedochází k fázovému posunu. Křížení druhého řádu. Nazývají se také Butterworthovy výhybky podle tvůrce matematického modelu těchto výhybek. Konstrukčně se skládají z jednoho kondenzátoru a cívky na výškovém reproduktoru a jednoho kondenzátoru a cívky na basovém reproduktoru. Mají vyšší citlivost 12 dB/oktávu, ale mají fázový posun 180 stupňů, což znamená, že se membrány výškového reproduktoru a ostatních reproduktorů pohybují mimo synchronizaci. Problém odstraníte obrácením polarity vodičů na výškovém reproduktoru.

Křížení třetího řádu. Mají jednu cívku a dva kondenzátory ve výškovém reproduktoru a naopak v basovém reproduktoru. Mají citlivost 18 dB/oktávu a vykazují dobrou fázovou odezvu ve všech polaritách. Negativní vlastnost křížení třetího řádu. Nepřijatelné použití časových zpoždění, aby se předešlo problémům spojeným s reproduktory, které nevyzařují ve stejné vertikální rovině.

Křižovatky čtvrtého řádu. Butterworthovy crossovery čtvrtého řádu mají vysokou citlivost 24 dB/oktávu, což výrazně snižuje rušení reproduktorů v oblasti dělení frekvencí. Fázový posun o 360 stupňů, což ve skutečnosti znamená, že fázový posun není vůbec žádný. Velikost fázového posunu je však v tomto případě proměnlivá a může vést k nepravidelnému chodu křížení. V praxi se tyto kříže téměř nepoužívají. Linkwitz a Reeley optimalizovali konstrukci křížení čtvrtého řádu. Tato výhybka se skládá ze dvou Butterworthových výhybek druhého řádu zapojených do série pro výškový reproduktor a ze stejného zapojení pro basový reproduktor. Jejich citlivost je také 24 dB/oktávu, ale výstupní úroveň každého filtru je o 6 dB nižší než výstup crossoveru. Linquitz-Realeyho crossover nemá fázový posun a umožňuje časovou korekci pro reproduktory, které nepracují ve stejné fyzické rovině. Tyto crossovery nabízejí nejlepší akustické vlastnosti ve srovnání s jinými konstrukcemi.

Jak bylo uvedeno výše, pasivní crossover se skládá z kondenzátorů a induktorů. K sestavení pasivního crossoveru prvního řádu potřebujete jeden kondenzátor a jednu cívku. Kondenzátor v sérii s výškovým reproduktorem (filtr horní propusti) a cívka v sérii s basovým reproduktorem (filtr dolní propusti). Jmenovité hodnoty indukčnosti cívky ((H. mikrogenri) a kapacity ((F. mikrofaradů) jsou uvedeny v tabulce v závislosti na požadované mezní frekvenci crossoveru a impedanci reproduktoru. Křížení prvního řádu (6 dB/oktáva) Zvolme kapacitu a indukčnost pro křížení s mezní frekvencí 4000 Hz a odporem reproduktoru 4 ohmy. Z výše uvedené tabulky zjistíme, že kapacita kondenzátoru prvního řádu musí být 10 mF a indukčnost cívky 0.2 mG. Pro určení jmenovitých hodnot komponentů pro křížení druhého řádu (12 dB/oktávu) je třeba hodnoty ze stejné tabulky pro kondenzátor vynásobit koeficientem rovným 0.7 a hodnota indukčnosti cívky vynásobená koeficientem 1.414. Nezapomeňte, že křížení druhého řádu vyžaduje dva kondenzátory a dvě cívky. Vytvořte crossover druhého řádu pro mezní frekvenci 4000 Hz. Chcete-li určit hodnoty obou kondenzátorů, vynásobte hodnotu z tabulky 10mF koeficientem 0.7 a máme 7mF. Pak je hodnota indukčnosti 0.Vynásobte 2 mG koeficientem 1.414 a získáme hodnotu indukčnosti pro každou cívku 0.28mG. Jeden z těchto kondenzátorů je umístěn v sérii s výškovým reproduktorem a druhý paralelně s basovým reproduktorem. Jedna cívka paralelně k výškovému reproduktoru a jedna sériově k basovému reproduktoru.

Re: Rada ohledně plátků v kanálu

Lepší je udělat obojí plynuleji (6 nebo 12 db/oktávu), aby překrytí nebylo ostrým přechodem od středů k výškovým reproduktorům.

Reputace: 669062 Registrován 17.12.2008 Město / obec St Petersburg Zprávy 3542 Poděkování (sdílené) 5366 Poděkování (přijaté) 7318

Co je to zpracování frekvence?

Proces frekvenční filtrace spočívá ve snižování nebo střídavém zvyšování frekvencí v daném spektru. Pomocí speciálních nástrojů a zásuvných modulů můžete ekvalizovat co nejpřesněji, odebírat nebo přidávat po několika hertzech (měrná jednotka pro filtrování). Takové zpracování má mnoho aplikací: odstranění konfliktních frekvencí, snížení hlasitosti šumu, který je nepříjemný pro ucho, tvarování „těla“ zvukového signálu, obohacení nahrávky o harmonické a mnoho dalšího.

Jedním z hlavních účelů ekvalizéru je také „vyčistit“ prostor v mixu.е. Po zpracování musí každý nástroj, ať už živý nebo elektronický, zaujmout své místo a nerušit ostatní. Například basové zvuky jsou obvykle uprostřed a pod nimi, středové nástroje (kytary, buben, klávesy) jsou uprostřed a vokály jsou „posunuty“ nahoru, aby byly slyšet přes všechny stopy.

Důležité je také klást důraz na odstranění nepříjemných ozvěn. posunutím několika posuvníků na ekvalizéru se můžete zbavit řinčení kytarových strun, šumu činelů a vzdechů zpěváka. Je však důležité, abyste to nepřehnali a nevyřadili cenné frekvence, které obohacují a obklopují zvuk.

Re: Pasivní kříž pro ořezání středů nahoře

Zde je otázka již vyřešena. Celý problém je jen pasivní, nikdy jsem s ním nehrál. Т.Základem výpočtu filtrů je, že bereme v úvahu impedanci každého reproduktoru zvlášť nebo kombinovanou impedanci paralelního zapojení?

Pokud by to šlo realizovat, o pasivním bych nepřemýšlel Proč je problém vyříznout cx shora??

Sociální záložky

Sociální záložky

Vaše práva

  • Nelze vytvářet nová témata
  • V tématech nelze odpovídat
  • Nelze připojit přílohy
  • Své příspěvky nemůžete upravovat

Powered by vBulletin verze 4.1.12 Copyright © 2022 vBulletin Solutions, Inc. Všechna práva vyhrazena. SEO podle vBSEO ©2011, Crawlability, Inc.Přepis: swsubtitles: swsub.com

Systém Super PM poskytovaný vBSuper_PM (Pro). vBulletin Mods Addons Copyright © 2022 DragonByte Technologies Ltd.Uživatelsky upravitelná vlákna, správci vláken a moderátoři skupin poskytovaní správci vláken a moderátory skupin (Lite). vBulletin Mods Addons Copyright © 2022 DragonByte Technologies Ltd.MAGNITOLA © 2001-2050 by HoSStiA

bez fantazie

Známý člen

ArtemHod, strmost filtru je vyjádřena v dB na oktávu. Т.е. při mezní frekvenci 200 Hz teoreticky Útlumu 72 dB bude dosaženo při frekvenci o oktávu nižší, tj.е. 100 Hz. Snížení o 72 dB při frekvenci 199 Hz je možné pouze u obrazu ))))

Nevěřte komiksovým obrázkům, přestože usnadňují pochopení, ale přečtěte si odbornou literaturu ))

P.S. Zkušený „hlásič“ pracuje s mnohem nižšími hodnotami než 72 dB, ))), protože i desetiny decibelu mění charakter zvuku.

A extrémní hodnoty parametrů plní spíše funkci „léčebnou“ než hudební, neboť odstraňují vady vzniklé při nahrávání (například jako mezní filtr)

P.P.S. Jedno přísloví říká. nejlepší využití ekvalizéru je pro někoho, kdo ho nezapíná. )))

A abyste se zbavili nežádoucích frekvencí, je lepší zpočátku sladit nástroje/umístění mikrofonů atd.п. metody, t.е. akustické vyrovnání je vhodnější než elektrické.

Pokračování příspěvku „Obnovení RD-01-25, aka 75GDN-01, Torii Factory Speaker

Ve skutečnosti čas letí rychle. Zkontroloval jsem nákladní list, od objednání závěsů na reproduktory uplynuly přesně dva roky. Co se dá dělat, času je vždycky málo i pro ty, kteří nic nedělají ))) A pokud máte koníčka, zahradu, farmu, slepice Chápete))

Dobře, to je lyrika, tady je fyzika. Vyškrábal jsem 32 let staré okolí reproduktoru. U tohoto reproduktoru gumový kroužek vypadl sám, předchozí jsem přidržoval dvěma šroubováky a tady jsem ho jen trochu vytáhl.

Zbytky tmelu na zadní straně kužele jsou lépe zachovány, takže okraj z niklové pěny se nezařezává do měkkého okolí, takže tvoří plynulý přechod z tvrdého do měkkého.

Gerlene Mám, jen potřebují těkavé rozpouštědlo pro to, aby rychle schnout a nezapáchají. Gerlen je polyisobutylen, ale mám i butylkaučuk, který je podle mě stabilnější. Náhodou jsem našel větu o herlenu (polyisobutylenu) „Dlouhotrvající kožešina“. zpracování při teplotách nižších než 100 C vede k destrukci“.

Ve skutečnosti není vhodný pro dynamické struktury. Je však hojně používán pro tlumení závěsů a kuželů. Pokud jsou nějaké pochybnosti, použiji butylovou gumu. „Butylkaučuk je součástí pevného raketového paliva.“ )) Ale já s ním nestřílím, takže hledám dál.

Mám také germelastic, ale časem se smrskl a místy vypadá jako tvaroh, na rozdíl od gerlene, který se vysušil ve velké hmotě a vysušil se v malém.

Každopádně butylkaučuk se rozpouští v aromatických uhlovodících, což je přesně to, čemu jsem se chtěl vyhnout, ale asi to musím cítit. Internet doporučuje isopentan, ale ten se prodává od 10 kilogramů a je uveden jako zakázaný. Internet nedává přímou odpověď, jak jinak rozpustit butylový kaučuk, ale xylen je směs aromatických uhlovodíků (ortoxylen, methaxylen, peroxylen), který potřebuji ))

Funguje však na polyuretanovou pěnu. Závěs při reakční zkoušce nabobtnal. Počkám, až to zaschne, třeba se mi vyzkoušený kousek vrátí do původní podoby.

Když si na internetu vyhledáte „tlumicí směsi odpružení“, objeví se vám spousta audiofilských nesmyslů bez jakýchkoli fyzikálních poznatků. Od brzdové kapaliny až po konec vedení!

Nevíte, kolik těchto věcí pochází od audiofilů. Ale co se dá dělat, je to náboženství a víra v zázraky. A já jsem praktik a agnostik, chci výsledky, ne paví ocasy.

V tu chvíli jsem po přečtení všech možných nesmyslů, včetně těch, které jsem napsal já, zašel do vinárny a dal si domácí hennessy. Thiel a Small mě na chvíli přestali zajímat, i Hertz se odstěhoval a ohlasy na chvíli utichly.

No, celkově je elektroakustika bordel a raději se nebudu trápit třešňovými stojany na propojovací kabely a dráty. Je to nadsázka, ale musíte se podívat i na pobřeží. Bezkyslíkatá měď a 24karátové pozlacení jsou skutečnou parádou.

Ale zpět k butylové gumě smíchané s xylenem. Proces zjevně probíhá, směs se homogenizuje, kontrolní vzorek polyuretanu s kapkou tohoto složení je zarovnaný a lepkavý jako původní butylkaučuk. Nevím o stabilitě této směsi, ale nemám čas experimentovat, budu to brát tak, jak to je.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS