Jak vyměnit strunu v cívce vyžínače trávy STIHL

STIHL Návod k použití strunové sekačky STIHL FS 38 a 55 (STIHL FS), seřízení karburátoru

Lidské rase je vlastní zlepšování prostoru, ve kterém tráví lví část svého času. Obyvatelé měst se uchylují ke službám návrhářů, nebo se snaží něco změnit ve svém domě, koupit nový nábytek, tapety, takže když přijdete domů po náročném dni, můžete se psychicky uvolnit v příjemném prostředí. Obyvatelé vlastních domů mimo město mají zcela jiné starosti a požadavky. Včas posekejte keře, trávu a různé odumřelé dřeviny, pečlivě sledujte zahradu a dvůr. Je zřejmé, že to vyžaduje poněkud odlišné prostředky k dosažení pohodlí. Další krok vpřed: sekačky. Dílo inženýrů STIHLu.

Benzínové nebo elektrické vyžínače STIHL jsou jediným správným řešením pro sekání v těžko přístupných místech, která kolové sekačky nezvládnou. Vyžínače trávy používají jako řezný nástroj kovové nože nebo speciální strunu pro vyžínač, která je zastrčena do cívky vyžínače trávy. Střihací hlavy však bohužel ne vždy fungují správně. Některé poruchy lze opravit vlastníma rukama, jiné vyžadují kompletní výměnu žací hlavy.

Benzínová strunová sekačka STIHL jak naplnit strunu pro strunovou sekačku. Výměna struny v sekačce na trávu

Jak vložit vlasec do strunové sekačky: jak vyměnit a kolik navinout do strunové sekačky na trávu

S příchodem jara lidé často tráví volný čas na venkově. V teplých měsících se snaží zbavit problému s plevelem a trávou. Ruční ovládání je obtížné, zejména pokud je plocha velmi velká. Touto technikou můžete sekat trávu a odstraňovat plevel. Je to dobrý způsob, jak posekat nežádoucí rostliny kolem plotu, doma, mezi řádky na zahradě v záhonu apod. Chcete-li zjistit, jak vybrat správnou sekačku pro péči o trávník, klikněte zde. Řezným prvkem tohoto zařízení je šňůra pro zastřihovač (silná polyethylenová nit), která je navinuta na speciálním prvku. Cívce. Časem se však strunová šňůra opotřebuje a je třeba ji vyměnit. V tomto článku vám ukážeme, jak vložit vlasec do trimru.

Jaký typ tažného lana zvolit pro sekačku?

Tloušťka polyethylenového vlákna závisí na modelu spotřebiče a pohybuje se od 1,2 do 4 mm. Může být:

  • S kulatým průřezem. To je nejsilnější materiál pro sečení travnatých rostlin;
  • Zahnutá část se používá k sečení měkké trávy;
  • Kroucený. Používá se na jemnou trávu;
  • Profesionální typ, není vhodný pro všechny modely.

Chcete-li vyměnit strunu pro strunovou sekačku, musíte si koupit řeznou nit, která bude ideální pro konkrétní typ sekačky.

vyměnit, strunu, cívce, vyžínače, trávy, stihl

Nitě můžete na několik minut namočit do misky s vodou, aby se zvýšila jejich pružnost a pevnost.

Lanka v sekačce

Konstrukce prvku, na kterém je navinuta kapronová nit, je velmi jednoduchá. Tento prvek se nazývá cívka. Existují dvě „stopy“. Horní a dolní. Mezi těmito řádky je speciální vroubkovaná přepážka. Na tyto dráhy se navíjí šňůra pro zastřihovač. Nejprve se musí vložit do dutiny.

Chcete-li cívku bez překážek vyjmout, musíte odšroubovat speciální tlačítko na krytu sekačky.

Pokyny pro výměnu. Jak vložit vlasec do zastřihovače

Je třeba zdůraznit, že sekačky se dodávají v různých provedeních:

  • Pro ovládání jednou rukou;
  • Pro operaci dvojité šlachy;
  • Vedení pro zastřihovač musí být vedeno průchozím otvorem, který je umístěn na vnitřní straně předmětu.

A tento detail by neměl být zaměňován s prodlužovacím kabelem pro sekačku na cívce, protože navzdory podobnému názvu se jedná o dva zcela odlišné prvky.

vyměnit, strunu, cívce, vyžínače, trávy, stihl

Mini řetězová pila je určena pro nenáročné práce a pro osoby, které raději drží přístroj jednou rukou.

V tomto článku se dozvíte, kolik stojí sklápěč ZIL 130 a co všechno je schopen přepravit.

Čtěte zde //machinspec.Com/lesozagotovitelnaya/benzopila/stand-dlya-zatochki.Jak snadno a rychle sestavit stroj na broušení řetězů řetězových pil vlastníma rukama.

U první varianty je navíjení řezného prvku velmi snadné:

  • Na vnitřní straně prvku cívky se nachází výstupek.
  • Do tohoto vlákna je vloženo jedno vlákno.
  • Kapronovou nit odlévejte ve směru opačném, než se otáčí cívka.
  • Potřebujete pouze 2 až 4 metry vlasce. Po dokončení navíjení vystavte malý konec tohoto řezacího prvku směrem ven a zajistěte jej v drážce, což je nezbytné pro zajištění vlasce tak, aby se během provozu sekačky nerozvinul.
  • Pokud není k dispozici speciální drážka, přidržte konec řezací sady rukou, aby se při následné montáži nerozvinul.
  • V posledním kroku je třeba provléknout vnější konec nitě speciálním otvorem umístěným na vnější straně předmětu. Poté lze buben vložit do sekačky.

Pokud válec pracuje se dvěma konci polyethylenového vlákna, je třeba provést následující kroky, aby bylo možné zastrčit strunu pro vyžínač do sekačky:

  • Uvnitř cívky uvidíte, kolik je tam vybrání pro navíjení (dvě nebo jedno). Pokud je zde pouze jeden zářez, budou jím provlečeny oba konce závitu. Pokud jsou dvě, jsou ramena spojky rozložena jednotlivě. Každé ve své drážce.
  • Smotejte 2 až 4 m polyethylenové nitě a oba konce prostrčte otvorem.
  • Oba závity navíjejte ve stejném směru, v jakém se otáčí buben.
  • Po navinutí celého vlasce pro zastřihovač zajistěte konce do drážek nebo je přidržte rukou.
  • Oba konce jsou navlečeny do oka na vnější straně pouzdra válečku.
  • Buben je poté sestaven a vložen do sekačky.

Chcete-li vložit vlasec pro strunovou sekačku do sekačky, jejíž cívka obsahuje dvě drážky, musíte použít předchozí verzi navlékání této polyethylenové nitě. V tomto případě bude každý konec vedení navinut ve vlastní drážce. Všechny ostatní operace jsou podobné předchozímu postupu.

Cívka nebo naviják může mít zcela jinou konstrukci než předchozí dvě varianty. Šňůru pro zastřihovač lze vést očkem, které je průchozí na vnitřní straně cívky. Není nutné demontovat buben a ručně navíjet plastovou šňůru.

Polyethylenové vlákno je vedeno otvorem a otáčí se stisknutím speciálního tlačítka. Tlačítko je umístěno na krytu a je určeno k vypouštění vlasce zastřihovače při jeho opotřebení.

Nemusíte se obávat, že se vlákno navíjí špatně, protože se u této konstrukce otáčí pouze jedním směrem.

Bezpečnostní opatření

Pro rychlou a bezpečnou výměnu vlákna na cívce sekačky je třeba dodržovat následující bezpečnostní opatření. Před sejmutím cívky pro navinutí struny na sekačku je nutné stroj odpojit od napájení (pokud je sekačka napájena elektřinou). Zde stojí za zmínku hodnocení bezpečnosti elektrických sekaček, které vám pomůže vybrat bezpečného pomocníka.

Dalším důležitým bezpečnostním opatřením, které je třeba dodržovat, je stisknutí blokovacího tlačítka. Jeho umístění na stroji najdete v návodu k použití. Návod k obsluze ruční benzínové sekačky najdete například zde.

Naviják se dvěma pracovními svorkami

U tohoto typu cívky byste měli najít počet drážek pro navíjení vlasce ležící na vnitřní straně cívky:

Pro oba typy se používá 2-3 m dlouhá šňůra. Na jednopramenném navijáku se vlasec pro trimmer zavede otvorem, konce (úponky) se složí k sobě a vyrovnají a poté se navinou v opačném směru otáčení navijáku na rameni. Šipka uvnitř obvykle ukazuje správný směr navíjení. Pokud jsou k dispozici zajišťovací drážky, konce vlasce se prostrčí nebo přidrží prsty volné ruky, cívka se protáhne průchozím otvorem na vnější polovině cívky, cívka se zajistí a připevní k trimovací liště.

Rozdíl mezi navíjením vlasce na dvojitou cívku spočívá v tom, že se nejprve 2 až 5 metrů dlouhý vlasec přeloží na polovinu (aby se našel prostřední záhyb) a smyčka záhybu se vloží do speciální drážky mezi drážkami. Oba úponky vlasce jsou navinuty na vlastní drážce, upevnění úponků a sestavení cívky je podobné jako u výše uvedené verze s jednou drážkou.

První provedení tohoto postupu se může zdát zdlouhavé a poměrně časově náročné, ale s postupem času a zkušenostmi bude tento úkol proveden mnohem rychleji a snadněji.

Následující video vám ukáže, jak navléknout vlasec do cívky strunové sekačky a správně jej navinout. Tato operace není složitá a s trochou trpělivosti se vám jistě podaří:

Příprava. Vyjmutí a demontáž cívky

U většiny elektrických a benzínových zastřihovačů je pro výměnu vlákna nutné vyjmout cívku. Nástroj FUBAG umožňuje tento krok přeskočit. Aby byly tyto pokyny univerzálně použitelné, podíváme se na ně podrobně:

Zabezpečená hřídel. Zasuňte zajišťovací prvek do příslušného otvoru. Lze jej upevnit tenkým šroubovákem nebo kovovou tyčí.

Odšroubujte cívkové pouzdro. V našem příkladu striktně ve směru hodinových ručiček.

Odšroubujte kryt ve směru uvedeném na krytu.

Přípravná fáze je dokončena. Nyní můžete navázat řádek.

Montáž struny na vyžínači trávy STIHL Fs 38

Pro STIHL FSE 52, FSA 45, FSA 56. Oboustranný. Řezná linka má průměr 1,6 mm. Délka žacího ústrojí se automaticky nastaví při kontaktu sekačky se zemí.

Pro STIHL FSA 65, FSA 85. Oboustranný. Průměr sekací šňůry je 2,0 mm. Délka žacího ústrojí se automaticky nastaví při kontaktu sekačky se zemí.

Pro STIHL FS 38/40/45 C-E, FSE 60/71/81. Průměr frézy je 2,0 až 2,4 mm. Délka žacího ústrojí se automaticky nastavuje při kontaktu sekačky se zemí.

Pro STIHL FS 55/56/70/80/85/87/90/94/100/111/120/130/131/250, FSA 90, FR 131 T. Dvoutrubkové. Průměr vlákna sekací šňůry je 2,44 až 2,7 mm. Délka růstového vedení se automaticky nastaví při kontaktu sekačky se zemí.

Pro STIHL FS 55/56/70/80/85/87/90/94/100/111/120/130/131/250, FR 131 T. Dvoutrubkový. Rychlé plnění řezací jednotky. Průměr žacího pruhu je 2,44 až 2,7 mm. Délka žacího ústrojí se automaticky nastaví při kontaktu sekačky se zemí.

Pro STIHL FS 120/131/250. Průměr žacího pruhu je 2,7 až 3,3 mm. Délka růstového vedení se automaticky nastaví při kontaktu sekačky se zemí.

Pro STIHL FS 350/400/400/560. Průměr vlákna je 2,7 až 3,3 mm. Délka žacího ústrojí se automaticky nastaví při kontaktu sekačky se zemí.

Pro STIHL FS 55/56/70/80/85/87/90/94/100/111/120/130/131/250, FSA 90, FR 131 T. Dvě trubky. Průměr vlákna sekací šňůry 2,4 mm. Automatické nastavení žacího ústrojí pro optimální délku sečení.

Pro STIHL FS 300/400/450/490. Průměr vlákna sekací šňůry je 2,4 mm. Automatické nastavení linky pro optimální délku řezu.

Pro STIHL FSA 45. Dva plastové nože. Univerzální řezný nástroj.

vyměnit, strunu, cívce, vyžínače, trávy, stihl

Pro STIHL FS 38/40/45. Tři plastové čepele. Všestranný řezný nástroj.

Pro STIHL FS 38/40 / 45. Robustní univerzální nástroj pro prořezávání a vertikutaci. Se třemi pohyblivými plastovými lopatkami. Lze použít pouze se speciálním nebo univerzálním ochranným krytem nože.

Pro STIHL FS 55/56/70/80/85/87/90/94/100/111/120/130/131/250, FSA 90, FR 131 T. Tři plastové čepele. Všestranný řezný nástroj.

Pro STIHL FS 350-490, FS 560. Univerzální sekací nástroj pro sekání plevele kolem překážek a pro sekání malých luk. Se třemi pohyblivými plastovými lopatkami. Vysoký výkon s plastovými noži.

Pro STIHL FS 38/40/45/50. Dvě šikmé šňůry (6 šňůr). Snadné nasazení řezacího nástavce. Vhodné pro různé velikosti a tvary vlasů.

Pro STIHL FS 55/56/70/80/85/87/90/94/100/111/1120/130/131/250/350, FSA 90, FR 131 T. Dvě šikmé šňůry (včetně 12 řad). Jednoduché upevnění nože. Kompatibilní s různými velikostmi a tvary vlasů.

Pro STIHL FS 400/450/490 / 560. Čtyři šroubovité závity (12 řad). Snadné nasazení řezacího nástavce. Vhodné pro různé velikosti a tvary křovinořezu.

Strunová hlava STIHL TrimCut. Dvouřádkové, pro sečení a prořezávání. Ruční nastavení délky řezného prvku.

Žací hlava STIHL AutoCut. Dvouřadé nářadí na sekání trávy a čištění půdy. Délka žacího ústrojí se automaticky nastaví při kontaktu sekačky se zemí.

Třícestná hlava STIHL SuperCut. Dvojitá řada, pro sečení a prořezávání. Automatické nastavení linie sečení pro optimální délku sečení.

Trojrozměrná žací hlava STIHL DuroCut. Dvě nebo čtyři řady pro sekání trávy a průchodnost terénem. Snadné upevnění až ve 4 řadách. Vhodné pro různé velikosti a tvary trávy.

Strunová hlava STIHL PolyCut. Všestranný řezací nástroj pro čištění a zpracování velkých ploch. Se dvěma nebo třemi pohyblivými plastovými lopatkami.

Poloautomatické cívky a jejich účinnost

Mezi sekačkami jsou nejoblíbenější poloautomatické strunové hlavy. Název označuje, že vlasec pro trimmer vychází z cívky v poloautomatickém režimu. Proto je hlava vybavena mechanismem, kterým je vedení přiváděno do sítě. Aby se aktivoval podavač žacích vláken, musí se sekačka spodní částí hlavy dotknout země. Je to velmi praktické, protože není třeba zastavovat motor a sekat trávu.

Odstředivé síly prodlužují pupeční šňůru. Práce s poloautomatickou hlavou je velmi snadná a pohodlná. Mnoho řemeslníků tento typ navijáku doporučuje, ale neuvádí následující informace:

  • Pokud hodláte používat poloautomatický naviják, používejte pouze značkové modely
  • Není rozumné kupovat levné výrobky, protože nevydrží ani několik měsíců
  • Doporučujeme kupovat poloautomatické navijáky, které jsou určeny přímo pro konkrétní značku a model sekačky na trávu, protože univerzální navijáky jsou často nekvalitní

Je třeba poznamenat, že není vždy rozumné kupovat naviják pro poloautomatické vyžínače STIHL, zejména když existují sofistikovanější a neméně spolehlivé automatické modely.

Jak vyměnit strunu křovinořezu STIHL

Asi před rokem si autor těchto řádků koupil křovinořez STIHL (STIHL, jak říkají prostí lidé) FS 38.

Ta šňůra, která byla v sekačce, když jsem ji koupil, stačila asi na rok, poslední zbytky se vytrhly, když se v trávě nepozorovaně objevila suchá větev stromu. O to nejde.

Linka k vyžínači pro výměnu, také byl zakoupen, spolu s křovinořezem (vyžínač). Když se však objevila otázka, jak jej nahradit, způsobilo to potíže. Hledání na internetu o tom, jak vyměnit strunu strunové sekačky STIHL, nevedlo k okamžitým výsledkům. Přesněji řečeno, autor těchto řádků se setkal s dotazem na výměnu vedení, který položil uživatel odborníkovi, a odpověď zní: to se nedá vysvětlit, obraťte se na prodejce, ten vám ukáže.

No šel k prodejci, prodejce ukázal a on (autor tohoto příspěvku), když přišel domů, vytáhl trimmer linku a dal ji zpět před kameru. Abyste si v případě potřeby připomněli a ukázali ostatním. Pro ty, kterým záleží na kráse jejich domu nebo zahrady.

Viz návod na výměnu struny křovinořezu STIHL.

Aktualizace

Po zveřejnění videa byla nalezena ještě jednodušší metoda a vzniklo nové video. Na konci klipu je bonusový tip, jak rychle upravit délku vlasce.

Jaký je nejlepší vlasec pro vyžínač trávy??

Při výběru linky je třeba zvážit několik věcí.

Seznam základních charakteristik řezací šňůry je následující:

  • Tloušťka linky. Nejběžnější závity na trhu mají tloušťku 1,2 až 4 mm. Pro zastřihovače s výkonem menším než 0,8 l je vhodná tenká šňůra, ne silnější než 1,6 mm. С. Tato šňůra se nejčastěji používá v případech, kdy se používá malá motorová sekačka se strunou a nožem. Šňůry o průměru do 2 mm až 2,6 mm se používají pro zastřihovače s výkonem 1 až 1,8 l. С. Tyto linky jsou schopny úspěšně odstraňovat nejen nedávno vyrostlé, ale i poměrně staré, uschlé porosty. Silnější vlákno o průměru 3 mm nebo více je určeno pro použití s řetězovými pilami o objemu minimálně 3 litry. С. Struna s touto tloušťkou se dobře osvědčuje při sečení rozsáhlé nebo husté divoké vegetace;
  • Tvar struny strunové sekačky. Tento faktor má zásadní vliv, protože vlákno při sekání trávy neřeže stébla. Naráží do nich opakovaně. Na tvaru šňůry závisí rychlost sečení trávy a čistota jejího vedení. Na trhu jsou nejběžnější kruhové sekací linky. Tato šňůra je vhodná k řezání jakéhokoli druhu vegetace. O něco méně časté je na trhu čtvercové vlákno. Nejlépe se hodí k odstraňování velkých, tvrdých stonků a často se používá k sekání divokých keřů. Na trhu jsou k dispozici také hvězdicové strunové sekačky. Vyznačuje se nízkým travním porostem, a proto se nejlépe hodí k ošetřování okrasných přírodních trávníků;
  • Materiál. Ve většině případů výrobci používají pro řezání vláken nylon, polypropylen a polyamid. Levnější vyžínací šňůry jsou vyrobeny z nylonu s přídavkem polyethylenu, který výrazně snižuje odolnost šňůry proti opotřebení a teplotě.

Při výběru vlákna je také třeba vzít v úvahu typ stroje, který bude na trávníku použit. Pokud se na farmě používají elektrické strunové a nožové sekačky na trávu, je nejlepší je vybavit tenkými kruhovými vlákny, která co nejméně zatěžují elektromotor. Pokud se k údržbě pozemku používá výkonná sekačka, je bezpečné použít nitě libovolné tloušťky a průřezu, včetně podomácku vyrobených vlasců z plastové láhve. Zatížení benzinového motoru je v těchto případech téměř neznatelné.

Problémy s linkou

Uživatelé benzínových i elektrických vyžínačů mají někdy problémy s vláknem. „Pokročilí“ majitelé sekaček se s obtížemi snadno vyrovnají a pochopí, proč se to děje, ale pro začátečníky je to problém, který nemá racionální vysvětlení. Řešení je však ve skutečnosti velmi jednoduché. Nejčastější problémy, které se vyskytují s vláknem, jsou následující.

Přerušení šňůry

Pokud se strunová šňůra často trhá, může to být způsobeno následujícími příčinami:

  • V trávě se mohou objevit kameny, malé větvičky a další tvrdé překážky;
  • Uživatel poseká trávu těsně u plotu, nebo pokud je plot z pletiva, odtrhne „úponky“ ještě rychleji;
  • Špatná kvalita kabelu (doporučujeme koupit kvalitní kabel);
  • Výstupy v žací hlavě jsou opotřebované, což způsobuje tření struny o ostré hrany objímek a její přetržení (je nutná kompletní výměna).

Vysoká spotřeba kabelu

Obecně platí, že vlákno rychle dochází, pokud poloautomatickou hlavou často boucháte o zem nebo ji silně přitlačíte. Naviják se odblokuje a trimovací šňůra se při prodlužování řeže nožem. Další příčinou rychlého vyčerpání struny je nesprávná obsluha stroje s automatickou žací hlavou: uživatel při sečení často snižuje otáčky motoru. Ale jak si pamatujeme, automatická hlava je konstruována tak, že při každém snížení otáček je podána nová linka, takže se rychle vyčerpá.

Šňůra nedrží

Může se stát, že se vlákno odvíjí, pokud je pružina v poloautomatické hlavě uvolněná. Strunová šňůra je neustále vysouvána a řezána nožem umístěným na kapotě, což zvyšuje její spotřebu. Chcete-li to zkontrolovat, sejměte kryt a provozujte stroj. Pokud je strunová sekačka uvolněná, je třeba vyměnit pružinu.

Vyletí šňůra pro zastřihovač

Uvolněná pružina v hlavě může být také příčinou toho, že se vlákno po spuštění stroje odvíjí. Kromě toho se vyskytují případy, kdy žací hlava při zapnutí stroje vyletí a dojde ke ztrátě v ní instalované pružiny. Nezkušení uživatelé si nemusí všimnout absence pružiny a sestavu smontují bez ní. Proto šňůra nedrží a odstředivá síla způsobí její vylétnutí.

Vlákno není zavedeno a cívka se netočí

Automatická nebo poloautomatická hlava musí podávat vyžínač bez zastavení stroje. Pokud však nevychází, mohou být příčiny následující

  • Šňůra pro vyžínač není správně navinutá na cívce a neotáčí se;
  • Šňůra je navinuta nerovnoměrně a nit se může zaseknout mezi cívkami (nit musí být navinuta pečlivě, cívka po cívce, bez deformace);
  • Konce vláken vycházejí z otvorů příliš krátce, takže není dostatečná odstředivá síla k jejich vytažení a šňůra pro zastřihovač se neposouvá (doporučuje se vždy před spuštěním stroje upravit délku vláken mírným zatažením)
  • Linka trimru je slepená (o tom později).

Vlákno se lepí

Tento problém je způsoben především používáním nekvalitních vláken. Během provozu se hlava strunové sekačky zahřívá a nekvalitní strunové vlasce se v ní taví a lepí se k sobě. Ke spékání dochází také tehdy, když vedení narazí na tvrdou překážku. Pokud k tomu dojde, vlákno se náhle zabrzdí a poté je vtaženo do hlavy, kde se může přilepit k vláknu. Někteří majitelé strojů doporučují namazat šňůru minerálním olejem nebo ji po navinutí na cívku nastříkat silikonovým sprejem. Jiní doporučují méně vlákna na cívce. Je však lepší koupit kvalitní výrobek, u kterého výrobce zohlednil faktor přehřátí hlavy a závit se neslepí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS