Jak zastrčit vlasec do vyžínače trávy Patriot

Šňůra pro vyžínač a naviják Patriot: Jak je dát dohromady

Před vložením vlasce do cívky vyžínače odměřte 5 metrů od cívky (to je průměrná délka vlasce, kterou jsou vyžínače vybaveny). Poté jej přeložte přesně na polovinu, abyste našli střed. Získaný střed je třeba vložit do speciálního otvoru, který je umístěn na cívce. Poté proveďte navíjení vlasce ve směru šipky na hlavici.

Existují modely, u nichž je bod navíjení rozdělen na dvě poloviny. Protože jeden je často navinutý ve směru hodinových ručiček a druhý proti směru hodinových ručiček. Navíjení vlasce pro střihač na sto procent, konce se prostrčí speciálními otvory ve střihači. Nasaďte kryt na horní část hlavy.

Z toho, co jsem napsal výše, vyplývá, že proces změny řádků je jednoduchý. Když strávíte takovou manipulaci jako několikrát navinutí vlasce na cívku strunové sekačky, přivedete tento proces k automatizaci. Jediné, co je třeba neustále sledovat, je stav lana, aby nedošlo k jeho přetržení v době prací na staveništi, kdy nemusí být po ruce náhradní role.

Nyní už víte, jak zastrčit vlasec do cívky strunové sekačky, a zvládnete to bez cizí pomoci a bez větší námahy!

benzínové vyžínače trávy

Malá mobilní zařízení na sekání trávy a mladých větví, která se skládají z tyče, motoru, řezací části a rukojeti, se nazývají vyžínače.

zastrčit, vlasec, vyžínače, trávy, patriot

Nastavení bezbenzínového vyžínače je jednoduché a v případě potřeby jej lze snadno rozebrat

existují elektrické i benzínové verze. První se nedoplňuje, ale záleží na délce kabelu. Ten funguje bez ohledu na napájení. kdekoli na zahradě nebo v zeleninové zahrádce.

Benzínové sekačky na trávu jsou lehčí a levnější než sekačky na trávu. Bez námahy sekají trávu a křoví, takže se používají v domácnostech i v průmyslovém měřítku. Pro větší pohodlí jsou k dispozici popruhy, které lze přehodit přes rameno stroje. Tím se snižuje zatížení paží a zad.

Výkonné modely

Lehké a kompaktní domácí sekačky na trávu pro menší zahrady do 15 hektarů mají objem 1 litr.с. Dostatečné pro venkovské domy, malé trávníky.

Rozsah výkonu od 1 do 3 litrů.с. Potřebné pro keře, tenké větve. Jedná se o indikátor pro průmyslové a univerzální stroje. Mají delší životnost, jsou těžší a některé modely mohou produkovat vysokou úroveň hluku.

Pokud se chcete zbavit mladých výhonků stromů, silných větviček keřů, použijte sekačky s výkonem nad 3 litry.с. Jedná se o těžké stroje, jejichž obsluha vyžaduje velkou fyzickou námahu. Výhodou této sekačky je velký objem palivové nádrže, oddělené plnění benzínu a oleje a vysoký výkon.

Model s ramenním popruhem pro snadnou manipulaci

Řezný prvek

Tráva se seká nožem nebo rybářským vlascem. První volba je účinnější. Čepel si poradí s hustou trávou, větvemi a není třeba ji navíjet. Nevýhodou čepelí je vysoká míra nebezpečí, nutnost pravidelně brousit nástroj. Je pravda, že všechny modely mají bezpečnostní bloky, ale ty jsou namontovány na straně obsluhy.

Šňůra pro zastřihovač je bezpečná, lehká a není třeba ji brousit. Nevýhodou tohoto typu řezného prvku je, že není vhodný pro silné větve. Pro mladou trávu se používá 2mm strunová šňůra, pro silnější listí 3mm strunová šňůra.

Pilový list se používá k řezání silnějších větví.

Řezací nůž si snadno poradí s trávou a malými větvičkami

K dispozici je univerzální verze s vyměnitelným řezným prvkem. U těchto vyžínačů se střihací šňůra a nůž mění v závislosti na úkolu. Nevýhodou těchto zařízení je vysoká cena.

Navíjení vedení

Naplnění vlasce do cívky vyžínače trávy je poměrně jednoduchý postup, pokud dodržíte určitý algoritmus. Až zjistíte, kolik metrů vlasce stačí, navinete jej na cívku a dbáte na to, abyste nepřekročili průměr cívky. Jakmile se rozhodnete pro délku vlasce, postupujte podle následujících pokynů:

  • Přeložte vlákno na polovinu tak, aby jeden konec vlasce byl o 10-15 cm delší než druhý.
  • Začněte od středového korálku, který rozděluje cívku strunové sekačky na dvě části. Vyhledejte drážku, do které chcete vložit kabel. Poslední přeložte na polovinu.
  • Určete, kterým směrem se má vlasec na trimmer navíjet. Za tímto účelem se pozorně podívejte na cívku, na které může být šipka nebo nápis. Označuje směr navíjení. Pokud na cívce není žádné označení, podívejte se na šipku na žací hlavě, zda navíjíte v opačném směru.
  • Spotřební materiál nanášejte opatrně, cívku po cívce. Snažte se udržet maximální napětí nitě.
  • Po dokončení pokládky šňůry nejprve zajistěte kratší konec materiálu. Vložte ji do drážky na boku cívky podle průměru. Připevněte druhý konec (delší) do drážky na druhé straně cívky strunové sekačky.
  • Po připevnění vlasce k zastřihovači odřízněte jeho konce. Nezapomeňte ponechat přídavek na šev v délce asi 10 cm.
  • Nasaďte cívku nitě na žací hlavu stroje. Za tímto účelem střídavě vkládejte a vytahujte nit do výstupních otvorů hlavy, abyste cívku umístili na kůži.
  • Vytáhněte šňůru z upevňovacích drážek, použijte potřebnou sílu a materiál utáhněte. Poté nasaďte kryt a zajistěte jej sponou.

Navíjení vlasce na cívku krok za krokem Vlákno na strunovou sekačku je možné navinout i jiným způsobem. namísto jednoho kusu materiálu navinout dva kusy. Nahraďte takto:

  • Jeden konec šňůry ohněte do tvaru háčku.
  • Ve spodní části cívky by měl být otvor pro upevnění vlasce. Vložte tam ohnutý konec vlákna.
  • Navíjejte materiál struny ve směru šipky až do správné úrovně, která není větší než průměr cívky strunové sekačky.
  • Stejně postupujte i u druhého jádra cívky.
  • Sestavení hlavy jednotky je podobné prvnímu způsobu.

Předkondicionování

Nejdříve je třeba z vyžínače sejmout cívku (cívku, cívku), aby bylo možné navinout vlasec. přesný postup závisí na složitosti konfigurace a typu samotného výrobku:

  • Malé elektrické vyžínače trávy s pracovním motorem a cívkou ve spodní části mají obvykle boční klíč na obou stranách cívky. Při současném stisknutí se horní část cívky s vnitřním obsahem pro navíjení vlasce oddělí, zatímco spodní část zůstane na trimru. Doporučujeme rozebrat cívku na rovném a rovném povrchu, aby se pružina, která je součástí konstrukce, nemohla vysunout a ztratit;
  • Elektrické a benzínové vyžínače trávy se zahnutou hřídelí bez možnosti instalace nože mají obvykle cívku se speciální křídlovou maticí: U takových provedení držte cívku jednou rukou v pevné poloze a druhou otáčejte křídlovou maticí upevňující cívku na hřídeli proti směru hodinových ručiček. Po uvolnění matice se celá cívka odstraní.
  • Elektrické a benzínové vyžínače s možností rovného nože (např. vyžínače STIHL) mají otvor pod cívkou. Pro znehybnění hřídele se do otvoru vloží šroubovák nebo jiný vhodný předmět a pomalým otáčením se dosáhne relativní polohy tak, aby šroubovák vnikl do otvoru a cívka byla zajištěna na místě. Tělo navijáku se otočí ve směru hodinových ručiček (levý závit) a sejme se ze strunové sekačky.

Ve druhém a třetím případě se cívky rozebírají různými způsoby v závislosti na konstrukci. U cívek s křídlovou maticí odšroubujte křídlovou matici; u cívek se západkami stiskněte západky a jedna část cívky se uvolní od druhé. Pokud jsou poloviny cívky navlečeny dohromady, stačí je otáčet rukou v opačných směrech, dokud se zcela nerozpojí.

Vyjměte cívku ze strunové sekačky

U malých elektrických vyžínačů se spodní montáží (když je motor na zemi) má cívka obvykle dvě tyčky na každé straně. Zatlačte na ně a oddělte jednu polovinu těla cívky od druhé poloviny, která zůstane na zastřihovači. Spolu s první polovinou se odstraní vnitřní část, na kterou se navíjí samotná střihací šňůra. buďte při tom opatrní: uvnitř je pružina, která může vypadnout a ztratit se.

U elektrických a benzínových zastřihovačů se zahnutou cívkou (na tyto zastřihovače zatím není možné namontovat nůž) je třeba jednou rukou obtočit tělo cívky a druhou rukou začít otáčet proti směru hodinových ručiček a lamelovat. Tím je cívka připevněna k liště. Po odšroubování jehněte opatrně vyjměte celou cívku a snažte se neztratit pružinu uvnitř.

U elektrických a benzínových vyžínačů s přímou hřídelí a redukcí na konci (kromě žacího strunu můžeme namontovat i nůž) vyhledáme otvor pod cívkou, vložíme do něj například šroubovák, zašroubujeme jej, dokud není cívka hlubší a cívka se nezablokuje. Nyní otočte celou cívkou ve směru hodinových ručiček (protože nit zůstává) a vyjměte ji ze strunové sekačky. Poté cívku rozebereme. Lze jej sestavit pomocí patentek nebo stočit pomocí jehněčího pásku. Pokud je cívka zacvaknutá, zatlačíme na strany základny západek, aby se ohnuly dozadu a uvolnila se jedna polovina těla cívky od druhé. Lamb je prostě zvrácený. Mezi oběma polovinami takové cívky může existovat i třetí typ spojení: při něm je třeba jednou rukou uchopit spodní část a druhou rukou. horní a začít je otáčet v opačném směru. Při odvíjení takové cívky byste se také měli ujistit, že se neztratila pružina uvnitř.

Ruční benzínová sekačka. Výměna vlasce na cívce

V tomto videu vám ukážu, jak snadno navinout strunu pro vyžínač na cívku ruční sekačky.

U většiny benzínových vyžínačů s motorem o objemu větším než 1,5 litru.с. používat šňůry se železným lanem na vnitřní straně. Tato řada je ideální pro sekání suché trávy a malých keřů. Jádro má pozitivní vliv na opotřebení materiálu. Nevýhodou tohoto typu šňůry je její cena, která je podstatně vyšší než u výše uvedených protivníků.

Navíjení linky

Pomalé dokončení demontáže cívky bez ztráty některé z jejích částí vám umožní přejít k hlavnímu úkolu, kterým je navíjení vlasce na cívku. Konstrukce cívky a počet pracovních úponků určují pořadí operací.

Naviják s jedním vývodovým kolíkem

Nejjednodušší způsob a nejjednodušší posloupnost:

  • Rozměry cívky a délka původní cívky určují doporučenou délku vlasce pro navíjení. 2 až 5 m.
  • Jeden konec vlasce se zasune do drážky na vnitřní straně cívky.
  • Šňůra pro zastřihovač je navinuta na cívce v opačném směru, než se otáčí cívka na výrobku zastřihovače. šipka na vnitřní straně cívky obvykle ukazuje, kterým směrem je šňůra navinuta.
  • V drážce na vnitřní straně cívky ponechte náhradní vlasec, aby se udržel na místě během montáže cívky.
  • Zbylý konec vlasce je veden otvorem na vnější straně cívky.
  • Půlky cívky se sestaví a nasadí na ořezávací tyč.

Cívka se dvěma ovládacími úponky

U tohoto typu cívky je třeba určit počet drážek vlasce, které se nacházejí na vnitřní straně cívky:

V obou případech se používá 2-3 m dlouhé trimovací lano. U jednopramenných cívek se vlasec pro trimr protáhne průchozím otvorem, jeho konce (úponky) se složí k sobě a zarovnají, poté se navine v opačném směru otáčení cívky na tyči. šipka uvnitř obvykle ukazuje správný směr navíjení. Pokud jsou k dispozici upevňovací drážky, konce vlasce se do nich navléknou nebo se přidrží prsty volné ruky, provléknou se průchozím otvorem ve vnější polovině cívky, cívka se uzavře a upevní k liště trimmeru.

Rozdíl mezi navíjením vlasce na dvojitou cívku spočívá v tom, že se nejprve 2 až 5 metrů dlouhý vlasec přeloží na polovinu (aby se určil středový záhyb) a smyčka vlasce se vloží do speciální drážky mezi cívkami. Oba úponky vlasce jsou navinuty každý ve své vlastní drážce, upevnění úponků a opětovné sestavení cívky je podobné jako u výše uvedené verze s jednou drážkou.

Poprvé se to může zdát zdlouhavé a časově náročné, ale s postupem času a zkušenostmi může být tento úkol rychlejší a snazší.

Níže uvedené video vám ukáže, jak navléknout vlasec do cívky strunové sekačky a správně jej navinout. není to nic složitého a s trochou trpělivosti se vám to určitě podaří:

Výběr vláken

Pro úspěšné navlečení vlasce do strunové hlavy je důležité, abyste se při výběru spotřebního materiálu nespletli. Čím silnější šňůra, tím silnější a tvrdší trávu dokáže posekat

Pro zastřihovač se často používá víceúčelový vlasec o průměru 2 mm. Správný průměr pro vaši sekačku můžete zvolit následujícími způsoby:

Informace o tloušťce vlasce naleznete v příručce dodávané se zastřihovačem. Všimněte si samotné cívky. Někdy obsahuje informace o možných průměrech vedení. Další možností je zkusit vložit vlákno do zásuvky

Pokud jím snadno projde, je zvolený průměr vedení vhodný.

Šňůru můžete zvolit podle typu motoru. Pokud je vyžínací struna příliš silná, zvyšuje se odpor při otáčení. motor se přehřívá a brzy se poškodí. Užitečné tipy:

  • Tloušťka vlákna 1,3 mm je pro elektrické nářadí s motorem pod 500 V v pořádku. Pokud není k dispozici, lze použít 1,6 mm ořezávací šňůru. Pokud je výkon vyšší než 1 kW, zvolte kabel o průměru 2 mm.
  • U benzinových vyžínačů trávy je důležitá tloušťka hřídele. Pro ohnutou verzi se často používá 2 mm šňůra. Pokud je hřídel rovná, použijte vlákno o průměru 2,4 až 2,5 nebo 3 mm. Nejsilnější šňůra pro zastřihovač je namontována na výkonných zařízeních. 1,3 kW a více.

Sledujte také průřez vlákna. Některé oblíbené možnosti:

  • Nejčastěji se používají linky s kulatým jádrem. Jsou vhodné k sekání čerstvé trávy, ale špatně se hodí na křoviny a mrtvé dřevo.
  • Kroucená (spirálová) vlákna nejsou příliš silná, ale jsou vhodná pro tenkou mladou trávu.
  • Ostrý vroubkovaný vlasec je ideální na velké plevele v zanedbaných oblastech.
  • Obdélníkové, hvězdicové nebo čtvercové strunové sekačky jsou nejhladším způsobem sekání trávy, ale nejsou příliš silné.
  • Nejsilnější šňůry jsou dvoudílné s vnitřním jádrem a kruhovým průřezem.

Vezměte prosím na vědomí, že místo vlasce se nesmí používat drát, kovové šňůry a lana ani obyčejný rybářský vlasec. Zařízení je nebezpečné pro uživatele i ostatní. Ocelové lano nebo podobné výrobky se postupně začnou trhat, což způsobí, že se jejich konce rozpletou a malé kousky odletí velkou rychlostí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS