Montáž nožů na jednonápravovém traktoru 3 nože

Žací lišty pro kypřiče

Z konstrukčního hlediska je kypřič souborem kypřicích nožů na rotující ose. Tato jednotka se skládá ze dvou částí, které jsou připevněny k hřídelím pohonu kol na obou stranách pohonné jednotky. Díky tomuto uspořádání je jednonápravový traktor schopen samostatného pohybu při kultivaci.

Na výběr jsou také motorové kypřiče, které jsou vybaveny vývodovým hřídelem pohánějícím rotační pohyb. Modul je umístěn na zadní straně pohonné jednotky a nehraje roli při pohybu stroje. Motorové kypřiče MtZ, Neva, Proab, Sich, Agro se vyrábějí v různých modifikacích, s vývodovým hřídelem i bez něj.

V konstrukci závěsných a konvenčních frézek nejsou prakticky žádné rozdíly. K dispozici je však i přídavný modul PTO s oboustrannou úhlovou redukcí pro výkonný kypřič s nezávislým otáčením.

Aktivní (ve tvaru šavle)

Tyto motorové kypřiče mají čtyři žací prvky rozmístěné po 90˚. Na jedné straně jednotky mohou být 2, 3 nebo více takových jednotek. Počet nožů a šířka modulu závisí na hmotnosti kráčejícího traktoru a jeho výkonu.

Čepele jsou zakřivené tyče z houževnaté legované oceli. Pružinová ocel typu 50CrNiGFA je vhodná pro vlastní výrobu, tepelné zpracování a následné kalení. Lopatky se střídají v různých směrech.

Aktivní kypřič je navržen tak, aby bylo možné obdělávat plochy s kameny a kořeny bez rizika zlomení nožů. Tento typ zařízení je však lepší používat na lehkých půdách.

„Listové nože jsou vybaveny ocelovým ostřím trojúhelníkového tvaru na konci hnací radlice

Řezné prvky kamenných fréz mají na konci nosiče nástroje silnou ocelovou frézovací tyč trojúhelníkového tvaru. Od tohoto uspořádání se odvíjí extravagantní název stroje.

Stejně jako u aktivních sekaček jsou šířka a počet nožů určeny hmotností a výkonem kypřiče. Počet řezacích prvků rozmístěných po obvodu řezací jednotky, 4 nebo více. Více nožů umožňuje lepší drcení půdy a pohonná jednotka potřebuje větší výkon.

Rotační sekačka k motorovému kypřiči se může hodit na zahradě.

Tyto frézy jsou určeny pro těžké půdy a kultivaci panenské půdy. Rozvětvené kořenové systémy v zemi vedou k častému ucpávání.

Oba typy fréz mají své výhody a nevýhody. Při výběru varianty pro vlastní výrobu je třeba vzít v úvahu strukturu půdy, požadovaný stupeň drcení půdy, uspořádání a výkon pohonné jednotky, složitost a způsob výroby.

montáž, nožů, jednonápravovém, traktoru, nože

Je nutné u jednonápravových traktorů provádět hónování kypřičů?

Půdní kypřiče jsou samoostřící nástroje. Ve většině případů se nedoporučuje dále brousit řeznou plochu: často to vede ke zhoršení konstrukce. Broušení by bylo zbytečné, pokud například plánujete kypřit těžkou půdu strojem s vysokým výkonem a zesílenými noži. V takové situaci nemá smysl tímto postupem ztrácet čas.

Vytvoření adaptéru pro motorový kultivátor vlastníma rukama není obtížné, pokud shromáždíte vše, co potřebujete k práci, máte dobrou znalost

Broušení nožů je užitečné, pokud velmi staré otřepy ztratily svou ostrost. Před prací na ploše se také doporučuje nabrousit nože malým, lehkým rotačním kultivátorem. V těchto případech však hrozí nebezpečí, že se plevele rychle rozmnoží v důsledku rozdrcení jejich kořenového systému. Výsledek této procedury trvá jen několik hodin a poté se musí opakovat. K nabroušení nožů se z kypřiče sejme část, odstraní se hroudy zeminy a každá hrana se nabrousí smirkovým papírem.

Tvarovací fréza Sabre a její montáž

Před montáží kypřiče na jednonápravový traktor je důležité porozumět pojmu „motorový kypřič“. Jedná se o svařovaný rám z trubek o průměru nejméně 23 mm, na kterém je namontována palivová nádrž a motor. Ty jsou k rámu připevněny pomocí držáků. Motor je jinak známý jako pohonná jednotka. Je vybaven převodovkou a spojkou. Každá značka kultivátoru má vlastní napájecí jednotku s různým výkonem.

Řezná jednotka má obvykle tvar šavle. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších nástavců současnosti. je také známý jako standardní nástavec. Účinnost šavlových nožů byla prokázána během mnoha let používání na nejrůznějších půdách. Připojením těchto fréz k jednonápravovému traktoru lze provádět řadu aplikací. Trvanlivost čepelí vyrobených z uhlíkové oceli je velmi vysoká. Frézy jsou skládací. Každá lopatka je během výrobního procesu tepelně kalena pomocí vysokofrekvenčních proudů.

Jak se montují kypřiče pro motorové kypřiče? Každý motorový kultivátor se skládá ze 2 částí. Každá šavle obsahuje 12 čepelí. Jednotka se skládá ze 3 podsestav. Každá jednotka má 4 nohy umístěné v pravém úhlu (obrázek ). Vzájemně jsou umístěny pod úhlem 30°. Každá čepel je vyrobena z 5 mm silné oceli. Jsou připevněny k noze, která je vyrobena ze čtvercové tyče o rozměrech 63×40 mm. Druhý konec stojanu je přivařen k přírubě, takže 4 lopatky pracují společně. Všechny součásti rumpálu jsou navzájem upevněny šrouby s podložkami a přírubami. Tato konstrukce je velmi robustní. Může nést vysokou zátěž. Pokud plánujete kultivátor používat nepřetržitě, je nejlepší použít prefabrikovaný motorový kypřič.

Montáž na jednonápravový traktor je pro některé zemědělce problém. Proto se doporučuje, aby práci prováděli dva lidé společně. Montáž se obvykle provádí na speciálně vyrobeném dřevěném kozlíku, který je vysoký asi 50 cm. Pomáhají k rychlejšímu provedení práce. Jednonápravový traktor opatrně podepřete na otvírací tyči a nakloňte jej pod úhlem přibližně 45°. Umístěte kozlíky pod řídítka. V této poloze se kola z traktoru sejmou a nasadí se frézy (na obrázku). Namontujte distanční podložky pro výkonné rumpály na vnější konce na pravé a levé straně. Zlepšují výkon stroje a zajišťují jeho hladší a stabilnější chod.

Design zadního batohu

Než začnete kultivátor sestavovat, je důležité porozumět motoru a jeho obsahu. Horní část rámu je obvykle svařena. Zde je instalována palivová nádrž a motor. Připojení se provádí pomocí závorek. Samotný motor nebo pohonná jednotka je vybavena spojkou a převodovkou. Jeho kapacita se liší v závislosti na typu a použití motorového kypřiče.

Čepele jsou uspořádány do 2 bloků, každý blok obsahuje 12 jednotlivých čepelí. Každá jednotka má 3 samostatné sestavy se 4 lopatkami namontovanými pod úhlem 90°. Jednotky jsou posunuty o 30°. Pro jeden nůž o tloušťce 5 mm se používá ocelový plech. Stojan je vyroben z oceli čtvercového průřezu 6340 mm. Lopatky jsou připevněny k noze a druhý konec je přivařen k přírubě, aby se 4 lopatky spojily v jeden celek. Celá fréza je spojena šrouby, podložkami, přírubami. Konstrukce je robustní a odolává značnému zatížení. Pokud plánujete toto zařízení používat trvale, měli byste dát přednost pouze továrním variantám.

Základní výbava modelu Stanley 500:

  • samotný traktor Stanley 500 pro pěší (převodovka motoru);
  • podpěrné kolo (1 jednotka);
  • spojovací materiál a nástroje pro upevnění nožů, rukojetí a kol;
  • demontované nože;
  • ochranná křídla;
  • pokyny (které lze stáhnout i v elektronické podobě);
  • záruční list;
  • univerzální hák.
  • pravidelný a pásový dopravník brambor;
  • karty;
  • zabiják;
  • pluh;
  • diferenciální;
  • přívěs;
  • nákladní automobil;
  • K motoru lze připojit i další zařízení (např. kultivátory Neva nebo Salyut).

Zda brousit či nebrousit kypřiče na jednonápravovém traktoru: tipy skutečných zemědělců

Každé jaro zahrádkáři zahajují sezónu se svými pozemky. Jedná se o náročný a časově náročný proces. To je hlavní důvod, proč jsou kypřiče tak oblíbené. usnadňují práci na půdě. Ale není to tak jednoduché. Pro motorové kypřiče existuje celá řada různých přídavných zařízení. Každý z nich je vyroben pro konkrétní typ půdy a podmínky na staveništi. Po několika sezónách se samozřejmě stav nožů zhorší. A pak vyvstává hlavní otázka pro majitele: je třeba je brousit?

Montáž aktivního kypřiče na dieselový vodou chlazený traktor

U kypřičů Garden Scout GS81D(E)-GS101D(E)-12DE s vodním chlazením a u zadní části rotačního kypřiče se dodává kompletně smontovaný, pokud není předem uvedeno jinak. Kypřič se používá k obdělávání půdy.

Pro někoho, kdo dosud nepracoval s rumpálem, je poměrně obtížné se rychle seznámit s procesem montáže. Sestavení kultivátoru trvá přibližně 45 minut a nabízíme vám návod s fotografiemi, který vám umožní snadno sestavit kultivátor pro váš motorový kypřič:

Prvním krokem montáže je vložení lopatek do příslušných držáků na náboji. Umístěte náboje nákružky k sobě, umístěte čepele tak, aby otáčející se čepel pronikla do země naostřenou stranou.

Nejdříve namontujte nůž, který je nejblíže prachovce (který je připevněn k převodovce). Nabroušená část nože musí směřovat ve směru pohybu frézy a jeho zakřivená část musí směřovat k převodovce.

Další lopatky namontujte podobným způsobem jako první. Druhým krokem je příprava převodovky: spodní část převodovky je opatřena zarážkou, která je přišroubována.

Instalujeme také utahovák vřetena, který je umístěn uprostřed převodovky mezi koncovým dorazem a pohonem pastorku.

Poté namontujte náboj s lopatkami na horní část převodovky. Na náboji, vedle protiprachového krytu, je upevňovací šroub, který musí být v souladu s otvorem na drážkovaném hřídeli převodovky.

Poté se do nábojů vloží šrouby s čepy a řádně se zašroubují do hřídele převodovky.

Šrouby s čepy dodatečně upevňují náboje k hřídeli převodovky.

Montáž ochranného krytu podvozku: Namontujte a přišroubujte ochranný kryt podvozku v podobě blatníku. Přišroubujte montážní lištu ke krytu.

Nasaďte kryt na převodovku a přišroubujte jej.

Kolečko je nedílnou součástí frézovací lišty a slouží k nastavení pracovní hloubky a nasazení adaptérového sedla (je-li k dispozici). Vidlice kola se nasadí na závěsný nosník rumpálu a knoflík pro nastavení výšky kola se umístí na horní část vidlice.

Na vidlici je také připevněn adaptérový nosník a mezi nosníkem a vidlicí je natažena nastavovací pružina, která zabraňuje volnému otáčení vidlice s kolem a vrací ji do pracovní polohy.

Po sestavení aktivního rumpálu je třeba zašroubovat šroub pro doraz řetězu do otvoru ve spodní části převodovky, k tomuto účelu je vhodný šroub s označením M8. To je vše, rumpál je sestaven. Jednotku lze připojit k motorovému kultivátoru.

Změna otevírací doby prodejny Gardenshop v Petrohradě

Společnost Gardenshop vám přeje veselé Vánoce a šťastný nový rok!

V sobotu 17. července nebude obchod Gardenshop otevřen.

Zkontrolujete jeho vzhled a výkon

Bezplatná montáž a příprava před prodejem

Řidič ji doručí na adresu bez platby předem

Po kontrole ji zveřejníme do 24 hodin.

Dodáme ji do 24 hodin po kontrole.

Typy nožů pro kypřiče

Frézy mají zcela zjevné rozdíly. Čepel je považována za hlavní součást frézy. Rozdíl spočívá v zásadě v různých konstrukcích, tj. v uspořádání lopatek, jejich počtu a dalších vlastnostech. Materiál žací lišty má přímý vliv na kvalitu zpracování půdy.

Za nejlepší jsou považovány italské kované čepele, které se samy ostří. Často se používají také předtvarované plechy. Hrany otřepů jsou pak méně výrazné. Používají se převážně u levných strojů.

Za hlavní typy motorových kypřičů se považují:

Za základní prvky motorových kypřičů se považují šavlovité nože. Jsou součástí základních sad vybavení. Jsou považovány za nejkvalitnější čepele. Díky své síle lépe zpracovávají půdu. Vhodné pro těžké kypřiče.

Hlavním materiálem pro šavlové nože je uhlíková ocel. Pro zvýšení odolnosti jsou často vystaveny vysokým teplotám a podrobeny obloukovému kalení. Pokud se fréza nedá svařit, znamená to, že máte před sebou kvalitní výrobek.

Hoblíky s husím krkem pro motorové kypřiče jsou relativně novým výrobkem. Na trhu se ještě musí osvědčit. Jejich hlavním účelem je odstraňování plevele a práce na úhoru. Nevýhodou je, že jsou méně silné než šavle. Často je tedy třeba je opravit. Vzhledem k tomu, že je lze svařovat, jsou vyrobeny ze standardní oceli.

montáž, nožů, jednonápravovém, traktoru, nože

Výroba půdní frézy s husím krkem

Tento typ kypřičů s husím krkem se běžně používá od poloviny 80. let. To bylo způsobeno rozvojem podomácku vyráběné malé mechanizace v té době. Od té doby až do dnešních dnů tento design prokázal své oprávněné místo. Strukturálně lze tuto jednotku rozdělit na několik základních prvků, které se vyrábějí samostatně a mají různé funkce.

Náboj pohonu

S tímto prvkem je vhodné začít při výrobě půdních kultivátorů. Protože je náboj vystaven velkému zatížení, vyrábí se na soustruhu s tloušťkou stěny nejméně 5 mm, optimálně 7-8 mm. Vnitřní otvor je na jedné straně vyvrtán tak, aby frézka dosedla na hřídel bez vůle, a to s tolerancí přibližně 0,5 mm.

Na druhé straně je vytvořena 30-40 mm hluboká drážka pro axiální trubku. To umožňuje bezproblémové osově vyrovnané spoje. Vyvrtejte otvor pro polohovací kolík.

Axiální trubka s přírubami

Tato jednotka je k dispozici v dělené nebo nedělené variantě. Jednou z výhod skládací verze je možnost montáže přídavného nože nebo naopak. Jak se mlýn chová, zjistíme až po zkušebním provozu, a jak už to u vlastnoručně vyrobených jednotek bývá, výsledek není vždy takový, jaký bychom očekávali. Pro výrobu se používají standardní trubky Æ25-32 mm.

Při výrobě děleného provedení je nutné vybrousit spojovací pouzdra, která jsou napůl zasunuta do přítlačné trubky a upevněna přes otvory pomocí nýtů nebo elektrickým svařováním. Vyčnívající část bude sloužit jako spojka pro podobný prvek.

K trubce nápravy je přivařena příruba, která podpírá podpěry lopatek. Může být soustružená na soustruhu nebo vyrobená z kovových pásů o tloušťce nejméně 5 mm.

V přírubě jsou vyvrtány otvory pro šroubové nebo nýtované spoje s podpěrami. Tato jednotka by neměla být svařována z důvodu vyššího namáhání.

Délku trubky přizpůsobte umístění a šířce řezných prvků. Počet nožů odpovídající počtu řezných jednotek. Dvě jednotky se vyrábějí s hnacími pouzdry.

Řezný prvek (nůž)

Vyrobeno ze silné, nekřehké oceli typu 65-70G, tloušťka 3-5 mm. Trojúhelníkový tvar nože je optimalizován pro nízký odpor při pronikání do země.

U sekaček pro kutily se jako nůž často používá trojúhelníková žací lišta segmentové sekačky. Vzhledem k tomu, že ocel ve stojanu a segmentu má odlišné složení, musí být svařování provedeno po popuštění a následném kalení. Frézy s těmito noži se používají na čistě obdělávaných plochách. U těžkých nezpracovaných půd je vhodné vyrobit silnější ocelové řezné prvky, aby se vytvořil správný svar.

Zkušenosti ukázaly, že optimální šířka nože je 50-80 mm. Větší rozměry vytvářejí větší odolnost vůči půdě.

Řezací tyč

Nejlepší je použít stejnou ocel, jaká se používá na nože, ale lze použít i silnější legované oceli s nižšími fyzikálními vlastnostmi.

Hroty nožů husích nožů jsou vyrobeny z rovného nebo žebrovaného pásu. Hranu, která je v přímém kontaktu s půdou, je vhodné nabrousit.

Do sloupku jsou vyvrtány otvory pro jeho upevnění k přírubě trubky nápravy. Řezné prvky jsou svařeny a následně kaleny.

Montáž čepele

Po spojení nožových stojanů a osových trubek vznikne vyměnitelný modulární řezací prvek. Pouze oba hnací hřídele s přivařenými hnacími pouzdry zůstaly jednotlivě stejné.

Se správnou kvalifikací a správným vybavením ji lze vyrobit bez větších obtíží. Aby se zabránilo znehodnocení materiálu a nežádoucímu tření, je vhodné si předem připravit podrobný výkres nebo použít předem připravený model.

Montážní díly pro šavlořezné nástroje

Sestava pro řezání šavlí se skládá z:

  • levý a pravý nůž (čepel);
  • šachta (objímka). kovová trubka o průměru 50 mm, tloušťka stěny od 4 mm;
  • prašníky;
  • příruby, desky (mohou mít různou geometrii). ocelový plech do tloušťky 15 mm
  • upevňovací prvky.

Části žací lišty se 4 noži Žací nože jsou k desce přišroubovány tak, aby jejich ostré hrany při pohybu kypřiče vpřed pronikaly do země. Pravá a levá křídlová lopatka na sekcích by se měly střídat.

Vlastní frézy pro rumpál. jak vyrobit zařízení

Jednoduchá konstrukce kultivátorů pro motorové kultivátory umožňuje vyrobit tento typ zařízení vlastníma rukama. Zde se dozvíte, jak sestrojit správné stroje pro orbu.

Jak sestavit správné rotační frézy na jednonápravovém traktoru. výroba šavlového vybavení

Těsně před výrobou šavlových rotorů vám doporučujeme prostudovat výkresy, které vám napoví správný postup montáže zařízení.

Každý šavlový nůž pro motorový kypřič se skládá ze dvou vzájemně propojených bloků, z nichž každý obsahuje 12 nožů. Jedna jednotka se skládá ze 3 částí, z nichž každá je vybavena 4 řeznými noži. Ty jsou vůči sobě uspořádány vždy o 30°. Šavle se montují takto:

  • Začněte výrobou sloupku z rohového dílu o délce 6,34 cm;
  • Jeden konec stojanu přivařte k přírubě, abyste mohli spojit 4 řezné nože;
  • Spojte všechny řezné prvky řezačky pomocí přírub a šroubů s podložkami.

Výroba fréz s husím krkem

Bezprostředně před montáží tohoto typu nástavce je nutné práci důkladně připravit. Z nástrojů a materiálů, které budete potřebovat:

  • ocelová trubka o průměru 4,2 cm;
  • Ocelové desky pro řezné nože;
  • svařovací stroj;
  • úhlová bruska se sadou kotoučů.

sestavte aktivní mlýn s husím krkem následujícím způsobem

Montáž nakladače na traktor Belarus 1025

  • K výrobě řezných prvků můžete použít listové pružiny z vašeho vozidla. Rozřežte ji na stejné díly a přivařte ji k ocelové trubce jako základ;
  • Pečlivě naostřete hrany řezných prvků a přivařte je k základně, kterou chcete použít;
  • Po nastavení stroje jej spusťte a proveďte případná nastavení. Při startování traktoru dbejte na to, že nože nářadí musí viset ve vzduchu a nesmí se dotýkat země.

Montáž žacího ústrojí na jednonápravový traktor

U jednonápravového traktoru je to úplně stejné, ať už použijete šavli nebo nástavec s husím krkem.

V obou případech je postup následující

  • Stroj podepřete na dřevěné podpěře vysoké přibližně 0,5 m;
  • Jednonápravový traktor opatrně naklopte pod úhlem 45° a opřete jej o radlici;
  • Umístěte „kolíky“ pod rukojeť kultivátoru;
  • Demontujte kola stroje a nahraďte je vlastnoručně vyrobenými frézami;
  • Zajistěte žací lišty na levém a pravém vnějším konci žacích lišt. výrazně zlepší chod motorového kypřiče a zajistí jeho hladší a stabilnější chod.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS